Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) #41133696 válasza Szellem. (#6250) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pont utána futtattam le a CCleanert. Ezt a sokat a Kavremover hagyta hátra.

(#6252) Szellem. válasza #41133696 (#6251) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Szép.:) Ez azért nem szép dolog.

(#6253) #41133696 válasza Szellem. (#6252) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát tényleg nem az, hogy a saját eltávolítójukkal képtelenség teljesen lepuculni, de a Norton Internet Security idejében is ez volt a helyzet, annak is a külön erre a célra kiadott cucca 3x kellett, hogy lefusson :)

(#6254) Szellem. válasza #41133696 (#6253) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Amikor települ egy program a gépre, pontosan tudja a programozó, hogy mit fog csinálni a terméke és hová illetve mi települ, stb. Ezt sosem tudtam megérteni, hogy amikor letörölsz a gépedről egy programot, illetve még a saját eltávolítóját is lefuttatod, akkor miért marad még ennyi szemét a gépen! Utána meg csodálkozunk a user, hogy ha felrak egy másik terméket, akkor akadások, lassulások, stb. van jelen.

(#6255) Jenne válasza #41133696 (#6253) üzenetére


Jenne
senior tag

Én a Revo Uninstallerrel távolítok el mindent ha szükséges. Legyen akár a Kaspersky vagy bármely más program. A legerősebb 'SPECIÁLIS' opciót választom, és amit a Revo félkövérrel megjelöl azt mindet töröltetem vele. A CCleanert is futtatom utána, megszokásból, de az már alig talál valamit, max. néhány érvénytelen elérési útvonal hibát vagy nem használt fájlkiterjesztést talál.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#6256) Tuomas


Tuomas
addikt

Ma a KIS karanténba rakott egy exe fájlt. Azt nem tudom, hogy mi, de azt tudom honnan jött: ASUS gépem van, van gyárilag rajta egy asus updater nevő progi, ami leszedi a legfrissebb asus drivereket, programokat. Ez is valami féle frissítés szerűség, hiszen annak a temp mappájából kapta ki.
Kérdés:
hogy bizonyosodhatok meg róla, hogy tuti, hogy ártalmatlan az exe, hogy tudom elküldeni vizsgálatra, vagy hasonló?
Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

We were here

(#6257) < CyberBob > válasza Tuomas (#6256) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Jók ezek az Asus előre telepített programok. Korábban a Comodo is belekötött. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6258) Tuomas válasza < CyberBob > (#6257) üzenetére


Tuomas
addikt

Az szép :DDD
Amit tudtam, egyből töröltem, de volt olyan program, amit ha kukáztam, megzavarodott tőle a gép. Ezt az updatert meg hasznosnak gondoltam, legalábbis eddig.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#6259) Petya XT válasza Tuomas (#6256) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Végül megcsinálta a frissítést? Vagy már a folyamat elején kikapta a temp mappából?

Azt volna jó megnézni, hogy a védelem melyik komponense ugrott rá, és pontosan milyen címszó alatt.

(#6260) Petya XT válasza Jenne (#6255) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Köszi ezt a progit, ma kipróbáltam én is, a hordozható verzióját. Több, mint kellemes program a CCleaner után.

Az uninstall része tényleg nagyon profi. :R

(#6261) Tuomas válasza Petya XT (#6259) üzenetére


Tuomas
addikt

Az Asus update azt írja, hogy 2017.07.07-n van egy sikeres frissítés (kritikus frissítés): Asus GaugeIC setting
A kis ezen a napon egy I2cRW.exe nevű fájt rakott karanténba, ez áll ott: UDS: Dangerous Object.Multi.Generic

We were here

(#6262) Petya XT válasza Tuomas (#6261) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Szerintem nem érdemes vele foglalkozni. Frissítés lement( az kérdéses, hogy milyen eredménnyel, ha karanténba rakta), tempből kivette valamiért(Malware gyanú vsz).. Én azt látom, hogy ez a .exe BIOS-al kapcsolatos, gondolom Windows alatti frissítéssel, így tartalmaz(hat) egy .bat fájlt is. Hogy a védelem miért ugrott rá... :F Az a lényeg, hogy a telepített összetevőkkel nincs problémája, következő frissítésnél figyelni kell.

Azt halkan jegyzem meg, hogy az ASUS ilyen-olyan segédprogramjai néha a rémálom kategória...

(#6263) Szellem. válasza Tuomas (#6261) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Szerintem egy erős téves riasztás van a Kaspersky részéről. Amit beírtál, az egyértelműen egy generikus riasztás. Simán lehet téves.
A fájlt állítsd vissza a karanténból. Tedd a kivételek közé és töltsd fel a virustotal.com oldalra.

(#6264) Tuomas válasza Szellem. (#6263) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi, mindkettőtőknek! :R

We were here

(#6265) ph2012 válasza Tuomas (#6264) üzenetére


ph2012
senior tag

A magyar kaspersky ügyfélszolgálatának ez az e-mail címe: support@2f.hu
Tőlük is megkérdezheted.

(#6266) #41473792


#41473792
törölt tag

Ez milyen verzió?
[link]

(#6267) Petya XT válasza #41473792 (#6266) üzenetére


Petya XT
aktív tag

2016 KAV. Telepítés után, alatt úgyis letölti a legfrissebb verziót, ha jól láttam ez 2016 08 havi. Teljesen használható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6268) nubreed


nubreed
veterán

Az lehet, hogy a Kaspersky automatikusan frissítgeti a 2016 -os KIS -t a 2017 -re? Én még a 2016 -ost használtam (a 2017 szerintem nem hordozott olyan egetverő újdonságokat, amik miatt muszájnak éreztem volna a váltást, ellenben idegesítő baromságokat annál inkább [pl software updater, secure internet connection, még szerencse, hogy ezeket egyszerűen ki lehet kapcsolni, persze alapból bekapcsolta nekem telepítés után]) és tegnap este azt látom, hogy a háttérben megfrissült a 2017 -es változatra 17.0.0.611 (e) pedig én ezt nem kértem tőle, semmilyen frissítést nem indítottam el manuálisan, egyszerűen csak megcsinálta...
Ez másnál is végbe ment, aki még 2016 -ot használt esetleg?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#6269) Petya XT válasza nubreed (#6268) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Szerintem csak a telepítés közben, ha kiválasztod. Legalábbis nekem még mindig 2016-os van.

Legalábbis azt hiszem :DD De már nem tudom követni se. :F

De szúrtam be egy képet a minap. Te mit gondolsz, ez melyik verzió? :F

[ Szerkesztve ]

(#6270) nubreed válasza Petya XT (#6269) üzenetére


nubreed
veterán

Én nem telepítettem semmit. Egyszerű ott kezdett furcsa lenni a dolog, hogy megjelent az asztalon a Kaspersky Secure Connection ikonja illetve a Firefoxba beépülő Kaspersky Protection modul új verziója akart települni firefox alá mikor újraindítottam az FF -t. Aztán újraindítottam a gépet és akkor már a 2017 -es verzió fogadott. Automatikusan történt mindez, a tudtom nélkül, pedig én nem akartam még upgradelni a 2017 -esre.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#6271) #41473792 válasza nubreed (#6270) üzenetére


#41473792
törölt tag

1:Telepítésnél pipát kivenni az új verzió letöltése.
2:
Utána nem frissül 1017-re sosem.

(#6272) nubreed válasza #41473792 (#6271) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi. De a főverzión belüli alverzió frissítéseket, ha így is van beállítva ahogy a mellékelt képen is, attól még elvégzi? Tehát most ugye 17.0.0.611(e) a legfrissebb de ha kijön mondjuk az (f) akkor frissít e majd rá?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#6273) #41473792 válasza nubreed (#6272) üzenetére


#41473792
törölt tag

Biztosan mert frissítés és újraindítás után nekem (h) lett.

[ Szerkesztve ]

(#6274) nubreed válasza #41473792 (#6273) üzenetére


nubreed
veterán

A 16 -os lett (h) nem? Mert frissítés előtt a 2016 -os volt nekem (h). Vagy a 2017 is itt tart?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#6275) #41473792


#41473792
törölt tag

A 16-os.
17-es azt hiszem (e)-nél tart.

[ Szerkesztve ]

(#6276) Tuomas


Tuomas
addikt

Közérdekű infó:
Frissült az androidos KIS, bele került az alkalmazás zárolás funkció! Mondhatni végre! :) :C

We were here

(#6277) Petya XT válasza Szellem. (#6238) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Valaki megcsinálta még a tesztet, kifejezetten érdekelne, hogy Win7 alatt milyen eredmények születtek, mert nálam Win7 alatt Kaspersky nélkül is blokkolta valami :F

(#6278) Petya XT válasza Szellem. (#6228) üzenetére


Petya XT
aktív tag

..Hát erre sem kellett sokat várni :( :(

[link]

(#6279) Szellem. válasza Petya XT (#6278) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ennek nem tudjuk bizonyítani a valóságalapját!
Ha igaz, akkor sem fogja Eugene ezt elismerni. Ha meg nem igaz, akkor meg nincs miről beszélni.
De, persze a másik oldalnak is van mit zsebre tennie főleg az NSA miatt!

(#6280) Petya XT válasza Szellem. (#6279) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Igen, elég visszás és unfair. Kíváncsi lennék hasonló megközelítésből a G-Data, Symantec eljárásaira. Érdekes amikor nemzetközi hackercsoportot, és egyéb banki támadásokat kellett visszafejteni, akkor bezzeg jó volt a Kaspersky.... Szerintem jogos az orosz felháborodás.

(#6281) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Azért nem zörög a haraszt.......
Én évek óta Kaspersky-t használok több gépen és mobilon is,de.......H a egy USA a világ elé nyíltan kiteszi,hogy szakítanak az oroszokkal,és okokat bizonyítani is tudják,szóval ott azért van mögötte valami.
Köztudott,hogy a világ egyik legjobb hacker csapata orosz,olyat is szellőztettek már,hogy Kaspersky is benne van.
Amerika viszont kiber biztonságban,védelemben,felügyeletben van élen,pár millió embert foglalkoztatnak ebben.
Az érdekek sem újdonságok.
Szóval engem valahogy nem lepett meg a lépés.

(#6283) aiminet


aiminet
tag

Tételesen cáfolta az ellene felhozott vádakat a Kaspersky Lab kiberbiztonsági cég

http://www.delmagyar.hu/kulfold_hirek/tetelesen_cafolta_az_ellene_felhozott_vadakat_a_kaspersky_lab_kiberbiztonsagi_ceg/2526014/

(#6284) Szellem. válasza Mikulásbá (#6281) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Persze, ettől még igazad lehet, de nem tudjuk a valós okokat! A Bloomberg meg csúsztat és nem valós indokokat ad közre a cikkeiben! Ettől még lehet összeesküvés elmélet a háttérben, ami valós lehet!

(#6285) Mikulásbá válasza Szellem. (#6284) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Na meg valahogy vissza kellett vágni a Microsoft betámadásáért.
Részemről ennyi,mikor elolvastam a hírt,nevettem egyet,megint egy kis vihar a biliben.

(#6287) #86564352 válasza Szellem. (#6284) üzenetére


#86564352
törölt tag

Két éve a Reuters "csúsztatott". Kaspersky azt is "cáfolta" becsszóra nem úgy volt. Szórakoztató ez a szappanopera évek óta. :)

(#6297) Tuomas


Tuomas
addikt

Sztem egyik kutya másik eb. Gyanítom itt a kitiltásnak még véletlenül sincs az ég világon semmi köze ahhoz, hogy a kaspersky beperelte az USA egyik legnagyobb vállalatát a microsoftot....

We were here

(#6299) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Urak!

A politikát legyetek oly kedvesek ne itt tárgyaljátok ki, emiatt meg beleszaladni személyeskedésbe megint nincs értelme!

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#6300) bubogabor


bubogabor
tag

Sziasztok olyan problemam lenne a kaspersky internet security 2017 es 2018 al hogy diginet 1000 internetem van es hogy ha letoltok harmad sebességgel tolt le az eredeti sebesseg helyett arra rájottem hogy ha ranyomok a pause protection ra akkor teljes a sebesség mar probaltam kikapcsolni egyenkent a vedelmeket a beallitasokban de semmi nem valtozott ugyan ugy lassu a letoltes csak akkor jo ha kilepek vagy pause protectionra nyomok ezelott diginet 100 pro internetem volt azzal minden rendben volt a sebesseg teren max sebességgel tudtam letolteni kaspersky védelemmel azt mondanom kell tegnap kotottek be a diginet 1000 ret azota csak okkor jo ha kilepek vagy pauselom a vedelmet

Windows 10 Enterprise Kaspersky Internet Security 2019 & Malwarebytes' Anti-Malware

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.