Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) Sharkweb válasza #16695808 (#6350) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Ez a magyar hivatalos oldal

[ Szerkesztve ]

(#6352) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok megvettem Kaspersky-t hivatalosan de úgy adódott, hogy töbszőr ujra kellett telepítenem. És most azt írta ki, hogy lejárt a liszenszem. Pedig januárban vettem egy évvel. Ilyenkor mi van?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#6353) Gubek-Einste válasza Bazijoe73 (#6352) üzenetére

Írjál nekik, hogy nullázzák le a telepítés számlálót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6354) #41133696 válasza #41473792 (#6342) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ebből lesz magyar nyelvű is? Szomszédomnak jó lenne.

(#6355) ƵøŁĭ válasza #41133696 (#6354) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

:K

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#6356) csaba1203 válasza #41473792 (#6348) üzenetére


csaba1203
addikt

Köszi az a helyzet,hogy megnéztem de nem lettem okosabb.
Az eszközkezelőben egyáltalán nincs ott vagyis nincs mit töröljek.
Az üzenetet viszont rendszeresen dobálja.
Végén ha elegem lesz belőle letörlöm ja és még mindig nincs f pedig már egy hete kinn van.

(#6357) csaba1203 válasza csaba1203 (#6356) üzenetére


csaba1203
addikt

Hurrá frissültem f-re a jelenség is megszűnt :C

(#6358) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Firefox-ot használok NoScript kiegészítővel és sok oldalnál látom, hogy tiltja a kaspersky-labs.com-ot. Érdemes engedélyezni és amúgy mit is csinál?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6359) MolnárPéter


MolnárPéter
aktív tag

Kapersky Security Cloud fél + fél év 6 EUR, 3 eszközre

Németül tudók előnyben a regisztrációnál, a program angol nyelvű. Nálam most ez fut. A fél év lejárta előtt a program figyelmeztet a lejáratra és instrukciókkal lát el a második fél év regisztrációjára.

[ Szerkesztve ]

(#6360) Gubek-Einste válasza MolnárPéter (#6359) üzenetére

És milyen?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6361) MolnárPéter


MolnárPéter
aktív tag

Nekem eddig bejön.

(#6362) Gubek-Einste válasza MolnárPéter (#6361) üzenetére

Kicsit részletesebben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6363) MolnárPéter


MolnárPéter
aktív tag

Annyira nem ismerem a Kaspersky termékekeket, de lényegében egy KIS lehet, szerintem minden megvan benne, mint a KIS-ben. Alap esetben 3 készüléket lehet menedzselni a My Kaspersky portálon keresztül, egyelőre pár országban elérhető hivatalosan, gondolom fokozatosan terjesztik ki az egész világra, mint a Free-t.
Itt egy video a működéséről:
Kaspersky Security Cloud - the first adaptive digital security service

Pár angol leírás:
https://www.kaspersky.co.uk/security-cloud
Kaspersky Security Cloud as a service
[Product Highlights]

[ Szerkesztve ]

(#6364) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Jobb topicot nem nagyon találtam ezért itt teszem fel a kérdésemet.
Kaspersky Rescue disknél graphics verzióban nincsen internet kábelen se a laptopomon, se a gépen. Esetleg nem tudtok mondani valamit ami miatt lehet ez?
köszönöm :R

(#6365) Greenebola válasza smallmer (#6364) üzenetére


Greenebola
senior tag

Egy próbát megér, hátha manuálisan be tudod állítani.
[link]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#6366) Tuomas


Tuomas
addikt

Megegyezett a Kaspersky és a Microsoft.

A cikk alapján én ezt egy csendes beismerésnek veszem a MS részéről.

We were here

(#6367) #41133696 válasza Tuomas (#6366) üzenetére


#41133696
törölt tag

Még mindig abszurd, hogy a Microsoftnak a saját szellemi termékének fejlesztésénél alkalmazkodnia kellene más cégek termékeihez.

(#6368) Tuomas válasza #41133696 (#6367) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha az a szellemi termék egy operációs rendszer, aminek az a feladata, hogy más (irodai, játék, internetes, vagy épp biztonsági, ésatöbbi) alkalmazásokat futtasson (problémamentesen), akkor igenis igazodnia kell a többi fejlesztőhöz.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#6369) #41133696 válasza Tuomas (#6368) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jogilag nem kell(ene).

Ennyi erővel lehetne x autógyárat perelni, mert nem engedi, hogy más vállalatok légzsákját bele lehessen szerelni a saját produktuma helyett.

(#6370) Tuomas válasza #41133696 (#6369) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem szeretnék vitázni, mert nem az én műfajom, és gyanítom a teljes hátterét sem ismerjük a történetnek. A példád viszont picit sántít, mert ha megveszed az autót, utána gyakorlatilag kicserélhetsz benne bármit, amit szeretnél, olyanra amilyenre akarod, csak a pénztárcád szab határt.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#6371) dqdb


dqdb
nagyúr

Az f patchben sikerült behozni egy "kellemes" bugot.

VS-ben történő fejlesztésnél rendszeresen eljátssza azt, hogy a fordítás közben beragad az output fájl, és onnantól fogja valami, sem felülírni, sem törölni nem lehet, ez az állapot csak újraindítással orvosolható. A valami szó szerint valami, mert a szokásos módon nem lehet kideríteni, hogy melyik folyamat a bűnös, az erre való segédprogramok egyike sem tud információval szolgálni. A helyzetet fokozza, hogy a fájl tulajdonságait megnyitva a jogosultságoknál üres oldal jön be, ismeretlen a fájl tulajdonosa, semmilyen jogosultságot sem lehet átállítani. Aztán egy újraindítást követően hipp-hopp minden megjavul.

Mivel ezt legutóbb egy nap alatt már háromszor játszotta el, és az f patch kiadása óta így valószínűleg többször indítottam újra a gépet, mint előtte az elmúlt 2 évben összesen, így három év alatt másodszorra és egyúttal véglegesen hajítottam ki a gépemről a KIS-t még a licenc lejárata előtt (ha nincsen az ingyenes Agnitum akció, akkor az első után sem tértem volna vissza). Mielőtt még valaki a hírhedt supportjukat emlegetné megoldásként: a hiba nem reprodukálható determinisztikusan, hiába jelenteném, csak a szokásos telepítsd újra-indítsd újra mantrát kapnám válaszol, és egy munkagépen nincsen kedvem/időm kísérletezni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#6372) #41133696 válasza Tuomas (#6370) üzenetére


#41133696
törölt tag

Meg a garancia, ameddig garanciális. De gondolj bele. 1 Almáékat nem cseszegetik ugye? 2. Te vagy Bill Gates, a 70'-es években alapítasz egy vállalatot, amely már a 90'-es évek elején is globális cég. Ha úgy közelítem meg, akkor a Microsoft-ból gazdagodott meg a Kaspersky, meg ugye eleve az volt az alap, hiszen a 2000-es évek elején hol voltak még táblagépek, meg okostelefonok? Kérte a Microsoft, hogy más vállalatok építsék az ő termékére az egész vállalkozásuk alapját? Nem.

No és most van Windows 10 S, amire már csak a Windows Áruházból települhetnek alkalmazások. De mi lenne ha egy teljesen zárt rendszert fejlesztene?! Nem lenne joga hozzá?

(#6373) Tuomas válasza #41133696 (#6372) üzenetére


Tuomas
addikt

De, persze, hogyne lenne joga hozzá. De azzal ki nyerne? A microsoft nem biztos, mert akik a gépükön csak és kizárólag az ms termékeit használják, nagyon kevesen vannak.
A kaspersky (és bárki mást is mondhatnánk) azért tudott meggazdagodni, mert:
A: jó volt a marketing
B: jó a termék
C: a piac nem elégedett azzal a megoldással, amit az ms nyújt, vagy egyénileg valami okból mást preferál (amivel sztem semmi baj nincs, mert különbözőek vagyunk, más az ízlésünk).
Ne feledjük, a ms sokáig egyáltalán semmi féle biztonsági védelemmel nem látta el a rendszerét, vagy ha el is látta, nagyon gyermekcipőben járt.
Félre ne érts, nem fikázom le az ms-t, mert nálam sokáig defenderen kívül nem volt más védelem, nem is nyeltem be semmit. De manapság annyit vásárolok neten, és annyi "rémhírt" hallani, hogy (talán a magam megnyugtatása végett is) kipróbáltam a KIS-t és bevált. Nálam is előjött a bug, hogy a defender kikapcsolta, letiltotta, de miután a defendert teljesen kikapcsoltam, megszűnt a hiba.
A baj, hogy ezt (mármint a szolgáltatásainak kikapcsoláasát) az ms nem kínálja fel alapból, pl a windows telepitésekor, vagy nincs egyszerűbb módja.
Pl. androidon is látszik: aki ért hozzá, az egyből rootolja a telót és lekapja azokat a felesleges appokat, amiket soha életében nem használ.
Ha meg windowson nem lehet ki-be kapcsolni ezen funkciókat, akkor ne akadjon össze semmi olyan appal, amit több millió ember használ (Hozzátenném, ezt a bugot esetnél is hallottam). Meg kell érteni mindkét oldalt, mert a kasperskyt használók nem az MS-nél verik az asztalt, hanem a fejlesztőtől követelik vissza a pénzüket, de az ms-t is meg kell érteni, hogy a saját alkalmazásait akarja tolni. Ez mind szép és jó, de több együttműködés kellene, mert így csak a felhasználó, azaz mi szívunk, és az lenne a lényeg, hogy én választhassam meg, mit szeretnék használni.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#6374) csabi63 válasza Tuomas (#6373) üzenetére


csabi63
senior tag

Én pedig néhány hete töröltem a KIS-t, és úgy döntöttem rábízom magam a Win Defenderre.
A KIS licencem még januárig él, de nem rakom vissza. Meglátom mi lesz, de nem aggódom.

[ Szerkesztve ]

(#6375) #41133696 válasza Tuomas (#6373) üzenetére


#41133696
törölt tag

"Félre ne érts, nem fikázom le az ms-t, mert nálam sokáig defenderen kívül nem volt más védelem, nem is nyeltem be semmit. De manapság annyit vásárolok neten, és annyi "rémhírt" hallani, hogy (talán a magam megnyugtatása végett is) kipróbáltam a KIS-t és bevált."

Nos én anno 2008-ban ezért kezdtem el Norton Internet Security-t használni, mert még akkor az volt az általánosan elfogadott vélekedés, hogy az ingyenes védelem nem olyan jó, mint a fizetős, egyesek egyenesen palcebonak minősítették. Atán 2014-ben volt a Norton féle csúnya húzás, hogy a 2015-ös verziót nem lehetett használni a 2014-es kulccsal sem. Ezt zokon vettem, annyira, hogy szakítottam is velük. Aztán átálltam Windows Defender + Agnitum OFP Firewall PRO + MBAM PRO LF védelemre. Ez volt addig ameddig az Agnitum be nem csődölt. Viszont kaptam a Lifetime licencemért 2 db 1 éves 3 gépes KIS licencet, sokáig ezt használtam.

Most megfelelő beállításokkal (a Windows 10 PRO csoportházirendjében feltuningolt (felhő, óránkénti frissítés) újból Windows 10 Defender + Windows tűzfal + Malwarebytes Premium Lifetime + Adguard for Windows Lifetime védelemmel szörfözök az Internetes szupersztrádán.

Az alapértelmezett böngészőm a Windows Edge SmartScreen szűrővel. Az UAC is aktív természetesen, ami egy alapszíntű HIPS az MS-től. Szóval látható, hogy a Microsoft szépen egy komplett biztonsági platformot ad.
Nekem nincs tervben fizetős védelemre állni át (mármint évente fizetősre) erről a védelmi rendszerrel.

No és nem kell félni, hogy a védelem egy Windows Update, vagy alkotói frissítés után ne legyen használható, és kompatibilis :)

(#6376) csabi63 válasza #41133696 (#6375) üzenetére


csabi63
senior tag

Kérdés. Malwarebytes Premium, lifetime licenc, kb. 2 éve vettem. Dolgozik rendesen, adatbázis frissül ahogy kell. Viszont a verziószám 2.2.1, a kiadás ideje óta nem változott. Normális ez?

(#6377) dqdb válasza csabi63 (#6376) üzenetére


dqdb
nagyúr

Elvileg nem normális, már régi frissülnie kellett volna 3.x-re. Gyakorlatilag nálam két gépből egyen frissült magától, a másikon én tettem meg egy héttel később.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#6378) csabi63 válasza dqdb (#6377) üzenetére


csabi63
senior tag

Ja, valami disznóság van itt. Rátelepítem a frisset a weboldalról, ezt írja: "A kulcs tiltólistán van". Most kellene virtuálisan seggbe rúgnom az eladót (ebay), de már nincs sehol.

Viszont a 2.2.1. verzióval élettartam licenc aktív, adatbázis naprakész. Tehát teljesen mégsem lettem átverve.

(#6379) dqdb válasza csabi63 (#6378) üzenetére


dqdb
nagyúr

De, át lettél verve a Malwarebytesszal együtt, mert az eladó kulcsgenerátorral készült kulcsot adott el neked. Van rá némi esély, hogy egy Windows újratelepítést követően már tudod majd használni.

Nekem a nem frissülést garantáltan eredeti kulccsal játszotta el, a hivatalos oldalon vásároltam.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#6380) csabi63 válasza dqdb (#6379) üzenetére


csabi63
senior tag

Megoldódott. Legyalultam a régi verziót, beleértve a registry törmelékeket. Felraktam az aktuális verziót a weboldalról, és gond nélkül aktiváltam. Ezzel kész vagyok a Kaspersky utáni életre. Íme.

[ Szerkesztve ]

(#6381) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Erre a Kaspersky-s netlassításra van már valami megoldás? :R

(#6382) #41133696 válasza csabi63 (#6376) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem az, sajnos átvertek téged.

(#6383) #23920384


#23920384
törölt tag

az mbam personal és az endpoint security között mi a különbség? otthoni használatra kellene. 2 év előfizuval szerintetek megéri megvenni 17e-ért? upsz ezt a kérdést rossz topicban tettem fel

[ Szerkesztve ]

(#6384) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Érdemes megvenni a Kaspersky Internet Security 2017-et?
Jó, megbízható vírusirtónak számít?

(#6385) Mikulásbá válasza timelord1987 (#6384) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Évek óta Kaspersky-t használok több laptopon és mobilon is.Szerintem az egyik legjobb a piacon.

(#6386) Jenne


Jenne
senior tag

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#6387) < CyberBob > válasza Jenne (#6386) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Már kb. két hete (vagy több) van. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6388) Jenne válasza < CyberBob > (#6387) üzenetére


Jenne
senior tag

Na ez akkor nagyon remek, mert nekem eddig az (f) volt, de ma délelőtt a KAV feldobott egy ablakot, miszerint kér egy újraindítást. Utána lett (g).
Pedig mennyire örültem... :O

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#6389) Gubek-Einste válasza Jenne (#6388) üzenetére

Minek örültél volna?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6390) csabi63


csabi63
senior tag

Urak!
Töröltem a KIS-t, majd újra visszaraktam. És (állítólag) túlléptem az aktiválások maximális számát. Azt tudom, hogy a kért adatok megadásával lenullázzák, amit nem tudok, hogy mit lépnek az ebay-es kódra. Csak mert a vásárlás helyét is meg kell adni, és honnan tudnám kitől lopta az eladó? :)

[ Szerkesztve ]

(#6391) #41133696 válasza csabi63 (#6390) üzenetére


#41133696
törölt tag

Kb ihatsz rá hideg vizet. Az olcsó árnak az a felára, hogy amennyiben limit van, a kulcs meg Ebay-ről, ott lehet újat vásárolni. Aztán olyan is van, hogy eleve illegális a kulcs, ez azokat is sújtja akik 1 év alatt 1 Windows telepítéssel élnek vagy még kevesebbel :)

[ Szerkesztve ]

(#6392) csabi63 válasza #41133696 (#6391) üzenetére


csabi63
senior tag

Kösz.
2 éves licenc, 20 hónapig használtam. A baráti árát figyelembe véve így sincs okom panaszra. Első alkalommal tapasztaltam meg, hogy az olcsóság kockázattal jár, de kihordom lábon.

(#6393) MolnárPéter


MolnárPéter
aktív tag

Kaspersky Cloudot használ még valaki? Tapasztalatok?

(#6394) Semplar válasza MolnárPéter (#6393) üzenetére


Semplar
őstag

Még "új korában" elkezdtem telepíteni, de annyira fogta a gépet, hogy felénél leállítottam. :N
Jelenleg G Data van fenn tesztelésre és mások tapasztalataival ellentétben érdekes módon nem terheli a gépet(P4).

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#6395) Semplar válasza Semplar (#6394) üzenetére


Semplar
őstag

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#6396) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Ő milyen kulcsot ad ? Több gépest ad el egyesével ?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#6397) csabi63 válasza ƵøŁĭ (#6396) üzenetére


csabi63
senior tag

Tapasztalatom nincs ezzel az eladóval.

Én ezt vettem néhány napja, és aktiválás után láttam, hogy 10 gépes.

Jó az. Amíg nincs felhasználva minden élete, akár többször is aktiválható. Én rögtön el is használtam kettőt belőle. Csináltam egy hülyeséget, két nap alatt 2x raktam újra a win-t. Gond nélkül újraaktiváltam a KIS-t. Mázlim volt, még nem vette meg 10 ember ugyanezt a kulcsot. Generált kulcsot viszont egyből kukázhattam volna.

(#6398) Jim74 válasza ƵøŁĭ (#6396) üzenetére


Jim74
nagyúr

Eddig mindig ettől az eladótól vettem, sosem volt olyan, hogy több gépes lett volna, mint aminek hirdette.

(#6399) borix válasza csabi63 (#6397) üzenetére


borix
őstag

Ha beaktíválod a Kaspersky oldalán a gépedhez a kulcsot elvileg akkor később sem lehet gond.

(#6400) csabi63 válasza borix (#6399) üzenetére


csabi63
senior tag

Beaktiváltam vásárlás napján, most is aktív. Szépen számolja vissza az időt, és ha beírom, elfogadja mint érvényes kulcsot. Csak nem engedi használni az újraaktiválások max. számának túllépése miatt. Ami jelen esetben egy (azaz 1) alkalom volt.

Ez ilyen. Egyszer használatos generált kulcs, ha beint rendszer barkácsolás miatt, az bosszantó. Szerencsére hamburger áron dobálják. Ha ötöt veszek is olcsóbb mint a Kaspersky Store.
Ezen elmés megállapítás előtt azért aludtam egyet. Hirtelen felindulásból nem így láttam, hanem meglopva éreztem magam. Elvégre csak elveszett 4 hónapom a 24-ből. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.