Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30401) rongaucho


rongaucho
tag

Sziasztok!

Vácról esetleg meglévő Inviteles ügyfélként kötött valaki a Digivel új internet/telefon/tv szerződést?

Időnként teljesen szkeptikusan megnézem a digi.hu-t, hátha történt valami Vác belvárosában és lőn csoda! FTTH, 1 gigabit Micsoda? Ott, ahol eddig a VDSL 30 megabitje volt a csúcs dróton? HI-HE-TET-LEN! Meg vagyok hatódva...

Szóval valaki már állt át Digire Vácon? Megrendelem neten és az Inviteles előfizu automatikusan megszűnik vagy az egy külön hercehurca? Milyen tapasztalatok vannak?

(#30402) l.skywalker válasza rongaucho (#30401) üzenetére


l.skywalker
félisten

Levelet fogsz kapni, mikor meglévő előfizetőként átvesz a Digi. Nem kell neked külön megrendelni semmit sem. A bekötéssel utána fognak keresni.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#30403) kuthim válasza rongaucho (#30401) üzenetére


kuthim
tag

Igen, szeptember 1-től lehet rendelni FTTH 1000-es netet Vácon kb. 100 utcában.
Én szeptember 9-én kötöttem szerződést DIGINet 1000 FTTH + tv + telefonra Vác belvárosában, személyesen rendeltem meg nem online. Egyébként VDSL 30-ról váltok. 30 napra vállalták a bekötést, ami már lejárt. Eddig még nem keresett senki időpont egyeztetés miatt. Kb. két hete bementem az ügyfélszolgálatra, ott azt mondták egy hét múlva keresnek, de nem kerestek azóta sem.
Nekem azt mondták hogy az Inviteles szerződést nekem kell lemondani amikor már működik az új, nem szűnik meg automatikusan.

[ Szerkesztve ]

(#30404) l.skywalker válasza kuthim (#30403) üzenetére


l.skywalker
félisten

Akkor az én esetemben miért vettek az automatikusan?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#30405) Beldar válasza l.skywalker (#30399) üzenetére


Beldar
tag

Örvendetes a hír, de olyan "neszesemmi, fogd meg jól". Kíváncsi lennék, kinek van ehhez megfelelő hardvere, még az 1 Gbit-hez is elég combos PC kell. Ezen kívül minimális elérése lesz a dolognak, 22 végéig pár főbb megyeszékhely, aztán itt meg is áll a dolog. Vidéki kisvárosi lakosként úgy látom, h itt a 30 Mbites VDSL marad a technika csúcsa...

(#30406) Intruder2k5 válasza Beldar (#30405) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem tudom miért mindenki abból indul ki, hogy 10Gbit-et egyetlen munkaállomáson kell kihasználni...

(#30407) Anonymus23 válasza tothjozsi96 (#30398) üzenetére


Anonymus23
veterán

Olyat mint az enyém ;]

Öcsémék 2 hete jelentették be az igényüket, 1 hét múlva jöttek volna bekötni, de fel kellett rakniuk egy konzolt a tetőre, hogy rá tudjanak kötni, így csak +1 hét múlva jöttek.
Mondjuk annyi jó hírt mondott állítólag a szerelő, hogy most már (4iG) nem lesz akadálya az optikának és belátható időn belül átvezetékelik a várost, jelentsen ez bármit is :F :K

;) - The Power of the Light Side

(#30408) kuthim válasza l.skywalker (#30404) üzenetére


kuthim
tag

Jó kérdés, ezt nem tudom. De nekem ezt mondták. Mert még két külön cég az Invitel és a Digi, hiába ugyanaz a tulajdonos.
Mindenképpen be kell mennem az ügyfélszolgálatra leadni a szolgáltatói modemet, akkor majd személyesen lemondom az Invitel szolgáltatást.

(#30409) rongaucho válasza kuthim (#30403) üzenetére


rongaucho
tag

@kuthim @l.skywalker Köszi az infókat! Kicsit ellentmondanak egymásnak, de gyanítom, hogy azért, mert @l.skywalker topiktárs mintha kisváci lenne, ott pedig már több éve manna hull az égből, azaz az optikai kábelből. Vsz. anno még úgy működött, most meg már így.

Bemegyek majd én is a Széchenyi u-i irodába, ott rendelem meg. Egyébként anno 3 éve, amikor ADSL-ről VDSL-re álltam át, 2 hónappal a megrendelés után már könyörögtem az egyik Széchenyi u-i Inviteles hölgynek, hogy történjen már valami, mire nagy sóhajtozások után kaptam egy kockáspapíron vezetett telefonszámot, amit felhívtam és utána 1 órán belül jött a szerelő. Szóval időnként a személyes ügyintézés is működhet. :)

(#30410) Beldar válasza Intruder2k5 (#30406) üzenetére


Beldar
tag

Mivel a cikk egyértelműen "lakossági" szolgáltatásról szólt és nem vállalatiról. Lakossági szinten nagyban mernék fogadni, hogy a géppark 70%-ában még gigabites LAN sincs, egyéb paraméterekről nem is beszélve....

(#30411) Intruder2k5 válasza Beldar (#30410) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na és ha lakossági? Te nem családban élsz? Nincs fiad, lányod, testvéred, szüleid, stb... csak egyedül netezel? Vagy esetleg mindenkinek külön előfizetése van otthon? Nálunk pl. hárman használunk netet, összesen 4-6 eszközzel, és egy előfizetéssel, de vannak nagyobb családok, ahol akár 4-6 fő is aktívan netezik, sok az okos eszköz, és így tovább.

[ Szerkesztve ]

(#30412) Beldar válasza Intruder2k5 (#30411) üzenetére


Beldar
tag

Nézzünk mondjuk egy 5 fős családot, mindenki otthon van, apuka VPN-en keresztül HO-ban, közben meccset néz a mobilján, anyuka kedvenc sorozatát nézi IPTV-n HD-ban, közben főz, tableten FB-ozik, nagyfiú filmet néz Netflix-en 4K-ban, közben mobilon lóg, öccse online game-ezik, nővérük laptopon YT videókat néz, miközben online van digitális oktatásban. Ez összesen mekkora sávszélesség? 500-600 Mbit, ha nagyvonalú vagyok. Mobillal mi az elérhető legnagyobb sávszél wifin? Vagy milyen router és hardver kellene ahhoz, hogy maximálisan kihasználják a 10 Gbit-et?

(#30413) Intruder2k5 válasza Beldar (#30412) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, én ezt elengedem, mert már rég nem arról beszélünk amiről eredetileg szó volt. Én csupán arra reflektáltam, hogy már nem az első olyan posztot látom a 10Gbit-es net megjelenése kapcsán, ahol azt állítják, hogy felesleges, mert egy gép úgyse tudja kihasználni.

(#30414) Beldar válasza Intruder2k5 (#30413) üzenetére


Beldar
tag

rendben, ahogy érzed, én csak kíváncsi lettem volna, h milyen hardver és felhasználói környezet tud értelmezni és utilizálni ekkora sávszélt...szigorúan lakossági céllal....

(#30415) l.skywalker válasza Beldar (#30414) üzenetére


l.skywalker
félisten

Azért ezen vagytok leragadva, mert azt gondoljátok, hogy az infrastruktúra fejlesztés célja a meglévő előfizetők és a mai kornak megfelelő igények kielégítése. Pedig a folyamatos fejlesztés az alapja a techcégeknek, az innováció több évvel kell, ha nem évtizeddel, hogy megelőzze a lakossági igényeket. Nekem nincs még Wifi 6 képes eszközöm, nálunk nincs még 5G-s hálózat és nincs 1000Gb képes routerem sem, de ha pár év múlva új eszköz vásárlására adom magam, akkor örülök, ha olyan lehetőségeket is számba kell vennem, mint ezek. Nem a tegnap emberének készül, hanem a jövőének.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#30416) kisapa válasza l.skywalker (#30415) üzenetére


kisapa
senior tag

Én már azzal is megelégednék ha a meglévő stabilan működne. Ma például kg négyszer ment el a net és újraindítás nélkül nem is jön vissza. :F

(#30417) PitLee


PitLee
őstag

Fél OFF
"Ide kerülnek a felhőbe fellőtt adataink"
YT videó
Séta Gyetván Csabával az akkor még Invitech X.ker.-i datacenterében.

"2021. szeptember 30-án az Invitech, Magyarország egyik meghatározó infokommunikációs szolgáltatója, a 4iG Nyrt. 100%-os tulajdonába került."
invitech.hu

(#30418) osonte


osonte
senior tag

Sziasztok!

Baján esetleg van aki néz digitálisan RTL Klub HD-t vagy TV2 HD-t és olvassa ezt a fórumot? Nekem 2-3 napja 1-2 másodpercre megakad a kép, a hang viszont folyamatos. Az Epic Drama például nem csinál ilyet.

Előre is köszönöm.

(#30419) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Kismaros is kapott optikai hálózatot.

(#30420) Martin Eden válasza osonte (#30418) üzenetére


Martin Eden
tag

Hát nem Baja, hanem Dunakeszi, de itt is akadnak...

(#30421) osonte válasza Martin Eden (#30420) üzenetére


osonte
senior tag

Köszi, ezzel megnyugtattál. :K Megijedtem, hogy a tévé... Remélem javítani fogják minél hamarabb.

(#30422) taki01 válasza Lajosnagy17 (#30419) üzenetére


taki01
őstag

Az a hálózat még nagyon nincs kész.

(#30423) Lajosnagy17 válasza taki01 (#30422) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Te jobban látod, lehet, hogy csak egy része lett kész.

(#30424) taki01 válasza Lajosnagy17 (#30423) üzenetére


taki01
őstag

Ha lesz időm lövök pár képet, hogy áll légkábeles bekötések. Néhol feldobálták az elsztódobozkat és már most lógnak.

(#30425) taki01 válasza taki01 (#30424) üzenetére


taki01
őstag

Ma autóztam világosban és be voltak kötve már a légkébelek is. Ezek szerint tényleg készlettek.

(#30426) Diák66 válasza taki01 (#30425) üzenetére


Diák66
őstag

Nálunk nyoma sincs a kezdésnek, de van rá 2 hónapjuk a határidő szerint. :(((

(#30427) taki01 válasza Diák66 (#30426) üzenetére


taki01
őstag

A címeket nem tudták pontosan meg oldani, eddig 4 db olyan cím (amiket eddig megnéztem abból 4 volt ahol kidobta, hogy elérhető) van ahová bekötik :D
Nekem van Telekom gigás koax előfizetésem, ezért annyira nem érdekel, de ez már tragikomédia. Azt kellett volna látni egy szakmabelinek, hogy ezek hogy húzzák a kábelt. Tuti sírva fakadt volna.

[ Szerkesztve ]

(#30428) zsida.kornel válasza Diák66 (#30426) üzenetére


zsida.kornel
tag

Itt a olaszfaluban már kétszer lejárt a határidő, minden évben átírják egy évvel későbbre, de idén már ennyit se tettek meg annyi dolguk van :D

(#30429) Lajosnagy17 válasza taki01 (#30427) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

A DIGI nekem alatt vagy a cím megadása alatt nézted?

Azért kérdezem, mert a cím megadása nem működik.

(#30430) taki01 válasza Lajosnagy17 (#30429) üzenetére


taki01
őstag

A cím megadás alatt. Ez jó tudni :)

(#30431) Lajosnagy17 válasza taki01 (#30430) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Már írtam nekik, de nem igazán fogták fel, mert már két hete volt. Holnap rájuk telefonálok.

[ Szerkesztve ]

(#30432) Lajosnagy17 válasza zsida.kornel (#30428) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Most Szeptemberben volt egy építési engedély kérése.

Értesítés építési engedély megadásáról – CS/18675-5/2021. számú határozat: Olaszfalu (Zirc járás), FTTH, légvezetékes hálózat
Közzétéve: 2021. szeptember 24.

Tésen van már DIGI internet.
Mellesleg kábelt sem húzták ki még?

[ Szerkesztve ]

(#30433) zsida.kornel válasza Lajosnagy17 (#30432) üzenetére


zsida.kornel
tag

Még nemigen, 1-2 éve húztak valami kábelt zirc felé a falun keresztül, nem néztem nagyon, egyszer megálltam mellete kocsival, rá volt írva a szalagjukra hogy optikai kábel. Mikor várható az engedélytől a hálózat használhatósága? 1-2 év?

(#30434) Lajosnagy17 válasza zsida.kornel (#30433) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Ha nem lesz a DIGI eladva akkor 2022-ben be kell, hogy fejezzék különben elveszítik Zirc és környékét is.

(#30435) Diák66 válasza Lajosnagy17 (#30432) üzenetére


Diák66
őstag

Ezek a határozatok már megvannak a Zirci járásban, csak éppen nem történt semmi. Jásd, ha jól emlékszem a VDSL-es település, az azonnal kész volt, mert alig kellett vele valamit csinálni, hogy ADSL-ből VDSL legyen. Tés talán FTTH, de ugye Várpalota felől jön fel az optika és Csőszpusztán már van is bekötés. Biztos lakik ott a "valakinek a valakije". Olaszfalun valószínűleg optikai gerincet húztak végig, az van mondjuk elvileg Prova-Borzaváron is, de felhasználói végpont nincs.

[ Szerkesztve ]

(#30436) kuthim válasza kuthim (#30403) üzenetére


kuthim
tag

Tegnap hívtak a Digi-től és 9-én jönnek bekötni az optikát. Az eredetileg vállalt 30 napos határidö helyett 60 nap alatt. Vác belváros.

(#30437) supercow válasza kuthim (#30436) üzenetére


supercow
őstag

Legalább jönnek :DDD grat.
Errefelé (Máriaudvar) nyáron voltak utoljára, a légkábeleket feltették de az elosztó dobozokat nem.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#30438) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Gyors kérdés.

Tudni valamit arról, hogy mi van az Invitellel Kecskeméten?
Tegnap este óta halott minden (digitális, analóg TV - netet nem tudom, az nem tőlük van).

A hibabejelentő automatikusan bemondja, hogy probléma van, de csak ennyi.

Köszönettel.

Üdv, Vino

(#30439) kuthim válasza supercow (#30437) üzenetére


kuthim
tag

Ma itt volt a Digi-s szerelő, el is ment hamar. A ház előtti aknában az elosztó dobozban rámért az optikai kábelre, de nem volt rajta jel. Azt mondta hogy szól a központba hogy nézzenek utána. Pedig azt hittem ma már a Digi fog hasitani nálam.

(#30440) Lajosnagy17 válasza kuthim (#30439) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Akkor ez gyors volt,... sajnos.

(#30441) Diák66


Diák66
őstag

Az optikának milyen védőcsövet szokás húzni, ha földbe fog menni? Szomszéd faluban a 82-es főútat keresztezték valami vastag fekete csővel, de mivel jelenleg a tűzcsapig jutottak vele, az is lehet, a túloldalt az erdős résznél lesz egy újabb tűzcsap és vízcsövet fektetnek. Holnap reggel megnézem a csövet közelebbről. A munkás emberkék fehér dobozos felépítményes fehér autóval voltak. No logo, vagy bármi más azonosító, a markoló csak a márkájáról árulkodott.

(#30442) user12 válasza Diák66 (#30441) üzenetére


user12
őstag

Attól függ, hogy mekkora a kábel. Általában kpe védőcsőbe szokták húzni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#30443) Diák66 válasza user12 (#30442) üzenetére


Diák66
őstag

Mint ahogy a víz is kpe-ben csordogál..... mondjuk ez jó vastag, így lehet főnyomócső lesz belőle. :(

(#30444) tothjozsi96 válasza Diák66 (#30443) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Legalább nem rohad majd el a földben. Szerintem teljesen jó megoldás!

(#30445) user12 válasza Diák66 (#30443) üzenetére


user12
őstag

Attól függ milyen vastag a cső. Ha úgy 100-150 mm körül van, akkor lehet vízcső lesz.
Az optikát kisebb 32-40-es csőbe szokták húzni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#30446) janaman01


janaman01
addikt

Sziasztok. Nem találom az invitel oldalán...ugye most van egy CA modulos illetve egy analógos itthon, ha akarok egy harmadikat ami ugyancsak CA modulos kártyával megy annak mennyi pluszba a havidíja?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#30447) tothjozsi96 válasza janaman01 (#30446) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Az első CA-modul díja 990 forint, a továbbiaké pedig 1290 forint.

(#30448) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Vác környékén nem tapasztaltatok mostanában ingadozást? Az utóbbi 1-2 napban párszor meg-megszakad napközben a kapcsolat és most pl. ilyen sávszélességet produkál:

Ha másnál nincs hasonló, akkor az ONT vagy a Router adja meg magát éppen... :(((

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#30449) Diák66 válasza user12 (#30445) üzenetére


Diák66
őstag

Vagy nagyon sok optikát fognak behúzni, vagy vízbűl veszik ki majd a zokszigént. Vastag lesz ez neki úgy érzem. :(

(#30450) Lauda válasza Diák66 (#30449) üzenetére


Lauda
félisten

Ez vízvezeték lesz szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.