Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28458) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Srácok érdekes jelenségbe futottam bele.
Ismerősnek raktam össze gépet. (Prime Z790-P, 13700KF, 32GB 6400 G.Skill M-die, Arctic LF II 360)
A proci húzva van, 5300/4300-ra allcore 1.28V-ra beállítva bios, de memória sima XMP-n fut.

Jelenleg nem vagyok a gép közelében ezért egyelőre csak infót próbálok meg gyűjteni, bár a neten nem igazán találtam infót erről.

Szóval a gond az az, hogy kikapcsolás után első indításokkor gyakran az a jelenség van, hogy felmegy a proci 120 fokig, és kikapcsol a gép. (Deepcool CH560 Digital a ház, ezért a kijelzőjén látszik a proci hőfoka)
Ha ilyenkor rögtön visszakapcsolja az ember akkor gond nélkül megy bármeddig. Valós hőmérséklet gond biztosan nincs, mert 10p Cinebench alatt sem éri el a 90 fokot 50%-ra állított ventikkel sem.
Viszont akkor hol a gond? :D
Ha valami szenzor hiba lenne akkor gondolom nem csak mindig első indításkor kellene fennállnia hanem állandóan, vagy legalábbis többször kellene jelentkeznie nem csak első indításokkor.
Sőt szerintem ha induláskor nem menne az LF II sem pumpa sem venti szinten akkor sincs szerintem akkora terhelés, hogy elérné egy win betöltéskor a 120 fokot.
Most azt javasoltam havernak, hogy nyomjon egy bios defaultot, de ugye kicsit körülményes a hibakeresés mert kb napi 1x első indításkor jön elő (akkor sem mindig, kb 3-ból 1x).
Következőnek egy bios frissítést tudok még elképzelni, mert jelenleg még a 1220-as gyári bios van rajta amivel jött.

Futott már bárki hasonlóba?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.