Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28801) s.bala31 válasza hokuszpk (#28799) üzenetére


s.bala31
őstag

Rég volt már AMD-m talán a legutolsó egy Phenom II X4. De abban a Facebook posztban sem az AMD-ről volt szó, csak valahogy az illető átvitte vs-be a témát, pedig meg sem említettem az AMD SMT-jét

(#28802) hokuszpk válasza s.bala31 (#28800) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

én ezt sose fogom megérteni, itt stressztesztek alatt röpködnek a 80-90-100 fokok ; a procik láthatóan ennyin még jólérzik magukat ; de ha játékban felmegy 70 -ig , akkor az már #firstworldproblem.
ha azért, mert kezd hangosodni a hűtő, hát állíts be egy olyan profilt, ahol mondjuk elmehet 80 fokig ( láthatóan ezeknek ez már nem ártalmas ) , de lassabban pörögnek a ventik.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#28803) s.bala31 válasza hokuszpk (#28802) üzenetére


s.bala31
őstag

Stresszteszt alatt nem idegesít sem a hőfok sem a hang, de játék alatt vagy betöltsénél ha felpörögnek a ventik igen, meg persze a 70+ fok sem tetszik :DDD

(#28804) Baryka007 válasza s.bala31 (#28795) üzenetére


Baryka007
őstag

Áhh... ebbe nem szabad belemenni... Facebookon mindenki szakértő ám ! :DDD

(#28805) tibcsi0407 válasza Baryka007 (#28804) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mikor még Ryzenem volt, akkor egy ilyet kaptam privátban valamelyik csoportból:
Mit is jelent amd nyomorultak lenni? 20fps el kevesebb, de megveszem, megbízhatatlan, drága te bele vagyok szerelmesedve. Amd kurva vagyok
Nehéz elismerni hogy a másik brand mindig is jobb volt kurva?
Köszönni sem tudott, instant tiltottam. Valami szokásos AMD VS Intel vita volt, dobtam be pár eredményt, ez nem tetszett a kollégának.

https://utdetailing.hu/

(#28806) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Közben új profil WIP.
RON-okat idomítom, de a Bitrátából ítélve más lesz a gond. A bitráta magas és konstans.

https://utdetailing.hu/

(#28807) hokuszpk válasza Baryka007 (#28804) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

asszem szerencsém, hogy eddig semmi okom nemvolt egyik nemzetközi közösségi izére sem regisztrálni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#28808) jokeph válasza tibcsi0407 (#28805) üzenetére


jokeph
nagyúr

;]
Végtelen történet. :)
Én nem vagyok válogatós, mindennel is tesztelek/játszom, amiről úgy gondolom, hogy jó lehet és felérem kerettel.
Persze, volt már párszor, hogy nem volt maradéktalanul beváltva a remény, de hát ez ilyen. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#28809) tibcsi0407 válasza jokeph (#28808) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Abban az időben nekem jobb választás volt a 3950X. Talán 2021 volt. Munkához jól jött a 32 szál nem rossz áron.
Egyébként lehet a másikat oltogatni intelligensen is, azzal nincs is bajom.
Ha valaki átlép egy határt, ami már nekem nem tetszik, akkor ignorálom.
De egy tök idegenre ráírni Messengeren ebben az alpári stílusban nem okés.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#28810) vezeralmos2 válasza s.bala31 (#28800) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

12700K-ra HT OFF, e-core OFF, DDR5 tuning kit, kis OC, máris beéri a 7800x3d-t.

A Sandy Bridge legendája

(#28811) pRoject22 válasza s.bala31 (#28795) üzenetére


pRoject22
őstag

Pár alkalommal én is belefutottam ilyenekebe, próbáltam jó széndékkal segíteni egy kétségbe esett segítségkérő poszt alatt, beírtam a srácnak ,hogy mit kellene tenni mire jött józsi aki nagyon is ért hozzá majd belém szállt, hogy bizony az nem úgy van stb stb, persze oltári nagy butaságokat írt le, szegény gyerek akinek meg próbáltam segíteni tökre össze lett zavarva.

Lassan amúgy én is ott tartok ,hogy offolom magam facebook-ról, tök értelmetlen már ott lenni full toxic hulladék az egész.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#28812) tibcsi0407 válasza tibcsi0407 (#28806) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Meg vagy!
RON 48-40 / 40-48
VDDQ_CPU:1.24V
VDDQ_MEM: 1.47V
VDD_MEM: 1.63V
VDD2: 1.518V
SA: 1.23V
Cold boot (PSU off) után futtattam még egyet, de csöves PH tárhelykorlát miatt már azt ide nem teszem fel. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#28813) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#28812) üzenetére


Csavez™
veterán

Hányszor meg volt neked! :D
A mi rendszerünk 8400-ra van opimalizálva, direkt nem engedik feljebb, itt van a sweet spot, felette már hozzá kell nyúlni rendesen a feszekhez, ami nem biztos hogy egészséges, és cserébe nem nagyon hoz pluszt, sőt te lebutítod úgy, hogy minuszba mész.
Az alábbi teszteket, azonos cpu órajelen, és időzítéseken csináltam, egyedül a trfc-hez nyúltam, meg 8600-nál a trdwr-hez, a 8600 miatt kellett visszavennem x62-re a pcore-t, és a ringet x52-re. A lényeg jól látszik, hogy mennyire kell belenyúlni a feszekbe, és cserébe annyi pluszt kapunk, amit szinte csak aida benchel lehet mérni.

8600 8533
8400

[ Szerkesztve ]

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#28814) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#28813) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Direkt csináltam egy cold retraininget táp kikapcsolással, pár nap múlva megint megnézem.
Engem a sebesség most annyira nem izgat, inkább az órajel és az egész működése.
Most nagyjából értem má a RON működését és a feszültségekhez fűződő viszonyát.
A delták (VDD-VDDQ, VDDQ-TX) a lelke az egésznek, akkor lesz jó a training is.

A sebesség most inkább másodlagos, a tanulás része érdekel.
A 8400C36 napi bármikor ott van, ha ezek befosnak. :))

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#28815) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#28814) üzenetére


Csavez™
veterán

A miértjét nem értem, mert amit csinálsz sebességben visszalépés, persze hogy lefutnak a tesztek, mivel lassabb a rendszered.

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#28816) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#28815) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mihez képest visszalépés? Ez egy jó 8533C36 profil. A 8400C36-tól gyorsabb.
Következik a 8600C38, majd a C36.
Lassan haladok, sok idő kitesztelni rendesen. A végén lehet kikapcsolom a HT-t, majd meglátom. Számításoknál jól jön a HT nálam.

https://utdetailing.hu/

(#28817) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#28816) üzenetére


Csavez™
veterán

Jól mondod..., a jó 8533, csak a tiéd nem az!
Értem én ezt az ocn-es gyorstalpalót, de nem hülyék az asus biosos tagok, jól vannak belőve az auto értékek, felesleges időpazarlás, de lehet fakir vagy.
Csinálsz egy normálisabb cpu frekit, meg ringet, és löttek a ronjaidnak! :D

[ Szerkesztve ]

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#28818) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#28817) üzenetére


tibcsi0407
félisten

LOL
Majd akkor én is tolom a 3 körös Usmusokat. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#28819) KAMELOT válasza tibcsi0407 (#28818) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak nehogy susimusi legyen belőle :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28820) tibcsi0407 válasza KAMELOT (#28819) üzenetére


tibcsi0407
félisten

:))
Korábban is ment a 8600 HT Off mellett. Pont a HT Off, ami könnyít a mem OC-n, mivel kevesebb szálon kell az adatot lassabban át préselni. Több áramerősség jut az IMC-nek is.
Veii szerint nálam a 8800 reális cél, én egy kicsit szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, de meglátjuk.
Amit Csavez ír, hogy a BIOS mérnökök jobban tudják ez teljesen igaz, de ők csak 8400-ig lövik jól be a traininget, mert arra van hitelesítve a lap.
Fölötte már sok esetben szerencse kérdése, hogy a training magától jól állít-e be mindent.
Erős IMC-vel és binnelt RAM-okkal még ott is egyszerűen megy a dolog, csak a VDDQ-kat kell jól megtalálni.
Átlag usernek viszont még itt-ott bele kell nyúlnia.
Áthozhatnám ide a rengeteg infót, amit én is kaptam, de feleslegesen nem akarom koptatni a billentyűzetet, mert max 1-2 embert érdekelne.
Hardwareluxx-ot bárki át tudja pörgetni, hogy vittük el eddig a dolgokat.
Külön-külön teszteltem mind a négy MC linket, VF curve stb. Szerintem nagyon érdekes az egész folyamat, de nem mindenkinek ugyanaz a fontos, ezt el kell fogadni.

https://utdetailing.hu/

(#28821) Találtgyerek válasza tibcsi0407 (#28820) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nyugodtan hozd át az infót! Csak ha lehet a lényeget magyarba, mert én nem vagyok perfekt angolos. :(

06-3o/9759I39

(#28822) tibcsi0407 válasza Találtgyerek (#28821) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha csak a lényeget leírod az is sok oldal. :)

Nem erőltetem én ezt a dolgot itt tovább, nem szeretem feleslegesen tépni a számat, mivel magammal beszélgetek, meg néha Zebbel.
Nem akarok stable police sem lenni, mindenkinek más az igénye.
Nekem napi 12-13 órát megy a gép, így sem az őrült CPU OC (korábban ezzel már megjártam), sem az instabil RAM nem fér bele ehhez a használathoz.

Maradok read only innentől kezdve.

https://utdetailing.hu/

(#28823) Találtgyerek válasza tibcsi0407 (#28822) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én 99%-ban mindenki, minden postját végig olvasom. Hozzá tenni sokat nem tudok, mert nekem csak a nagyon alap dolgok vannak meg. Viszont szívesen olvasom a nagyok tudományát.

06-3o/9759I39

(#28824) tibcsi0407 válasza Találtgyerek (#28823) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Itt a spoiler fület ha lenyitod, akkor iszonyat mennyiségű infot kapsz. Én a nagy részét már átnyálaztam. Engem érdekel, hogy hogy működnek a dolgok, talán annak a mellékhatása, hogy mérnök vagyok, nem tudom.
Tudom, hogy nem magyar, de talán a fordító segíthet.
Én ezt nem akarom átfordítani, hogy egy-két ember talán elolvassa.

Nem érdekel, csinálom tovább ez alapján, aztán meglátom meddig jutok. :)

Ezt így itthagyom, a min FPS a lényeg.

60X HT off

Napi HT ON

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#28825) zebra_hun válasza tibcsi0407 (#28824) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ehhez az eredményhez csak gratulálni lehet, ez már fps :R

Amúgy ott is megy az ellenségeskedés, ez ilyen "emberi tulajdonság".
Veii-nél nagyobb szakértőt nem látott a világ. :K
Mellesleg rendkívül segítőkész. Ritka az ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#28826) hokuszpk válasza zebra_hun (#28825) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Mellesleg rendkívül segítőkész. Ritka az ilyen."

szvsz nem, pont a legnagyobb professzorok azok, akik nem sajnaljak megosztani a tudast.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#28827) zebra_hun válasza hokuszpk (#28826) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ugyanezt írtam. Nem irigy arra, amit tud. Rengeteget segített nekünk.
Vannak sokan irigyek, találkozom olyanokkal is.

(#28828) Garsza válasza tibcsi0407 (#28824) üzenetére


Garsza
veterán

Na ezek brutál számok. :R

Az a Veii írás amit linkeltél csak 2 dimre vonatkozik vagy 4 dimesként is érdemes átnyálazni?

Én 160 minnél nem bírom feljebb vinni a CP 2077 -et. Pedig 90 perc y -on átment a profilom. Igaz csak 7200 és I7.

[ Szerkesztve ]

(#28829) vezeralmos2 válasza tibcsi0407 (#28824) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Nagyon szép eredményeket produkálsz a cpu-val.
Azt meg tudnád nekem mondani, hogy DDR4-4000MHz 2xsingle rankhoz mennyi System Agent feszt kell adni a procinak? :)

A Sandy Bridge legendája

(#28830) Ájszii válasza tibcsi0407 (#28824) üzenetére


Ájszii
tag

Gondoltam csinálok én is egy benchet a mostani 7400c32-vel közepesen feszes időzítéssel 6.0 ht offal hogy legyen viszonyítási alap. Itt is jól látszik az, hogy az eredmény nem sokkal rosszabb mint egy tankönyvi 8533 úgy, hogy ez a 7400 nem tankönyvi. Egyébként egy feszes nem tankönyvi 8400 255+-t hoz. Minden esetre szép eredmény grat hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#28831) Ájszii válasza Ájszii (#28830) üzenetére


Ájszii
tag

+ kiegészítés, hogy nem bench windows és minden fut a háttérben.

(#28832) zebra_hun válasza Ájszii (#28830) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ez is ritka szép. Holnapra lejön nekem is a 2.11, sokat javítottak rajta.
Összeraktam az éjjel az én gépem is, majd azzal is bepróbálom.
Kedvencem nyugdíjba vonult. M13 Apex/RKL.
3 hónapja készültem összerakni, éjjel siker :K

[ Szerkesztve ]

(#28833) tibcsi0407 válasza Ájszii (#28830) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez egy kiváló eredmény! Nagy kérés lenne, hogy a jelenlegi CPU profilommal is lefuttasd, hogy lássunk egy HT-s összehasonlítást is?
P2X60 4X59 7X58 8X57 +2 TVB E45X R50X HT ON.

tRFC talán még 32-vel lejjebb mehet, azzal még nem kísérleteztem. Sokat számítana az is. Egyelőre az alapot akartam összerakni ehhez a profilhoz.
Egyébként a tWRRD-vel veszítek sokat, de 68 alatt már néha elfingja magát az Usmus 1 óra után.
Már a TWTR_L / S-t állítom csak be 24/8-ra, a többit a BIOS-ra bízom.

Tankönyvi, VS nem tankönyvi. A nem tankönyvi esetén általában az IMC javítja a háttérben beállított értéket, mert bizonyos értékek fizikailag lehetetlenek. Például CAS alatti RAS, Vagy a nem 16/8 tRRD.
Régen ezeket én is másoltam OCN-RÖL, de már rájöttem, hogy semmi értelme.

Mutatsz légyszi egy 255+ képet?

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#28834) Ájszii válasza tibcsi0407 (#28833) üzenetére


Ájszii
tag

Saját 255+os képet nem fogok tudni mutatni csak jövőhét vége fele mert akkorra ígérték az apexemet. Csináltam HT on-os benchet ami elég érdekes lett. Mivel én nem használok TVB-t ezért 6.0 AC HT-on al futott.

[ Szerkesztve ]

(#28835) tibcsi0407 válasza Ájszii (#28834) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez kb korrekt eredmény. Ringed mennyin megy? E-core-ok?
Jól jelzi, hogy a HT segít a min FPS-en azonos órajelnél, míg a HT off a max FPS-t nyomja meg.
A valóságban melyiket érzékeled jobban? Szerintem a min FPS-t, az véleményem szerint fontosaabb.
Most akkor rajtam a sor, hogy nyomjak én is egy 60X HT ON-t.
Csak előtte megnézem az alacsonyabb RFC-t bírja-e a RAM-om.
Ez már nagyon határeset ennél a sebességnél M-Die esetén. Nincs garancia arra, hogy jó is lesz, bár a VDD-ben hagytam egy jó nagy tartalékot szándékosan (1.58V is elég lenne). :)

Kicsit sajnálom, hogy eladtam az A-Die-okat, szórakozni jó lenne velük. Van egy 6400-as Gskill szett a szekrényben, de az nem egy OC-bajnok, max 8400-at tud, ha jól emlékszem.
A munka miat viszont kell a 48GB, így max szórakozni tenném be a másik kit-et.

Egyébként mi lett az Apexeddel? Balesetes lett?

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#28836) Ájszii válasza tibcsi0407 (#28835) üzenetére


Ájszii
tag

Én inkább HT-OFF párti vagyok mert az alsó hangon minusz 20 fokot jelent ebből adódóan ténylegesen ki tudom tesztelni a max órajelnek a stabilitását. Ht offal 6.2-6.3 simán hozható játék körülmények között HT onnal max 6.0 esetleg 6.1 de ahoz már SP 120+ os P-core kell ami szerintem nem éri meg az 500k felárat :D. Mivel több a max fps és az átlag is ezért több időt tölt az ember magasabb tartományban ebből adódóan a játékélmény túlnyomó része gördülékenyebb lesz. Persze lesz 1-2 dip de szerintem ez elfogadható mert a g-sync úgy is korrigálja.

[ Szerkesztve ]

(#28837) palfitom válasza s.bala31 (#28795) üzenetére


palfitom
félisten

Ez nem FB-specialitás, itt a PH-n is rengeteg hasonló elvakult tag van.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#28838) tibcsi0407 válasza Ájszii (#28836) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jó,ebben is van valami, de jó esetben is 240 Hz-en tolod, ahol a max fölötte láthatatlan, főleg Gsync mellett.
Nyilván más a helyzet a competitive világban.

Egyébként most gondolkozom, hogy LLC3-ban futtattam a tesztet, lehet egy picit bezavart az eredménybe.
Nagyobb LLC-t sok idő belőni a jelenlegi beállítások mellett, így lehet ma nem hozok új eredményt. Ennyiben jó a V/F curve. Ha jól belövöd, akkor szabadon állíthatod az órajelet, minden pontjához alkalmazkodik.
Azért rápróbálok majd. :) Legrosszabb esetben megfagy.

#28837palfitom

Csak a stílus nem mindegy, ahogy Facebook-on közlik Veled a véleményüket.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#28839) s.bala31 válasza tibcsi0407 (#28835) üzenetére


s.bala31
őstag

Én úgy emlékszem hogy nálam a HT off-al volt jobb a min fps-em CP2077-ben meg SOTTR-ben. De ha hazaértem lemérem megint.

(#28840) palfitom válasza tibcsi0407 (#28838) üzenetére


palfitom
félisten

A stílus valóban nem mindegy.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#28841) 1991Bboy


1991Bboy
csendes tag

Sziasztok!
Új gépet építettem a 4080 alá (MSI Z790 Tomahawk Wifi, i7-14700k, 32 gb GSKILL 7200 mhz) és olyan problémám lett ,hogy amint az új rendszerre felrakom a legfrissebb nvidia drivert, elkezd akadni az egér, becsíkozódik a kép és kifagy a rendszer, újraindul. Raktam fel új windowst ugyanezt produkálja. DDU-val leszedtem utána pedig akármelyik drivert próbáltam felrakni sikertelen volt a telepítés.
Pénteken a régebbi gépen még simán játszottam vele semmi baja nem volt a kártyának és a legfrissebb driver volt fennt.
Esetleg valakinek van ötlete, hogy mi lehet a baj?
köszi a segítséget előre is.

mindent defaulton probaltam nem volt beallitva xmp profil sem. A driver feltelepitese utan a windowsba se tudok belepni vagy akad az eger is “video scheduler internal error” kek halalt kapok.
risert hasznalok azt eddig nem irtam le.

koszi a valaszokat

(#28842) jokeph válasza 1991Bboy (#28841) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Egy ötlet, a riser rmiatt:

BIOS-ban állítsd át a pci-e sávokat AUTO-ról gen 4-re, ez megoldhatja a problémát.
Feltéve, ha régi gépben ugyanezzel a riserrel használtad, és tuti jó a riser kábel.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#28843) tibcsi0407 válasza 1991Bboy (#28841) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hopp a riser simán lehet gond. Én jokeph javaslatán kívül az ASPM-et is kikapcsolnám.

https://utdetailing.hu/

(#28844) Ájszii válasza 1991Bboy (#28841) üzenetére


Ájszii
tag

Nézd meg, hogy rendesen be van e dugva a displayport kábel sokszor van az hogy kicsit feljebb áll a kártya és nem lehet bedugni rendesen a háztól. Illetve én már úgy is jártam 2 kártyánál is, hogy korrupt lett a bios , keress techpowerupon hozzá való biost és flessend rá nvflash64-el. A riser is lehet gond vedd ki nézd meg úgy az a biztos amúgy is értelme nem sok van csak teljesítményt veszítesz vele és + 1 hiba forrás.

nvflash [link]
biosok [link]

[ Szerkesztve ]

(#28845) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#28818) üzenetére


Csavez™
veterán

Nálam szinte statikus a hőmérséklet, szóval mindegy hogy 3 vagy 300 kör! ;)
Felvittem a ronos profilodat a rendszeremre:

És itt az én 8400-am:

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#28846) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#28845) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A tRFCpb-d nem jó (nálam 640 volt), a képemen még nem látszott, hogy a tXP (32), tXSR (746) és még pár érték egyedi. A RON (pull-up, pull-down resistance) is egyedi.
Ez az én hibám, nem jelöltem külön. Most fut az új konfig, de még nincs kész a teszt.
Nem a hőmérséklet a lényeg, hanem a jelminőség.
Nagyon egyszerű, nem mindegy, hogy 15 perc alatt átvitt adatot vizsgálsz, vagy 90 perc alatt átvitt adatot, hiszen jóval nagyobb az esélye a hibának 90 perc alatt, mint 15 alatt. Nálam jellemzően 1:20 után esik be egy-egy hiba, ha valami nem jó, akkor is, ha a vizet konstans 22 fok körül tartom (egyelőre csak a klímával, mivel az Aquatuning még mindig nem oldotta meg a fitting problémámat. Ma hívtam őket telefonon, hogy csináljanak valamit...)

Reggel csináltam én is tesztet az előző profillal, HT ON és HT OFF.


Jelenleg itt járok, ha szerencsém van már nem szarja össze magát. Mivel hagytam neki egy csomó extra VDD_MEM-et, így szerintem nem lesz gond.





[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#28847) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#28846) üzenetére


Csavez™
veterán

Az a pár tétel nem oszt vagy szoroz, a cpu részről vagy nagy hátrányban, és beállítással nem tudsz jobb bint csinálni, a ronos 8533ad egy 8400al van versenyben.

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#28848) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#28847) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Minden tétel oszt és szoroz, mert egymásra épülnek az időzítések. :)
CPU rész hátrányban van, valószínűleg így is marad. Erre most megpróbálok vigyázni jobban. Napira egyszerűen nem jó egy HT off magas órajeles profil 12-13 óra használatra.

Persze pár benchre feltolhatom majd, de napira marad a kis optimalizált profilom.
Sajnos a PH-nak nincs elég kapacitása egy csöves Spoiler lenyíló gombot készíteni, így nehéz is megosztani a jelenlegi beállításokat rendesen.
Pastebin-re beraktam, ha valakit érdekel: [link]

Közben lehet a következő procink már nem is Arrow Lake lesz: [link]

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#28849) RafaelEKH válasza tibcsi0407 (#28848) üzenetére


RafaelEKH
tag

A spoiler funkció hiánya engem is zavar!

(#28850) vezeralmos2


vezeralmos2
senior tag

Hideg indításkor(kikapcsolom a hosszabbítót) a Prime Z790-P alaplapom duplán indul. Egyszer felpörgeti kb. 0.5 másodpercre a ventiket, leáll, majd indul.
A Maximus XI Hero csinálta ezt, de ott a System Agent fesz beállítása megoldotta a problémát. Az viszont itt is be van állítva.
Itt mi lehet a gond, tudja esetleg valaki? :)

A Sandy Bridge legendája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.