Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) Plex14 válasza mmm007 (#3200) üzenetére


Plex14
csendes tag

nekem megoldotta a kék haláljaimat az, hogy a control catalyst centerben kikapcsoltam az egész amd overdrive-ot, fura hogy ennyitől, hogy be van kapcsolva ez az opció összekakkantja magát egy egész rendszer..
legközelebb biztos, hogy nvidiát veszek.., pedig mindig ati/amd párti voltam

(#3202) 4Pac válasza mmm007 (#3200) üzenetére


4Pac
csendes tag

Hmmm, koszi, hogy utanna neztel :)
Gyakorikerdesek.hu-t inkabb mellozni szoktam ha lehet mert oda minden jott ment fax irkal...
Egesz nap nezelodten itt visszabb es volt eg ugyan ilyen problema valakine,
Azt irtak neki, hogy driverhiba lesz, akkor ugy nez ki hogy megnezegetek minden drivert, ujjabra cserelem ha van stb...
Habar mar nen lepodok meg ezen a gepen mert elegge gyengusz kb. 2006 ban vasarolgattam ossze, azota teszi a dolgat pedig semmi nem is volt cserelve benne.... de ugy nez ki, hogy most jott el az ideje :)

Bocsi az ekezetert csak telefonrol kapartam, es koszi megegyszer!

(#3203) Out


Out
addikt

De4d: Hogy állsz a teszteléssel? Meglett a bűnös?

4Pac: Lehetne egy kicsivel több infó, pl. képernyőmentés, op.rendszer, milyen körülmények között kaptad ezt a hibát, stb...

mmm007: Azt ugyan nem írtad le, hogy milyen videókártyád van, viszont az atimkdag.sys hiba nagyon hasonlít Plex14 problémájára, amire viszont konkrét megoldást nem találtam. Próbáld ki azt, amit leírt, hogy kikapcsolod az AMD Overdrive-ot. Csak nem neked is valami R9 270x vagy hasonló karid van?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3204) mmm007 válasza Out (#3203) üzenetére


mmm007
csendes tag

Ok majd kipróbálom, de az amd gyárt processzorba integrált videokártyákat is (APU) nekem is ilyen a videokártyám.
Amd A6 6400k - ba integrált videokártya:
AMD Radeon HD 8470D

Mi lenne a feladata az előzőekben írt AMD Overdrive-nak? Eddig intel gépem volt, az amd-ben nem nagyon vagyok otthon...

Köszönöm a válaszod!

(#3205) Out válasza mmm007 (#3204) üzenetére


Out
addikt

Az Overdrive-val tudod tuningolni a videókártyát, és ezek szerint ha nem használtad sosem, akkor is alapból be van kapcsolva.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3206) De4d válasza Out (#3203) üzenetére


De4d
őstag

Feltettem a regcure pro-t nem mondom hány ezer hibát talált :D lefuttattam még jobban hasít a gép kb 5 mp alatt betölt, meg a win intézőre is ránéztem volt 3 felkiáltó jeles cucc kettőt sikerült kijavítani automatikusan. Az a fajta win32k.sys probléma meg is oldódott, de azóta másik kékhalált kapok, napi 1x átlagban ugyanúgy :(
De se nonpage area, se semmi ilyen hiba "kód" nincs.
Egy "sima" kékhalál jön be, és csak annyit ír hogy 0xA00001. Hazaérek erről is dobok fel egy shotot.
A felkiáltó jeles ami maradt a kód alapján rákerestem a googlebe USB 3 csatlakozókra vonatkozott, nos nincs semmi amit használok rá, gondolom azért dobja ki, és felraktam anno az alaplai cdről azt is, lehet ha leszedem akkor megszűnik a felkiáltó jel, de szerintem ennek semmi köze a kékhalálomhoz :(
Valami mindig van :(

Minden jó, ha a vége jó!

(#3207) De4d


De4d
őstag

Na erről írtam :\

Minden jó, ha a vége jó!

(#3208) mmm007 válasza Out (#3205) üzenetére


mmm007
csendes tag

Overdrive licencszerződése el sem volt fogadva a catalyst control centerben, elfogadtam és letiltottam. Kb. 40 perc játék után nem volt gond remélem ezután sem lesz. Mindenesetre az idő eldönti majd, és ha lesz gondom akkor írok!

Köszönöm az összes válaszolónak!

(#3209) Out válasza De4d (#3207) üzenetére


Out
addikt

Memóriát tesztelted?
Azt a felkiáltójeles eszközt jó lenne eltüntetni úgy, hogy felrakod a megfelelő drivert hozzá :)

Ez a STOP 0xA0000001 több fórum szerint is ATI driver probléma miatt van. Próbálkozz újabbal vagy régebbivel :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3210) De4d válasza Out (#3209) üzenetére


De4d
őstag

Rendes memtestet még nem futtattam, csak a win7es memoria diagnosztikát.
Gondolkodtam egy driver cserén, a legújabb van fent, 1x felraktam a 13.25-t de arra nem emlékszem akkor volt e kékhalál, még a korábban volt hogy 4 napig nem volt semmi, de hogy akkor éppen melyik driver volt fent, nem tudom, de muszáj voltam újra rakni a wint, mert valami win frisstítés miatt droppolt az fps, újrarakás, win7 frissítések tiltása, és azóta hasít a gép.
Lekopogom, tegnap nem volt kékhalálom. A korábban olvasott override licence nálam se volt engedélyezve, másnak is okozott kékhalált.
Viszont nem tudom honnan lehetne, és milyen driver ahhoz az usb3-ra. Egyébként egy GBTE b85m d3h lapom van.

Minden jó, ha a vége jó!

(#3211) Out válasza De4d (#3210) üzenetére


Out
addikt

Elvileg az alaplapod gyártójánál van USB 3.0 driver Win7-re, azt nem próbáltad még?
[link]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3212) De4d válasza Out (#3211) üzenetére


De4d
őstag

Gyártó oldalit még nem, el is felejtettem :) Csak a gyári cd-n lévőt próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó!

(#3213) mmm007


mmm007
csendes tag

KIRÁLY!!!
ÚJRA kékhalál, imádom ezt az atikmdag.sys-t
ráadásul 2 percenként a g. chrome azt írja ki, hogy leállt az oldal.
VALAKI segítsen fogalmam sincs mitévő legyek!!!!!

(#3214) mmm007


mmm007
csendes tag

kép:
http://kepfeltoltes.hu/view/140611/504366030N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png

(#3215) Out válasza mmm007 (#3214) üzenetére


Out
addikt

Ezekszerint az Overdrive kikapcsolása nem oldotta meg a dolgot. Akkor marad a régebbi driverekkel való próbálkozás, jobb ötletem nincs, mivel a fórumokon se mondtak semmi konkrét megoldást.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3216) De4d


De4d
őstag

kód alapján visszakerestem, leszedtem az usb3 drivert, felkiáltó jel eltűnt. Bár nem sokat számít szerintem, de már minden eltüntetve, vírusirtók futtatva, egyelőre maradt fent a legfrissebb Ati driver 14.4, nem raktam vissza korábbit, bár azt hallottam a legjobb a 13.25, de gondolom ez is kinek hogy.
Egyelőre "kop kop" ma se volt bluedeath (forradalmasított név), az az bluescreen :)

Minden jó, ha a vége jó!

(#3217) De4d


De4d
őstag

Az imént megint volt egy bluescreen, ugyanazzal :(

Minden jó, ha a vége jó!

(#3218) Out válasza De4d (#3217) üzenetére


Out
addikt

Próbáld már ki azt, hogy leszeded az ATI drivert és csak a Microsoft által automatikusan telepített drivert használod. Tudom, így nem biztos, hogy alkalmas lesz játékra a videókártyád, de legalább meglátnád, hogy tényleg az ATI 14.4 okozza-e a gondot.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3219) mhenee


mhenee
újonc

Sziasztok!
Van egy asztali gépem, ami kb egy hónapja majdnem minden nap kék halált kap. Nem értünk hozzá és eddig senki sem tudott segíteni a hiba helyrehozásában. Ez azért is bosszantó mert könyvelnek rajta és ami épp nyitva van minden elveszik. Nem lehet rajta dolgozni emiatt. Kb másfél éves a gép, a legelején is csinált ilyet, de bele lett téve plusz egy ventillátor és akkor egy ideig megszűnt, aztán néha-néha csinált ilyet de az utóbbi időben minden nap. Nem csak munka közben hanem egyből bekapcsolás után is kék halált üzen.
Tudna segíteni valaki a problémámban?
Csatolok egy képet a mai hibaüzenetről!
Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3220) Out válasza mhenee (#3219) üzenetére


Out
addikt

Ember legyen a talpán, aki ebből a STOP 0x0000001E hibaüzenetből távolról megmondja, hogy mi lehet a gond. Sok minden lehet, hardveres és/vagy szoftveres hiba is. Ha tudnál részletesebb infóval szolgálni a dologról, akkor lenne esély a hiba megoldására is.

A minidump fájlt, amit a kékhalál kreált, kellene megnézni a BluescreenView programban és remélhetőleg ott látni fogod, hogy mely fájl/ok okozzák a kékhalált. Ha arról csinálsz nekünk egy képernyőmentést, és belinkeled ide, akkor azzal előrébb lennénk. Illetve pár kiegészítő info: oprendszer, videókártya...

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3221) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!
Van egy gép aminek ha az előlapi usb-be dugok valamit (pendrive, telefonkábel stb.) kékhalálozik.
Hátlapit nem próbáltam.
Kép
Mi lehet a hiba? Win7 64 bit.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3222) Out válasza Met (#3221) üzenetére


Out
addikt

Szia!

Én első körben megnézném az alaplapot, hogy rendesen van-e a házhoz rögzítve és nincs-e valami zavaró elem az alaplap és a ház között. Aztán jöhet az, hogy megnézném, hová van dugva az alaplapon a ház usb csatlakozója. Ha ezek is rendben vannak, akkor eszközkezelőben megnézném, hogy van-e !-es eszköz, aminek köze lehet az USB-hez. Röviden, ennyi :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3223) Met válasza Out (#3222) üzenetére


Met
nagyúr

megnézném az alaplapot, hogy rendesen van-e a házhoz rögzítve
Arra gondolsz hogy lazák a csavarok?

Aztán jöhet az, hogy megnézném, hová van dugva az alaplapon a ház usb csatlakozója.
:F 1 max. 2 hely van ahova rá lehet dugni a lapra gondolom, ha van szabad slot akkor dugjam át rajta?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3224) Out válasza Met (#3223) üzenetére


Out
addikt

1. Nem a laza csavarokra gondoltam, hanem arra, hogy az alaplap nem érintkezik-e közvetlenül a házhoz bárhol is, mert az okozhat ilyet.

2. Igen, dugd át és nézd meg ott, hogy mit produkál.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3225) De4d válasza Out (#3218) üzenetére


De4d
őstag

Na 2 napja lecseréltem a 14.4-es drivert egy korábbira, 13.25 azóta még nem volt kékhalálom (adja az ég hogy ne is legyen) tegnap délután 5-től is ment este 11-ig a gép, játszottam is, neteztem is, hagytam többször lemenni alfába, se akkor, se az alatt, se az alól visszahozva se, eddig szerencsére.
Ha valóban ez volt eddig a gond, arra van valakinek ötlete hogy miért csinálja ezt egy 14.4-es driverrel?
Ennyire fos a legújabb ati driver?
Olvasgattam más forumokat, sok embernek okoznak kékhalált de teljesen random, valakinek más verziójú driver. Ennyire pocsékra csinálja az amd a vga drivereket? :\
Ha valóban driver gond volt eddig, akkor viszont azt nem értem hogy miért csak bizonyos esetekben jött elő? Alvó módban főleg, játék alatt sosem, pedig ha driver gond volt akkor hihetőbb lenne ha vga "használata" közbe jön elő, nem pedig szunyókáló állapotban. Az hogy függ össze a vga driverrel?
Kicsit érthetetlen számomra :(

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó!

(#3226) Out válasza De4d (#3225) üzenetére


Out
addikt

Nem a driverrel van a gond, hanem a Control Centerrel.

Nekem ugyan régi ATI kártyám van (HD 4670), de alvó móddal nekem is gondjaim vannak, ha ATI drivert használok és nem a WDM-et. Sokszor nem tudom bealtatni a gépet, van amikor meg nem tudom felébreszteni. Kékhalálom még sosem volt, de ha nem ébred a gép, azzal is ugyanazt a hatást éri el. Kikapcs kell :)

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3227) De4d válasza Out (#3226) üzenetére


De4d
őstag

Mondjuk alvó mód alatt azt értem hogy kikapcsol a képernyő (csak mert több ilyen mód van, a fene se tudja melyiknek mi a rendes elnevezése) Mert van ugye olyan hogy ki is jelentkezik, van hogy leállnak a ventik, mintha be se lenne kapcsolva a gép, és ha visszahozom akkor felpörögnek újra stb.
Alvó mód, készenléti állapot, valami ilyesmi elnevezések vannak :D
WDM-et? Az pontosan milyen?

Minden jó, ha a vége jó!

(#3228) Out válasza De4d (#3227) üzenetére


Out
addikt

A WDM a Windows alapdrivere. Ha leszeded az ATI drivert mindenestül, akkor a WDM fogja vezérelni a videókártyádat. Kipróbálhatod, hogy előjönnek-e a hibák, de nagy teljesítményre ne számíts játékok alatt. :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3229) De4d válasza Out (#3228) üzenetére


De4d
őstag

Na ja, csak nem azért vettem egy 280x-et hogy kb netezésre megyen alkalmas.
De hogy hogy ilyen rossz a Controll Center?

Minden jó, ha a vége jó!

(#3230) Out válasza De4d (#3229) üzenetére


Out
addikt

Ezt a kérdést inkább itt tedd fel: 280x topikja :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3231) De4d válasza Out (#3230) üzenetére


De4d
őstag

Csak mert azt mondtad nem a driverrel van gond, hanem Cata Control Centerrel :)

Minden jó, ha a vége jó!

(#3232) kobrisz25


kobrisz25
újonc

Sziasztok!
Ilyen szöveggel kapok random kékhalálokat,valamikor csak a böngésző bezárásakor kék halál jelentkezik:
stop:0x0000008E(0xc0000005 0x827e37ca,0x8d5f0be8,0x00000000)
cdd.dll -address 827e37ca ......

Kérlek mitől lehet ez?

(#3233) De4d


De4d
őstag

Na a 13.25-el semmi kékhalál nem volt, napok óta, tegnap éjjel hagytam az egész gépet futni is, de semmi hiba.
Viszont nem tudom mennyire jó még ez a driver, mert nem egy mai darab már :\

Minden jó, ha a vége jó!

(#3234) Out válasza kobrisz25 (#3232) üzenetére


Out
addikt

Több fórumon is azt írják, hogy elsősorban memóriaprobléma lehet. Teszteld a memóriá(ka)t a Memtest86 vagy Memtest86+-al. Ha nem hoz eredményt, tehát a memóriáid hibátlanok, akkor egy screenshotot szúrj be légyszi a kékhalálról.

De4d: Három választásod van:
1. Használod a 13.25-ös drivert kékhalál nélkül, kitudja milyen teljesítmény mellett.
2. Visszarakod a 14.4-es drivert és bosszankodsz a kékhalálok miatt.
3. Kicseréled a 13.25-ös drivert a 14.4-re, anélkül, hogy a Control Centert felülírnád, tehát csak magát a drivert frissíted. Talán így lenne friss drivered is és kékhalálod viszont nem :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3235) De4d válasza Out (#3234) üzenetére


De4d
őstag

Feltudom tenni külön tenni a 14.4-el a drivert és a jelenlegi CC-t hagyni?
Amúgy sokat visszavesz a régebbi driver?

Minden jó, ha a vége jó!

(#3236) Out válasza De4d (#3235) üzenetére


Out
addikt

Igen, feltudod. Eszközkezelőben a videókártya illesztőprogram frissítésénél, amennyiben a 14.4-es driver már kicsomagolt állapotban az egyik mappádban van, akkor csak onnan betallózod neki a drivert és elvileg kész is. Persze én nem teszteltem, mert nekem régi videókártyám van, de működnie kell.
Nem tudom mennyit vesz vissza a mostani 13.25-ös a 14.4-eshez képest, ezt neked kell kitapasztalnod.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3237) btchr


btchr
csendes tag

Hello; valaki tudna definiálni nekem ezt a BSOD-t | az az hogy mi okozhatja? Nincs tuning. Nem vagyok valami atom PC Guru sajnos

[ Szerkesztve ]

(#3238) Out válasza btchr (#3237) üzenetére


Out
addikt

Hello, ha a sok fórumbejegyzés nem hazudik, akkor túlmelegedési probléma lesz. Vagy a processzorod vagy a videókártyád. Első körben ezeket nézd meg.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3239) btchr válasza Out (#3238) üzenetére


btchr
csendes tag

Hello, köszi a választ.
i5-4670K-m van; alapjáraton(75 fölé még sose ment)

VGA nélkül is Kék halálozik a gép sajna. Tegnap futtattam prime 95-öt(blend,torture), 2 órán át semmi error.

Amúgy van hogy 2-3 hétig semmi, van hogy egy nap 3x is BSOD-zik.. :F

Köszi előre mindent :R

[ Szerkesztve ]

(#3240) Out válasza btchr (#3239) üzenetére


Out
addikt

Lehetne kérni a kékhalálról is egy képernyőmentést?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3241) btchr válasza Out (#3240) üzenetére


btchr
csendes tag

Konkrétan a kék képernyőt? Mert azt nem tudom azt hogy kapom le ha letudom. :DDD De még ilyet tudok mint ez a kép az első hsz-ben.

(#3242) Out válasza btchr (#3241) üzenetére


Out
addikt

Egy telefonnal lefotózód, feltöltöd valami ingyenes helyre és belinkeled.

Ha az a gond, hogy a kékhalál után egyből újraindul a géped, akkor azt így állíthatod meg: Vezérlőpult --> Rendszer --> Indítás és helyreállítás --> Alul az automatikus újraindítás elől vedd ki a pipát.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3243) btchr válasza Out (#3242) üzenetére


btchr
csendes tag

Oké, Köszi. Vagy itt; vagy privátban(ha ez nem probléma) jelentkezem ha nem lesz rövid időn belül BSOD- :R

(#3244) De4d válasza Out (#3236) üzenetére


De4d
őstag

Tegnap feltettem a 14.4-et de csak a vga drivert, igaz csak 1x ment kapcsolt ki a képernyő,(tegnap sokat használtam folyamatosan a gépet) akkor nem volt semmi gond, ma majd hagyom többször :)
Nekem gyanús az a felesleges HDMI driver mivel nem is használok a monitorhoz.

Minden jó, ha a vége jó!

(#3245) Out válasza De4d (#3244) üzenetére


Out
addikt

Mármint a HDMI audio driverre gondolsz? Szerintem csak azt a drivert nem tudod leszedni. Nálam is fenn van, de letiltottam az eszközt és kész.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3246) De4d válasza Out (#3245) üzenetére


De4d
őstag

Nem akarok hülyeséget írni, meg nem mondom fejből, mikor újra raktam a 14.4et ott voltak az illesztőprogik és volt egy olyan hogy HDMI de az nem a vga monitor féle driver? Azt nem tettem fel, mert arra gondoltam amit már említettem hogy nem használok hdmi-t ls lehet azért volt a 14.4el kékhalál mert kereste de nem találta. és a monitor vga kapcsolathoz van köze.

Minden jó, ha a vége jó!

(#3247) Out válasza De4d (#3246) üzenetére


Out
addikt

Szerintem az a HDMI audio driver lehetett amit láttál. Ha jól tudom, akkor nincs olyan külön, hogy HDMI vga driver.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3248) De4d válasza Out (#3247) üzenetére


De4d
őstag

Akkor a monitorba beépített hangfalnak van? Feltettem anno, mert mindent hagytam automatikusan települni, és hát nem hogy olyan kábelem nincs, de még hangfalam sem a monitorban.

Minden jó, ha a vége jó!

(#3249) Out válasza De4d (#3248) üzenetére


Out
addikt

Nem tudom hogy működik, hozzám még nem jutott el a HDMI korszak :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3250) De4d válasza Out (#3249) üzenetére


De4d
őstag

Még hozzám sem :DD

Minden jó, ha a vége jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.