Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28701) tibcsi0407 válasza zebra_hun (#28700) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kicsit ügyködtem én is.
Nem volt retrain stabil, ezért a RON-t 48/48 - 48/48-ra raktam. Kapott a TX egy kis extra feszt, mert a RON állítással a TX-et is igazítani kell.
Ez már minden indításnál fut pár kört. Most az MC-t 1.518-ról 1.512-re vettem, ez lett az eredmény:
Van még munka hátra, de alakul.

https://utdetailing.hu/

(#28702) Találtgyerek válasza zebra_hun (#28700) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Ha csak HT off-al használom a gépet, mert csak játszok, akkor is ökörség a teszt HT off-al?

06-3o/9759I39

(#28703) berke89


berke89
junior tag

Sziasztok, van egy Asus tuf b660 e d4 alaplapom, egy i5 12400 van benne, ki tudna szolgálni egy 12700ks procit stabilan ?

(#28704) Laraxior válasza Találtgyerek (#28702) üzenetére


Laraxior
titán

Itt 8GHz-es ramórajel alatt minden szar, lassú és laggol...illetve használhatatlan. ;] :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28705) Találtgyerek válasza Laraxior (#28704) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Haha. :DDD
Egyébként nagyon korrektül állnak hozzá az itteni nagyok a gyengébb eredményekhez is és sokat segítenek.
Csak én minden tesztet HT Off-al nyomtam végig és érdekel, hogy ez így akkor hasztalan volt?

06-3o/9759I39

(#28706) zebra_hun válasza Találtgyerek (#28702) üzenetére


zebra_hun
addikt

Sok értelme nincs, mert félgőzzel megy csak.
Ha a teszt sikerül HT on beállításával, az jó. Utána ki lehet kapcsolni.
Ez nem rábeszélés, nekem mindegy, de a HT off megtévesztő.
Saját magunk számára.

Laraxior:
Haha :DD
Pont én hoztam 6800, 7200-n állat eredményeket. Sok értelme nincs tovább húzni a szürke hétköznapokra.
Ez már farokméregetés :K
Ráadásul szabadjára engedett dolgokkal, ugyanis nem gyenge sebességen toljuk Tibcsivel.
1.28/1.42 az szinte a max amit ki lehet csikarni a 14900k-ból.
Ehhez egy rakat dolgot kell csinálni, ami nincs az ATC képeken.
Felesleges bekötések lezárása, ciklusok, frissítések pontos számítása, teljesen egyedi beállítás az adott hardverre.
Szóval művészkedés.

(#28707) zebra_hun válasza zebra_hun (#28706) üzenetére


zebra_hun
addikt

Annyit hozzátennék, hogy az Y Cruncher-rel óvatosan. Nem egy cpu kihalt, de nem maga az Y miatt, hanem a rossz cpu beállításoktól.
Legnagyobb bűn, hogy sokan fix freki/feszt használnak. Ilyenkor egy rakat védelem ami be van építve inaktív lesz. Náluk nagyobb eséllyel pusztul meg a cpu.
13. gen 95C, 14. gen. pedig 105C-ig mehet probléma nélkül. Persze ezt én is fenntartásokkal kezelem, de szakirat szerint mehet 24/7.
Adaptív sem, és a direkt offset sem jó megoldás. VRM szabályozás sem.
Persze ez csak ajánlás, de valóban a V/F egyedi Curve jött be a legjobban.
Összetett is...
Óvatosan csak az Y Cruncher-rel, ez a lényeg.
Ha "csak játék" a cél, arra elegendő az instabil oc is, ahhoz pedig a 4 pipás Aida is megteszi.
Nevezzük játék stabilnak, mert stabilnak nem lehet nevezni. Viszont már használható, ez fontos. Ha nem akarsz napokat, heteket szórakozni vele, 25 ciklus TM5 + egy óra Aida is elégséges. NASA-nál persze nem állná meg a helyét.

(#28708) arabus


arabus
addikt

Pure 12 magos Bartlett Lake e magok nélkül?
Jó lenne...

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#28709) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Ha HT OFF.al használja, és úgy teszteli mindenel, és mindenhol hibátlan, akkor miért mondod rá hogy nincs haszna, ha egyszer ő úgy használja és minden teszt lefut akkor az HIBÁTLAN!

Minek tesztelje ki stabilra HT ON.al ha utána meg kikapcsolja a HT.t és kezdheti előről a teszteket mivel nagyon sok helyere elég kevesebb fesz!

Na ez lenne a hülyeség! :W

(#28710) DroiDMester válasza arabus (#28708) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Többet ér a 16db e mag mint a HT szóval inkább nemkell HT és legyen 10-16db e mag mellé!

(#28711) tibcsi0407 válasza DroiDMester (#28710) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A pletykák szerint az Arrow Lake-ben már HT sem lesz.
KÍváncsi leszek rá.

https://utdetailing.hu/

(#28712) zebra_hun válasza DroiDMester (#28709) üzenetére


zebra_hun
addikt

Attól az egy félgőzzel hajtott, tesztelt eredmény.
Én általánosságban írtam, a cpu alkalmas HT-re, ott jóval erősebb terhelések vannak, egy HT off melletti teszt nem valószínű, hogy menni fog hibátlanul HT on beállításon.
Viszont fordítva meg igaz. Ami HT on alatt stabil, az a gyengébb igénybevételnél is stabil.
Stabil=jó
Instabil= nem jó
Nem mondom én meg senkinek sem, hogy hogyan csinálja, de törekszem a legjobbra.
HF off nem nevezhető jónak. Ezt neked nem hinném hogy el kéne magyaráznom. Nem is akarom, tisztában vagy vele.

Aki nem ért egyet, megteheti, de tőle megkérdem.
Mi a jobb?
Egy full stabil HT on Y váltó, hosszú TM5-tel, vagy egy HT off-os teszt?
HT off alatt nincs rendesen leterhelve, stabil plecsnit biztosan nem kaphat. Valaminek vmi, az biztos, de semmi eredménye.
Van aki szerint az én alábbi 8000-em is stabil. 3 kör usmus is stabil már :DD
Akkor az ott már 10.000%-os :DDD

(#28713) Pioneer válasza tibcsi0407 (#28711) üzenetére


Pioneer
senior tag

AZ INTEL A RAPTOR LAKE REFRESH SOROZAT UTÁN ÚJABB LGA-1700 ALAPÚ MODELLEKET DOBHAT PIACRA – JÖN A BARTLETT LAKE?

Nem neked Tibcsi, csak új hsz akart lenni... :)

Jól kitolják az LGA1700-at. :D

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#28714) tibcsi0407 válasza Pioneer (#28713) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nagyon korrekt dolog ez szerintem.

https://utdetailing.hu/

(#28715) Találtgyerek válasza zebra_hun (#28706) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Rendben. A biztonság kedvéért lefuttatok egy HT ON tesztet is. ;)

06-3o/9759I39

(#28716) Pioneer válasza tibcsi0407 (#28714) üzenetére


Pioneer
senior tag

+1 :)

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#28717) zebra_hun válasza Találtgyerek (#28715) üzenetére


zebra_hun
addikt

Miattam nem kell ;)
Abban igaza van Droidnak, ha örökké HT off, akkor elég is lehet a HT off teszt. Az viszont csak egy játékstabil.
Nálam a cél a NASA stabil viccesen, tehát a léc a lehető legmagasabban van. Azt nem egyszerű elérni.
Ez már rég nem egy "gamer" kategória nálam.
Ha a cél a géming, akkor már kész :K
Én egy kicsit többre vágyom ;)

(#28718) Ájszii válasza zebra_hun (#28717) üzenetére


Ájszii
tag

Kicsit irónikusnak érzem, hogy majdnem ugyanott hal meg mindkettőtök profilja :D Egyébként egyértelműen látszik, hogy mi a probléma mind kettőtök esetébem. De én tovább nem tépem a számat mert kezdem úgy érezni, hogy értelmetlen. Egy ember van itt a csoportban aki nem fejetlenül ment az ocnetes és egyéb guruk által jónak vélt dolgok után. Hanem kitesztelte magának és hallgatott a jótanácsokra is, nem élből elvetette azokat annak ellenére, hogy jelentős tapasztalattal rendelkezett az adott témával kapcsolatban. Ebből adódóan neki nagyon szép eredményei lettek nem csak Magyar hanem a külföldi viszonylatban is.

[ Szerkesztve ]

(#28719) zebra_hun válasza Ájszii (#28718) üzenetére


zebra_hun
addikt

Kérdés csak az, hogy mit nevezünk szépnek :K

(#28720) jokeph válasza zebra_hun (#28719) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nekem pl. a 3600CL16 is az. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#28721) Ájszii válasza zebra_hun (#28719) üzenetére


Ájszii
tag

A válasz pedig az, hogy adott hardverben rejlő potenciálhoz képest mi számít jónak :K

[ Szerkesztve ]

(#28722) zebra_hun válasza jokeph (#28720) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nézőpont kérdése, igen.
A szememben a 3600 CL16 sokkal szebb ha stabil, mint bármi más, ami instabil.
El is jutottunk a következő kérdéshez, mi a stabil?
Nálam a legszigorúbb TÜV. (Y Cruncher)
Van aki a szagáról megmondja, ők rutinosak :DD

Ájszí:
Osztom. Büszke is vagyok az eddigiekre. 5600-tól kezdve mindegyikre.
Legjobban a 7200-re. Az az abszolut ár-érték bajnok.
6.5 órás Y stresszen vittem, amit soha az életben senkitől nem láttam.
Az szép.

[ Szerkesztve ]

(#28723) jokeph válasza zebra_hun (#28722) üzenetére


jokeph
nagyúr

Bizonyára lehetne rajta hegyezni, hisz ez szimpla XMP profil paraméterezése a ramjaimnak.

Mostanában nem vagyok türelmes, inkább csak felhasználó.

amit nem értek: 2 féle rammal is oda jutottam, hogy a TRFC-hez nem enged nyúlni, vajon mi foghatja ezt ? (ott van a BIOS-ban, csak inaktív a mező, nem írható).
A Gear 1 mellett ez adta a legtöbbet eddig.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#28724) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok

mennyi értelme lenne lecserélni egy i5 12600kf-t egy i7 12700kf-ra vagy egy i5 13600kf-ra?

6+4ről nyilván valamekkora előrelépés lenne a 8+4 -es i7

ha viszont a 6+8-as i5re lépek előre, akkor konkrétan csak efficient magokat veszek pluszba... aminek sok értelmét nem látom

a környezetem:
3060 Ti
2560x1080

csak azért gondolkoztam el rajta mert most kb 66ezerért tudnám megvenni az i7et, amennyiért pedig el tudom adni jelenlegi 12600kf-t... de akkor ha meg már cserélek, miért ne lépnék előre generációt - de itt született meg a dilemmám, hogy van e értelme csak efficient magokat venni

(#28725) Ájszii válasza zebra_hun (#28722) üzenetére


Ájszii
tag

Látod pont erről beszélek, a te esetedben a konfig adott 14 gen + apex+ az egyik legjobb "A"-die ami a piacon van ez a setup magas órajelre és jó időzítésre van kihegyezve. Itt ami jónak tekinthető az 8000-8600mhz időzítéstől fuggően, én úgy gondolom, hogy ennek a fényében a 7200-7600-as eredményeidre nem feltétlenül kellene büszkének lenned mert nem számít jónak. Ha alaccsony órajelre mész akkor venned kellene egy régi "M"-die kitet már fillérekért vannak használtan. Én emlékszem, hogy amikor kijöttek az "M"-die ramok 22db kit volt az alzában megvettük az összeset az egyik ismerősömmel és végig teszteltük egyesével, hogy mire is lehet majd számítani a adott generációtól, akkor z690 unify-x em volt első szériás "M"-die Kingston fury blackekkel amit 6666cl30 1T - n használtam elég sokáig ez akkoriban iszonyat jónak számított és bőven 50ns alatt volt. Csak idővel az A-die megjelenésével akkora sávszélesség beli különbség lett, hogy ha az össz teljesítményt néztük a sávszélesség nyert. Ezt nem bántásként írom csak azért, hogy rávilágítsak arra hogy a te setupod nem erre van optimalizálva és sok esetben érdemes elgondolkozni azon amit a másik mond mert lehet, hogy nem hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#28726) zebra_hun válasza Ájszii (#28725) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nem mondom, hogy hülyeség. Azzal kezdtem, hogy nem esek neki, mint süket az ólajtónak, hanem végigviszem az összes lépcsőt.
Ezt teszem napjainkban is.
Érdemes viszont pillantani az értékekre, ugyanis az a 7200 rengeteg 8000+ -t maga mögött hagy.
Az nálam nem elég, hogy ki van írva, hogy "8000MT/s v. MHz"
A kiadott teljesítmény..., az, az számít.

- 45 sec 2.5b
- 1.17/1.37 Bits/sec

Mindezt cpu oc nélkül. Ilyet szeretnék látni. Nem, nem egyszerű. Mindenki kepeszt csak rajta, de 10 percet nem képes futni, nemhogy egy órát.
Ez szép eredmény. Csak ez az eredmény RAM OC-nál. Egy AIDA sávszél semmit nem jelent, egy nagy nullát.
Nézhetünk játék benchet is. 190 min fps pl CP77-ben HT on, cpu oc nélkül szintén olyan, amire büszke vagyok.
Sokkal jobb, mint bármely ocn-en posztolt instabil ratyi.
Rengeteg bench van tolem minden frekin, profilon.
Van itt olyan egyén, akinek a szája nagy, de egyetlen bench sincs. Csak nyomorék CbR23... az egy igazi unalmas vacak, nem RAM eredmény.
Timespy, Firestrike, Vantage, Geekbench 3, Y 2.5b, 5b, stb., ezek bench-ek, tőlem itt is vannak. Millió procvival végigtoltam az utókornak. Jó bin, sz@r bin, mindegyikkel.
Természetesen itt járok a 8000-nél, itt már 43 sec a 2.5b cpu oc nélkül.
Még a szememben nem elég stabil, ami másnak már eszement stabil.
Nálam ha nincs meg a 90 perc váltó, az nem profil, csak egy félkész benchprofil.
Annak is megvan a helye, nem szólom le, de az nem egyenértékű egy minőségi profillal.
Mutasd be bitte a minősítést, engem érdekel. Én bemutatom. Az is lényeges, hogy milyen sebességgel teker az az Y Cruncher.
Ez nagyon magas léc, nem egyszerű.
Hülyeség azt mondani, amit azok írnak, akik nem tudják megcsinálni.
"Nem akarom kinyírni a procit, Y az sz@r, az nem is teszt"
Pontosan ez a teszt, ez egy igazi stressz teszt.

(#28727) F_Zolee válasza ittakary (#28724) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ugyan nem vagyok nagy mágus de inkább 14.gen-re lenne értelme erről váltani.

(#28728) Csavez™ válasza zebra_hun (#28726) üzenetére


Csavez™
veterán

Mindig az a jó, ameddig a te takaród ér! Felette minden szar, és minek. :) Bár az Istenednek is leírhatnád ezt, pont minap jött szembe egy yt videója, hasonló setuppal mint az enyém, dehát ő Isten! :D

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#28729) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#28701) üzenetére


Csavez™
veterán

Kipróbáltam ezt a 8600as beállítást..., a 8400am kenterbe veri, de hát ez 8600 nemigaz? :)

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#28730) zebra_hun válasza Csavez™ (#28728) üzenetére


zebra_hun
addikt

Sosem mondtam ilyet.
Egy baj van veled, hogy nem olvasod, érted amit írok.
Nem kell, csak ne állíts rólam falsch képet.
Én bemutatom a hardvereket, hogy melyikből mit hoztam ki.
Tőled egyetlen benchmarkot nem láttam, ami ugyan sokat nem jelent, de vmit azért igen.
Timespy, Firestrike, Geekbench 3, 2.5b, 5b, ezek mind ram bench-ek. 3dmark-ból nem a gpu érdekel.
Lássunk már vmi hú de jót is.
Egy 90 perces váltót is, az igazolja, hogy jó munkát végeztél.
Addig ezek csak üres számok. Alá is támasztom, nem a levegőbe beszélek.

(#28731) Ájszii válasza zebra_hun (#28726) üzenetére


Ájszii
tag

Ez egy tök jó dolog, hogy mindenre kitérő és részletes teszteket szoktál posztolni ami nagyban növeli a topik színvonalát. Nekem csak azzal van a bajom, hogy úgy állítod be a dolgokat mintha nem lehetne stabil és jó magasfrekis beállítást csinálni. Pedig lehet csak sajnos binelni kell hozzá a lapot a procit és a ramot is. A stabilitásra kitérve pedig én nem azt mondom, hogy ne kapjon VST-t de csak ésszel mert az olyan mértékű VST amit mostanában futtatni szoktatok több kárt csinál mint hasznot. Én azt mondanám, hogy ram stabilitásra a karthu az egy sokkal barátságosabb megoldás nyugodtan rá lehet engedni 24/48 órát és nem lesz belőle baj, ellentétben a vst-el és a tm5-el. Az utóbbiakkal degradáltam már én is számtalan chippet a múltban mostmár sokkal óvatosabb vagyok főleg a mostani chippemmel ami szerintem az egyik legjobb hanem a legjobb az országban ezért nagy kár lenne érte.

[ Szerkesztve ]

(#28732) Garsza


Garsza
veterán

Hoztam egy SotTR benchet.
55/45/49 7200c32 HT Rebar ON HAGS off Vsinc off.
Akki tudja mi a trükk az megihat egy tüslét sörrel. :))

[ Szerkesztve ]

(#28733) zebra_hun válasza Ájszii (#28731) üzenetére


zebra_hun
addikt

Megértem, hogy vigyázol rá. Én is vigyáznék rá nagyon is.
Procit kinyírni meg pikk pakk lehet, nem kell hozzá Y Cruncher stb.
Persze az esély megvan rá, hogy baromságot csinálok és kinyírom. Okolhatom akkor saját magam.
Tanulni vettem ezt a cuccot nem használni. Rengeteg dolgot olvasok (nem ocn, nekem arra nincs időm, istenem sincs tudtommal) amiket kipróbálok, kitesztelem, hogy valóban olyan jó e mint amilyennek leírják.
Tapasztaltam totál haszontalan funkciókat, és nagyon jó újításokat is.
Y Cruncher féle stabilitást nem erőltetem én senkire sem, aki kérdez benne, annak segítek ha tudok.
Aztán hogy vki hol húzza meg a határt, az magánügye mindenkinek.
Ami biztos, és nem is vita kérdése, az a legerősebb stressz teszt.
Ez nem egy oc profil, teljesen más kategória. Nem is szabad egy lapon említeni a kettőt.
Overclock-kal azonnal vége a procinak, egy perc alatt gyalázza le. Nem véletlen kepesztek én is 55, max 56x-en. Még van tervem vele, nem küldöm a másvilágra.
Ami védelem van, nálam mind aktív. (85C, 300W, max Vcore, plusz a kismillió beépített védelem) Én hiszek az Intelnek, nem mehet tönkre egy alkalmazástól. Pont ugyanolyan, mint bármi más.
Nekem személy szerint az Y Cruncher egy etalon, az a nívó nagyon magas, abból nem adok. Eddig is leírtam, hogy lehet használni az instabil profilokat is, problémát nekem sosem okozott. (instabil = nem Y stabil)
Az egy olyan minősítés, amit csak a legjobb kaphat meg.

Mutatok egy érdekeset:
Mai poszt, lényegtelen.
8000C36

VT3 1.07 Bits/sec. Ez nagyon gyenge.

Itt egy szintén mai termés, 8400C36

Azon kívül, hogy instabil mint az esetek 99.99%-ban mind, gyenge de nagyon.
VST 1.0 Bits/sec. Ez nem tud teljesíteni, ha rá van akasztva egy rendes terhelés. Csak szakadéknak hátszéllel köhög vmit.

Nálam nagyon fontos, hogy amit adott sávszél nyújthat, azt nemhogy stabilan, de maximális teljesítménnyel ki is szolgálja.
Ismerem a károgókat, hogy ilyen terhelés nincs. Tudom. De ha ezt is kiszolgálja, akkor vígan kiszolgál egy nevetséges játékot is.

Ezért nem győzöm hangsúlyozni, hogy amit én csinálok, az nem ugyanaz mint amit az emberek csinálnak.
Ez nem az a cpu amivel HWBOT rekordokat lehet döntögetni, de ilyen stabilitás kitesztelésére, megtanulására alkalmas.

Kinek mi a szép? Nem véletlen kérdeztem rá. Nálam a szép (mármint ebben a témában) egy ilyen stabilitás. Magas freki = jobb. Magas freki gyenge teljesítménnyel = borzalom.
Millió tesztet látok nap mint nap. Nagyon ritka az, aki a frekihez hozzátartozó teljesítményt is tudja hozni. Stabilat meg hozzá az ritka. A felső kép hiába "stabil", gyenge mint a hajnali .... olyan nekem nem kellene.
Ilyen 8400 sem, mint az alsó. Az még instabil is, nemcsak gyenge.

Bocs, ez jó hosszú lett. Én így nézem a ram oc dolgot. Nem feltétlen jelent kinyírást az Y stressz.

Ez nem rábeszélés, nem is ajánlás. Magamnak tesztelem, igaz, nem kellett volna megosztanom, akkor nem lennének félreértések.
Igyekszem majd félretenni a nézeteimet stabilitással kapcsolatban.

(#28734) zebra_hun válasza Garsza (#28732) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nem tudom mi a trükk, de a min fps ami nagyon lényeges, elég gyengusz.
A másik érdekes, hogy egy 4080 6%-on befékez? Nem nagy, de akkor is.
Mutass inkább egy TS CPU eredményt. Az brutálisan emelkedik a ram sávszéllel. Teljesítmény nem kell alá, nem olyan mint az Y Cruncher.
Bár ha mered, szívesen megnéznék belőle egy igazi ram bench-et. 2.5 és 5b, de csak ha mered. Az már terhel, úgyhogy azokkal óvatosan ha bevállalod saját felelősségre.

(#28735) laychi válasza DroiDMester (#28094) üzenetére


laychi
veterán

Privátban már beszéltük a dolgokat, így nem is neked szól elsősorban, hanem a többieknek az ASrock B760 PG Riptide lappal kapcsolatban.

Én is beújítottam egyet az asszony 12400f procija mellé.
MSI Pro Z690A DDR4 lapban volt korábban.
Nem volt bclk oc a lapban, max allcore 4GHz-en tudtam hajtani benne a procit, Ring pedig 3600MHz volt.
Memória terén 3600MHz Cl14 szűkített, amit tudtam domborítani a B-Die kittel, aztán elfogyott az IMC. Felette bootolni sem tudtam.

Tegnap megjött a Riptide.
Gyorsteszt 5,1GHz Cinebench volt.
Szorzó P39 R36 BCLK 130,78MHz
Így P: 5100MHz, R~4708MHz Ram perdig XMP értékre lett beállítva manuálisan.
CB R23
4000MHz-ről sajnos nincs képem, de ~12300 Pontot kaptam a DDR4-es rendszerben.
Neten 12400 pont körül találni róla eredményeket, de mivel a bclk-val kapcsolatos beállításokat ki sem adta a lap, így ~99,7MHz körül mehetett, ez a kevesebb elért pont okozója.

Asrock B760 PG RIPTIDE lapban:

5100MHz-en(itt még a ring alacsonyabban volt):

Sottr 4000MHz/3600MHz DDR4-3600MHz CL14 Sottr 5100MHz/4700MHz 6800MHz DDR5, már kicsit szűkített időzítéssel(majd még gyűröm tovább, hátha lesz jobb) Ram beállítás:
Azért meglepődtem a kis lapocskán.
Egyszerű, de nem rossz. :K
A fenti procifeszhez képest már ~20-30mV-ot faragtam.
A hűtő nem a legacélosabb a piacon.
Egy olcsó duplatornyos TR Peerless Assassin.

(#28736) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#28729) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem az én 8400-am is gyorsabb ennél. Ez nem arról szól most. RAM OC, ahol a legnagyobb órajel a cél, ha úgy tetszik az IMC határainak keresése, a lehető legmagasabb stabilitás mellett.

https://utdetailing.hu/

(#28737) pergabb


pergabb
senior tag

NUCLEUS de lehet csak nekem új

(#28738) Garsza válasza pergabb (#28737) üzenetére


Garsza
veterán

Volt már linkelve.

(#28739) Garsza válasza zebra_hun (#28734) üzenetére


Garsza
veterán

Gyenge nálam mindég gyenge. Akármit csinálok nálam mindég gyengék a minimumok.
Egyébként a trükk az ha nyomsz egy Alt+F4 akkor kijön a választási lehetőség hogy kiakarsz e lépni a játékból. És amíg az képernyőn van duplájára ugrik az FPS viszont a jelenet megál addig. Ha rányomsz a folytatásra akkor folytatja a tesztet. De a végerdménybe beleszámolja a megálitott jelenet fps -t is.

(#28740) zebra_hun válasza Garsza (#28739) üzenetére


zebra_hun
addikt

Hát ez remek... kössz az infót. Marad továbbra is becsületkassza.
Minimumokba minden beleszámít. Hiába a jó ram oc, ha van gyenge láncszem. Az mondjuk mindig van, különben végtelen lenne.
Háttérfolyamatok sokat nem variálnak, bár sokan arra mennek.
W11 alatt sosem lesz jó.
Fontos egy gyors nvme, de nemcsak az os-re, hanem magára a játék alattira is. Nekem még a tároló is nvme.
Nagyon nem kell ezt túlragozni, az értékeid a való életben tökéletesek. Vagira nem való.
Szóval igenis szép az.

(#28741) Garsza válasza zebra_hun (#28740) üzenetére


Garsza
veterán

Én már sokmindent próbáltam de azoknak a minimumoknak amiket te produkálsz a közelébe nem tudok érni.
Erre a csalásra én is tegnap derítettem fényt, mert menet közben láttam ez nem lesz jó eredmény erre ki akartam lépni Alt+F4 vel és feltűnt hogy megugrott az FPS szám.
Nálam is minden Nvme OS és Játékok is. Van még egy szata SSD -m de azon csak adat van.

[ Szerkesztve ]

(#28742) ssj81 válasza Garsza (#28741) üzenetére


ssj81
aktív tag

Srácok ez normális? Alzás felbontott 13600kf, olyan mintha meglenne égve, barnás sárgás kicsi folt. Vagy csak a réz van elszíneződve?

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#28743) zebra_hun válasza ssj81 (#28742) üzenetére


zebra_hun
addikt

Szerintem ezt csak zsíros kézzel megfogták...
Alkohollal mosd meg, de a színét már nem kapja vissza.
B verzió, küldd vissza.

(#28744) ssj81 válasza zebra_hun (#28743) üzenetére


ssj81
aktív tag

Berakom a gépbe, nem üthet ki semmit nem?
Max nem megy vagy hibázik...

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#28745) zebra_hun válasza ssj81 (#28744) üzenetére


zebra_hun
addikt

Tiszta alkohollal mosd le, zsírt ne vigyél a foglalatba.
Elvileg nem lehet baj.
Azért várj vele kicsit, hátha másnak van jobb tapasztalata.

(#28746) ssj81 válasza zebra_hun (#28745) üzenetére


ssj81
aktív tag

Köszönöm.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#28747) Pioneer válasza ssj81 (#28742) üzenetére


Pioneer
senior tag

Zebi jól írta, zsíros ujjal hozzáértek. Lehet hogy pont te voltál, amikor kibontottad, vagy visszaküldött/binnelt termék volt.
Használat előtt mosd le izopropil alkohollal, ha még friss (nem oxidálódott), akkor simán lejön.

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#28748) ssj81 válasza Pioneer (#28747) üzenetére


ssj81
aktív tag

Köszönöm.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#28749) Garsza


Garsza
veterán

Ez mi ilyenkor? el sem indul a teszt.

Közben megvan a virtuális memória ha kivan kapcsolva akkor nem indul el.

[ Szerkesztve ]

(#28750) vezeralmos2


vezeralmos2
senior tag

Sziasztok!
Megjött a processzor, össze is szereltem a gépet. Az első benyomás abszolút pozitív, alap memória órajellel is! :) (DDR4-et vettem, még maradok ennél egy jó darabig :) )
Stabil a rendszer, szépen tartja az FPS-t.

És energiahatékonyságban még jobb is tud lenni mint az 5800X3D volt, cinebench pontszámok/fogyasztás alapján, na ezen nagyon meglepődtem. :D
Ja és a lényeg persze, hogy nem laggol a Geometry Dash. ;]

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.