Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) Semplar válasza #41133696 (#5950) üzenetére


Semplar
őstag

Nálam az AdGuard angol szűrője fogta meg a microbit.eu -n pár hónapja "bevezetett" kattintásvadász/linkeltérítő felugrót.
Popup Blocker Pro, JavaScript Popup Blocker nem bírt vele.:)

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#5952) Teebee9206


Teebee9206
csendes újonc

Sziasztok!
Olyankor van valami megoldás, ha a decemberben vásárolt 10 készülékes lincenc-re azt írja Windows újratelepítéskor, hogy elérte a maximálisan aktiválható eszközök számát? :F

(#5953) Sharkweb válasza Teebee9206 (#5952) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Igen. Ha megvan a számla vagy a liszenszlevél, akkor írni kell a támogatásnak és nullázzák a telepítési számlálót.

(#5954) Teebee9206 válasza Sharkweb (#5953) üzenetére


Teebee9206
csendes újonc

Köszönöm. Sikerült :)

(#5955) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Lehet valamit kezdeni azzal, hogy KIS 2017 jelentősen csökkenti a letöltési internet sebességemet?
Speedtest-en bekapcsolt KIS mellett a letöltésem kb. 7-800 Mbps, kikapcsolt KIS esetén 950+ Mbps.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#5956) Sharkweb válasza Crvsh3R (#5955) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Sajnos nem lehet vele mit kezdeni, már írtam a supportnak, semmi érdemleges választ nem kaptam. Ez van.

(#5957) #41133696 válasza Crvsh3R (#5955) üzenetére


#41133696
törölt tag

Volt erről szó, erősebb CPU kell hozzá, nekem olyan van mint Neked, csak 6600K és 4.6 GHz-en fut. Viszont örülök a kommentednek, mert végre egy olyan felhasználó akinek GB-os Interneten van, és 6600-as Skylake CPU-ja. Így van viszonyítási alapom, elég erős ráadásul.

(#5958) Sharkweb válasza #41133696 (#5957) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Nekem is GB-os van és csak a Kaspersky fogja meg NIS, NOD stb. nem. Egyébként Core i3-6300.

Kaspersky bekapcsolva:

Kaspersky kikapcsolva:

[ Szerkesztve ]

(#5959) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Azért én úgy gondolom, hogy ez egy eléggé vicc kategória ennyire visszafogni a netet. Hiszen ez csak egy biztonsági programcsomag. Értem én, hogy maximális biztonságra törekszenek és ez valamennyi teljesítmény visszaeséssel jár, na de ennyire...

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#5960) #41133696


#41133696
törölt tag

AVG és AVAST esetében is volt hasonló panasz. PC-n viszont nálam már csak 262 napig van KIS, utána végre Windows Defender lesz, és nem lesz ilyen gond :) Táblagépen marad a Kaspersky, ott nem kavar.

(#5961) Sharkweb válasza #41133696 (#5960) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Azokat nem próbáltam. Egy ideig EIS volt fent, azzal meg volt mindig a 950, csak sajnáltam a még háralévő 650 napom a KIS-ből ezért visszaraktam.

(#5962) #41133696 válasza Sharkweb (#5961) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ismerős érzés. Utolsó 30 napjánál muterom gépéről már kapásból repül le PC-ről, mert ne idegesítse. WD + Windows tűzfal + Adguard Premium elég lesz.

(#5963) ƵøŁĭ válasza #41133696 (#5962) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Sophos Home kènyelmesebb megoldás lenne a távoli menedzsment miatt .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#5964) #41133696 válasza ƵøŁĭ (#5963) üzenetére


#41133696
törölt tag

TeamViewer segítségével menedzselgetem :)

(#5965) #41133696


#41133696
törölt tag

Kivágtam a saját gépemről a Kaspersky-t az imént :)

Sokkal gyorsabban indul a Firefox, és a feladatkezelő is.

(#5966) Szellem. válasza #41133696 (#5965) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Bármennyire fáj nekem, mert fanja voltam a terméknek, de baromi jól döntöttél. Nálam is ez a helyzet! Nem használom, mert siralmas amit művelnek ezzel a termékkel.
Azzal meg nem értek egyet, hogy azért mert egy kicsit gyengébb de új generációs processzor van a gépetekben, visszafogja a netet! Ez gyalázat, bárki, bármit mond. A Defender is víruskereső, és ha nincs 3rd party szoftver feltelepítve, akkor is ott a gépen. Az miért nem fogja vissza?

(#5967) dqdb válasza Szellem. (#5966) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Defender is visszafog, annak a fájlműveletek terén csapnivaló a teljesítménye.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#5968) Szellem. válasza dqdb (#5967) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem azt mondtam, hogy nem fog vissza, hanem, hogy a netsebességet nem fogja meg !Egyébként, amit írtál igaz, bár én a Creators Update alatt már nem tapasztalom ezt.

(#5969) net91


net91
senior tag

Nálam egy őskövület gép van, az internet 240-es.
Kipróbáltam most a sebességet:
KIS-el: 228
KIS kikapcsolva: 232

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#5970) #41133696 válasza Szellem. (#5966) üzenetére


#41133696
törölt tag

Uninstalláláskor azt választottam, hogy a licencadatokat ne törölje erről a gépről, mert ha véletlen meggondolom magamat, akkor nehogy belefussak az aktivációs limitbe. Viszont úgy látom, nem fogom meggondolni, így majd keresek valami hivatalos Kaspersky eltávolítót, hogy az is menjen.

Érdekes helyzet alakult ki, amelyik gépről írok az a családban az atomerőmű, a 70+ CPU hűtős processzorral, és a 32 GB RAM-mal.
Ezen a gépen van a Fiber Power 240-es Internethozzáférés is. Meg ugye a Steam, Origin, Uplay játékok tucatjai. Lehet, hogy az is közbejátszott, hogy a Kaspersky-nél is minden szinte maximumra volt húzva. Reklámszűrés, védett mód stb. Viszont éjjel úgy döntöttem, hogy kipróbálom nélküle, és most sokkal jobb. Nemcsak letöltésnél gyorsabb, de a böngésző indítása is (nem mintha az SSD-re sokat kellett volna várni, de így is érzem).

Azért mondom, hogy érdekes helyzet, mert anyum 12 éves gépén (melyben szintén SSD van) villámgyors a rendszer Kaspersky-vel is:

Igaz, ott mindössze ennyi alkalmazás van feltelepítve, például nincsenek abszolút játékok

10 Mbps-os NetMánia S csomagja van, mióta az Adguard szűri a reklámokat, azóta az a ma már csekélynek nevezhető sávszélesség is érezhetően kellemesebb. Ott, az X2 4200+-os AMD CPU-nál mely az enyémhez képest harmatgyenge mégsem szedem le a Kaspersky-t, mert nem tölt le nagy sebességgel, nem mozgat nagy állományokat, csak Facebookozik, böngészik, videózik, Skype-ol. Ilyen csekély adatforgalomnál a Kaspersky 2017 sem fogja vissza nagyon a rendszerét. Nála indokoltabb az extra védelem. De már ott is készülök rá, hogy amikor lejár a licenc, teljes egészében az Adguard fogja szűrni a kéretlen és veszélyes tartalmakat a böngészőben, na meg a Windows Defender és a Windows tűzfal lesz aktív.

A Kaspersky nem került nekem pénzbe, szóval veszteség nem ért, meg a táblagépemen ott van, bár tény, hogy az Adguard 7 veszélyes linket szűrt ki, a Kaspersky meg meg sem nyikkant.

(#5971) Szellem. válasza #41133696 (#5970) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A helyzet az, hogy az oroszok továbbra sem képesek normálisan optimalizálni a terméküket és mivel maga a termék, elég sok saját illesztőprogramot használ (klim.sys, klif.sys, stb.) ezek igen csak beleszólnak a gép működésébe! Ezért van az, hogy x azt írja az ő gépén semmi baj, y esetében meg szopatja a usert. Ahogy írtam a Lenovo Yoga eszközömön, ami nem gyenge megöli a Kaspersky az érintőkijelzőt, ergo vagy használhatatlan, vagy nem jól működik. Beküldtem az érintőkijelző driverét, logfájlokat, stb., és semmire sem tudtak jutni. No comment!
A jelenlegi problémákat egy már korábban leírtam, hogy a CU-val ami lejött a Windows 10-re komoly gondok akadtak, amik igen idegesítőek. Évek óta ez a helyzet velük. Nem képesek egy normális terméket piacra dobni. Egyik AV termék sem hiba nélkül való, de a Kaspersky magasan vezeti a prímet! Most már a 2018-as termékek kiadása következik, de már nekiláttak a 2019-es termékek béta tesztjének. Nem normális ez, és tulajdonképpen semmi újat nem tudtak felmutatni.
Le kéne ülniük és inkább újra kéne gondolni magát a terméket. Azt meg továbbra sem tudom elfogadni, hogy ennyire beleszól a letöltési sebességbe, mint a fenti példák mutatják.

(#5972) bubogabor válasza Szellem. (#5971) üzenetére


bubogabor
tag

Sziasztok itt a kaspersky 2018 lehet tolteni
ftp://ftp2.kasperskyftp.com/consumer-products/Current_Versions/

Windows 10 Enterprise Kaspersky Internet Security 2019 & Malwarebytes' Anti-Malware

(#5973) Szellem. válasza bubogabor (#5972) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Köszönöm szépen! :R

(#5974) #41133696 válasza Szellem. (#5973) üzenetére


#41133696
törölt tag

Majd írd le, milyen lett. Bár nálam már csak anyumnál van PC-n ott meg úgyis magyar nyelvű kell, arra meg egyrészt várni kell, addig meg adnak ki még javított verziót is jó eséllyel.

[kép]

Az androidos verzióra szinte hetenként érkezik friss verzió :)

(#5975) Jenne válasza #41133696 (#5962) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Ez a legújabb Windows Defender mennyire lett jó vagy hatékony? Én még a két évvel ezelőttire emlékszem, az nem volt valami hatékony.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#5976) ƵøŁĭ válasza Jenne (#5975) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Alapszintű védelmet nyújt amely akkor hatásos ha tudatos felhasználó vagy .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#5977) #41133696 válasza Jenne (#5975) üzenetére


#41133696
törölt tag

Korrekt védelmet nyújt, de erősen ajánlott Windows 10 OS-en az Edge-et alapértelmezett böngészővé tenni, mert akkor teljesedik ki.

Nálam például már akcióba lendült. :)

(#5978) Szellem. válasza #41133696 (#5974) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Kíváncsiságból kipróbáltam, de a mai estig bírtam elviselni.
Nem akarom magam elragadtatni, így megpróbálom a tényeket:

KIS: Feltelepült egyből. A program gépindításkor egyből indul. Az antispam modulja továbbra sem működik az Outlook 2016-ban. Ha megnyitok valamit a 2 Terrás merevlemezen, egy örökkévalóság mire megnyitja. A fájlműveletek nagyon lassúak. Sokat gondolkozik a gép, mire történik valami. A webezést fogja észrevehetően!!! Ami kidurrantotta nálam a b@zdmeget: Ma este akartam játszani az infinity warfarrel. Minden egyes indításkor nem fullscreenben, hanem windowed módban indul, ami idegesít és többször kifagy a játék, vagy be sem töltődik normálisan.
Leszedtem és láss csodát, minden frankón működik!

KAV: A fenitek esetében a fájlműveletek nagyn trógerek itt is. Ugyan úgy reagálnak a gépek, mint a KIS az asztali pC-n. Ami még idegesítőbb, hogy nem frissít a KAV. Van amikor 8-10 óra is eltelik, közben meg feldobja az ikont, hogy az adatbázisok nem naprakészek! Ez is letörlődött.

Ami a legdurvább, hogy ez a szar Secure Connection automatikusan települ és minden gépindításkor 3-4 alkalommal feldob egy buzi agitáló üzenetet angolul! Egy szar bloatware lett az is.

Nálam, a Kaspersky leírta magát. Ezek a hibák, meg ez az agitáló üzenet végérvényesen ledobta a biztosítékot. Semmivel nem különb, mint egy adware program.

Szóval én nem javaslom senkinek!

(#5979) Aurig@ válasza Szellem. (#5978) üzenetére


Aurig@
őstag

Érdekes, amiket írsz. Nekem a KIS 2017 van fent. 2*3 tera (és nem terra, a kettő gyökeresen eltér egymástól) van a gépben. Bármit nyitok meg róluk (20-30 gigás film, képek, pdf doksik, zenék) azonnal indulnak illetve megnyílnak, nem pöcsörésznek. A programokat nem említem mert azok PCIe SSD-ről futnak, így gyakorlatilag nem kell várni semmire. A netet sem fogja egyáltalán, pedig a fiam viszonylag sokat netezik suli után. Én sem veszek észre semmit, hogy esetleg lassulna. A Secure Connection-t pedig le lehet törölni a főprogramtól függetlenül. Valamivel több, mint négy hónapja van a gépen, eddig semmi gond nem volt vele. Lehet csak nekem van szerencsém vele, nem tudom. De, hogy a gépet nem fogja meg az biztos.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#5980) Jenne válasza Aurig@ (#5979) üzenetére


Jenne
senior tag

Én sem veszek észre semmi lassulást vagy bármi olyat, ami bosszantana netezéskor. Én évek KAV-ot használok.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#5981) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Gyerekek!
Azt olvastàtok , hogy a 2018-as csalàdról van szó??

(#5982) #41133696 válasza Szellem. (#5978) üzenetére


#41133696
törölt tag

No ezen felbuzdulva:

Kaspersky Removal Tool - (kavremvr) - Youtube

Takarítás Kaspersky után. Méretes logot hagyott maga után :)

(#5980) Jenne:

Pedig ebben a topicban is látható (Youtube videók), hogy letöltéskor erősen igénybe veszi az i5 6600K-t ami ráadásul 4,6 GHz-en fut.

[ Szerkesztve ]

(#5983) Szellem. válasza #41133696 (#5982) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ja, ezt csinàlja de tudod módosìtani a logfàjl ès akarantèn mèretèt!
Ettől függetlenül jó döntès volt!
Hiàba àllìtjàk többen, hogy fasza a Kasperksy a Creators Update utàn a 2017- es kiadàsok is furàn viselkednek. Külföldi fórumok tele vannak vele.

(#5984) Szellem. válasza #41133696 (#5982) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azért, annyit még megjegyeznék, hogy ez a Secure Connection elég érdekesen települ, ugyanis maga a KIS/KAV nem jelzi, hogy ez is fel fog települni! Ez meg nálam erősen adware minősítés. Az meg külön szép, hogy ha nem törlöd le a 2018-as verziókban dobálja az üzeneteket rendszeresen. Gáz!

(#5985) #41133696 válasza Szellem. (#5984) üzenetére


#41133696
törölt tag

Van benne egy 200 MB-os beetetéses dolog, közben meg az Operában van ingyen VPN korlátlanul :D

(#5986) Szellem. válasza #41133696 (#5985) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Mi el règebb óta hasznàltam a Kaspersky-t mint itt bàrki a fórumban ezèrt tudom ès làtom, hogy nagyon rossz irànyba mentek el. Ez a Secure Connection meg az àtb@szàs kategória!
Persze mindenki azt hasznàl amit akar de amikor kiadnak egy patchet es valaki veszi a faradtsagot es visszaolvassa a logfàjlt akkor màr közel sem lehet elmondani , hogy jól müködik a program. De a fansàg nagy úr!😀

(#5987) #41133696 válasza Szellem. (#5986) üzenetére


#41133696
törölt tag

Anyum gépén le is szedtem a Kaspersky féle VPN beetetőt.

[kép]

Azóta van egy javaslata :DDD

(#5988) Szellem. válasza #41133696 (#5987) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Szànalmas!Ez tènyleg adware kategória így ebben a formàban!

(#5989) Gubek-Einste válasza #41133696 (#5987) üzenetére

Nálam sincsen telepítve.

Én alapvetően el vagyok a KIS-szel, főleg, hogy anno a hivatalos bejelentés előtt pár nappal vettem egy 1 éves 1 gépes Agnitum OSS Pro licencet, váltásnál pedig kaptam kettő 1 éves 3 gépes KIS-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5990) Semplar válasza Szellem. (#5986) üzenetére


Semplar
őstag

Nálam 15 éve is fogta a gépet. Néha ránézek egy-egy kiadásra de túlságosan ráteszi a mancsát minden erőforrásra és folyamatra, így gyorsan elfelejtődik újabb pár évre.:) Nem igazán nyerő, mikor egy szoftver alá kell gépet venni és nem fordítva.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#5991) Szellem. válasza Semplar (#5990) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ebben abszolút egyetértünk! Sajnos nagyon fogja a gépet és ezt sokszor akkor veszi észre az ember ha leszedi a gépről!

[ Szerkesztve ]

(#5992) #41133696 válasza Gubek-Einste (#5989) üzenetére


#41133696
törölt tag

Anyumnál nem szedem le, mert érezhetően ennek a biztonsági programcsomagnak mennél gyorsabb Internet van alatta, annál jobban megfogja - irreálisan magasan - terheli a CPU-t. Nyilván ez vele jár, de nem ilyen mértékben. Így csak elsőre hangik ambivalensen az, hogy egy 12 éves alaplap + 10 éves CPU esetében nálunk nagyon szépen elmegy, miközben a korszerű, és drága Skylake i5 6600K-n ami még tuning módban is megy letöltés közben a magokat 70-90%-ig fogja. Muternél 1/24-ed a sebessége az Internetnek, sőt még kevesebb, mert 2 IPTV STB is van azon a szegény ADSL2+ vonalon.

Majd az utolsó 30 napban egyébként ott is leszedem. Magam egyébként örülök is neki, olcsó lesz Androidra az 1 felhasználós licenc Kaspersky-ből. Mondjuk oda is majdnem felesleges, mert asz Adguard szűr, de bírja a táblagép, mert 4GB RAM van benne, több 1 GB-tal, mint az emlegetett 10+ éves konfigurációban.

Meg ha a Google követné a Microsoft példáját és lenne saját teljes értékű vírusírtója Androidra, akkor ott is le lenne váltva a Kaspersky. Mondjuk MBAM Free is fut :D

(#5993) atee_13


atee_13
őstag

Sziasztok!

NOD ot használok már jó ideje, de jókat olvasok a Kaspersky ről régóta és elgondolkoztam a cserén. Nagyon még nem jártam utána a dolognak. Ehhez is lehet havonta megújuló kódot találni?

(#5994) #41133696 válasza atee_13 (#5993) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem lehet.

(#5995) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:
A Kaspersky-ben nem lehet berakni egy fájlt vagy könyvtárat, hogy ne vizsgálja és ne törődjön vele? Megpróbáltam, de mindig törölte és/vagy blokkolta. :( A beállításoknál a Fenyegetések és kizárásoknál próbáltam.

Amióta próbáltam ezt beállítani azóta a kaspersky ikonon ahol a földgömbnek kéne lennie egy narancssárga háromszög van benne egy fel kiálltó jellel. Ezt hogy lehet eltüntetni?

Válaszaitokat és a segítségeteket előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#5996) #41133696 válasza #41133696 (#5992) üzenetére


#41133696
törölt tag

Felhívott, hogy lassú a gép, és úgy döntöttem, hogy a Chrome-mal együtt - úgyis Edge-et használ - repül a KIS is.

[kép]

Szóval már csak táblagépen van, de ott tényleg marad is.

[ Szerkesztve ]

(#5997) Szellem. válasza #41133696 (#5996) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Jó sokàig tartott nàlatok a KIS kiràlysàg. Sajnos ezt csinàlja rendre. Ez van. Ami nem megy nem kell eröltetni.

(#5998) #41133696 válasza Szellem. (#5997) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szerintem, a CU óta romlott drasztikusan a dolog.

(#5999) Gubek-Einste válasza #41133696 (#5998) üzenetére

Én még maradok a KIS mellett, igaz csak W7-n használom, ha majd lejár a kapott két év akkor veszek majd újabbat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6000) Szellem. válasza #41133696 (#5998) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Egyébként igen! Amióta kijött a CU azóta drasztikusan "szar" lett a termék. Egyébként, ez szerintem annak köszönhető, hogy túl sok drivert használ a KIS és túl mélyen belemászik az oprendszerbe! Nem vagyok programozó, de ezt ennyire szerintem felesleges. Évek óta küszködnek ezzel, pedig ideje lenne átírni a rendszerüket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.