Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) NeoGara


NeoGara
csendes tag

Sziasztok! Lehet nem jó helyre írok. Inviteles vagyok, kártyán kapom a szolgáltatást. Két LG TV-m van, egy öreg Wifi nélkül, és egy modern Wifivel. Mindkét eszközön rossz az idő az óraállítás óta. A Wifi-s TV ha automatán van GMT+2-be rakja magát, van opció egyedi GMT beállítására, ha beállítom GMT+1-re akkor is marad az 1 óra késés.
Azért írom ebbe a fórumba, mert WIFI nélküli TV-m csak az inviteltől veheti a pontos időt és ott késik 1 órát.
Csináltam már gyári beállítások visszaállítását, a menüt ezerszer átnyálaztam, nem találom a megoldást. Más találkozott ilyen gonddal?
Helyileg: Baja-Vaskút

(#30202) NeoGara válasza NeoGara (#30201) üzenetére


NeoGara
csendes tag

"Azért írom ebbe a fórumba, mert WIFI nélküli TV-m csak az inviteltől veheti a pontos időt és ott IS késik 1 órát."

(#30203) Staradder válasza NeoGara (#30202) üzenetére


Staradder
tag

Nekem az ő box-ukon sem áll át az óra.

(#30204) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

Az Invitel már a DIGIé pár éve, de a tábla örök úgy látszik:D

alt="" title=""

Hajdúszoboszló...

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#30205) zzola válasza GoodSpeed (#30204) üzenetére


zzola
félisten

Mivel még két külön cég...
Az eMAG meg az Edigitalé...

(#30206) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

[link]

"INVITEL HÁLÓZAT KORSZERŰSÍTÉS ÉS DIGI HÁLÓZATÉPÍTÉSI MUNKÁLATOK ESZTERGOMBAN"

(#30207) krono.


krono.
tag

Sziasztok!

Invinetworknél vagyok, és egy ideje folyamatosan packet losst tapasztalok. Próbáltam panaszt tenni a szolgáltatónál, de ilyenkor kiküldenek egy embert, csinál valamit, majd aláirat egy papírt, hogy a probléma megoldódott, holott mutatom neki, hogy ez nem lett jobb. Első alkalommal modemet cseréltek, második alkalommal ethernet portot tisztogattak meg. Természetesen egyik sem oldotta meg a problémát, traceroute alapján náluk (a hálózaton) van a probléma. Azzal fenyegetnek, hogy ha nem írom alá a papírt/újból kihívom őket ismételten lokálisan fognak problémát keresni, és még a kiszállást is kiszámlázzák, pedig egyértelmű, hogy a hiba nem nálam van. Szerintük mivel a speedtesten a ping jó, és a garantált minimum sebesség megvan, ezért nincs jogom panaszkodni.
Valaki járt már hasonló cipőben?

(#30208) zzola válasza krono. (#30207) üzenetére


zzola
félisten

Meg kell nézni az ÁSZF erre vonatkozó részét.
Én pl. most kötöttem a Vodafone-hoz, ott már az "arcomba nyomták", hogy nincsen min. ping illetve a ping ingadozás is elfogadható és a pocket loss is szerepel, mint elfogadható tényező. Magyarul sok PL és magas ping miatt nem lehet elállni a szerződéstől, szolgáltató nem vállal minimum értékeket.

Mekkora a PL illetve miért baj az neked, vagy miben nyilvánul meg a magas szám? Valami hátrány ér emiatt?

(#30209) krono. válasza zzola (#30208) üzenetére


krono.
tag

Tracerouteozva ilyen 15%-ot mértem, ami szerintem már elég jelentős.
Bármiféle online játékban rubberbanding/szakadások vannak.

A legnagyobb probléma, hogy tudtommal az invinetwork is digi hálózaton megy, az egyetlen alternatívám pedig ugyancsak a digi...

(#30210) zzola válasza krono. (#30209) üzenetére


zzola
félisten

Hja, mondjuk az elég gáz!

(#30211) PitLee válasza krono. (#30207) üzenetére


PitLee
őstag

" traceroute alapján náluk (a hálózaton) van a probléma"
Mit pingeltél ?
Anno én a MTU limtet állítottam, mondjuk az még Win7 alatt volt, BF3 és WoT miatt.

https://www.sevenforums.com/tutorials/94721-mtu-limit-test-change-your-connections-mtu-limit.html

(#30212) krono. válasza PitLee (#30211) üzenetére


krono.
tag

A hosted-by.hiperz.com -ot szoktam próbálni, mert ők hostolják a faceit CS:GO szervereket, de igazából mindenhol érzem/látom, BF5-ben van kis visszajelző ikon, ami narancsként világít jórészt, meg más játékban is bőven érezhető.

Kipróbálom ezt az MTU dolgot, köszi.

(#30213) kingadam


kingadam
csendes tag

Sziasztok. Az elmúlt napokban rendszeresen nincs internetem. Ha újraindítom a hgw-t (tc7200) akkor egy darabig van de kb 1,5 óra utan megint nem tölt be semmit. Van mögötte egy router sem annak wifijen sem a tc7200ra kábellel kötött gépen sincs. Ledek világitanak legutóbb az us led ütemesen villogott. A webes felületen nem láttam problémát. Mi lehet a probléma haldoklik a hgw? Köszi

DESKTOP: Gigabyte GA-H87M-HD3 | INTEL Core i5-4570 | Corsair Vengance 2*4GB | Corsair CX-600 | 2* WD Green 2 TB 2* WD Green 1,5TB 1*WD Blue 500GB | Sennheiser HD595 HTPC: Streacom fc5 | Gigabyte B85N | INTEL Core i3-4330 | Kingston 2*4GB | OCZ Agility 3 60GB | HDPLEX HiFi 250W | Arcam irDAC

(#30214) kabelmania27 válasza kingadam (#30213) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Amennyiben megírod, hogy milyenek a modemértékek meg tudjuk írni, hogy jelszint probléma okozza-e az akadást.

[ Szerkesztve ]

(#30215) user12 válasza kingadam (#30213) üzenetére


user12
őstag

Amikor meghal a net és elkezd villogni az us led, nem mozdul meg a kábel vagy maga a hgw?
A kábel nincs megtörve valahol?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#30216) Gondwana


Gondwana
addikt

Szombat óta szegedi optikai kapcsolaton nincs net.
Ma már néhány másodpercre sikerült felcsatlakozni, csak, hogy a checkip.dyndns.org a saját címünket adja vissza, egyébként csak akkor van net, ha a routerre kötöm a mobilomat (Voda)
Állítólag országos gebasz, de itt meg senki se panaszkodik. Tényleg másnál se megy, vagy csak hárítanak?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#30217) kingadam válasza user12 (#30215) üzenetére


kingadam
csendes tag

Nem mozog a kábel és a modem sem tuti. A ds led egyébként csak egyszer vettem észre hogy villogott. A ledek vilagitanak csak az ethernet villog.

DESKTOP: Gigabyte GA-H87M-HD3 | INTEL Core i5-4570 | Corsair Vengance 2*4GB | Corsair CX-600 | 2* WD Green 2 TB 2* WD Green 1,5TB 1*WD Blue 500GB | Sennheiser HD595 HTPC: Streacom fc5 | Gigabyte B85N | INTEL Core i3-4330 | Kingston 2*4GB | OCZ Agility 3 60GB | HDPLEX HiFi 250W | Arcam irDAC

(#30218) kingadam válasza kabelmania27 (#30214) üzenetére


kingadam
csendes tag

Csináltam két képet a modemértékekről amikor éppen nem megy a net:
[link] [link]

DESKTOP: Gigabyte GA-H87M-HD3 | INTEL Core i5-4570 | Corsair Vengance 2*4GB | Corsair CX-600 | 2* WD Green 2 TB 2* WD Green 1,5TB 1*WD Blue 500GB | Sennheiser HD595 HTPC: Streacom fc5 | Gigabyte B85N | INTEL Core i3-4330 | Kingston 2*4GB | OCZ Agility 3 60GB | HDPLEX HiFi 250W | Arcam irDAC

(#30219) kabelmania27 válasza kingadam (#30218) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Us led villogása azt jelenti, hogy nem csatlakozott a modem a feltöltési csatornákra.
Ezek az értékek rendben vannak, lehet érdemes lenne cserélni a modemet.
Ha van rá lehetőség nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax.

[ Szerkesztve ]

(#30220) kingadam válasza kabelmania27 (#30219) üzenetére


kingadam
csendes tag

Az osztó Technetix TRIS-210EEN.
Milyen HGV-k vannak most forgalomban? Lusta voltam cseréltetni korábban olyanra amit lehet bridge módba rakni de akkor most csereként azt kérek ha nem rosszabbak mint a technicolor.

DESKTOP: Gigabyte GA-H87M-HD3 | INTEL Core i5-4570 | Corsair Vengance 2*4GB | Corsair CX-600 | 2* WD Green 2 TB 2* WD Green 1,5TB 1*WD Blue 500GB | Sennheiser HD595 HTPC: Streacom fc5 | Gigabyte B85N | INTEL Core i3-4330 | Kingston 2*4GB | OCZ Agility 3 60GB | HDPLEX HiFi 250W | Arcam irDAC

(#30221) kabelmania27 válasza kingadam (#30220) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez az osztó 10dB-t csillapít letöltés irányban így ha jól számolok rendben van a bejövő jelerősség. Ezt a modemet nem lehet bridge módba tenni ezért érdemes cseréltetni más tipusra. Létezik cisco 3208 vagy 3212, Thomson, és van fekete színű CBV382E1 is ami a legújabb tipus. Lehet a technikus cserélni fogja az osztót mmwo-ra.

[ Szerkesztve ]

(#30222) kingadam válasza kabelmania27 (#30221) üzenetére


kingadam
csendes tag

Köszönöm!

DESKTOP: Gigabyte GA-H87M-HD3 | INTEL Core i5-4570 | Corsair Vengance 2*4GB | Corsair CX-600 | 2* WD Green 2 TB 2* WD Green 1,5TB 1*WD Blue 500GB | Sennheiser HD595 HTPC: Streacom fc5 | Gigabyte B85N | INTEL Core i3-4330 | Kingston 2*4GB | OCZ Agility 3 60GB | HDPLEX HiFi 250W | Arcam irDAC

(#30223) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Van most valami karbantartás az invitelnél, mert néhány napja elég gyakran elmegy a tv adás és azt vettem észre, hogy csak a hd-k nem elérhetőek. Érdekes módon az analóg csatornák működnek. Egyébként internet ezalatt az idő alatt is van.

(#30224) Peter Kiss válasza kisapa (#30223) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nálunk tegnap Bárándon volt ilyesmi, analóg ment, internet volt, de a digitális adások megszűntek, de aztán helyreállt.

(#30225) Tigris55 válasza Peter Kiss (#30224) üzenetére


Tigris55
csendes újonc

Ma azt az infot kaptuk a Digitől, hogy 30-án megtörténik az átállás az Invitelről a Digire. Biztos emiatt vannak technikai problémák.

(#30226) Lajosnagy17 válasza Tigris55 (#30225) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Koaxról optikára is történik átállás?

(#30227) Tigris55 válasza Lajosnagy17 (#30226) üzenetére


Tigris55
csendes újonc

Nem tudom.

(#30228) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Már Algyőn is elő lehet fizetni a DIGI FTTH-ra.

(#30229) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Nincs valakinek információja a következő településekről:
Pápa, Szarvas, Szentes, Zirc és Mórahalom?

(#30230) Diák66 válasza Lajosnagy17 (#30229) üzenetére


Diák66
őstag

Itt a környéken a zirci járásban nem láttam még senkit se dolgozni. Pannonhalma - Écs viszont bővülgetett ooptika ügyben. Invitech-et is gyakran lehetett látni arra.

(#30231) Lajosnagy17 válasza Diák66 (#30230) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Azok Telekom fejlesztések a METALCOM által.

(#30232) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Vác is nagyon csendes, ott sem történik semmi?

(#30233) supercow válasza Lajosnagy17 (#30232) üzenetére


supercow
őstag

A helyi topicba írtam pár napja, hogy a mi utcánkban húztak légkábelt, pedig csak jól beépült külterület, zártkert. Nagyon várom a bekötést. :K

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#30234) Lajosnagy17 válasza supercow (#30233) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Azért kérdeztem, mert már régóta fent van a Digi honlapján Vác különböző utcákkal. Ez azt szokta jelenteni náluk, hogy dolgoznak a hálózat kiépítésén.
A legújabb helység Algyő. Az is csak 1-2 utcával volt fent, de gyakran változott, most meg már teljesen készen vannak, átadva. Esztergom hasonló, már majdnem kész vannak ott is.
Egyébként köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#30235) Intruder2k5 válasza Lajosnagy17 (#30234) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Köztársaság út, és a Horváth Mihály utca ami jelenleg elérhető, két kisváci utca, ahol tudtommal már az Inviteltől megörökölt optika van, azt tették át DIGI névre. De egyébként van ismerősöm Vácon a Köztársaság úton, aki nem régen költözött oda, és Ő akart szerződni a DIGI-vel, de nem tudott. Azt mondták neki az ügyfélszolgálaton, hogy az Invitel már nem szerződik, a DIGI meg még nem, jelenleg csak azoknak szolgáltatnak, akiknek élő, régebbi szerződésük van. Szóval így neki is maradt a Kábeltv Kft. Amúgy régebben is volt már ilyen anomália a DIGI honlapján, akkor is két utca volt elérhető, azt hiszem a Zöldfa utca 0 hsz., ami értelemszerűen nem létezik, és a Cházár András utcában egy ház, talán a 25. Aztán ezeket törölték.

(#30236) Lajosnagy17 válasza Intruder2k5 (#30235) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Akkor reméljük a legjobbakat, remélhetőleg hamarosan felpörögnek a dolgok.

(#30237) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Értesítés építési engedély megadásáról – CS/15963-2/2021. számú határozat: Pápa, GPON-hálózat, IV. ütem, „A” terv – Borsosgyőr és Kéttornyúlak településrészek (kábelezés meglévő EON-oszlopsoron)
Közzétéve: 2021. július 15.

Szerintem nem DIGI fejlesztés, inkább SZIP-nek tűnik.

(#30238) frici69 válasza Lajosnagy17 (#30237) üzenetére


frici69
tag

Igen, szerintem is SZIP-es, arról gondolom,hogy CommCAD Kft a kérelmező! Egyébként mindkét falu közigazgatásilag Pápához tartozik.
Remélem valami megindul végre...!

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#30239) dobsa


dobsa
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy Invitel FTTH internet szolgáltatáshoz milyen eszközt ad jelenleg a szolgáltató? Csak internet lesz bekötve.

(#30240) Lauda válasza dobsa (#30239) üzenetére


Lauda
félisten

Rtl most+ adásokhoz lehet kérni invitelrs kódot?

(#30241) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Kunágota, Csabaszabadi és Magyarbánhegyes.

A DIGI FTTH már működik. :)

Algyő pár hete lett kész.

(#30242) farkas-j


farkas-j
őstag

Sziasztok!
Keresek olyan Digis vagy Inviteles vezetékes szolgáltatást használót, akinek nincs mobilinternete és nem is kíván használni. Van ugyanis a Diginek egy 50GB-os mibilnet előfizetése, amit szívesen megvásárolnék, de felénk nincs Digis vezetékes szolgáltatás, így saját jogon nem vehetek ilyen mobilnetet. Aki szívesen átadná a szolgáltatást, kérem írjon nekem magánba! Egy évet kifizetnék előre és a stick-re nem tartanék igényt. Köszönöm!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#30243) sziszi-fuszi válasza farkas-j (#30242) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

A simán köthető Digi mobil max. 30 gigabájtos csomag 1500-ért miért nem jó? Túl sok az 500 HUF különbség? Mert ezt bárki kötheti.

Digi mobil

Mi alá kell írás?

(#30244) farkas-j válasza sziszi-fuszi (#30243) üzenetére


farkas-j
őstag

Rendben van amit írtál és nem az 500Ft-on múlik, hanem az általad írt csomag 30GB-os, amit meg én szeretnék az 50GB-os (ráadásul olcsóbb is). Online TV-hez (Horizon GO, TARR MobilTV) és filmezéshez kellene (HBO GO, Netflix), ezért kellene az 50GB.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#30245) sziszi-fuszi válasza farkas-j (#30244) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Én tuti nem adnám. Ha bármi illegális történik azon a készüléken, amibe beteszed a kártyát, engem csesztetnének először. S megvallom, nem is javaslom senkinek, hogy megtegye. Olyan visszaélésekre adna módot, ami felett nem rendelkezik az aki csak a nevét adja.

Ha több net kell, kérj két SIM-et, nincs korlátozva a kártyák és előfizetések száma. Igaz, drágább. De azért havi szinten nem olyan óriási összeggel, hogy ha erre van szükség, akkor ne lehessen kifizetni. Vagy van egy másik megoldás, hogy nem a DIGI előfizetését használod, hanem mondjuk 3x annyiért a semmiféle korlátozást nem tartalmazó nagy szolgáltatóét. (pl. T)

Mi alá kell írás?

(#30246) farkas-j válasza sziszi-fuszi (#30245) üzenetére


farkas-j
őstag

Ha bármi illegálisat akarnék művelni, akkor azt feltöltőkártyással csinálnám, de úgy is nagy lenne a lebukás veszélye. De feltételezzük, hogy mégis elkövetek valami illegálisat az itt kapott előfizetéssel. Az adott időpontban használt IP cím alapján meg van az ICC szám (a hozzárendelt hívószám), a használt készülék IMEI száma és a pontos földrajzi pozíciója (+-5m). A valós előfizető meg pluszban bemondaná a rendőrségnek a személyes adataimat, a számlaszámomat stb. Neki semmi problémája nem származna belőle.
Én anno amikor a Pannon GSM-nek volt nagyon kedvező flottás csomagja, 4 ismerősnek is kötöttem szerződést a saját nevemre. Még mindig szabadlábon vagyok. ;]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#30247) kijan5 válasza Lajosnagy17 (#30229) üzenetére


kijan5
csendes újonc

Szarvason egy ideje nem történik sajnos semmi. Tavaly év végén nagyon mozgolódtak, de most semmi. Pedig a lakótelepi övezetet megcsinálták a lépcsőházakig.
Viszont Tótkomlóson cserélik az inviteles telefonvonalakat optikára, ott most folyamatosan dolgoznak. Nem olvastam vissza, ha valaki már írta korábban, akkor elnézést.

(#30248) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Kismaroson, Nagymaroson , Királyréten és Szokolyán is épül a DIGI optikai hálózat.( (forrás Taki)

(#30249) Anonymus23 válasza Lajosnagy17 (#30248) üzenetére


Anonymus23
veterán

Annyira várom már, hogy végre egyszer beírd, hogy Hajdúböszörményben is lecserélik ezt a szart ;]
Nem tudnál intézni valamit? :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#30250) taki01 válasza Anonymus23 (#30249) üzenetére


taki01
őstag

Lehet jobban jártak volna ha ott csinálják, mert Zuglóban legalább 3-4 éve ott rohad az optika és nem tud rajta szolgáltatni. Nem volt engedélye a diginek az elműs oszlopokra valamint az NMHH-tól sem és az önkormányzat nem engedi a légkábelt a kerületben.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.