Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3151) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszi. Nem bírom beállítani XP Pro-n a CLASSPATH értéket.
Hogy SciTE-vel tudjak fordítani.
Netbeans-t is használok, de a SciTE is megy mellett párhuzamosan.

Egyáltalán mit kell oda beállítani, milyen értéket a JAVA könyvtár bin könyvtárát?
Próbáltam már mindent, amit a google-val lehet keresni, de nem működik... :(
Tesztre a CMD-ben a javac-ot írom be. CMD-ben a Java parancs az rendben lefut 1 oldalnyi szöveggel.

Köszi,

(#3152) Superhun válasza _kovi_ (#3151) üzenetére


Superhun
addikt

A path környezeti változóba vedd fel a JDK telepítési mappájában található bin mappát (nálam: c:\Program Files\Java\jdk1.7.0_09\bin). Onnantól kezdve bárhonnan működni fog a javac.

(#3153) DreaD88


DreaD88
tag

Helo!

Nemrég kezdtem javaban programozni és a hashset-el van most problémám...
Valaki le tudná írni, hogy kell használni?

Jól tudom azt, hogy ha van mondjuk egy kollekcióm es hashset-be adom meg őket, akkor a hashset kiszűri az azonos elemeket és mindenből csak egyet ad vissza?

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#3154) Karma válasza DreaD88 (#3153) üzenetére


Karma
félisten

Ha a "hashset-be adom meg" alatt azt érted, hogy létrehozol egy HashSetet, konstruktorban átadva a már meglévő kollekciódat; a "mindenből csak egyet ad vissza" alatt meg iterációt (foreach vagy manuális iteráció, mindegy) akkor igaz.

Azzal a kitétellel, hogy az elemek sorrendje összezilálódhat, mert semmi garancia nincs. Ha azt akarod, hogy a sorrend is megmaradjon, LinkedHashSetet használj.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#3155) Lacces válasza DreaD88 (#3153) üzenetére


Lacces
őstag

Én úgy tudom, hogy alapból csak egyet is rak bele. És ezért lassú az elem beillesztése, de gyors az elem visszaadása. De mindig van tőlem okosabb a fórumban, érdemes rájuk várni :)

Amúgy itt találsz példákat a hashset műveletekhez, ha lejebb mész, akkor látsz még további témákat, remove, add, select stb.

Van a
Set h = new HashSet();
HashSet<Integer> h = new HashSet()
típusú is :)

(#3156) DreaD88 válasza Karma (#3154) üzenetére


DreaD88
tag

Köszi mindkettőtöknek, nézem az új infókkal...

Am a sorrend lényegtelen, mert generáltam 15 db abc oldalú háromszöget, mindegyiknek külön külön véletlen az oldalhossza és heron képlet alapján kiszámolom a területüket, ez meg is van, már csak annyi van hátra, hogy összehasonlítom a generált háromszögek területét, hogy ne legyen 2 egyforma.

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#3157) Superhun válasza DreaD88 (#3153) üzenetére


Superhun
addikt

Definiáld felül a háromszög osztályban az Object ősosztály equals metódusát, és akkor adjon vissza igazat, ha a két háromszög területe megegyezik. Így amikor hozzáadogatod a háromszögeket a HashSet-hez, azok nem kerülnek bele a halmazba, amelyeknek a területe már szerepel.

Kódban ez vhogy így néz ki (nálam most a háromszög osztályt Triangle-nek hívják):

@Override
public boolean equals(Object o) {
if (o instanceof Triangle) {
Triangle t = (Triangle) o;
if (t.getArea() == getArea()) {
return true;
}
}
return false;
}

// A hashCode metódust is illik felüldefiniálni,
// ha az equals-t felüldefiniálod. Az a lényeg,
// hogy egyezzen meg annak a két objektumnak a hashkódja,
// amelyekre az equals igazat ad vissza.
@Override
public int hashCode() {
return (int) getArea(); // ezt lehet máshogy is, de a célnak megfelel
}

[ Szerkesztve ]

(#3158) thboxx


thboxx
aktív tag

Hali!

Nem tudom, jó helyre írok-é' :DDD , de hátha... Szóval van egy .jar kiterjesztésű kis alkalmazásom, amit elvileg katt2x aztán megy, mint egy kis szutyok egy exe-s ősgame... de nálam nem történik semmi. Ill. pillanatra beugrik a parancssor, aztán ahogy jött, úgy el is tűnik... Legújabb JDK van fent a gépen... Már a hajamat tépem tőle... :W Valaki tudna nekem segíteni?

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#3159) kispx válasza thboxx (#3158) üzenetére


kispx
addikt

parancssorban próbáld meg a program mappájában kiadni:
java -jar fájlneve.jar

De előszór a PATH változót állítsd be. (Feltéve ha még a java.exe elérési útvonala nincs benne)

[ Szerkesztve ]

(#3160) thboxx válasza kispx (#3159) üzenetére


thboxx
aktív tag

Azt megtaláltam, hogy hol és mit kell megváltoztatni... De mire?? :F Őszintén, most kissé lámának érzem magam a géphez... :DDD

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#3161) kispx válasza thboxx (#3160) üzenetére


kispx
addikt

Magyarul le van itt írva. A második bekezdés az érdekes, mivel neked már fent van a jdk.

"Windows operációs rendszeren parancssorból, vagy .bat állományból:
SET PATH=%PATH%;c:\Program Files\java\jdk1.5.0\bin ; ."

Résznél természeten neked más elérési útvonalad lesz a jdk bin mappájához.

[ Szerkesztve ]

(#3162) kispx válasza kispx (#3161) üzenetére


kispx
addikt

Szerk.: (lejárt az időm)

Összefoglalva:
Ezt add hozzá a PATH változóhoz: ;c:\"Program Files"\Java\jdk1.7.0\bin
Ha a jdk bin nevű könyvtárának más az elérési útvonala, akkor annak megfelelően változtasd meg.

(Bocsi az előző hszemet kapkodva állítottam össze :) )

[ Szerkesztve ]

(#3163) thboxx válasza kispx (#3162) üzenetére


thboxx
aktív tag

Nem megy... A PATH változót beállítottam, meg megcsináltam a CLASSPATH változót is a megadott értékekkel... :B

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#3164) Superhun válasza thboxx (#3158) üzenetére


Superhun
addikt

Próbáltad már úgy, hogy a JRE bin mappájában lévő javaw.exe-vel társítod a jar kiterjesztést? Egyébként ha felraksz egy JRE-t (nem JDK-t), akkor alapból társítania kéne a javaw.exe-vel.

(#3165) thboxx válasza Superhun (#3164) üzenetére


thboxx
aktív tag

Szia! Most próbáltam... de még a parancssor ablak sem ugrott be így... :(((

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#3166) Superhun válasza thboxx (#3165) üzenetére


Superhun
addikt

Szedd le a JRE-t: [link] Ez társítani fogja a jar fájlokat.

(#3167) thboxx válasza Superhun (#3166) üzenetére


thboxx
aktív tag

"Congratulations!
You have the recommended Java installed (Version 7 Update 9). " Ezt kaptam, mikor le akartam tölteni... Amúgy a JDK tartalmazza a JRE-t nem?

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#3168) Superhun válasza thboxx (#3167) üzenetére


Superhun
addikt

Tartalmaz egy privát JRE-t, amit csak ő használ, ezt a külső programok nem látják, a társítások sem jönnek létre.
Ha nem akarja az igazat, akkor töltsd le az offline installert: [link]

(#3169) modder válasza Superhun (#3157) üzenetére


modder
aktív tag

Én nem keverném ezt bele, mert az equals()-nak és a hashCode()-nak az egyedet kell tudnia azonosítania, és nem egyetlen tulajdonságát. Végtelenféle háromszöget lehet ugyanazzal a területtel. Szóval ez ellent mond a Java equals()-ra és hashCode()-ra vonatkozó contractjának.

Nem is adna jó eredményt, mert a terület nagy valószínűséggel Float lesz, amit nem tudsz még javában sem alapból úgy összehasonlítani, hogy mindig jó eredményt kapj, pláne nem az == operátorral:
http://docs.oracle.com/javase/1.4.2/docs/api/java/lang/Float.html#equals(java.lang.Object)

Nem tudom mire kell itt a HashSet, de én úgy oldanám meg a dolgot memóriahatékonyan, hogy:
1) csinálok egy ArrayList<Haromszog> haromszogek listát
2) csinálok egy másik ArrayList<Float> teruletek listát
3) ahogy generálom a háromszögeket a ciklusban, egy belső ciklusban minden legenerált háromszögre végigmegyek a 'területek' összes elemén és megnézem, hogy benne van-e az új háromszög területe, így:
if(Math.abs( aktualisTerulet - ujHaromszogTerulet) < 0.001f)
benne van
else
nincs benne, hozzáadom a háromszögekhez a háromszöget, és hozzáadom a az ujHaromszogTeruletet a teruletekhez

Ha pontosabb float egyenlőség vizsgálat kell, ezt találtam neten http://www.cygnus-software.com/papers/comparingfloats/comparingfloats.htm

esetleg gyorsabban futó megoldást is találhatsz, ha valamilyen orderes listet használsz pl http://docs.oracle.com/javase/1.4.2/docs/api/java/util/Collections.html#binarySearch(java.util.List, java.lang.Object, java.util.Comparator) -vel keresel a területek között

[ Szerkesztve ]

(#3170) bucsupeti


bucsupeti
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Hibernate-et és MySQL-t használó NetBeans alatt készített alkalmazás GUI-val.
Két táblázat van benne, amiket feltöltök a perzisztens objektumokkal. A második táblázat az első detail táblája, azaz az egyik adattagja (ami Set típusú) tételeit tartalmazza.
A lényeg az hogy ha törlök valamit a detail táblából akkor látom az SQL parancsot (delete) az output ablakban. Az SQL adatbázist megnézve látszik hogy törlődött a rekord, viszont a vizuális komponensben (jTable) nem látszik a frissítés. Természetesen újra feltöltöm a táblát, de nem frissül. Olyan mintha valahol (cache?) ott maradna az adat. Új session-t indítok minden egyes lekérdezésre, flush() és evicat() meg minden van a törlő művelet után, de nem frissül. Az output ablakban látszik hogy a select nem fut le újra, pedig ott van a lekérdezés és debugolva is ellenőriztem végrehajtja a sort, de nincs adatbázis kérés mögötte.
Ha kilépek és újraindítom a progit akkor már minden rendben látszik.

Hogy lehet rábírni hogy frissüljön rendben minden? Mi a francért nem frissül?

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#3171) gygabor88 válasza bucsupeti (#3170) üzenetére


gygabor88
tag

Kod nelkul nehez megmondani, hogy mi a baj, de nem nyelsz el egy catch agban egy exceptiont, ami nincs kiloggolva?

"Új session-t indítok minden egyes lekérdezésre"

Ez anti-pattern. Mivel desktop approl van szo, gondolom csak egy user hasznalja egyszerre. Boven eleg akkor nyitni uj sessiont, ha az elozo inkonzisztens allapotba kerul.

[ Szerkesztve ]

(#3172) thboxx válasza Superhun (#3168) üzenetére


thboxx
aktív tag

Még mindig nem megy... :O :W Így sem

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#3173) sutszi válasza bucsupeti (#3170) üzenetére


sutszi
veterán

Lehet, hogy nem pont ez kell neked, de amennyire nem látunk a kódból semmit, annyira talán ez is jó lehet: [link]

Egyébként gondold végig.
Mi a jTable adatforrása? Elvileg azon objektumok halmaza( valamilyen kollekció) melyeket a hibernate-en keresztül kezelsz és az adatbázis táblák rekordjainak feleltethetőek meg...

Akkor most jön a kérdés...Pontosan honnan is törölted? (Ha a hibernate és a DB látja...) De a jTable nem...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3174) Superhun válasza thboxx (#3172) üzenetére


Superhun
addikt

Társítva lett a jar kiterjesztés? Más jar fájlok se mennek?

(#3175) modder válasza bucsupeti (#3170) üzenetére


modder
aktív tag

Hogyan törölsz?
Ha simán törlöd a detail entitást, de nem nem frissíted a parent entitás (a másik táblából) Set-jét és nem mergeled (sorry nem vágom pontosan a hibernate-es terminológiát) őt, akkor a hibernate cache úgy érzékelheti, hogy az objektumon nem történt semmi változás (a kapcsolatot csak az egyik oldalról törölted, a parent felől nem), ezért nincs oka újra lekérdezni olyan result setet mégegyszer.

Próbáld meg, hogy a parent entitás Set-jéből törlöd a detailt, majd mergeled a parent entitást.

Remélem ez menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#3176) bucsupeti válasza gygabor88 (#3171) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Köszönöm az eddigi válaszokat. Közben megoldódott a dolog egy session.clear() oldotta meg a problémát a tranzakció lezárása után.

"Ez anti-pattern. Mivel desktop approl van szo, gondolom csak egy user hasznalja egyszerre. Boven eleg akkor nyitni uj sessiont, ha az elozo inkonzisztens allapotba kerul."

Az igaz hogy desktop app, de ez miért is vonja maga után hogy "csak egy user használja egyszerre"?
Desktop app, de központi adatbázissal dolgozik. Az alkalmazás pedig a felhasználók gépein található meg.

Egyébként nagy baj az ha egyetlen session-t használok a futás alatt?

Az architektúra úgynéz ki, hogy vannak a perzisztens osztályok, ez mellett van egy üzleti logikát megvalósító osztály (UzletiLogika) és van a kliens, ami bármi lehet, jelenleg egy desktop swing GUI.
Az UzletiLogika osztálynak egyetlen statikus adattagja van, ami nem más mint egy Session. Ezen dolgozik az összes metódus. A metódusok a kliens(ek)nek szolgáltatnak adatokat, amik különféle egyszerű és összetett adatszerkezeteket adnak át. A perzisztens osztályok adattagjait alakítják át listákká, vektorokká stb...
Paraméterül azonosítókat kapnak és soha nem adnak vissza perzisztált objektumot.
Így az UzletiLogika osztályban dolgozik csak a Hibernate. A GUI csak meghívja az ottani metódusokat és valamilyen nem perzisztens adatot kap, amit megjelenít.

Most már működik a program.

A kérdésem az hogy a felvázolt architektúra szerintetek rendben van? Illetve jó megoldás-e az egyetlen session használata?

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#3177) bucsupeti válasza modder (#3175) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Nálad a pont!

Valóban a detail osztályból töröltem és nem a parrenten keresztül.
Kipróbáltam a javaslatodat és rendben van a dolog, ha a szülő osztály Set-jéből remove-olom az elemet. Ekkor már van adatbázis kérés és frissít rendesen!

Köszi!

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#3178) modder válasza bucsupeti (#3177) üzenetére


modder
aktív tag

szívesen, érdemes a kapcsolatok mindkét oldalát rendben tartani.
Meg rászánni az időt, utána olvasni a konfigurálásnak, hogy úgy működjön, ahogy elvárható

(#3179) thboxx válasza Superhun (#3174) üzenetére


thboxx
aktív tag

Semmilyen jar fájl nem megy... Mármint ha a telefonos jar fájloknak is mennie kéne így mert azokon, és ezen kívül más jar-om nincs... :(

Szerk.: igen, társítva lett...

[ Szerkesztve ]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#3180) Superhun válasza thboxx (#3179) üzenetére


Superhun
addikt

A telefonos jar fájlok persze, hogy nem mennek... Akkor mindvégig ez volt a baj.

(#3181) thboxx válasza Superhun (#3180) üzenetére


thboxx
aktív tag

Akkor írom még egyszer, azokon, ÉS ezen ( ami nem telefonos ) kívül más jar fájlom nincs...

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#3182) Superhun válasza thboxx (#3181) üzenetére


Superhun
addikt

Mindenképpen meg kéne nézed más desktop jar alkalmazásokkal is.

(#3183) gygabor88 válasza bucsupeti (#3176) üzenetére


gygabor88
tag

"A kérdésem az hogy a felvázolt architektúra szerintetek rendben van? Illetve jó megoldás-e az egyetlen session használata?"

Mint mondtam, a Session inkonzisztens allapotba kerulhet, igy nem erdemes csak egyet hasznalni. Ez a javadocban is le van irva.
A masik, hogy a Session nem thread safe, igy leginkabb a session-per-request megoldast szoktak kovetni. De ez nem azt jelenti, hogy ha egy muvelethez tobb select / insert /akarmi kell, akkor mindegyikhez letre kellene hozni egy sessiont.
A statikus dolgokat felejtsd el, unit tesztelhetetlen. Ritkan van ertelme (konstants, logger, ...), de alapvetoen csak thread safety problemakhoz vezetnek. Jelenleg is tobb kulonbozo metodusod dolgozik egy statikus nem thread safe peldanyon, tehat neked kell gondoskognod rola lockolassal vagy valami mas modon, hogy egyszerre csak egy valaki hasznalja.

(#3184) thboxx válasza Superhun (#3182) üzenetére


thboxx
aktív tag

Próbáltam, de nem megy... Nem értem, mi lehet a probléma... :F

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#3185) Superhun válasza thboxx (#3184) üzenetére


Superhun
addikt

Most arra kérnélek, hogy próbáld konzolból futtatni a jar fájt. Hívj elő egy parancssort, és írd be ezt:

java -jar "a jar fájl elérési útja"

Ki fog írni valamilyen hibaüzenetet. Másold be azt ide. Ha túl hosszú, akkor pastebin.com

(#3186) sztanozs válasza thboxx (#3184) üzenetére


sztanozs
veterán

Próbáld meg tényleg valami desktopos alkalmazással - mondjuk ezzel: [link]
Ne zavarjon meg a fájlnévben a UNIX rész. Mivel java, így platformfüggetlen - csak azért unix, mert nem települ közvetlenül a windowsba, mint az installeres verzió.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3187) thboxx válasza Superhun (#3185) üzenetére


thboxx
aktív tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :C :C

Ezaaaaz!! Most parancssor-ból elindult! 1000 hálám érte!! :R :DD

Szerk.:

(#3186) sztanozs: ez az alkalmazás viszont nem indult el, mert hiányzik neki az nspr4.dll...

[ Szerkesztve ]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#3188) thboxx válasza thboxx (#3187) üzenetére


thboxx
aktív tag

Helyesbítenék... elindult... de azon kívül semmi más... :DDD

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#3189) Superhun válasza thboxx (#3188) üzenetére


Superhun
addikt

Kapsz a többinél vmilyen hibaüzenetet a parancssorban?

(#3190) sztanozs válasza thboxx (#3187) üzenetére


sztanozs
veterán

nspr4.dll? Ez valami flash szutyok, semmi köze nincs a javához...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3191) dany27


dany27
őstag

Üdv!

JTree-vel szeretném megjeleníteni a településeket megyékre lebontva.
Hogy tudom azt elérni hogy ha bent vannak a megyék a fában, és tölteném be a településeket egy fileból akkor tudja hogy melyik megye alá kell beszúrnia az adott települést?
Az megvan hogy hogyan döntöm el hogy melyik megye, csak azt nem hogy ezután hogy tudom megmondani neki hogy na ezt most ide szúrd be szépen...
Van egy telepulesek osztalyom melynek van egy megyeID adat tagja is, ez alapján könnyen megtudom mondani h az adott megyéhez melyik települések tartoznak.

Előre is köszi a válaszokat!

(#3192) thboxx válasza Superhun (#3189) üzenetére


thboxx
aktív tag

Na... ha csak simán a java.exe-hez társítom, kidob egy olyan hibaüzenetet, hogy:

"Error: could not find or load main class D:\.......jar"

Parancssor meg megint nem tudja futtatható programként, vagy mi ként felismerni a <java> -t... :U

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#3193) Superhun válasza thboxx (#3192) üzenetére


Superhun
addikt

A c:\Windows\System32 mappában ott kell lenniük a java.exe-nek és a javaw.exe-nek. Ha nincsenek ott, akkor nálad komolyabb problémák vannak...

(#3194) thboxx válasza Superhun (#3193) üzenetére


thboxx
aktív tag

:K Ott vannak... mégsem megy :DDD idegölő kicsit... :o

Szerk.: bocs, hogy ennyi gondot okozok... szólj, ha húzzak a... :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#3195) Superhun válasza thboxx (#3194) üzenetére


Superhun
addikt

És a c:\Windows\System32 benne van a path környezeti változóban?

(#3196) gygabor88 válasza thboxx (#3192) üzenetére


gygabor88
tag

"Error: could not find or load main class D:\.......jar"

Nem minden jar futtathato. Sot, tipikusan a legtobb jar nem futtathato es valoszinuleg te is ilyet kaptal. A masik lehetoseg, hogy az alkalmazas keszitoje rosszul csomagolta be a programot es nincs beallitva main class a manifestben. Ilyenkor ugyan meg elindithatod a programot, de tudnod kell a main class pontos nevet hozza.

(#3197) thboxx válasza Superhun (#3195) üzenetére


thboxx
aktív tag

"C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live;C:\Program Files\PC Connectivity Solution\;C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools\;C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static;C:\Program Files\Windows Live\Shared"

ezek vannak a path környezeti változóban...

(#3196) gygabor88: kicsit hétköznapibban fejtsd ki kérlek... :B

Szerk.: hozzáadtam a system32-t a környezeti változókhoz... de semmi

[ Szerkesztve ]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#3198) thboxx válasza thboxx (#3197) üzenetére


thboxx
aktív tag

:Y áthoztam öcsémhez... MineCraftozik... minden gond nélkül elindult neki... :W

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#3199) Superhun válasza thboxx (#3198) üzenetére


Superhun
addikt

Ha hozzáadtad a c:\Windows\System32 elérési utat, onnantól kezdve el kell tudni érned a parancssorból a java.exe-t és a javaw.exe-t. Nem írhat olyat, hogy nem találja ezt a programot. Ha ezt írja, akkor vagy nem jól adtad hozzá, vagy nem indítottad újra a parancssort, miután hozzáadtad.
Egyébként nagyon kevés elérési út van nálad a path környezeti változóban. A systemrootnak defaulton ott kéne lennie. Valaki vagy valami "tisztogatást" végzett nálad...

(#3200) thboxx válasza Superhun (#3199) üzenetére


thboxx
aktív tag

Hát akkor lehet újrahúzom majd a win-t... Aztán tiszta lappal kezdem. Ha akkor sem megy majd jelentkezem.
Addig is köszönöm a sok segítséget! :R

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.