- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- MasterDeeJay: SATA to SAS adapter
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Viber: ingyen telefonálás a mobilodon
- Argos: Szeretem az ecetfát
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gerner1
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ulrik
tag
válasz
UberMutant #1596 üzenetére
Desktop felületet pc-ről.
-
nort_on
senior tag
válasz
UberMutant #1596 üzenetére
4 van, nem? 2 mobil app van.
-
Janusz001
őstag
válasz
UberMutant #741 üzenetére
Aztán lehet pár év múlva beszántják a tbsz -t és okafogyott lesz.
-
Janusz001
őstag
válasz
UberMutant #738 üzenetére
Én már csak arra lennék kíváncsi, hogy ha rész kivét van, akkor nyilatkozok, mely eszközök menjenek tovább tbsz -re, de mit kell tenni azzal a résszel, amiből pénzt szeretnék? Nekem kell eladnom még a tbsz -en majd a cash automatice átkerül a sima számlára? Az gondolom nem túl jó ötlet, ha eszközként kerülnek ide, mert akkor sima számlán eladva van nyereség és adóvonzata. Nem teljesen világos még ez a rész nekem. Bárcsak itt tartanék már.
-
nort_on
senior tag
válasz
UberMutant #738 üzenetére
Ez így elég logikus és egyszerű eljárás. Köszi, hogy áthoztad.
Kíváncsi leszek az itteni tapasztalatokra is.
-
bigbuda
aktív tag
válasz
UberMutant #607 üzenetére
Köszönöm, természetesen semmiféle trükközésről nem lenne szó, nem emiatt kérdeztem, az nem volt tiszta hogy NAV honnan tudja majd hogy mennyi ment be a gyűjtő évbe összesen, ha csak a legelső utalás (ami egyébként 50k huf volt) van lejelentve. Mert veszteség és feltörés esetén nem szeretnék adózni bármi baki miatt, ha nem is kéne alapból.
De akkor ha csak az első utalás összegét kell beírni, és akkor nem kell külön adott évi Activity Statement-et csatolni a lejelentesehez? Elég csak az a kitölthető pdf az adatokkal és első utalás összegével?
-
Sisco2
tag
válasz
UberMutant #530 üzenetére
Erre csatlakoznék.
Mi lesz 2025. februártól előre láthatólag a költséghatékony módja magyar bankszámláról a forint bejuttatásának IBIE -re?
Teljesen elvesztem már a bankok kondíciós listáiban, ha külföldre utalok forintot akkor SEPA, SWIFT (tudom GIRO az belföldi) mit kell nézzek a kondiciós listában. Ha jól látom nagyon magas százalékos, és maximum költségei vannak CIB, ERSTE ill. bármelyik banknál a külföldi HUF utalásnak.
Lehet marad a Wise mint legoptimálisabb út még annak ellenére is hogy 0,45% -os díjat számolnak fel majd februártól?
Tudom 50.000 HUF-ig ingyenes, de azt most engedjük el hogy 50e -es utalásokkal...köszi
-
mm779
tag
válasz
UberMutant #530 üzenetére
Nagyon szépen köszi a segítséget!
-
zsero
aktív tag
válasz
UberMutant #491 üzenetére
Magyarul nyerünk egy évet ahhoz képest, mint ha kivenném normál számlára és betenném újból?
-
korcsi
veterán
válasz
UberMutant #489 üzenetére
Tehát mielőtt lejár a TBSZ 5. éve december 1-30-ig lehet nyilatkozni, hogy az aktuális évben induló gyűjtőéves TBSZ-re átkerüljön e a tartalma részben vagy egészben.
Tényleg, ilyenkor az elszámolás újra indul? Ha van olyan eszköze az embernek ami 12 éve TBSZ-en van és feltörésre kerül a számla, akkor remélhetőleg csak az utolsó két év után kellene a hozamok után közterheket fizetni.
Nekem az mondjuk jobban tetszene, hogy ha egy következő évben lejáró ergo 4. éves TBSZ-re lehetne tenni ezeket az eszközöket, így a már az öt éve tartósan befektetett értéket csak mindig további egy évvel kötné le.
-
zsero
aktív tag
válasz
UberMutant #311 üzenetére
Gondolom, de nehogy már a 20e Ft-ban az ne legyen benne. K&H egyébként a maga részéről lezárta az ügyet, sőt lezárta a számlámat is, úgy hogy ott nem tudok már reklamálni.
IB-nél viszon azt írták kivizsgálják az ügyet.
-
zsero
aktív tag
válasz
UberMutant #272 üzenetére
Köszi, mára megjelent!
-
zsero
aktív tag
válasz
UberMutant #270 üzenetére
A K&H-n lementettem a pontos összegeket számlánként, bezárás előtt. IB-n látom a jelenlegi egyenleget, de nem látom hogy mennyi összeg érkezett be. Olyat keresek, mint egy bankszámla kivonaton, ahol látszik hogy melyik nap mennyi pénz jött be.
Ilyet tudtok? -
kovaax
őstag
válasz
UberMutant #189 üzenetére
eladni is olcsóbb.
-
les_polish
csendes tag
válasz
UberMutant #171 üzenetére
Igen, mar osszekotottem, de ugy lattam a wiserol is van vmi fee. Meg abban sem voltam 100% hogy wisera tud e menni direktben eur a belga iban miatt.
-
SpdY24
csendes tag
válasz
UberMutant #105 üzenetére
Gondoltam nem csinálok 2 kört de akkor így lehet nem ártott volna. Azt hittem revoluton az euró utalásnak van díja bizonyos összeghatár felett. Azért van esély h beérjen a pénz vagy megy vissza a feladónak?
-
nnorbi9
újonc
válasz
UberMutant #92 üzenetére
Bocs, rosszul fogalmaztam. Nem ugyanazt az összeget utalnám vissza, hanem IB-n vennék belőle etf-et és pár év múlva az etf-kamatokkal együtt kerülne vissza a német bankszámlára a pénz.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Milyen széket vegyek?
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- OLED TV topic
- IGP nélküli processzorokkal készül az Intel és az AMD
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- További aktív témák...
- EJJ! Dell Latitude 7330 -65% "Kis Gamer" Üzleti Profi Ultrabook 13,3" i5-1245U 16/512 FHD IRIS Xe
- i5 10500/ RX6600XT/32GB DDR4/ 512GB m.2 alapú konfig/ garancia/ ingyen foxpost
- Szép Dell Latitude 7320 -60% "Kis Gamer" Üzleti Profi Ultrabook 13,3" i7-1185G7 32/512 FHD IRIS Xe
- LG NanoCell 50NANO759PR
- Samsung Galaxy S23 256GB (garis)
- Gyors, Precíz, Megbízható TELEFONSZERVIZ, amire számíthatsz! Akár 1 órán belül
- Jogtiszta Microsoft Windows / Office / Stb.
- Phanteks NV5 MK2 White (PH-NV523TG DMW02)
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S25, Samsung Galaxy S25 Plus, Samsung Galaxy S25 Ultra
- Csere-Beszámítás! Asus Tuf Gamer laptop! R7 3750H / GTX 1650 / 16GB DDR4 / 500GB SSD
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest