Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) sid.:Rc211v válasza Shkiz0 (#17249) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Nyilván az még jobb lenne csak az már árba is feljebb van mint azok. Mondjuk e kettő közül inkább a gaming x. Egyébként én a pg6-omal annyira nem vagyok megelégedve..Nem tud tartani egy fix beállított feszt. Vagy pl kikapcsolt állapotba minek világit a led :F De igazából maga a lap stabil stb. Meg én 42-ért vettem ennyit megért :)

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#17252) Mankó válasza sid.:Rc211v (#17251) üzenetére


Mankó
veterán

40-45-nél többet nem akarok alaplapra áldozni. Inkább a különbségből lecserélem a memóriákat. Bár az i3-9100f mellé az is felesleges, mivel csak 2400-ast támogat.

(#17253) Laraxior válasza Találtgyerek (#17250) üzenetére


Laraxior
titán

Mennyi? :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17254) sid.:Rc211v válasza Mankó (#17252) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Ez a két lap pont ennyi. 40-45. De 9600K alá nem vennék B-s lapot hanem minimum Z390-et. 9100f alá meg fölös z390 persze ha cseréled egyszer nagyobbra akkor ok. giga z390 gaming x sztem korrekt lap 45-ért.

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#17255) tipuka válasza Laraxior (#17253) üzenetére


tipuka
addikt

én is tudni akarom :D

(#17256) Mankó válasza sid.:Rc211v (#17254) üzenetére


Mankó
veterán

Hát úgy néz ki mégis összejön a 9600k egy Asus Z390-P prime lapban 2 x 8 GB DDR4-3200 Corsair Vengeance rammal. :C Nagyon kíváncsi vagyok mit fognak szaladni együtt.
Kezdetben csak egy Cooler Master Hyper TX3 EVO hűtő lesz rajta, remélem alapon azért meghűti.

(#17257) Jakuskacsa válasza Pioneer (#17241) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Akkor 1,29... De akkor sem 1,2 :D

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#17258) holczy válasza Jakuskacsa (#17257) üzenetére


holczy
aktív tag

Amit a lap még rádob, azt nem kell számolni nah :D :D :D

(#17259) sid.:Rc211v válasza Mankó (#17256) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Ez így egy jó összeállítás lesz. Játékok alatt alapon elég lesz a TX3 EVO.

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#17260) Istvan2020


Istvan2020
aktív tag

Sziasztok lenne egy ilyen lap ASUS ROG Strix Z370-F egyenlőre,és lenne benne egy I5 9400F,ezzel a a lappal lehet olyat beállitani,hogy fix max órajelen menjen a proci?tehát 4100-on,új nekem ez a 1151 v2 téma lehet hülyeséget kérdeztem ezzel :)

(#17261) ScomComputer válasza Istvan2020 (#17260) üzenetére


ScomComputer
veterán

Lehet, ki kell kapcsolni a Cpu Eist-et(disabled) és akkor nem veszi vissza az órajelet,hanem állandóan "maxon" megy...
De ez megoldható úgy is,hogy a win energia gazdálkodásban a teljesítmény centrikust választod....én a bios-ban állítanám be !
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#17262) Istvan2020 válasza ScomComputer (#17261) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Köszönöm,de gondolom attól,hogy maxon megy még terheletlenül ugyan úgy nem fog melegedni? mintha vissza venné az órajelet!
Amúgy ez a lap mennyire jó? mert még csak kedden lesz nálam,persze nem új de megbízható helyről.
Mert hamarosan szeretnék bele egy I5 9600KF-et.

(#17263) korcsi válasza Istvan2020 (#17260) üzenetére


korcsi
veterán

Sok magos terhelés esetén 3,9GHz az elérhető órajel.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#17264) Találtgyerek válasza Laraxior (#17253) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Fél ár környékére gondoltam. Viszont még pár napig szükségem van rá.

06-3o/9759I39

(#17265) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Valoszinu uta kerdes, de melyik Generacio fog kovetkezni, a Comet vagy a Tiger lake? Mert tobbb a hir a Tiger lake rol,mint a Cometrol,azert kicsit elbizonytalanodtam,mi is folyik itt.

(#17266) Istvan2020 válasza korcsi (#17263) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Aha értem.

(#17267) syIex


syIex
veterán

Sziasztok újra!
A 4.8 Ghz eddig birta sajnos.:( Folyamatosan kékhalál van BF5-ben, de már PUBG esetén is csinálja. Egy pár hónapot kibírt..:DDD
Viszont most nincs kedvem tesztelgetni szóval vissza tettem remélhetőleg mindent alapra.
A kérdésem az lenne, hogy így megfelelőek a beállítások?
Esetleg valahogy a hőfokot tudom lejjebb vinni "alap" beállítások mellett? :U




The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#17268) HSM válasza syIex (#17267) üzenetére


HSM
félisten

Hát, ugye kérdés, mi a célod. Pl. az "enhanced turbo" könnyen lehet veszélyes a hőfokokra, bár csak sejtem, mit takarhat. Illetve a nem éppen az ajánlott specifikációnak (95W) megfelelő turbó limit (4096W) sem. Normál működés mellett ugye ezeknek lenne a feladata értelmes működési tartományban tartani a CPU-t és turbóját a terhelés függvényében. Ezért javasoltam neked korábban is ezt: [link] .
A gyári értékek elvileg 95W hosszú, max 8s idő, és 125W rövid turbó. Ezt azért jó lapban és hűtéssel nyilván azért ésszel meg lehet emelni, hogy gyorsabb legyen a CPU. 4kW limittel meg lehet csodálkozni, miért olvad le a prociról a 360-es AIO vízhűtés is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17269) syIex válasza HSM (#17268) üzenetére


syIex
veterán

Köszönöm, már el is felejtettem. :D
Ujra be állítom majd úgy, mert nincs kedvem a húzással szenvedni. :N
Esetleg a beállítást amit írtal anno be tudod linkelni? :))

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#17270) HSM válasza syIex (#17269) üzenetére


HSM
félisten

Persze, ez volt: [link] . Úgy emlékszem, ehhez az első ajánlásomhoz képest végül a két TDP-ből -10w-al lett jó. :)

(#17271) NightGT válasza syIex (#17267) üzenetére


NightGT
senior tag

Az úgy hogyan, hogy eddig bírta? Vagy eddig is instabil volt, vagy vmi szoftver gond van...

Esetleg degradálódott a szilikon, vagy a VRM. Olyan nincs, hogy ami eddig stabil volt, azt eldobja ok nélkül (vagy...?)

(néhai Q6600am 2.4 helyett 3.3on ment kopp stabilan még akkor is, amikor már a második táp hullott ki alóla...bár az annak még nem is volt nagy tuning)

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#17272) NightGT válasza HSM (#17268) üzenetére


NightGT
senior tag

"A gyári értékek elvileg 95W hosszú, max 8s idő, és 125W rövid turbó. Ezt azért jó lapban és hűtéssel nyilván azért ésszel meg lehet emelni, hogy gyorsabb legyen a CPU. 4kW limittel meg lehet csodálkozni, miért olvad le a prociról a 360-es AIO vízhűtés is. :DDD"

Azért nem kell az ördögöt a falra festeni...teljességgel abszurd, hogy a power limit kitolása miatt valami lökésszerű, kilowatt közeli fogyasztással járó, szilikon pusztító terhelés érje a CPU-t. Ott már egy komoly táp is rég lekapcsolna, vagy az alaplap megsülne. El se jutna az áram a processzorhoz talán, mégha kérné is - de nem fog olyat. Long duration power limitet esetleg lehet állítani, de az is csak azt jelenti, hogy rosszul méretezett setupban van a CPU...nonszensz, ezeket bizony ki kell tolni.

125/95 wattos limitekkel pedig megnéznék egy 9900k-t a gyakorlatban :D

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#17273) Zsohi válasza NightGT (#17271) üzenetére


Zsohi
őstag

Ha mindig a késélén táncoltatod a procit jól meg lehet figyelni a degradációt. Jó néhány évvel korábban a 3570k/hd 7950-ből az utolsó megahertzeket is kifacsartam, folyamatosan visszább kellett vennem. A 3 év alatt pár tízen mhz ment is a levesbe, de még a mai napig vígan megy mind a kettő.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#17274) NightGT válasza Zsohi (#17273) üzenetére


NightGT
senior tag

Azért ő a 4.8 Gigával a késéltől még (elvileg) messze volt...és nem 3 év, hanem "néhány hónap" :)

Néhány tizen mhz 3 év alatt lehet bármi, annyit talán még az anyag is öregszik...pláne ha olyan szinten rántva volt hogy azt észrevetted. Az azért nem rossz!

Nem akarom a frászt ráhozni, szoftveres okokra, maximum az alaplap gyengülésére számítanék :)

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#17275) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Sziasztok,

ma (illetve már tegnap) beszereltem a kollégától kapott alaplap+procit+vett ramot (MSI Z87-G43, i7-4790K, 16 GB 1866 Mhz DDR3 ----- ASROCK Extreme4 Z370, i7-8700K, 32 GB 3200 Mhz DDR4, CL16), bevallom, még csak a BIOS alapbeállításaiig jutottam el, mert a Z87-hez képest brutális mennyiségű opció van, úgyhogy most még csak az XMP profil beállításáig jutottam el. A manualt nézve majd szétszakadt az agyam, "a plethora of options" és a legtöbbről azt se mondják meg, a gyakorlatban mit eredményez a módosítása. Bármilyen segítséget szívesen fogadok, különösen a fan profilok kapcsán. Az előző gép-bélnél a ház fan hubjába kötve, a ventik teljesen leálltak kis teljesítmény mellett, most meg a házventik mindig mennek, a CPU venti is erősebben nyomja (Fractal Define R6 ház beépített fanhub, a 3tűs házventik közvetlenül rákötve, a CPU meg az optional/water CPU fanheaderen keresztül, mivel a FAN1-be képtelen voltam beerőltetni a csatlakozót, nagyon közel van a hűtőbordákhoz - így sem hangos, csak a szuperhalk üzemmód éjszaka jól jött, a hálónkban van a gép). Lehet, hogy csak a BIOSban kellene egy fan profilt állítanom, bár nem teljesen értem, az mennyiben befolyásolná a fanhubot. Na mindegy, abbahagyom, mert már nincs agyam sem, inkább alszom. Üdv mindenkinek. [kép]

A Win10 elindult szépen, "Eszközök beállítása", írta ki, darabig gondolkodott, majd restart és minden menni látszik. Eddig Diablo3-aztam (tudom, tudom), tesztet csak Borderlands3-mal futtattam, a Hardware Unboxed optimized beállításokkal 1440p-n korábban az average 91,3 volt, most 104.29 (120Hz monitor, RTX20080).

(#17276) syIex válasza NightGT (#17271) üzenetére


syIex
veterán

Azóta a BF5-öt nem próbáltam, mióta 4.8-rá lett teve. Most párszor küszködtem vele, de folyamatosan kékhalál volt aztán mondom jó akkor nem játszók vele, mert a Prime95 alatt meg jó volt. Na mostmár pubg alatt sem amivel elég sokat nyomom.
Szoval vissza tettem a képeken látható beallitasokra úgysem lesz szerintem érezhetően kevesebb a teljesítmény aztán azokat be fixálom majd ahogy a kolléga említette. :K
Ha meg újra ram jön az OC vágy megint rá aldozok majd egy kis időt. :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#17277) holczy válasza syIex (#17276) üzenetére


holczy
aktív tag

Az a kékhalál lehetett system agent, ring bus, dram voltage is. Plàne, ha ritkán jön elő. (2-3 havonta 1-1 nap alkalmával csontá fagyott a gép). Szintetikus tesztek mosolyogva mentek.

(#17278) HSM válasza NightGT (#17272) üzenetére


HSM
félisten

Nyilván humor volt, hogy leolvad. (Ott a smiley a végén!) Ugyanakkor simán elkér nagyjából bő 200w-ot limit nélkül allcore max turbón, ami ilyen pici méretű magnál közel hűthetetlen, nem véletlen tették a 9900KS-en lehetővé, hogy még 15 fokkal feljebb told a hővédelmi küszöböt.

125/95w-os limittel volt teszter, aki lemérte a sima 9900k-t és mindössze 10-15% sebesség ment a levesbe a korlátlan beállításhoz képest, miközben a fogyasztás durván lecsökkent.

[ Szerkesztve ]

(#17279) Puma K válasza HSM (#17278) üzenetére


Puma K
veterán

Azért aki ilyen ársávban vásárol CPU-ból annak vélhetően a hűtés megoldásával sem lesz gondja. Mármint annak a megoldásával és az ezzel járó összeggel-összegekkel.
Főleg ha adott avagy konkrét órajel a cél.

A K-s procik lényegét gondolom nem kell részletezni.
Az meg általánosan elmondható, hogy aki meg a fogyasztással centizget annak felesleges vennie külön-direkt tuningra szánt, gyártott és kategorizált procit...

Nálam a 9900K szeptemberben(!) mikor meglett, akkor 255W-ot fogyasztott 5,1GHz@1,275v-on, ami prime95 small FFT mellett max 1,296v ~17 perce tartó nyúzás közben:

Mérés végén:

Játékok során pedig így, hogy el van engedve a gyeplő több órán át tartó, direkt 64 fős szervereken játszva Battlefield 1 után maximum-egyszeri kugró értékként 158W-os fogyasztást láttam.

De amúgy 148W körül szokott mozogni ez az egyszeri-kiugró maximális érték, és mindezt hűvösen-halkan... az átlag-aktuális fogyasztás meg ettől is kevesebb.

A leghangosabb alkatrész a gépemben jelenleg a bontatlan-gyári hűtéses MSI Gaming X 1080 Ti.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17280) HSM válasza Puma K (#17279) üzenetére


HSM
félisten

"Azért aki ilyen ársávban vásárol CPU-ból annak vélhetően a hűtés megoldásával sem lesz gondja"
Pedig 5Ghz magasságában nagyon sokan nem tudják hűteni, még akár komolyabb, drága (de nem feltétlen épített) vizekkel sem.

"A K-s procik lényegét gondolom nem kell részletezni."
Igen, kínkeservesen, durván drága lapban és hűtéssel lehet járatni egy erősen izzadtságszagú allcore ~5Ghz-en egy mezei 9900 és egy erős középkategóriás hűtő+lap 4,5-4,7Ghz-e helyett. :DDD

A leírt értékek (prime 255W, BFV max 158W, átlag 148W) mellett semmit nem vesztettél volna a gyakorlatban, ha az általam a fórumtársnak javasolt hosszútávú 150W, rövidtávú 170W és 10s időtartamú limitet beállítod. Annyi történt volna, hogy prime-ban is megmaradt volna 150W-on belül, némileg alacsonyabb órajelen. Persze, ennek a módszernek a hátránya, hogy nyilván csak adaptív/offset feszültséges beállítás mellett működik értelmesen.

[ Szerkesztve ]

(#17281) Puma K válasza HSM (#17280) üzenetére


Puma K
veterán

Akkor nincs mese és bontani kell az adott CPU-t.
Ezeknél az Inteleknél ugyan úgy tud rossz is lenni a forrasztás mint a pasztás időszakban volt... adtak a sz@rnak egy enyhébb pofont...

"Igen, kínkeservesen, durván drága lapban és hűtéssel lehet járatni egy erősen izzadtságszagú allcore ~5Ghz-en egy mezei 9900 és egy erős középkategóriás hűtő+lap 4,5-4,7Ghz-e helyett."

Úgy tűnik még mindig nem jött át a K-s proci lényege :DDD
A körítés az mindegy... az ezzel jár... itt a CPU a lényeg... és az által elérhető órajel. Ez egy ilyen "sport".

Aki meg költséghatékonyan akar gépet építeni az ne ezt az árkategóriát és teljesítményszintet-fogyasztásszintet célozza meg... de kezdem úgy érezni, hogy hiába részletezem ezt neked mert csak nem jön át... talán ha majd egyszer nálad is lesz egy K-s proci...

Rosszul írod...
Nem sima prime95-öt futtattam szeptemberben az akkori nagy melegben, hanem az AVX-es terhelést adó small FFT módban volt ráeresztve a procira. Nem BF V hanem BF 1, és nem átlag 148W hanem egyszeri-maximum kiguró érték volt azaz érték. Az átlag ettől kevesebb.

Nálam fix-állandó órajelet és feszültséget használ a proci. Energiatakarékos történetek ki vannak kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17282) HSM válasza Puma K (#17281) üzenetére


HSM
félisten

"Aki meg költséghatékonyan akar gépet építeni az ne ezt az árkategóriát és teljesítményszintet-fogyasztásszintet célozza meg..."
Már miért ne? Nálam pl. simán az egyik érv egy sima 9900 mellett az (volt), hogy jól megválasztott limitekkel egyszerre tud nagyon gyors és nagyon takarékos is lenni, ami azért nem rossz dolog.

Én tökéletesen értettem annak idején a K-s procik lényegét lásd pl. ez az i5-4690K gyárilag maximum 3,9Ghz-en ment, ahhoz képest szuper volt az elérhető 4,8Ghz [link] (+23% OC a gyári max turbóhoz képest), bár a mindennapokra csak egy kényelmes, hűvös 4,4Ghz-re lőttem be, és ez is még több, mint 12%-al gyorsabb volt a gyári értékénél, ez így adott némi pluszt ahhoz képest, amit a nem-K modell tudott . Itt a 9900K-nál viszont nem igazán látom, mi a koncepció abban, hogy egy gyárilag is szénné turbózott csipet hova akarnak még hagyni "tuningolni" a userekkel. Persze, lehet belőle sportot űzni, ha valaki ezt élvezi, de értelme már itt nem sok van a tuningnak meg a K-jelzőnek, amikor a sima verzió is tud kevés magon 5Ghz-et, és minden magon is 4,7-et, és a K modellnél már az 5,1Ghz is csodaszámba megy, ami még a 10%-ot sem éri el, miközben a forrósodás és fogyasztás az egekbe száll.

[ Szerkesztve ]

(#17283) Puma K válasza HSM (#17282) üzenetére


Puma K
veterán

A tuningnak az a lényege, hogy van aki csak pontokat hajhászik valamilyen benchmark programban és-vagy mert éppen az adott illető által játszott játékban számít a minimum és átlag FPS-nél az a plusz néhány száz MHz.

Így ezért vagy azért, de kifacsar minden utolsó megahertzet az adott prociból-komponensből.
A fogyasztás és a hőmérséklet ameddig egyik sem ér el kritikus szintet addig nem szempont, de persze arra is tekintettel kell lenni.

Ezen nincs mit jobban részletezni.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17284) HSM válasza Puma K (#17283) üzenetére


HSM
félisten

Azt a kemény +8%-ot befizetek, aki észreveszi minimum FPS-ekben a gyári max 4,7 és a mondjuk egy jobb csippel elérhető 5,1Ghz között. :C Főleg, hogy ez a processzor már alapból erőmű a 8 maggal és HT-val.

(#17285) Jakuskacsa válasza HSM (#17284) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

HSM ne értetlenkedjél már :D Ha többet ki lehet belőle hozni, akkor miért ne tennénk? Az h gyárilag x az órajele, de kisebb fesz emeléssel meg megy x +400mhz-t, az ingyen "kraft".
Amúgy meg amikor megkaptam a 8700k-mat azzal is az volt az első, hogy megnézzem hol a vége, mert szeretem, mert miért ne, és mert ingyen van az 5Ghz.

:DDD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#17286) HSM válasza Jakuskacsa (#17285) üzenetére


HSM
félisten

Ha szereted akkor ok, de amúgy nagyon nincs ingyen... Komolyabb lap kell hozzá, komolyabb hűtéssel, tesztelni kell, stabilizálni.... Ok, ha élvezed akkor jó, de sokkal nem leszel tőle előrébb, és ha nem éppen ez a hobbid, akkor ingyen sincs, mert rengeteg időt bele lehet ölni, mire tényleg jó lesz.

Mindegy, lehet velem van a baj, a régi i7-920-asom hogy felhúztam a gyári 2,66Ghz-ről 4,2-re, na az tuning volt, ott megérte vele foglalkozni. Amit ezekkel a maiakkal lehet csinálni inkább csak bohóckodás. Egy számjegyű előrelépés nekem annyit se érne, hogy belépjek a BIOS-ba, nemhogy még tesztelgessem, finomhangoljam... :DDD

Persze, ha valaki ezt élvezi, azzal semmi gondom, de attól még más értelmét nem nagyon látom.

(#17287) NightGT válasza Puma K (#17283) üzenetére


NightGT
senior tag

Azért a munka is pont olyan dolog, ahol nagyon nem mindegy, hogy milyen reszponzív a gép:) Vagy mennyi idő alatt végez egy munkamenettel, illetve hogy bírja-e a max loadot tartósan...

Persze amióta van verseny a HEDT szegmensben is, illetve gyárilag is OC-n jönnek ki a procik, azóta már kisebbek a differenciák...de +10% kraft egy jobb egér/billentyűzet kombó árából sokaknak megéri még mindig.

Speed is the only truly modern sensation

(#17288) HSM válasza NightGT (#17287) üzenetére


HSM
félisten

"Azért a munka is pont olyan dolog, ahol nagyon nem mindegy, hogy milyen reszponzív a gép"
Munkára semmi szín alatt sem használnék tuningolt, alulfeszelt, stb gépet. :N Ott azért komolyabb gond lehet, ha valami nem a helyére kerül, vagy nem megfelelő értékkel. Egy játékban senkit nem zavar egy eltévedt pixel, egy pl. munkahelyi kimutatásban már nem éppen ez a helyzet.

(#17289) NightGT válasza HSM (#17288) üzenetére


NightGT
senior tag

"Egy játékban senkit nem zavar egy eltévedt pixel" - khm! :)

Van tuning, meg van a tuning...mint ahogy az autóknál is. Eltérnek a fogalmak róla :) Azthiszem a P4-es időkben a hardcore tunerek 24 óra Prime95 után mondták csak azt, hogy stabil.

Én a non-k procimon csak egy nagyon kicsit tudtam húzni BCLK-val, de minden más (ram, vga) húzva, hűtés/vezérlés építve van rajta. Általában hetekig ki sem kapcsolom, mellette alszom. Akkor is, amikor fordítok vagy írok, és 100 tabbal van megnyitva a chrome napokig - vagy amikor MMO-zok, és 5-6 kliensben megy a shop/bot/afk orrvérzésig. Vagy ezek mind együtt...

Megmagyarázhatatlan fagyásaim, mikrolagjaim, blackscreenjeim, driver gondjaim, ilyenjeim semmi nincs.

Megkockáztatom, hogy egy jól épített, és saját specifikációk, megfelelő tapasztalatok szerint beállított hardveres-szoftveres környezet stabilabb tud lenni, mint egy gyári setup. Ott sem atyaúristenek dolgoznak ám, és a Microsoftnál/Adobe-nál/Nvidiánál sem. Az enthusiast közösségnek sokkal több ideje és energiája van megismerni a dolgokat. Őket nem köti a marketing, vagy a regulation, meg a céges policy, és nem kevés civilben is szakember foglalkozik ezzel...

Pláne amióta a techcégek sokszor bétateszternek nézik a felhasználóbázist...egy szó mint 100: én meg a kitapasztalatlan, ismeretlen, sokszor értelmetlen gyári auto beállításokon futó gépen nem állnék neki semmi komolynak. Olvastad már, hogy pl. a Z-s lapok auto beállításaival mennyi gond van? Írtak itt róla eleget...de a pirosaknál is konkrétan a júzerek javítják a szemétdombra való gyári setupokat. Tudnám sorolni...

Speed is the only truly modern sensation

(#17290) Laraxior válasza NightGT (#17289) üzenetére


Laraxior
titán

Nah jah, ezert nem megyek be szamtech boltba barmirol is erdeklodni, mert blód hulyesegeket tudnak mondani...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17291) HSM válasza NightGT (#17289) üzenetére


HSM
félisten

Nekem meg volt olyanom éppen az i5-4690K-mon, hogy több nap (!!!) Prime után hibázott csak. Élmény volt a végére járni. :U

A BCLK "tuning" a legértelmetlenebb (ne vedd sértésnek), ott a legkisebb a haszna, cserébe a buszok igen érzékenyek rá, ha nem megfelelő órajelen hajtják őket.

"megfelelő tapasztalatok szerint beállított hardveres-szoftveres környezet stabilabb tud lenni, mint egy gyári setup"
Itt összekevertél két dolgot. A szoftver környezet igen, a hardver környeztnél viszont a legritkább esetben van a végfelhasználónak kellő szaktudása, eszköze (akár mérni, akár konfigurálni), és statisztikai adata megfelelően finomhangolni a dolgokat. Elég, ha egy elektronikai specifikációt elolvasol a CPU-ról, azért azok elég komolyan elő vannak írva, hogy kell működniük, nem véletlen.

Persze, sajnos arra is van példa, ebben teljesen igazad van, hogy bizonyos lapokon gyárilag nem a gyártó által előírt módon, beállításokkal üzemel az adott CPU, ez egyébként minimum sajnálatos, hogy előfordulhat, azonban itt is általában maximum néhány beállítás specifikációknak megfelelőre átállítása megoldja a gondot. Egyébként én is ezzel szoktam kezdeni, hogy ellenőrzöm, a lap megfelelően használja-e a CPU-t. :K

A piros oldali gondokról szerintem itt ne nyissunk vitát, az Intel CPU-i már generációk óta elég stabilan szoktak a végfelhasználókhoz kerülni. Persze, itt sem mindig minden tökéletes, de elektronikailag azért rendben szoktak lenni.

(#17292) NightGT válasza HSM (#17291) üzenetére


NightGT
senior tag

Egyáltalán nem veszem sértésnek, és valóban. Eddig egy gép hullott ki úgy alólam, hogy se kép se hang. Annak pont a BCLK-t toltam ész nélkül :)

De hozzátenném, hogy többeknek is volt itt masszívan BCLK húzott rigje. Néhány éves i3 7350k@5Ghz screen rémlik, 131Mhz bclk-val, természetesen másutt meg ennek megfelelően vissza volt véve belőle..persze ezt megint egy olyan ember építette, aki úgy ért hozzá mint ahogy én sosem fogok:) Legkevésbé sem vagyok villamosmérnök, vagy gyártástechnológus. De azért intel téren is voltak/vannak gondok, elég csak a pasztás heatspreadert mondani. Sima alulfeszeléssel nyertem egy non-k i5ön 10 fokot, most akkor az jobb vagy rosszabb? A gyár nyilván egy olyan értékre állítja, amin biztos hogy megy 100ból 100, akkor is ha egy bontószökevény tápáramkört raknak alá. Működni működik úgy is...nekik az a cél.

A stressztesztek mindenhatóságát pedig én is elengedtem mára...utóbbi egy évben kb. egy váratlan fagyásom volt. Egy egészen öreg, egyáltalán nem "demanding" MMORPG alatt hasalt el a cucc, túl alacsony vcore problémával. De úgy, hogy öröm volt nézni :)

Speed is the only truly modern sensation

(#17293) syIex válasza HSM (#17280) üzenetére


syIex
veterán

Kicsit eltértetek a tárgytól, de lényeg a lényeg, hogy most tudtam beállítani a dolgokat.
Így gondoltad ugye?
A 10 sec-re nem emlékszem, hogy azt hol kellett volna. A második képen ahol a 3 sec van (egyedül ott láttam időt) azt tegyem 10-re? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#17294) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Ugyan senkit sem érdekel, de megírom azért, hogy a tegnap hajnalban elképzelt megoldás vált be, a BIOS-ban az Optional/Water Pump CPU Fan beállítását "Standard"-ről (ami elég magasan, 60% körül indul) átállítottam "Silent"-re, ami csak 50 fok felett kezdi el növelni a fordulatot, de onnan relatíve agresszív módon, 75 foktól pedig igen erőteljesen és így most a gép csendes, újra csendes. A Hwinfo szerint (sensors only ofc) 600 fordulat környékén megy a hűtőventi (Noctua NH-U14S).
Más, de releváns: Hardveraprón láttam, hogy használtan ez az alaplap 35 EFt körül megy (ASROCK Z370 Extreme 4), míg a 8700K-k 85 EFt környékén. Úgy láttam, hogy át vannak húzva a hirdetések (tavaly dec-idén januáriak), ezek szerint ezt tekinthetem piaci árnak (ui. ki kell fizetnem a kollégát, ő járt elöl a teljesítéssel, én még adós vagyok)?

[ Szerkesztve ]

(#17295) HSM válasza syIex (#17293) üzenetére


HSM
félisten

Nem, az a Quick izé az nem az a második képen.
Az első képeden vannak a beállítások, amik kellenek egy kupacban. A Long duration az jó 150W-on, alatta kell a 10s, az alá pedig a 170W, a negyedik CPU Current Limit pedig jó kérdés, 150A egy elsőre értelmesnek tűnő érték (bőven elég nagy, de azért nem eszetlenül), amennyire ismerem a 9900K-k üzemi feszültségét és fogyasztását.

(#17296) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok. Tudtok nekem vkit ajánlani 9900k-s processzor delidelésére?

(#17297) MM válasza peu407 (#17296) üzenetére


MM
őstag

Pioneer kollégát bátran ajánlom.

(#17298) palfitom válasza peu407 (#17296) üzenetére


palfitom
félisten

Avagy #Morcosmedve Pesten.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#17299) perfegor17


perfegor17
senior tag

Megérkeztek a KINGMAX Zeus Dragon RGB DDR4 3000MHz CL16-os ramok 2x16gb és ez meg megy XMP-vel rendesen.Érdekes hogy a másik sehogy sem akart normálisan menni :(

(#17300) perfegor17 válasza perfegor17 (#17299) üzenetére


perfegor17
senior tag

A kép kimaradt :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.