Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27151) Zsohi válasza tibcsi0407 (#27149) üzenetére


Zsohi
őstag

Arra gondoltam, hogy beallitott 1.5V-ig tudom huteni egy nem tul extra vizes rendszerrel es meg delid se volt. Szoval eleg fura, hogy mar olyan alacsony szinten jelentkezik az electromigration eszreveheto szinten. :(

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#27152) tibcsi0407 válasza Zsohi (#27151) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Sajnos ilyen ez a széria. Rengeteg az Amper mar kis fesz mellett is.

https://utdetailing.hu/

(#27153) Werkly válasza Highend55 (#27136) üzenetére


Werkly
őstag

MSI lapoknál is van valami UV "kezdőknek"?

(#27154) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

A jelenlegi rendszeremben egy Intel Core i5-12400F processzor van egy frissen (1 hete) telepített, jogtiszta Windows 11 Home operációs rendszerrel.
Az útodja egy Intel Core i9-14900K már szállítás alatt van.

A kérdésem az lenne, hogy az új processzor miatt szükséges ismét újratelepítenem a rendszert (más komponens nem változik)? Van valami féle hátránya ha nem teszem meg?

Gondolok itt valami féle rendellenes működésre pl. a windows update leszedett már drivereket a régi processzorhoz, ami nem feltétlen kompatibilis az újjal, stb.

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#27155) zebra_hun válasza lajosx (#27141) üzenetére


zebra_hun
addikt

A Best Case-t tedd vissza auto-ra.
V/F menüben próbáld így.

-0.02
-0.04
.
.
.
Stb.
Minden sorba 3400MHz felettieknél.
Vhol megtalálod a hibahatárt.
Ha túl meleg, akkor visszalép frekiben. Nem 55-58, hanem 54-57.
E magokat elfelejtettem, azokat tedd ideiglenesen 42-re.
Elég az első sor, többi auto.
Alatta van ugyanígy.
1.217V a pontos Vcore nálad most Cb alatt.
1.19V-1.18V-ig tuti lemegy

Broken Heart:
Nem látni a frekit. Nincs lenyitva. Elég fontos ;)

Angie :
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#27156) Broken heart válasza zebra_hun (#27155) üzenetére


Broken heart
tag

Legyetek szemfülesek az új 1801 apex (fehér) biossal nekem újra kell álligatni a profilom.
MC SP egyébként két mérés után is 82-t mutat (a korábbi 77-ről, amit furcsálok)
Zeb, egészen pontosan mit is kellene lenyitni? :))
55/44/45 a cpu freki

(#27157) Garsza


Garsza
veterán

Ma megjött az új lapom meg a ramok. Összedobtam a rendszert Xmp betölt 6400c32
CPU nagyjából belőttem oda ahol volt. 3 kör CBR23 lement. Ami érdekes hogy ebben 87SP -t ír 100/63 arra a CPU -ra ami az előző lapban 73 volt.

Viszont egy DDR5 tuning gyorstalpalót megköszönnék, annyi új feszültséget látok, melyikek azok amelyekkel foglalkozni kell melyik amelyik maradhat auton. Időzítéseknél milyen szabályokat kell tartani. 7200-7400 jóvolna elérni.

[ Szerkesztve ]

(#27158) zebra_hun válasza Broken heart (#27150) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ebből nem derül ki, hogy mennyi az annyi:

Persze utólag most leírtad, de úgy kell képet készíteni, hogy kérdés ne merülhessen fel.

Lajosnál sem tudom most, hogy a kiakadás mekkora frekin volt. A max oszlop nem jelent semmit.
Ha 55x allcore volt, akkor a V/F-ben nyugodtan adhat -0.08 -at, ha 57x, azaz eredeti, akkor már sokat nem csíphet le.
Nála is a helyes sorrend:

- Hűthető freki keresése
- A frekihez a Vmin keresése

55xP-n olyan 1.12V körül mennek a legrosszabbak. Ha meleg, akkor freki -100MHz.

Garsza:
Olyan nincs. Piszok sok próbálkozás van :K
Másokét nézed, aztán tesztek.

[ Szerkesztve ]

(#27159) s.bala31 válasza B4ndiBuild3r (#27154) üzenetére


s.bala31
őstag

Elvileg nem lesz gond. Nekem a win 11-et kellett újra aktiválnom és ennyi.

(#27160) zebra_hun válasza lajosx (#27141) üzenetére


zebra_hun
addikt

Így próbáld ki. Ez 5400Mhz allcore

Ezzel elvileg nem szabad melegednie túlzottan. A -0.09-et hasra ütöttem, úgy találtam ki.
Azzal a Vcore-ból annyit veszel el.

(#27161) lajosx válasza zebra_hun (#27160) üzenetére


lajosx
őstag

Nagyon szépen köszönöm a sok infót :R próbálom értelmezni, csak tényleg idegen minden nekem de a képes segítség az nagyon jó :R

(#27162) zebra_hun válasza lajosx (#27161) üzenetére


zebra_hun
addikt

Fene vinné el a ph tárhelyet. Alig látszik a béna tömörítéseik miatt...
Ezekben a menükben állítod a frekit és Vcore-t. Így már hűvösnek kell lennie.
Ha vmit nem értesz, np ;)
Szólj. Senki sem ezzel született.

Broken Heart:
(Mindenki más is akinek kell egy kis segítség)

HWINFO egy nagyon részletes, mindent magába foglaló monitorozó szoftver. Van egy rakat infó, ami itt felesleges, és van benne sok, ami rejtve (összecsukva) van.

Ilyen egy majdnem tökéletes kép készítése:

Simán lehet állítani, elrejteni (Hide), kikapcsolni (Disabled) benne adatokat. Szabadon rendezhető, amilyenre akarjuk.
Lényeges, hogy ne legyen túl nagy, széthúzott. Sajnos a fullos monitorozás csak 3 oszlopba fér el egy 900k esetén.
Lehet 2 oszlopra is szűkíteni, de akkor már lényeges infók hiányoznak.
Tudom, nem kell ezt túlragozni, de legalább aki értelmezni akarja kérdés esetén, nem kell felesleges köröket futnia.
Kb. 3 perc így berendezni. Én is kértem segítséget tegnap, azért dobtam hozzá még adatokat. Bármikor alakítható, kivett sorok visszarakhatóak ha szükséges.
Menteni is lehet, hogy ne kelljen az esetleges újratelepítésnél újra időt pocsékolni vele.
.reg mentés a config fájl-al, ennyi. Örökre le a gond.

Érdekel a szuper SP/MC SP-d, egy mem oc tesztet így dobj már be bitte. Nem kell 1.5 óra Y VST/VT3, nekem elég így 20 perc is + 25 ciklus TM5 Usmus_V3.
Frekinek sem kell lennie 5600MHz-en, pontosan ugyanúgy jó az 5400MHz is. Az cpu oc, az nem érdekel.
:R

[ Szerkesztve ]

(#27163) lockdown90


lockdown90
senior tag

Sziasztok!

gskill trident z5 6400 32cl a-die finomhangolasaban tudna valaki segiteni?
6800-ig jutottam, 7000 bootol, de nem stabil

kommersz asus z790 prime-a/13700k :D

van egy masik stickem kolcsonbe patriot xtreem 5 7600mhz
itt ajanlott xmp 7200-al minden ok.
Akkor elvileg az alaplap gyari specifikacio szerinti 7200 birnia kellene? :F

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#27164) Broken heart válasza zebra_hun (#27162) üzenetére


Broken heart
tag

Rajta vagyok de nekem 10x annyi idő mint nektek rutintalanul :))
És mivel én ezzel a konfiggal kezdtem 1-2 hónapja a ddr5 pályafutásom, (meg úgy allin az overclockolást), így még bőven csak sötétben tapogatózom.
Annyit tudok mit hol kell állítani, de hogy merre, s miért arról gőzöm sincs jelenleg
Ha lesz valami (számomra) áttörés azzal itt leszek, mert még úgyis lesz 1-2(millió) kérdésem

(#27165) Highend55 válasza Werkly (#27153) üzenetére


Highend55
tag

Nem ismerem az Msi lapok Biosát, de úgy gondolom hogy hasonló a felépítése mint az Asusnak.
Asrockom volt előtte azzal boldogultam. Nem vagyok gép elött telefon és laptop van csak nálam március végéig.
YouTube-on ha rákeresel lehet találsz róla vagy Zebra_hun esetleg tudna segíteni.
Ezt találtam kezdésnek : [link]

[ Szerkesztve ]

(#27166) Celithrandi válasza Werkly (#27153) üzenetére


Celithrandi
addikt

állítsd át a hűtő típusát vízről towerre vagy boxra, a cpu advanc beállításoknál pedig az enchance boostot autóról kikapcsolra, ha nem akarsz szöszölni. Toweren jó eséllyel nem romlik a teljesítmény de javul a hőmérséklet, boxon már csökkeni fog a teljesítmény is. Itt pedig 8as mode [link]

Az offsetelésnél nálam még minimális offset esetén is instabil lesz a rendszer, még nem sikerült rájönnöm, hogy mit állít el. Konkrétan 0,01 offset után egy ramtesztet nem tudok lefuttatni.

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#27167) zebra_hun válasza Broken heart (#27164) üzenetére


zebra_hun
addikt

Bocs, én nem siettetlek ;)
Hwinfo kép miatt vontalak bele.
Ram oc... soha véget nem érő történet. Nagyjából elfogadom a 7600-at, de őszintén..., nem tetszik.
Brutálisan megugrik a fesz igény.
Ha megnézed a 7200-t, 1.20V MC fesz, a 7600 pedig már 1.36V.
Teljesítménye nem ad ilyen arányt közel sem, mint amibe bekerül.
Ugyan az a jelenség, mint RKL-nél a SA fesz.
3733-on 1.25V, 3866 pedig 1.48V.
Látom sok ember 1.40V+ MC fesz, meg a Tx is 1.40V, hát az borzalom a szemembe.
7200-t megszorítom akkor sem kér mást, csak modul feszt, és többet ad mint bármely 8000+
Ár érték arányban már rossz.
Egyébként az egész félretraining dolog megoldva 99.99%-osan.
Rengeteg coldboot, retry, kisütés dolgon vittem végig, sosem hibázott.
Ez auto rtt/odt/vref-fel sosem fog menni a büdös életbe.
Ez viszi el a legtöbb időt. Több hetembe került napi 4, 5, 8+ óra tesztelés folyamat.
Ez a ddr4-en is így volt, nem újdonság.
Ezért is érdekel mások fesz igénye, és nem kimondottan a 8000+
Az arany középút a lényeges. OC is, de az más kategória.

(#27168) jokeph


jokeph
nagyúr

#26996 akkor senki sem használ Giga lapot ? :(

#27169SoulReaver: :C
A RAM nem számít, a CPU-t érintő minden más érdekelne, illetve minden általános tapasztalat érdekelne.
Ha jól látom, i7-14700k csücsül nálad benne.

1 hónapja lesem a piacot, és ez a lap maradt fent a szűrőmön.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#27169) SoulReaver válasza jokeph (#27168) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nekem ugyan ez van, csak ddr5.

(#27170) DroiDMester válasza jokeph (#27168) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha még nincs megvéve, akkor FELEJTSD is el gyorsan! Van sokkal jobb alig drágábban!

DDR4.et szintén hanyagolni kéne már ha új lap vásárlás lesz! :K

(#27171) jokeph válasza DroiDMester (#27170) üzenetére


jokeph
nagyúr

Fejtsd ki, kérlek.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#27172) Garsza


Garsza
veterán

Zeb
Ez a profilod auto ODT -vel van még?
[link]

(#27173) zebra_hun válasza Garsza (#27172) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nálam 6400 az utolsó freki, amin a lap boot-olni képes mch fullcheck-kel.
E felett sosem volt stabil. Léghűtéssel nem szívtam így, úgy még a 8000 is boot-olt, sőt, valamennyire stabilnak is lehetett nevezni.

8000

8200

Fagyasztás fagyasztja meg :DD
Be lehet jól állítani, csak teljesen más az egész mint másoké.
Hónapokig nem lesz melegvíz.
Az is lehet, hogy a cpu ilyen. Egyszerre lett 900k és hideg víz.
Léggel jó nagy fesz kell nekem is.
A kis delay-eket sem hinném hogy így le tudnám vinni.

[ Szerkesztve ]

(#27174) RafaelEKH válasza lockdown90 (#27163) üzenetére


RafaelEKH
tag

Pont ugyan ez a lap/ram/cpu kombó van nálam is. 7000cl32 az alábbi beállításokkal átment 1,5 óra anta777-en, 30 perc VST-n és nem szokott kifagyni játék közben sem. 7200c34-et nem tudtam VST stabilra belőni így elengedtem. Kiemeltem HWinfoba a feszültségeket amikre elvileg figyelni kell. Ezek eltérőek lehetnek nálad.

[ Szerkesztve ]

(#27175) DroiDMester válasza jokeph (#27171) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

olvasod itt a fórumot mivel itt vagy! :)

Láthatod hogy a giga lapok nagyon nem jók! de ha át mész külföldi fórumokba ott is ugyan ez a szitu, ott sem fogja senki ajánlani! :N

hasonló árban ASROCK Z790 Riptide WiFi-t inkább!

vagy kicsivel többért ASUS ROG STRIX Z790-H-t

Ram kérdésbe meg azért DDR5, mert már annyira lementek a jó DDR5.ös KITT-ek árai hogy érdemes a jövőre gondolni, és most még viszonylag jó áron el lehet adni a meglévő DDR4.es KITT-et, mert mondjuk ~1.év múlva már kutyának se fog kelleni!

(#27176) Garsza


Garsza
veterán

Tegnap üsszeraktam a DDR5 platformom. Ma belőttem a napi profilom a CPU -ra, (kb. ugyan azokkal az értékekkel mint a Z690DDR4 -en) XMP RAM mellett.
És elég érdekes dolgot tapasztaltam, HWINFO szerint a Vcore 1,350V -ról 1,190V droppol LLC5 mellett, ami pontosan megeggyezik a Core Vids -vel. Viszont a 10 perc R23 lement. A Z690 ugyan itt 1,260 -ig droppolt.
A Z790-h lehet hogy Die senset használ? Vagy a HWINFo mutat rossz értéket?

(#27177) DroiDMester válasza Garsza (#27176) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ASUS nál csak a MAXIMUS széria mér(állítható biosba) DIE Sense értéket!

Asus EC-nél nézd a fogyasztást ha ott kevesebb mint a régi lappal akkor tényleg kevesebb a load alatti vcore

egyébként CB23.nál ugyan annyi pontot kapsz, mind2 lap esetében?

[ Szerkesztve ]

(#27178) SoulReaver válasza DroiDMester (#27175) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ebből nem derült ki, hogy miért kell ELFELEJTENI...? :)

"olvasod itt a fórumot mivel itt vagy! :)" Ez igazán meggyőző volt... :C

(#27179) DroiDMester válasza SoulReaver (#27178) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

azért mert ugyan annyiért van sokkal jobb!

Akkor miért vegyen kacatot(amivel majd szívatja magát) ugyan annyiért?

(#27180) Garsza válasza DroiDMester (#27177) üzenetére


Garsza
veterán

Nem kevesebb a fogyasztás. Ugyan az mint a régi lappal.
Mekkora hőmérsékletet viselnek el a DDR5 -ök úgy hogy ne okozon hibákat?

[ Szerkesztve ]

(#27181) SoulReaver válasza DroiDMester (#27179) üzenetére


SoulReaver
veterán

De amit itt most leírtál, nem derült ki, hogy mitől jobb... Ez téged meggyőzne? Ennyi meggyőzne, hogy "mert ennyiért van jobb"...

Ebből nekem csak annyi jön le, hogy utálod a gigabyte-ot.

(#27182) DroiDMester válasza Garsza (#27180) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Amúgy most nézem, hogy EC-nél már itt is kijelzi a VOUT-ot ez meg egyezik a MAXIMUS lapoknál mért Die SENSE értékkel! :)

szóval 1,17V a Die Sense értéked most! :)

RAM : 50.fok ne legyen! 45.ig még jól érzik magukat ha nincsenek nagyon penge élre hangolva!

[ Szerkesztve ]

(#27183) DroiDMester válasza SoulReaver (#27181) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha vissza olvasol, akkor rájössz hogy RENGETEG LGA1700.as lapot teszteltem, és itthon is 4.gépbe ilyen ketyeg!

nem azért írtam hogy nem jó a giga mert utálom, hanem azért mert tényleg az összes gyártó közül a giga lapjai a leg gyengébbek itt LGA1700 platformon!

(#27184) fudi2002 válasza tibcsi0407 (#27060) üzenetére


fudi2002
veterán

Ma volt időm végre.
Nem értem pontosan mi a gondod az avx offsettel. Sajnos a gagyilapom ugye nem tud vrmnél fogyit mérni úgyhogy paraszt megoldáshoz kényszerültem.

Avx 5500mhz

Avx 5000mhz

Avx 4500mhz

Tehát ugyanazon vcore mellett egyértelműen látszik, hogy a fogyasztás csökken.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#27185) SoulReaver válasza DroiDMester (#27183) üzenetére


SoulReaver
veterán

De miben gyengébb?
Mire irányult a teszt?
Egy átlag felhasználónak mennyi köze van a tesztjeidhez?
RAM oc nem ment valamennyin és ezért már gyengébb?
Proci nem ment annyi pontot? Nem mutatott SP számot?

Én is kipróbálnék más lapokat is, de pl amiket javasoltál, árukeresőn negatív dolgokba futottam. Külföldi oldalakon is írnak annyi rosszat róluk, mint a gigáról...

Lap és lap között is vannak jól és kevésbé jól sikerült darabok, ugyan úgy mint prociból vagy vga-ból. Ha a nagy átlagot akarom nézni, akkor szerencse kérdése az egész.

Ha 5 db egyforma lapod lett volna minden tesztelt márkából, az lett volna az igazi teszt... :)

(#27186) fudi2002 válasza fudi2002 (#27184) üzenetére


fudi2002
veterán

Illetve ugyanez cb23:

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#27187) fudi2002 válasza SoulReaver (#27185) üzenetére


fudi2002
veterán

Vágod, hogy az egyik legrutinosabb és sokat látott kollégán kéred számon a véleményét?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#27188) zebra_hun válasza fudi2002 (#27186) üzenetére


zebra_hun
addikt

Itt mi a téma? Ha szabad kérdezni persze.
5000mhz-re csíphettél volna a vcore-ból. Amúgy y alatt nagy vcore kell. Nem lehet nagyon visszacsípni. Ezért raktam be tegnap 5600mhz-es y futást. Nem sokat tudok spórolni ha leveszem a frekit, vcore kell neki annyi, hogy azon 5600 is elfut.
Tudod, és ha tudod, mennyi kell az 50x-re? Vcore.

[ Szerkesztve ]

(#27189) SoulReaver válasza fudi2002 (#27187) üzenetére


SoulReaver
veterán

Vágom. És te vágod, hogy még nem bírt egy értelmes véleményt leírni? Így én is tudok fogalmazni, hogy olvass vissza, meg külföldi fórum, stb... De így akkor minek ez a topik? Elég lenne csak az összefoglalóban annyit írni, hogy Google a barátod.

Nem kell kötekedésnek venni, csak várok egy "szakmai" véleményt...

(#27190) fudi2002 válasza zebra_hun (#27188) üzenetére


fudi2002
veterán

Ha jól értettem múltkor Tibcsi olyat írt, hogy bármit állít avx offsettel igaziból az látszólagos órajelhez képest semmi más nem történik. Tehát marad a sok amper.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#27191) DroiDMester válasza fudi2002 (#27184) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

hát ez így tényleg NEM jó!

1000MHz el lejjebb veszed a P magokat és 5Watt-al eszik kevesebbet? ott legalább 50.el kéne kevesebbnek lenni!

Szóval ez az offset akkor így ebben a formában SEMMIT sem ér! :(

(#27192) fudi2002 válasza SoulReaver (#27189) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem tudom, hogy kell-e mindenkinek végletekbe menően tesztekkel alátámasztani az ember véleményét. Nem kötelező hallgatni bárkire is, lehet menni árukereső vélemények alapján. Aztán úton útfélen elhagyni néhány 10.000ft-ot a lapcserélgetéssel... :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#27193) fudi2002 válasza DroiDMester (#27191) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem tudom, ennél a terhelésnél tutira 50w difi kéne legyen?
15w amúgy és vcore változatlan!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#27194) zebra_hun válasza fudi2002 (#27190) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nálam nem működött amikor próbáltam. Régen ez úgy működött, hogy 0=full. Tehát ha ac 5ghz, akkor avx-nél is 5ghz volt.
Ha 1-et írtam, akkor -100mhz, tehát 5ghz minden, de avx-es dolgok 4900mhz.
Most írtam már 5-öt is, semmi sem változott.
Így aztán hagytam a francba. Balfék még lehetek :)

[ Szerkesztve ]

(#27195) DroiDMester válasza SoulReaver (#27185) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

bakker, nem hiszem hogy ennyire érthetetlen vagy!

meddig tart vissza olvasni a keresővel a HSZ-eimre?

De akkor csak neked és csak most!

Azért szar a giga mert nem lehet benne normálisan alul feszelni a CPU-t ez pedig egy fontos dolog, mivel ugye kb mindenki azzal küzd hogy nem bírja hűteni a CPU-ját!

A RAM OC sem megy benne rendesen ez egy másik fontos dolog(lehet neked nem de másoknak igen)

És van bennük még 1 nagyon idegesítő BUG, OC-nál ha nem stabil a beállítás, a LAN adapter szereti magát letiltani, és nem működik eszközkezelőben vagy nem is látszik, vagy ismeretlen hardvert ír rá, és ez csak akkor áll helyre ha az egész gépet kihúzod a 220.ból és vársz néhány percet, kikapcsolás/restart nem segít rajta!

Az ajánlott ASRock és Asus lapokkal SEMMI gond nincs, SEMMILYEN téren, te nem tudom mit és hol olvastál róluk!

[ Szerkesztve ]

(#27196) DroiDMester válasza fudi2002 (#27193) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

próbáld ki hogy biosba le veszed a P magokat kézzel 4500.ra, máshoz nem nyúlsz és mérj 1et úgy!

ne a konnektorból mérj fogyasztás az IA magok fogyasztását nézd mind2 esetben!

a fenti képeiden 252 és 248 tehát kemény 4W az eltérés!

[ Szerkesztve ]

(#27197) SoulReaver válasza fudi2002 (#27192) üzenetére


SoulReaver
veterán

Megint egy értelmetlen beszélgetés veled. Erre úgy tűnik van időd, de amikor a ram-topikban feltettem neked is a kérdéseimet, csak annyit mondtál, hogy nincs időd leírni... Ilyen felesleges h.sz-re bezzeg van időd... A szerkesztés gomb nem a barátod úgy látom... :) Vagy gyűjtöd a h.sz-eket?

Én várom DroidMester-nek feltett kérdéseimre a választ. Neked nem kell ebbe belefolynod.

#27198fudi2002

Kicsit fura ez egy "topikgazda" -tól, de oké. Én elfogadom :)

#27195DroiDMester

A ram OC-val nekem is meggyűlt a bajom a jelenlegi lapomban, de a proci UV-val semmi bajom. A gyári órajelhez sikeresen alkalmaztam tibcsi tanácsait és LLC-vel hűthető-re állítottam.

Az ajánlott ASRock és Asus lapokkal SEMMI gond nincs, SEMMILYEN téren, te nem tudom mit és hol olvastál róluk!

Kissé elfogultnak hangzik

[ Szerkesztve ]

(#27198) fudi2002 válasza zebra_hun (#27194) üzenetére


fudi2002
veterán

Használod a lehetőséget gondolom, hogy 1 magnál mondjuk 60-as szorzó? 8 magnál 5500mhz. Akkor igaziból a 60-ashoz képest indul, tehát 5500-as avx-hez kell 5-ös érték. Bár most ennél a biosz verziónál ahol vagyok épp 0-val is 5500. Viszont nálam 1mag 60x és a 4500mhz avxhez 15-ös érték kell. Tehát a legmagasabb szorzó beállításhoz kell mérni.

Droidmester: Máshonnan nem tudok :)
Amit nézel az egy vidből számolt érték. Pontosan ezért néztem a konnektorból.

SoulReaver: van akire szánok időt, van akire nem. Ehhez sincs jogod, hogy számonkérd, miért vagy nálam a 2. csoportban.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#27199) fudi2002 válasza DroiDMester (#27196) üzenetére


fudi2002
veterán

Egyébként az 5leted kiváló, nyomok egy fix allcore setupot 1,341 vcoreal avx offset kikapcsolva és kiderül.
Pella, csinálom.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#27200) SoulReaver válasza DroiDMester (#27195) üzenetére


SoulReaver
veterán

És van bennük még 1 nagyon idegesítő BUG, OC-nál ha nem stabil a beállítás, a LAN adapter szereti magát letiltani, és nem működik eszközkezelőben vagy nem is látszik vagy ismeretlen hardvert ír rá, és egy csak akkor áll helyre ha az egész gépet kihúzod a 220.ból és vársz néhány percet, kikapcsolás/restart nem segít rajta!

Ezzel nem találkoztam. Pontosan melyik lap csinálta ezt?

Nekem annyi van, hogy az A-RGB csatik nem azt a színt adják, amire be vannak állítva... :D
De ez független bármitől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.