Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) #10726912 válasza Alterac (#2399) üzenetére


#10726912
törölt tag

Hőfokok, vírus, VGA, memória, HDD. Ezeket ellenőrizd, teszteld, cseréld próba erejéig.

(#2402) Alterac


Alterac
csendes tag

Na most már olyan bajom van hogy játék közbe egyszer csak kidobja hogy Video Mode Not Supported. Utána resetelni kell a gépet mert semmire nem reagál. Ezt mit jelent?

(#2403) CoolMan válasza Alterac (#2402) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A teszteket amit ajánlottam, futtattad?

(#2404) Alterac: Akkor előbb a tesztek... hátha kidob valamelyik egy hibát.

[ Szerkesztve ]

(#2404) Alterac


Alterac
csendes tag

Csak a Furmarkot,a Memtestet majd csak ma este tudom.

(#2405) Moyko válasza #10726912 (#2398) üzenetére


Moyko
csendes tag

Na sajnos nem a táp volt kicseréltem.
Proci VGA-val is x124 BSOD van inditáskor, aztán meg nincs billetnyűzet - ez lehet más hiba is.

itt a full kofigom hátha beugrik valakinek valami:

i7-2600k
Zotac Z68-itx wifi
2x4GB Kingstone 1600mhz 1,65V
Sap. AMD HD6950 2GB
A-data 128 SSD
Antec h20

Teljes default settings -nem húztam, mert minek.
sok fórumon olvastam hogy feszültség ingadozás okoz ilyet, alaplapi tápvezérlés, vagy RAM kompatibilitás, egy helyen meg a proci cseréjével szűnt meg a BSOD. szóval elég tág a téma. a gond, hogy nem tudok csak ugy cserélgetni alkatrészeket. mert mindenből 1 van. minden garis csak más-máshova jó lenne kitalálni hogy ki a ludas!

There is only one Boss!

(#2406) Alterac


Alterac
csendes tag

Nem találtam semmi hibát,hiába teszteltem. De most próbáltam a crysisba,ha vissza veszem a grafikát közepesre,akkor nem fagy ki,maximumon (amit persze akadás nélkül visz) úgy viszont kifagy. De főként akkor ha belemegyek a vízbe,de volt már rá példa h sétáltam és cska ugy puff. kifagyott. ugy hogy szerintem ez vga hibás lesz.

(#2407) nanoedition


nanoedition
csendes tag

sziasztok

Kérlek titeket hogy segítsetek.

Kernel-Power 41 hiba jöt nálam elö, elöször párnapja jöt elö játék kilépése közben fekete let a képernyö és nem reagált semire, és ez többször is elöfordult több játéknál ezután ujra huztam a windowst, és böngészés közben kékhalált kaptam ,és ere is azt irta az eseménynaplo hogy Kernel-Power 41, korábbi topicba azt olvastam hogy ez memoria vagy táp hiba lehet, prime95 el csináltam egy bland testet és nem jött ki hiba.

[link]

(#2408) #10726912 válasza nanoedition (#2407) üzenetére


#10726912
törölt tag

Vedd ki a ramokat és tegyél vissza egyet az első slotba, aztán gép bekapcs, ha beindul, mehet a másik a helyére. A VGA-t is vedd ki és tedd vissza (kontakthiba elhárítás).

(#2409) nanoedition válasza #10726912 (#2408) üzenetére


nanoedition
csendes tag

kösz a helpet csak majd ezt a boltba kell mondanom mert garanciás és nem nyithatom fel le van ragasztva.

(#2411) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Innen jövök.

A 2 ajánlott program legutóbbi kékhalál találata április 24-ei. Ilyenkor mi van?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2412) Fire/SOUL/CD válasza Winner_hun (#2411) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nincs engedélyezve, hogy az OS készítsen ún minidump file-t vagy olyan szinten fagy csontá, hogy nem is tud készíteni. utóbbi eset nyilván nem orvosolható, előbbinél ezt kellene ellenőrizni: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2413) Winner_hun válasza Fire/SOUL/CD (#2412) üzenetére


Winner_hun
félisten

Engedélyezve van.
Ennyi van még amiket dobált a gép vagy elő sikerült csalni nagy nehezen:

+ kékhalál előtt vagy közben, már nem tudom, de a windows olyan hangot adott mint amikor egy eszköz lecsatlakozik.
+ nem egyből fagy ki a rendszer hanem 2-3 perc alatt, szépen lassan. Van hogy a böngésző, ha az nincs teljes képernyőn akkor az asztalon még az egérrel ki tudok jelölni, vagy legalábbis úgy csinálni. Aztán egyszer az egér mutatója átvált a dolgozik üzemmódra és onnantól nem tudok semmit csinálni csak várni. Fekete képernyő, majd kis idő után kékhalál.
+ az egyik alkalommal elő sikerült hozni a feladatkezelőt egy időre. Ott annyit láttam hogy a HDSentinel 100%-on pörget egy magot (4 magos processzorom van, 25%-os terhelést írt a HDSentinelre).
+ steam chat-en beszéltem valakivel, háttér már kifagyott, oda be tudtam írni hogy kékhalál lesz, be is jött pár mp után. Szóval nem egyből fagy ki minden.

Más most hirtelen nem jut eszembe. Valami ötlet?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2414) Fire/SOUL/CD válasza Winner_hun (#2413) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez csontrafagyás. Gondolom nem került új hardver a gépbe(írtad volna)
csak a megszokott dolgokat tudom javasolni
BIOS alapra, semmi húzás
Megnézni nem-e tiszta porok a hűtőventik(cpu/gpu/táp), ha kell alapos portalanítás
Ellenőrizni a BIOS-ban nincs-e egyéb melegedés

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2415) Winner_hun válasza Fire/SOUL/CD (#2414) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem került semmi bele, tuning sincs. 1 órája megy a prime95, semmi baja eddig, hőfokok normálisak.
Ha órákon keresztüli játéknál nem megy el melegedés miatt akkor gép indítása után 5 perccel biztos hogy semmi se melegszik túl. Akkor kezdi megadni magát az SSD-m ezek szerint. De örülök neki...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2416) Fire/SOUL/CD válasza Winner_hun (#2415) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mondjuk az egyszerűen kideríthető. Mivel vesztenivalód nincs, frissíts rajta FW-t, azután meg lassú formázással lehúzod. ha engedi, akkor előtte egy backup/restore alkalmazással(pl macrium reflect-el) lemented a rendszerpartíciót, majd a lassú formázás után meg visszaállítod vele.
Ha tényleg az SSD a hibás, akkor már a lassú formázásnál is lesznek gondok a végén sok hibainfóval.

(Azért legelőször esetleg mozgasd meg a sata kábeleket, másikkal is próbálkozz, néha ilyen apró dolgok is bekavarhatnak)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2417) H0bi


H0bi
tag

Sziasztok!

Kékhalálokat kapok youtube videóknál és filmeknél is, (sima kék háttér).

Konfigom: i5 2320, asus p8h67, 8gb kingston, sapphire hd6870.

Hardveres gyorsitásos dolgot olvasgattam, de nem hinném hogy ez lenne a gond.

(#2418) Winner_hun válasza Fire/SOUL/CD (#2416) üzenetére


Winner_hun
félisten

A nagy bajom hogy nincs elegendő lemezterületem hogy lementsem a jelenlegi rendszert. De majd valahogy megoldom. Ugye lehet adat azon a másik meghajtón amire rámentem a mostani rendszert?
Kábelcsere már megtörtént, nem javult meg a helyzet, azóta is volt kékhalál.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2419) Fire/SOUL/CD válasza Winner_hun (#2418) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ja lehet kicsit félrevezettelek a linkel :B , szóval az a progi nem csak klónozni tud, lehet vele backup-ot is készíteni, azaz egy méretes fájl lesz majd belőle. Ebből adódóan természetesen lehet adat azon a merevlemezen/partíción, amire a backup készülni fog(nem klónozásról van tehát szó)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2420) Winner_hun válasza Fire/SOUL/CD (#2419) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ok, bár helyem ettől még nincs:P Na de majd csinálok valahogy ha eljutok odáig.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2421) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Volt egy nagyon csúnya kék halálom.

Alaplap Z77 Pro 4 legfrissebb driverekkel, i5 2500, 8 giga ram, gpu most nincsen mert gariba van, viszont volt itt havernak a 7870-es kártyája, ezért AMD driver fentvan. De természetesen most az iGP-t használom. Win 7 64 bit van fent. Esetleg az alant levő adatokból megtudjátok mondani hogy mi okozhatta ezt a kékhalált.?

Köszönöm előre is :R

==================================================
Dump File : 110812-19531-01.dmp
Crash Time : 2012.11.08. 19:03:51
Bug Check String : DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Bug Check Code : 0x000000d1
Parameter 1 : 00000000`00000028
Parameter 2 : 00000000`00000002
Parameter 3 : 00000000`00000000
Parameter 4 : fffff880`01b5b6fd
Caused By Driver : NETIO.SYS
Caused By Address : NETIO.SYS+106fd
File Description :
Product Name :
Company :
File Version :
Processor : x64
Crash Address : ntoskrnl.exe+7efc0
Stack Address 1 :
Stack Address 2 :
Stack Address 3 :
Computer Name :
Full Path : C:\Windows\Minidump\110812-19531-01.dmp
Processors Count : 4
Major Version : 15
Minor Version : 7601
Dump File Size : 262 144
==================================================

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#2422) robi baggio válasza detroitrw (#50) üzenetére


robi baggio
tag

up!

http://www.personenschutz-robert.at

(#2423) robi baggio


robi baggio
tag

Sziasztok!
Én is kérnék egy kis segítséget!

KÉP

A legjobb az,hogy üresjáratban jelentkezik 15-20p után,ha nem nyulok a géphez,de még a kék képernyő is kifagy,nem számolja a memóriát,ahogy a képen is látszik.
Képernyőkímélő,hibernálás,merevlemez kikapcsolása x idő után kikapcsolva.
A legjobb az,h a kék után resetelek egyet akkor dvd-ről akar bootolni,pedig az ssd-ről kéne.
Viszont ha full kikapcsolom , majd be,akkor rendesen indul/bootol.
memtest megvolt hiba: 0... passed.
full terhelésen semmi gond,csak üresjáratban.
Valaki esetleg tudna segíteni?
Köszönöm előre is!

http://www.personenschutz-robert.at

(#2424) robi baggio válasza robi baggio (#2423) üzenetére


robi baggio
tag

Konfig: sabertooth 990FX lap, amd fx8150 proci, eah5770 VGA,10gb geil 1600mhz ddr3.

http://www.personenschutz-robert.at

(#2425) robi baggio válasza robi baggio (#2424) üzenetére


robi baggio
tag

Van egy ilyenem is:

Microsoft (R) Windows Debugger Version 6.12.0002.633 AMD64
Copyright (c) Microsoft Corporation. All rights reserved.

Loading Dump File [C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-crashdump_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_none_01824f663087096a\crashdmp.sys]
Symbol search path is: *** Invalid ***
****************************************************************************
* Symbol loading may be unreliable without a symbol search path. *
* Use .symfix to have the debugger choose a symbol path. *
* After setting your symbol path, use .reload to refresh symbol locations. *
****************************************************************************
Executable search path is:
ModLoad: 00000000`00010000 00000000`0001e000 C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-crashdump_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_none_01824f663087096a\crashdmp.sys
*** ERROR: Symbol file could not be found. Defaulted to export symbols for crashdmp.sys -
crashdmp!DriverEntry+0x305c:
00000000`0001c064 4883ec28 sub rsp,28h

http://www.personenschutz-robert.at

(#2426) Nagyaszti29


Nagyaszti29
csendes tag

Sziasztok,

Ez lenne a problémám a laptopommal:
On Mon 2012.10.29. 17:06:36 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\102912-31527-01.dmp
This was probably caused by the following module: dxgkrnl.sys (dxgkrnl+0x6F63)
Bugcheck code: 0x100000EA (0xFFFFFA8004ADF4D0, 0x0, 0x0, 0x0)
Error: THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER_M
file path: C:\Windows\system32\drivers\dxgkrnl.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: DirectX Graphics Kernel
Bug check description: This indicates that a thread in a device driver is endlessly spinning.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.

Mi lenne a megoldás?

(#2427) CoolMan válasza Nagyaszti29 (#2426) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Mikor jön elő a probléma? Első körben VGA driver problémának tűnik. Cseréld le a drivert.
Kérlek nézd meg a bluesreenview progival és azt a képet linkeld be, amit az ír ki.

(#2428) #10726912 válasza robi baggio (#2423) üzenetére


#10726912
törölt tag

Próbálj meg az ASUS topicba írni, nem keresek rá, de biztosan van ilyen, írkálhatnék, hogy miket nézegess meg, de én is csak találgatásokat írnék, nem tanácsot. Esetleg IDE is írhatsz, hátha tud valaki konkrétumot...(bios beállításra gondolok, de az alaplapod leírását nem találtam az Asus oldalán...illetve a manualt kerestem)
Grat az alaplapodhoz, szép darab :K

(#2429) fherante


fherante
csendes tag

Sziasztok megvettem eredetiben a trasformers fall of cybertron nevű játékot a gépemet nyáron fejlesztettem a gépigény bőven megvan mégis amikor el akarom indítani a játékot akkor először a tálcán jeleni meg csak az ikonja majd ha rákattintok kék halált kap a gép valaki nemtudna segíteni?

(#2430) robi baggio válasza #10726912 (#2428) üzenetére


robi baggio
tag

Köszönöm,majd most kiderül,beszéltem egy ugyanilyen lap tulajával aki mondta,h nézzem meg hova vannak bedugdosva a winyók,természetesen sata3-ba volt dugva mind a kettő sata2-es winyó.Állítólag kényes a lap ezekre.majd most meglátjuk,hagyom pihenni a gépet 20-25percre :)
Ja Neki is ugyanezzel a hibaüzenettel,de viszont az a gép el sem indult.Nála is rossz helyen voltak a saták...

http://www.personenschutz-robert.at

(#2431) robi baggio válasza fherante (#2429) üzenetére


robi baggio
tag

Szerintem valami program kompatibilitási hibád lesz.
Más játékot próbáltál már ami igénybe veszi a gépet rendesen?

http://www.personenschutz-robert.at

(#2432) robi baggio válasza #10726912 (#2428) üzenetére


robi baggio
tag

Hi tigris! :)
Tényleg nem mindegy,h mit hova dug az ember :)
Sata2-re átdugva nincs fagyás 25-30 perc tétlenség után!
Jobs done! :)
Köszönöm !

http://www.personenschutz-robert.at

(#2433) fherante


fherante
csendes tag

Igen próbáltam pl: crysis2 simán elfutott majdnem maxon

(#2434) CoolMan válasza fherante (#2433) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Próbálj ki másik, régebbi vagy újabb VGA drivert is.

(#2435) robi baggio válasza fherante (#2433) üzenetére


robi baggio
tag

Szerintem is is vmi driver gond lesz.Az tuti,h nem hardveres szerintem...

http://www.personenschutz-robert.at

(#2436) fherante


fherante
csendes tag

kipróbáltam de nem működött.. azért köszönöm

(#2437) #10726912 válasza robi baggio (#2432) üzenetére


#10726912
törölt tag

:) Nincs mit (tényleg nincs :) ).
fherante: Tiltsd le a kék képernyőnél az automatikus újra indítást és írd le, mentsd ki a hiba üzenetet, az alapján talán el lehet indulni.

(#2438) robi baggio válasza fherante (#2436) üzenetére


robi baggio
tag

Ja az jó 5let,kíváncsian várjuk.Tuti a géped nem szereti azt a játékot.Csak nehogy átváltozzon :D

Kérlek fejezd be az OFF hozzászólásokat! Köszönöm.

[ Módosította: CoolMan ]

http://www.personenschutz-robert.at

(#2439) fherante


fherante
csendes tag

énis ettöl félek a legjobban :DD

(#2440) robi baggio válasza robi baggio (#2438) üzenetére


robi baggio
tag

Ki offol???
Tisztelt coolman81.
Én is most vagyok túl egy ilyen kékhalálos témán amit innen egy emberkének köszönhetek,h megoldódott,(sata2 vinyó - sata 3ba dugva) tehát segítenék más problémájának a megoldásában.
De ezzel elérted,hogy ide se jöjjek Írogatni.Köszönöm szépen.
Szeva

http://www.personenschutz-robert.at

(#2441) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok, tegnap volt egy kék halálom játék közben. Igazából én csak egy GSOD-ot láttam az egészből, a kártyám néha csinál hülyeségeket de nem vagyok benne biztos, hogy az a rossz.

A dump fájlban két folyamat volt piros:

dxgkrnl.sys dxgkrnl.sys+1f8a0 fffff880`07c9b000 fffff880`07d8f000 0x000f4000 0x4ce799fa 2010.11.20. 10:50:50

lltdio.sys lltdio.sys+42cddb8 fffff880`0269d000 fffff898`026b2000 0x0000001800015000 0x4a5bcc92 2009.07.14. 1:08:50

A második az lltdio.sys az mi lenne?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#2442) CoolMan válasza Sanyi19 (#2441) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

lltdio.sys windows fájl.
Megnéznéd BlueScreenView -el is, hogy az mit mutat?
Milyen kártya? Másik VGA drivert próbáltál már?

[ Szerkesztve ]

(#2443) Sanyi19 válasza CoolMan (#2442) üzenetére


Sanyi19
őstag

Azzal néztem: [link]

VTX3D HD5670 1 GB X-Edition (Juniper) jelenleg a 12.11 Beta 7 van fent. Tegnap ez még 12.10 WHQL-el volt.
Igazából a videokártyával volt egy kis probléma ami lehetséges, hogy abból eredt, hogy a gyári átalakítót használtam, ami egy molex-ből csinál egy hat tűs vga tápkábelt. Azért kell ez mert a 350-es FSP-men nincs ilyen. Ekkor olyat csinált a kártya néha, hogy elment a kép, beakadt a hang majd a vga ventije felpörgött.
Kicseréltem a kábelt, azóta ilyet nem csinált. Csak 12.10-el olyat, hogy játszottam és elment a kép. De ki tudtam lépni alt+f4-el az asztalra. Majd utána tudtam játszani újra. Ezt néhányszor megcsinálta. Másiknap meg csinált egy GSOD-ot. Ma ismét csinált 12.11-el de erről nem készült dump. Lehet azért mert nem vártam, hogy mi lesz, hanem nyomtam egy resetet mikor elkezdett csíkozni.

VGA hőfok rendben és random-szerüen jelenik meg a hiba van, hogy 2,5 óra van hogy 1 óra játék után. Tehát vagy elmegy a kép vagy fekete lesz vagy GSOD. Csak az az érdekes, hogy ez már a 3.ik kártya és az első kettő garis cseréje óta már a fél gép is le lett cserélve. Első két kártya olyan volt, hogy nem lehetett velük játszani. Elindítottam bármilyen játékot már jött is a GSOD.

Eddig ez a két dump-om van az előző kék halál egy instabil proci húzásból eredt... Most alapon van minden.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#2444) CoolMan válasza Sanyi19 (#2443) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Értem. Pedig szerintem most is nagy valószínűséggel VGA hibád lehet, esetleg még táp. Ezt pedig csak csere alkatrésszel lehetne biztosra kitesztelni. Az előző kártyák is VTX3D-k voltak?
Első körben kérjél kölcsön egy megbízható tápot és azzal is próba. Valamint a te VGA-d megnézném másik gépben is.
A biztonság kedvéért kérlek futtasd le a Memtest86+ tesztet, hogy ezt a hibát kizárhassuk.

[ Szerkesztve ]

(#2445) Sanyi19 válasza CoolMan (#2444) üzenetére


Sanyi19
őstag

Igen mind ugyanilyen volt és azokat megnéztem ismerősnél is. Ezt még nem. Egyszer kipróbáltunk egy HD6770-et még akkor is ugyanez a tápom volt és nem jelentkezett hiba, mondjuk az nem volt bent csak pár órát. Van most nálam egy HD6570 6670-é flashelve. Én csináltam. Azzal nem jön elő a probléma. Lehet ennyit bírt az 5670...

Lefuttatok éjszaka egy memtest-et. 4 modulom van 2-2 dual channel-be fut. Valamint egy raid-em is van. Az esetleg nem okozhat ilyen lltdio hibát? Vagy ez valamilyen audio vagy mit takar ez nem nagyon értem amit írnak róla a linkben.

Olyan lehet, hogy gép memória hibából eredően kapok az úgynevezett hypermemory miatt gsod-ot?

Igazából nem minden játék alatt tapasztalom ezt a hibát. Most főleg az új Need For Speed Most Wanted alatt csinálja. Valamint a furmark is van, hogy lelövi. De nem mindig. Azt néztem, hogy az nfs elég sok vramot használ. Nem csak dedicated-ből, hanem dynamicból is. Habár az 512-es 6670-el mégtöbb a dynamic mégsem csinált semmi hasonlót. Metro 2033 van még fent. Az alatt nem csinálja. Egyszer csinált hasonló dolgot a sleeping dogs de aztán frissítgettem mindent és elmaradt. Meg a Battlefield 3-tól akadt még ki.
GTA4-el sem volt semmi, 3DMark-ok is mind lefutnak. A hibázó játékokban annyi a közös, hogy mind frostbite engines. Elképzelhető az is, hogy valamelyik memóriachip hibás és ha x mb memória felé érek akkor elszáll?
Vagy ilyen játékoknál esetleg bemelegedne a VRAM? Tehát csak olyanok alatt jött ki ilyen vga hiba ami sok vramot használ.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#2446) CoolMan válasza Sanyi19 (#2445) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"Van most nálam egy HD6570 6670-é flashelve. Én csináltam. Azzal nem jön elő a probléma. Lehet ennyit bírt az 5670..." Szerintem igen. A helyedben én többet VTX3D kártyát nem vennék.

(#2447) Sanyi19 válasza CoolMan (#2446) üzenetére


Sanyi19
őstag

Akkor ez a szériájuk egy nagy katasztrófa. Na nem baj azért egy memória tesztet csinálok. Az is csak kétféle legalább megnézem stabil-e. Ha jó akkor küldöm megint vissza a kártyát... Csak érdekes számomra ez a dump, gondolom az is megeshet, hogy a kártya miatt áll le esetleg több folyamat is.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#2448) Sanyi19 válasza CoolMan (#2444) üzenetére


Sanyi19
őstag

Egész éjszaka futott a memtest 86, nem talált hibát. :) De most nézem, catalyst-os topicba másnál is ugyanilyen hiba van. Igen megnézem régebbi verziókkal 12.6-al pl. Még járok egy sort, ha tényleg rossz, megy vissza. Köszönöm szépen a segítséget. :R

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#2449) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Az új pc-m kb 1 hónapnál fiatalabb időnként kékhalállal újraindul.
Asrock b75 pro-3
Intel Core i5
Gigabyte HD7770oc
Kingston ram, Chieftec táp

Itt a mini dump file:
==================================================
Dump File : Mini111912-01.dmp
Crash Time : 2012.11.19. 15:23:08
Bug Check String : IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Bug Check Code : 0x1000000a
Parameter 1 : 0x99a8d008
Parameter 2 : 0x00000002
Parameter 3 : 0x00000001
Parameter 4 : 0x805238fd
Caused By Driver : ntoskrnl.exe
Caused By Address : ntoskrnl.exe+4c8fd
File Description : NT - kernel és rendszer
Product Name : Microsoft® Windows® operációs rendszer
Company : Microsoft Corporation
File Version : 5.1.2600.5512 (xpsp.080413-2111)
Processor : 32-bit
Crash Address : ntoskrnl.exe+4c8fd
Stack Address 1 : ntoskrnl.exe+4ce34
Stack Address 2 : ntoskrnl.exe+4cfa8
Stack Address 3 : ntoskrnl.exe+431cd
Computer Name :
Full Path : C:\WINDOWS\Minidump\Mini111912-01.dmp
Processors Count : 4
Major Version : 15
Minor Version : 2600
Dump File Size : 94 208
==================================================

A kékhalál nagyjából akkor szokott beállni mikor úgy egy órát nem csinálok semmit a géppel. Játék alatt még sosem csinálta.
A segítséget előre is köszi

(#2450) Lei559


Lei559
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne h okozhat e random kékhalálokat az h a VGAm PCIE 3.0ás elvileg a lapom támogatása viszont csak 2.0. Ati 7850OC és egy Asrock 970 Extreme 4 ről van szó.

Előre is köszi a választ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.