Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) Devid_81 válasza Laraxior (#17350) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Siman elofordulhat ram modul darabszamtol es/vagy orajeltol fuggoen magasabbra kell allitani, hogy stabil legyen a gep.
Nekem a Teamgroup ramom ha XMP-t betoltok akkor ~1.35v/~1.335v lenne a VCCSA es a VCCIO.
Ez amugy a max amit 24/7 kaphat a proci memoriavezerloje.
Sokan viszont azt mondjak, hogy erdemes az ~1.2V es az alatti tartomanyban maradni, es az a hosszu elet titka :D

...

(#17352) Jacek válasza Cyberboy42 (#17349) üzenetére


Jacek
veterán

:DD

(#17353) ScomComputer válasza Devid_81 (#17351) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hát elég rosszul tudod, Bro !
Max 1.25 ajánlott 24/7-re, de te nyugodtan adjál neki 1.35-t..... :DDD
[link]

(#17354) Devid_81 válasza ScomComputer (#17353) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Netto f@szsag. :K
Ezt a tablazatot nem tudom ki csinalta, de barhol ranezel 1.35V a vege

The VCCSA (System Agent) is 1.05v stock, and the VCCIO (System IO) is rated 0.95v stock. I recommend no more than 1.35v on either of these. I honestly wouldn't run much more than 1.25v for 24/7 use. If you hit an issue with DRAM overclocking, try many different levels from 1.1 to 1.35v

Javasolni nem javasolt a magas VCCIO VCCSA fesz, de a max az mehet 1.35-ig, hogy ha eppen valami olyan memoria van a rendszerben ami megkoveteli.

Millio helyen volt mar amugy ez a kerdes redditen is.

Ezenkvul valoszinuleg TeamGroup-ek is tudtak, hogy mi a max, ugyanis XMP-t engedelyezve rogton 1.35-re pattan nalam is. ;)

[ Szerkesztve ]

...

(#17355) Laraxior válasza Devid_81 (#17354) üzenetére


Laraxior
titán

Z170 és Z270-nél is 1.35V volt a vége, azért csodálkozom itt az 1.2V-on. Főleg, hogy nekem anélkül nem stabil.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17356) Devid_81 válasza Laraxior (#17355) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez elegge benne van a silicon lottery iratlan torvenyeiben ez is azert :K
Nekem pl nagyon sokaig magas (!.3 feletti) ertekek kellettek a mostani ramom 3800-on valo hajtasahoz.
Az XMP nalam meg se nyikkan, hiaba allitja be maganak alapbol 1.35-re. :(
Egyebkent 1.35v felett megy at pirosba is Asus lapoknal mindketto.
Majd az egyik ujabb biossal egyszer csak 'megjavult' es azota 3800-hoz VCCSA 1.144v VCCIO 1.128v is eleg.
Tudom, hogy a memoriavezerlot kinyirhatja a magas fesz, viszont sok esetben csak attol lesz stabil a rendszer.
Erdemes nyilvan a leheto legalacsonyabbon hajtani, vagy legrosszabb esetben visszabb kell venni a memoria orajelbol es ujra neki kell allni kitesztelni, hogy mi a stabil.
Foleg ez az undorito, akar hetek is elmehetnek vele :O

...

(#17357) Maelephant válasza Devid_81 (#17354) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Sziasztok, akkor ezek az értékek még beleférnek (Hwinfo szerint)?
VCCIO: 1.216 V
VCCSA: 1.272 V
DRAM: 1.368 V (ez csekély mértékben változik fel-le, szemben az előző két értékkel)

Semmit sem állítottam kézzel, XMP profillal megy a RAM.

(#17358) Devid_81 válasza Maelephant (#17357) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az teljesen jo.
Ha XMP altal van belove es/vagy auto fesz akkor 99% hogy mehetsz lejjebb manualisan, de ha masnem akkor hagyd ahogy van, ha stabil es nincs kedved eltolteni napokat a tesztelessel :)
Nalam a memtest pl sok esetben futott orakig hibamentesen, jatekok meg kidobaltak.
Ugy vettem eszre a Prime95 Large FFT az egyik olyan teszt ami relative gyorsan hibazik amikor valami baj van a memoria beallitasok korul.

[ Szerkesztve ]

...

(#17359) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Nálam mindkettő 1,168v al elvan köszöni. Pedig húzva van minden. Ha xmp-t állítok, és nem manuálisan lövöm be, egyből 1,3+ ba lövi be. Ez még a 7700k nál is megfigyeltem, hogy teljesen feleslegesen feltolja a feszeket az xmp.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#17360) Istvan2020 válasza Jakuskacsa (#17359) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

De a memórián is rajta van xmp profil 1.365v nélküle 1.2v, persze van a kivétel mert van 1.2v -os xmp profilos is.
Ddr3 nál is van olyan ami elmegy 1.5v-on de van ami 1.65v-ot kér xmp-be.

[ Szerkesztve ]

(#17361) Jakuskacsa válasza Istvan2020 (#17360) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Én ezekre gondoltam: VCCIO, VCCSA

bocsánat a pongyola fogalmazásért :D

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#17362) Istvan2020 válasza Jakuskacsa (#17361) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Jah elnézést :R

(#17363) Maelephant válasza Devid_81 (#17358) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Köszi, XMP, de olyan szinten az, hogy a "Basic" setting képernyőről választottam ki és aktiváltam, XMP1: 3200/CL16; XMP2: 3000/CL15, az elsőt választottam. Aztán persze a ventiprofil miatt be kellett kapcsolnom az advanced view-t is, de a memória-beállításokat nem csesztettem, sajnos az idő az egyik legértékesebb jószág az életemben.

(#17364) Devid_81 válasza Maelephant (#17363) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Biztos vagyok benne, hogy lejjebb tudsz azokkal a ramokkal menni :K
Ez csakis azon mulik van-e kedved vele sz@rozni, amugy azon a feszultsegen is menni fog amin van kb orok elet meg 3 nap ;)

...

(#17365) zalman90


zalman90
őstag

Üdv, segítségre lenne szükségem.

A turbo boostot hogy állítom be hogy, csak akkor boostoljon amikr szükség van rá? Jelenleg így néz ki de folyamatosan 4.9-en ketyeg :U :F

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#17366) jokeph válasza zalman90 (#17365) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
És ha engedélyezed a C-STATE Controllt ?
Az AUTO mód nem a legjobb, tedd Enabledre, mentsd el aztán nézd meg WIN alatt hogy visszaveszi e az órajelet. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#17367) zalman90 válasza jokeph (#17366) üzenetére


zalman90
őstag

ugyan az, továbbra is 4.9Ghz idle állapotban is.. a "C-state"-n belül is mindent engedélyeztem

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#17368) SZKEBE75 válasza zalman90 (#17365) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Enhanced Multi-Core Performance" engedélyezése letiltja az összes C-állapotot és aktiválja az előre konfigurált OC profilt.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#17369) DanCox977


DanCox977
csendes tag

Ki mivel hűti a I9-9900K(S) prociját?
Én most tervezem összepattintani a gépem.
Ki mit javasol? :R

(#17370) Laraxior válasza DanCox977 (#17369) üzenetére


Laraxior
titán

Vizet.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17371) keIdor válasza DanCox977 (#17369) üzenetére


keIdor
titán

Egy AiO is megteszi, ha nem 250W a target.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17372) Találtgyerek válasza DanCox977 (#17369) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én Corsair H110-el hűtöm. 4.5 Ghz All Core-on 65-70 fokon megáll egy NZXT H440-es házban,ami nem egy bajnok a szellőzésben.

06-3o/9759I39

(#17373) Puma K válasza DanCox977 (#17369) üzenetére


Puma K
veterán

Épített víz ~150-ért... abból baj nem lehet... ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17374) - = Zk = - válasza Puma K (#17373) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jah, csak 6v12 havonta pucolhatod a komplett rendszert... jó is az ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#17375) Puma K válasza - = Zk = - (#17374) üzenetére


Puma K
veterán

Nálam eddig még mindig olyan tiszta mint volt mikor összeraktam :)) Pedig már 2019.06. első hetében került összerakásra :K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17376) - = Zk = - válasza Puma K (#17375) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:U éértem..
és mikor fogod kipucolni?! mert ki kell valamikor.... SZTED mikor/mennyi idő múlva fog elretkelődni annyira, hogy....?!
mert ha a Te rendszered olyan tiszta lesz, élete végéig mint egy AiO, akkor már most rángatom ki az X72-öt a gépemből és váltok épített bugyborékolóra...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#17377) Puma K válasza - = Zk = - (#17376) üzenetére


Puma K
veterán

Nem tudom minek kellene lerakódnia... ha valami lerakódik akkor ott már szerintem régen gond van az épített rendszerben felhasznált anyagokkal-blokkokkal-csövekkel és a folyadékkal egyaránt.

Ugyan olyan tiszta a rendszeremben a folyadék mint mikor beleöntöttem és ugyan úgy teljesít az egész rendszer hűtés közben azonos hangerő mellett mint mikor az elején összeállt.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17378) Devid_81 válasza Puma K (#17377) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Bar nekem csak par honapja van custom loop, de inkabb a szinezett vizekkel lehet a nagyobb gond.
Abban van ami letud rakodni az tuti. :K

...

(#17379) - = Zk = - válasza Puma K (#17377) üzenetére


- = Zk = -
félisten

térjünk vissza erre +6 hónap múlva és akkor elgondolkodom rajta erősen, hogy kukázom az X72-őt :K

(#17378) Devid_81
tenne bele a f.zom szinezett löttyöket.. a víz az víz :D vagy öntök bele a kocsimból megmaradt 3liter fagyállót. szép kék... bár nem menne a ház színéhez :))

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#17380) deadwing


deadwing
addikt

Giga Z390 pro tulajok közül valaki próbálgatta már az F12d biost?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#17381) Shkiz0 válasza Puma K (#17377) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Volt épített vizem pár éve mikor még Obsidian 800D-m volt, és igen is fél év után megjelentek benne a "vizispermák". Szóval van alapja annak amit a kolléga mond :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#17382) Puma K válasza Shkiz0 (#17381) üzenetére


Puma K
veterán

Nem azt mondom, hogy nincs alapja.

Én meg olyanról is tudok akinek ~1 éve egyben volt a vize és sem utánatölteni sem tisztítania nem kellett.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17383) Laraxior válasza deadwing (#17380) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem az van fent. Nemigen tudok róla rosszat mondani.. leginkább semmit, mert nem ismerem az előzőeket. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17384) whited


whited
addikt

Sziasztok
Egy i3-9100F mellé RAM gyanánt rakhatok egy ilyen párost ?
G.Skill 3000Mhz CL16 Aegis 2x8GB DDR4 memória

:R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#17385) lemusz válasza whited (#17384) üzenetére


lemusz
addikt

Ja, de laptól függ, hogy 2400-on vagy 3000-en fog-e tudni menni.

(#17386) palfitom válasza whited (#17384) üzenetére


palfitom
félisten

Nyugodtan, de csak Z-s lapban fog 2400MHz fölött futni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#17387) mobal


mobal
MODERÁTOR

Hétvégén lecseréltem a True Spirit 140D-t egy Macho Rev. A(BW)-re. Úgy néz ki, hogy 4700-on 73 fok körül megáll a 9700k, 23 fokos szobában. Egy jó 4 - 5 fokot nyertem a cserével, nem gondoltam volna, hogy ennyit számít.

Ez a 73, fix 4700-on jó? :D

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#17388) Puma K válasza mobal (#17387) üzenetére


Puma K
veterán

Mivel terheled ami alatt 73°C-ra megy fel?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17389) mobal válasza Puma K (#17388) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

BFV. 100% proci és 100% VGA. Nem látom értelmét, hogy 80 - 90 felé küldjem AVX tesztekkel.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#17390) VGNGR válasza mobal (#17389) üzenetére


VGNGR
senior tag

A BFV hogy csinálja, hogy a 9700k-t és a VGA-t is maxra pörgeti? :F

(#17391) Habugi válasza VGNGR (#17390) üzenetére


Habugi
addikt

Ha tippelnem kéne, alacsony felbontás, valszeg FHD, magas képfrissítés & framerate, plusz a BF anticheatje, 64fős server.. :)

Amióta a BF létezik kb a leginkább hardverigényes multi.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#17392) mobal válasza VGNGR (#17390) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

144 hz, az új mapon átlag 120 frame körül vagyok. +NVENC

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#17393) Devid_81 válasza mobal (#17389) üzenetére


Devid_81
nagyúr

100% megy a proci es kozben a VGA is? :F
Vagy en ertem felre a dolgot?

...

(#17394) mobal válasza Devid_81 (#17393) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Igen, full load van. :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#17395) jokeph válasza mobal (#17394) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az kemény. :D
Az NVENC alatt azt kell érteni, hogy a VGA-d csinálja a streamet is röptében meccs közben ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#17396) Laraxior


Laraxior
titán

Az enyém nem nagyon akaródzik stabil lenni, visszatoltam mindent autora, mihez nyúljak először a vcore feszhez, vagy inkább a vccio, vcssa pároshoz?
Egyébként auton sem ad olyan vészesen magas értékeket neki, de azért faragnám amíg lehet.
Kivéve a ramot, azt XMP profillal tolom, nem auton.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17397) Devid_81 válasza Laraxior (#17396) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Vagy a ramot elobb vagy a procit, a kettot egyutt soha mert vegtelen sz.p@s lesz belole :DDD
Toltsd be az XMP-t es hagyd egyelore ahogy van, majd a procit kezd el tesztelni, hogy mennyi az alja 5GHz-en, marmint ha jol sejtem az a terved, hogy ott stabil maradjon, ugye?
Fix fesszel csinalnek mindent, sztem 1.3v alatt kellene tudjon 5GHz-et meg akkor is ha nem annyira hiper szuper peldany.

...

(#17398) SZKEBE75 válasza Laraxior (#17396) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Vcore normàlt nézd meg.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#17399) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Továbbra is 8700K dolgozik a gépemben.

A jelenlegi alaplapom egy Asus Strix Z370-F. Nagyon elégedett vagyok vele. Mondjuk még csak nem is delidelet a procim. Alul van feszelve és 4500-on használom.
Később szóba kerülhet egy delid/tuning ha már szükség lesz rá.
Holnap a GTX1070-et egy GTX 1080TI váltja majd. Lehet szükség lesz még egy kis proci OC-ra, de most még nem tudom.

Kérdés:
Vettem még egy gépet amiben ASUS ROG MAXIMUS X HERO van.

Van értelme a Maximus-t inkább meghagyni? Extreme tuningos nem vagyok.

Az egyiknek mennie kell.
Szerintetek melyik maradjon?
MIért?
Melyiket kb mennyiért tudnám eladni? ( dobozosak, itteni német gari van még pár hónap a Maximusra = próbagaris mindkettő )

Szép napot.

[ Szerkesztve ]

(#17400) Maelephant válasza Pepe78 (#17399) üzenetére


Maelephant
aktív tag

A Maximus X-en van egy dedikált DAC a hangkeltő áramkörök között és fix az I/O shield meg járnak hozzá a ROG-os specialitások. A VRM ugyanaz (az óriástábla alapján), tehát felteszem, hogy az áramköri alapok ugyanazok a két mobonál. Őszintén, szerintem kb. ízlés kérdése, hogy melyiket tartod meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.