Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) Szellem. válasza Colos1 (#6650) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Sajnos, ez nem lesz ilyen egyszerű, de megpróbálok segíteni!
Fel kéne venned a kapcsolatot a 2fKft.-vel. Ők a hivatalos supportja a Kaspersky-nek itthon. Nagyon rendesek!
Ők, adni fognak egy leírást, hogy mit kell bekapcsolni a Kaspersky-ben és milyen logokat kel összegyűjteni. Ha ez megvan akkor az általuk megadott ftp-re kell feltölteni és ők átadják a Kaspersky-nek!
Mindez azért kell, mert megmondják pontosan, hogy mivel akad össze a KES. Ha ez megvan, akkor már tudod, hogy valamit le kell törölni vagy frissíteni kell, illetve ha az ő hibájuk, akkor pedig javítják!
www.2f.hu

(#6652) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Nálatok frissít rendesen a Kaspersky?
Nálam még mindig a tegnap délutáni a legfrissebb, hiába tekeri a kis földgömböt, mintha frissítene. [kép]
Ráadásul ma már harmadszorra, ezt a figyelmeztetést dobálgatja.[kép]
Internet állandóan van, UPC-s és nem járt le a KAV licenszem sem. Még bőven van idő a lejáratig.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#6653) Szellem. válasza Jenne (#6652) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ne aggódj! Nálam is az az adatbázis verziószáma!Olyan mintha tegnap óta nem jött volna ki újabb adatbázis!
Amúgy frissít, de a szám nem változott!

(#6654) Jenne válasza Szellem. (#6653) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi. Amúgy nem aggódtam, de nem szokott ennyi kihagyás lenni. Úgy döntöttem, hogy ha lejár a KAV licesz (még 79 nap) le fogom cserélni a KAV-ot.
G Data lesz helyette.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#6655) Szellem. válasza Jenne (#6654) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

GData-t azért próbáld ki! A 30 napos próbát használd ki teljesen, mert közel sem biztos, hogy jó lehet!

(#6656) Szellem. válasza Jenne (#6652) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Most már frissült és mai dátumot ír ki adatbázisnak!

(#6657) Jenne válasza Szellem. (#6655) üzenetére


Jenne
senior tag

Nálam még mindig a tegnapi adatbázis van, hiába próbálom akár manuálisan is elindítani a frissítést. :O :(
[kép]

A G Data a családi másik két gépen már élesben megy, a próbaidőt letöltötték, nagyon okés eddig. Egy asztali gépen , és egy nem igazán combos laptopon vannak. Mindkettőn az IS van fent. A laptopon előtte NOD32 volt, de még annál is kevésbé fogja a gépet.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#6658) Szellem. válasza Jenne (#6657) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azt próbáltad, hogy újraindítod a gépet és utána nézed meg? Nekem az asztali gépemen amikor reggel írtam neked még a tegnapi dátum volt! Hiába frissítettem!
Most bekapcsoltam, és már a mai van!

Írtam privátot!

[ Szerkesztve ]

(#6659) Jenne válasza Szellem. (#6658) üzenetére


Jenne
senior tag

Most már nálam is frissített.
Én meg válaszoltam. :)

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#6660) Gubek-Einste

Nálam nem kellett újra indítás a frissüléshez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6661) Szellem. válasza Gubek-Einste (#6660) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nálam sem kellett! Frissített magától.

(#6662) csabi63


csabi63
senior tag

A KIS nem engedi nézni az IPTV csatornáimat. Bármelyiket elindítanám, ezt dobálja fel:

"Blokkolt hálózati támadás.
A támadó számítógéppel való kapcsolat nem lett blokkolva, de az IP-címe valószínűleg hamis."

Milyen módon tudnám rávenni, hogy ne tegyen keresztbe nekem? A KIS hálózati beállításainál hozzáadtam a webcímet a kizárásokhoz, de ugyanaz. Csak akkor hagy békén, ha kikapcsolom a Behatolásmegelőzőt. Az pedig nem megoldás.
(Androidos Kaspersky-nek semmi baja ugyanezzel az IPTV-vel.)

(#6663) ph2012 válasza csabi63 (#6662) üzenetére


ph2012
senior tag

Kérdezd meg a Kaspersky Ügyfélszolgálatot. Címük: support@2f.hu
Az üzenetet amit feldob a KIS mentsd le és küld el nekik.

(#6664) Zsoó


Zsoó
tag

Sziasztok!
nemrégiben váltottam Telekom 1000-es netre és azt tapasztaltam hogy gyenge a sebesség mert csak 500 körüli jön. Kihívtam a telekomot és ők a laptopon rendesen mérték a 850-900 közötti értéket. Tehát az én gépemben volt a hiba. Semmi extra nincs a gépemen és mindenre gondoltam de egyvalamire nem....
Tegnap kilőttem minden háttérben futó progit és ekkor jöttem rá hogy ez a szennyes Kaspersky szopja le a netsebességem :Y Amint kilőttem már jön a 850 Kbps. Ez arcátlanság. Ráadásul megvettem 2 évre amiből még több mint 1 év hátra van. :((
Mit lehet ezzel kezdeni? Van valami trükk rá, vagy várjak míg hónapok múlva esetleg kijavítják? Intel G3258 procim van a gépben.

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#6665) Szellem. válasza Zsoó (#6664) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Milyen a géped hardveres felszereltsége? Milyen proci, memóra, hdd vahy ssd?

(#6666) Zsoó válasza Szellem. (#6665) üzenetére


Zsoó
tag

Intel G3258 proci
Gigabyte Z97-D3H 2x4 Gb HyperX ram
A win10 meg SSD-n van.

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#6667) seneca07


seneca07
tag

Sziasztok, lehet dilettáns a kérdésem, vagy már megkérdezték előttem. Win 10 pro x64,KIS2017. A nagyobb biztonság érdekében rakhatok mellé MBAM-ot kiegészítőnek, nem fognak összeakadni? Előre is köszönöm a válaszokat. Üdv.

(#6668) Szellem. válasza Zsoó (#6666) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Sajnos azt kell, hogy mondjam, jelen esetben a procidat nem kezeli megfelelően. Pontosabban, a gyengébb régebbi procik miatt viselkedik így a Kaspersky. Vagy váltasz másik termére, vagy beletörődsz.
Többen panaszkodtak erre sajnos.

(#6669) Mikulásbá válasza Szellem. (#6668) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem javították nemrég ezt a bugot?Mintha erről lett volna hír.

(#6670) Szellem. válasza Mikulásbá (#6669) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Intel Core i5-ön igen, de a többin nem! Elég bosszantó és szemét egy hiba ez!

(#6671) #41473792 válasza Szellem. (#6670) üzenetére


#41473792
törölt tag

Ez így igaz Én is ezért uninstalláltam mert levette a netem felét.2017-18 mindkettő mindegy hogy KAV vagy KIS
Ma unalomból próba cseresznye KAV 2016 fel és láss csodát jó a netsebesség.
100 megás net.
Jó példa a Kaspersky visszafejlődésére.

Windows 10 1709 16299.19

[ Szerkesztve ]

(#6672) Szellem. válasza #41473792 (#6671) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Sajnos az oroszok évről évre elkövetik azt, hogy bugos a szoftverük, de csúnyán!
Mindig ba@sz@kodnak a termékkel és ahelyett, hogy jobb lenne, marad olyan bugos mint volt. A bugokat meg lassan javítják! Vagy mondjuk soha!

(#6673) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Patch E for KAVKISKTSKFA 2018 / KSeC 2.0 / KSC 1.0

Fixes and features:
∙ Bug 2366047:Support: K cuts download speed on high-speed connections
∙ Bug 2377442:SUPPORT: Loop detect. Unable to eliminate the malware.
∙ Bug 2452421:Support: Windows Update stops to work if KIS2018 is installed
∙ Bug 2457497:[SUPPORT] Error with getting news "Internet connection is missing"
∙ Bug 2409999:[2018][KSN] Product_full_version in InstallEvent and UninstallEvent stats does not contain patch letter
∙ Bug 2430448: DUMP: KSNStat_--->_[installType_=_1][errCat_=_3][errCode_=_3758161925]_01D2A567
∙ Bug 2440928:[Web-AV] Part of the site content can not be loaded if Web-AV enabled
∙ Bug 2457523: DUMP: klflt!EvpLookupEventDataAtDpcLevel_B881F9F2
∙ Bug 2459495:[KSC] Back button displayed in activation wizard if product does not have license

Compatibility fixes:
∙ Requirement 2384002:[BRQ][Win10] fix problems with (ghost) toasts notifications
∙ Requirement 2403679:[BRQ][VPN][Win][VPN 2.0 patch E][Win10]fix problems with (ghost) toasts notifications
∙ Bug 2449662:[2018 patch E][ZDC] Firefox Nightly (58.0a1) failed to load https sites

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#6674) Szellem. válasza Szellem. (#6672) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Na ezt megnézzük! Első pont ott a hiba leírása. Kérdés, hogy fog-e működni is!

(#6675) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#6673) üzenetére


csaba1203
addikt

Szép kis lista :D :DD

(#6676) #41473792 válasza Szellem. (#6674) üzenetére


#41473792
törölt tag

El sem hiszem megjavult a net sávszélesség lopásom az öt éves laptopon az "e" patch-el.
Gondolom sok volt a reklamáció,egyenlőre csak a KAV-al próbáltam de azzal sem volt jó a "d"verzióval.
100 megás a netem.
Valamiért most nem müködik a képfeltöltés.
speedtest.net 8ms 235.78Mbps-34.82Mbps

[ Szerkesztve ]

(#6677) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Kinek jött le eddig az "e" patch? Nálam még semmi!

(#6678) Mikulásbá válasza Szellem. (#6677) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:(

(#6679) #41473792 válasza Szellem. (#6677) üzenetére


#41473792
törölt tag

Még csak a teszt csatornán jön le hozzá kell adni az url-t a frissítési beállításoknál.
Restart.
Itt a leírás:
[link]

(#6680) Szellem. válasza #41473792 (#6679) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Köszi, ezt ismerem, de nem akarom tesztelni!
Hivatalosan megvárom, mert nem akarom tesztelni a Kaspersky cuccait!

(#6681) Petya XT válasza Szellem. (#6680) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Említetted korábban ezt a FF multi-process dolgot, hogy a KIS beépülőjével nem oké valami. Ez ügyben lehet tudni valamit? Kérdezem ezt azon apropóból, hogy Linux alatt teljesen jó volt minap, de Windows alatt döcög a FF, nem is kicsit. KIS/SAS Pro FF 64 bit. Hallottál róla valamit? :F

(#6682) Szellem. válasza Petya XT (#6681) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A "d" patch-el javítottak ezen. Így a jelenlegi FF Windows-os verziójával most már kompatibilis. Tehát működik a Multiprocessz FF X64 alatt.
De!
Kedden jön az új FF böngésző a Quantum! Így, majd akkor kell megint megnézni, hogy mi is lesz. :)

(#6683) Petya XT válasza Szellem. (#6682) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Ez örömteli! :K Akkor már csak azt kell megtalálnom, hogy miért nem megy normálisan... :F :N
Köszönöm!
Ez az új FF mainstream frissítés lesz, vagy külön valami?

(#6684) Szellem. válasza Petya XT (#6683) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Állítólag főverzió frissítés lesz, tehát nem alverzió. :)

A SAS-t meg szedd le, mert semmi értelme nincs!Az egy felesleges program a gépeden. Haszna, vagy védelmi képessége a nullával egyenlő. Inkább MBAM free.

[ Szerkesztve ]

(#6685) Petya XT válasza Szellem. (#6684) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Akkor nem szórakozok vele, megvárom, hátha lesz javulás.

SAS: Gondoltam 10 dollárért csak jó lesz valamire, de valóban igazad van....inkább kontroll miatt tartom, de volt olyan, hogy hetekig nem futott :N A KIS mellett nem kell semmi, kifut a licenc, és annyi.

Köszönöm az infókat! :)

(#6686) ph2012


ph2012
senior tag

Kaspersky Internet Security 18.0.0.405 (d) programot használok.

Újabban ha Firefox-al vagy Google Chromeval indamail.hu levelezőt használunk akkor ilyen szétkapcsolási üzenetet kapunk:

Ebből az ablakból ezt a tanúsítványt lehet megnyitni:

Megkérdeztem a Kaspersky ügyfélszolgálatát és azt írták, hogy az indamail.hu-nak kell valamit változtatni a tanúsítványán. Nektek nincs ilyen problémátok?

Köszi a választ.

(#6687) Szellem. válasza ph2012 (#6686) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Túl van bonyolítva a KIS! Ezt nem csak itt ezen az oldalon játssza el. Elég sok oldalnál előfordulnak ezek az idegesítő, ám annál semmitmondóbb üzenetek!
Mellesleg, ha elolvasod a Comodo állította ki a tanúsítványt. Ergo, azzal a tanúsítvánnyal semmi baj nincs!

(#6688) dqdb válasza Szellem. (#6687) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez nem semmitmondó üzenet, és bár magával a tanúsítvánnyal nincsen probléma, a használat módjával igen.

A tanúsítvány a *.indamail.hu címre van kiállítva, ez eddig rendben van. Jelen esetben az oldal valamit (a cím alapján képet) az img.vipmail.hu címről próbál meg betölteni, még ez is rendben lenne. Ami nagyon nincsen rendben az az, hogy az img.vipmail.hu címről az indamail.hu szerver nevére kiállított tanúsítvánnyal jön válasz, azaz te megszólítod A-t és B válaszol helyette, és erre jogosan ugrik a Kaspersky. Ha kikapcsolnád a vírusirtót, akkor a böngésző ugrana erre a problémára szintén jogosan.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#6689) Szellem. válasza dqdb (#6688) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Gyakran csinálják ezt a megoldást sajnos. Olcsóbb egy tanúsítványt kiállítani és ezzel játszani!

Nekem ez semmitmondó. Konkrét veszélyt nem rejt magában addig amíg kártevő nem jön le.

(#6690) Petya XT válasza Szellem. (#6689) üzenetére


Petya XT
aktív tag

És sajnos nem csak a Kaspersky jelez, nálam másfél hónapja a G-DATA is, a másik gépen, a Google tanúsítványára... :F Amikor levelet szeretnénk küldeni, smtp, akkor azonnal ordibál, hogy nem jó... Egyre több a tanusítványhiba mostanában.

Megoldódott az FF sebességproblémám, az új böngészővel :R

[ Szerkesztve ]

(#6691) dqdb válasza Szellem. (#6689) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez nem a játszadozásról szól, mert SSL tanúsítvánnyal nem igazán lehet játszadozni: ha annak a nevére szól, akivel kommunikálni szeretnél, akkor minden rendben, ha nem, akkor hiba, bináris ez köztes állapot nélkül. Ráadásul bruttó 6-7e forint/év költségből megvan egy fizetős DV tanúsítvány és ezenfelül ott van a teljesen ingyenes Let's Encrypt is. A figyelmetlenség (a legtöbb böngésző csak egy sárga jelet tesz a címsor jobb szélére), hozzá nem értés (SSL nélkül probléma nélkül ez a problémakör nem létezik) és igénytelenség hármasának valamilyen kombinációja okozza ezeket a problémákat mindig.

Az ilyen esetek másik fele sem jobb, sőt sokkal rosszabb: az átlagfelhasználó reakciója az ilyenekre kis százalékban pánik, még kisebb százalékban megpróbál a probléma végére járni, és a túlnyomó többség magasról tesz a figyelmeztetésekre és továbbengedi az egészet, adva ezzel a biztonságnak egy hatalmas pofont.

TL;DR szoktam ekézni a Kasperskyt, mert tele van problémával, különös tekintettel az SSL védelmére, azonban jelen esetben köze nincsen a probléma okához, ő csak az üzenethordó, aki szól, hogy nem stimmel valami a túloldallal.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#6692) Szellem. válasza dqdb (#6691) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Értem amit leírsz és tisztában is vagyok ezzel.
Amit írtam, hogy ezek a riasztások a számomra-ismétlem a számomra- nem tartoznak a komoly dolgok közé.
A probléma valós, és elég nagy igénytelenségre vagy bénaságra utal a weboldal üzemeltető részéről. A Kaspersky-t sem hibáztatom, mert tud ilyet és kész.
Engem nem érdekel! Amíg nem vírus, nem kártevő, vagy nem egy eltérített adathalász oldal, addig nem érdekel.

(#6693) dqdb válasza Szellem. (#6692) üzenetére


dqdb
nagyúr

Amit írtam, hogy ezek a riasztások a számomra-ismétlem a számomra- nem tartoznak a komoly dolgok közé.
Pedig ez az egyik legkomolyabb dolog, ami egy SSL-t használó oldalnál előfordulhat: te kérdezel A-tól és helyette B válaszol, vagyis megpróbálja másnak kiadni magát.

vagy nem egy eltérített adathalász oldal, addig nem érdekel
Egy eltérített adathalász oldal hasonló SSL hibát képes dobni, szóval érdekeljen, ugyanis ott B nem trehányságból van konfigurációs hibából kifolyólag válaszol A helyett, hanem szándékosan.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#6694) Zsoó válasza #41473792 (#6676) üzenetére


Zsoó
tag

Nekem sajna az E patch sem oldotta meg a sávszélesség lopást. :(( KIS van a gépen.

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#6695) ph2012 válasza dqdb (#6693) üzenetére


ph2012
senior tag

Ez a szétkapcsolás üzenet a Microsoft által készített outlook.com oldallal is előjön:

Ez a tanúsítvány:

Hogy létezik, hogy a nagynevű outlook.com is ilyen hibaüzenetet produkál?

(#6696) dqdb válasza ph2012 (#6695) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hogy létezik, hogy a nagynevű outlook.com is ilyen hibaüzenetet produkál?˘
1. elnéztek valamit az üzemeltetésnél, előfordul az ilyesmi, majd javítják
2. nincsen teljesen rendben a KIS SSL szűrése, és lehet, hogy bizonyos esetekben hibázik (például nem tudom, kezeli-e és ha igen, akkor hibamentesen-e a KIS implementációja a HTTP/2-t, míg a böngészők ma már azzal fordulnak a szerverekhez, amikor csak lehet)

Egy gépen használok már csak KIS-t, ott is csak azért, mert teljes újratelepítésre vár, csak lusta vagyok megtenni. Használom az outlook.com-ot böngészőből, nekem nem dob hibát, azonban én a KIS SSL szűrését kikapcsolom mindig (az okát már többször kifejtettem). A nem dob hibát szöveg alatt azt értem, hogy a böngésző nem szól, hogy valami nem kóser, mert a KIS-nek esélye sincsen erre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#6698) Pano válasza #41133696 (#6697) üzenetére


Pano
addikt

Végleg szakítottatok, vagy megint vissza fog húzni a szíved? :)

(#6699) #41133696 válasza Pano (#6698) üzenetére


#41133696
törölt tag

Végleg, mint a Nortonnal.

(#6700) Pano válasza #41133696 (#6699) üzenetére


Pano
addikt

Szomorú,. ha egy neves termék idáig jut valakinél.
Más eszközön is avastra cserélted?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.