Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8734) Taci


Taci
addikt

Ti írtatok már saját kezűleg sütikezelőt? (GDPR-sáv)

Nagyjából készen vagyok az oldallal, a megfelelő engedélyekre várok még, és funkcionalitását tekintve még a sütikezelés hiányzik. (Bár sütiket nem használok (egyelőre), csak local storage-ot, de úgy láttam, hogy jogszabály szerint ez egy kalap alá van véve, tehát mindegy, hogy cookie vagy local storage, kell a hozzájárulás és a GDPR-sáv.)

Nem tudom, megéri-e energiát belefektetni, és megírni magamnak (bár nem igazán tudom/értem, mi-hova-miért tartozik), vagy jobban járnék, ha vennék egy jól felépítettet, és csak beépíteném.

Ez utóbbira van ötletetek?
Feleljen meg az előírásoknak, legyen minden állítható, amit állítani kellhet (user szempontjából).

A működését illetően pedig, ha magamnak akarnám csinálni:
Amire használom jelenleg a local storage-ot:
- sötét mód állapota
- lokáció (weather widget-hez)
- 18 éves elmúlt-e (tartalmak szűrése, megjelenítése)
- hasonlók.

Ez szerverre egyáltalán nem kerül, nem mentek semmit a userekről (jelenleg - majd talán később, egyszer), még igazából látogatottságot se nézek (még), és nincs összekötve se Google-lel, se Fb-kal. Ehhez a két utóbbihoz már tuti kelleni fog egy megfelelő megoldás - de azon kívül?
Ugye ezeket amiket írtam, nevezhetem a működéshez szükséges "cookie-knak", így ezt amúgy sem lehetne lekapcsolni. Vagy ezt sem én döntöm el? Lehet a sötét mód állapota kényelmi beállítás, és akkor már máshogy és máshol kell kezelni?

Ebben tudnátok segítséget adni? Ha csak egy jól összeszedett cikk is az, az is bőven jó lenne, csak tudjam, merre-hogyan induljak.

Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.