Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) Gaabor96


Gaabor96
csendes tag

Üdv, megint!! (sajnos)

Még mindíg ugyanaz a probléma áll fennt mint eddig. (vidikari illesztő szoftver a legújabb most már, már ha segít megválaszolni pár kérdést). Memory_management hiba.

Köszi a válaszokat előre is!!:DD

(#3902) trancemusic válasza trancemusic (#3900) üzenetére


trancemusic
senior tag

Nektek mond ez valamit?

(#3903) Out válasza Gaabor96 (#3901) üzenetére


Out
addikt

Szerintem ez alaplap vagy IDE/SATA meghajtó probléma lesz, esetleg HDD/SSD hiba.

trancemusic: Ellenőrizd le a memóriákat és a HDD/SSD-t.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3904) trancemusic válasza Out (#3903) üzenetére


trancemusic
senior tag

Memtest nem talált semmit.
Lemezellenőrzés sem.
Trójai vírus volt a system32 mappában.
Köszönöm a segítséget! :R

(#3905) Gaabor96 válasza Out (#3903) üzenetére


Gaabor96
csendes tag

Köszi szépen a választ! :) (De a saját érdekemben remélem nincs igazad :D )

(#3906) Out válasza Gaabor96 (#3905) üzenetére


Out
addikt

Amint láttad trancemusic-nál se jött be amit írtam :) Nem egyszerű kitalálni egy "általános" hibaüzenetből, hogy mi okozza pontosan a problémát :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3907) Gaabor96 válasza Out (#3906) üzenetére


Gaabor96
csendes tag

Persze tudom, főleg így neten keresztül főleg. Azért is köszönöm legalább a tanácsaidat. :)

(#3908) tof_i


tof_i
csendes tag

Sziasztok!

2 napja kapott frissítést a windows xp-m, kikapcsolás után frissítette. másnap nem töltött be. Nem tudom csökkentett móddal sem elindítani. boot-olni cd-ről vmint pendrivről sem tudom ( nem tudom miért de nem érzékeli semelyiket). vhogy azért szeretném lementeni a dolgaimat. esetleg tudtok vmi megoldást vagy vigyem szervízbe? (gépem asus k50ij)

ezt írja ki: STOP: 0x0000007B (0xB9CCF524 , 0xC0000034, 0X0000000 ....)

[ Szerkesztve ]

(#3909) Out válasza tof_i (#3908) üzenetére


Out
addikt

A BIOS-ban sem látszik, hogy van CD olvasó a gépben? Ezek szerint elkezd betölteni a Windows és akkor kapod a kék halált, ugye? A csökkentett módos menüben nincs olyan, hogy legutóbbi helyes működési konfiguráció betöltése? Nem emlékszem már, hogy xp-ben volt-e ilyen.

A hibaüzenet pedig pont arra utal, amit Te is tapasztalsz, hogy az elsődleges merevlemezről nem tud indulni az operációs rendszer. Esetleg, ha parancssort tudnál indítani, akkor lehetne valamit kezdeni vele, de anélkül csak a szerviz jön szóba szerintem.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3910) tof_i válasza Out (#3909) üzenetére


tof_i
csendes tag

köszi a választ!
bios-ban átállítottam hogy cd-ről bootoljon az egyik(iso fájlos cd) nem csinál semmit fekete kép, a másik(nem iso fájlos cd) elkezdi betölteni de mire eljutna a' telepítés vagy javítás v. kilépés' opcióhoz kékhalálozik. Legutóbbi helyes működési konfiguráció választásánál sem csinál semmit, ugyanúgy újraindul. Parancssor indítást nem próbáltam mert nem értek hozzá :)

(#3911) Out válasza tof_i (#3910) üzenetére


Out
addikt

Akkor azt tanácsolom, hogy vidd el szervizbe, vagy egy hozzáértő szakemberhez.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3912) Thome


Thome
addikt

Sziasztok,

Az alábbi a hibajelenségem:
Win7 eredetiről WIn10-re frissítettem,
Kikapcsolásig jó volt minden.

Bekapcsoláskor a Windows logo-nál kékhalál, gép újraindul, majd Windows 10 betölt.
Azt hittem egyszeri eset, de minden gépbekapcsoláskor először kékhalált dob, majd újraindul és betölti a Wint. Újraindításkor nincs kékhalál, csak ha a gép kikapcsolt állapotból indul.

Dump fájlokat megnéztem, megnyitottam, ezeket kaptam. Ki tudtok nekem ebből deríteni valamit, hogy mi lehet a gond? (4 gépbekapcsolás eredménye)

1.
BugCheck 100000B8, {8208b480, b3191380, 83488de0, 0}
Probably caused by : pci.sys ( pci!PciPowerUpDeviceTimerDpc+140 )
Followup: MachineOwner

2.
BugCheck 100000B8, {8bd67040, 92bc1040, 877aede0, 0}
Probably caused by : pci.sys ( pci!PciPowerUpDeviceTimerDpc+140 )
Followup: MachineOwner

3.
BugCheck 100000B8, {a75e8940, 8526d040, acf90de0, 0}
Probably caused by : pci.sys ( pci!PciPowerUpDeviceTimerDpc+140 )
Followup: MachineOwner

4.
BugCheck 100000B8, {893ddb40, 84ce3640, 82a2fde0, 0}
Probably caused by : pci.sys ( pci!PciPowerUpDeviceTimerDpc+140 )
Followup: MachineOwner

(#3913) Out válasza Thome (#3912) üzenetére


Out
addikt

Milyen PCI-os eszköz van a gépedben? Azzal lesz valami gubanc.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3914) Thome válasza Out (#3913) üzenetére


Thome
addikt

Az lemaradt, hogy ez egy Acer Aspire 5310 noti, ami bővítve lett 1gb rammal és egy dupla magos T2200(?) procival. Ezzel stabilan megy win7 alatt már 1 éve. Szóval szerintem inkább driveres gond lehet, de nyilván ezért kérdezek mert nem tudom (csak sejtem).

(#3915) Out válasza Thome (#3914) üzenetére


Out
addikt

Lehet meghajtó programhiba is, akkor viszont csökkentett módban kellene indítani a Windows-t és felrakni az alaplapi vezérlőket. Jobb ötletem nincs.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3916) Thome válasza Out (#3915) üzenetére


Thome
addikt

BSOD után újraindul majd be is tölt a Windows, tehát elindul, ezért nem is értem. Ekkor is célszerű inkább csökkentettben indítani és feltenni a drivereket úgy?

(#3917) Out válasza Thome (#3916) üzenetére


Out
addikt

Ha elindul normálisan a Windows, akkor felrakhatod ott is a meghajtókat.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3918) Sheld


Sheld
senior tag

Sziasztok!

Egy nagyon fura problémám lenne. Vettem az alábbi számítógépet:
Alaplap:Gigabyte Z97X Gaming
CPU: Core i5 4460
RAM1: HyperX 4GB 1333
RAM2: HyperX 4GB 1866
VGA: Gigabyte GTX 970
Ház: CoolerMaster Elite 331
HDD: Seagate 1TB SSHD (Laptopból kivett 2.5"-os)
TÁP: 530W-os nem tudom micsoda :/

A memóriákban nem vagyok teljesen biztos, mivel a BIOS visszaveszi mindkettő órajelét 1333MHz-re. Elvileg mindkét modul 1866-os, viszont akkor nem tudom, hogy a BIOS miért veszi vissza az órajeleket 1333-ra.
A számítógépnek hőmérséklet gondjai nincsenek. Frissen telepített Windows 7-el, 8-al és 10-el is jelentkezik a hiba. Lefagy a gép, ha nem nyúlok hozzá.
Ha játszom, akár több órán keresztül is, semmi probléma nincsen. Benchmark programokkal minden OK. Futtattam MemTest-et, nem talált hibát, CPU stress test, nincs hiba, max hőfok 65C. HDD Sentinel szerint a HDD is rendben van. A grafikus benchmarkokat is simán le lehet futtatni, de semi értelme nem volt eddig. A számítógép csak akkor fagy, ha relatíve pihen. Torrentezés közben, vagy ha csak simán otthagyom. A fagyáshoz nagyjából egy óra üresjárat szükséges.

Nekem sajnos semmi ötletem nincs, remélem itt jó helyen járok, vagy elküldtök majd melegebb éghajlatra :DD oda, ahol megoldást találok a problémámra.

Én arra is gondoltam, hogy a noti HDD energiagazdálkosásával nem tudna mit kezdeni a gép? De torrentezés közben, mikor letöltök nincs olyan, hogy pihen a HDD...

Mondjuk nálam nem kékhalállal fagy a gép, hanem csak szimplán merevre. Előtte még van, hogy kegyelemből szaggat az egér.

Kérlek segítsetek!
Tisztelettel: Sheld

[ Szerkesztve ]

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#3919) drogery


drogery
tag

üdv,

viszonylag frissen újratelepített rendszeren is visszatérő kékhalálaim. reinstall előtt is hasonlók voltak.
memtest, cpu test, vga test sem dob hibát. szerintetek milyen irányba kéne mennem, hogy kiderítsem mi lehet a baj?
ill. a random program leállások is jellemzőek (böngészők, vlc, eclipse, játékokból is kidobál)

[ Szerkesztve ]

(#3920) Out válasza drogery (#3919) üzenetére


Out
addikt

Egy meghajtóprogram okozza a gondot, egy BlueScreenView bővebb információval szolgálna a probléma kiderítésében.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3921) Sheld válasza Sheld (#3918) üzenetére


Sheld
senior tag

Valaki?

Ahogy nézem eléggé kihalt a topic. Lehet máshol kell keresnem a megoldást.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#3922) Out válasza Sheld (#3921) üzenetére


Out
addikt

Ha nincs kék halál, akkor mégis hogy segítsen itt bárki? :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3923) Sheld válasza Out (#3922) üzenetére


Sheld
senior tag

De akkor hova forduljak segítségért? Semmi másik topic-ot nem találtam, ami hibákkal foglalkozik. :)

Tegnap pl. megint jelentkezett a hiba, méghozzá úgy, hogy az egyik monitoron filmeztem, a másikon játszottam, egyszercsak elkezdett szaggatni a játék, majd a kép elkezdett akadozni a filmen, aztán a hang is kezdett szaggatni, majd jött ez egérmutató, szóval szépen sorra omlott össze a dolog.

Miután mindent leállítottam a HDD még mindig kerregett, mint a barom, a rendszer közel sem volt reszponzívnak mondható. (Nem hinném, hogy a hőmérsékletekkel lenne a gond, mert a hiba terheletlenül is jelentkezik. Most volt először, hogy itt ültem előtte.)

Memória hiba kizárva, MemTest nem jelzett hibát egy délutáni non-stop futtatás után.
CPU PRime95-el tesztelve, az sem hasalt el, egyik szálon sem.
VGA-t nem tudom így tesztelni sajnos.
HDD elméletileg jó, BadSector mentes.

Tápegység lehetne a ludas? Vagy az alaplap?
Alaplapot mivel tudok tesztelni?
Tápegységet sajnos nem tudom kiszűrni, mivel még nincs másik tápom.

(Lehet valamilyen windows 10 szolgáltatás a ludas?)

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#3924) Out válasza Sheld (#3923) üzenetére


Out
addikt

Én inkább valami vírusra / trójaira gyanakodnék, hogy elkezdi leterhelni a gépedet. Átnézted már mondjuk Malwarebytes-al?

Windows 10-ben még nincs semmilyen tapasztalatom, ez ügyben nem tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3925) #00137984


#00137984
törölt tag

3 napja nálam is megkezdte a BSOD újraindulásokat a gépem. Napi 4-5 újraindulásom van. Hibaforrásként a cmaudio.sys és a videókártya driverét írta ki. Néhány napja frissitettem a Firefox bőngészőmet 39.0.3 verzióra sebezhetőség miatt, de ehez még a jelenlegi 18.0.0.209 Flash Player verziót használom. A hőmérsékletek igaz magasak ebben a nyári melegben, de csak egyszer mértem 62fokot CPU-n és 73fokot a videókártyán, közben az alaplap 41fok és a HDD-k ennél néhány fokkal hűvősebbek. A biztonság kedvéért az órajeleket igy is csökkentettem, de ma is volt már két BSOD.

[ Szerkesztve ]

(#3926) Out válasza #00137984 (#3925) üzenetére


Out
addikt

Próbaképpen leszedted a hibásnak vélt meghajtókat vagy nem foglalkoztál vele? :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3927) #00137984 válasza Out (#3926) üzenetére


#00137984
törölt tag

Feltettem tegnap egy friss Windows 7-et és a megbizhatóbbnak tartott 15.7-es drivert (Catalyst 15.7.1 most már nem játszik). :) Most még (kop-kop) nem volt kék képernyős fagyásom. Órajeleket kicsit visszavettem a CPU-n, de a VGA egyenlőre tuningprogram nélkül 1120MHz és 1.2V GPU, 5600MHz VRAM alapjáraton megy. Most igy használom egy ideig. :)

[ Szerkesztve ]

(#3928) Thome válasza Out (#3917) üzenetére


Thome
addikt

Nem oldotta meg a driver letörlés, sőt a Windows teljes alaphelyzetbe állítása sem.

Teljes rendszerpartíció törlés + újratelepítés kellett a hiba megszűnéséhez, és driverek egyesével felpakolása árán találtam meg a hibát.

Noname webcam driver okozta.
Ezt követően hiába töröltem a drivert le, nem segített, szóval újabb format c kettőspont, aztán ezt a drivert nem tettem fel, azóta semmilyen BSOD nem jelentkezett, stabil. :K

(#3929) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ahh ,lehet megtalátam a topicom.

Adott egy Sandy-s gép Win7

Gigabyte alaplap + G540 + 2gb OCZ DDR3 + Seagate vinyó, + FSP táp

A gép elindul, van hogy sokáig megy ,de van hogy kb indulás után dob egy kéket...

Legutóbbi BSOD-kből itt egy kép, azóta volt már Memory Managment kékhalál is...

Nincs tippem...

Memtest: 100%
HDDScan és Sentinel 100% / sata kábel kétszer cserélve, bontatlan újakra
Táp kétszer cserélve: Delta és FSP

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3930) Out válasza Thome (#3928) üzenetére


Out
addikt

Köszi a megoldás leírását, ezzel is okosabb lett a topik :)

Duliee: Van rá mód, hogy a memóriát másik helyre rakd át? Én a memóriára gyanakszom, illetve még az alaplap meghajtóprogramjára, ha fel van telepítve.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3931) Graphics válasza Out (#3930) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Most friss telepítéssel másik vinyóra másztam át.

Memóriát áttettem 2-esből 1-esbe épp most.

A memória 1,65V-os, viszont a lap 1,5V-on engedi. Ez esetleg?

Megjegyzem, kismillió gép járt a kezem alatt, de egybe se tört bele a bicskám / vagy csak szerencsésem vettem az alkatrészeket .

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3932) Graphics válasza Graphics (#3931) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Friss telepítés 4 driver ment fel

MEI + Intel + LAN + VGA

Elhalt...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3933) Out válasza Graphics (#3932) üzenetére


Out
addikt

Ezek szerint a friss telepítéssel is előjön a gond. Nem tudsz szerezni valahonnan egy másfajta RAM modult? Tudom, hogy ellenőrizted és 100%-os, de ez így nagyon gyanús. Alaplaphoz nincs esetleg frissebb BIOS?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3934) Graphics válasza Out (#3933) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Memória, most cseréltem át egy másik lapból 1 db Kingston LP-s memóriát./1,5V/

Amibe beleraktam szintén Gigabyte lap , de B75-ös. az kb 4 perc után hasalt el.

A memtest 100%, valószínűleg inkompatibilitás van...

OCZ 1,65-ös, de ettől még nem kéne bajának lennie-

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3935) Out válasza Graphics (#3934) üzenetére


Out
addikt

Akkor nincs más hátra, mint beszerezni egy kompatibilis memóriamodult, addig meg esetleg alacsonyabb "fokozaton" használni a RAM-ot :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3936) Graphics válasza Out (#3935) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Alapból is alacsonyabb fokon megy, szóval cserélem, majd másik lapban megnézem, hátha ott nem hisztizik..

Az évszázad rejtélye volt számomra... :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3937) kétbalkéz


kétbalkéz
csendes tag

Sziasztok
Segítséget kérnék kék halál ügyben,7db hibaüzenetet kapok napi állandósággal.
Windows 7 fut a gépen.

A gép paraméterei
CPU típusa DualCore AMD Athlon 64 X2 Black Edition, 3215 MHz (16 x 201) 6400+
Alaplap neve ASRock N68C-GS FX (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Alaplapi lapkakészlet nVIDIA nForce 7025-630a, AMD Hammer
DIMM1: Kingston 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)
Videokártya AMD Radeon HD 6670 (1 GB)
3D gyorsító AMD Radeon HD 6670 (Turks)
Hangkártya ATI Radeon HDMI @ AMD Turks/Whistler/Thames - High Definition Audio Controller
Hangkártya VIA VT1705 @ nVIDIA nForce 7025-630a (MCP68SE) - High Definition Audio Controller
Lemezes meghajtó WDC WD50 00AAKX-22ERM SCSI Disk Device (500 GB, 7200 RPM, SATA-III)
Hálózati kártya NVIDIA nForce hálózati vezérlő (192. [ TRIAL VERSION ])







[ Szerkesztve ]

Bye

(#3938) Out válasza kétbalkéz (#3937) üzenetére


Out
addikt

Helló!

Ha jól tippelek, akkor alaplap vezérlőprogram és videokártya vezérlőprogram cseréje szükségeltetik.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3939) kétbalkéz válasza Out (#3938) üzenetére


kétbalkéz
csendes tag

Köszi
Közben már újratelepítettem a gépet,az előző hibakódok eltűntek, de egy újabb hibaüzenetet kaptam.
Ebben tudnál segíteni?

Bye

(#3940) Out válasza kétbalkéz (#3939) üzenetére


Out
addikt

Egy memóriatesztelést ajánlanék, illetve másik memóriahelyre átrakni a memóriád, ha több van, akkor egyesével próbálgatni.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3941) kétbalkéz válasza Out (#3940) üzenetére


kétbalkéz
csendes tag

Szia
Esetleg tudnál ajánlani valami drivert, amivel tudnám tesztelni a memóriát?
A ddr2 2x2Giga ram van a gépben.

Közben kaptam egy újabb hibakódot.
Chras address. ntoskrnl.exe+80640 és az előzőnél is ez a kód van, de a fő cím az más.

Bye

(#3942) Out válasza kétbalkéz (#3941) üzenetére


Out
addikt

Talán a memtest86 a legismertebb és legjobb memóriatesztelő program. [link]
CD/DVD-re vagy pendrive-ra kiírva kell indítani a gépet.

Az új hibaüzeneted pedig az AMD videókártyád meghajtójára vonatkozik, le kellene cserélni egy másik verzióra.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3943) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok egy jó ideje kapom a kék halált, windows töltő képernyő bejön, monitor kikapcsol, majd vissza, jön a kékség, a gép újraindul magától, aztán ki kell választanom hogy hogyan indítsa a windowst. Memória csere történt akkor se változott semmi, esetleg meg tudnátok mondani mihez köthető pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#3944) Out válasza BalaNce87 (#3943) üzenetére


Out
addikt

Szia!

Az Nvidiás videókártya meghajtóprogram cseréje szerintem megoldaná ezt a problémát.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3945) BalaNce87 válasza Out (#3944) üzenetére


BalaNce87
addikt

Köszi, de jól emlékeztem hogy ez nem oldotta meg anno, persze azért felraktam a legújabb drivert hátha.
Fura, mert az egész még úgy kezdődött hogy 2 éve kb alvó állapot után nem akart felébredni a gép, majd valahogy sikerült, de a gép teljesítménye kb megfeleződött, játékok jóval gyengébben futottak és ez azóta ilyen, plusz később jött rá a kék halál. A gépet az utóbbi pár hónapban nem is tudom újraindítani rendesen, a képernyő fekete és a perifériák kikapcsolnak, csak egy reset segít.

(#3946) Out válasza BalaNce87 (#3945) üzenetére


Out
addikt

Pedig a hibaüzenet egyértelműen arra utal, hogy az Nvidia meghajtóprogramja hibázik. Az alaplapod nem Nvidia-s chipset-es esetleg? Mert ha igen, akkor lehet az alaplap vezérlőprogramját kellene frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3947) BalaNce87 válasza Out (#3946) üzenetére


BalaNce87
addikt

Gigabyte P35-DS3 lapom van, tavaly csináltam egy bios frissítést, de akkor még alaplapra gyanakodtam, lehet megpróbálok felrakni egy jóval régebbi videókártya drivert.

(#3948) BalaNce87 válasza BalaNce87 (#3943) üzenetére


BalaNce87
addikt

Kiegészítésül ezt az ablakot dobja fel mikor feláll a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#3949) Out válasza BalaNce87 (#3948) üzenetére


Out
addikt

Ez a hibaüzenet is a videókártyára utal. Ha semmilyen meghajtóprogrammal nem lesz jó, akkor talán hardveres probléma lesz ott. Ki tudod próbálni másnál a kártyádat?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3950) BalaNce87 válasza Out (#3949) üzenetére


BalaNce87
addikt

Tervezve volt már, csak annyira nem erőltettem, bátyjámhoz majd átviszem és meglátjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.