Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) At4 válasza eddie17 (#7049) üzenetére


At4
tag

semennyire ... menni fog az :D

én már lassan a végénél járok, 6 órát kéne még vennem és mehetnék vizsgázni forgalomból, de lesz az 12 is. :(
amúgy tök jó, emtom mennyit kib***tam a jogsira (pontosabban a szüleim), aztán ha megvan és átülök 1 másik autóba, akkor megint hülye leszek az egészhez. :D :(

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#7052) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Nekem meg minden tök faszán megy, tudtam én, hogy a vezetésel nem lesz gond. Csak épp pénzihány miatt 9. helyett 20adika környékére csúszik a forgalom vizsga. :(

Smoke & Torque

(#7053) Manitou válasza :-I (#7036) üzenetére


Manitou
addikt

Én ha nagyon lassan engedem fel a kuplungot, gáz nélkül, akkor elindul ( benyás). Eleinte szórakáztam ezzel dugóban, csak aztán felhagytam ezzel :D

(#7054) Manitou válasza VR6-Fan (#7040) üzenetére


Manitou
addikt

Én is dízelen tanultam, nem is akármilyenen. IV-es golf 1.9 TDI
Aztán mikor megvettem a benzines autómat, jött a feketeleves :D Nekem se volt szabad nyomni a gázt elindulásnál, csak kuplunggal volt szabad elindulnom, így a kuplung és gáz együttes játszadozására magam kellett rájönnöm, ráéreznem. Kimentem ide a közelbe az egyik szervízútra, aztán egy órán át csak elindultam, megálltam, elindultam, megálltam, nem néztek gondolom hülyének, akik láttak :DDD , de konkréten nem érdekelt :D

(#7055) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Gyalogosok? Ki hogy áll vele? Én gyűlölöm mindet :DDD Zebra környékére érek, figyelem a hülye gyalogost lassítok, oda se fordul a járdához, mikor odaérek akkor meg hirtelen megfordul és indulna el, oktató meg beszól hogy "Már megint mellénk lépett le, megkéne álni, ha át akarnak jönni" De hát honnan a retekből szedjem elő, hogy hova akarnak menni?! Amelyik ott áll a zebránál, és látom, hogy át akar menni, nyilván semmi gond, meg is állok.

Smoke & Torque

(#7056) puttputt válasza Szplöttyy (#7055) üzenetére


puttputt
őstag

Ami pedig a legrosszabb, hogyha udvariasan megállsz, intesz mindegyik ilyen esetben, akkor meg "passzívnak" titulálnak. :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#7057) Winner_hun válasza puttputt (#7056) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van rosszabb. Megállsz, intesz, erre hátrafordul és elmegy.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7058) jerry311 válasza Szplöttyy (#7055) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vizsgára nem jó taktika, de én pl. leszarom az összes gyalogost nagy ívben, ha nem látszik egyértelműen, hogy át akar menni a zebrán.
Mondjuk rossz időben, sokkal rendesebb vagyok velük, ők mégiscsak áznak/fáznak nem úgy, mint én szárazon/melegben az autóban. ;]

(#7059) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Meg a másik, hogy pl jobbra szeretnék kikanyarodni, egy főútra, megállok, mert stopptáblám van, szúrom az egyet, csorgok előre. Nagytempóba jön egy szürke valami, mondom ez elé nem férek ki, és kb 5méterre van a kereszteződéstől, és akkor rakja ki az indexet, és bekanyarodik mellém... Mögötte persze kurva sok autó, 10percig ott állok. Hogy a jó édes k*rva annyát, hogy miért ilyen elb*szott nehéz felpöckölni, azt a retkes kart? És miatta szopok 10percig... Oktató mindig csitít, hogy ne idegesítsem fel magam, de hát b*ssza meg, én még ha egy tescoszatyrot kerülök ki akkor is indexelek( :DDD :DDD ) Neki meg kanyarodáskor se nagyon megy?!

Smoke & Torque

(#7060) jerry311 válasza Szplöttyy (#7059) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nyugi, ez sokszor a T betűnek szól. T, mint "Told le!'" vagy szívasd bárhogy... :)

(#7061) Szplöttyy válasza jerry311 (#7060) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Lehet... De lassan már azon gondolkozom, hogy veszek magamnak egy öreg Nissan Patrolt, gallytörővel, meg zárt szelévény lökhárítóval, és csukottszemmel megyek át a kereszteződéseken :DDD.

Smoke & Torque

(#7062) jerry311 válasza Szplöttyy (#7061) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nyugodtan, nekem nem árt én nyitott szemmel vezetek. :DDD

(#7063) MaciG válasza Szplöttyy (#7055) üzenetére


MaciG
addikt

A gyalogosok ,csak addig "szívatnak" amíg ott a T betű. Nálam pl. mikor közeledek a zebrához akkor , már hátra fele kezdenek húzódni. :DDD

De én pl. ha látom, hogy forgalmas út van és időben vagyok, akkor ki szoktam engedni a tanuló kocsikat. Mindig azért nem, mert aztán megszokják a jót. :))

BANZAII

(#7064) SpeedR válasza Szplöttyy (#7059) üzenetére


SpeedR
őstag

Hova sietsz annyira ? Ha tanuló vagy nem tök mindegy? Ha kiengedett volna, akkor sem telik le hamarabb az órád.

(#7065) jerry311 válasza SpeedR (#7064) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az igaz, de addig is gurul és többet tapasztal a forgalomból, mintha 10 percet (az óra 1/5 részét) állva tölti egy kereszteződésben. Amíg tanultam (meg most is) is utáltam, ha dugóba keveredtünk, mert amíg ott voltunk legfeljebb azt gyakorolhattam, amiből rutinon kiválóan levizsgáztam: elindul-megáll és ezt 15 méterenként...

(#7066) Dictator^ válasza Szplöttyy (#7059) üzenetére


Dictator^
veterán

Még mindig jobb , nekem annó , amikor tettem le, egy BWM-s foliázott üveggel, egy kisebb de egyirányú forgalmas úton, direkt befékezett előttem vagy 30x... csak , hogy álljak és induljak, illetve csorogjak felé...

az utca elágazott két irányba, és nem rakott indexet- csak miután én kitettem az enyémet annó jobbra... akkor ő is jobbra akart jönni... mivel épp az utolsó órámon volt ez, és az oktatót is ismertem, igy gyorsan ki sikerült szivatni az ürgét.. gyors balra index, majd gyors jobbra és betolakodtam elé :)

de szép idők voltak :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7067) SpeedR válasza jerry311 (#7065) üzenetére


SpeedR
őstag

Ez jogos, azért mégis kicsit túlzás egy ilyenen látványosan begurulni.
A 10 percet szerintem nem szó szerint kell érteni...

[ Szerkesztve ]

(#7068) jerry311 válasza SpeedR (#7067) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lehet, hogy túlzás, de nem biztos. Mondjuk a tanuló útvonalak jellemzően nem túl forgalmas helye ilyen szempontból. Egyik kolléga pl. rendszeresen áll 8-10 percet egy kereszteződésnél, mire ki tud kanyarodni. ("rekordja" 23 perc)

(#7069) killer1203 válasza jerry311 (#7068) üzenetére


killer1203
senior tag

Sziasztok

Jövő hónapba kezdeném a jogsit B kategóriából, az érdekelne hogy milyen tesztlapot lenne érdemes letölteni? Találtam több fajtát de nemtudom melyiklenne jó.

Egyet végignyomtam 75/48 és 09:54 alatt végeztem vele nulla tanulással, ez jónak "számit" ?

új hsz akart lenni :B

[ Szerkesztve ]

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#7070) jerry311 válasza killer1203 (#7069) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem rossz, de nem időre megy hanem pontszámra. :DDD
Passzolom milyen verziók keringenek a neten, az iskolánál ha megveszed a CD-t az sem drága, legalábbis amikor én vettem nem volt az.

(#7071) killer1203 válasza jerry311 (#7070) üzenetére


killer1203
senior tag

5000 körül van ha jót néztem, de ennyit megér, amugy ez valszeg ugyan az mint amivel vizsgázni is fogok majd nem?

Tudom hogy nem az idő a lényeg hanem a pontszám, csak kiirta zetis a progi. :DDD

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#7072) jerry311 válasza killer1203 (#7071) üzenetére


jerry311
nagyúr

A megvásárolható teszt program teljesen ugyanaz, mint amit a vizsgán láthatsz.

5000-ért már nem biztos, hogy olcsó, én még 2600-ért vettem.

[ Szerkesztve ]

(#7073) killer1203 válasza jerry311 (#7072) üzenetére


killer1203
senior tag

Sajnos ezvan, de gondolom neked olcsóbb is volt az egész vizsga mint amennyibe most kerül.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#7074) Atomgeszi válasza killer1203 (#7071) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"Virágpiacon" is be lehet szerezni a progit! Mondjuk nekünk ingyen másolták az iskolánál a cd-t.

[ Szerkesztve ]

(#7075) vans? válasza killer1203 (#7073) üzenetére


vans?
őstag

Kérd el egy haverodtól, nehogy fizess érte ötezret vazze, lesz még elég kiadásod ha jogsit csinálsz.

hábm bábm

(#7076) puttputt válasza Winner_hun (#7057) üzenetére


puttputt
őstag

Jaja. Úgy is jártam már (pont tanulókocsiban), hogy a néni lelépett, majd ránézett a kocsira, megfordult (ott állt az úttesten jó 5 mp.-ig), majd visszagyalogolt... :U :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#7077) Killing


Killing
addikt

Jogsi elintézve, jövőhéten már lehet hogy jön is.
Ha nem vagyok itthon akkor más is átveheti?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#7078) :-I válasza Killing (#7077) üzenetére


:-I
tag

Elvileg szüleid.
Nekem hagytak egy papírt és a postán kellett átvennem. :K

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#7079) Killing válasza :-I (#7078) üzenetére


Killing
addikt

Ok. Remélem jövő hétre itt lesz. :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#7080) :-I válasza Killing (#7079) üzenetére


:-I
tag

Minél jobban várod, annál lassabban telnek a napok... :DD

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#7081) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Na! Szerdán forgalmi vizsga :) Kicsit parázok, mert pénteken voltam vezetni 3kor, igaz, hogy csütörtök este hat-tól hajnali 6ig autóztunk, kb semmit nem aludtam az nap, és rohadt meleg is volt, nagyon sokat bénáztam, ezt vizsgán nem kéne eljátszani, de ha nincs döglesztő meleg, akkor jól megy. Bár ha a klíma be lenne nyomva, sokat segítene.

Smoke & Torque

(#7082) SpeedR válasza Szplöttyy (#7081) üzenetére


SpeedR
őstag

Vezetni melegben is tudni kell. ;)

(#7083) Szplöttyy válasza SpeedR (#7082) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Ez világos, de ha már van klíma, az oktató autóba, és a legtöbb autóban is az utakon, akkor lehetne használni. Oktatóautóba, két első ablak lent, és ennyi. Se venti nem megy, nemhogy klíma:D Oktató meg naptejjel keni magát, meg minden, én meg halok meg. :) Tudok úgy is vezetni, csak olyankor még többet bénázok, de majd a rutin meg az évek( :DDD ) megoldják ezt is.

Smoke & Torque

(#7084) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Mikor csináltam a jogsit a legdurvább az volt mikor 40 fokos melegben díszmagyarban kellett vezetnem, mert óra után jelenésem volt... oké, hogy a zakót levettem, de öltönynadrág-ing kombó sem az igazi... klíma volt, persze nem használtuk, csak az ablak leengedve...

(#7085) SpeedR válasza Szplöttyy (#7083) üzenetére


SpeedR
őstag

Rossz a klíma, vagy spórolásból nem engedi bekapcsolni? Ha utóbbi, akkor felajánlhatsz neki egy kis üzemanyag kompenzációt (párszáz Ft), hogy legalább a vizsga alatt legyen bekapcsolva.

(#7086) Szplöttyy válasza SpeedR (#7085) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Klíma jó, vizsgákon bevan kapcsolva.

Smoke & Torque

(#7087) dave93 válasza Szplöttyy (#7086) üzenetére


dave93
őstag

Ha már így szóba került szerintem nagyon ritka az olyan oktató, aki bekapcsolja sima gyakorlásnál. Én egy Almerát vezetek abba se megy sosem, az oktatópályán csomó új Golf, Thália, Chevrolet megy, mindnek lehúzva az ablaka. Mindenki spórol gondolom :)
Nekem Július 5-én van rutinvizsgám csak, sajna arra kell várnom hogy betöltsem a 17et...Az Y megfordulás kicsit bizonytalan és az emelkedőt se nagyon kedvelem, a többivel nincs gond :)

(#7088) puttputt válasza SpeedR (#7082) üzenetére


puttputt
őstag

Én is 35 fokos melegben forgalmi vizsgáztam...
(légkondival-de csak egy idő után, mikor a biztos kérte).
Ettől függetlenül nem lett sokkal jobb, de annál jobban esett a limonádé, amire az oktatóm a siker után meghívott a felügyelet melletti bódéban. :D
(Nem, nem sörre. :DDD )

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#7089) Killing


Killing
addikt

Itt a jogsi, 4-én voltam az okmányirodában, kereken 10 nap alatt meg is lett.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#7090) SpeedR válasza dave93 (#7087) üzenetére


SpeedR
őstag

Számomra ez érthetetlen. Nekem simán megérné azt a párszáz forintot a kellemes munkakörnyezet, legalább a legforróbb napokon.

#7089
Én is pont 4-én voltam benn meghosszabbíttatni a jogsim, de még se híre se hamva az újnak. :(((

[ Szerkesztve ]

(#7091) Killing válasza SpeedR (#7090) üzenetére


Killing
addikt

De neked gondolom adtak ideiglenest. Akkor meg nem olyan fontos, nekem ez az első volt.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#7092) Killing válasza Szplöttyy (#7055) üzenetére


Killing
addikt

Elméleti oktatóm mondta:
"Szeressük a gyalogosokat, ha majd zsebben a jogsi megtanulják a rendet." :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#7093) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Ma is voltam... Szerdán vizsga, és napról napra rosszabul vezetek... Nem bírtam beállni egy parkolóhelyre se :O Azonkívül mentem 50-el, mire szólt az oktató, hogy hát most akkor megbuktunk, mert gyalógátkelő meg 40-es tábla... Én észre se vettem őket :( Nem értem miért van ez, eddig full jól vezettem, mostmeg össze vissza balfaszkodok...

Smoke & Torque

(#7094) VR6-Fan válasza Szplöttyy (#7093) üzenetére


VR6-Fan
veterán

izgulsz? amit nem szabad...

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7095) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Ilyen is van...

(#7096) Killing válasza vwpolopg (#7095) üzenetére


Killing
addikt

Nem semmi! :Y

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#7097) uborka3 válasza vwpolopg (#7095) üzenetére


uborka3
tag

Csak az a gond, hogy a rajzolt ábra, illetve a kép nem azonos helyzetet mutat. De, jó téma...

(#7098) Killing válasza uborka3 (#7097) üzenetére


Killing
addikt

Én akárhogy nézem, de szerintem azonos. Vagy én vagyok hülye? :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#7099) bzoley


bzoley
veterán

Nem akartam előre bereklámozni, hátha rosszul sül el, de most jövök a rutin vizsgáról. Túlzottan azért nem aggódtam, sikerült is hiba nélkül. A vb. intelligensnek tűnt, nem volt vele "gond". Már az elején beleúnt a mondókámba a világítással kapcsolatban, aztán - mivel a húzott kérdés a hűtőfolyadék szintjének ellenőrzése volt - beülés után már csak annyit kérdezett, hogy hol kell keresni a tartályt, elöl, vagy hátul, aztán indultunk is. A húzott feladat a kereszteződésben hátramenetben megfordulás volt. Ha én választhattam volna, ugyanez lett volna. A legrizikómentesebb(talán).
Jobban aggódtam a vizsga előtti, és utáni feladat miatt, mert mindkétszer be kellett tolatni tető alá, a többi autó közé, de aggodalmam indokolatlannak bizonyult.
Jöhet a forgalom. Mondjuk már így is több időt töltöttem a városban, mint kinn a pályán.

(#7100) :-I válasza Szplöttyy (#7093) üzenetére


:-I
tag

Úgy se fogod betartani a táblákat... :DDD

Na jó, be kell tartani a határokat, de úgy se fogsz 40-re lassítani.

[ Szerkesztve ]

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.