Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8751) Master94


Master94
tag

hejhó!

Rutin vizsga előtt állok, (jövö csütörtök) ,de a "gyorsítás, intenzív fékezéssel" első része nemnagyon megy, egyszerüen nemtudom az oktató dieseljét azon a kis helyen felvinni 40-re, nemtudnátok adni valamilyen tippet?

Itthoni 86-os mazdámmal, ház elött simán megyek 70el. :F

I love Maluch!

(#8752) 14adam válasza Master94 (#8751) üzenetére


14adam
addikt

húzasd ki,megy az annyit :D milyen autó?

(#8753) Master94 válasza 14adam (#8752) üzenetére


Master94
tag

renault thalia, de szerintem annyira kuka az autó hogy nem. elméletileg az első bolyáig kéne huzatni, de addig csak 25-30. (2esben. :D) :W :W

Egyébként tök faszán állok, Augusztus 2.án jelentkeztem a Csigavér irodában, még azon a héten csütörtöktöl utánalévö hét szerdáig jártam elméletre, majd 24.ére kaptam idöpontot vizsgára, az Passed, még aznap kértem oktatót, és még aznap mentem vezetni. azóta vezettem 11 órát:) :C (Oktatóval eleinte voltak gondok, iszonyatosan türelmetlen volt, többször is agybajt kapott és rámorditott hogy engedjem el a pedálokat, aztán 80al esuhantunk a pálya elejére.. 2 óra után sokkal türelmesebb lett és sokkal jobban magyarázott. de összességben ajánlom a Csigavért!

I love Maluch!

(#8754) 14adam válasza Master94 (#8753) üzenetére


14adam
addikt

ha nekem ment egy 1.3-as régi swift-el akkor neked is :D

(#8755) Master94 válasza 14adam (#8754) üzenetére


Master94
tag

Azért kértem tanácsot, gondoltam hogy én csinálom rosszul, csak nemtudom hogy mit:/

I love Maluch!

(#8756) Psychonaut válasza Master94 (#8751) üzenetére


Psychonaut
addikt

"Fogom a gazt es benyomom tovig"
forras: Belga - Gepkocsi

(#8757) Xero válasza Master94 (#8753) üzenetére


Xero
nagyúr

Mit keres 2-esben az autó? Emlékeim szerint álló helyzetből indulunk. Ha anno a kis Citroen AX-en sikerült megoldanom, sőt sokaknak ettől lényegesen hitványabb autókon, akkor azon a Thalian sem lehet probléma. :U

(#8758) Master94 válasza Xero (#8757) üzenetére


Master94
tag

Igen állóhelyzetből!

I love Maluch!

(#8759) Master94


Master94
tag

Jah és mégegy kérdés:

Ha megvan minden vizsga és elmegyek az ocsmányirodába, és "kikérem" a jogsimat, kitudok kunyerálni valamilyen igazolást hogy "igen úton van a jogsi" vagy akármit amivel vezethetek? :F

[ Szerkesztve ]

I love Maluch!

(#8760) Xero válasza Master94 (#8759) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha álló helyzetből indulsz, akkor mi a bánatot keres 2-esben az autó? 1-esben padló és kész.

Vezetni pedig addig nem lehet, ameddig nincs a kezedben a jogosítvány. Azt a 2 hetet már csak kibírod.

(#8761) Master94 válasza Xero (#8760) üzenetére


Master94
tag

Oktató:

"Egyesben elindul, felkapcsol kettesbe és huzatja 40ig" :F

I love Maluch!

(#8762) Xero válasza Master94 (#8761) üzenetére


Xero
nagyúr

Oktató hülye...

(#8763) Master94 válasza Xero (#8762) üzenetére


Master94
tag

Egyesben kéne ezt a feladatot? :O

I love Maluch!

(#8764) Xero válasza Master94 (#8763) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha nem bírja 2-esben, akkor elég logikus... :U

(#8765) Master94 válasza Xero (#8764) üzenetére


Master94
tag

Nos, akkor beszélek az oktatóval hogy milegyen, köszi a segítséget!

I love Maluch!

(#8766) 14adam válasza Master94 (#8765) üzenetére


14adam
addikt

1-be kihuzatod aztán be kettőbe

(#8767) Master94 válasza 14adam (#8766) üzenetére


Master94
tag

naja, csakhogy elkezd sikitani az oktató ha 3-4k rpm fölé megy a mutató...

I love Maluch!

(#8768) Drizzt válasza Master94 (#8753) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem tudom melyik palyan vezetsz, de ha a soroksari utin, akkor attol legalabb 2-szer tobb hely van mindenre a vizsgapalyan, tehat nem kell felni. Ha viszont a vizsgapalyan tanulsz vezetni, akkor bajok vannak, valamit rosszul csinalsz.

I am having fun staying poor.

(#8769) jerry311 válasza Xero (#8762) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem az oktató hülye, a feladat hivatalosan úgy van, hogy 2. fokozatig és 30-40 km/h-ig el kell jutni.

(#8770) jerry311 válasza Master94 (#8767) üzenetére


jerry311
nagyúr

Sikítson, ne érdekeljen. Aki kurvának áll, ne sírjon ha basszák. :DDD

(#8771) Oracle válasza Master94 (#8751) üzenetére


Oracle
senior tag

Hi

Az oktató nem mutatta meg hogy csináld? :F nem neked kell kitalálni, azért ül melletted hogy megmutassa aztán gyakorold. Én egy régi swiftel tanultam vezetni nem is olyan régen, emlékszem az első rutin órán az oktató körbe vitt megmutatott minden hogy csináljam elmagyarázta mi miért aztán gyakoroltuk.

(#8772) Xero válasza jerry311 (#8769) üzenetére


Xero
nagyúr

Erre már nem emlékeztem pontosan (régen volt..), de akkor is marhaság, hogy elindulás után egyből 2-be kapcsoljon. Nyomja meg rendesen 1-esben, majd jöhet a 2.

Ismételten leírom: Hülyeségnek tartom a dízel autók nagy számát mint oktató autó. Ha az így tanított kölök kap a feneke alá egy kis köbcentis benzinest, minden áldott elindulásnál csak küszködni fog. :U

(#8773) jerry311 válasza Xero (#8772) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem kell elindulás után rögtön felkapcsolni kettesbe, de a feladat sikeres végrehajtásához ezt meg kell tenni.

Én is dízelen tanultam, ráadásul nem is ilyen modern (benzineshez sokkal jobban hasonlító) turbós gépen, hanem egy idősebb szívódízellel. A családi gép, meg 1.5-ös benzines. Az első néhány elindulással volt csak problémám, nem tartott tovább 10-15 percnél.
A másik fele meg, hogy amíg a dízel olcsóbb és kevesebbet fogyaszt, addig azzal fognak oktatni, mert a sok megtett kilométer miatt visszahozza a vásárláskor befektetett plusz pénzt.

(#8774) bzoley válasza Xero (#8772) üzenetére


bzoley
veterán

Nem értek veled egyet. Először én is úgy gondoltam, hogy jobb lesz egy gyenge benzinessel tanulni, mert utána csak könnyebb lehet. De átgondoltam a dolgot, és azt tartottam hülyeségnek, hogy saját magamat szivassam. Van elég dolog, amire egy tanulónak figyelni kell, legalább ez menjen könnyebben. A dízel Megane-nal nem is volt gond.
Itthon aztán várt az 1.4-es H Astra, ami ugyan óvatosabb kezelést kívánt, de nem okozott gondot átállni, megszokni. Később vettem egy saját 1.4-es F Astrát, ami kicsit bizonytalan, ha nem alapjáraton indulok, de vele is boldogulok. Vannak gyengébb autók is, de nem hiszem, hogy lehetetlen lenne beleszokni pár start alatt.

gyorsítás-megállás:
Anno az én oktatóm is érzékeny volt a fordulatszám mérőre. Talán 2k fölé nem volt nagyon szabad engedni. Kivételt képezett ez a feladat. Ott szabad volt rendesen kipörgetni, és onnan elváltani.

(#8775) sagesz93 válasza bzoley (#8774) üzenetére


sagesz93
addikt

nálam meg mindig panaszkodott, hogy miért nem huzatom ki jobban :D (nem a rutinon)
Mindig elváltottam 2000 környékén, mert annyira irritált a traktor-dízel :DD
ignisünket kicsit jobban kihuzatom :))
amúgy az a feladat tényleg annyi hogy 1-esbe egy kicsit megtapossa az ember, aztán kettes, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#8776) bzoley válasza sagesz93 (#8775) üzenetére


bzoley
veterán

Óó, nekem képes volt leordítani a fejem már 2200-nál is :)
Talán emiatt(na meg a félig beszakadt generátor szíj miatt sem) nem pörgetem nagyon 2000-2500 fölé az Astrát sem. Valójában így is kényelmes. Az más dolog, hogy a gépnek nem túl jó ez. Csak, ha valahonnan gyorsan kell kijönni, nyomom 3000-3500-ig, de akkor már gyorsulási versenyen érzem magam :)
Ennél jobban csak akkor nyomom, ha előzök, de általában képesek felénk normális sebességgel közlekedni, én meg nem vagyok idegbeteg.

[ Szerkesztve ]

(#8777) Master94 válasza Oracle (#8771) üzenetére


Master94
tag

Kértem töle, de nemet mondott. :Y

I love Maluch!

(#8778) Drizzt válasza Master94 (#8777) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Akkorn nem igazan ertem miert ajanlottad korabban a tanuloskoladat...

Akar kerhetsz masik oktatot is, ha nem hajlando megtenni az, amiert FIZETED.

Nekem semmi gond nem volt az oktatommal. En Diesel Passattal vezettem, 1 honapja van meg kb. a jogsi. Benzinnel nem volt gondom. Na jo, ennek az az oka, hogy azota csak automata valtos kocsikat vezettem. ;] Kb. 500 kilometernel tarthatok.

Aztan amikor hazamegyek, el kene kezdeni kocsit nezni surgosen, mert sokszor szivesen megkimelnem magam a bkv-zastol.

I am having fun staying poor.

(#8779) Oracle válasza Master94 (#8777) üzenetére


Oracle
senior tag

Nem mondhat nemet, ez a dolga ennyi erővel egyedül is ülhetnél a kocsiban.... kérj másik oktatót ha valóban ilyen!

(#8780) Master94 válasza Oracle (#8779) üzenetére


Master94
tag

Nos, köszönöm a segítséget. meglátjuk milesz.

jahés, tudnátok tippeket adni hogy rutinvizsgán mire figyeljek? :R

I love Maluch!

(#8781) sagesz93 válasza Master94 (#8780) üzenetére


sagesz93
addikt

Maradj higgadt, ne lódulj meg, mindig légy körültekintö mikor irányt váltassz.

(#8782) Master94 válasza sagesz93 (#8781) üzenetére


Master94
tag

Értem, és a hibapontok vagy mik hogy müködnek? Mennyit lehet összeszedni hogy még átmennyek?

I love Maluch!

(#8783) sagesz93 válasza Master94 (#8782) üzenetére


sagesz93
addikt

Nemtudom, de szerintem ez nem hibapontra megy, az a forgalmi..
a rutinnal nem foglalkoztam sokat, keveset is voltam a pályán.

(#8784) bzoley válasza sagesz93 (#8783) üzenetére


bzoley
veterán

Nekem felsorolt néhány dolgot, csak már nem emlékszem rá. Talán egyszer lehet elfelejteni használni az irányjelzőt, padkázás talán egyből bukta. Lefulladni talán egyszer. És hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#8785) sagesz93 válasza bzoley (#8784) üzenetére


sagesz93
addikt

azok nem hibapontok, azok azonnali bukást jelentenek :P
olyat viszont nem tudok mondani ami nem jelent bukást
Igy szerkesztve már nem teljesen jó amit írtam :D

[ Szerkesztve ]

(#8786) bzoley válasza sagesz93 (#8785) üzenetére


bzoley
veterán

Egy index kihagyás még nem volt bukta, csak ha másodszor is elfelejtettem. Legalább is, ha jól emlékszem. Tehát volt olyan, amit számoltak. Szerencsére nem voltak ilyen gondjaim, könnyen ment a rutin. Volt még korrigálási limit, az sem egyből bukta, csak, ha már harmadszorra sem sikerült a beállás.
Persze nem kimondott hibapontok, de számolni lehet őket.

(#8787) Carlo009


Carlo009
tag

Benzinessel tanultam, de nekem ezzel nehezebben ment, mint pl. egy dízellel.
A benzines hamarabb reagál a gázpedál nyomására, gyorsabban felpörög nem olyan alacsony fordulatszámú, mint egy dízel.
Vagy lefullasztottam vagy túlpörgettem és úgy indultam, amit a kuplung nem szeret.
A kormányzás is nehezen ment, hogy pontosan hol fogjam és hirtelen tekerésnél hogy fogjam.

(#8788) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ma megvolt az elso 160 km-es ut is. Azert az elso autopalyas elozesem nem volt tokeletes, tobb helyet kellett volna hagyni mielott visszamegyek. Azota figyelek. Jogsi megszerzesig elozes max. biciklis volt, vagy villamos.

I am having fun staying poor.

(#8789) Xero válasza Carlo009 (#8787) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez lenne a lényeg. Sokkal kevésbé kellemetlen, ha az oktatás során kell ezt végigszívni, mint hogy az oktatást lazán viszi az ember egy dízellel, majd az életben tanulja meg kezelni normálisan a kuplungot. :U

(#8790) Master94


Master94
tag

Egyébként, ha elkapnak jogsi nélkül, de nálamvan egy rakás papír hogy már megvan pár vizsga, akkor elnézöbbek? :F

I love Maluch!

(#8791) hNp88 válasza Master94 (#8790) üzenetére


hNp88
aktív tag

rendőre válogatja... nem érdemes kísérletezni

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#8792) Xero válasza Master94 (#8790) üzenetére


Xero
nagyúr

Az a 2 hét megéri? Nem hiszem...

(#8793) Master94 válasza Xero (#8792) üzenetére


Master94
tag

2 hét? :O

I love Maluch!

(#8794) Master94


Master94
tag

Nem tudtok olyan rutinpályát vagy helyet ahova civil autóval beengednek gyakorolni?

I love Maluch!

(#8795) jerry311 válasza Master94 (#8790) üzenetére


jerry311
nagyúr

Akár 2 évre is eltilthatnak a vezetéstől.
2 hét vs. 2 év? Te döntesz.

(#8796) sagesz93 válasza Master94 (#8793) üzenetére


sagesz93
addikt

Nem olyan sok az, de szerintem elöbb tarts ott hogy arra kelljen várnod..
Ahogy látom még a rutinod sincs meg, a forgalmival meg legalább elleszel 1 hónapig, meg ott egy kicsit komolyabb vizsgán kell átmenni..

(#8797) Dexar007


Dexar007
veterán

Én rutinvizsgán 3 éve behúzott kézifékkel indultam el. :C
Vizsgabiztos szólt is h ,,,HÉ-HÉÉÉ KÉZIFÉK?!" ...ja mondom tényleg:)Gondoltam innentől már mindegy mit csinálok,vagy esetleg egy rossz mozdulat és vége..de végül is átengedett...forgalmi pedig 0 hibapontos lett. :B

Give me your cum,bull!

(#8798) Kakumix válasza hNp88 (#8791) üzenetére


Kakumix
senior tag

Elvileg a rendőrök már nem nézhetik el az érvényes jogsi nélküli vezetést, mert ha kiderül keményen büntetik őket! Ez vonatkozik sok egyéb szabálysértésre is, az info egy ismerős rendőrtől van.

Legyen szép napod!

(#8799) Dexar007 válasza Kakumix (#8798) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem lehet vezetni igazolással..de ez már 100x le lett írva mindenhol...ha elkapnak akkor jogsi nélküli vezetésért kapnak el,hiába h megvan a vizsgád ami azt jelenti hogy .: vezetéstől való eltiltás x hónapig esetleg évig plusz kifizeted még egyszer a jogsi árát,ha nagy pofád van akkor a jogsi árának a többszörösét..

Give me your cum,bull!

(#8800) fullextra válasza Dexar007 (#8799) üzenetére


fullextra
tag

nettó baromság...
max azért basztathatnak, mert nincs nálad...
azért jogos a büntetés, de az okmányirodai igazolás kiállításával bekerülsz a nyilvántartásba, ergó van driverlicenszed, csak nem nálad... ;]
persze sablonszöveg, ne vezess vele stb.stb... nekem május óta, mióta voltam az okmányban bent van a kesztyűtartóba még aznap vezettem vele. .. aztán rá egyhétre jött a jogsi...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.