Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Darko válasza Landon (#135) üzenetére


Darko
senior tag

Szép kis darab az új hűtőd :) A Noctua alja mennyivel kezdődött magasabban?

más: most szeretnék váltani Haswell-re, viszont a kinézett lap Gigabyte Z87X OC még nem érkezett meg a beigért időre a forrásomhoz
Később, OSX Mavericks-et szeretnék rá telepíteni, ha majd Apple-ék támogatni fogják a Haswell-t, ezért a Gigabyte, mint támogatott gyártó lapja adott, más gyártó lapja nem igazán lenne jó. Érdemes egyáltalán várnom szerintetek az OC verzióra, vagy válasszak pl. egy UD3H-t vagy más olcsóbb Z87-es lapot, okoz valamiféle kényelmet vagy egyszerűséget tuningban ha egy pár beállítási opció gombokra ki van téve a lapon?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#152) Sinesol válasza Darko (#151) üzenetére


Sinesol
veterán

Sziasztok valaki tud mondani valamit a 4770 Box-hoz adott gyari coolerröl? nekem csak rpd game +live streamre kellene + esetleg videoszerkesztes, tuning nem erdekel elég a gyari cooler?
Elöre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#153) ImpersonatoR válasza Sinesol (#152) üzenetére

Leírás
INTEL Core i7-4770K 3.50GHz 1150 BOX processzor
"A doboz nem tartalmaz hűtőt"

Inkább azt mondjatok meg hogy iponon miért kerül az OEM 4770K +14000 Ft.ba a BOX hoz képest ? :F

(#154) Landon válasza ImpersonatoR (#153) üzenetére


Landon
őstag

Ezt mar egyszer en is kerdeztem. Eleg erdekes dolog. Minthogy a 4770K-hoz nem adnak hutot...

Darko: Sajnos ezt nem tudom megmondani mert vasarlas elott utana jartam van e erzheto kulombseg a 2 huto kozt es azonnal valtottam is. Tudtommal normalis vizhutesen kivul (nem kompakt) nincs mas ami jobb az SA SB-E E-nel. :)

Holnap majd remelem idom is lesz vegre OC-ra.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#155) Sinesol válasza ImpersonatoR (#153) üzenetére


Sinesol
veterán

:F En nem vagyok jartas benne eddig se gyarit hasznaltam de azt mondta vki a boxos az hütövel van iponos csavo viszont azt mondta nincs benne de nekem nem 4770k kell hanem sima k nelküli valtozat.neten neztem unboxing haswell 4770 k-t abban volt gyari hütö..

[ Szerkesztve ]

(#156) Landon válasza Sinesol (#155) üzenetére


Landon
őstag

Enyemben nem volt.(ipon)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#157) Sinesol válasza Landon (#156) üzenetére


Sinesol
veterán

de mert van box 4770 meg van oem akk logikus lenne hogy egyik cooleres azert box-os vagymittudomenmar :F

(#158) Landon válasza Sinesol (#157) üzenetére


Landon
őstag

Fogalmam sincs, hogy megy ez. Én is meglepődtem. BOX-nak az egyetlen értelme, hogy ott a stock cooler...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#159) McKalton válasza Landon (#158) üzenetére


McKalton
tag

nekem volt gyári hűtő 4770K-hoz.

gyári hűtővel is teljesen jó a proci hőfoka sőt 4,6ghz-en tolom és semmi probléma, company of heroes 2-vel játszok.

Hardwired!

(#160) Dictator^


Dictator^
veterán

Most nézem ezt a "kompatibilis táp" listát..

CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W-al kompatibilis?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#161) Landon


Landon
őstag

Nekem sikerült megint valami szemetet összeszednem lol. Vagy én csinálok valamit rosszul: 1.2V vcore-t adok a cuccnak és 4400MHz-n is szinte azonnal x124-el elszáll linpack alatt.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#162) Landon válasza Landon (#161) üzenetére


Landon
őstag

Kérdés: Most 4.3GHz-n próbálkozom LinX-el max hőfok 91C de érdekes módon a 4 magból 2 eléri a 91C-t a másik 2 max 57C meg 60C, ez mi?! És amikor a 2 forró mag ilyen 90C körül melegszik a másik két mag meg 50 körül ki is írja RealTemp, hogy a cucc csak 50%-ra van terhelve. Amint mind a 4 mag normális hőfokon van akkor terhelődik 100%-ra a cucc egyébként 50%.

Throttling-ol a CPU-m vagy a LinX-nek van ilyen tulajdonsága?

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#163) Laci2277 válasza Landon (#161) üzenetére


Laci2277
senior tag

Nem vagy egyedül :D , nekem is majdnem annyi kell a stabil 4.2Ghz-hez. :O

(#162) Landon Nyisd meg az Aidában a rendszer stabilitástesztet, ott látni fogod ha throttlingol a proci, vagy nézd közben a cpuz-t, amikor visszaveszi az órajelet na az gond. :K

[ Szerkesztve ]

(#164) Landon válasza Laci2277 (#163) üzenetére


Landon
őstag

Nem, nem veszi vissza. Ez a linpack tulajdonsága lesz szerintem. Bár érdekes... Ez normális, hogy 2 mag 86C a másik kettő meg 50-40C és 50% terhel a linpack? O.o Nem folyamatosan de a teszt nagy részében. Ha ezt esetleg megnéznéd nekem azt megköszönném. :)

Röviden: amikor 100%-ra terhel a linx (linpack ugyanaz tök mind1 én batch fileból indítom mert a linx progi maga egy fos) akkor nem kínoz annyira mert 60C körül van mind a 4 mag. De amikor 50%-ra terhel akkor nálam 2 mag 90C körül van a másik kettő meg 40. Throttling nincs mert CPUZ nem mutat semmi olyasmit, hogy vissza lenne véve az órajel ill. a hőmérséklet se 100C körül van.
.
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#165) Laci2277 válasza Landon (#164) üzenetére


Laci2277
senior tag

Lehet, hogy hülye kérdés, de ez a linpack hogyan működik? Elindítom, és különböző adatokat kér. :B

(#166) ffodi válasza Landon (#164) üzenetére


ffodi
veterán

Akkor ez valami bug lesz. Szerintem futtasd rendesen a LinX-et. Egyébként ez a "tünet" már friss rendszeren jelentkezik?

Továbbá, lehet, hogy 1,2 V-tal csak 4,3 GHz körül megy, ez benne van. Kupakolás nélkül nem is nagyon fog jobban menni, mert 1,2 V körül már 90 °C+ szokott lenni mindegyik mag full terhelésen a 4770k esetében.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#167) Landon válasza Laci2277 (#165) üzenetére


Landon
őstag

Rém egyszerű: innen leszeded értelemszerűen win-re majd a Linpack-->linpack_11.0.5-->benchmarks-->linpack mappába a lininput_xeon64 file-t átszerkeszted kicsit notepad-el a következőre:

Sample Intel(R) Optimized LINPACK Benchmark data file (lininput_xeon64)
Intel(R) Optimized LINPACK Benchmark data
1 # number of tests
30000 # problem sizes
30000 # leading dimensions
*amennyire számú run-t akarsz* # times to run a test
4 # alignment values (in KBytes)

ha ez megvan dupla klikk a runme_xeon64-re! :) Amit linxbe látsz egyébként azt most a kis txt fileba fogod. Kicsit oldschool de legalább működik nem úgy mint linx.

ffodi: Friss rendszer igen. MEg tudnátok nekem nézni, hogy a fentebb leírt módszerrel nálatok is így dolgozik e a linpack? :R Addig meg nézem AIDA64 terhel e 100%-ra.

EDIT: AIDA64 folyamatosan 100%-ra terhel.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#168) Laci2277 válasza Landon (#167) üzenetére


Laci2277
senior tag

Megnéztem és nálam is hasonlóan megy, 2mag 80-85 fok, a másik 2mag 55-60fok. :K

(#169) Landon válasza Laci2277 (#168) üzenetére


Landon
őstag

Köszönöm! :R :R Néztem intel fórumon magyaráztak valamit, hogy a linpack így működik (Linx ezekszerint akkor egy módosított cucc még is csak). Most keresek valami linx-et akkor ami működik is. :D

Valaki ha kérhetem mondjon egy pontos LinX verzió számot, hogy mit használ és honnan szedi le mert nálam a 11.0.0.005-ös-nek akármennyi memóriát is állítok be mindíg kiírja, hogy nincs elég memóriája...

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#170) Laci2277 válasza Landon (#169) üzenetére


Laci2277
senior tag

Próbáld ezt leszedni, én is ezzel tolom, köszönet sephi kollégának. :K

(#171) Landon válasza Laci2277 (#170) üzenetére


Landon
őstag

Ja ez adja neki rendesen! :) Köszönet érte! :D :R Mondasz még nekem egy GFlop-ot? :B Én most 4.3GHz-n tolom BIOS szerint 1.2V CPUZ szerint 1.83V. Nem tudom melyik az igaz de inkább hiszek a lapnak mint CPUZ-nek. :)

RAM-jaim 1600 999271T-n mennek (1.5V).

Ja és ha már D14-ed van, milyen hőmérsékleteket kapsz? :) (szoba hőt is pls mert akkor belövöm én is annyira. :D )

:R

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#172) Laci2277 válasza Landon (#171) üzenetére


Laci2277
senior tag

Nálam pillanatnyilag 4.2Ghz-en megy 1.18V-on, Gflops 119, a proci 78-85fok között ugrál, a szobában 28fok van. :K

(#173) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

ASUS H87-es lapban hogyan lehet órajelet emelni i7-4770 processzornál?
Eddig csak K-s processzoraim voltak, ott egyszerűen szorzót növeltem párral.

Néhány kép a kicsikéről:


[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#174) Landon válasza Laci2277 (#172) üzenetére


Landon
őstag

Na én nem akarom elkiabálni de úgyfest 1.8V-on 4.3GHz-n (amit winen belül minden 1.164-nek lát, úgyfest lap kicsit túl feszel mert BIOS meg 1.76-1.8V-ot ír current VCore-nak) ok a dolog legalább is LinX-ből eddig lement 15 kör.

Max mag fok: 81C
Szoba: 25C
GFlops: 124

Ha ez így marad akkor boldog leszek. :) Ennél több nekem nem is kell. Örültem volna a 4.5GHz-nek de nem fogok eret vágni. Miután olvastam mi a helyzet a Haswell-el azt mondtam, hogy ha megy 4.2GHz-t normális feszen akkor örülni fogok.

Még lenne pár kérdésem viszont ha nem gond. :B

Én csak vcore-t, multi-t és a memória fesztt ill frequency-t állítottam. Minden más auto. Látok itt még mindenféle offset mode, adaptive mode etc etc, ezek mind auto. Rendbe lesz úgy vagy valamit kéne fixálni? Csak azt nem szeretném, hogy egyszer a lap megküldje a CPU-t valami nagy fesszel véletlen, ezért kérdezem. Alaplapi kiskönyvben látok ilyet hogy overvoltage protection azt lehet beállítom ha megtalálom.

Ill. tuning után nálatok sem veszi vissza a CPU az órajeleket amikor idle? Ja látom Ratio Mode-ot kell csak átbillenteni dynamic-ra. :B Na ezt viszont lehet nem fogja szeretni. kinél, hogy van ez, fix? :D

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#175) Landon válasza Landon (#174) üzenetére


Landon
őstag

Ehh elnézést lejárt az időm és közben összeszedtem pontosan miket is akartam még kérdezni. :)

1: vcore, cpu ratio-n kívül ha megy a tuning probléma mentesen kell állítani bármi mást?
2: internal VR over-voltage, over-current protection-t érdemes bekapcsolni? Van valami hátránya? Közbe nézem hogy még egy opció van kifejezetten a CPU számára, hogy manuálisan be lehet állítani cpu over-voltage, over-current protection értékeket.
3: CPU Ratio Mode annál aki állított cpu ratio-t dynamic-en vagy fix-en van?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#176) ST05 válasza Landon (#174) üzenetére


ST05
őstag

az az overvoltage védelem nálam ugy van hagyva bekapcsolva,
az nagyrészt meg kell védjen a user error-tol is :DDD
-ratio mod az asus-nál nincs vagy legalábbis nem igy hivják,
ne aggodj a kis griffonba is annyi a beállítás, mint égen a csillag :DDD

Nekem sikerült, fix, és offsettel is, ugy hogy visszaveszi terheletlenül,
mjad megprobálok a konkrét nyitjára rájönni, mikor veszi vissza, és mikor nem .. :K
most lesz kis időm este, és belemélyedek a biosba, és haswellke* lelkivilágába
( de utálom ,hogy nem lány nevet kapott, mi a szrt jelent az hogy haswell ?! :C )

radi8tor1: nagyon kis guszta cucc lett, gratula , kiváncsi leszek a miniDC vel is majd csinálj képet
:R 4770 vagy 4770K-ról beszélünk, mert ha nem K-s gyanítom nem fogod tuningolni :F

[ Szerkesztve ]

(#177) Landon válasza ST05 (#176) üzenetére


Landon
őstag

Ne is mond első UEFI-s lapom... :F Te egyébként az internal VR over-voltage/over-current protection-ről beszélsz vagy a CPU OVP/OCP-ről mert nálam van mind kettő. :D Előbbinél csak auto/enabled/disabled van míg előbbinél nekem kell megadni mV értékeket. :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#178) radi8tor válasza ST05 (#176) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sima, nem K-s.
Közben másik topicban felvilágosítottak, hogy H-s chipset sem valami tuningőrült.

⭐ Stella

(#179) ST05 válasza Landon (#177) üzenetére


ST05
őstag

szerintem az elsőt tedd enable ( engedélyezd ,mert auton lehet kikapcsolja a védelmet tuningnál )
nemhinném, hogy bármibe korlátozna ..
a másodikba, az hogy a mV honnan számolja, tehát hogy a VID értéktöl vagy honnan ,
azt meg kellene nézd, de szerintem elég ha csak a protection be van lőve :K

radi8tor1: ugy értesültem ,hogy a +400mhz is felejtős,
tehát nem K_s procinál teljes mértékbe tiltották a tuningot,
de azért alaposan nézd át, ha mégis találnál erre beálítást, akkor Te volnál a spanyol viasz
feltalálója :K

[ Szerkesztve ]

(#180) Shodan válasza radi8tor (#178) üzenetére


Shodan
addikt

Hát igen elvileg H-soknál nem tudsz szorzót állítani, nem K-nál meg főleg nem.
Bár nemrég olvastam, hogy ECS h87 lapjainál megoldotta hogy lehessen szorzót is állítani.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#181) radi8tor válasza ST05 (#179) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs erre opció. 39-en áll a szorzó és csak csökkenteni lehet. Bár meg se próbáltam csökkenteni.
ASUS Vpro vagy micsoda tudott 0.05% tuningolni a rendszeren pár tized BLCK emeléssel. ;]

⭐ Stella

(#182) ST05 válasza Shodan (#180) üzenetére


ST05
őstag

igen meg az asrock H-s lapja is tudja, de azok is csak a K-s procit !!
és a bclk növelés is a K-s proci sajátosságává vált :K :N

Landon : 1,2-1,3 felett semmiképp nem kellene legyél ( Vcore)
az 1.7-1.8V ?? az a CPU VRM , az más amit nézel szerintem kevered

[ Szerkesztve ]

(#183) Landon válasza ST05 (#182) üzenetére


Landon
őstag

Baromságot mondtam sorry. 1.18V de most már 1.165V-on futtatom LinX-et. MEgpróbálom megkeresni az alját 4.3GHz-en. :) Úgy tudom Haswell hamar eldobja magát ha kevés neki a fesz szóval attól nagyon nem kell tartani, hogy később hal be? :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#184) ST05 válasza Landon (#183) üzenetére


ST05
őstag

legjobb lenne neki egy bf3 multi, vagy crysy3, vagy 3dmark ahol a fizikát a proci számolja
az is gyönyörüen elfektetni ha kevés :K
Ha ezek, vagy ezek egyike stabil, akkor onnantol nemhinném ,hogy elhasalna

(#185) Landon válasza ST05 (#184) üzenetére


Landon
őstag

3DMark-ot ráengedem fizikát számolni, a többi azért nem megy mert még nincs meg az új VGA. :) De jelenleg ott tartok, hogy LinX-et 1.14xV-on futtatom. Ha ez így bejön 4.3GHz-en akkor nagyon boldog leszek.

Volt már nálad olyan, hogy Linx-be elhasalt x kör után és nem azonnal?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#186) Landon válasza Landon (#185) üzenetére


Landon
őstag

Na ez már nem tetszett neki. 5 kör után megadta magát. Na most ráeresztek valami 3dmark cpu test-et loopba (remélem lehet).

ST05: Ügyködsz te is? :DDD

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#187) ST05 válasza Landon (#186) üzenetére


ST05
őstag

'Volt már nálad olyan, hogy Linx-be elhasalt x kör után és nem azonnal?'
nekem egy beállítás volt amibe a játék el el dobálta, de nem egyből, hanem idő után
ott csak a szorzókat vettem viszább..egyel és megoldodott
nekem szimpatikus, ha ugy dolgozik mint a turbó, tehát ha 1,2 mag esetén maggasabb az órajel,
mert van egy játék ami egy magot használ , és igy hüvösebb meg kevesebbel is beéri
például az egyik beállításom, 1core:41x 2,3core 40x, 4 mag használatnál meg 3,9
mindezt offsettel , bár volna min finomítani,mert igy még tulzottan ingadozik :C
az elején idle állapot látható, a felétől meg kis terheléssel igy adagolja jelenleg ez 4,2ghz-es kép

gyári hütővel még nem nagyon virgonckodom,
egyenlőre föleg kisebb feszeken probálgattam, tehát még a "nagy tuning várat magára
meg azért is mert most jónak érzem a pasztát az IHS kupak alatt,
igy feleslegesen nem cibálom 70fok fölé, minek :) most lehet viccesen fog hangzani,
de nem akarom kiszáritani alóla a pasztát, bár lehet tökéletesen mindegy és birja a 90 fokot is
de én szerintem számíthat ez is

(#188) Landon válasza ST05 (#187) üzenetére


Landon
őstag

Melyik játék? Próbáltam rágoogle-zni hogy mik támogatják AVX-et de egy büdös szó nincs erről sehol. :( A legújabb 3DMark eléggé adja neki Physics test közben de nem vagyok benne biztos, hogy az AVX-es. Én 3 játékról tudok ami AVX-et használ(hat - mert hivatalosan ezt sem tudom, hogy igaz e) FC3, Crysis3, AC3. Meg talán BF3. Namost ezek egyikéhez sincs egy benchmarking tool amibe beállítasz egy végtelen loop-ot és közbe elmész dolgozni... :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#189) ST05 válasza Landon (#188) üzenetére


ST05
őstag

ezt nem tudom az AVX-et mik támogattják,
azt az 1magot használó játékot azért emlitettem ,hogy amiatt is szeretem ugy beállitani
hogy 1 mag magasabban járhasson, mint amikor 4 terhelődik
egyébként bf play4free, de ez mai értelembe gagyi játék :D hd graphicsal vígan elvan 1440x felbontiba :K

(#190) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

ASUS alaplapoknak nyitottam egy topicot a kérdésemmel. :)

⭐ Stella

(#191) McKalton


McKalton
tag

valaki gondolkozik kupaktalanításon?
van egy srác itt aki csinálja is.

Hardwired!

(#192) ST05 válasza McKalton (#191) üzenetére


ST05
őstag

akoska07 megcsinálta [link]

én nem fogom, mert én niveát kértem alá, és eléggé rendben van,
majd esetleg 1 év mulva ha azt érezném, hogy szárad vagy gyengül a hőátadása :K

(#193) Landon válasza ST05 (#192) üzenetére


Landon
őstag

Na ezt a nivea-s dolgot kérlek fejtsd ki mert nekem ez új. :D

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#194) ST05 válasza Landon (#193) üzenetére


ST05
őstag

az a vicc része volt csak elnézést :C
de tényleg jónak érzem most az ihs kupak alatti pasztám, ez volt a lényege :K

(#195) Landon válasza ST05 (#194) üzenetére


Landon
őstag

Én már nem tudom mi a vicc és mi a nem amikor lekvárral meg egyebekkel kisérleteznek egyes fórumokon. :DDD

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#196) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Egy amatőr kérdésem lenne. A Haswell cpuk tudják azt a fícsört, hogy ha a cpu-ba integrált grafikus mag mellett diszkrét vga is van a rendszerben, akkor a nem számításigényes, 2D-s feladatoknál kikapcsolják ez utóbbit, és csak az igp működik?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#197) JanR


JanR
addikt

Egy 4770K-val csatlakoztam a klubbhoz. Amint lesznek eredmenyeim, megosztom veletek!

(#198) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Hali!

Csatlakoztam egy i5-4670K-val.
Most megyek az új tápomért, aztán össze is rakom a gépet.
:C

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#199) Rypejakten válasza aleister (#196) üzenetére


Rypejakten
addikt

VirtuMVP képes alaplap kell, és tudja.

a beállításról katt777-et keresd, ő a nagy zsugás Virtus témákban.

(#200) aleister válasza Rypejakten (#199) üzenetére


aleister
veterán

Köszönöm a választ! Utánanézek! :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.