Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) Intruder2k5 válasza Benji21th (#30547) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ha minden kötél szakad, akkor belépsz egy flottába, ahol ha jól rémlik, 6-7 ezer forint körül van már Telenor-os korlátlan adatkártya. Veszel hozzá egy SIM kártyát fogadni képes 4G/LTE routert, és a semmitől máris több.

[ Szerkesztve ]

(#30552) Benji21th


Benji21th
tag

Köszönöm mindkettőtöknek. Ahol a költözésig vagyunk ott Vodafone 500as net+tv+telefon van 6200 Ft-ért, szóval a 10 Mbps majdnem ennyiért inkább bicskanyitogató, mint sem olcsó, úgy hogy a két hely között légvonalban van kb 7km ráadásnak. A mobilos megoldással az a bajom, hogy a sebesség itt is erősen kompromisszumos lehet, garancia semmire sincs és a tv adásról is lemondhatunk. De valóban, a semmitől mindkettő több és még mindig ott van a Digi ajánlata is, hogy kérjem a szomszédét...

(#30553) janaman01


janaman01
addikt

Sziasztok , ugye most az invitelnél úgy vagyok hogy hogy van egy analóg, meg egy digitális ( CA kártyával) tv szolgáltatásom..
Most lett egy harmadik tv egy harmadik heilységben, akkor a lentebb található elosztóból hármasat kell vennem, meg egy szűrőt? Amit a harmadik tv re rákötök , illetve az inviteltől igényelnem kell egy CA kártyát?
Ugye van a bejövő, illetve a kimenőnél megy az egyik a tv be a másik pedig a cisco EPC3208 ba.

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#30554) kabelmania27 válasza janaman01 (#30553) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megoldható érdemes a bejövőre tenni ezt az osztót, egyik kimenet modem másik kiment hpf szűrő, utána hármas osztó és tévék, hogy nyáron is rendben legyenek a modemértékek.

[ Szerkesztve ]

(#30555) janaman01 válasza kabelmania27 (#30554) üzenetére


janaman01
addikt

Még ez előtt is van egy osztó ami direktbe bejön a lakásba ugye, az egyik ága megy az analógra , a másik szürővel pedig a fentebb linkelt osztóra .

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#30556) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

November 30-án lett bekötve a szolgáltatás Invitel-től, azóta én még semmilyen számlát nem kaptam. Az a kérdésem hogy annak már meg kellett volna jönnie, vagy bekötés után mennyi idővel küldik meg az első számlát?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#30557) kissunder válasza tothjozsi96 (#30556) üzenetére


kissunder
csendes tag

Csinál még új bekötést az Invitel?

(#30558) tothjozsi96 válasza kissunder (#30557) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hát, látod. Én is úgy tudtam hogy nem, de betelefonáltam és sikerült megkötni. November 23-án kötöttem telefonon és 30-án jött a szerelő. Számla azóta sincs természetesen, nem tudom mi ilyenkor a normális hogy mennyi idő után kellene kiküldeniük. Lassan eltelt 2 hónap, egyszer csak kiküldik. :B

(#30559) taki01 válasza kissunder (#30557) üzenetére


taki01
őstag

Nem csinál, itt Kismaroson többen próbálták beköttetni a DSL netet, de azt mondta az invitel, hogy a digi-hez kell már fordulni. Aki meg nem köt már rá senkit a réz hálózatra.

(#30560) Diák66 válasza taki01 (#30559) üzenetére


Diák66
őstag

Ugyan ez van nálunk is. Új bekötést nem csinálnak a rézre, így akinek nincs bekötve a vezeték, nincs is vezetékes internete. Neki kizárólag mobil van.

[ Szerkesztve ]

(#30561) Lauda válasza Diák66 (#30560) üzenetére


Lauda
félisten

Fejlesztés meg szinte nuku. Múltkor kérdeztem rá, felénk lesz - e optika, mostanában tuti nem, jött a válasz. Igaz elvagyok a vdsl-el, azért nem lenne rossz az optika.

(#30562) tothjozsi96 válasza tothjozsi96 (#30556) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Utána kérdeztem a számla csúszásának. November 30-án lett bekötve a szolgáltatás, azóta majdnem 2 hónap eltelt, így kicsit csodálkozva álltam a dolog előtt, hogy ez mégis hogy lehet hogy ~2 hónapja használom a szolgáltatást, és még semmilyen csekk nem érkezett.

Az ügyfélszolgálattól kapott válaszon besz@rtam, még nem állítottunk ki önnek számlát.
Úgyhogy az a számla nem holnap és nem is holnapután fog megérkezni, de nincs is ezzel probléma. :DDD Csak már azt gondoltam hogy elkeveredhetett valahol és nem szeretném hogyha emiatt kikapcsolnák a szolgáltatást.

(#30563) albiosz válasza tothjozsi96 (#30562) üzenetére


albiosz
őstag

Nyugi, én 7 hónappal a bekötés után kaptam először anno. :)

(#30564) tothjozsi96 válasza albiosz (#30563) üzenetére


tothjozsi96
addikt

És akkor egyben be kellett fizetned a 7 hónapot, tehát kaptál 7 csekket?
Jelezted feléjük hogy nem kaptál csekket, vagy nem törődtél a dologgal?

(#30565) albiosz válasza tothjozsi96 (#30564) üzenetére


albiosz
őstag

Persze, jeleztem nagyjából amikor az első számlának kellett volna érkeznie. Felhívtam őket és azt mondta a hölgy, hogy mostanában le vannak lassulva és akár több hónap is lehet mire megérkezik. Akkor majd kiszámlázzák egyben az elmaradást, a fizetési határidővel ne is törődjek, rendezzem, amikor nekem megfelelő. A 7 hónap után érkezett számla egyébként valami nevetséges összeg volt, csak a telefon és net előfizetési díj volt rajta 1 hóra, pedig van TV is. Aztán a következő hónapban jött 2 számla is, az egyik 1 havi, a másikon voltak az elmaradások. Elég kaotikus volt. Aztán 2020 végén átvett a Digi, azóta pontos a számlázás.

(#30566) Frond


Frond
csendes tag

Heló, most egy 30/6Mbit/s-os vdsl internet előfizetésem van, munka miatt szükségem lenne magasabb feltöltési sebességre.
Láttam, hogy eggyel nagyobb csomag is elérhető 60/7.5Mbit/s.
Azonban a ZTE modemben a DSL vonal infónál az elérhető sebesség ennél jóval nagyobb. Attainable Rate(Up/Down) 15276/84384 kbps.
Nem lehetne valahogy kikönyörögni, hogy megadják ezt a sebességet? Csak mert a weboldalukon van egy ilyen szöveg is : "Amennyiben ezek alapján az adott előfizetői hozzáférési ponton a díjcsomag kínált sebesség értékeinél magasabb sebesség értékek érhetők el, úgy Szolgáltató a ténylegesen nyújtott sebességet nem korlátozza a kínált értékben, hanem annál magasabb sebességű szolgáltatást is elérhetővé tehet."

Van valakinek esetleg ezzel tapasztalata?

(#30567) Frond


Frond
csendes tag

Most nézem az ÁSZF-ben, hogy nem lehet már 60Mbit-es netre előfizetni. Tiszta szégyen :DD

(#30568) Lauda válasza Frond (#30567) üzenetére


Lauda
félisten

Érdekes ez a 100/10-es vdsl csomag. Korábban ilyen nem volt (legalábbis mikor én előfizettem) a 60/7,5 volt a max, arra is fizettem elő annó. Nálam simán menne pedig, jelenleg is a vonali sebességem:

Attainable Rate(Up/Down) 53453/135100 kbps

Végülis nem gond, mert bőven kapom a sávszélt így is, jó közel van a dslam. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30569) kopi72 válasza Frond (#30566) üzenetére


kopi72
aktív tag

HEHEHE! en mar 1z 1x vegigjartam!.. lemondtam minden elofizetest, kaptam huseg nelkul 30/10-et 4500ft-ert :-) Kervenyeztem, h mert legalabb 120Mbit van nalam, mivel 3 HD tv boxom is volt, basztak odaadni azt a savszelesseget hozza... Szoval az lett, h januartol bekotottem a pr telecomot, foldkabel ez is, es szepen jon a 499Mbit rajta, up 20Mbit.
mindezt valami 5800 ft -ert kb... Es az a vicc, h januar ota meg sem szakadt... szoval papa Invitel hetfotol!

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#30570) Martin Eden válasza Lauda (#30568) üzenetére


Martin Eden
tag

Hol láttál 100/10 vdsl-t? Koaxos területen látok csak 100/8-as csomagot. Nálam is vdsl van amúgy, 30-as csomag, modem szerint egyébként nálam is mehetne bőven száz fölött, de az Invitel anno 37/7 mbit-re lőtte be 5 éve, amikor ideköltöztünk, azóta ennyi, de legalább stabil. Telekom van még a lépcsőházban, az 1000/25-öt adna, csak az ő iptv-jük nekem nagyon nem bejövős (még az új sem) az Inviteléhez képest, telefonra meg egyiktől sincs szükségem, az meg nem éri meg anyagilag (nekem), hogy tv Invitel net Telekom, úgyhogy egyelőre marad még ez a 30-as net, az Invitel/digi/4ig részéről szerintem még vagy 100 évig itt nálunk, nincs az az isten, hogy a (papíron) sétáló utcánkat feltúrják pár előfizető miatt, marad a réz örök időkre.
De pont tegnap tűnt fel, eddig a telenor mobilnete elég gyenge volt lakáson belül, nagyon vastag falak sűrűn körbeépített/lakott rész, de tegnap ahogy hazaértem, akkor is maradt a 4G+ a telón (ennyit tud a készülék) és már lakáson belül is 150/20 körüli értékeket mérek. De hát ezt max telón tudom használni, de kb. ott tartunk, hogy hazaérve is jobban járok, ha a telóval nem csatlakozok föl az itthoni wifi-re... :))

[ Szerkesztve ]

(#30571) Lauda válasza Martin Eden (#30570) üzenetére


Lauda
félisten

Az invitel ászf-ben.

(#30572) Martin Eden válasza Lauda (#30571) üzenetére


Martin Eden
tag

Tényleg benne van, de sajnos az is, hogy erre 2019 óta nem lehet szerződni, meg egyéb másra sem, azóta csak 15-ösre vagy 30-asra lehet. Amikor meg én kötöttem 2017-ben, akkor is 30 volt a max., vagyis volt még pár hónapig akkor a "duplázó" opció 60-ra, de csak tv-szolgáltatás nélkül.

(#30573) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Délelőtt még jó volt a TV adás, viszont mostanra azt írja hogy kódolt az adás.
A TV-ben CA modulos kártya van, eddig jó volt, most meg nem hajlandó működni.

Ez megfog javulni magától, vagy hívjam az ügyfélszolgálatot?
Korábban nem volt ilyen probléma, az egyik TV-n jelentkezik igazából csak a probléma, másik két TV szintén kártyával működik, azoknál nincs probléma.

Csak mielőtt feleslegesen betelefonálnék, gondoltam rákérdezek, hátha valami frissül épp vagy valami átmeneti hiba okozhatja-e ezt?!

Köszönöm.

(#30574) kisapa válasza tothjozsi96 (#30573) üzenetére


kisapa
senior tag

Nekem is volt ilyen és néha magától megjavul de előfordult az is, hogy kártyát kellett cserélni.

(#30575) tothjozsi96 válasza kisapa (#30574) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszönöm a választ. Tegnap az esti órákban vették észre szüleim hogy nem jó, most reggel sem jó még.

Nálad mennyi idő után javult meg?

(#30576) kisapa válasza tothjozsi96 (#30575) üzenetére


kisapa
senior tag

Azt már szerintem jelentsd be. Esetleg a kártya kivétele és behelyezése segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#30577) tothjozsi96 válasza kisapa (#30576) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Próbáltam azt is, nem oldotta meg. Hívtam a hibabejelentőt, azt mondták hogy a DIGI-nél elég sok probléma van most a digitális adásokkal. De másik két TV meg tökéletesen működik. Tehát.. :U

Remélem nem a TV krepált be.

(#30578) tothjozsi96 válasza kisapa (#30576) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ma délelőtt lett bejelentve a probléma, és ma ki is jött egy szerelő. Elképesztő, nagyon meglepő hogy vasárnap tényleg kijön egy szerelő. Azért nem tudom hogy ez más szolgáltatóknál mennyire működne hasonlóképpen.

A szerelő is kivette a kártyát, visszatette, neki se lett jó. Három TV-nk van, és a háromból a sorrendben a harmadikban, tehát a legtávolabbiban kivette a kártyát. És ezután valahogy a problémás TV-nél visszajött az adás. Visszatette a harmadik TV-be is és most jó minden. Nem is értem hogy ez hogy oldotta meg, de tényleg, ennyit csinált.

Köszi az infókat még egyszer! :R

(#30579) Anonymus23 válasza tothjozsi96 (#30578) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nálam a múlt évben az Augusztus 20-án!! kb 11-kor bejelentett hibát aznap délután már jöttek és javították is.

;) - The Power of the Light Side

(#30580) xxxx.x válasza tothjozsi96 (#30562) üzenetére


xxxx.x
tag

Itt regisztrálj egy fiókot és vedd fel a szerződésszámodat
Látni fogod, ha elkészül a számlád-

https://ugyfelkapu.digi.hu/register

(#30581) tothjozsi96 válasza xxxx.x (#30580) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Már regisztráltam korábban, de nem csak a szerződésszám kell hanem a számlának a sorszáma is. Tehát az első számláról tudom majd kiolvasni, ami majd egyszer csak meg fog érkezni, remélem. :DDD

(#30582) Lauda válasza xxxx.x (#30580) üzenetére


Lauda
félisten

https://ugyfelkapu.digi.hu/szamla/szamla-es-egyenleg

Erről az oldalról tud valaki számlát letölteni? :)

(#30583) Debilon válasza Lauda (#30582) üzenetére


Debilon
addikt

az értesítő emailhez van csatolva a számla (legalábbis nálam)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#30584) gabro0


gabro0
őstag

Sziasztok!

Az Invitelnél ugye 4 és 6 Ft a percdíj a régi csomagoknál is mindenhol, országon belül? Most vettük észre rokonnál, hogy 73 Ft-os percdíjjal számláztak neki belföldi Telekom mobilra és az utolsó számláját rendesen megdobta.

[ Szerkesztve ]

(#30585) gabro0 válasza gabro0 (#30584) üzenetére


gabro0
őstag

Az ügyfélszolgálat szerint a régi csomagoknál maradt a régi Inviteles percdíj :F Nekem az a 73 Ft így is sok, nem hiszem volt régen ilyen magas percdíj. Szerintetek lehet valamit kezdeni ezzel utólag?

(#30586) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Be lett aktiválva egy invitel ffth ami elvileg 500/100mbit, de lefele csak 250-et tud, a modem egy Nokia G-240W-F . Ezen a kábelen volt már 500 mbit is mérve amikor még digis szerződés volt. Mi lehet a gyenge láncszem, A gép/kábel tudja a gigabitet. Nem lehet valami rossz beállítás az invitelnél?

moto g72, Ninebot d28e

(#30587) leo81 válasza gabro0 (#30585) üzenetére


leo81
aktív tag

Pl. a Tarr vezetékes telefon díjcsomagja is ilyen horror percdíjakat tartalmaz a mai napig!
Ekkora extra profitot zsebre tenni pofátlanság (persze, már ha valaki ennyiért telefonál), amikor mobil irányba 1,7Ft, vezetékes irányba 0,4Ft a összekapcsolási díj.

(#30588) user12 válasza fradi81 (#30586) üzenetére


user12
őstag

Nem lehet valami rossz beállítás az invitelnél?

De, simán lehet, pontosabban más hibalehetőség nemnagyon van.
Azért a kábelt ellenőrizd le, nem-e kilazult egy érintkező, megtört, stb.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#30589) bango5


bango5
csendes újonc

Sziasztok!

Tapasztalaitok alapján, aki nemrég kötött szerződést az invitellel, hány napon belül jöttek behúzni az internetet? Én a 13. napba léptem bele, de még mindig semmi. Tudom, a 15 napos határidőből még nem futottak ki, de őszinte leszek már nem sok esélyt látok arra, hogy ma vagy holnap kijönnek...

(#30590) tothjozsi96 válasza bango5 (#30589) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én november 23-án köttettem telefonon a szerződést, és 30-án be is kötötték.

(#30591) kuthim válasza rongaucho (#30539) üzenetére


kuthim
tag

Nálad azóta történt valami? Jelentkezett a szerelő?
Nálam még mindig semmi. Pedig már fél éve megrendeltem a szolgáltatást. Többször voltam bent az ügyfélszolgálaton, semmi érdemlegeset nem mondtak. Azóta már újabb kb. 100 utca felkerült Vác alá a Digi honlapján.

(#30592) monci


monci
csendes tag

Sziasztok! Váltottam nagyobb csomagra (ne nevessen senki: 5Mbitesről 15Mbitesre), és még egy jó régi modemem van (ZTE Xdsl 832). Kellett volna szerelőnek jönnie vagy valami változásnak lennie? Vagy csak papíron gyorsabb, igazából meg ugyanannyi?

(#30593) Intruder2k5 válasza monci (#30592) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Itt a topikban rákeresve, korábbi találatok alapján cserélni kellene. [link] -> [link] Ráadásul ez a típus már minimum 15 éves [link], szóval eljárt felette az idő.

(#30594) monci válasza Intruder2k5 (#30593) üzenetére


monci
csendes tag

Szóval akkor elfelejtett az Invitel. :(( Köszi!

(#30595) Intruder2k5 válasza monci (#30594) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ADSL-re az egyik legjobb modem szerintem mai napig a fekete DSL-360R T1, főleg ha valaki fel tudja tenni rá a dchard féle firmware-t. Annak idején én is ezt használtam Invitel ADSL-en.

(#30596) xxxx.x válasza monci (#30592) üzenetére


xxxx.x
tag

Hívd fel őket, mivel elfelejtették átállítani.
Anno én is így jártam
Megjött a számla az emelt díjjal, de a sebesség még a régi volt.

(#30597) E.Kaufmann válasza specterlich (#29911) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mázlid volt.
Itt is NTP probléma, koax/kábeles internet, most tudtam behatóbban vizsgálni, a routert megkerülve sincs időszinkron, A Windows és a TV nem frissül.
Felbuzdulva, amit írtál, felhívtam a hibabajelentőt, először tagadták, aztán azt mondták, hogy a koax hálón biztonsági okokból tíltva van :W
Mondom neki, akkor oldják fel, ahogy másnak is, de csak ugyanezt a kutyagumit mondta el ismét, én meg mondtam neki, jó, akkor írok a fórumra, hogy ennyire képes csak a szolgáltató :W

Milyen címre kell írni? Hátha ott kérve nekem is engedik.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30598) tothjozsi96 válasza E.Kaufmann (#30597) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nálam is ugyanúgy szar azóta is. Amit anno ajánlott Intruder2k5 fórumtárs, azt a kis programot használom azóta is, NetTime. Elfut a háttérben, magától frissít. Érdekes hogy ez is ugyanazokkal a szerverekkel frissít amivel a Windows próbál, csak neki valahogy megy mégis.

(#30599) E.Kaufmann válasza tothjozsi96 (#30598) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Vicc!
ahhoz túl drága, pláne így vidéken, hogy még szűrve is legyen :W
Dobják ki a 2013 óta nem frissített cicós sz@rjaikat, ha máshogy nem megy.
Én NetTime-ot hibás RTC-jű lapon használtam utoljára, ahol annyira kiesett mindig a szinkronból, hogy túl nagy lett a delta. Így viszont még a bejelentkezés előtt lefrissített és az AD sem panaszkodott.
A TV-re viszont mit telepítsek? :W

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30600) tothjozsi96 válasza E.Kaufmann (#30599) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én is betelefonáltam anno, nekem nem oldotta meg senki sem a problémám. Úgyhogy, szerintem marad a NetTime. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.