Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) Diák66 válasza Lauda (#30450) üzenetére


Diák66
őstag

Sajnos......a tűzcsaptól indul, az út alatt megy majd tovább, ahol a túloldalt csatlakozik a kilógó végéhez. Az optikának nyoma sincs, pedig év végéig ígérték.

(#30452) user12 válasza Diák66 (#30451) üzenetére


user12
őstag

Úgy ahogy az előző hozzászóló is sejti, ez vízvezetékcső.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#30453) l.skywalker válasza user12 (#30452) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ami alternatív optikai kábel is lehetne :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#30454) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Be van regisztrálva az Inviteles szerződésem a Digi felületére, és mivel törölték a díjnetes fizetési lehetőséget, kértem e-szamlat a Digi felületén.
Viszont azóta nem kapok számlát, a listában csak a korábbi kkiegyenlített számlák vannak, fizetésnél sem hoz fel számlát amit fizetni tudnék, holott korábban kb 1,5 hónappal a lejártat előtt már küldték a számlát.
Másik digis (mobilinternet) előfizetésemnél korrekten látszódik minden számla.

Mi lehet a gond szerintetek? Nektek mikor jelent/jelenik meg a novemberi számla a Digi online felületen?

;) - The Power of the Light Side

(#30455) Lauda válasza Anonymus23 (#30454) üzenetére


Lauda
félisten

Még nekem sem érkezett eddig az aktuális számla, pedig 6-7-e körül meg szokott jönni arra a felületre, ahol te is várod.

(#30456) Anonymus23 válasza Lauda (#30455) üzenetére


Anonymus23
veterán

:R
köszi az infót, akkor nem csak nálam van elakadva :N

;) - The Power of the Light Side

(#30457) leo81 válasza Anonymus23 (#30454) üzenetére


leo81
aktív tag

Nálam ugyanez, és a számlákat sem lehet letölteni.
Én már megírtam ezt a DIGI-nek, de nekik nincs rálátásuk az Invitelre. Írjak nekik!
Megtettem, várom a válaszukat.
Kíváncsi leszek, de van egy érzésem, hogy megy tovább az egymásra mutogatás.

(#30458) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Most szeretnék új szolgáltatást beköttetni, és én is online számlázást szeretnék, lehet jó lesz akkor a csekken való fizetés is? ;] Máskor szokott ilyen szarakodás lenni, vagy nem jellemző?

(#30459) Anonymus23 válasza tothjozsi96 (#30458) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem jellemző, évekig ment a díjneten hibátlanul, utána is egy ideig, de amikor átállítottam a elektronikus számlára (ami ugye furcsa, mert a díjneten eddig is elektronikusra volt állítva) na onnantól kezdve nem kaptam számlát. Jó ez még csak az első alkalom, és ugye nov.30 lesz a lejárat, csak sosem lehet tudni.

Ami megint furcsa, hogy a digimobilos szolgáltatásuk, ami másik szerződés számon van, amit eleve a Digitől és a kezdetektől fogva elektronikus számlával kértem, az meg teljesen rendben van, kezdetektől fogva benne vannak a számlák, letölthető/fizethető online.

;) - The Power of the Light Side

(#30460) frici69


frici69
tag

Nekünk is a megszűnő Díjnetes lehetőségről kellett váltani! Igényeltem E-számlát de, semmi nem jött, úgyhogy befizettem enélkül. Azóta sem jött semmiféle értesítés. Nem tudom ez mikor realizálódik :F

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#30461) Anonymus23 válasza frici69 (#30460) üzenetére


Anonymus23
veterán

Átutaltad? Vagy hogyan fizetted be?
Nekem még a listában sem látszik, ahol ugye az aktuális és a múlt havi számlák vannak...

;) - The Power of the Light Side

(#30462) Lauda válasza frici69 (#30460) üzenetére


Lauda
félisten

Számla nélkül hogy fizettél be számlát?

(#30463) frici69 válasza Lauda (#30462) üzenetére


frici69
tag

Ügyfélkapu - Számla kiegyenlítés - itt volt a fizetendő összeg és kártyás fizetés.
Nekem fel volt tüntetve az összeg csak E-számla nem jött róla.
A Befizetéseknél pedig látszik, hogy kártyás fizetés volt az eddigi meg Díjnet!

[ Szerkesztve ]

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#30464) Lauda válasza frici69 (#30463) üzenetére


Lauda
félisten

Számlád akkor volt, csak ott nem tudtad letölteni, ha jól értem. :)

Megérkezett a decemberi számla az inviteltől. Kaptam szokás szerint emailt és látszik a digi felületén, be is tudtam fizetni. Úgy néz ki csak volt egy kis csúszásuk.

[ Szerkesztve ]

(#30465) frici69 válasza Lauda (#30464) üzenetére


frici69
tag

Emailre nem jött az E-számla az igénylés követő első hónapban.
Tegnap késő este érkezett kettő is november és december végi befizetési határidővel!

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#30466) Anonymus23 válasza frici69 (#30465) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem is ma hajnalban érkezett meg egy Invitel számlaértesítő levél, 11.30 határidős számlával.

;) - The Power of the Light Side

(#30467) kisapa válasza Anonymus23 (#30466) üzenetére


kisapa
senior tag

A novemberi számlát én is ma kaptam meg az októberi viszont eltűnt valahol. Kifizetni a digi ügyfélkapun keresztül ki lehetett de letölteni a számlát nem tudtam. Ráadásul most látom a decemberi számlát is de letölteni azt sem lehet.

(#30468) leo81 válasza kisapa (#30467) üzenetére


leo81
aktív tag

Az invitel számla nekem sem látható a DIGI oldalán, de e-mailben megküldték.

(#30469) gézu


gézu
őstag

Nemtom mi van a számlázással, de még mindig nincs novemberi. Régóta a digi felületén fizetem, eddig nem volt gond. :F

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#30470) dobsa


dobsa
csendes tag

Sziasztok!
Csak internet (FTTH) szolgáltatás esetén e-számlázással mennyi havidíj kedvezményt kellene adnia a szolgáltatónak? A tegnapi számlán -100Ft kedvezmény szerepel, amit sikerült 3 hónap alatt elintézniük. Nekem az ügyfélszolgálat 200Ft vagy 300Ft-ot említett, amikor reklamáltam az elmaradt kedvezmények miatt....

(#30471) kentucky válasza dobsa (#30470) üzenetére


kentucky
őstag

Nekem is ugyan ez volt, hogy 300-at fognak elengedni, na abból lett -100 Ft :U Eurodocsis terület.

[ Szerkesztve ]

(#30472) Anonymus23 válasza dobsa (#30470) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem egy jó ideje már 5957 Ft a havidíj, erre fel a decemberi számla meg 6057 Ft lett.
Átálltam a e-számláról (Díjnet) az e-számlára (Digis felület) és most akkor elveszik a kedvezményt?
Ezek se normálisak...

Most meglestem, hogy mi is a különbség, de a novemberi számlán 2 kedvezmény sor is van:
Elektronikus fizetési kedvezmény - 100 Ft
EBILL 300 FT kedvezmény - 300 Ft

Na most a decemberi számlán az "Elektronikus fizetési kedvezmény" már nincs rajta.

Azt is megnéztem, hogy múlt évben Október/November játszották ezt el, majd Decembertől visszaállt.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#30473) Lauda válasza Anonymus23 (#30472) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam is össze-vissza van ez. Hol vonják a 100ft-ot, hol nem, mostanában épp vonják. :D

(#30474) dobsa


dobsa
csendes tag

Ma rákérdeztem az üsz-nál, azt mondták, hogy 300Ft-os kedvezménynek kellene lennie. Azt ígérték, hogy jelzik a háttérosztálynak ezt a problémát. Kíváncsi leszek rá a jövő hónapban, hogy megtörténik-e az elmaradt (akkor már 4 hónap) kedvezmények jóváírása.
Ezek szerint akkor nálatok is össze-vissza kezelik ezt az e-számla kedvezmény jóváírást...

[ Szerkesztve ]

(#30476) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Esetleg az invitelnél várható az rtl most+ lehetősége?

(#30477) supercow válasza kisapa (#30476) üzenetére


supercow
őstag

Ügyfélszolgálat mit mondott?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#30478) kopi72


kopi72
aktív tag

Lemondattam a tv-t es telefont, 1 ev huseggel 3500Ft-ra lehet igy csokkenteni a vdsl-es 30/5-ot.
Ezt talaltam a honlapukon : https://www.invitel.hu/lakossagi/csomagajanlat.html

Amennyiben az adott előfizetői hozzáférési ponton a díjcsomag kínált sebesség értékénél magasabb sebesség érték érhető el, úgy Szolgáltató a ténylegesen nyújtott sebességet nem korlátozza a kínált értékben, hanem annál magasabb sebességű szolgáltatást is elérhetővé tehet.

Lehet kerni toluk, h ne korlatozzak 30-ban a savszelesseget? Mivel nincs TV es telefon az azoknak fenntartott savszel jol jonne....

A digi.hu optika se iden, se jovore nem lesz nalam :-(

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#30479) Lauda válasza kopi72 (#30478) üzenetére


Lauda
félisten

Jó drága az a csomag. Kérheted persze, nem fog történni semmi szerintem. Ilyenkor beállítják budaörsön a vonali sebességedet (a modemben látni) és kész.

(#30480) Anonymus23 válasza kopi72 (#30478) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mivel a koaxon nem IPTV van, így nincs jelentősége, hogy mekkora sávszél, le fogják korlátozni.
Amit írtál az igazából az optikára érvényes.

Nálunk pl az van mostanság, hogy a korábbi évekhez képest már vannak időszakok, amikor bizony nincs meg a maximális sávszél sem, mert annyira túl van terhelve a hálózat (főleg este).

;) - The Power of the Light Side

(#30481) kopi72 válasza Anonymus23 (#30480) üzenetére


kopi72
aktív tag

nem koax, hanem telefonkabel, rez es vdsl. A maxom 100 Mbit korul van a modemem ezt irja ki es ez van lekorlatozva 30-ra

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#30482) Gyuri27 válasza kopi72 (#30478) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az invitel nem csinál semmit. (Most épp azért nem mert nem tudják mi lesz a 4ig móka.
Előtte meg azért nem mert nem. Jelzem ezek a vezetékek min 20 évesek.)
Várnak. Nálunk is ők vannak. Problémás az ezer éves rezes rendszer.
Úgy ahogy van fos. Nyilván elavult és anno ezt nem netre tervezték.
Az optikai gerinc átmegy a falun egyébként.
Szóval a falu nagy része használja 15/09 a falu közepén a 30-as netet.
A 15/9 5k magyar forint.
És ezt meg lehet csinálni 2021-ben ebben az országban.

Amd - Radeon - Ryzen

(#30483) kopi72 válasza Gyuri27 (#30482) üzenetére


kopi72
aktív tag

ez itt nalunk foldkabeles es 14 eve csinaltak, 5 eren jon.. Viszont ha jol tudom itt az egesz local tersegben nekem van csak :-) Mindenki masnak pr telecom vagy upc..

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#30484) Dreimus válasza Gyuri27 (#30482) üzenetére


Dreimus
senior tag

Máshol a világban is vannak ettől rosszabb internet sebességek, akár lehetne az osztrákokat vagy a briteket is sorolni, ott sem mindenhol van optika vagy koax.

(#30485) Lauda válasza Dreimus (#30484) üzenetére


Lauda
félisten

Így van. Magyarországon egyébként világviszonylatban is kiemelkedő az internetelérés sebessége.

(#30486) Gyuri27 válasza Lauda (#30485) üzenetére


Gyuri27
félisten

Aha oké. A szakadozásokat és egyéb hibákat ne is emlegessük. Maga a sebesség egy dolog.
Mondok mást. 3-4 éve nincs új modemük. Használt müködés képtelen szart cserélnek éppen müködöre. Mondtam az emberbek, hogy semmi baj jóbarát. Megveszem én. Igaz 5k az elöfizu. Ti ennyiért nem sokkal arrébb gigás netet adtok (olcsóbban) itt meg 15 mega fér bele. Új rendes modem nem.
Jön az ember hogy speciális program egyebek stb stb. Mondtam nem kell a rizsa.
Szóval ennyit erröl. Szarnak a vidékbe bele. Persze lehet arcoskodni a pesti 10gigás nettel 5k-ért. Csak akkor emlitsük meg a másik oldalát is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#30487) kopi72 válasza Gyuri27 (#30486) üzenetére


kopi72
aktív tag

teljesen igazad van :-( amikor visszaadtam az invitel TV-met, megkerdeztek, jo-e a taviranyito, mert azt fogjak odaadni masoknak, mert nincs potlas :-(
Irtam egy szivhez szolo levelet nekik, hogy toroljek el nekem a bandwidth korlatozast 30Mbit-rol, es adjak oda ami a 5 eres droton kijon 100-at... (mivel megszuntettem a tv-t es telefont is, igy nem kell tartalekolni azokra)
Hat kivancsi leszek mi lesz...
Aztan megyek at a PR telecom-hoz megint, pedig megfogadtam h az eletbe soha tobbet... De rakenyszeritenek :-(((( Sirok.....

Es ami gaz, ugye videken 800Mhz-es mobil net van tovabbra is b2, b20-on, nalam ilyen kompatibilis telefonnal is 32/15 Mbit !!!
Es tenyleg le van szarva a videk....

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#30488) Lauda válasza Gyuri27 (#30486) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs ellentmondás a kettőnk mondandója között. Minden országban vannak olyan helyek, ahol trágya az internet. Attól, hogy nálad ilyen a net, még máshol lehet jó , fordítva ez ugyanúgy igaz.

(#30489) Gyuri27 válasza Lauda (#30488) üzenetére


Gyuri27
félisten

Sok vidéki invitelessel beszéltem (upc-vel is). Az a ritka ahol nem szar az invitel.
Róluk beszélek, mert a topik cimében ez van.

kopi72:bánná a fene ha jó lenne. Van digis torony. Arról 15/2 jön.
Csak ugye oda kell stick. Ami egy gép esetében elmegy. De 2 vagy több gép és teló csücskös. Persze van router ami tovább osztja. De ahhoz ez még gyenge és ugye korlátos is a szentem. 50 giga.
De kicsit csiszolnának rajta meg valami kisebb tányért, vevőt pattintana a cég simán átmennél "levegős" netre.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#30490) Lauda válasza Gyuri27 (#30489) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam meg hibátlan és itt a környéken úgyszintén. Szóval ezek nem jelentenek semmit. Ha van jobb, menni kell oda. Ha meg nincs, örülni kell ennek is.

(#30491) Gyuri27 válasza Lauda (#30490) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez a remek hozzáállás. 2021-22 MO.
5k-ért örüljek a szarnak.
Yep. Nincs hova menni ha épp van az is ilyen szar.
De annak örül minden más inviteles, hogy neked jó.

Amd - Radeon - Ryzen

(#30492) Lauda válasza Gyuri27 (#30491) üzenetére


Lauda
félisten

Én reális gondolkodásnak hívnám.

(#30493) kopi72 válasza Lauda (#30490) üzenetére


kopi72
aktív tag

"Ha meg nincs, örülni kell ennek is." => nem ha otthonrol dolgozol es nem tudod meg a db backupokat sem athuzni magadhoz, vagy mindenfele trukkozes kell hogy menjen, mondjuk a logok nelkul...

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#30494) kopi72 válasza Lauda (#30492) üzenetére


kopi72
aktív tag

Ne haragudj, de butasag amit irsz..

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#30495) Lauda válasza kopi72 (#30493) üzenetére


Lauda
félisten

Fordítva ültök a lovon. Semmi sem kötelezi az internetszolgáltatókat magyarországon, hogy az ország minden háztartásában szolgáltatni köteles xy sebességű internetelérést.

(#30496) Gyuri27 válasza Lauda (#30495) üzenetére


Gyuri27
félisten

Arra nem. De arra igen, hogy egy nap ne legyen 10-150 szakadás. És arra se hogy mennyit kér. De a pofátlanságnak is van határa.
Egy dolgot azért elfelejtesz. Az invitel is. Illetve kettőt. Egy: nem én élek az invitel pénzéből. Hanem ő az enyémből. Kettő van olyan, hogy fogyvéd, nhh, gvh. És azok azért szép summákat szoktak oda rittyenteni.
Egyébként pedig elő irja a törvény, hogy szolgáltatniuk kell min 2 cégnek. Nálaunk vannak ők meg a voda. Ha akarnának se léphetnének le. Ez le is lett tisztázva a digivel aki az infrastruktúráért vette meg az invitelt. Meg a nagyobb városokért. Na ha az akkor kellett akkor keljen a falu is. Ezt is kimondta anno a megfelelő hatóság.

kopi72: vele én elengedtem. Szopogassa csak az invitelt ahogy akarja. Ettől nekünk és másoknak nem lesz jobb a netje. És ettől ugyanolyan gusztustalan marad az invitel-digi kombó.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#30497) Lauda válasza Gyuri27 (#30496) üzenetére


Lauda
félisten

Ha ez nálad ilyen és így gondolod, akkor jelentsd be a hibákat (szoktak kötbért fizetgetni) és tehetsz lépéseket a megfelelő hatóságok felé. ;)

Egyébként pedig elő irja a törvény, hogy szolgáltatniuk kell min 2 cégnek.

Megmutatod ezt a törvényt és hogy mekkora sávszélt köteles szolgáltatni?

Szopogassa csak az invitelt ahogy akarja. Ettől nekünk és másoknak nem lesz jobb a netje.

Attól sem, hogy ilyen stílusban beszélsz a másikkal.

[ Szerkesztve ]

(#30498) Gyuri27 válasza Lauda (#30497) üzenetére


Gyuri27
félisten

A szávszélről beszéltem?

Amd - Radeon - Ryzen

(#30499) Lauda válasza Gyuri27 (#30498) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, arról is.

Tőlem szarozd nyugodtan a céget, én zártam.

(#30500) Gyuri27 válasza Lauda (#30499) üzenetére


Gyuri27
félisten

Meg sok minden másról.
Hálózat minőségéről, készülékek minőségéről. Magas árról meg sok dologról.
Majd fényezem ha fogyasztóbarát politikát és szolgáltatást nyújtanak. Addig nem fogom amig a semmire fizetek és csak szedik ki a lóvét a cégből.

Amd - Radeon - Ryzen

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.