Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) Istvan2020 válasza venom8888 (#16800) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Ott nagyobb jelentősége van a sok magnak,de az is igaz nagy felbontásnál már inkább a kártya veszi át a nagyobb szerepet.

(#16803) gainwardgs válasza venom8888 (#16800) üzenetére


gainwardgs
addikt

Bf-ben már elkél a 6mag/12 szál, főleg a minimum fps-re van jótékony hatással :K

(#16804) venom8888 válasza gainwardgs (#16803) üzenetére


venom8888
őstag

Igenn, pont azert akarom mar megvarni azt az i7 et, eleg lesz egy darabig.

(#16805) Zsohi


Zsohi
őstag

A korábbi vitára reagálva ránéztem én is mit is produkál a proci nálam, eddig valahogy ez teljesen kimaradt, így érdekes volt. Minden kipróbált játék erősen gpu limites, csutkára húzott beállításokon futott.

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

6 játék, 6 launcher. :U

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#16806) keIdor válasza Jakuskacsa (#16773) üzenetére


keIdor
titán

A 3990X marha nagy gyomros pedig, csak nem a topik a célközönsége ennek az árkategóriának, hanem a cégek. De gyomrosnak gyomros, jó erős...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16807) Jakuskacsa válasza keIdor (#16806) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

De most őszintèn.... Ki fog közülünk ilyet venni csak jatèkra meg "átlaguserkidásra"? Ez nem èrint minket topiclakókat. 

Ha azt nèzem h átlagos felhasználásra mi a jó, azt mondanám h megfelelő VGA mellett kb mindegy h amd vagy intel. Közèpjategóriától följebb szinte mindegy mi duruzsol, a gèpben, onnan már csak meggyőződès ès pènztárca válogatja. 

Zsohi: ez milyen felbontás? 

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#16808) keIdor válasza Jakuskacsa (#16807) üzenetére


keIdor
titán

Hát nem ugyanezt írtam én is?!
De attól még a fenti hszben igaza van a srácnak a gyomrosról. Az nem látja, akin ott az Inteles szemüveg...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16809) Jakuskacsa válasza keIdor (#16808) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Hidd el rajtam nincs, voltam megrögzött fx-es is. :D azok a règi szèp idők... Jobban èlveztem mint most a szorzót feltololod, feszt emelsz oszt kèsz a tuning dolgot. Mikor váltottam kèkoldalra, fura is volt h ott olyan egyszerű minden mint a faèk az fx es buzeralás után.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#16810) palfitom válasza venom8888 (#16795) üzenetére


palfitom
félisten

Ne ferdíts, nem erről volt szó.
Mire nem elég pl. 9900K, amit most is megvehetsz? Minek várod annyira a következő generációt, s kérdezgeted 2 hetenként, hogy mikor jelenik már meg? Mit vársz tőle?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#16811) gainwardgs válasza venom8888 (#16804) üzenetére


gainwardgs
addikt

Fölösleges arra várnod.
Kb 9900k szint lesz.
Ha most veszel egy 9900k-t és lapot lehet olcsóbban megúszod és ugyanazt fogja tudni mint az új 10700k :K
Ezért fölösleges várni szerintem, az új lapok is csak majd ezt az új generációt fogják támogatni ahogy ismerem inteléket :DDD

(#16812) venom8888


venom8888
őstag

Egyet ertek veletek, ma egy 9900k mindenre eleg,DE az uj i7 is valoszinu,hogy 8/16 ledz mint a 9900k es i7 áron,nem i9. Tehat penzt sporolok meg.

(#16813) Jakuskacsa válasza venom8888 (#16812) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Az újdonság mindig drága... egy új, jó lap meg kb veszett drága. Egy új, i7 még annál is veszettebb árban lesz. Szóval nem értem a logikádat... Egy jó lap 60 körül vesztegetnek. 9900k innen a ph-ról, garival 120-130 körül. Én kétlem, hogy az új széria ettől olcsóbb lesz. Ha ugyanezt megnézzük a vörös oldalon, ott egy 3800x 100e ph-ról, a lap sajna drágább, 80 nál kezdődik ami már jó.

Egy új i7 K-s szerintem 200 alatt nem lesz indulóba...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#16814) palfitom válasza Jakuskacsa (#16813) üzenetére


palfitom
félisten

Nem csak Te nem érted...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#16815) gainwardgs válasza palfitom (#16814) üzenetére


gainwardgs
addikt

Szerintem abban a tudatban van hogy mivel újabb jobb is lesz. (De kb csak 9900k lesz i7-ként újracsomagolva)
Nem tudom esetleg új chipset hoz e vmi pluszt 390-hez képest :U

(#16816) Devid_81 válasza venom8888 (#16812) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Vehetnel i9-et az uj szeriabol...300Wattot mar csak letudsz huteni konnyeden, nem? ;] :D

Several motherboard manufacturers revealed that the 10-core breaks the 300-watt mark at maximum load. Not surprisingly, the 9900KS already exceeded the 250-watt mark in scenarios of this kind

...

(#16817) gainwardgs válasza Devid_81 (#16816) üzenetére


gainwardgs
addikt

Vigyázz ezt mondtam én is és le lettem hurrogva :DDD
Nagyon vergődik az intel ez látszik.
Csak azt nem értem hogy aludtak be ennyire :U

[ Szerkesztve ]

(#16818) Devid_81 válasza gainwardgs (#16817) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jah tudom tudom, csak jol be kell allitani a biosbol es lekorlatozni meg naponta lefekves elott meset olvasni neki es mar jo is lesz az ;] :DDD

Viccet felreteve ez nem egy altalanos fogyasztas a 300W, tenyleg csak AVX-es terhelessel szokhet fel ennyire.
Jatek kozben meg mindog csak 100-150W lesz 'csak', de jah lassan ideje lenne tullepni ezen az Intelnek.
10 mag meg mindig 14nm es kozben meg eroltetik az 5GHz+-ot mint boost orajel... :C
Legjobb az egeszben az, hogy mar most tudni, hogy 10/7nm probalkozasuk lassan megerkezik a nepnek, es mar beszeltek iden ev vegerol mint lehetseges release.
Szoval a 10xxx konkretan ~9 honapra lesz csak fenntartva.Persze ismerve Intelt meg siman elcsuszhat a dolog.
Ha lenne barmi garancia arra, hogy a 4xx lapok kompatibilisek lesznek valoban az elso 14nm alatti procikhoz akkor talan erdemes lehet valakinek megvenni, amugy meg ott van mindenre a 9xxx, es meg talan olcsobb is lesz elobb utobb amig el nem fogy.
Ahova a mostani 8 magosok nem elegek oda mar a 10-es is hatarokon lesz szvsz.

...

(#16819) Jacek válasza Devid_81 (#16818) üzenetére


Jacek
veterán

Őőőő lemaradtam valamiről? Ez a lassan megérkezik a 10/7nm az 2022 amit utójára olvastam az azért még odébb van :D

(#16820) Devid_81 válasza Jacek (#16819) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Elvileg csak szerverrekhez lesz elso korben valami 14nm alatt, de valahol irtak ev veget mar asztalikhoz is.
De ez Intel, teljesen mindegy mit mondanak, mert naponta van uj terv naluk :D

[ Szerkesztve ]

...

(#16821) Laraxior


Laraxior
titán

Ugyfest megallt a 9900KS 650EURn az amazonon, varok meg par napot, mert lattam mar 620ert is. :D Hatha... Aztan ideje beizzitani ezt a kazant. :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#16822) wwenigma válasza Jakuskacsa (#16813) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Egy B450-be is azt tudja ami jooooooval olcsóbb...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#16823) mobal válasza Zsohi (#16805) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ebből látszik, hogy a frostbite az egyetlen engine ami használja az összes magot rendesen.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#16824) Puma K válasza Devid_81 (#16816) üzenetére


Puma K
veterán

Most miért? :U :Y

Csak a CPU hűtésére-vízhűtésére rámegy 150k Ft körül, veszel egy jobb házat amibe el is fér a CPU hűtésére szánt cumó meg még jó is a szellőzése az olyan 50k Ft körül meg van és még veszel egy adag ventilátort aminek darabja 6-9k Ft között van és kell mondjuk 9db az meg 54-81k Ft összesen.

Csak azért, hogy használhasd maximális terhelésen is a CPU-t 254-281k Ft-ot kóstál.

Hát nem tökre megéri?! ;] :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#16825) keIdor válasza Devid_81 (#16818) üzenetére


keIdor
titán

Te a notebook részt láthattad.
2021-ben jön a Rocket Lake, ami szintén 14nm lesz, csak lehet már nem Skylake magokkal, hanem a Willow Cove lesz visszaportolva 14nm-re.

2022-es Alder Lake lehet 10nm(++) az lesz az LGA1700.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16826) Devid_81 válasza Puma K (#16824) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jo de adja az FPS-st mintha muszaj voona, persze, hogy megeri ;] :DDD

...

(#16827) MPowerPH válasza venom8888 (#16812) üzenetére


MPowerPH
félisten

Inkabb vegyel Ryzent ahelyett, hogy ezekre a hulladekokra varsz folyamat. Az uj szeria ala tartozo chipset egyebkent is csak egy gen-t fog kiszolgalni, huen az Intel pofatlan politikajahoz. X390 -el szerintem elleszel egy darabig.
Az Intel fele 7nm -tol pedig ne varj sokat.... Foleg ne 6GHz -t. Ez nem Netburst, es pont az a problema a csikszel valtassal, hogy nem birjak mukodesre birni a chippeket magas frekvencian. Ezert nincs meg 7nm -en akar kozepkatos cpu -juk, es nem is lesz meg egy darabig.
Aki meg most kepes 9900KS -t venni annyi loveert, az egy marha, finoman is szolva. 9900K -t is max. hasznaltan, mert azert a 3700X -nel erosebb, es jo hutessel kiszolgal. A 10 magos pedig egy vergodes lesz, semmi tobb. Nem szabad befizetni ra, foleg nem annyi penzert.

Jah, es ezeket a kazanokat mezei leg-AIO hutessel nem fogod tudni lehuteni. A custom water is lazan leterdel egy ido utan, mert hiaba alacsony a vizhofok, a magok tulmelegszenek. 300W vs 150W ugyan akkora helyen...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16828) ScomComputer válasza Laraxior (#16821) üzenetére


ScomComputer
veterán

Én majdnem vettem egyet,de van egy 9700KF-m valahol,azt bepattintom egy lapba ,oszt majd a 10900K-t veszem meg,úgy se bírom ki....de ezzel tényleg befejezem... :D
...a 3800x kombót,meg olcsón eladom valakinek.... :K

(#16827) BMW001:
Hey Mate..te itt, hát hiába írok én neked.....ne keserítsd már el,a user-t....kis papa... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16830) Devid_81 válasza keIdor (#16825) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Valoszinuleg elvesztem a sok lake-ben.
Van valami Tiger Lake ami johet, ez akkor nem desktop ha jol ertem.
De valahol volt ez a nagy alom is amikor mar olyan nm-ekrol volt szo amit meg ki sem talaltak...I dunno :U
De ha igy haladnak akkor lesz 16/32 max 2 even belul 14nm+++++++++ es 500Wattos peak-ekkel, mert ugye kell az az 5GHz+ mindenhova :K

...

(#16833) Laraxior válasza MPowerPH (#16827) üzenetére


Laraxior
titán

Aki meg most kepes 9900KS -t venni annyi loveert, az egy marha, finoman is szolva.

Ühümm ;] :P
Nekem jó lenne a KF is, teljesítményre... de ennek szép dobozkája van ;]
Fele amúgyis ajándékutalványból van :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#16834) MPowerPH válasza Laraxior (#16833) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ejj, azt ne mond, hogy Te palyazol ra? 12 magos AMD aran egy 8 magos Intel? :Y
Egyebkent volt fent eladoban egy jobb peldany, 5.3GHz@1.32V Cinebench stabil. 186k -ert akartak valakit atverni vele....
Vagy akkor 3950X, es van egy legizmosabb Intel HEDT -et is agyoncsapo rendszered, ahhoz kepest bagoert.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16835) Laraxior válasza MPowerPH (#16834) üzenetére


Laraxior
titán

Hja, itt van már az alaplap, meg a ramok. :D
Csak a CPUra vártam, meg arra a pár amazon utalványra amit begyűjtöttem így az ünnepekkel.
Igazából ellennék egy VGA cserével is.. de... meg kell adni a testnek is ami jár. :DDD
Láttam, hogy a 3900X 500EUR környékén van, a 3950X meg 850 körül. 12 és 16 maggal.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#16836) abridabri válasza MPowerPH (#16834) üzenetére


abridabri
veterán

Felhasznalastol nagyban fugg ,sajnos a 9900Ks jatekokban tovabbra is durvan felmossa a padlot a 12 magos AMDvel. Igy aki top gaming PCt (240fps) akar az kenytelen megvenni a 8magos Intelt.

(#16837) MPowerPH válasza abridabri (#16836) üzenetére


MPowerPH
félisten

240FPS -re igen. Bar ez nem mindenkit erint. Inkabb fortnaajt playereket. A 10 mag ezen mar nem igen segitene...
Engem pl. egyaltalan nem, VR, sim -ek. Nincs jelentossege.

Don't Tread On Me

(#16841) fudi2002 válasza abridabri (#16836) üzenetére


fudi2002
veterán

10% többlet az felmossa kategória?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#16842) Istvan2020


Istvan2020
aktív tag

Az sok teszt is mutatja,hogy intel játékokban előrébb van bizonyos %-al persze játék függő hol mennyivel, van mikor egál van, de ha valakinek munka az első játék a 2. akkor jobban jár a Ryzennel.

(#16843) qad válasza fudi2002 (#16841) üzenetére


qad
senior tag

Hát játékokban elég nagy a különbség, ez nem is vitás. Mint ahogy eddig mindig az amd phenomtól kezdve, az Fx-es buldózeren keresztül a ryzenig. Játékra első az intel és a kevesebb mag ellenére mindig is jobb volt játékra. Phenom 6 mag vs 4 mag, fx 8 mag vs 4 mag+8 szál, és most a ryzen 12 mag + 24 szál vs 8 mag 16 szál. Javítsatok ki ha tévedek mert emlékeim szerint volt ennyi a magszám.

(#16844) fudi2002 válasza qad (#16843) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem értelek. Felejtsük el mi volt. Most mi van. Mindenki úgy írkál róluk, mintha 150 kontra 100 fps-ek lennének. "Felmossa", "elég nagy a különbség", komolyan mondom nem értelek Titeket. Mielőtt jön a vádaskodás, kőkemény inteles voltam 20+ évig, Celeron 300Atól indulva csak és kizárólag intel, mostanáig.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#16845) - = Zk = - válasza fudi2002 (#16844) üzenetére


- = Zk = -
félisten

külföldi fórumokon, ha az intel akár csak 1 FPS-sel is, de jobb, akkor az már felmosás... fordítva is így van
lényegtelen mennyivel nyersz a másik előtt, ha nyersz, felmostad vele a padlót... nézőpont kérdése, tudom..
persze a mennyivel és hogyan, már más lapra tartozik.... én hamarosan berántok egy 9900K-t és ennyi... jöhet a CP2077 :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#16846) Devid_81 válasza - = Zk = - (#16845) üzenetére


Devid_81
nagyúr

jöhet a CP2077

Keves lesz hozza, mert Keanu Reeves-nek azota ujabb kutyajat rugdostak meg, ezert a vilag osszes gepe keves lesz a CP2077-hez... ;] :K

...

(#16847) Istvan2020 válasza fudi2002 (#16844) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Ez azért mert van az egyik tábor meg a másik tábor és szerintem míg világ a világ ez így lesz :)
Az biztos most az Amd elkezdet elég erőteljesen felzárkózni,lehet még játék téren nem de más téren már túl nőt az intelen és ugye ezt valaki elismeri valaki meg nem képes elfogadni.

(#16848) Mankó


Mankó
veterán

Sziasztok!
i3-9100f processzort tervezek a jövőben venni. A konfigomban jelenleg van egy Corsair DDR4-2400 CL14 ram. A kérdés az, hogy érdemes e ezt a ramot 3000-esre cserélni úgyhogy a proci elvileg csak 2400-at támogat, vagy inkább tartsam meg azt?
Köszi

(#16849) Istvan2020 válasza Mankó (#16848) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Szerintem sok értelme nincs,főleg ha hosszabb távra tervezed ezt a procit.

(#16850) Mankó válasza Istvan2020 (#16849) üzenetére


Mankó
veterán

Én is valami hasonlóra gondolok, de kell a megerősítés. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.