Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7551) uborka3 válasza eddie17 (#7550) üzenetére


uborka3
tag

A 20 óra nem túl sok, azért ezt vedd figyelembe.Attól még nem feltétlen vagy béna

(#7552) leeate válasza eddie17 (#7550) üzenetére


leeate
senior tag

20 óra még tényleg nem vmi sok. Németországban pl. annyi plusz órát kell venni kötelezően, ahány éves az ember :D

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#7553) bzoley válasza eddie17 (#7550) üzenetére


bzoley
veterán

Nem is került szóba? Tőlem kb. a 10. óra után megkérdezte, hogy mi legyen. A rutin is időben le lett jelentve, hogy ne kelljen várni két heteket. Ezúttal azt mondtam, hogy majd a végén meglátjuk, úgyhogy a 20. után lett jelentve, addig meg vettem még órákat. Szükség is volt rá.

(#7554) dave93 válasza bzoley (#7521) üzenetére


dave93
őstag

Húzni kell forgalmi vizsgán? Csütörtökön vizsgázom, de ez nekem új :) Hány papír közül? És mi van ráírva, hogy "Dinnyét venni a Fogarasi úti Tescoban" és akkor oda kell elvezetned? :D
Napi első elindulás előtti teendőket itt is olyan komolyan veszik, mint a rutinvizsgán vagy most le van szarva? :R

(#7555) bzoley válasza dave93 (#7554) üzenetére


bzoley
veterán

Négy terület közül kellett húzni. Az órák alatt minden alkalommal - ha épp nem voltam fuvarban - végigjártam mindet, nagyjából egyformák voltak. De igen, előbb oda kellett jutni, de ez is csak része volt a feladatnak. Az oktató mondogatta mikor merre. Vagy ha épp nagyon dumáltak, rákérdeztem, hogy merre tovább.
Ez meg nekem volt új. Azt hittem beülünk, és megyünk, de amikor azt mondta, hogy ellenőrizzek mindent indulás előtt, meglepődtem. Senki nem említette, hogy ilyen is lesz. Még szerencse, hogy emlékeztem valamire. Mondani nem kellett semmit, végignéztem, amire emlékeztem, aztán indultunk.
Map:

Mod: igen indulás előtt fékpróba is volt. Ezt elfelejtettem.

[ Szerkesztve ]

(#7556) leeate válasza bzoley (#7555) üzenetére


leeate
senior tag

Tőlem fékpróbát is kértek.
Az oktató a vizsgán olyan, mint egy GPS. Mondja, merre kanyarodj, ha meg letérsz, újratervezi xd

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#7557) Winner_hun válasza Szplöttyy (#7537) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem postán küldték.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7558) eddie17 válasza bzoley (#7553) üzenetére


eddie17
addikt

A rutin nálam is időben volt. De itt van egy olyan érzésem, hogy plusz órás lesz a téma.
Mindegy, csak már megvan a kocsi, és nagyon viszket a talpam, hogy vezethessem már. :D

uborka3, Leeate: Igen, valószínű a plusz óra, meg annyira tényleg nem vagyok penge, persze full béna sem. Meglátjuk.

(#7559) bzoley válasza eddie17 (#7558) üzenetére


bzoley
veterán

Ertheto a turelmetlenseged. Ez a veszely egyelore nem fenyeget, minden love elment az iskolara, pedig lenne mibol valogatni.
A plusz ora sosem hatrany, nekem hasznos volt.

(#7560) At4 válasza eddie17 (#7558) üzenetére


At4
tag

nem hallottál még róla, hogy benzinnel megy, em jogsival? :DDD tudom tudom olcsó és szar "poén" volt, megyek is felkötni magam... (:D)

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#7561) eddie17 válasza bzoley (#7559) üzenetére


eddie17
addikt

Annyira nem vagyok türelmetlen, mert igazából május 28-án kezdtem a kreszt, jun 28-án vizsgáztam belőle, jul15-én rutin vizsga, és lassan meg forgalmi ha szerencsém van, szóval egész hamar eljutottam idáig. De azért jó lenne túl lenni rajta. :)

At4: Sejtettem, hogy lesz ilyen válasz is. :)

(#7562) leeate


leeate
senior tag

Na, ma reggel jött a postás. :P
Szerdán voltam az okmányirodában, ma már jött. Úgy látszik, a legtöbb időt a küldés vette el. Piros pont a gyártó cégnek és a magyar bürokráciának (a sok fekete után.. :DD)

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#7563) revcsongor


revcsongor
csendes tag

Hello!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Szülinapomra kapok egy jogsit, csak meg kell találjam hogy hol kéne lehetőleg nem túl drágán megcsináljam. Ebben kérném segítségeteket.
Lehetőleg Budán közel a Déli pu.-hoz. Én a Mazsola tanodát néztem az itt van az utcánkban. Valakinek van vele rossz vagy jó tapasztalata?
Köszönettel Csongor.

...

(#7564) uborka3 válasza eddie17 (#7561) üzenetére


uborka3
tag

Mikor mész vezetni, megsasollak a városban. :DDD

(#7565) eddie17 válasza uborka3 (#7564) üzenetére


eddie17
addikt

Hol?:D
Tbányán? :D
Amúgy holnap fél 11-re megyek. De ne sasolj mert lámpalázas vagyok ha néznek. :D

[ Szerkesztve ]

(#7566) dave93


dave93
őstag

Gyerekek, csütörtökön vizsgázom, de már annyira be vagyok sózva, hogy jövőhét szerdára lefoglaltam egy időpontot az ocsmányirodában :D
Ha esetleg átmegyek és hamarabb a kezemben lesz az igazolás akkor mondjuk jövőhét kedden is beállhatok a sorba időpont nélkül vagy csak időpontfoglalással mehetek? :R

(#7567) dave93


dave93
őstag

Na, siker :R Most 3 munkanap múlva állítsak be a Petzvál József utcába aztán vagy odaadják vagy azt mondják menjek vissza később? Esetleg telefonon lehet érdeklődni, hogy ne menjek oda potyára? :R

(#7568) horvathd válasza dave93 (#7567) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha megvan minden szükséges papír, akkor elmész egy okmányirodába, ahol rögzítik az adatokat, elkészítik a fényképet, te befizeted a 4000 Ft (?) illetéket, majd 2-3 héten belül postán megkapod a jogosítványodat.

"The Kid just rages for a while."

(#7569) bzoley válasza dave93 (#7567) üzenetére


bzoley
veterán

Gratula, épp akartam érdeklődni. Nekem nincs semmi infóm, Hétfőn elmegyek, aztán vagy sikerül intézni valamit, vagy nem.

(#7570) Atomgeszi válasza horvathd (#7568) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen és ,ha nem vagy 18 éves akkor kell egy szülő aláírása.

(#7571) dave93 válasza Atomgeszi (#7570) üzenetére


dave93
őstag

Köszi mindenkinek :R Mindenki csak úgy odaállított hogy vagy sikerül elintézni vagy nem? Előtte nem lehet valahogy érdeklődni hogy mehetek-e már? (A Petzválba)
Időpont nélkül is beállhatok a sorba az okmányirodában vagy csak időponttal mehetek? Muszáj a saját kerületemben vagy akárhol intézhetem? :R

(#7572) horvathd válasza dave93 (#7571) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha meg van a vizsgalap / vizsgaigazolás, orvosi alkalmassági, akkor mehetsz [link].
Időpont nélkül is mehetsz, bár okmányirodánként eltérő lehet, hogy mennyit kell várni. Egyébként nem kell a lakóhelyed szerint illetékes okmányirodába menned, bármelyik irodában el tudod intézni.

"The Kid just rages for a while."

(#7573) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#7570) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mármint úgy kell a szülő aláírása, hogy ő írja alá azt a papírt, nah. :D Tehát személyesen ott kell lennie. Meg jobb 2en elmenni az okmányirodába mert míg valaki befizeti neked a csekket a postán addig te elintézheted a papírdolgokat. :)

Okmányirodánként változik, hogy időpont nélkül beengednek-e.

[ Szerkesztve ]

(#7574) dave93 válasza horvathd (#7572) üzenetére


dave93
őstag

Köszi, az okmányirodát kinyomoztam, itt úgy van hogy kedd, csütörtök időpont nélkül sorszámhúzás van, szerda, péntek meg csak időponttal lehet menni.
A vizsgalap itt van nálam, de az nem elég mert a NKH által kiállított vizsgaigazolás kéne, na ez a kérdés, hogy azért mikor mehetnék... 3 munkanapon belül elvileg, de megpróbálnám 2 nap után, hátha, csak jó lenne ha be lehetne telefonálni hogy lehet-e már menni vagy mivan.

(#7575) killer1203 válasza horvathd (#7568) üzenetére


killer1203
senior tag

Haveromnak 4 nap alatt kiküldték, igaz kisvárosba lakik. :DDD

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#7576) tothm


tothm
őstag

Sziasztok!
Csak egy kérdés: Amikor megcsináltattam az orvosi alkalmassági vizsgámat, akkor a kresznél elkérte az oktató, és azt mondta, hogy a 2. példánnyal nem kell foglalkozni. Na most, közben volt egy iskola váltásom, és a 2. példány már nincs meg, de az okmányirodába kérik(?) a papírt, szerintetek ilyenkor mi van?
Köszi

(#7577) dovitt válasza tothm (#7576) üzenetére


dovitt
csendes tag

Az van , hogy az iskola vissza kellett volna, hogy adja az első pld-t is. Vagy elsétálsz oda és elkéred, vagy elsétálsz a dokihoz, és kérsz egy másodlatot. Ha mákod van ingyen adja. Oda kellett volna figyelned kicsit jobban.

(#7578) tothm válasza dovitt (#7577) üzenetére


tothm
őstag

Hál Istennek sikerült megkeresni, remélem nem gond, hogy csak a 2. példányt tudom elvinni!?

(#7579) dovitt válasza tothm (#7578) üzenetére


dovitt
csendes tag

Nem.

(#7580) tothm válasza dovitt (#7579) üzenetére


tothm
őstag

Akkor jó! :))

(#7581) leeate válasza tothm (#7578) üzenetére


leeate
senior tag

Nem ugyanaz mindkettő? Nekem két darabom volt, mindkettő ugyanolyan kisebb csík papír, rajta kopott betűkkel a cucc..

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#7582) tothm válasza leeate (#7581) üzenetére


tothm
őstag

Jaja, ugyanaz, csak hát itt már minden megtörténhet! :))

(#7583) bzoley


bzoley
veterán

Nah, nyakamba vettem a várost, és bejártam a Petzvált, meg az okmányirodát is. Már csak a mail-re kell várni, és mehetek a jogsiért. Előbbi helyen 5, a másik helyen kb. 20 percet töltöttem(foglalás nélkül).

[ Szerkesztve ]

(#7584) dave93 válasza bzoley (#7583) üzenetére


dave93
őstag

A vizsgaigazolást most hoztam én is, holnap okmányiroda aztán tűkön ülés :D

(#7585) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Hi!

Csak tipp, Papp autósiskolához szépen virít is a nyitóoldalon a 66.000Ft ne nagyon menjetek. Fórumban egy fórumtárs anno írt róla, h hallott róluk ezt-azt, remélem ha olvas majd ő is kifejti kicsit részletesebben.

Nekem egy igen közeli ismerősöm tanul náluk, mélyen nyomott 66ezer forintos jogsit hirdetnek 2010-ben, eleve fura. Oké plusz vizsgadíjak, de úgy is marhára büdös a dolog.

A lényeg, h megcsinálta a kresz-t eü tanfolyást, eddig semmi para. Ment vezetni rutinra. Hát első órán mitadisten ki is vitte az oktatója a forgalomba is, ezek szerint annyira nem lehetett ön és közveszélyes.
Ami ezután történt az fura. Eltelt a 9 óra, s vizsga a láthatáron sem, és ráadásul náluk csak 10órás csomagot lehet befizetni az oktató elmondása szerint .. Oké, befizeti a köv 10 órát, azaz 25.000Ft-t. Lejárja a köv. 10 órát és az oktató kéri a következő csomagot, ne feledjük, h még rutinon vagyunk. Rákérdeztem, h milyen feladatokat csinál, hogy érzi mennyire megy neki a dolog, mennyire nem. Utóbbi szokásos "nem tudom", de mivel számos órán vezet forgalomban is, annyira nem lehet para. Az előző kérdésemre adott válaszában egyértelműen kiderült, hogy két feladatot (TELJESEN VÉLETLENÜL) nem gyakoroltatott eddig vele az oktató... Az egyik kötelező, padka mellé parkolás, majd továbbhaladás, a másik pedig választható feladat 10% emelkedőn elindulás.

A 3. adag óra befizetését követően fel is merült a kérdés a drága kedves oktató felé, h mikor szándékozik vizsgára vinni az illetőt, de erre a válasz csak az volt, ha begyakorolta az új feladatokat. LOL Azóta eltelt 4 óra ismét és az alkalmakon (egyszerre kettőt vesz mindig) egy alkalommal gyakorolta az egyiket, majd másik alkalommal egyszer a másikat. Vizsga időpontjáról persze még most sincs infó...

Tehát a rutin eddig benne van 22k+25k+25kFt-ban. 22k-t kértek az első 9 óráért, tehát ez tervezett volt. A maradék 50k Ft már nem.

Másik érdekesség a rutinon, hogy miért kell 2 egész órát, azaz egy alkalmat elbaszni a műszaki magyarázására???
Erre még később visszatértek ahol további fél órán át a műszakiról volt szó.

Azokat a feladatokat persze amiket az elejétől fogva oktatott neki az okítóbá, alkalmanként többször is megcsinálják .. már vakon kb.

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#7586) MmDorian


MmDorian
őstag

Sziasztok!

Csigával van valami rossz tapasztalat ? 3 haver is náluk csinálja, eddig korrektnek tűnnek.
Egyik haver már a kezében fogja a jogsit.

(#7587) bzoley válasza dave93 (#7584) üzenetére


bzoley
veterán

Holnaptól már nézegetem a telefont, hogy jön-e mail, vagy sms, hogy mehetek :)

(#7588) revcsongor


revcsongor
csendes tag

hello ebben tudnátok segíteni? Köszi

...

(#7589) SaNyEe válasza revcsongor (#7588) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Olcsó húsnak híg a leve én azt mondom.
Amit tegyél meg, h kérdezz meg annyi ismerősöd amennyit tudsz, h merre csinálták és mik a tapasztalatok, s talán itt is kapsz választ pár embertől.

A magam részéről Kaposváron az ATI autósiskolát ajánlom 6 éve 85k volt kb a jogsim, de egy plusz órát nem vetettek velem, s egyszer sem buktattak meg. Mondjuk lehet a Budai városrésztől picit messze esik :DDD

-- end of transmission --

(#7590) bandus válasza dovitt (#7577) üzenetére


bandus
veterán

nekem is eltűnt, és a doki sajnos nem adja ingyen. az iskolának vissza kell adnia? mert akkor nem vágnék ki 6k-t az ablakon, ha el lehetne kérni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#7591) dovitt válasza bandus (#7590) üzenetére


dovitt
csendes tag

Leadod a sulinak tanfolyamkezdéskor, amikor elméleti vizsgára irat az iskola, bemutatja a közlekedési hatóságnak és visszaadják. Az iskola visszakapja az biztos, és vissza is kellene adnia. Ott keresd. Remélem tudtam segiteni....

(#7592) Adonimus válasza Patriarch (#48) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Hali. A 10ből 9 átmenés kevés. 10-böl 10szer mentem át, szinte mindig maximális ponttal gyakorlásnál. Vizsgán ha még egy pontot veszítek megbuktam volna... szerencsém volt. Elsősegélyből 3 alkalommal buktam meg és a negyediknél engedtek át nagy nehezen. Ez kismotornál történt. Most októberben kezdem a B jogsit. Nagyon örülök, hogy már nem kell elsősegély. :Y Sok sikert hozzá.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#7593) bzoley válasza Adonimus (#7592) üzenetére


bzoley
veterán

Szerinted az elmult negy evben nem sikerult neki? Maskor inkabb nezd meg mikori postra valaszolsz.

(#7594) Adonimus válasza bzoley (#7593) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Elnéztem... előfordul. A neki szóló részt nem kell figyelni de a többi része a szövegnek mindenkinek szol.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#7595) revcsongor válasza SaNyEe (#7589) üzenetére


revcsongor
csendes tag

Köszönöm válaszod. Már egy ideje mindenkitől ilyeneket kérdezgetek. :)
És várom mindenki válaszát aki ismeri a Mazsola tanodát.
Köszönöm

...

(#7596) tothm


tothm
őstag

Csak egy kis story azoknak akik még iskolaválasztásnál tartanak...
Már régebben, március körül kezdhettem el a jogsit. Nagyon sokat kérdezgettem itt a fórumon is előtte (egy pár ember azóta nem bír... :D ), és egy csomó iskolát átböngésztem. Ami szimpatikusnak tűnt az a csigavér és a padlógáz az ára miatt, mert fontosak voltak az anyagiak. Végül is egy kisebb iskolát választottam ami a környéken volt, a tandíj ára 60e ft!!! El is kezdtem itt tanulni, a kresz nagyon jó volt, az oktatót nagyon bírtam, elsőre átmentem a kreszen. Aztán jött az eü. A tanfolyam ára 6ezer, na gondoltam, ezt kihagyom és megtanulom egyedül. Az iskola orvos megmutatta a gyakorlati részeket, az elméletet meg bevágtam otthon. Elsőre átmentem az eü vizsgán is. Aztán jött a gyakorlat rutin része. Az első alkalommal 2 óra elment a műszakival, utána 2óra egyből a forgalomba, mert elment festékért a csóka. Utána meg 2 órán keresztül körbe-körbe mentem. A harmadik 2 órán meg csak tolattam. Nekem ennyi elég volt mert a normál óra ugye 1200 Ft, de a pótóra ára 2500Ft.! Inkább átmentem egy másik iskolába ahol bár a normál óra ára 2500 Ft., de tuti korrektek, és ismerős az oktató is, aki tényleg megtanít vezetni. Maradt még 2 kötelező órám, azt levezettem, 1.-re átmentem rutin vizsgán. Most megyek nemsokára a forgalmi vizsgára a kötelező 20 órámmal, pótóra nélkül. Úgyhogy azt ajánlom, hogy aki iskola választás előtt áll, az inkább válassza a picit drágábatt, a végén szerintem még úgy is olcsóbban jöhet ki, mintha a pótórákat fizetné! Picit hosszú lett, de remélem tudtam segíteni! :R

(#7597) revcsongor válasza tothm (#7596) üzenetére


revcsongor
csendes tag

De hogy tudtál csak úgy átmenni egy másik autósiskolába?

...

(#7598) VR6-Fan válasza revcsongor (#7597) üzenetére


VR6-Fan
veterán

kikérte a papírjait és átjelentkezett :DDD

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7599) revcsongor válasza VR6-Fan (#7598) üzenetére


revcsongor
csendes tag

Ez ilyen egyszerű? :D

...

(#7600) VR6-Fan válasza revcsongor (#7599) üzenetére


VR6-Fan
veterán

:U

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.