Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Tuomas válasza Szellem. (#6150) üzenetére


Tuomas
addikt

Szuper, köszi! :))

We were here

(#6152) #41133696 válasza Szellem. (#6146) üzenetére


#41133696
törölt tag

& (#6144) Gubek-Einste_ Köszi, de azt hiszem, hogy a jelentkezésemet elmeszelnék (már az agnitumos időkben megtették). :U

(#6153) Gubek-Einste válasza #41133696 (#6152) üzenetére

Akkor marad az, hogy közösen összedobunk egyet és kérjük, hogy tegyék be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6154) Breaker válasza ph2012 (#6140) üzenetére


Breaker
tag

Szia,

Csak megemlíteném, hogy több mint 5 éve veszek Kaspersky kulcsot évente, és 0szor volt vele gondom. Beaktivalodik rendesen, annyiszor ahany gépesnek árulták. nem azt mondom hogy nincsenek csalók, de eddig nem találkoztam velük az ebayen kaspersky kulcsok terén. (Ugyanez igaz a windows kulcsokra)

szvsz ha nincs szükség supportra akkor egyéb hátrányt nem fogtok szenvedni a használatukat illetően.

Üdv
Breaker

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#6155) #41133696 válasza Gubek-Einste (#6153) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, most másodjára megint legyaptam.

Eredmény 1: Firefox Multi-process működik

Volt egy olyan sejtésem, hogy a Battlefield 1-ben a szerverkereső ezért nem működik.

Aztán végül még volt egy ilyen is:

(#6156) #41133696


#41133696
törölt tag

Most azért még van tennivalóm :)

kaspersky lab power events provider driver

(#6158) fjoe4030


fjoe4030
csendes tag

Sziasztok. A KIS 2017-et használom. Van egy megosztott hálózati mappám, amit egy másik gépnek is tudni kellene kezelni. Sajnos a KIS tiltja. Hol tudnám beállítani, hogy működjön?

(#6159) Szellem. válasza #41133696 (#6156) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A vírusirtó topicban írtam egy elég hosszú szösszenetet. Abban, pont azt írtam és sérelmeztem, hogy a Kaspersky olyan mélyen beleeszi magát a rendszerbe, hogy az nonszensz! Nincs még egy ilyen program az antivírusok között, ami ennyi drivert és rendszerszintű alkalmazást telepít, mint a Kaspersky.
Ez pedig a számomra már elég visszás.
Az írásom, pont amiatt született, hogy a Kaspersky beperelte az MS-t, mert nem ad elég információt és szabadságot a Kaspersky ( és elvileg más gyártók) számára, hogy megfelelően belelássanak a Windows rendszerbe, és ugye emiatt nem tudják megfelelően illeszteni a terméküket. Fura, hogy más ezt nem sérelmezte és más meg tudja ezt oldani. Én inkább pont ebben látom a Kaspersky problémáját, hogy a rég bevált orosz módszert akarják itt is követni: Totális Kontroll minden felett. Ha megnézed a KIS-t és az eddigi tapasztalataid alapján is pont ez megy! Emellett, meg szétbarmolja a rendszert. Lásd, ismét a linkelt példáid.

Ja, meg egyébként fura, hogy nálam nincs is ilyen a listában:

[ Szerkesztve ]

(#6160) #41133696 válasza Szellem. (#6159) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálam most az van, hogy a 3 gépes licenc a táblagépen és anyám gépén van. én átálltam a Windows 10-es PC-n WD + WDF + Edge + Adguard Premium + Malwarebytes Premium-ra

Ha nálam lassul Edge alól a Facebook, fel van telepítve a Windows 10-re készült Facebook applikáció is :) Anyámnál meg hagytam a Kaspersky-t mert ott kevesebb macera nekem, mint átszoktatni Facebook applikációra ameddig az Edge-t kipofozzák annyira, hogy a Facebook ne akadjon. Ott marad 210+ napig, aztán majd látjuk.

Váltás óta:

BF1 szerverkereső működik, oké utána lehetett volna járni, hogy miért blokkolja, de miért én járjak utána egy fizetős terméknek ne a felhasználónak kelljen már piszmognia.

[ Szerkesztve ]

(#6161) Szellem. válasza #41133696 (#6160) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem rossz választás. Néztem a videót és elég fura, hogy nem ment a szerverkereső. Nálam is COD IW esetén volt gond, pedig a tűzfal és program szabályokban, mindent engedélyeztem. Nem mutatott olyan folyamatot, ami blokkolva lett volna. Leszedtem a gépemről és azonnal ment minden. Ahogy már fentebb írtam, piszkosul belenyúl a rendszerbe a KIS és nem is látni mindent sajnos.
Már egyszer írtam, hogy a Lenovo Yoga laptopomnál blokkolja az érintőkijelző valamely összetevőjét, mert nem működik. Átnéztem mindent és nem volt olyan alkalmazás ami nem megbízhatónak volt jelölve vagy bármilyen blokkolás fennállt volna. Már a Kaspersky-től is kaptam instrukciót, hogy milyen logfájlokat, stb. szedjek össze. Elküldtem nekik, de nem találtak semmit! Miután megszabadultam a KIS-től, minden helyreált.
Szóval, nekem ez a bajom, hogy nagyon mélyen beletúr a rendszerbe és kontrollálhatatlan a program.

Szép az új Battlefield 1. :) Én most abbahagytam a játékot mert az COD IW-vel meguntam, de nagyon.

(#6162) #41133696 válasza Szellem. (#6161) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja sajnos. Most úgy tűnik van még egy fejlemény :)

Huawei MediaPad M3 8.4" 4G/LTE 64 GB ROM/4GB RAM Android 7 0 Nougat - beépített AVAST

Na most van egy olyan érzésem, hogy nem rezidens védelemmel fut, de mégy így is elbizonytalanodtam, hogy kell e a Kaspersky androidos fizetős verziója majd ha lejár. Mondjuk olcsón, akciósan rendben van, de 1 gépre horror áron nincs rá szükségem.

(#6163) Szellem. válasza #41133696 (#6162) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azt hiszem felesleges neked a Kaspersky a táblagépre. Nekem van agy Huawei Mate 9 Porsche Designem meg egy Galaxy S8+-om. Mind a kettőn van gyárilag védelem.
A PD-n az Avast mint nálad, az S8+-on meg az Intel Security!
Így, teljesen felesleges felrakni mást!

(#6164) janes1976


janes1976
őstag

Nyilván ezt mondják, mire számítottatok? Pont nem fogják azt mondani, hogy a mi horror árainkkal ellentétben, vegyed nyugodtan ebayről aprópénzért. Viszont az ebayessel sincs semmi probléma, hiába dumálnak meg próbálnak lebeszélni róla. Ez tény. Használunk páran ebayest és az ég egy adta világon semmi gond sincs Vele. Az meg hogy nem nyújtanak támogatást? Bekaphatják. 1500 vagy 10-en valamennyi, nem mindegy.

Én azt gondolom, hogy rövidre zárjuk eme témát, mindenki vegye onnan, ahonnan szeretné. Lehet, hogy a büdös életbe nem használ az ember majd a termékkel kapcsolatban semmilyen támogatást (én ilyen vagyok, nem kellett). Ha az embernek megér 10-en valahány ezret, akkor HAJRÁ! Én maradok az ebayes kulcsoknál, mivel hibátlanok. Nyilván baszki nem arab országból veszed, hanem európaiból, így EUS-s, ergó semmi probléma sincs vele.

A mostaniból 56 nap még hátra, utána újítom azonnal. ezen idő alatt egyszer sem, ismétlem, egyszer sem ugatott licenc probléma miatt, rendesen teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#6165) #41133696 válasza Szellem. (#6163) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, muter hívott, hogy kapott üzenetet a Windows-tól, hogy kapcsolja be a tűzfalat. Semmi extra csak a szokásos Kaspersky bug, a Windows Műveletközponttal való probléma. Repült is tőle.

(#6166) #41133696 válasza #41133696 (#6156) üzenetére


#41133696
törölt tag

Muternél is megjelent, ott is egyből a kavremover eszközével távolítottam el a KIS-t:

(#6167) Szellem. válasza #41133696 (#6166) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezt a bugot évek óta nem képesek megjavítani! De, persze csak az ő szoftverükkel van ez a probléma!
Folyamatosan évről-évre ez van!

(#6168) blue eyes


blue eyes
tag

ftp://ftp2.kasperskyftp.com/consumer-products/Current_Versions/

(#6169) Gubek-Einste válasza blue eyes (#6168) üzenetére

Ez most mire?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6170) Szellem. válasza Gubek-Einste (#6169) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Gondolom azért linkelte, mert innen tudod letölteni a legfrissebb kiadásokat, többek között a 2018-ast is.:)
Csak a a szinkron lemaradt a filmről. :)

(#6171) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Felrakta már valaki a 2018-ast? És használja rendesen? Mik a tapasztalatok?

(#6172) Mikulásbá válasza Szellem. (#6171) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én.Ahogy amoda is írtam,semmi gondom vele.Külsőre teljesen 2017-es,gépigénye mintha még kevesebb lenne.

(#6173) Szellem. válasza Mikulásbá (#6172) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az a helyzet, hogy hiába lehet letölteni a fenti illetve neked linkelt címről, hivatalosan még nem adták ki a programot!
Ez pedig valamit jelent. Kíváncsi vagyok, hogy ennek mi az oka, mert elvileg kész a program.

GoodSpeed: A multiprocessz kompatibilitást hol tudom pontosan megnézni az 54-es FF-ben?Meg 32 vagy 64 bites Foxot használsz?

[ Szerkesztve ]

(#6174) Gubek-Einste válasza Szellem. (#6173) üzenetére

Miért annyira sürgős?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6175) Szellem. válasza Gubek-Einste (#6174) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Miből gondolod, hogy ez olyan sürgős lenne? Szoktál figyelni a másik kommentjére vagy csak írsz?
Senki nem sürgette, egyszerűen megjegyeztem, hogy kész a termék, de nincs kiadva. Ennek meg van oka. Semmi köze annak ehhez, hogy sürgős vagy sem. Neked sürgős?

Mellesleg ha már a sürgősségnél tartunk, ezt a kérdést a kaspersky-hez kéne intézned, mert 2 hónapja megy a 2019-es verziók hivatalos béta tesztje. Lásd Kaspersky saját hivatalos fóruma.

(#6176) #41133696 válasza Szellem. (#6173) üzenetére


#41133696
törölt tag

címsorba: About:Support

64-bites Firefox-ot Chrome-ot és Edge-t használok.

(#6177) Szellem. válasza #41133696 (#6176) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezen belül hol keressem a multiprocesszt? Meg azt, hogy a KIS bővítménye támogatja e?
A 32 bites is tudja a multiprocesszt?

(#6178) #41133696 válasza Szellem. (#6177) üzenetére


#41133696
törölt tag

Add-on Compatibility Reporter 2.2.4 ez megmondja melyik kiegészítő támogatja és melyik nem.

Több folyamatú ablakok 1/1 (A felhasználó engedélyezte)

A 32-bites is támogatja.

(#6179) Szellem. válasza #41133696 (#6178) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Köszönöm szépen. Leszedtem és felraktam. Azt írja, hogy Multiprosecc enabled! :)

(#6180) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Most este kíváncsiságból felraktam a 2018-as KIS-t!
Meglepetésemre már "b" patchnél tartanak és működik az Outlook 2016-ban az AntiSpam beépülő modulja.
Fura, hogy a terméket hivatalosan ki sem adták, de már itt ezt a problémát megoldották. 2017 esetén még semmi.

(#6181) Gubek-Einste válasza Szellem. (#6180) üzenetére

Nekem Thunderbird-ös integráció kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6182) Szellem. válasza Gubek-Einste (#6181) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Most nincs Thunderbird-es támogatása vagy nem is volt?
Nekem gy rémlik, hogy volt neki. De, gondolom ettől még a víruskereső része szűri az esetlegesen vírusos leveleket? Vagy nem?

(#6183) Gubek-Einste válasza Szellem. (#6182) üzenetére

Nincsen és nem is volt, legalább is az elmúlt másfél évben amióta használom.
Természetesen a szűrés van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6184) Szellem. válasza Gubek-Einste (#6183) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én antispam modulra nem is emlékszem a Thunderbird esetén. Még a régi verziók sem tudták a KIS esetén.
Sőt! Régen ki is írták, hogy milyen email klienst támogattak. Most ilyet már nem látok a rendszerkövetelmények között.

(#6185) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
A KAV telepítés elején kérdezi, hogy szeretnék-e részt venni a ksn hálózatban? Kelle ez nekem, nem elég a kliens program önmagában?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6186) #41133696 válasza < CyberBob > (#6185) üzenetére


#41133696
törölt tag

Növeli a biztonságot. Miért baj az, ha csatlakozol a felhő szolgáltatáshoz?

(#6187) Mikulásbá válasza < CyberBob > (#6185) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kell az.

(#6188) #41133696 válasza Gubek-Einste (#6183) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja nem volt, ami vicces, tekintve, hogy annyira testreszabható, mint a Firefox, de az email kliensek között mindenképpen a legjobban. Meg népszerű is, én nem használom, mert még a 60 GB-os SSD-s korszakomban, hiába használtam IMAP protokollal a fiókomat, 1 GB-ot akkor is leszedett... aztán meg W10-nél már újból van normális Posta kliens az OS-ben, szóval felesleges is, mert az van beállítva nekem.

(#6189) Szellem. válasza < CyberBob > (#6185) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Már többen megválaszolták, de a felhő alapú védelme fontos.
Az oka, hogy sok alkalmazást onnan, azon keresztül ellenőriz le. Az alábbi képen láthatod is, hogy hány alkalmazást talál megbízhatónak, mennyit veszélyesnek és mennyi van feldolgozás alatt.
Mivel annyira sok a kártevő és a veszélyes alkalmazás, így ezeket már nem lehet helyi adatbázisból megoldani. Erre van a felhő.

(#6190) < CyberBob > válasza Szellem. (#6189) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ok akkor bekapcsolom. Bár az adatbázist is ők csinálják szóval ha van egy új kártevő akkor abba is betehetik. :)

Hol tudok beállítani kizárást, amit a vírus kergető és más kav modul békén hagy?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6191) Szellem. válasza < CyberBob > (#6190) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az adatbázis ők csinálják, de fentebb leírtam, hogy mivel iszonyat sok kártevő van, nem fér bele a helyi adatbázisba.
Az oka egyszerű: Túl nagy helyet foglalna és lassítaná az ellenőrzést. Túl sokat is fogyasztana az operatív memóriából.

A kivételeket meg itt tudod megadni:

(#6192) #16695808 válasza < CyberBob > (#6190) üzenetére


#16695808
törölt tag

a felhasználási feltételekben benne van, hogy mindent elküld a gépedről a központba, ... fájlokat is ...mindent .. valószínűleg ezért nem autómatikusan kapcsolódik be hanem neked kell ha kéred.... most akkor döntsd el, hogy kéred-e, hogy orosz szerverekre kerüljön az összes infó arról amit a gépeden tartasz.

(#6193) Szellem. válasza #16695808 (#6192) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezt a butaságot honnan szűrted le? Nem küld el mindent az orosz szerverre.
Legalább butaságokat ne terjesszünk már!

(#6194) #16695808 válasza Szellem. (#6193) üzenetére


#16695808
törölt tag

lásd: Kaspersky Security Network nyilatkozat
" fájlok elküldésére kerülhet sor, továbbá a számítógép RAM memóriájának egy-egy részlete, az operációs rendszer boot szektora és az alkalmazások tevékenységi jelentései is elküldésre kerülhetnek"... stb vagy 10 oldalon...

(#6195) < CyberBob > válasza Szellem. (#6191) üzenetére


< CyberBob >
őstag

És ez az ablak honnan nyílt ki (melyik modul)?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6196) Szellem. válasza < CyberBob > (#6195) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Fogaskerék/Bal oldali menüben az utolsó azon belül jobb oldalon a 3.
Nem olyan bonyolult.

(#6197) #41133696 válasza #16695808 (#6194) üzenetére


#41133696
törölt tag

Feltételes mód, az megvan? Meg az is, hogy a böngészők is ezt csinálják?

(#6198) Szellem. válasza #16695808 (#6194) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

És miért kerülhet rá sor? Ha szükséges, mert elemzik a változásokat, vagy ismeretlen alkalmazásokat vagy az indokolatlan alkalmazás, stb változásokat! Valamit valamiért.
Nem kell összeesküvés elméleteket szőni mindenben. Azért mert kapnak ilyen adatokat, még közel sem biztos, hogy visszaélnek vele.
Ezt a büdös negatívitást és mindenben rosszat látás csak mi tudjuk ilyen mesteri szintre vinni magyarok!

(#6199) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
A KIS minden egyes indítás után elkap egy SppExtComObjHook.dll valamit, ami a következő indításnál újra megjelenik.
Találkoztatok vele? Hogy tudnám végleg eltüntetni?

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#6200) Szellem. válasza net91 (#6199) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az első és legfontosabb, hogy nézd meg az eseményeknél, hogy milyen elérési útvonalon adja ki a találatot!
Ha ez megvan, akkor próbáld meg manuálisan törölni. Ha ez megvan, restart a gépnek és futtass le egy keresést a KIS-el. Ja, és nem lenne hátrány, ha egy MalwareBytes Antimalwaret is lefuttass.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.