Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) tothjozsi96 válasza Lajosnagy17 (#30300) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Dél-Dunántúl is lassan felkerülhetne, nem nagyon köttetik be a Telekom optikáját.
Legalábbis nálunk a környéken 1-2 házon látom hogy behúzták, hiába elérhető a 2000-es internet, nem szaladnak érte. Sokan elvagyunk még a 'halott' Invitel szolgáltató hálózatán.

(#30302) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Vác is felkerült a DIGI listájára, a mai nappal kb 80 utcában már elő lehet fizetni az 1000Mbit-es internetre.

(#30303) l.skywalker válasza Lajosnagy17 (#30302) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ex-invitelesként pedig nekem most dobták be a szerződést, amit még január 4-én kötöttem :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#30304) Lajosnagy17 válasza l.skywalker (#30303) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Szerintem túl sok dologba fogtak bele egyszerre és nincs idő az adminisztrációra.
De az jó hír, hogy legalább az Invitel hálózatot hamarosan lecserélik nálatok.

(#30305) kisapa válasza Lajosnagy17 (#30304) üzenetére


kisapa
senior tag

Nálunk is cserélhetnék már. :F

(#30306) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Szüleimnél Invitel nethez, ilyen modem van. [link]
Saját routert, hogyan lehetne használni? Bridge-be kell kèretni az eszközt, mint a diginet1000-nél?

(#30307) supercow válasza chatran (#30306) üzenetére


supercow
őstag

Az egy DSL modem, az 1-es portjába (a telefonkábel melletti) kell dugni a saját routert. Nálam is így van, párhuzamosan megy az eredeti és a saját wifi.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#30308) chatran válasza supercow (#30307) üzenetére


chatran
őstag

Az DSL modem wi-fi-jét nem lehet valahogy letiltani? Bridgbe át lehet állítani ezeket?

(#30309) supercow


supercow
őstag

Nem tudom, már a megváltó Digi FTTH átkötést várom, nem fogok ezzel szenvedni. Más ügy miatt a hétvégén belépek a modem admin részére de a wifijét nem kapcsolom ki.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#30310) chatran válasza supercow (#30309) üzenetére


chatran
őstag

Köszi! Az admin felületre milyen IP-vel lehet belépni?

(#30311) taki01 válasza chatran (#30310) üzenetére


taki01
őstag

Összefoglalóban le van írva, hogy lehet az eszközbe belépni.

(#30312) chatran válasza taki01 (#30311) üzenetére


chatran
őstag

Köszi szépen! A modem felületén át lehet állítani az eszközt Bridge-be? Vagy ezt központilag tudják csak állítani?

[ Szerkesztve ]

(#30313) taki01 válasza chatran (#30312) üzenetére


taki01
őstag

(#30314) supercow válasza taki01 (#30313) üzenetére


supercow
őstag

Ha van IPTV-m azt nem zavarja meg ez a bridge+VLAN kikapcsolás?
Nálam is iyen ZTE modem van és a 4 LAN portjából 2 TV-re (illetve invitel STB-re) van dugva és tudom hogy az külön VLAN.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#30315) taki01 válasza supercow (#30314) üzenetére


taki01
őstag

Nem fogja, mert külön VLAN-n megy az IPTV. Annak saját WAN configja van a ZTE-ben.

(#30316) osonte


osonte
senior tag

Sziasztok!

Időnként elmegy az internet 1-2 percre, 100/5Mbps csomag van előfizetve (Baja). Amikor működik, akkor 100-105/7-8Mbps a mérési eredmény. Frissen lett cserélve a modem, illetve a router is új. Az előző modemmel és routerrel is csinálta. Nem sűrű a jelenség, van hogy 2 hónapig nincs hiba, de valamikor naponta többször megszakad. Amikor megszakad, akkor a TP-Link router kiírja a hálózatra, hogy Poor network, utána WAN unplugged, majd helyreáll a kapcsolat. Természetesen LAN kábelt is 3x cseréltem a router és a modem között. A rendszeren van 1db digitális és 3db analóg TV. Telefon nincs rádugva a modemre.

Nem értek hozzá, ezek az értékek megfelelőek? (Cisco EPC3208)

Előre is köszönöm.

(#30317) Intruder2k5 válasza osonte (#30316) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

"Amikor megszakad, akkor a TP-Link router kiírja a hálózatra, hogy Poor network, utána WAN unplugged, majd helyreáll a kapcsolat."
Ebből én arra következtetek, hogy újraindul a modem, HGW. Annak a logjában nincs valami érdemi infó?

Az előre irány lehetne kicsit erősebb, de ez a modem, HGW egyébként megelégszik ennyivel is, főleg mert közben az SNR nagyon jó. Majd jön kabelmania, ő segít kitalálni, ha esetleg lehet valahol optimalizálni a hálózatot. Addig még nézd meg, hogy hol és milyen elosztók, egyéb eszközök vannak még a koax hálózatban.

[ Szerkesztve ]

(#30318) Anonymus23 válasza osonte (#30316) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mi évek óta szívunk ugyanezzel a problémával.
A 100 Mbitet az Inviteles szutyok modemek csak úgy tudják, hogy 2x8 sávon működnek, és ha az adott részen telítődik az egyik 8 sáv, akkor a modem átkapcsol a másikra. Ezt elvileg csont és szakadás nélkül kellene megcsinálnia, de ha el van kettyintve valami a helyi beállításoknál (Invitel városi központ), akkor bizony szakadni fog, ahogy leírod, pontosan ezt csinálja, hely és terheltség függő, hogy mennyire szívat. :W
Egy megoldás lesz rá, ha végre átkötik optikára...

;) - The Power of the Light Side

(#30319) Intruder2k5 válasza Anonymus23 (#30318) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindettől függetlenül ez a CISCO széria (EPC3208, 3212, 3925) talán a valaha volt legjobb ED3 modem/HGW sorozat.

(#30320) Anonymus23 válasza Intruder2k5 (#30319) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az lehet, csak ez így, mármint ehhez a szolgáltatáshoz így konfigurálva egy rakat szar.
Más szolgáltatók tudn(t)ak 500 Mbitet is koaxos rendszeren, ehhez képest a jelen 100 Mbit és szakadó internet párosítás nem túl acélos.

;) - The Power of the Light Side

(#30321) kabelmania27 válasza osonte (#30316) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Milyen osztóval van elosztva a koax?

(#30322) osonte válasza kabelmania27 (#30321) üzenetére


osonte
senior tag

Üdv!

Sajnos azt nem tudom. Az biztos, hogy mindent az Invitel szerelt. Ez egy nagy családi ház és az emeleten lakik a tulajdonos, a földszinten pedig 2 albérlő (én vagyok az egyik). A modem az emeleten van és nincs fali csatlakozó közbeiktatva. Sajnos a padláson nem tudom hogy van elosztva.

Ezekből az értékekből azt sejted, hogy nem 2-es elosztóval van megcsinálva az első elosztás?
Amennyiben azt írod, hogy igen, akkor megkérem a tulajt, hogy megnézhessem.

Előre is köszönöm.

Intruder2k5: Köszi az infót, sajnos nincs log a menüben. Nekem is olyan mintha ilyenkor újraindulna a modem.

Anonymus23: Köszi szintén az infót, az optika tényleg jó lenne!

(#30323) kabelmania27 válasza osonte (#30322) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Általában tratec vagy mmwo osztóval van elosztva a koax modemre és tévére, ha kicseréled az osztót kettes splitterre (tévés kimenetre tenni kell hpf szűrőt) javítani lehet a letöltési értékeken.

[ Szerkesztve ]

(#30324) osonte válasza kabelmania27 (#30323) üzenetére


osonte
senior tag

Köszönöm! :R Majd meglesem és ha elakadok, akkor jövök ismét kérdezni.

(#30325) Intruder2k5 válasza osonte (#30322) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"nincs log a menüben"
Igen, sajnos a 3208 és 3212 modemek menüjében működés közben nem elérhető a log, csak akkor, ha nincs kapcsolat a koaxon, tehát rendszerinduláskor amíg nem szinkronizál a modem, illetve akkor, ha kihúzod a koaxot, de ez nálad akkor nem járható út. A 3925-ös HGW-ben talán elérhető konstans.

(#30326) osonte válasza Intruder2k5 (#30325) üzenetére


osonte
senior tag

Köszönöm, ez is hasznos infó, mivel tudom a szakadás időpontját. Így akkor ki tudom húzni a koaxot a modemből és utólag visszanézni mit ír a log. :R

(#30327) Intruder2k5 válasza osonte (#30326) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT írtam róla anno.

(#30328) osonte válasza Intruder2k5 (#30327) üzenetére


osonte
senior tag

Köszönöm!

(#30329) Jumpalaja01


Jumpalaja01
tag

Üdv! Hétvégi házba szeretnék csak internetet. A településen Invitel VDSL érhető el. Viszont nekem csak internet kell, de az Invitel honlapján külön nem találok semmit csak csomagban. Van külön csak internet szolgáltatás? Ha igen annak mennyi a havidíja?

(#30330) tothjozsi96 válasza Jumpalaja01 (#30329) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem először kérdezd meg hogy köthetsz-e egyáltalán csomagot. Én úgy tudom hogy például nálunk már nem lehet új előfizetést kötni, mindenki maradt a csomagjában, de nem foglalkoznak már új ügyfelekkel. Én ezt hallottam, lehet hogy nem igaz, hívd fel az ügyfélszolgálatot, pontosat csak ők tudnak majd mondani!

(#30331) Intruder2k5 válasza tothjozsi96 (#30330) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így van, Vácon is volt egy átmeneti ilyen időszak, ismerős szeretett volna kötni új albiba, de Invitel már nem, a DIGI meg még nem szerződött, így egy évre maradt a helyi ktv. Most már lehetne DIGI szerződést kötni, de most már ki kell várja a ktv-s hűségidő lejártát.

(#30332) tothjozsi96 válasza Intruder2k5 (#30331) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Érdekes amúgy ez az egész, nálunk már 10 éve biztosan hogy Invitel van bekötve. Akkor még emlékszem hogy 2/0,5Mbit internetcsomagot köttettünk. Az az érdekes hogy mióta "megszűnt" a szolgáltató, nálunk sokkal több gond van vele. Anno komolyan mondom nem volt egy rossz szavam se rá. Mikor felszerelték a Telekom optikát többször kérdezősködtem itt is, Telekom topikba is hogy érdemes-e váltani. Bejött az 1Gbit-es csomag, akkor lett volna havi 4500 forint havidíjért, hogyha anno megkötöm azt, akkor valószínűleg még most is azon az áron kapnám. Ha most szeretném bekötni ugyanezt a csomagot, akkor már 8440 forint lenne a havidíja. Azért írom ezt le mert anno azt éreztem hogy nagyon stabil az Invitel és tényleg nem is tudtam volna megmondani hogy éves szinten volt-e a szolgáltatással bármilyen probléma. Most meg többször előfordul hosszabb szolgáltatás kimaradás, tesóm hazament egyetemről, otthon volt hétvégén, kellett volna az internet, elment szombat reggel a szolgáltatás és valamikor vasárnap délelőtt jött vissza. "Tök jó", elment a hétvége, vissza kellett mennie, internetezni viszont nem tudott, pech. Azt nem értem hogy 1+ napos kimaradást hogy engedhet meg magának egy szolgáltató, tudom, könnyű pofázni. Az egésszel arra akarok utalni hogy az Invitel továbbra is "jelen" van mint egy halott szolgáltató, és lehet hogy most a DIGI átvette, de már nagyon nem olyan mint anno. Arról meg ne is beszéljünk hogy 5-10 évig valószínűleg nem is fog történni semmilyen változás, se egy új csomag, se nagyobb internet, semmi. Ha nem is zavar ez mindenkit, de a fiatalabb korosztályt azért szerintem zavarja. Főleg az hogy leragadtunk egy 100/8Mbit internetcsomagnál, most az a 8Mbit mire elég? Semmire.

(#30333) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Ha már Vác. Most a Szent János utca / Erzsébet utca részén viszik föld alá a kábelt.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#30334) l.skywalker


l.skywalker
félisten

A 4iG megvásárolja az Invitechet - Portfolio.hu

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#30335) Mersant_le


Mersant_le
csendes tag

most, hogy a digin keresztül kell fizetni a számlát dijnet helyett Ti kaptatok emailes ertesitest?

(#30336) supercow válasza Mersant_le (#30335) üzenetére


supercow
őstag

Digi Ügyfélkapun van egy "E-számla megrendelése" rész, ott kell megadni egy email címet és nekem utána jött értesítés, és online fizettem.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#30337) Mersant_le válasza supercow (#30336) üzenetére


Mersant_le
csendes tag

koszi! azt hittem mivel eddig is e szamlam volt, es nem is kuldtek csekket, hogy automatikusan kuldik majd az ertesitest a regisztralt mailcimre...

(#30338) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Szatymaz is DIGI optikás lett.

(#30339) l.skywalker válasza l.skywalker (#30333) üzenetére


l.skywalker
félisten

Már tegnap "heggesztették" a kisasztalokon az optikai végpontokat ugyanitt.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#30340) gergo8080


gergo8080
csendes újonc

Üdv!
A lakhelyünkön jelenleg az invitel adsl-en keresztül tud szolgáltatást biztosítani,2hónap múlva kész lesz az optikai.
Mi a tapasztalatotok,ha bejelentem a bekötési igényt,akkor 15 nap vagy 3hónapon belül végzik el a bekötést?
A telefonos ügyfélszolgálat az előbb 15napot mondott,a helyi irodábab 3hónapot.

[ Szerkesztve ]

(#30341) Intruder2k5 válasza gergo8080 (#30340) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nekem már eleve az furcsa, hogy két hónap múlva ott az optika, és akkor vállalnak még rezes bekötést. A múltkor pont arról beszéltünk itt, hogy pl. Vácon is már jó ideje nem kötött új szerződést az Invitel, a DIGI meg még nem, szóval akik ebben a köztes időben akartak netet varázsolni otthonra, azoknak más szolgáltató után kellett nézni.

[ Szerkesztve ]

(#30342) taki01 válasza gergo8080 (#30340) üzenetére


taki01
őstag

DSL hálózatra már nem kötnek rá egy ügyfelet sem ott ahol már épül az optika.
Az ászf-ben van a 3 hónap és ezért mondták azt. Amúgy szerintem terület függő is, hogy mennyi szerelő van. Ha tömeges lesz rézről optikára a migráció akkor lehet számítani 2-4 héttel legalább.

[ Szerkesztve ]

(#30343) tothjozsi96 válasza gergo8080 (#30340) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Egyik ismerősöm köttetett Invitel-t kb. 1-2 évvel ezelőtt és akkor 1,5 hónapot várt. Amúgy meg passz hogy mi a jó döntés, hogyha kész lesz az optika az nem biztos hogy azt is jelenti hogy azt egyből igénybe lehet venni, tehát nem tudom mi a jó döntés. Talán lehet érdemesebb leadni az igényt az ADSL-re, ki tudja mikortól lesz beköthető az optika, most lehet azt mondták az ügyfélszolgálaton hogy 2 hónap múlva beköthető, de passz, ki tudja, közbe jön valami, akkor meg megint ott vagy hogy várakoztál és nem léptél előre. Én leadnám az igényt az ADSL-re, vagy ha nem akkor valami hotspot megoldás meg valami mobilinternet dologban gondolkodnék addig is.

(#30344) l.skywalker válasza l.skywalker (#30339) üzenetére


l.skywalker
félisten

A Báthori utca is végig van már ásva. Nem tudom ez a Digi-e, de ugyanaz a cég végzi a földmunkát mint máshol.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#30345) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Szentesen, Orosházán és Szegváron is optikai hálozat építése zajlik, legalábbis a DIGI honlapján egyre több új utca jelenik meg.

(#30346) supercow


supercow
őstag

Vác Budapesti főúton a strand bejáratnál (illetve Bercse konyha előtt a járdán) láttam tegnap a híres kempingasztalt.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#30347) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Eközben, ha jól láttam, valamit kötögetnek Bárándon is már. :)

(#30348) balko86


balko86
csendes tag

Van valami megoldás Invitelnél hogy a felvételeket PC-re is át lehessen másolni?

(#30349) kuthim válasza supercow (#30346) üzenetére


kuthim
tag


Vacon a Rakoczi uton lattam ma reggel a Digiseket, huztak az aknaba a kabelt.

[ Szerkesztve ]

(#30350) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Tóthkomlósról és a környékbeli településekről nincsen valakinek valamilyen updateje?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.