Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) Out válasza Gaabor96 (#3849) üzenetére


Out
addikt

Nem volt mostanában valamilyen meghajtó program csere? A hibaüzeneted szerint az okozza a gondot és nem hardveres probléma van.

drogery: Ugyanez volt nálam is, MEMORY_MANAGEMENT-es kékhalálok és watchdog.sys-es kékhalálok, amikor a DVD írómból a kábel állandóan kimozdult, mert még a régiféle kábelem volt, amin nem volt kapocs ami megfogja, hogy ne mozduljon ki.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3852) drogery válasza Out (#3851) üzenetére


drogery
tag

Nincs dvd íróm :DDD
Új sata kábelek még érhetnek egy próbát akkor, hátha olcsón megúszom. Köszi

(#3853) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok
Tegnap elkezdett a gépem durván kékhalálozni. Simán desktopon csinálja, ha játszok akkor nem. Visszavettem alapra, és vízhűtés van a gépben, szóval nem ez okozza. Volt bios default állítás is.Memtest hibátlan. Kivettem a videókártyát és a HD4600-ról hajtva is boot után jött a kékhalál.

[ Szerkesztve ]

(#3854) Out válasza Avicularia (#3853) üzenetére


Out
addikt

Helló!

Pedig ez a hibaüzenet processzor gondot mutat, esetleg lehet még alaplap is. Első körben ezeket nézném meg.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3855) Avicularia válasza Out (#3854) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi, ettől féltem :(
Hogy lehetne kiszűrni, hogy melyik a hibás? Sajnos nincs lehetőségem csereberélni az alkatrészeket.

(#3856) Out válasza Avicularia (#3855) üzenetére


Out
addikt

Nem tudom hogy lehetne másképpen kiszűrni a probléma valós forrását, minthogy leteszteled őket más alkatrészekkel.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3857) Avicularia


Avicularia
veterán

Ilyen is van, ez jelentheti, hogy a proci kotlott meg?

(#3858) Out válasza Avicularia (#3857) üzenetére


Out
addikt

Igen, ez is a processzorra utal, de azért a BIOS-ban egy alapbeállítást azért még megpróbálnék, bár írtad, hogy nem tuningolsz.

Szerk: Látom már ez is megvolt. Akkor nincs több ötletem :(

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3859) Avicularia válasza Out (#3858) üzenetére


Avicularia
veterán

Tuningolok, 4400-en jár a proci kraken x60-as vízhűtéssel. De alapra visszaraktam tegnap és úgy is csinálja, miközben 30 fokos a proci kb. Bios reset is volt, az sem segít.
Ez a legrohadtabb hiba, hogy nincs elromolva, nem tudom melyiket vigyem vissza.
Ráadásul én nem Magyarországon élek. Azt tudom csinálni, hogy veszek új procit és azzal kipróbálom és ha nem az akkor visszaviszem és visszaadják a pénzt.

(#3860) Avicularia


Avicularia
veterán

Visszaraktam alapra, biosreset után prime95 teszt. Kb. 1 óráig ment hibátlanul prime-al, utána kékhalál.

(#3861) Out válasza Avicularia (#3860) üzenetére


Out
addikt

Ugyanez a 124-es hibakód lett a kék halál oka? Mi van ha a táp okozza az egészet? Tápot tudsz cserélni?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3862) Avicularia válasza Out (#3861) üzenetére


Avicularia
veterán

Igen, ugyanez a 124-es hibakód.
Közben futtattam Intel Burn Test-et is. High-on lefutott gond nélkül, de very high-on jött a kékhalál. Tápot be tudok rakni egy 300as be-quiet-et ami a htpc-ben van. Ha nincs bent az r9 280x akkor szerintem elégnek kell lennie. Ki tudom próbálni azzal.
Közben a linx is lefutott hiba nélkül.
Táphibának ellentmond, hogy mindig desktopon jön a kékhalál. Játék közben nem csinálja. Pedig akkor ugye kicsit jobban van terhelve a táp.

[ Szerkesztve ]

(#3863) Out válasza Avicularia (#3862) üzenetére


Out
addikt

Ez az érdekes, hogy ha nincs terhelve, akkor megdöglik valami, azért ez nem mindennapi.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3864) #22743424


#22743424
törölt tag

Driverek frissek? Én még kipróbálnám a chkdsk /r kapcsolót is bebootolva egy DVD-ről. Már bocs, hogy beleírok a kettőtök közötti eszmecserébe :)

[ Szerkesztve ]

(#3865) Avicularia


Avicularia
veterán

Most bootoltam egy live linux mint-et, ott futtatom a passmark burnintest-et. Kiváncsi vagyok, itt is dobja a kékhalált?
Minden ötletet szivesen fogadok, szóval bátran szóljon bele bárki :)
Driverek frissek, bios is a legutolsó.

[ Szerkesztve ]

(#3866) Gaabor96 válasza Out (#3851) üzenetére


Gaabor96
csendes tag

Köszi a választ! :)
Mostanában nem, sőt nagyon is régen volt. De akkor a memory_management hiba üzenet úgy látszik nincs összefüggésben a memóriával. De ugye ez adja a hibák 90 általában... Megpróbálom frissíteni a meghajtó programot hátha segít. Azért ha van más tipp azért megfogadom. :)

(#3867) Out válasza Gaabor96 (#3866) üzenetére


Out
addikt

A Memory_Management nem mindig a memóriára vonatkozik, ugyanis a HDD-n lévő pagefájl is a memóriának számít és van amikor azzal van probléma, az meg ugyebár a merevlemez hibája lehet. Illetve akár a videókártya memóriájára is utalhat. Nem egyszerű probléma :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3868) Gaabor96 válasza Out (#3867) üzenetére


Gaabor96
csendes tag

Aham.
Köszi. Most "probálom"(max 55kB/s) szedni az AMD drivert. Aztán majd kiderül.Bár lehet az a probléma mivel mikor be volt rakva hogy automatikusan indítsa el a programot gépindításakor, akkor pár másodperccel az gépindítás után crashelt.

(#3869) #22743424 válasza Out (#3867) üzenetére


#22743424
törölt tag

Amennyire imádom ezt a szoftvert "bluescreenview" legalább annyira gyűlölöm, hogy nem képes konkrétan megmondani egy hibára, hogy mi is az .Igazán ideje lenne ha az MS készítene egy olyan szoftvert ami konkrétan megmondja a hiba okát . A XXI-dik században élünk azt hiszem ez elvárható lenne :)

(#3870) Out válasza #22743424 (#3869) üzenetére


Out
addikt

Windows 10-et még nem láttam, abban milyen a kék halál vajon? Illetve mennyire tudja diagnosztizálni a probléma forrását?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3871) Avicularia


Avicularia
veterán

Linux alatt még mindig nincs hiba, nem indult újra. Lehet valami windows para van nálam. Mondjuk kb. másfél éves a win7, lehet már véres a torka.

[ Szerkesztve ]

(#3872) #22743424 válasza Out (#3870) üzenetére


#22743424
törölt tag

Őszintén megmondom még a legelején próbáltam ki a win 10-et és gyorsan el is felejtettem. :)

(#3871) Avicularia Azt a parancssori kapcsolót még kipróbálhatnád :)

(#3873) Avicularia válasza #22743424 (#3872) üzenetére


Avicularia
veterán

Újraraktam a wint, eddig nem volt kékhalál. Ha esetleg lenne, akkor mindenképpen ki fogom próbálni. A rendszer egy samsung 830-as 128-as ssd-ről fut, ott nem hinném, hogy lenne bad sector. Adatok egy 2 terás seagate-en, hd sentinel szerint hibátlan. Ettől persze lehet rajta bad sector.

(#3874) #22743424 válasza Avicularia (#3873) üzenetére


#22743424
törölt tag

Reméljük nem lesz rá szükség a továbbiakban. :)

(#3875) gamer13


gamer13
csendes tag

Sziasztok
A tegnapi nap folyamán elkezdett kékhalálozni a gépem.
Kb 5 percig bírja utána vége, csökkentett módban valamint a merevlemezen levő windows-al nem csinálja. (az aktívan használt os ssd-n van.)
Rendszer visszaállítással próbálkoztam de sajnos nem oldotta meg a problémát.
Nincs valami ötletetek?

Köszi

(#3876) Out válasza gamer13 (#3875) üzenetére


Out
addikt

Helló!

Avicularia-nak is pont ilyen kék halála volt és ha visszaolvasol, akkor láthatod miket tanácsoltam neki, illetve ő hogy oldotta meg.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3877) Avicularia válasza gamer13 (#3875) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem ugyanezek a hibaüzenetek voltak, ha kicsit visszaolvasol. Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki a win újrahúzása megoldotta a problémát. Azóta nem volt kékhalál, remélem így is marad.

(#3878) gamer13 válasza Avicularia (#3877) üzenetére


gamer13
csendes tag

Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki sikerült megoldani a problémát.
A merevlemezen levő windows alól futtattattam egy nod32 az ssd-re amin a kékhalálozós win van. A nod talált is ezt-azt, valamint egy uninstallt is kapott a nod, mert kékhalálozás előtt csak az updatelte magát.

Köszi a tippeket :R

(#3879) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!

Friss Windows 10 minden napra ad valami megoldandó problémát..
Csökkentve elindul.
Jelenleg ez:

Tegnap alvóba raktam a laptopot, majd később vissza és nem ment a billentyűzetem, de ez már így negyedjére-ötödjére mióta ez van fent, általában a resi megoldotta, úgyhogy nyomtam is egy újraindítást, aztán üdvözölt a kék halál.

Mit kéne tennem a billentyűzettel? :U

Köszönöm. :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#3880) LamerGyuri válasza choco01 (#3879) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Nyomj egy Enter-t... ;] :DD

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3881) keIdor


keIdor
titán

Hello!
Valami tippetek van? Jogtiszta Win 8.1, kb. 1 éves, ma reggel kaptam. Igaz előtte fél órával raktam fel a legújabb GeForce drivert. 353.38, pont böngészés közben szállt el. Tuning csak CPU-n van (4.6GHz), memóriák "XMP-n" (2400MHz) és VGA alapon.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3882) Out válasza keIdor (#3881) üzenetére


Out
addikt

Elvileg a videókártya meghajtó miatt lett ez a probléma.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3883) kodaek


kodaek
tag

Sziasztok! Tudna valaki segíteni mi lehet a probléma, mitől kékhalálozik mostanság a gépen? Nagyjából mindig ezek a problémák.

[ Szerkesztve ]

(#3884) Out válasza kodaek (#3883) üzenetére


Out
addikt

Videókártya meghajtó hibának tűnik, próbálj ki másik verziót.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3885) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Tegnap barátom gépét újra raktuk mert előtte 4-5 percenként kékhalál , ma már megint kezdi :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#3886) Out válasza Micsurin (#3885) üzenetére


Out
addikt

Processzor vagy alaplapi gond lehet így ránézésre. Hűtést jó lenne ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3887) Micsurin válasza Out (#3886) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Driver ? esetleg ?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#3888) Out válasza Micsurin (#3887) üzenetére


Out
addikt

A tapasztalatok alapján, ami ezt a hibaüzenetet okozza az hardveres lesz inkább. Gondolom az alaplap BIOS-a a legfrissebb, így inkább a proci körül néznék szét főleg.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3889) Micsurin válasza Out (#3888) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az 100%, bios friss, hdd 100%, memtest meg volt, nem tudom mi a gond, nincs tunning sem, alaplap driver újra tevés esetleg? (saját gépem egyszerű lenne de barátom majd 40km-re van :DDD amolyan táv kuruzslás folyik)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#3890) Out válasza Micsurin (#3889) üzenetére


Out
addikt

Utolsó lehetőségként próbálkozhatsz az alaplapi meghajtó újratelepítésével, bár ha a probléma egyik pillanatról a másikra jött elő, telepítgetések nélkül, akkor a megoldás nem az lesz, hanem inkább az általam is említett processzor meghibásodás vagy hűtés gond.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3891) #22743424 válasza Micsurin (#3885) üzenetére


#22743424
törölt tag

Érdekes, hogy mostanában ilyen sűrűn előfordul ez a hiba !
#3857) Avicularia

(#3875) gamer13

Eredeti az a win?

(#3892) Out válasza #22743424 (#3891) üzenetére


Out
addikt

Tényleg, most hogy írod, valóban elég sok ilyen volt mostanában.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3893) Micsurin válasza Out (#3890) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Procinál milyen hibát keressek , vagy hogyan ?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#3894) Out válasza Micsurin (#3893) üzenetére


Out
addikt

Ha Intel proci van a gépben, akkor ahhoz van diagnosztikai program, bár nem tudom mennyire hatékony: [link]

AMD-re nem tudok ilyet.

Esetleg HWInfo-val ([link]) megtudod nézni a hőmérsékleteket, hogy rendben vannak-e.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3895) Micsurin válasza Out (#3894) üzenetére


Micsurin
nagyúr

köszi , mondtam neki , de elvitte szervizbe , azt mondta nem akar vele szórakozni otthon. :N Köszi a segítséget azért . :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#3896) Out válasza Micsurin (#3895) üzenetére


Out
addikt

Remélem megoldódik a problémája és nem feleslegesen ugráltatjuk szegény embert :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3897) Micsurin válasza Out (#3896) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha jó lesz neki , és kiderül mi volt a gond azért írok ide , annyival több info lesz itt :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#3898) Micsurin válasza Micsurin (#3897) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Barátom elhozta , elvileg túl "új" volt a vga driver , ezt nehezen hiszem , mivel a 630-ra a legfrissebb 630 driver lett téve , nem érteném akkor a gondot :D Vagy igen ? :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#3899) Out válasza Micsurin (#3898) üzenetére


Out
addikt

Van ilyen, hogy egy adott videokártyán rosszul működik a legújabb meghajtóprogram, viszont a kék halál hibaüzenete nem a videokártyára utalt. Reméljük, hogy megoldódott a problémája :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3900) trancemusic


trancemusic
senior tag

Üdv!
Mindenfèle hardver és szoftver változás nélkül kaptam kéket.
Böngészés közben jön.
Minidump fájl üres, bluescreenwiever nem talál így semmit :(

Bad_pool_header :ennyi.

Chrome-ot használok,a gép mindenféle stabilitás tesztet bír. (Ibt very high, linx, furmark, prime95,3dmarkok.
Hozza az elvártat.

Tudtok segíteni, mi lehet a gond? (Tudom sok minden lehet, dump fájl nélkül nem tudom egyedül beazonosítani. Több ember, több tapasztalat )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.