Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) dozernous válasza Rico33 (#2200) üzenetére


dozernous
csendes tag

valóban nincs fent, avastom van, szóval nem tudom :S

(#2202) VMatteo


VMatteo
őstag

bekapcsoláskor minden 2-3. alkalmmal felvillan a kék kép,és választhatok hogy normál vagy javított módban bootolnék.A memóriák most lettek kicserélve garanciálisan, külön külön letesztelték őket. Jogkoszos a win7-em.

Tisztelet a Gépésznek!

(#2203) CoolMan válasza VMatteo (#2202) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ez a kéthetes laptop?

Szerintem telepítsed újra a wint és ne telepítsed az "Intel Matrix Storage Manager driver"-t.
Az AVG víruskergető helyett próbálj ki mást, valamint másik AMD (ATI) drivert tegyél fel.

(#2204) VMatteo válasza CoolMan (#2203) üzenetére


VMatteo
őstag

igen, ez a két hetes. Amikor megkaptam, rossz memória volt benne, nehezen kapcsolt be. Ki lett cserélve benne a memória, a szerviz szerint megszűnt a kékhalál. Mindig csak bekapcsolásnál jelentkezik, utána akár napokig megy hiba nékül. Az avg már nincs fent, avast van helyette, amd videó drivert is frissítettem. :O

Tisztelet a Gépésznek!

(#2205) edhelharn


edhelharn
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete nálam is kék halált hal a gép, rendszerint játékok közben. A kék képernyő szerint egy bizonyos dxgkrnl.sys fájlal van a gond. A BlueScreenView is ezt írja, plusz még két másik fájlt: atikmpag.sys, ill. dxgmms1.sys.

Ma leszedtem a videókártya (Radeon HD 6950) driverét, csökkentett módban Driver Sweepert is futtattam, újraraktam a legújabb drivert, de azóta megint behalt a gép, szintén játék közben.

Ilyenkor mindig ugyanaz van, szétesik a kép, ilyen pixelcsíkokkal lesz teli, a kék képernyőt is csak a BlueScreenView-el lehet utólag rendesen megnézni, és gyakran háromszor is rebootol, és csak akkor indul el rendesen, mikor a pixelcsíkok teljesen eltűnnek a képernyőről.

Mi lehet a gond?

Előre is köszi!

(#2206) CoolMan válasza edhelharn (#2205) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem VGA hibád van. Tesztelni kellene másik gépben vagy a tiedbe kellene másik VGA, egy teszt erejéig.

(#2207) Cube576 válasza CoolMan (#2194) üzenetére


Cube576
tag

A Ram csere megoldotta a problémát, nagyon köszönök minden segítséget :)) :R

The truth is out there...

(#2208) fuze


fuze
őstag

Van erre valami ötlet?

adms.hu | UI Designer

(#2209) Torry válasza fuze (#2153) üzenetére


Torry
addikt

Másik táppal tesztelj rá.
Ilyesmiket produkált enyém is, aztán már be sem kapcsolt a gép.

(#2210) szcsaba1994 válasza Torry (#2209) üzenetére


szcsaba1994
tag

Már egy jó ideje folyamatosan kék halállal kapcsol be a gép. Újraindítás után működik, de nagyon zavaró, hogy nem tudom, mi a baja.
0x00000007b-s hibát ír ki

Konfig:
AsRock N68c-s ucc (9 hónap)
2*2GB 800MHz RAM (1 év)
OCZ Vertex 3 60GB SSD (1 hónap) =>Ezen van a frissen telepített Win7 (eredeti)
AMD Athlon 64 X2 3800+ CPU (Kb. 3 év)
M-Tech 550W táp (2 hét)
Samsung HD160J vinyó (3 év) =>játékok, filmek
HIS HD 5770 (Kb. 3 év)

Bocs, hogy válaszba írtam

(#2211) CoolMan válasza szcsaba1994 (#2210) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Frissítsed az alaplap biosát. (ha nem a legfrissebb lenne) Teszteld le a memóriát ezzel a progival. Az SSD-t meg a HDsentinel-el ellenőrizd.
Valamint javaslom a mielőbbi tápcserét, mert az M-Tech táp megbízhatatlan, rossz minőségű szerkezet.

(#2212) szcsaba1994 válasza CoolMan (#2211) üzenetére


szcsaba1994
tag

Most cserélem le erre, mert az előzőnél is hasonló volt a probléma.
HDSentinel szerint 100/100 az SSD (8 nap 16 óra használat)
Az alaplap BIOS-a a legújabb (1.50)

[ Szerkesztve ]

(#2213) Torry válasza szcsaba1994 (#2210) üzenetére


Torry
addikt

Esetleg nem ssd óta van ez a dolog? Hibakód alapján ilyesmire gyanakszom.
MS segítség alapján csináld ezt:

Exit all Windows-based programs.
Click Start, type regedit in the Start Search box, and then press ENTER.
If you receive the User Account Control dialog box, click Continue.
Locate and then click one of the following registry subkeys:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Msahci
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\IastorV
In the right pane, right-click Start in the Name column, and then click Modify.
In the Value data box, type 0, and then click OK.
On the File menu, click Exit to close Registry Editor.

De talán a legjobb ötlet:
Alaplap bios frissítés, engedélyezd az AHCI-t biosban és rakd újra a wint. Valószínűleg megszűnik a probléma.

Szerk:

Ez esetben csekkold le a kábeleket, próbálj ki másik sata kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#2214) CoolMan válasza szcsaba1994 (#2212) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Mármint tápot cseréltél erre az M-Tech-re? Ne haragud,j de akkor rosszul tetted. Kérjél kölcsön egy megbízható (Chieftec CTG sorozata vagy FSP esetleg Corsair...stb) tápot és nézd meg azzal is.
Ezeket az M-Tech, Mercury, HKC, Codegen, Eurocase...stb szerkezeteket messze kerüld el, ha teheted, mert ezek ipari hulladék tápok.

(#2215) szcsaba1994 válasza CoolMan (#2214) üzenetére


szcsaba1994
tag

Én is így vagyok vele. Nem ezt akartam venni, de a szervízben ezt rakták bele. Biztos azt hitték, hogy nem értek hozzá, de azt mondták, ez már megbízhatóbb típus. Azóta rájöttem, hogy nem így van.

A SATA kábelt kicseréltem az SSD-nél és a HDD-nél is.

(#2216) VMatteo


VMatteo
őstag

itt a hibakód: 0x0000004E

Tisztelet a Gépésznek!

(#2217) kvio1


kvio1
tag

sziasztok! Nekem ma volt az első kék halálom eddig még soha nem volt de most már van. Játék közben történt h becsíkozódott a kép és kék halál. Utánna meg nem is akart indulni még az alaplap indítási képernyője se jött be. ilyen eddig kétszer volt h nem jött be az se kb. 2 héten belül. Kérem segítsen valaki h mi a lehet a baj. itt van 2 kép róla.

[ Szerkesztve ]

(#2218) kvio1 válasza kvio1 (#2217) üzenetére


kvio1
tag

itt a 2 kép róla:
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_9_10_42ou3pw6vx.jpg
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_9_10_y7hamg9gmi.jpg

(#2219) CoolMan válasza kvio1 (#2217) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Mindig játék közben van kék halál? Nem melegszik túl a VGA vagy a CPU? Milyen tűzfalat használsz?
Futtass le kérlek egy memória tesztet (memtest86+) és ellenőrizd a HDD-t a hdsentinel-el.

(#2220) kvio1 válasza CoolMan (#2219) üzenetére


kvio1
tag

Szia! a memóriát azt leteszteltem volt 3 pass de semmi hiba nem volt. a windows tűzfalát használom. Ahogy írtam most volt az első kék halálom ami játék közben volt, de ez csak lehet h véletlen nem tudom. Nem hiszem h túl melegedne a cpu meg a vga eddig nem volt vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#2221) kvio1 válasza kvio1 (#2220) üzenetére


kvio1
tag

A HDD-t is leteszteltem a hard disk sentinellel egy részletes ön teszttel és semmi hibát nem írt ki.

(#2222) dozernous


dozernous
csendes tag

hal.dll kékhalál az mitől van..?

(#2223) dozernous


dozernous
csendes tag

(#2224) Balazs9011


Balazs9011
csendes tag

Sziasztok!
Van 2db Kingston 4Gb-os Ram-om és ha mindkettőt beteszem akkor váltakozó idő elteltével kékhalál lesz.(van amikor windows betöltés után egyből, van amikor csak 20 perc után). Ha csak az egyiket teszem be akkor megy tökéletesen. Valaki tudja mi lehet a probléma?
Op. rendszer: Windows 7 64 bites, Alaplap: Asus M5A97 Pro

(#2225) CoolMan válasza Balazs9011 (#2224) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Pontosan milyen RAM, milyen időzítésű? (Mhz? Cl?) Milyen CPU? Mennyi Mhz-n megy a RAM?
Alaplapon a legfrissebb BIOS van? Teszteld a ramokat a memtest86+ vagy a Prime95 "Bland" tesztjével. Párban és egyesével is.

(#2226) Balazs9011 válasza CoolMan (#2225) üzenetére


Balazs9011
csendes tag

Kingston HyperX DDR3 1600Mhz. AMD Phenom II X4 965 Black Edition processzor. 1333 Mhz-en megy a RAM. A ramokat már teszteltem és semmi hibát nem talált. Bois verzió: American Megatrends INC. 0705, 2011.08.23

(#2227) CoolMan válasza Balazs9011 (#2226) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Már bocsi de, ez a legfrissebb bios a lapodhoz?

(#2228) Balazs9011 válasza CoolMan (#2227) üzenetére


Balazs9011
csendes tag

Letöltöttem a legfrissebb bios-t. Kitömörítettem és kaptam egy "M5A97-PRO-ASUS-1402.ROM" nevű fájlt. Ezzel mit kell csinálni pontosan? Bocs a tudatlanságomért. :D

(#2229) CoolMan válasza Balazs9011 (#2228) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Kérdezd meg a Bios frissítés, help! topicban.

(#2230) DANSIKA


DANSIKA
csendes tag

Sziasztok!
A gépemen a játékok, (pl mafia 2) állandóan leálltak, ezért újra raktam az op rendszert. Azóta a régi hiba mellé jött, újabb is. Egyfolytában lehal a rendszer, kékhalál és újra indulás. A memóriáim jók, csináltam mem tesztet. A legújabb driver van fent mindenhez. Legtöbbször akkor film nézés közben jön elő a dolog, ezért frissítettem az alaplapi videókari driverét, a hangkártyáét is. Szerintetek mi okozhatja? Próbáltam rá keresni, de sajnos nem nagyon értek angolul, így nem sokra mentem vele.

(#2231) djculture válasza DANSIKA (#2230) üzenetére


djculture
félisten

"névtelen 400-as táp" Nem igazán 4 magos proci-hoz találták ki az ilyesmi noname tápokat. Egy darabig működik de utána csinálhat mindent miatta a gép.

[ Szerkesztve ]

(#2232) DANSIKA válasza djculture (#2231) üzenetére


DANSIKA
csendes tag

A táp vadiúj. Most kaptam egy hete, mert az előzőt az öcsém gépe lefüstölte....
Más ötlet?

(#2233) _DiEGO_ válasza DANSIKA (#2232) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Én sem bíznék egy NONAME tápban , mégha 400W is van rá rajzolva... hidd el , ezek jó ha valóban űgy 320-350W magasságában teljesítenek folyamatosam . Persze ettől függetlenül más gond is akadhat . BIOS beállítások ! esetleges túlhúzás akár ram , vagy procinál .
HDD gond is lehet akár ...Ezt ugye látni tapasztalni kellene úgy könnyebb lenne ...
Memóriákkal egyesével tesztelni , mit produkál ?
Egy egész jókis gépet egy nevesincs áramellátóra bízni ... A táp a LEGfontosabb tényező a házban - ez látja el megfelelő feszültséggel és stabil áramerősséggel a kiegészítő alkatrészeket ...
Kapsz egy VW GOLF VI-ost az van benne egy 1500-as zsiguli motor ! kb ez van

(#2234) DANSIKA válasza _DiEGO_ (#2233) üzenetére


DANSIKA
csendes tag

A biosban semmi nincs húzva. Ramok jók, hdd sentinel szerint a vinyó is. Eddig 32 bit-es win 7 volt a gépen, most 64-es. Lehet,hogy ez okozza a problémát? Esetleg haldoklik az alaplapi videókártya?

(#2235) DANSIKA válasza DANSIKA (#2234) üzenetére


DANSIKA
csendes tag

Valami dxgkrnl.sys és ntoskrnl.exe okozza a hibát. Tudja valaki, hogy mi lehet ez?

(#2236) _DiEGO_ válasza DANSIKA (#2235) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Szerezz be egy normális Win 7 -et :K és a megfelelő drivert rakd fel rá ! 32bites rendszerre 32bites driverek , 64bites windózra 64bites driverek !
Neked a Win 7 Home Premium X64 kell neked , maximum Professional .... Ultimate az userek 90% -ának tiszta felesleges .

[ Szerkesztve ]

(#2237) _DiEGO_ válasza DANSIKA (#2235) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Gigabyte ga ma785gmt ud2h, X4 620 proci, névtelen 400-as táp, sata vinyó, sata dvd író, 2*2gb hyperx ram

És milyen Videokártyád van benne ? pontosan ! Nem elég , hogy AMD vagy épp NVIDIA valami .

(#2238) DANSIKA válasza _DiEGO_ (#2237) üzenetére


DANSIKA
csendes tag

64-es driverek vannak fent mindenhez. Videókarim jelenleg nincs. Az alaplapit használom. Az Ati Radeon HD4200. Anno mikor összeraktam a gépet ezek a cuccok még akkor jöttek be. Sajnos videókártyára nem maradt pénzem. Úgy volt, hogy majd veszek, de végül nem kellett, mert ez is elég a páromnak a mafia2, hitman 4 típusú játékokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#2239) _DiEGO_ válasza DANSIKA (#2238) üzenetére


_DiEGO_
őstag

És milyen drivert raktál fel neki ? remélem nem a windóz által társított alapértelmezett driver van csak ?

Ha mégis , akkor [ennek] jónak kell hogy legyen ! De alap egy normális Win 7 ha nem driver gondod van .

[ Szerkesztve ]

(#2240) DANSIKA válasza _DiEGO_ (#2239) üzenetére


DANSIKA
csendes tag

Ez van a ccc van fent. Akkor cseréljem le a windowst, hátha az a gond? Lehet, hogy az integrált vkari haldoklik, akkor azt gondolom csak egy vga vétel oldja meg...

(#2241) _DiEGO_ válasza DANSIKA (#2240) üzenetére


_DiEGO_
őstag

VGA vagy iGPU GPU és RAM hibát vizuálisan észrevennéd :D nem arról panaszkodtál ...

Azért megkérdem BIOS mikori ? Mutass egy CPU-Z -t.

Legutolsó: F9 25/05/2010

Egy beta a legfrisebb : F10B 13/07/2010

Nézd csak a támogások közt mi is van :

Integrált ATI Radeon HD 4200 grafikus mag (DirectX 10.1)
Blu-ray lejátszás támogatása az ALC889A HD hanglapkával
Dolby Home Theater támogatás a még gazdagabb és élvezetesebb térhangzásért
1 x DVI-D
1 x HDMI csatoló
1 x D-Sub

Tehát egy HD film lejátszás nem lehet gond neki ...

[ Szerkesztve ]

(#2242) DANSIKA válasza _DiEGO_ (#2241) üzenetére


DANSIKA
csendes tag

Nem volt ilyen probléma, viszont nemrég újabb kék halál után csak csökkentett módban volt hajlandó indulni a gép, automatikusan, ráadásul net nélkül. Ez miért lehet? A gyerek játszott éppen a neten. Ezt a hibaleírást kaptam:

SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
hibát előidéző driver: dxgmms1.sys

Mi lehet ez? A windowssal van gond, vagy mivel? Most már nagyon idegesít.

google szerint videókártya driver, csakhogy az a legújabb, nem értem én ezt!!!!

Azt tudom, hogy nem lehetne gond, nincs is semmi észlelhető probléma, csak az állandó kékhalál.

[ Szerkesztve ]

(#2243) _DiEGO_ válasza DANSIKA (#2230) üzenetére


_DiEGO_
őstag

A gépemen a játékok, (pl mafia 2) állandóan leálltak, ezért...

No ez miatt meg ráférne egy önálló VGA kari ... Nemtudom mennyit szánnál reá , de ~20e Ft -ért egy kb [egy ilyen] kategóriás karit mutatok ... de ez csak egy ajánlat , nemtudván anyagiakat ...

(#2244) _DiEGO_ válasza DANSIKA (#2242) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Monitorról nem írtál ... mekkora felbontásban szenved szegény integrált vga ?

Procid az elég jó : AMD Athlon II X4 620 2600MHz

[ Szerkesztve ]

(#2245) DANSIKA válasza _DiEGO_ (#2241) üzenetére


DANSIKA
csendes tag

A bios dátumát hol tudom megnézni????
Aida nem tudja beolvasni. Mondjuk azt se igazán értem, hogy ez hogyan lehetséges...

1280*1024 :N

[ Szerkesztve ]

(#2246) CoolMan válasza DANSIKA (#2242) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Töltsed le a dxwebsetup progit, ez frissíti directx-et és lehet, hogy megoldja a gondod.

(#2247) DANSIKA válasza CoolMan (#2246) üzenetére


DANSIKA
csendes tag

Köszi, megpróbálom.

(#2248) _DiEGO_ válasza DANSIKA (#2245) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Azt kétlem h DX hiba lenne ... de az lenne a legegyszerübb megoldás :C

(#2249) DANSIKA


DANSIKA
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/120917/hiba_zenet_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezt a hibaüzenetet nemrég kaptam. Lehet összefüggés a gondom és ez között?

Pedig elvileg 64 bites!

[ Szerkesztve ]

(#2250) DANSIKA válasza _DiEGO_ (#2244) üzenetére


DANSIKA
csendes tag

Anno úgy válogattam össze a gépet, hogy később elég legyen 1-1 alkatrészt cserélni, vagy venni hozzá, ha elavul a cucc.

Mint az előbb írtam aida nem olvassa be a bios dátumát. Nem tudom miért nem, de azt igen, hogy még az eredeti 2009-es bios van rajta.

Avg van a gépen, most néztem meg. 64 bites. Akkor a rendszer szerint miért nem kompatibilis???

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.