Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) Ferum


Ferum
újonc

Sziasztok!

Ma először történt kék halál a gépemen. Semmi különöst nem csináltam, csak egy videót szerettem volna megnézni a youtubon de a hang nagyon szaggatott(ilyen korábban is történt, de akkor egy gépújraindítás mindent megoldott.). Nem sokkal később bedobta a kék halált és újraindult a gép. A gond az, hogy a gép nagyon furcsán kezdett viselkedni: továbbra is nagyon szaggat a hang a videok alatt, ha megnyitok egy programot(pl. skype) nem mindig tudom bezárni(egyszerüen megfagy, mintha csak a háttérkép része lenne, semmire nem reagál).

[link]

[link]

Ahogy úrindult elindítottam egy vírusirtást(Eset Smart Security licencelt használom) és kapott két vírust a C meghajtón.:
[link]

Azóta már a gépet sem tudom kikapcsoni(kiírja, hogy Shutting down és forog a kis radar mellette, de nem kapcsol ki 20 perc elteltével sem.)
A gépemen Windows 7 fut és még nincs egy hónapja hogy fel rakták. Sajnos nem nagyon értek a gépekhez, valaki tudna segíteni, hogy hogyan orvosolhatom a problémát? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3552) Out válasza ZoeVica73 (#3550) üzenetére


Out
addikt

Helló!

Emlékszem ezek a hibák már a múltkor is megvoltak, de ezek szerint azóta sem oldódott meg a probléma. Az első hibát okozhatja akár a nem megfelelő tápegység, ezért ha van rá módod, akkor egy próbát tegyél egy kölcsön táppal.
A második hibádat az AMD videokártya drivere okozza még mindig. Nem tudom, hogy most is AMD kártyád van-e vagy csak régen volt és fennmaradt ez a szolgáltatás, de el kellene távolítani, ezt az AODDRIVER4.3-at. A legegyszerűbb módja ennek, egy rendszergazdai parancssorba kiadott:
sc delete AODDriver4.3

Vagy teljesen letörölni az AMD videokártya driverét a Display Driver Uninstaller (DDU) nevű programmal.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3553) Out válasza Ferum (#3551) üzenetére


Out
addikt

Helló!

Ezzel sok mindent nem tudsz tenni. Én javasolnék egy videokártya driver cserét.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3554) Redneck


Redneck
veterán

Sziasztok!

A következőt kaptam usbohci.sys-ra hivatkozva:

Mitől lehet?
USB3-ba volt dugva eddig a driverből 1000 Mhz-en járó G400-as Logitech egerem.
USB2.0 a Creative Tactic3D Rage fejesem és az Xbox Receiver for Windows kontroller vezeték nélküli egysége. Most átdugtam 2.0 csatlakozóba az egeret is, hátha.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#3555) Out válasza Redneck (#3554) üzenetére


Out
addikt

USB driver lesz, vagy a nem megfelelő eszköz csatlakoztatása az USB-re (pl. USB3-ra egy eszköz, ami ott nem működik)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3556) Redneck válasza Out (#3555) üzenetére


Redneck
veterán

Okés, felraktam a legfrissebb USB3 drivert az alaplaphoz és marad 2.0 csatin az egér! Köszönöm szépen, ha gáz van jelentkezem!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#3557) Tibor691 válasza Tibor691 (#3501) üzenetére


Tibor691
tag

Az Opera böngésző volt a hiba forrása. Chrome-ra váltottam.

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#3558) kiszi07


kiszi07
senior tag

Hali, erre valaki valamit ? Általában videó nézéskor szokott bekövetkezni, ha játszom akkor nem.

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#3559) Out válasza kiszi07 (#3558) üzenetére


Out
addikt

Alaplap BIOS-a frissítve van? Friss alaplapi driverek felvannak telepítve? Processzor nincs tuningolva? Pár rövid kérdés ami segíthet rávezetni a megoldásra :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3560) kiszi07 válasza Out (#3559) üzenetére


kiszi07
senior tag

Legfrissebb bios(áprilisi), tuningolva nem volt, friss driverek :)

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#3561) Out válasza kiszi07 (#3560) üzenetére


Out
addikt

A videót a gépedről nézed vagy netről? Mindkét esetben bekövetkezik a kék halál?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3562) kiszi07 válasza Out (#3561) üzenetére


kiszi07
senior tag

Néha úgy fagy ki, hogy se kép se hang megáll a gép ( na jó hang az olyan, mint ha beakad valami és egyfolytában ugyan az a hang van) gépen is ezt csinálja :( Kékhalálnál a szokásos van. Ki dob, majd bekapcsol újból.
ui: bocsi az óvodás fogalmazásért :D

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#3563) Out válasza kiszi07 (#3562) üzenetére


Out
addikt

Ellenőrizted már a HDD-t is, hogy minden rendben-e vele? Más ötletem nincs erre a hibára.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3564) kiszi07 válasza Out (#3563) üzenetére


kiszi07
senior tag

Persze, régebben is előjött.. Áprilisban, de akkor megoldotta a legfrissebb VGA driver, most nem :W Most SSD-m van így se jó. Ramok tesztelve - nincs probléma velük:( CPU burn-nél sincsen semmi

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#3565) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Sziasztok! Spanyol barátnőm tesójának a gépével baj van... Laptop, és nem értenek a szétszedéshez, és én magyarban vagyok. Szóval valaki el tudná magyarázni hogy mit kell csinálni a dolgok (RAM, HDD stb. ) kivétele nélkül? Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#3566) kiszi07 válasza kiszi07 (#3558) üzenetére


kiszi07
senior tag

UP

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#3567) Out válasza holozis_HUN (#3565) üzenetére


Out
addikt

Videokártya drivert kellene cserélni elsőkörben, ha nem oldódik meg a probléma, akkor jó eséllyel videochip probléma lesz, amivel viszont szervízbe kellene menni.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3568) holozis_HUN válasza Out (#3567) üzenetére


holozis_HUN
veterán

DE csökkentet módban elindul de ha baj van a kártyával akkor ennek se kellene lennie, nem? És most mondta barátnőm, nincs már kék képernyő csak fekete és normál módban nem indul el csak fekete képernyő és csökkentet mód megy rendesen. Lehet a windowsal van baj? Nem eredeti és nem meri frissíteni.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#3569) Out válasza holozis_HUN (#3568) üzenetére


Out
addikt

Csökkentett módban ha megy, az csak annyit jelent, hogy a kártya 2D-ben működik. Ugyanis csökkentett módban a 3D vezerlők nem töltődnek be és az azzal kapcsolatos dolgok sem, ha jól tudom. Szóval, ettől még simán lehet videókártya driver hiba és a hardver se biztos, hogy jó. Viszont ha már a windows sem indul el normál módban, akkor ott lehetnek gondok egyéb vezérlőkkel is, gondolok itt az alaplapra. Csökkentett módban próbáld meg felrakni az alaplap drivereit, szerintem ez lesz a bibi. A nem eredeti windows nem okozhat gondot, kivéve ha nincs frissítve. Mindenképp frissítsd.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3570) holozis_HUN válasza Out (#3569) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Driver Boosterrel az összes lett frissítve. Majd a nap folyamán befrissíti a windowst és ha igy sem jó, szervíz. És nem fogják b*szogatni, ha hamis windows van rajta? :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#3571) Out válasza holozis_HUN (#3570) üzenetére


Out
addikt

Nem ismerem a Driver Boostert és a helyedben nem is használnék ilyen drivertelepítő programokat, hanem inkább megnézném milyen alaplapom van és felmennék a gyártó honlapjára és onnan tölteném le a megfelelő drivereket. A szervíz lehet visszadobja a gépet a nem eredeti Windows miatt, de az csak kifogás arra, hogy ne kelljen foglalkozniuk vele. Ez esetben csak magát a videokártyát vidd a szervízbe, ne az egész gépet :) Vagy esetleg ha van egy ismerősöd akihez eltudod vinni a kártyát és nála kipróbálni, hogy működik-e ott rendesen, ez is egy lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3572) holozis_HUN válasza Out (#3571) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Laptopja van, valszeg beépített kártyával, szal integrált... Működik, de ha valami 3D játékot indítana, leáll a gép. Mondom majd neki keresse meg az alaplap frissítést. Köszi!

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#3573) Mythunderboy


Mythunderboy
csendes tag

Sziasztok!
Hp 6730s Laptomon kikapcsoláskor kékhalál van tudnátok segíteni mi a teendő vagy van e valami megoldás?Köszönöm!

Spacesynth 4 ever!

(#3574) Out válasza Mythunderboy (#3573) üzenetére


Out
addikt

Ez alapján csak annyi világos, hogy valamelyik programod okozza ezt a kékhalált, ami fut a háttérben állandóan (pl. vírusírtó).

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3575) Zozo33


Zozo33
csendes tag

Sziasztok! Mostanában random csak úgy kékhalált kap a gépem, azóta újra raktam a windowst is és ezzel együtt a drivereket is, de én sajnos nem értek hozzá komolyabban. Annyi, hogy még csökkentett módban még egyszer sem indult újra gép.

Dump fájl : 120414-19297-01.dmp
Összeomlási idő : 2014.12.04. 16:46:00
Hiba ellenőrző karakterlánc: BAD_POOL_HEADER
Hiba ellenőrző kód: 0x00000019
Paraméter 1 : 00000000`00000020
Paraméter 2 : fffffa80`06f7b2e0
Paraméter 3 : fffffa80`06f7b300
Paraméter 4 : 00000000`04020005
A hibát előidéző drájver: tcpip.sys
A hibát előidéző cím: tcpip.sys+edbb7
Fájl leírása : TCP/IP-illesztőprogram
Termék neve : Microsoft® Windows® operációs rendszer
Cég : Microsoft Corporation
Fájl verzió : 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255)
Processzor (CPU) : 64 bit (x64)
Összeomlási cím : ntoskrnl.exe+71f00
Verem cím 1 :
Verem cím 2 :
Verem cím 3 :
Számítógép neve :
Teljes elérési út : C:\Windows\Minidump\120414-19297-01.dmp
Processzorok száma: 2
Főverzió : 15
Alverzió : 7600
Dump fájl mérete : 284 856
Dump fájl keletkezési ideje: 2014.12.04. 16:46:58

Xiaomi Redmi 4x

(#3576) Out válasza Zozo33 (#3575) üzenetére


Out
addikt

Alaplap driverei felvannak telepítve? A Windows-hoz van service pack vagy update telepítve?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3577) Zozo33 válasza Out (#3576) üzenetére


Zozo33
csendes tag

Ja igen elég hülyén írtam le, az újratelepítés után is fenn áll a probléma.

Driverek fent vannak, kaptam hozzá még cd-t (Fujitsu a512), így arról lettek telepítve, és ahogy néztem frissebbek nincsenek is hozzá. Most hogy újraraktam még nem lett frissítve a windows (tudom, hogy kellene, de én alapból nem szoktam a frissítgetni), de még az újratelepítés előtti verziónál felfrissítettem de nem változott semmit. Most tegnap még annyit csináltam, hogy lefuttattam a MemTest86-at de az se talált semmi, szóval teljesen tanácstalan vagyok, mer teljesen véletlenszerűen jön elő a dolog, valamikor megy egy napot a gép, aztán másnap bekapcsolom még mindig megy és akkor elkezdi és onnantól ahányszor újraindítom normál indítással jön a kék halál, aztán kikapcsolom, várok egy fél órát, és működik.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 4x

(#3578) Out válasza Zozo33 (#3577) üzenetére


Out
addikt

Mivel használod a géped, Ethernet kábellel vagy Wi-Fi-vel? Esetleg még megnézhetnéd, hogy amivel netezel, ahhoz van-e frissebb driver (LAN vagy WLAN)

A tcpip.sys egyértelműen a hálozati vezérlővel áll összefüggésben, de sokszor ezek a driverek benne vannak az alaplapi csomagban, máskor viszont külön.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3579) Zozo33 válasza Out (#3578) üzenetére


Zozo33
csendes tag

Csak Wi-Fi-vel, én is először a WLAN és a LAN drivert néztem meg a Fujitsu honlapján, akkor nem találtam újabbat, de akkor még rápróbálok.

Xiaomi Redmi 4x

(#3580) Tamer070


Tamer070
csendes tag

Helló !

Ehhez valakinek ötlet? Sokszor újraindul a gép ezzel a hibával.
Köszi.

(#3581) Out válasza Tamer070 (#3580) üzenetére


Out
addikt

Ez egy elég összetett hibakód, amit okozhat szinte bármi, a BIOS-tól kezdve a Operációs rendszeren át, a driverekig vagy a hardverekig bármi. A legjobb ha végigmész az úton, BIOS frissítés, ha van, OP. rendszer frissítés, ha van, driverek frissítése, ha van és reméljük, hogy nem hardverhiba a gond.

Zozo33: Fórumokat fellapozva ezt a hibát a WI-FI driver cseréjével oldották meg, persze nem minden esetben kell újítani a drivert, lehet egy régebbi fog jól működni.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3582) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Win 8 , Core 2 Duo 2,2ghz , 4GB ram (1+1+2 , nem én tettem össze , de örjöngök rajta , lúdas ?T tippem szerint igen) és egy nvidia gf gts8600 , és a HDD nem rég leTt cserélve , szerintem ram , van ötletetek ? memtest86 ?

Előre is köszönöm (ha elég lenne 2x2-re cserélni a ramot akkor azt írjátok mert ha kell cserélni nem akarok tesztelgetni melyik jó/nem)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#3583) Micsurin válasza Micsurin (#3582) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Valaki ? :F Fontos lenne , köszönöm :R Igen tudom , ti is szabad ídőtökben jártok ide , de tényleg fontos :R

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#3584) domedee


domedee
senior tag

Sziasztok!

Szép kis 124-es hibám van. Eddig még nem fogott ki rajtam gép, de ez most igen.

Win8.1_64, Win7_64, friss driverek, etc...mindegy, véletlenszerűen kapom a 124-es hibakódot. Pontosabban jórészt nem is én, hanem az asszonykám, mikor leül a gép elé. Ha ez sokáig így megy és nem tudom megoldani, akkor nekem lesz BSOD... :D

Néha többször befagy egymás után, néha órákig megy gond nélkül. Régebben nem csinálta, de aztán elkezdte és azóta egyre többször. Tuning nincs.

Konfig:
AMD A8-5600K
Asrock FM2A75M-DGS
Corsair XMS3 2*4GB 1333
Creative X-Fi Xtreme Audio PCI
Kingston SV300 120GB
(Samsung 500GB, Hitachi 1TB, Toshiba 2TB)

Kis adalék még:
3 óra Memtest86: 0 hiba
2 óra Prime 95 Small FFT test: nincs BSOD

Bármi ötlet?
Köszi
domedee

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#3585) Out válasza Micsurin (#3582) üzenetére


Out
addikt

Sajnos hibaüzenet hiányában nem tud neked segíteni senki sem. Nézz meg régebbi bejegyzéseket, hogy milyen formában kellene hibaüzenetet beszúrnod.

domedee: Elvileg ez a hibaüzenet proci vagy alaplaphibára utal szerintem. Azért jó lenne tudni, hogy az asszonykád mit csinál a gépen, amikor lefagy nála. Ha böngészik, akkor lehet böngészőcsere, flash csere, vírus és trójaiírtás, stb....

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3586) Micsurin válasza Out (#3585) üzenetére


Micsurin
nagyúr

de az a gond nem találom a fájlokat amiket megadot , semmi nyomuk sincsen :Y

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#3587) Out válasza Micsurin (#3586) üzenetére


Out
addikt

Akkor töltsd le ezt a programot (természetesen a megfelelő verziót, majdnem a lap alján van), ez majd beolvassa a MEMORY.DMP fájlod és ott lesznek a kék halálok időrendben.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3588) Micsurin válasza Out (#3587) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R köszönöm szépen

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#3589) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Sziasztok!

Ez mitől lehet?
Valaki tudna segíteni.
Játék közben jött elő.

[link]

(#3590) Micsurin válasza Out (#3587) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nos , szerintem ram lesz , most kíváncsiságból rávágtam egy sima 8-ast ( a .1 helyet) és aktiválási időszakban hagytam ott önmagában a gépet , 3 napja megy azóta lett egy megint :

Most vissza vágom rá a 8.1-et , és szerintem elmegyek veszek a 4GB ram helyet 2x4gb-t , nem én építettem a gépet , hanem anno ismerős , de 2gb+1gb+1gb nagyon szar szerintem , szvsz ez is okozhatta ? (most lett a proci pasztázva , új HDD+SSD.)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#3591) Out válasza Micsurin (#3590) üzenetére


Out
addikt

Ez alapján én is azt mondanám, hogy memória, bár nem zárnám ki teljesen a merevlemezt sem.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3592) Micsurin válasza Out (#3591) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Vadi új a merevlemez , 2 hetes sincsen , egy WD-től akkor többet várnék :) és a merevlemez csere előtt is volt néha kékhalál. ram csere , aztán majd elválik :))

Köszi a segitséget :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#3593) Zozo33 válasza Out (#3581) üzenetére


Zozo33
csendes tag

Köszönöm, hogy utána néztél! :R
Rég írtam, de volt is oka, hiszen úgy néz ki sikerült megoldani (lekopogom).
Felfrissítettem a windowst, mer úgy voltam vele ártani nem árt, és végül nem a Wifi drivert raktam újra, hiába csak azt használom, hanem a Lan drivert (mer én ilyet találtam külföldi honlapon) és lám több mint egy hete nincs kékhalál. Fura mer ugye írtam, h dvd-ről raktam fel a drivereket és a laptop honlapján ugyanaz a verzió van fent, de úgy néz ki bevált. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 4x

(#3594) domedee válasza Out (#3585) üzenetére


domedee
senior tag

Próbáltam kitalálni, de nem sikerült. Sőt, most megint azt csinálta, hogy többször befagyott egymás után, nem sokkal (értsd 1 percen belül) a start után, úgy hogy a géppel nem volt semmi extra csinálva. Hol web, hol avi, hol csak rendszerindulás....

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#3595) Dzsemman


Dzsemman
csendes tag

Sziasztok! Egyre gyakrabban jelentkeznek ezek a dolgok mostanában: játék kilép hibaüzenet nélkül, a képernyőillesztő program leáll, a Google Chrome összeomlik, de a legidegesítőbb, ami játék közben jön elő leggyakrabban, de akkor is előfordul, ha sok ablak van megnyitva a böngészőben, az a kékhalál. Újbóli bekapcsolás után ezzel fogad:

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 50
BCP1: FFFFFA80195A2388
BCP2: 000000
BCP3: FFFFF80002E4A73B
BCP4: 0000002
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\121414-17908-01.dmp
C:\Users\Felhasználó\AppData\Local\Temp\WER-46659-0.sysdata.xml

Mi lehet a probléma és hogyan lehetne orvosolni? Előre is köszönöm a segítséget!

(#3596) kraftxld válasza Dzsemman (#3595) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A nirsoft féle bluescreenview megmondja, hogy melyik DLL okozta a hibát:
[link]
Ebből az infóból már ki lehet indulni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3597) Out válasza Dzsemman (#3595) üzenetére


Out
addikt

Amennyiben a képernyőillesztő program leáll hibával találkozol, az mindenképpen videokártya driver miatt van, cseréld le így talán megoldódik a többi gondod is.

domedee: Próbáltad már, hogy az USB-s eszközöket kihúzod, esetleg máshova dugod be őket? Az ilyen indítás utáni fagyásokat, meg akadásokat sokszor ezek okozzák.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3598) lamasz


lamasz
tag

Sziasztok!
Napok óta keresem ennek a hibának az okát. Rengeteg amd drivert, és alap dolgot kipróbáltam. (VGA teszt más gépben megvolt pl.) Természetesen játék közben dobja, vagy képernyő illesztő nem válaszolt és helyreállt is gyakori. 3dmark 11 közbe majd mindig kék. Ez konkrétan 3dmark 11 benchmark alatt jött.

Dump File : 121614-7612-01.dmp
Crash Time : 2014.12.16. 0:30:52
Bug Check String :
Bug Check Code : 0x00000116
Parameter 1 : fffffa80`069734e0
Parameter 2 : fffff880`040e8848
Parameter 3 : 00000000`00000000
Parameter 4 : 00000000`00000002
Caused By Driver : dxgkrnl.sys
Caused By Address : dxgkrnl.sys+5d134
File Description :
Product Name :
Company :
File Version :
Processor : x64
Crash Address : ntoskrnl.exe+75bc0
Stack Address 1 :
Stack Address 2 :
Stack Address 3 :
Computer Name :
Full Path : C:\Windows\Minidump\121614-7612-01.dmp
Processors Count : 4
Major Version : 15
Minor Version : 7601
Dump File Size : 307 336
Dump File Time : 2014.12.16. 0:31:40

config:
Lenovo ThinkCentre M83 Tower
Intel Core i5-4460 3.2GHz 6M cache
Intel Q85 chipset
MSI R9 270x gaming 2gb
Windows 7 sp1
8GB (2× 4GB) DDR3 1600MHz RAM
128GB SATA SSD (Samsung)
1TB 7200rpm HDD (Seagate)
Táp: Intel (FSP) 450 w 92%

Ötlet?

(#3599) Out válasza lamasz (#3598) üzenetére


Out
addikt

Pedig a hibaüzenet alapján videokártya driver lesz. Próbáltad már az MSI honlapján lévő drivert hozzá? Tudom, nem a legújabb, de ha azzal nem csinálja, akkor már előrébb vagy :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3600) lamasz válasza Out (#3599) üzenetére


lamasz
tag

A vga-hoz kapott cd-s driverrel is ugyanezt dobta. Konkrétan ez pont azzal történt. Tudom, hogy minden jel driverre utal de kifogytam az ötletekből. 14.12 omega, 14.4 14.9 volt eddig próbálva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.