Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) dedy19 válasza CoolMan (#2638) üzenetére


dedy19
tag

Szia!

letőltöttem a legfrisebb Aida64-et és van külömbség!

Aida

Mi lehet akkor a probléma??
driver ütközés talán???

dedy19 felhasználónak 42 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! <-- ezt se a szél fújta oda

(#2652) CoolMan válasza dedy19 (#2651) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen, akár az is lehet. Azért még teszteld le a ramokat Memtest86+ -al, meg ellenőrizd a HDD/SSD-t a HDSentinel-el.

(#2653) dedy19 válasza CoolMan (#2652) üzenetére


dedy19
tag

a HDD az 100/100
40 nap üzemidővel

Memtestet megcsinálom!

Mire figyeljek majd,milyen hiba lehet a program tesztelésekor ami a memóriára utalhat???

dedy19 felhasználónak 42 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! <-- ezt se a szél fújta oda

(#2654) CoolMan válasza dedy19 (#2653) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Semmi extra, ha hiba van akkor azt kiírja. [link]
Hagyd több órát futni. (az sem baj, ha egész éjjel megy)

(#2655) dedy19 válasza CoolMan (#2654) üzenetére


dedy19
tag

oké.
viszont memóriát 2-hete vettem bele újjat 2gb 1333mhz
Sztem ezt ki zárhatnám nem???

viszont nem tudom megnyitni hiána be rakom Daemon toolsba..
Hogy kell?

[ Szerkesztve ]

dedy19 felhasználónak 42 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! <-- ezt se a szél fújta oda

(#2656) CoolMan válasza dedy19 (#2655) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ha az ISO-t töltötted le akkor lemezre kell kiírni és arról bootolni. Az USB-s pedig pendrivere megcsinálja és akkor meg arról kel bootolni.

(#2657) sputyi70 válasza CoolMan (#2650) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Na kivettem a 6670-es kártyát,és minden gond nélkül megy a Win8. Nem értem,hogy ha beleteszem a karit akkor miért omlik mindig össze. Érdekes. Mindenesetre várok a megoldásra. :U :F

Mindenesetre köszi. :R

(#2658) CoolMan válasza sputyi70 (#2657) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Első körben másik gépben kell tesztelni, hogy kiderüljön, hogy a VGA jó-e.

(#2659) Giot válasza Giot (#2644) üzenetére


Giot
addikt

Hihetetlen de úgy tűnik megvan a hiba okozója.
A mikrotorrent programban, lehetőség van a gyorsítótár méretének kézi megadására. Én ezt be szoktam állítani fixre, így tettem most is, de mivel már nem jutott más eszembe, átállítottam automatikusra hátha ez a baj.
És azóta nem volt lassulás, beakadás, sem kékhalál.
Egy két nap alatt kiderül, ez volt e a valós gond. De eddig biztató.

(#2660) Garani88


Garani88
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A pcx-ről rendeltem egy konfigurációt, összeválogatta nekem egyik ismerősöm. A gép a következő:
AMD Athlon II X3 455 processzor
Asus 7770 1GB DDR5 videókáryta
Asus M5A78L-M/USB3 alaplap
FSP HEXA 400W táp
Kingston 4GB DDR3 1333MHz ram

Igazából nem tudom milyen adat kellhet még...Mióta megkaptam, bekapcsoltuk és rengetegszer kékhalált kapok :/. Játék közben...sima böngészés közben...nagyon sokszor. Napjában vagy 7-8x tuti.
Ezt a két szöveget látom felváltva: Bad Pool Header és System Service Exception.
Vga driver újra lett téve még azóta. Valamit próbáljunk még esetleg? Vagy inkább vigyem vissza a gépet,hogy nézzék meg ők?

Köszönöm szépe előre is!

(#2661) pityeszka


pityeszka
őstag

Sziasztok!

Tegnap óta BSOD-zik a rendszerem teljesen váratlanúl. Blue Screen View ezt mutatja! Tudtok segíteni mi a probléma. A memória szinte új, nemrég vásároltam őket. Eddig X.M.P profilba mentek, de most manuálisan beállítottam 1600Mhz-re és fix 1,5v-ra. Merevlemezek, rendben vannak.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#2662) k_mark93


k_mark93
csendes tag

Üdv Mindenki!
Nemrég szereztem egy GT8800-ast a gépembe egy atiX1950 helyett.
Teljes konfigom: Corsair CX400W , AMD PII 965, Asrock 970 ext3, 2x2gb corsair ram, samsung 830 SSD.

Az a probléma, hogy az "új" kártyával 10-15 perc játék után kék halált kap a gép(a lehető legkülönfélébb BSOD-k)

ha nem játszom akkor semmi baja, játék közben is csak 63fokig kúszik fel a kari hőmérséklete. Lefuttattam teszteket a többi hardveren de mind jól működik, AIDA64 terhelést is bírta mind. Ha csak külön a GPU-t terhelem AIDA64-ben, negyed óra után szintén kék halál.
Újraraktam a windows7-et, feltelepítettem a drivereket, de ugyan úgy jelentkezik a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#2663) CoolMan válasza Garani88 (#2660) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Első körben teszteld a ramot. Memtest86+ Előtte csinálj egy BIOS resetet, valamint próbáld végig a többi ram slotot is.

(#2661) pityeszka: Neked is javaslom a ram tesztet, mert ott lesz a bibi. Esetleg az időzitéseket is be kellene kézzel állítani.

(#2662) k_mark93: Próbáltál több VGA drivert is? Mert érdemes lenne régebbivel/újabbal is tesztelni. Amennyiben így sem jó, akkor másik gépben kell megnézni a VGA-t.

(#2664) k_mark93 válasza CoolMan (#2663) üzenetére


k_mark93
csendes tag

Üdv!

A 296.10 verzióig visszamenőleg minden drivert kipróbáltam, és egyik se használt sajnos. A VGA egy másik gépben hibátlanul működött, nem lehet hogy az alaplapommal van a gond?

(#2665) Intel fan11 válasza k_mark93 (#2664) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ujra telepítettem a windowst 1ik gépemen és ha ráküldöm a windows updatet 1 idő után vagy kifagy vagy kék halál hibakód 0000000A. Mi lehet a gond?

Battletag: hojszi#2983

(#2666) yuri90


yuri90
tag

Windows 8 alatt először kaptam kékhalált és ezt a hibaüzenetet adta ki újraindítás után:
Ez mit jelent?Milyen hibára utal?Köszönöm.

(#2667) gyvince


gyvince
senior tag

Sziasztok napokban szenvedek kék halál miatt

win 8.Win 7-en is

win 8-on nem tudom milyen hiba üzenettel dob ki de win 7-en ezzel
remélem ott a kép

[ Szerkesztve ]

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#2668) madigergo


madigergo
csendes tag

Nekem ezt adta ki az OMSI közben.
Egy pillanatra villant fel, majd újraindult a gép. a játék kb 40x újratelepítve, aztán új vinyó (C:) és még így is ezt produkálja.

Proci és egyebek hőmérsékletével nincs gond.

Mi a hiba?

(#2669) Maxxy10


Maxxy10
addikt

üdv mindenkinek olyan gondom lenne ha több oldalt nyitok meg böngészésre akkor kék halált kapok ezzel a hiba üzenettel 0x0000004E win7-en

(#2670) marcarc


marcarc
senior tag

Sziasztok!

Mindenek előtt üdv mindenkinek a fórum eme szegletében.

Egy témába vágó probléma miatt keresek segítséget, ugyanis az elmúlt időszakban egyre többszö BSOD-zik a gépem és már minden általam ismert dolgot kipróbáltam. A rendszerben alapból egy AMD Ati HD6950 van és gyanítottam eddig is, hogy vagy a VGA vagy a RAM a ludas. A BSOD logokból látszik, hogy atikmdag.sys a hiba okozója, bár már kivettem a karit teszteltem másik gépben és nem jelentkezett. Stressz teszt futott a gépen 8 órát hiba nélkül. Összes windows frissítés a helyén, driverek lefrissítve.

Lenne esetleg bárkinek bármilyen ötlete, hogy mit is tegyek?

A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!

(#2671) #10726912 válasza marcarc (#2670) üzenetére


#10726912
törölt tag

Első körben próbálj régebbi drivert feltenni a VGA-hoz (sokszor a legújabb driver okoz anomáliákat).

(#2672) Swen017


Swen017
csendes tag

Sziasztok!
Már jó néhány hónapja kékhalálozik a gépem teljesen randomba. Netezés közben, filmnézés közben, játék közben (ekkor főleg, ha éppen felveszek).
Configom:
AMD FX-8150
AMD HD7850 2Gb OC
ASRock 970 extreme4
Kingston HyperX Blue kx1600c9d3b1k2/8gx 2x4Gb
Táp Corsair CX500, előtte HKC V-power 650 volt.
Néhányan javasolták régebben egy másik topicban (amit most valahogy nem találok), hogy vegyek új tápot a HKC helyett. Így is tettem, lecseréltem egy Corsair CX500 ra, azonban a hibát így is dobja. Ráadásul most elkezdett ciceregni valami a North Bridge felől. Páran VGA ra gyanakodtak, de nem onnan jön a hang, se nem a táptól.
Mondjatok valami tippet vagy valami bíztatót, mert előre látom, hogy szívás lesz a garinál. Ezeket a rejtett hibákat nem szeretik... :W :W

(#2673) CoolMan válasza Swen017 (#2672) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Ramokat tesztelted már? pl:Memtest86+ Mehet egész éjszaka akár.
A cicergést meg valamelyik tekercs csinálhatja (akár a tápban vagy a VGA-n) terheléstől függően. Működésben nem okoz gondot, legfeljebb zavaró.
Nem melegszik túl egyik alkatrész sem? (chipset, CPU, VGA)

[ Szerkesztve ]

(#2674) MARK PC


MARK PC
csendes tag

Üdv mindenkinek!!!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egyes játékoknál mért van kék halálom. :F Ilyen játékok például a Spec Ops The Line, Prototype 2, Saints Row The Hird és még ki tudja, hogy mennyi játéknál fordul elő ez hiba.
De viszont a többi játék simán fut. A gépem egyébként fél éves és ezért is idegesít,hogy miért válogatja a játékokat. Nem tudom, hogy mit csináljak. Ilyenkor mi a teendő?

A gépem adatai:
HÁZ: LC Power Case-Pro-933B Midi LC600H-12 600 W
ALAPLAP: Gigabyte sAM3+ GA-990XA-UD3
CPU: AMD AM3+ FX-6100
HDD: Western Digital SATA3 WD2500AAKX 250GB 7200
RAM: DDR3 Corsair Vengeance 8GB
VGA: Asus PCIe EAH6770 DC/G/2DI/1GD5 1GB GDDR5 DirectX11
ODD: DVD-RW LG GH-24NS70RBBB OEM SATA

Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni.

(#2675) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Egy áramszünet után, nem bootolt be a Windows7,kékhalállal leállt. (PAGE_FAILED_IN_NON_PAGED_AREA)

Nem tudtam bebootolni win7 dvdről sem,ugyanígy leállt. Aztán beletettem egy winyót amin ubuntu volt,az bebootolt,fel is ismerte a winyómat,a winyón a d meghajtót meg is nyitotta,sértetlen volt,a c-t viszont ismeretlennek irta(de azt irta hogy nincs baja a hddnek),most feldobtam erre a winyóra a win7et,és ha be van kötve a szarakodó winyóm,akkor nem bootol be,ha nincs akkor be bootol. Arra gondolok hogy sérült a c partíció,ami ugye a rendszerpartíció és ezért nem bootol be,egy pár adat kellene a c meghajtóról is,szóval valahogy reparálnom kellene a c partíciót,valakinek valami ötlet?

Egyenlőre csak linux alól tudok hozzáférni a másik winyómhoz,win7 alól nem.

Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#2676) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

Kék halált kaptam nemrégen:

Másfél éves a pc-m, azalatt kb kétszer volt ilyen. Szóval eléggé zavar.

Öltet, mire gyanakodjak? Egyáltalán mi alapján lehet a kékhalál okát keresni?

[ Szerkesztve ]

(#2677) Gekko30


Gekko30
csendes tag

sziasztok segítséget szeretnék kérni. Mert elakadtam
http://kepfeltoltes.hu/view/130311/BSOD_www.kepfeltoltes.hu_.png

Azt tudom h a ZTE modem nem tetszik neki, de nem tudom hogyan tovább.
Segítséget előre is köszönöm

Üdv : Gekko

(#2678) CoolMan válasza Gekko30 (#2677) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Igen, a ZTE modemmel van gondja. Un-installáld majd telepítsed újra a driverét, ha van hozzá akkor másikkal is próbáld ki. Végül, a modemet nézd meg másik gépben is, hogy ott jó-e.

(#2679) Gekko30 válasza CoolMan (#2678) üzenetére


Gekko30
csendes tag

Köszönöm !!! Másik Modemet megpróbálom beszerezni.
Még1xer nagyon köszönöm segítséged Coolman81.

(#2680) creative24


creative24
csendes tag

Üdv!
Most délután kaptam egy kék halált, játék közben. Az op.rendszert 3 hete raktam újra,és a legfrissebb driverek vannak fent. [Kép]
Valami tipp hogy mitől lehet?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#2681) #10726912 válasza creative24 (#2680) üzenetére


#10726912
törölt tag

Írd le a konfigod, anélkül nehézkes segíteni, csak találgatás lesz.

(#2682) creative24 válasza #10726912 (#2681) üzenetére


creative24
csendes tag

Üdv!
Alaplap:Gigabyte GA-B75M-D3V (BIOS verzió F10-es)
CPU: Intel Core i5 3570
RAM: Kingston 4GB 1333mhz
HDD: Samsung 1TB 7200rpm SATA2
TÁP: Chieftec CTG-500-80PB 500W
VGA: (Átmenetileg,még nem lesz meg az új videokártya): Gainward 9800GT 512MB
(Azt elfelejtettem tegnap leírni, hogy az alaplap,proci,ram vadonat újak, 3 hete vettem őket.)

Futtattam egy memtestet, nem dobott ki hibát memóriára.Videokártyát is megjárattam Furmark v1.10.5-el (igaz csak 1 órán keresztül ment) a hőmérséklet max 69 fok volt,és nem fagyott ki. Winchestert is megnéztem HD Sentinellel: Teljesítmény 100%, kondíció 100%. Lefuttattam egy Prime95 tesztet is (In-place large FTTs) 2 órán keresztül ment, de ott már 7 perc után kidobott 1 warningot.[Prime95 kép]

Ennyi lenne, remélem tudtam valami ötletet adni.

(#2683) #10726912 válasza creative24 (#2682) üzenetére


#10726912
törölt tag

Könnyen lehet, hogy a VGA miatt hibázik játék közben, próbáld vissza venni a grafikus részletességet, illetve megpróbálhatsz régebbi drivert feltenni hozzá. Nézz utána, hogy mit írt a príme95 a txt fáljba.

(#2684) SimS


SimS
senior tag

Üdv

Sok ötletem már nincs, így írok ide egy postot..
Adott az adatlapomon látható konfig. A jelenség az (már lassan 1 éve), hogy időnként kékhalálozik. Ez úgy néz ki, hogy van, amikor napjában többször is, ill. van, hogy hónapokig semmi. :(

Hardverhiba az oka, ez a látszik szerintem ezen a képen jól ([link]), csak nem tudom mi. Ellenőrizettem már a vinyókat - az egyiken van két szektor ami nem jó -, de ha lekötöm a rendszerlemez kivételével őket, akkor is csinálja. Végignéztem a memóriát (Memtest86-al) egyik éjjel, nem talált semmit. A VGA-t is nyúztam már ilyen-olyan tesztekkel (+ játszom is) [no nem furmarkkal!].. látszólag, önállóan minden rendben van, de együtt mégse.. Nincs overclock semmin!

Gondoltam, hogy a lap-nak lehet valami vezérlése döglött, de akkor miért véletlenszerűen jön elő? Illetve maradt még a táp..

Az alkatrészek most lesznek 2,5 évesek, driverekből általában újakat használok - a fenti időszak alatt sajnos nem volt figyelemre méltó változás ezek miatt sem :( Még a rendszert is újraraktam egyszer, mert hááátha.. :U

Esetleg ötlet? :) Köszi,

SimS

[ Szerkesztve ]

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#2685) CoolMan válasza SimS (#2684) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

A ramok mennyi Mhz-en mennek? Tuning van-e?

(#2686) SimS válasza CoolMan (#2685) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Mivel nincs tuning, minden alapon van, emiatt 1333Mhz-en szaladnak.
Próbáltam, hogy nem a default 1.5V-ot kapják, hanem, amennyit a gyártó előír 1.65V-öt, de nem volt változás.
Próbáltam C1E state kikapcsolását is (ezt is javasolták pár helyen), de az sem vezetett sokra.

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#2687) CoolMan válasza SimS (#2686) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Hagyd az előírt 1.65V-on. Próbáld ki egyesével, minden slotban a ramot, valamint a prime95 BLAND tesztjét futtasd. (ez a ramot teszteli)

(#2688) dedy19


dedy19
tag

Sziasztok!

lenne egy hatalmas problémám :S
van egy Dell Inspiron mini 1018 netbook-om.
naponta legalább 2x újraindul kék halállal.

így került hozzám,már minden teszten át eset csak memtesten nem.
az első gazdája cserélt benne memóriát 1gb DDR3 1066mhz-2Gb DRR3 1333mhz-re

én erre gyanakszom,mivel 1066mhz kezeli.
garanciából jött vissze elvileg alaplapot cseréltek az volt a gari papíron,azóta is ez a problémám :S

Szóval szerintetek mi lehet a probléma???

dedy19 felhasználónak 42 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! <-- ezt se a szél fújta oda

(#2689) CoolMan válasza dedy19 (#2688) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Teszteld a ramot mivel az még nem volt. Amúgy az 1333Mhz-es ram megy 1066Mhz-en is.

(#2690) dedy19 válasza CoolMan (#2689) üzenetére


dedy19
tag

ramot azért nem kezeltem,mert nem tudom,hogy kell.
esetleg tudnál segíteni??

dedy19 felhasználónak 42 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! <-- ezt se a szél fújta oda

(#2691) CoolMan válasza dedy19 (#2690) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Innen letöltöd a Auto-installer for USB Key (Win 9x/2k/xp/7) fájlt. ( ha az ISO-t töltöd le, akkor azt ki kell írni egy lemezre és akkor arról kell indítani a gépet.)
Ez csinál egy bootolható pendrivet a tesztprogrammal. Ezután a pendriveről kell indítani a gépet és elindul a teszt.

[ Szerkesztve ]

(#2692) dedy19 válasza CoolMan (#2691) üzenetére


dedy19
tag

Értem.
ha a memória a ludas akkor milyen hibára számithatok??

dedy19 felhasználónak 42 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! <-- ezt se a szél fújta oda

(#2693) CoolMan válasza dedy19 (#2692) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A program jelezni fogja a hibát így.

ha a memória a ludas akkor milyen hibára számithatok?? Ezt nem teljesen értem.
Ram hibánál akár azt is amit írtál hibát, ezért kell tesztelni a ramot.

[ Szerkesztve ]

(#2694) dedy19 válasza CoolMan (#2693) üzenetére


dedy19
tag

hát hogy valamilyen hibaüzenetet kapok tesztelés közben...

Meddig futassam a programot??

[ Szerkesztve ]

dedy19 felhasználónak 42 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! <-- ezt se a szél fújta oda

(#2695) CoolMan válasza dedy19 (#2694) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

1-2 órát minimum, de akár egész éjszaka is mehet.

(#2696) dedy19 válasza CoolMan (#2695) üzenetére


dedy19
tag

okés.
köszi a segitséget.

dedy19 felhasználónak 42 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! <-- ezt se a szél fújta oda

(#2697) pocokmaster


pocokmaster
csendes tag

Üdv
Néhányszor kékhalált kap a windows 7-em
A gépem
Cpu:AMD Phenom X4 9500 2,2Ghz
Alaplap:MS-7304
Ram:2*1 Gb + 1*2 Gb kingmax 800 mhz ddr 2
Videókártya:Asus HD6670 GDDR5 1gb
Táp:400W Delta
Winyó:Samsung 500GB
Memtest :rendben
Winyó :rendben
Vidikari:rendben
Tuning nincs
Válaszotokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#2698) pocokmaster válasza pocokmaster (#2697) üzenetére


pocokmaster
csendes tag

Nem minden nap csinálja csak néha.
És leginkább akkor kap kékhalált ha elindítom a chrome-ot de nem mindig.
Minden a gyári órajelén megy.

[ Szerkesztve ]

(#2699) #10726912 válasza pocokmaster (#2698) üzenetére


#10726912
törölt tag

A videó kártyára "panaszkodik a géped. Próbálj meg régebbi verziót feltenni a driveréből, illetve vedd ki és tedd vissza a vga-t, a tápcsatlakozót is húzd le róla és vissza. Ha nem szűnik a hiba sorozat ezek ellenére sem, akkor a ramokat is mozgasd át, hosználd egy rammal, aztán mehet a másik (attól, hogy a memória "felület" hibátlan, a rápakolt vezérlés még lehet hibás).
Ha ezek után sincs kék mentesség, mehet egy másik tápegység próba erejéig.

(#2700) SimS válasza CoolMan (#2687) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Kipróbáltam, amit javasoltál, prime95-öt a megadott módon 2 éjjel hagytam benn. Nem volt hibája. De láttam, hogy ez _nem sok_ memóriát emésztett, emiatt hagytam kicsi LinX-et is futni (~ egy délelőtt), az meg tudja tornázni mindet, de ennek sem volt baja.
Szóval ez így passz.. :U

p.s.: köszi a kitartást! :R

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.