Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) Dark Archon válasza HartgeH3-2.8 (#2950) üzenetére


Dark Archon
addikt

Több fontos adat kimaradt:

Mégis, milyen gyakran fagy le? Mert szerintem a legtöbbünk gépe eldobja magát havonta legalább egyszer, manapság ez már szinte természetes a gépek bonyolultsága miatt. Vagy a manapság divatos túlhajtás miatt, ez az első, amit szüntess meg, ha így volna.

Hogyan fagy le? Windows-ban csont merevre vált minden? Mert akkor valószínűleg memóriával kapcsolatos a hiba (hibázó RAM-ok, inkompatibilitás). Melegen ajánlott QVL szerinti RAM modulok használata az alaplapban. Persze én sem azt használok, hanem amit te, s úgy tapasztaltam, hogy 1333MHz-n küldve stabilabb a rendszer. Ha kékhalált kapsz, akkor az ottani információk kellenének. Ha restart van, akkor kapcsold ki az automatikus újraindítást és helyette meg lesz a kékhalál.

Van-e a gépben extra PCI vagy PCIex1 kártya? Ezek is okozhatják. Nekem például egy Audigy 4-et nem szeretett a rendszer.

Ezeken kívül persze akármi lehet, amit csak cserélgetéssel lehet megmondani. Emlékeim szerint az OCZ SSD-knek gyárilag van/volt valami gyíkjuk, én lehet, azzal kezdenék (klónozás HDD-re és teszt SSD nélkül).

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#2952) HartgeH3-2.8 válasza Dark Archon (#2951) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Új kiegészítés. Beszéltem másik két haverommal és nekik is ugyan az a jelenség jött elő mint nekem (három független gépen) szűz windows-on, mindenki Geforce kártyás és Inteles.

A napokban kezdte kb amikor az új Geforce driver kijött nagyjából. Előtte probléma nem volt a géppel. A geforce driverek okoztak problémát de azt tudjuk hogy a 320-as problémákkal szenved.

Kizárólag a windowsban fagy le. (most néztünk utána, hogy többen freez azaz fagyással küzdenek. Szintén Geforce kártyával.

Ugyan ez a jelenségünk van: "I have a Asus 560 DCII Top and I had to uninstall 327 and go back to 314.22 because it just kept making my system freeze"

Sima egy darab GTX 560 Ti kártya van benne minden gyári órajelen van semmi tuning!

SSD, HDD tökéletes és 100% egyenként külön tesztelve, megnézve.

Feltehetően a Geforce driver okozza :O

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#2953) Dark Archon válasza HartgeH3-2.8 (#2952) üzenetére


Dark Archon
addikt

Érdekes, én szerencsére nem tapasztaltam ilyet az új driverrel. Előfordulnak egyébként fura programütközések, pl. Fraps-szal, lehet, hogy ez is egy olyan.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#2954) lacacesc válasza neko18 (#2949) üzenetére


lacacesc
tag

oprendszer nélküli volt. Win7 64bitet raktam rá (sok gépre ráraktam tökéletesen működik mindegyiken). Eszközkezelőben nincs felkiáltó jel, mindent felraktam rá. Ha kisebb fájlokat másolok (2-3 giga) akkor nincs probléma. De az fölött egy idő után kékhalált dob ki.

Samsung Galaxy S3,Note 2 4Ever!

(#2955) HartgeH3-2.8 válasza Dark Archon (#2953) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Új fejlemények. Több ismerősönél is ugyan az a hiba lépett fel mint említettem. Minden ok nélkül rendszer megáll egér megy tovább, kis idő eltelik egér is megáll és OFF az egész gép.

Feltettük a 314.22 -őt és több óra eltelt minden rendben.

Elég nagy a valószínűsége, hogy a geforce driver okozta sajnos.. (vagy épp szerencsére).
(A gyártó fórumonán is egyre jobban jönnek a panaszok)

Pedig reméltem az új WHQL-ben mindent javítottak amit kellett.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#2956) rocco021


rocco021
tag

Sziasztok tudnátok segíteni nekem hogy miért van az ha játszok random időben mindég lekapcsol a gép úgy hogy mennek a ventilátorok és fekete a képernyő nem láttok semmi kék hallált be ragad a hang mi lenne a hiba csak kikapcsolásra lehet elinditani újra hőfok rendben vannak nagyon is tehrhelve is a videókártya se megy fel 60C fok felé minden teszten átt megy a gép és driverek is frissitve vga driver windows unistal is volt
Konfig:
Amd Fx 6100 Gigabyte MA770T-UD3 rev3.1 Kingmax Hercules 8GB 8192MB 1600MHz DDR3 Raidmax Sagita Be Quiet! Straight Power E8 400W Asus dvd iró HD4670 512DDR3 ,Benq g2222hdled

Köszönöm a segitséget előre is :R

(#2957) guldur


guldur
csendes tag

Sziasztok!

Először is "röviden" az előzményekről. Kb. egy éve kezdett el kékhalálozni a gépem (atikmpag.sys-es hibával), eleinte nagy ritkán, főleg játékok közben, a végén viszont, már olyan gyakorisággal, hogy gyakorlatilag a Windows indulásakor szinte azonnal behalt a gép. Mindent kipróbáltam, amit így laikusként összeolvastam a neten, de semmi nem használt, így a végén elvittem szervizbe a gépet. Kiderült, hogy a videókártya tökéletesen működik, és valójában a HDD a ludas, így vettem bele egy SSD-t, a HDD-t pedig benne hagytam tárolóként.

Kb. egy évig faszán is ment minden, két hónapja viszont újra elkezdte a kékhalálozást. Ismét játékok közben főként (megint teljesen random módon, hol szinte azonnal, hol egy óra után), ill. ezúttal néha a gép bekapcsolását követően szinte azonnal, de úgy, hogy ilyenkor ilyen csíkos lesz a képernyő, és teljesen behal a gép a kék képernyőnél, tehát magától nem is indul újra, sőt, volt hogy resetelés után zsinórban 3-4-szer megcsinálta ugyanezt.

Na, megint megcsináltam a szokásos liturgiát, driver uninstall a fapados módszerrel (ennek alapján: http://www.brightsideofnews.com/news/2012/4/4/guide-how-to-completely-uninstall-amd-graphics-drivers.aspx), legújabb feltelepít, plusz kézzel felülírtam a két problémás sys fájlt (ahogy itt írják: http://windows7themes.net/fix-atikmpag-sys-atikmdag-sys-blue-screen-errors-bsod.html). Emellett biztos ami biztos alapon lehúztam a HDD-t, ill. levettem a ház oldalát, hátha valami túlmelegszik. Csodák csodájára megint elmúlt a kékhalálozás, így pár hétig nem is mertem hozzányúlni a géphez, és mondjuk kipróbálni, hogy ha teszem azt visszateszem a ház oldallapját, újra elkezdi-e a kékhalálozást, használtam így, ahogy hagytam.

Ma viszont két hét pihenő után (két hétig nem voltam itthon) újra úgy indult a gép, hogy csíkos képernyő, a kék halál képernyőnél meg megint befagy az egész rendszer. Resetelés és újraindulás után a BlueScreeView szerint újfent:

STOP: 0x00000116 (0xfffffa80081964e0, 0xfffff88006a29e6c, 0x0000000000000000,
0x0000000000000002)

*** dxgkrnl.sys - Address 0xfffff88006b1a054 base at 0xfffff88006abd000 DateStamp
0x5164dc49

A három problémás sys fájl pedig megint csak: atikmpag.sys, dxgkrnl.sys és dxgmms1.sys, ahogyan a kollégánál is az előző hozzászólásban…

Komolyan már azon a szinten vagyok, hogy fogom ezt a kib…. ATi-kártyát, és a falhoz rugdosom. :)

Esetleg valami használható, kevésbé drasztikus ötlete van-e valakinek?

A konfigom: Asus P8P67 REV 3.1 / Intel Core i5-2500 3.30GHz / Kingston 8192MB DDR3 1600MHz KIT / ASUS ATi Radeon HD6950 2048MB / Samsung SSD 128GB + Samsung HDD 320GB + Western Digital External 1.5TB / Chieftec CTG-550-80P / Asus Xonar DX/XD/A / LG 23'' IPS231P-BN

Előre is köszi, és bocs a kisregényért!

(#2958) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Van egy gép, ami sűrűn kékhalálozik, valahogy vissza lehet nézni, mi volt a probléma? Naplózza ezt valahol a Rendszer? Windows XP van a gépen, épp most futtattam egy Memtestet, az ok...

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#2959) rocco021 válasza RootRulez (#2958) üzenetére


rocco021
tag

Szia a program amit kértél

[ Szerkesztve ]

(#2960) RootRulez


RootRulez
félisten

Köszi!

Na, meglestem, vmi tcpip, ami összeomlik, legalábbis ebből azt vettem ki:

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#2961) CoolMan válasza RootRulez (#2960) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Milyen internetet használ a gép? (Vodafone mobilnet talán?)

(#2962) RootRulez válasza CoolMan (#2961) üzenetére


RootRulez
félisten

Az említett gépen T-Mobile-os mobilnetet használnak, azóta guglizgattam, talán vmi web'n walk-os gebasz... :F

═════════════════════════════════════════

(#2963) CoolMan válasza RootRulez (#2962) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A mobilnettel lesz valami. A driverét/szoftverét újra kellene telepíteni, ha van rá lehetőség akkor másikkal megpróbálni.

(#2964) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Sziasztok ennek a kékhalálnak mi lehet az oka?
Kép:

Nem sokszor csinálja, 1 éve van meg a gép, eddig ez a 4. kékhalál de érdekelne hogy miért csinálja.

(#2965) Gaben91


Gaben91
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy új gépet, amit én telepítettem fel teljesen, viszont bármilyen játék indítása után kb 3 perccel lefagy a gép, kékhalál nem jön, mert egyből kikapcsol a monitor.

Arra már rájöttem, hogy a BCCode 116-os hibakód csinálja, ami valamilyen grafikus hibára utal.
Újratelepítettem az egész gépet, viszont ugyanúgy lefagy, de a windows újraindítása után nem adja be a "szokásos" hibaüzenetet, így MiniDump sem készül róla.
A legfrissebb vga drivert telepítettem hozzá de az sem segített.

A gép configja:
Intel-I3-3220 3,3ghz
Asrock - H61M-VG3
8GB DDR3 GEIL ram
nvidia GF GT630 4gb
500GB HDD

Valaki tud segíteni abban, hogy mi okozhatja ezt és hogy ez hardveres vagy szoftveres probléma-e?

Köszönöm.

(#2966) CoolMan válasza Gaben91 (#2965) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Milyen tápod van? Próbálj ki másik, régebbi drivert is. A VGA-t jó lenne másik gépben is ellenőrizni.

(#2967) neko18 válasza Gaben91 (#2965) üzenetére


neko18
senior tag

Lehet hogy valami melegszik és azért. Ha újratetted a gépet és frissítettél drivereket akkor valószínű hogy hardver hiba lesz. Minden esetre érdemes megnézni a hőfokokat, főleg ha játék után fagy le.

Vagy a táp lesz ahogy a kolléga írta :)

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#2968) Visormail válasza Visormail (#2898) üzenetére


Visormail
addikt

Ma került hozzám ez a gép, azt mondják egy nap akár 4x is kékhalált kap mindegy hogy filmet néznek, neteznek, vagy mit csinálnak épp. Ehhez képest csak 2db minidump bejegyzés van!? Egyelőre megnéztem a vinyót hdsentinellel 100/100, az eseménynaplóban semmilyen érdemleges hiba nincs, AVG IS 2013 van a gépen előzményekben semmi, mbam gyorskeresés semmi. Most megy nálam már több órája, 45percig ment rajta egy youtube videó 720p felbontásban flash hardveres gyorsítás bekapcsolva, aida stabilitásteszt is ment egy ideig eddig (cpu, fpu, cache, system memory, gpu kipipálva) és nem fagyott meg. Hőmérsékletek nem tűnnek vészesnek, bár mondjuk most épp 22 fokos szobában van, az integrált intel vga hőfokát meg írja ki semmi.

Viszont egy olyan hibát vettem észre, hogy helyenként csíkozódnak a szövegek és ez a képernyőmentésen is rajta van. Először ccleanerben láttam, aztán a hwinfoban:

Akkor ez mi lehet? Videómemória ugyebár nincs, gpu lenne rossz, de a videólejátszás nem zavarja máskor meg netezésnél is fagy? Most elindítottam a memtest-et, mutat e valamit.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2969) neko18 válasza Visormail (#2968) üzenetére


neko18
senior tag

Videókari driver lehet szerintem. Esetleg kellhet neki egy driver frissítés vagy megnézni a beállításokat (élsimitíás... ilyesmi mert ez nem csak játékoknál van hanem pl Ati CCC-n belül is.) Ha másnál fagyogat akkor arra az lehet a tippem hogy nincs-e megterhelve az áramkör, védettek-e a konnektorok vagy ilyesmi, jobb nem jut hirtelen eszembe

kdxsv

(#2970) Visormail válasza neko18 (#2969) üzenetére


Visormail
addikt

Az xp telepítés óta ugyanaz a 2010es driver van rajta, nem változott és eddig jó volt 1 hónapja van vele bajuk, a gépet is ugyanott használják ahol eddig, meg kernel-power hiba sincs az eseménynaplóban. Ez csak egy intel x3100, mondjuk aniso beállítás van benne [link] majd ránézek. Most épp a memtest megy pass1-en túl van, hiba nincs.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2971) Visormail válasza Visormail (#2970) üzenetére


Visormail
addikt

2 pass lement, nem járatom tovább. Nincs frissebb vga driver, ez van rajta [link] Date: 01/23/2010 Version: 14.37.4.5218 Kikapcsoltam az anizotropikus szűrést, a csíkozódás megmaradt. Ez csak időnként jön elő és aztán megjavul ha átváltok egy másik programra majd vissza. A böngészőben nem találkoztam vele csak a ccleaner és hwinfoban.
Fagyást viszont sehogy nem sikerült reprodukálnom még.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2972) Visormail válasza Visormail (#2971) üzenetére


Visormail
addikt

Jahh meg a másik, hogy rá van dugva náluk is a hálózatra mindig mert csak otthon használják, de működik benne az aksi is tehát ilyen konnektor túlterhelés miatt nem szállhat el szerintem.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2973) neko18 válasza Visormail (#2972) üzenetére


neko18
senior tag

Hát én nem tudom csak felhoztam hátha az :) Volt már rá példa a barátnőmnél hogy először csak fagyott aztán hazavágta a tápot :)
De ha nálad semmi gond, visszaadod aztán ott megint előjön akkor a környezettel lesz a bibi szerintem :)

kdxsv

(#2974) Visormail válasza neko18 (#2973) üzenetére


Visormail
addikt

Egyedül a wifi részét nem tudom tesztelni, most épp nincs routerem úgyhogy én arra gyanakszom. Szerintem a wifi kártya lehet hibás, mert ott mindig azzal használják. OCCT-be is lazán bírja a gpu meg power supply tesztet, ment 1 órát az is semmi fagyás.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2975) rsbenya94


rsbenya94
csendes tag

Üdv.!
Következő lenne a hibajelenség :
Kb 20p játék után kapok egy ilyen kékhalálos üzenetet :
driver_irql_not_less_or_equal
valaki tudna segíteni?

Hardwerek nincsenek húzva.
Win 8 32 bit.

[ Szerkesztve ]

(#2976) neko18 válasza rsbenya94 (#2975) üzenetére


neko18
senior tag

Valami driver gond lehet. Frissítsd fel őket. Ha játék közben kapod akkor gyanakszom a vga-ra :)

kdxsv

(#2977) xmacx


xmacx
csendes tag

találtam egy ilyet:
http://www.bleepingcomputer.com/forums/t/506030/please-help-bsod-ntoskrnlexe75b80/

(#2978) pityu6


pityu6
tag

Halihó!
4 nap alatt,4 féle kékhalált kaptam a frissen telepített rendszerre. (Win 7 x64)
Itt a 4 kép,tudtok erre valami választ adni? [link]
[link]
[link]
[link]
Úgy kezdődött az egész,hogy párszor kidobta a win,hogy a képillesztő megállt,de újra indította,ezután befagyott a kép,pár másodperc múlva kék halál.
Előre is köszi a segítséget! :R

(#2979) Jacta


Jacta
csendes tag

Öööö, bocs ha rossz helyre írtam, de jobb topikot nem találtam. :))

Sziasztok!
Egy elég hosszú történetű problémára szeretnék választ kapni. :)
Az egész úgy kezdődött, hogy a monitor haldoklott, csak nagy sokára kapcsolt be. Na mondom szerzek már amíg nem késő másikat. Szereztem azért bekapcsolt a régi is na jó mondom rákötöm a kettőt a gépre. Jó ideig semmi gond nem volt. Egyszer csak A fő monitoron (a haldoklón) elkezdett arrébb csúszni a kép, majd fekete csíkok, és volt még ilyen, hogy barna szín és benne hullámok. Csak reset segített. Mondom biztos a monitor szar, de nem mert ugyanezt produkálta CRT-n és másik TFT-n. is Na mondom driver újrarakás, ugyanúgy előjön. Akkor legyen windows reinstall. Két napig megint semmi majd megint előjött a hiba jelenség. Ok restart. Viszont már kb. a töltőképernyő után lefagyott az egész, se num-lock semmi. Volt olyan is, hogy még a reset gombra se reagált.

Az integráltal és a másik dedikált vga(geforce 8600 gt)-val semmi gond. És ha a fagyogatós vga-n, nincs fent driver(szabványos vga adapter) akkor az is megy simán.

Konfig:
CPU:Intel core i3 2120
Alaplap:Asrock H61M-HVS
táp: Chieftech GPA-500S ( A VGA tápellátása úgy lett megoldva, hogy egy vezetéken futó két molexre lett rárakva a PC-E konnektor átalakító)
VGA: VTX3D HD6790 (az az érdekes, hogy ennek két PCI-E konnektor kell, hogy menjen nem úgy mint a többi 6790-nek)
4Gb kingmax 1333Mhz

Legvalószinűbb, hogy a VGA ment gallyra ( De mitől?). Csak driver felrakása után hülyül meg. (Próbáltam mindeféle driverrel, két fajta windowson is mindent, és semmi javulás.

Vagy a tápegység (két monitorral már nem bírta a VGA-t hajtani és kampec?

Vagy netán az alaplap?

Válaszokat előre is köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#2980) CoolMan válasza Jacta (#2979) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

A leírásod alapján a VGA hiba a legvalószínűbb. Teljesen biztosra, csak az alkatrészek tesztelésével lehet mondani. ( másik gépben is megnézni a VGA-t)

Legközelebb itt: Nem indul és mi a baja a gépemnek topic

(#2981) Jacta válasza CoolMan (#2980) üzenetére


Jacta
csendes tag

Na igen. Csak haver azon problémázik, hogy ha tönkrevágja a gépét a vga-m. Akkor fizethetem.
Szerintetek ilyen lehetséges, hogy elrontaná? :DD

(#2982) CoolMan válasza Jacta (#2981) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Előfordulhat, de nagyon kicsi rá az esély. Szervizben tesztelik neked.

[ Szerkesztve ]

(#2983) rsbenya94


rsbenya94
csendes tag

Üdv.!
A következő lenne a hibajelenségem (win8 32bit)
10-15perc 3d-s alkalmazás után megfagy a gép és ezeket a hibákat szokta kiírni.
"Page fault in non paged area dxgmms1.sys vagy fltmgr.sys"
és egy másik is előszokott bukkani.
"Kernel mode exception not handeled"

(#2984) Mattey


Mattey
tag

Hello!

Nos nekem egy olyan problémám lenne, hogy bizonyos játékok közben a gép egyszerűen lefagy (kb. 15 perc a maximum, habár ma volt olyan, hogy 1 és 2 órás szakaszt is kibírt.)

Crashdump ezt mondja:

This was probably caused by the following module: ntkrnlpa.exe (nt+0x3B7BB)
Bugcheck code: 0xD1 (0x0, 0x2, 0x8, 0x0)
Error: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
file path: C:\Windows\system32\ntkrnlpa.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that a kernel-mode driver attempted to access pageable memory at a process IRQL that was too high.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

On Sat 2013.10.12. 17:48:42 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\memory.dmp
This was probably caused by the following module: ntkrpamp.exe (nt!Kei386EoiHelper+0x29B3)
Bugcheck code: 0xD1 (0x0, 0x2, 0x8, 0x0)
Error: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Bug check description: This indicates that a kernel-mode driver attempted to access pageable memory at a process IRQL that was too high.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: ntkrpamp.exe .
Google query: ntkrpamp.exe DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

crash dump file: C:\Windows\Minidump\101213-14601-01.dmp
This was probably caused by the following module: dxgkrnl.sys (dxgkrnl+0x8D16C)
Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFFFFC8657008, 0xFFFFFFFFD2579C7A, 0xFFFFFFFFC000009A, 0x4)
Error: VIDEO_TDR_ERROR
file path: C:\Windows\system32\drivers\dxgkrnl.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: DirectX Graphics Kernel
Bug check description: This indicates that an attempt to reset the display driver and recover from a timeout failed.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.

Bechmarkot végigvitte, Memteszt még ami hátravan, mert a Prime 95-tel sem volt komolyabb baja.(bát azt se futtattam túl sokáig, egy óra talán.)

(#2985) killer095


killer095
őstag

Sziasztok lenne egy kis problémám játék közben kb. óránként kékhalált kapok.
A gép 2 hete lett ujra rakva és máig semmi baja nem volt, de ma délelőttől folyamtasok kékhalált kapok.
Volt hogy kékhalál ujra iditom és mikor bejön a windows megint kékhalál....

Kérlek segitsetek...

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#2986) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Youtube videókat néztem a neten és a gépem gondolt egyet és elkezdett kékhalálokat dobálni.
Hol és hogyan tudnám azt megnézni mi csinálja/csinálta?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#2987) neko18 válasza Predator2 (#2986) üzenetére


neko18
senior tag

Gooogle

Tessék először googleban keresni megoldásokat, nem lustálkodva itt megkérdezni...google első találatok rögtön kihozzák!!!!

kdxsv

(#2988) Predator2 válasza neko18 (#2987) üzenetére


Predator2
addikt

ennyi erővel már a megoldást is leírhattad volna kötekedés helyett

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#2989) neko18 válasza Predator2 (#2988) üzenetére


neko18
senior tag

Ennyi erővel és idővel 10x megtaláltad volna a megoldást már egy egyszerűbb kékhalálra :) Nem megsérteni akarlak de ha ennyire lusta vagy akkor minek tetted ide a kérdést? Egy kis 12 éves is utána tud keresni egy ilyen dolognak akkor miért kell bonyolítani?
Hogy ne legyen annyira off meg tényleg ennyire lusta vagy: GOOGLE

kdxsv

(#2990) Visormail válasza Visormail (#2974) üzenetére


Visormail
addikt

Vettem routert, wifin is ment egy youtube videó 2 óráig, nagy fájlokat másoltam rá wifin keresztül, szintén semmi lefagyás. Vissza adtam a gazdájának, eltelt 1 hét azóta nem jött elő újra nála se. Ja igen AVG IS 2013at frissítettem neki 2014re, talán abba volt valami bug ami nála jelentkezett nem tudom. Majd meglátjuk lesz e még ilyen.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2991) Predator2 válasza Predator2 (#2988) üzenetére


Predator2
addikt

Kibővítem a dolgot így hátha könnyebben választ kapok: [link]

Sajnos azóta ha hosszabb ideig áll a gép és elindítom akkor sípol indulásnál jelezve, hogy valami nem ok, de megy.

Gépem:

Asrock Z77 Extreme4
1TB Hitachi HDD
8Gb Corsair Ram
Ati 7870
Intel 3570K
Samsung 128GB 830-as SSD

Aki nem tud vagy nem akar segíteni ne írjon

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#2992) neko18 válasza Predator2 (#2991) üzenetére


neko18
senior tag

Mennyit sípol, hogyan sípol? Minden ilyesminek meg van a maga jelentése.

Nincs hangjelzés: Elromlott vagy az alaplaphoz nem megfelelõen van csatlakoztatva a tápegység.
Megszakítás nélküli hangjelzés: Rossz a tápegység.
1 rövid hangjelzés: Minden rendben.
2 rövid hangjelzés: Jelentéktelen problémák adódtak. A BIOS felkínálja a CMOS Setup indítását, mely során kiigazíthatjuk az eltárolt hibás beállításokat. Ellenõrizze az adattároló és az alaplap közötti szalagkábel megfelelõ csatlakozásait!
3 hosszú hangjelzés: A billentyûzet hibája. Indítsa újra a számítógépet!
1 hosszú+1 rövid hangjelzés: Probléma van a RAM-mal.
1 hosszú+2 rövid hangjelzés: Probléma van a videokártyával. Ez a leggyakrabban elõforduló hiba. Ebben az esetben ajánlatos kivenni a videokártyát a csatlakozójából, majd pedig visszahelyezni. Ellenõrizzük a monitor csatlakoztatását!
1 hosszú+3 rövid hangjelzés: Hiba történt a billentyûzet inicializálása során. Ellenõrizze a megfelelõ csatlakoztatást!
1 hosszú+9 rövid hangjelzés: Problémák adódtak a ROM-memóriából történõ adatok olvasása során. Indítsa újra a számítógépet!
Ismétlõdõ hosszú hangjelzések: A RAM-memória nem megfelelõen lett csatlakoztatva az alaplaphoz.
Ismétlõdõ rövid hangjelzések: Problémák adódtak a tápegységgel. Tisztítsuk meg azt a portól!

kdxsv

(#2993) Predator2 válasza neko18 (#2992) üzenetére


Predator2
addikt

hmm ezt nem tudtam legközelebb figyelni fogom
THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#2994) neko18 válasza Predator2 (#2993) üzenetére


neko18
senior tag

Elég ha újraindítod, megfigyeled hogyan/mennyit sípol. Ha valami nem normális rögtön feltűnik a fülnek szerintem :) Egyébként ha még nem hallottál semmi különöset ezidáig az csak jót jelent :) Mondjuk nem gyakori jelenség szerintem. Kisebb hibák előfordulnak olykor-olykor. Szerintem előbb kap az ember kékhalált mint egy rossz sípolást :)
Korábban is leírtam mit kell ilyenkor tenni. Én azt szoktam hogy bluescreeviewerrel megnézem hogy mi okozhatja, hogyha nincs tippem utánakeresek googleban :) Még ha angolul is de szerintem mindenképp találsz olyan embert akinek volt pont ugyanolyan vagy hasonló gondja :) Érdemes fórumokba is benézni. :)
De legtöbbször driver hiba okozza tapasztalatom szerint :)

kdxsv

(#2995) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.
Mi lehet probléma?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#2996) Predator2 válasza neko18 (#2994) üzenetére


Predator2
addikt

Nem rendszeresen csinálja.

Történet:

Egyik délután elkezdtem youtube videókat nézni. Bármilyen előzmény nélkül dobott egy kékhalált.
Újraindítottam többször is mire hosszabb/rövidebb ideig életet tudtam lehelni belé.

Aztán amikor másnap bekapcsoltam sípolással indított. Ezt még ezután talán még 2x megcsinálta azóta semmi.

Fogalmam sincs mi okozhatta.

[link]

Utal valamelyik hardveres hibára amire figyelnem kéne? Vagy csak szimplán szoftveres hiba volt?

Utolsó bejegyzés:[link]

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#2997) neko18 válasza Predator2 (#2996) üzenetére


neko18
senior tag

Driver hiba, le van írva :) Frissíts pár drivert meg figyeld meg a sípolást :)

kdxsv

(#2998) Predator2 válasza neko18 (#2997) üzenetére


Predator2
addikt

Rendben. És köszönöm.
Megnyugodtam, hogy nem hardveres a gond.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#2999) neko18 válasza Predator2 (#2998) üzenetére


neko18
senior tag

Azért csinálj pár tesztet meg figyeld meg a sípolást, mert az utalhat hardver gondra :U

kdxsv

(#3000) Predator2 válasza neko18 (#2999) üzenetére


Predator2
addikt

memteszten kívól mit ajánlasz még?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.