Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) csákány.


csákány.
aktív tag

A fájlok elvileg itt találhatóak: c:\Windows\Minidump\
Ha nem törlődtek, akkor visszamenőleg is meg tudod nézni, hogy mi volt a probléma forrása!

(#2502) TGWH válasza csákány. (#2501) üzenetére


TGWH
őstag

Itt kezdődnek a gondok, ugyanis üres mappa...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#2503) csákány. válasza TGWH (#2502) üzenetére


csákány.
aktív tag

Akkor várnod kell a következő kékhalálra, és újraindulás után egyből megnézni a BlueScreenView-val!

(#2504) jani-666


jani-666
csendes tag

Sziasztok! nem tudom van e itt valaki aki tud nekem segiteni kék halálba
Nekem vistám van gyárilag és eredeti!4 éve müködik rendesen de kb 2 hete elkezdett szerencsétlenkedni mindig ki be kapcsol magátol illetve gyárilag feltelepitett programok kezdenek elveszni róla és már ujratelepités után sem jön vissza

id 1038

bccode fe
bcp1 00000008
bcp2 00000006
bcp3 00000001
bcp4 855EE978
OS Version 6-0-6000
SP 0-0
product 768-1

minden segitséget elöre is köszi

(#2505) TGWH válasza csákány. (#2503) üzenetére


TGWH
őstag

De ha üres, nincs ott semmi, hogy nézzem meg?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#2506) #10726912 válasza jani-666 (#2504) üzenetére


#10726912
törölt tag

HDD rendben van? (pl sentinel szerint) Vírus irtónak mit használsz? A szétomló Oprendszert okozhatja rossz HDD, vírus, hibás ram, kimerülő tápegység...ellenőrizd le ezeket. 4 év szép idő, ha megleled a baj forrását, talán érdemes lesz egy friss telepítést is csinálni.

(#2507) Werkly


Werkly
őstag

Ez a három random miktől lehet:

BAD POOL HEADER
BAD POOL CALLER
NON PAGED...

Pár hetes cuccnál?

(#2508) Wadorzo


Wadorzo
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.. Egy laptopról lenne szó, Toshiba Qosmio X500-11W
Amit eddig megtettem..
Gép kitakarítása (melegedés megelőzése miatt)
BIOS frissítés
Win 7 64 bit újratelepítése
Több nvidia videó driver kipróbálása
memtest +86
A hőmérsékleti adatok rendben.
Stress teszt everest-el

Nekem úgy tűnik, hogy IRQ ütközések vannak, de ebből én nem teljes jövök rá hogy honnan. Meg talán USB, de azzal meg nem értem mi lehet. A mellékelt képen láthatónál sokkal több kékhalál/fagyás van. Van amikor csak egyszerűen megáll minden, bármit nyomhatok, nem segít csak a power. :) Van amikor a kékhalál alatt a crash dump írásába is megáll!

Winchester figyelés van rajta, igaz gyári Toshiba, az hibát nem jelzett.. Egyébként SSD a rendszer.
Chipset driver frissítéssel vagyok kicsit bajba, azt csak a Toshiba által támogatottat tudtam feltenni, de szerintem van újabb..

Per pillanat nincsen több ötletem. Örülnék ha egy párat írnátok mivel próbálkozzak..
A segítséget előre is köszönöm.

Toshiba Qosmio X500-11W

(#2509) deceiver válasza #10726912 (#2490) üzenetére


deceiver
csendes tag

Üdv,

sajnos egyelőre nem oldódott meg a bsod (a költözés óta). Viszont végeztem 2x is XP CD-ről javítást (helyreállító konzolon chkdsk/p/r mindkét partíción) és azóta, kb. 2 napja "csak" 1 restart indításkor vagy restart + 1 fagyás és utána már "OK". Előtte volt, hogy alig bírt elindulni 6-7 restart után!
Akkor mégis csak marad az alaplap, mint bűnös?
Az lehetséges, hogy új XP telepítésnél driver hiba legyen?
Köszi

(#2510) #10726912 válasza deceiver (#2509) üzenetére


#10726912
törölt tag

Lehet alaplap...ha minden kötél szalad, telepítsd teljesen újra az XP-t, ha azzal is ugyanez a helyzet, akkor (ha a szokásos cserélgetések, próbák megvoltak), marad az alaplap.

(#2511) babferi


babferi
tag

Egy kis segitseget szeretnek kekhalal ugyben .
Maga a gep most volt 1 eves es ezek vannak benne :
-AMD FX 4100
-Gigabyte 880GM-USB3
-Corsair 4GB DDR3 1333mhz
-Seagate 500GB SATAll
-Coolermaster RS500 PCAP I3 500W
-Nvidia GF GTX 550 Ti 1GB
-Op. rendszer Windows 7 Ultimate 64x

Maga a kekhalal akkor szokott bekovetkezni , ha hagyomanyos leallitas utan bekapcsolom a gepet , betolt a rendszer , megjelenik a talca es max 5 perc utan behal (altalaban enny sem kell). De volt mar ra pelda , hogy boot kozben halt be , de az elobbi jellemzo az esetek donto tobbsegeben . Miutan kekhalal utan ujrainditom masodjara mar soha sem fordul elo .Ha csak alvora teszem a gepet es ugy inditom be akkor nem szokott elofordulni "csak" rendes leallitas utani bekapcsolaskor , de akkor lenyegeben mindig egyszer behal . Nem tudom van e koze hozza , de bekapcsolas utan altalaban elkezdek bongeszni (Firefox) es akozben hal be , de szerintem fuggetlen ettol mert mar ugy is halt sokszor , hogy a talca volt elottem .
Memtestet lefuttattam es nem talalt hibat .

Remelem eleg tampontot adtam meg es valakinek van valami otlete mi lehet a gond .

Elore is koszonom !

[ Szerkesztve ]

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#2512) #10726912 válasza babferi (#2511) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ötletem sincs, de próbálj meg ide is írni, a linkelt topic jobban pörög, talán hamarabb kapsz segítséget.

(#2513) CoolMan válasza babferi (#2511) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A hdsentinel mit mutat? A HDD rendben van? Windows frissítések telepítve vannak?

(#2514) babferi válasza CoolMan (#2513) üzenetére


babferi
tag

Hat cak par darab max 2-3 hetes frissites nem volt fenn , orvosolva . A winyo homerseklete megfelelo , viszont a HDD Sentinel talalt 1 hibas szektort .

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#2515) CoolMan válasza babferi (#2514) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az még nem lehetne gond, amúgy hány százalékos a HDD? SATA kábelt cseréltél már?
Végső esetben én egy másik (kölcsön) vinyóra, próba képen tennék egy windowst.

(#2516) babferi válasza CoolMan (#2515) üzenetére


babferi
tag

Teljesitmeny 100% , elettartam 99% , sajnos kolcson alkatreszek nem igazan megoldhatoak .

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#2517) Haja


Haja
tag

Sziasztok!

Nem kék halál probléma, de talán tudtok segíteni. Mostanában meghülyül a gép, nem tudok rá sajnos jobb szót. Teljesen magától indít el programokat, főként a számológépet (tömegesen), keresést (windows saját, vagy böngésző), levelező program (nem használom), lezárja pl. a böngészőt, vagy volt, hogy a gép is újraindult. És magától beír dolgokat (a keresőbe pl. 4T4T4T4t, vagy a számológépbe úgy 20 tizedesjegyes számot). Mi lehet ez?
Úgy egy hónapja kezdődött, és nem mindig csinálja, pár naponta rájön, bár most elemében van. Először egy régi telepítésű XP-n jött elő, de most egy teljesen friss telepítés van fenn (másik vinyón), Kaspersky fut (nem jelzett semmit). Csinálhat ilyet a billentyűzet? Örülnék neki ha csak ennyi lenne, de gondolom más lesz a háttérben.
Előre is kössz!

Haja

(#2518) CoolMan válasza Haja (#2517) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Én elsősorban vírusra gondolnék, futtass más keresőket is esetleg. [link] De a bill' hibát sem zárnám ki. Másikkal már nézted?

(#2519) Haja válasza CoolMan (#2518) üzenetére


Haja
tag

Holnap szerzek egy új billentyűzetet, de megnézem este vírusra is. Bár az előző rendszeren NOD volt, most ez egy friss telepítés, csak nem szedtem be vírust ennyi idő alatt (nem volt ilyen gondom korábban).

(#2520) CoolMan válasza Haja (#2519) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Sajnos sosem lehet tudni...jobb ellenőrizni.

(#2521) Haja válasza CoolMan (#2520) üzenetére


Haja
tag

Lefuttattam vírusirtót, nem talált semmit, de tegnap este nem is csinálta a gép. Viszont ma újra elkezdte, hirtelen felindulásból kihúztam a billentyűzetet, és akkor abbahagyta. Mikor visszadugtam újra elkezdte. Úgyhogy talán az volt a probléma. Illetve nem tudom, hogy magának az alaplapnak az USB egysége meghülyülhet-e ennyire. Mindenesetre most vettem egy PS2-es billentyűzetet :)

(#2522) CoolMan válasza Haja (#2521) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Amennyiben a PS2-es billel nem csinálja, akkor jó. Én kíváncsiságból megnézném másik USB-s billel is.

(#2523) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Olyan gondom lenne a géppel, hogy régebben indítás után lefagyott és ez a jelenség a Win install után egy fél évvel kezdődött, ezt követően újratelepítettem gondoltam ez megoldja a gondot, de most kb. 1,5 hónappal a reinstall után újból elkezdett fagyni a gép. Mégpedig az történik, hogy bekapcsolom és elindítok egy progit (pl: Chrome, vagy uTorrent) és a gépe egy ideig megy és hirtelen lefagy először csak az adott progi, majd az asztalon és tálcán sem lesz semmi sem aktív, és csak reset segít rajta és akkor is 10-ből 9-szer fagyás lesz a vége.
Az eseménynaplóban nézelődtem és online súgót használva ezeket találtam de nem teljesen világos számomra h mi okozhatja a problémát:
[link]
[link]
[link]

Az egyikből azt vettem ki, hogy EZT kellene telepítenem, ez megoldhatja a gondot?
Új HW elem sincs a gépben, illetve szokásos progikat használok, amik előtte is fent voltak a gépen és gond nélkül mentek.
PLS vki segítsen mert nem tudok dűlőre jutni az ügyben :(

Matthew 24:42

(#2524) Haja válasza CoolMan (#2522) üzenetére


Haja
tag

Egyelőre (lekopogom) nem csinálja. Nincs kéznél másik USB-s billentyűzet, úgyhogy most örülök, hogy működik, aztán majd idővel biztos veszek egy jobb billentyűzetet, PS2-ben nem volt valami nagy a választék...

(#2525) szcsaba1994


szcsaba1994
tag

Sziasztok!
Win 7 betöltés után néha kék halál fogad 0x000000007 hibával. Újraindítás után minden működik, de egyre sűrűbben csinálja.
Van, hogy felhasználóválasztás előtt, van, hogy az internet indítása közben áll le a gép.
Melyik hardver lehet a hiba?

(#2526) CoolMan válasza szcsaba1994 (#2525) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Elsőnek futtass memória tesztet ezzel, meg a hdsentinel-el nézz rá a HDD-re.

(#2527) szcsaba1994 válasza CoolMan (#2526) üzenetére


szcsaba1994
tag

Az SSD zsír új, HD Sentinel szerint 100/100

(#2528) CoolMan válasza szcsaba1994 (#2527) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Értem, akkor mehet a memória teszt. M-Tech tápod van, ami az adatlapodon van írva? Mert az sem az "igazi".
Tuning van?

(#2529) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok
Kezem közé került egy haverom acer laptopja,(aspire 5742) ,a probléma az,hogy kékhalálokat dobálgat folyamatosan.Mivel korábban (fél éve) vinyót kellett benne cserélni(teljesen tropára ment) ,elsőre megint a vinyót vettem ki hogy megnézzem. De a HD sentinel szerint nincs róla semmi infó,és nagyon lelassítja ,akadozik tőle a épem. :F
Megpróbáltam lefuttatni a WD saját programját,hogy megkeresse a hibát,és 45 perc után kiírja,hogy nem tud a vinyórol olvasni.
Ha sajátgépből szeretném a rajta levő adatokat megnézni,kérdőjel fogad,elnevezi F könyvtárnak,de nincs rajta fájrendszer,se semmi.

Próbáltam rájönni az okára,hogy miért "eszi" a gép a merevlemezeket.A gépházon van egy jókora törés,pont ott ahol a laptop töltője és a bekapcsológomb van(ergó nem kicsit meg lehetett ütve/leesett).Okozhatja ez a problémát?(áramellátás ingadozás,stb...)
Valamint az akku is nagyon rossz volt már fél éve,a win7 egyből követelte a telepcserét.

Ötletek esetleg? :F

Kellemes karácsonyt nektek is. :R

(#2530) CoolMan válasza Kiki18 (#2529) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

(#2531) szcsaba1994 válasza CoolMan (#2528) üzenetére


szcsaba1994
tag

Tuning már 2 éve stabilan fut. Kb. 2 hónapja lefuttattam a memtest-et, akkor nem írt hibát. Pedig már akkor is kék halál volt párszor, de nem ilyen sűrűn.

(#2532) CoolMan válasza szcsaba1994 (#2531) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Pedig valami akkor sem stabil.....de te tudod, akkor ne futtass tesztet és tuningolj tovább. Nekem akkor mindegy.

(#2533) szcsaba1994 válasza CoolMan (#2532) üzenetére


szcsaba1994
tag

LEfuttatom a tesztet, csak még ma nincs semmi, amire kiírhatnám.
A tuningot is visszavettem, de úgyse lett jó

(#2534) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!

Eddig semmi ilyen gondom nem volt főleg nem játékok alatt, most steamen keresztül leszedtem egy játékot CS:GO elindítottam és kék halál.Lefotóztam kérlek segítsen aki ért hozzá! :R
[link]

(#2535) @matthew@ válasza @matthew@ (#2523) üzenetére


@matthew@
őstag

Megoldódott a problémám és kiderült h a Kaspersky IS 2013 volt a ludas, az fogta a gépet :(

Matthew 24:42

(#2536) szcsaba1994 válasza CoolMan (#2528) üzenetére


szcsaba1994
tag

Lefuttattam, de nem jelzett hibát

(#2537) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Időközönként nekem a win8 ezzel a képernyővel indít: [link] Esetleg tudja valaki, hogy erre mi lehet a megoldás? (Driverek renden vannak elvileg.) Köszi előre is a segítséget!

// -

(#2538) CoolMan válasza #hpq (#2537) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Milyen gép? Meg bővebben írhatnál a problémáról is. Ramokat kellene elsőnek tesztelni ezzel.

(#2539) #hpq válasza CoolMan (#2538) üzenetére


#hpq
aktív tag

Erről a gépről lenne szó pontosabban:
Alaplap: Gigabyte GA-P55-USB3
CPU: i5-750
HDD: 1T Samsung, Memória: Kingston 8G 1333MHZ
Intel SSD
Memóriákat megnéztem előbb és nem volt gond velük elvileg. Minden alapon megy nincsen felhúzva semmi. Ez a képernyő is elég érdekes mert valamikor abszolút napokig nem jön be indításkor, és alapvetően stabil a gép használat közben. Valami gondolom azért nincsen teljesen rendben.

// -

(#2540) CoolMan válasza #hpq (#2539) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Milyen táp, és RAM, VGA van a gépben? Milyen tesztel nézted a ramokat?

(#2541) #hpq válasza CoolMan (#2540) üzenetére


#hpq
aktív tag

VGA: ATI Radeon 7850 2G (Sapphire)
Táp: Chieftec 550W
RAM: Kingston KVR1333D3N9/2G (4 modul van bent ebből)
Ugyan ezzel néztem meg a ramokat még amit linkeltél "Memtest86+ V4.20". Ez a hibaüzenet elvileg arra utalna, hogy a ramokkal van gond?

// -

(#2542) CoolMan válasza #hpq (#2541) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen, egyesével is meg kellene nézned.

(#2543) #hpq válasza CoolMan (#2542) üzenetére


#hpq
aktív tag

Végig ellenőriztem egyesével és mindegyik stimmel. :( Elképzelhető, hogy akkor az alaplappal van valami gond?

// -

(#2544) Frankybeat


Frankybeat
csendes tag

Hello sziasztok! Tudnátok segiteni mi okozhatja Windows 7 rendszeren az alábbi Kék halál problémát? :F :W

Dump File : 122912-14328-01.dmp
Crash Time : 2012.12.29. 20:24:20
Bug Check String : MACHINE_CHECK_EXCEPTION
Bug Check Code : 0x0000009c
Parameter 1 : 0x00000000
Parameter 2 : 0x80dca94c
Parameter 3 : 0x00000000
Parameter 4 : 0x00000000
Caused By Driver : halmacpi.dll
Caused By Address : halmacpi.dll+f2c5
File Description : Hardware Abstraction Layer DLL
Product Name : Microsoft® Windows® Operating System
Company : Microsoft Corporation
File Version : 6.1.7601.17514 (win7sp1_rtm.101119-1850)
Processor : 32-bit
Crash Address : ntoskrnl.exe+d2490
Stack Address 1 : halmacpi.dll+f2c5
Stack Address 2 : halmacpi.dll+f4cb
Stack Address 3 : halmacpi.dll+f5d6
Computer Name :
Full Path : C:\Windows\Minidump\122912-14328-01.dmp
Processors Count : 2
Major Version : 15
Minor Version : 7601
Dump File Size : 159 600

[ Szerkesztve ]

(#2545) Frankybeat válasza Frankybeat (#2544) üzenetére


Frankybeat
csendes tag

Hard Disk Sentinelt futtattam 100% mindkettő értéke kiváló! :)

(#2546) madspider15


madspider15
csendes tag

Sziasztok!
Nos az alábbi problémám a következő lenne..
Játék közben pl..(Far Cry 2) gondol 1et és kapok 1 kék halált.. az üzenet azonnal eltűnik el sem bírom olvasni és már újra is indult a gép. Valaki valami ötlet? :U
Specifikációk ha kellene.
AMD Athlon 64 X2 3800+
2GB DDR Kingston (4*512)
Inno3D 8600GT DDR2 512MB 128Bit
Asus A8R-MVP
400W Mercury
2*40GB HDD (100/98,100/87)

(#2547) szcsaba1994 válasza madspider15 (#2546) üzenetére


szcsaba1994
tag

Szerintem próbáld meg egy másik tápegységgel, mert ez a 400W-os Mercury nem túl megbízható (ezt tapasztalatból mondom). Lehetőleg egy márkásabbat próbálj ki.

(#2548) Phaust


Phaust
csendes tag

Hello! Most határoztam el magam arra hogy felrakjam a win7et. Lehet hülyének néznek sokan,de én megvoltam elégedve az xp-vel. De végre váltottam. Felraktam az ultimate verziót,be is jön szépen de van,hogy fogja magát és kifagy,még a kék képernyőt is behozza.xp-nél soha nem volt ilyen.Konfigom: Amd Athlon 64 X2 5000+ ~2.6 Ghz,3Gb ddr2 ram 1066 MHz,Nvidia 220 Gt oc,550 W táp.

[ Szerkesztve ]

(#2549) Auratech


Auratech
őstag

Kedves Fórumozók! Az msi P45 chipsetes gépem nem hajlandó dual chanell módban működni.

Kettő DDR2 1066 XMS2 ram van benne, ami egyébként single chanel módban tökéletesen működik.

áttlepítettem egy másik házba, másik vinyóval, gpu-val. a táp elég neki 500-as minőségi,

Dual chanell módban a postig sem jut el. még sípolás sincs..Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#2550) shandros


shandros
csendes tag

Üdv!
Van egy acer 8940g laptopom, és időnként megfagy. Volt rajta win7 , jelenleg win8 van, ugyanugy csinálja. Memtest volt, hd sentinel hibátlan, stressz tesztetet bírja. Teljesen random fagy meg, kb naponta 1x, általába filmezés közben (vlc) , legalábbis olyan még nem volt, hogy munka közben fagyott volna meg (talán egyszer winampnál). Driverek jók vannak fent...
Ja és mikor megfagy várhatok akármeddig, nem dob kékhalált se meg semmi. Hang beakad egér nem megy, nem reagál semmire, teljesen megfagy. Eseménynaplóba csak kernel-power 41 hiba kerül be, de azse a megfagyásra, hanem a reset-re később... Valakinek valami ötlet? köszi előre is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.