Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Landon válasza ST05 (#300) üzenetére


Landon
őstag

Jó én azt hittem csak a teszt erejére toltad fel 4.3-ra a ring cache-t. Ill. erre a táblázattra meg azt hittem, hogy ez csak valami jelzés értékű dolog ami azt mutatja, hogy adott sebességen mire képes a cache, fogalmam nem volt róla, hogy ez egy benchmark eredménye volt. Aida-ba akkor ezek szerint van külön a cache-re is benchmark...

Feszt adtál neki valamit pluszba? Ill. amikor tesztelted a stabilitást, AIDA-ba ráeresztetted a cache stress-t és annyi?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#302) ST05 válasza Landon (#301) üzenetére


ST05
őstag

aidában ez a háttértár sebesség mérés, megtalálod fent fülben ahol a stab teszt is van :R
De igen most kapcsoltam fel 43x-ra hogy megmutassam,
igen auto fesz-en hagyom, ( lévén nem vagyok nagy tuner, lap tudja mennyi kell neki)
multkor figyeltem: 43x cache-el 1,27V adott 44x felemár 1,3V az eredeti asszem 1,1 hez képest
szóval valahol itt az egészséges tuning határa 43-44x szorzó fele

( ha az i7 által nyujtott nagyobb 8MB L3 cache érződik sokak szerint i5
6mB-jgyorsitótárjával szemben, akkor eltudom képzelni, hogy cpu igényes játéknál, biztos
jót tesz neki a gyorsabb ki-be olvasása is, egyszóval ha picit is , de számithat ez a tuning is
játékokban. Ezt játékban kimutatni ugysem tudjuk, max érzékeinkre hagyatkozhatunk ;]

[ Szerkesztve ]

(#303) ST05 válasza Landon (#301) üzenetére


ST05
őstag

(#304) Landon válasza ST05 (#303) üzenetére


Landon
őstag

Köszönöm a segítséget de azért ennyire nem vagyok retardált. :DDD De ha már írok, kérdés: auto fesz mellett nem fordulhat elő, hogy a cache magas terhelés alatt túl magas feszt kap? :B

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#305) ST05 válasza Landon (#304) üzenetére


ST05
őstag

jah bocsi, elég nyomin fogalmazok, sorry :DDD
nem is mertem 4.4 fölé tenni ,azért is irtam ,ott már két tizeddel,
tehát 1,3V ot kap, tehát én nem mennék feljebb :D kicsi oc- ok, több nemhiszem hogy kell
apránként kell fel lépkedni, és mindig ránézni mennyit kap, esetleg terhelni cpu-t
és cache-t hogy stabil-e, és akkor biztosnságos, tuti nem lehet kinyirni ezeket,
persze ha a szorzót nagyon flteszed, lehet sok fesszel megküldi,
de vigyázva kell és aprával emelni akkor baj nem lehet, max eldobja :K

[ Szerkesztve ]

(#306) Landon


Landon
őstag

Mértem én is:

És akkor, hogy meglegyen a "CPU igényes játék" szimulálása is:

Külömbség: majdhogy nem 0. :) Nem akarok senkit meggyőzni de ezt én mindennek nevezném csak nem külömbségnek. Ezért tuti nem adok nagyobb feszt a CPU-nak. :DDD Ezek szerint 4670K-nál nagyobb a difi...

Egyébként a ring cache feszt miben méred, HWmonitor? VIN2?

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#307) radi8tor válasza Landon (#306) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fire Strike Extreme pont hogy VGA-t terheli. ;)

4.3GHz alatt ráadásul még a Memória Latency is nőtt. :F

⭐ Stella

(#308) ST05 válasza Landon (#306) üzenetére


ST05
őstag

hát nálad szinte semmi, valamit nem jól kezel a lap,
nem az i5 miatt van hogy nálam több, hanem neked nem ad elég feszt talán...
valaki irta korábban ,hogy a gigánál is ez a bug, hiába tette feljebb ,maradt 3,8 on.
Amugy láttad is hogy 4300on van aidába lechekkoltad? vagy csak beállitottad?
olyanmintha továbbra is 38on lenne, nálam minden változott jócskán ,nálad jóformán semmi ...
valami ott nem stimmel ---

(#309) Landon válasza radi8tor (#307) üzenetére


Landon
őstag

De CPU igényes játékról volt szó és a Fire Strike-ban van egy CPU test és egy combined test is. :)

Azt én is néztem... érdekes. De minden érték hiba százalékon belül van szóval nem érvadó. ST05-nél egyértelműen nagyobb difik vannak.

ST05, na akkor megnézem még egyszer AIDA-ban, hogy 4.3-nak írja e. :K

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#310) Landon válasza ST05 (#308) üzenetére


Landon
őstag

AIDA/ban hol kéne látnom NB frequency-t? :D Meg van azt hiszem..

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#311) ST05 válasza Landon (#310) üzenetére


ST05
őstag

számitógép/túlhajtás/északi híd órajele

(#312) Landon válasza ST05 (#311) üzenetére


Landon
őstag

Köszi közbe meglett és úgy fest igazatok volt. :) 4300on megy (menne) de ahogy ráeresztem cache stress tesztet azonnal fagy. Nem kap elég juice-t 4.3GHz-n valamiárt auto-n. Ami viszont érdekes, hogy 3.9GHz-n 1.184V is megkeni a lap. Ez normális? Pont annyit ad neki mint CPU core-nak. Normálisan NB-nek mennyivel kéne mennie? Azt tudom, hogy 1.35v a max amit szabad neki adni.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#313) Landon válasza Landon (#312) üzenetére


Landon
őstag

Érdekes, próbáltam 4GHz-n NB-t és úgy a stress teszt már nem fagy (és nem mellesleg ugyan annyi feszt kap 1.184V)de aida teszt alatt még mindíg csak 3.9-ig megy vagy pedig a 3.9 és 4GHz közt nincs külömbség semmi. Bár ezek után kétlem. :) Viszont akkor fogalmam sincs mi lehet a bugos... BIOS? :F Vagy AIDA-val van valami?

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#314) ST05 válasza Landon (#313) üzenetére


ST05
őstag

nekem 1,1 en kezeli, de az asus optimized funkció miatt sok helyen
kevesebb feszt nyom, energiatakarékosságból
pl a proci teljes fesz is 18 helyett 1,7 ha asus optimized -ba van :K

(#315) Landon válasza ST05 (#314) üzenetére


Landon
őstag

Most mértem 3.8GHz-n is 3.9 helyett. Nincs akkora difi sőt szinte semmi. Lehet 4 és 3.9GHz közt ezért nem látok semmit. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#316) Landon


Landon
őstag

Na elkaptam a kis nyomit most. :D Tessék ez remélem már megfelel, végig néztem és 4.3GHz-n ketyegett és még sincs külömbség! A tesztek lemennek viszont stabilnak már nem stabil 1.18V-on. De hogy biztos legyek a dologban mértem 4.1GHz-n is ahol még stabil is stress teszt alatt is és ott sem volt külömbség 3.9GHz-hoz képest. :))

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#317) ST05 válasza Landon (#316) üzenetére


ST05
őstag

hát ez van ,valamit ott máshogy kezel a lap nálad,
nálam jobban gyorsul valamiért , de neked alapbol több a nagyobb cache miatt az i7 miatt :K

más, az hogy ilyen egy restart ,.viszont imádom :C

(#318) Landon válasza ST05 (#317) üzenetére


Landon
őstag

Eloszor is, felreertesek elkerulese vegett a 'kis nyomit' a CPU-ra ertettem. :)

A lapom nem kezel semmit maskepp. Ennyi a kulombseg a 3.9 es 4.3 Ghz kozt. Massal ezt nem lehet magyarazni mert az NB freki vegig 4.3-on volt. :S

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#319) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Kérdés ha egy 4670k hoz a vilàg leggagyibb 1150 es lapot veszem meg akkor lesz valami észrevehető következmény azon felül persze hogy semmi tuning nem lesz, amugy majd le akarom cserélni később a lapot

Xbox One: bandymnc

(#320) ST05 válasza bandi0000 (#319) üzenetére


ST05
őstag

asrock, és az asus legolcsóbb lapján is megengedett valamennyi oc

(#321) Landon válasza ST05 (#320) üzenetére


Landon
őstag

Megkérdezhetem te a ring cache-nek a feszét hol nézted? :) HWmonitor úgy fest hibás értéket mutat.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#322) ST05 válasza Landon (#321) üzenetére


ST05
őstag

303-as hsz-be van a fesz, az órajelét pedig a tulhajtás részben

(#323) Landon válasza ST05 (#322) üzenetére


Landon
őstag

Ápff elnézést... :) Köszönöm! :R

Nálam bugos az AIDA mert 2.xV-ot mutat. A legújabb betaba meg nincs benne. :(

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#324) andree04


andree04
aktív tag

I3,Pentium,Celeron
Na ezekre kíváncsi leszek,mennyivel tudnak majd többet és mennyivel lesznek drágábbak,azért egy Haswell Celeron-ért 15K többet nem igazán kérhetnek majd,de szerintem lesz vagy 20K az elején.Ami sajnos hogy Okt-ig nem is lesz forgalomba helyezve Európában.

(#325) ST05 válasza andree04 (#324) üzenetére


ST05
őstag

i3 árazása szerintem is érdekes lehet ,..
alap i5 igazából 45k, akkor egy i3 mi 35 k?
ugye többet nem ér a 4magos i5 miatt,
az hogy 30 alatt lesz, azt meg megintcsak nehéz elképzelni,
nemn sokan fognak igy i3 at venni nálunk

(#326) Landon válasza ST05 (#325) üzenetére


Landon
őstag

Megkérdezhetem milyen verziójú AIDA-t használsz? :R 3.00.2500?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#327) ST05 válasza Landon (#326) üzenetére


ST05
őstag

2505 véletlen valami teljes verzió, de mentségemre szóljon szeretem :DDD
Az szerintem a laptól függ melyik szenzorral van jóba, illetve mit tud kijelezni, vagy mi bugos.
hálistennek az asus-al nagyon jól elvan az aida, mindent jól mér :K

(#328) Landon


Landon
őstag

Ma utána kérdezősködtem külföldi fórumon is az uncore 'problémámnak' és úgy néz ki nem nálam van a hiba. Egyszerűen ha a CPU Core csak 4.3GHz-n van akkor 3.9-es uncore-ról 4.3-ra menni nem ad semmi pluszt vagy legalább is nem akkorát, hogy azt egyértelműen mérni lehessen.

Volt egy illető aki 4.9GHz-n csapatja 4770K-val és 3.5GHz-s uncore-ról 4.6GHz-re váltva kb 2% teljesítmény javulást vesz észre. Ennek tudatában én a kis vacak 4.3GHz-es cpu core-ommal semmit nem fogok látni 3.9GHz és 4.3GHz uncore között gondolom.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#329) Landon válasza Landon (#328) üzenetére


Landon
őstag

Kifutottam a szerkesztési időböl elnézést. :B Mértem egy 'kontrol' mérést is 3GHz-es Uncore-al. Na itt már látszik, hogy az Uncore visszahúzza a CPU teljesítményét de itt is egyedül 2 dolgon látszik: az L3 cache benchmark eredményeken és a Latency eredményeken. Másban nincs változás.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#330) Armando_19


Armando_19
őstag

Sziasztok.
Platformváltás előtt állok, és elég valószínű, hogy 1150 lesz belőle. kb egy árban vagy az 1155-el, szóval nem is kérdés, hogy melyiket akarnám.
Amit kigondoltam:
-Asus Z87 GRYPHON
-4670k
- Hűtés?
Olvastam mindenhol, hogy melegedés az van rendesen. Szerintetek egy kompakt vizet érdemes rárakni, vagy esetleg egy alpenföhn nordwand rev b-ben gondolkozom. Frostytech alapján meg mindig ez az egyik legjobb léghűtő, a 30 fontos árával meg igazából ez a legkedvezőbb. Ki mivel hűti a sajátját, és mennyire hatékony? Nem ezen akarok feltétlen spórolni, egy elég nagy beruházásba kezdek bele (GTX 760 stb).
A válaszokat előre is kösznöm.
Üdv.

(#331) JanR válasza Armando_19 (#330) üzenetére


JanR
addikt

En egy Intel fele kompakt vizzel hutom a 4770k-mat. A 28 fokos szobaban is nagyon jol hut, huvosebb idoben meg csak javulni fog. Raadasul en egy hangszigetelt hazban kuldom es 4.2ghz-n tulhajtva, IBT alatt volt 82 fok (1.18V). Amugy igen, forro feju lett sajnos a haswell, de ha ertelmes feszek mellett tuningolsz, akkor ettol sem kell felni :)

(#332) Landon válasza Armando_19 (#330) üzenetére


Landon
őstag

Silver Arrow SB-E Extreme tokelets nalam. En amikor hutesen gondolkodtam nekem egyertelmuen azt mondtak, hogy jobb a kompakt viznel a SB-E E es olcsobb is. Persze ez fugg attol is, hogy ki milyen kompakt vizet rak ra. Corsair H ill. Thermaltake Water sorozatnal elvileg jobb a SB-E E ill. a D14.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#333) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Amúgy alap órajelen és gyári hűtővel kb hány fokos a 4670k? És mennyi a normális hőfoka?

Xbox One: bandymnc

(#334) ST05 válasza bandi0000 (#333) üzenetére


ST05
őstag

avx 2.0 utasitás készlet miatt a burn test, meg linx, meg az fpu mandel,
ezekkel már 1volt 3,8ghz környékén 70 fölé mennek a magok,
ugyanugy magasabb órajelen is... kicsit más mint az ivy..
tehát majdnem minden állapotban fel lehet tornászni 80-90 ekre a magokat
de ennél a játékok azért kiméletesebbek pl:

cpu stressz nekem megállt gyári hütövel is a 4,7ghz, 70-80 C alatt[link]
ahol 100% terhelés van ,de nem ilyen uj utasitáskészletek,tehát nem avx

[ Szerkesztve ]

(#335) bandi0000 válasza ST05 (#334) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Ahham akkor 70 80 elmegy enyém majd jövőhéten jön kiváncsi leszek milyen lesz de a tuningig kell várnom mig lesz pénzem izmosabb lapra:D am akkor a thermaltake frio le tudja hüteni majd?

Xbox One: bandymnc

(#336) ST05 válasza bandi0000 (#335) üzenetére


ST05
őstag

minnél komolyabb hűtő ,annál tovább enged majd , annál tovább mered majd nyomni ;]
melyik lapot választottad végűl? lehet hogy tuningos :K ha asrcok vagy asus....

(#337) bandi0000 válasza ST05 (#336) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Iponbol a 2. Legolcsobb MSI de 1 honapnál tovább nem tervezek vele utána megveszem a maximus herot :D

Xbox One: bandymnc

(#338) ST05 válasza bandi0000 (#337) üzenetére


ST05
őstag

jáj vehetted volna az asust, abba van kis tuning lehetöség, 1-2 kval ha drágább
na de majdnem mindegy , sebaj ,majd csak kész lesz, nyugi nekem nincs vga-m
jó ha karácsonyra összeállok ;]

(#339) bandi0000 válasza ST05 (#338) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Akkor nem vagyok egyedül ezzel legalább nekem is most majd a kövi a memoria lesz aztán hütő aztán jobb lap egy moduláris táp és egy gtx 760 :D

Xbox One: bandymnc

(#340) szacsee


szacsee
nagyúr

Hali!
Tuningban Haswell-nél is jobban teljesítenek az i7-ek, vagy kb lutri mind az i5, mind az i7 tuningpotenciálja?
Hosszabb távra tervezek, viszont még nem érzem hiányát a 4 logikai szál hiányának. Érdemes i7-et venni, vagy változott-e valami ezen a fronton?
Egyenlőre nem tuningra venném, viszont idővel lehet megnézem mit tud 7/24-re.
Hűtő vásárlásnál melyik kategóriát érdemes becélozni 4-4,5Ghz környékére?

(#341) ST05 válasza szacsee (#340) üzenetére


ST05
őstag

nem teljesít jobban az i7, úgy értem a HT miatt még picit többet is kér feszt,
és picit nehezebb is kihűteni, ergó lehet az i5 -el magasabb órajelet el lehet érni,
viszont teljesitményben is érződik ez persze, pl fizika számolásnál látszik szépen 3dmark ban nagyon kemény eredményt csinál az i7 :K
nehéz kérdés, magam sem tudnék választani, játékban nagyon erős kártya kellene, és
nagyon szélsőséges helyzet, hogy ne legyen elég az i5... i7 meg csábitó persze ;]
4-4.5ghz közé nem kell a legnagyobb hűtés, de azért valami minőségi jó nevű nem árt
tehát nem kell feltétlen 25k -ért de mondjuk egy 10k-s minőségi téglácska jól fog jönni ;]

(#342) Landon válasza szacsee (#340) üzenetére


Landon
őstag

Haswell-nel a 4-4.5Ghz tag fogalomnak szamit. Van egy rakas tablazat ami az adott vcore/clock speed-hez javasolt hutest taglalja. 4.5Ghz-t vizhutes nelkul nem biztos, hogy el tudsz erni.

Pont par hsz-el ez elott forditotta le az egyik ilyen vcore/cpu cooler tablazatot Subaruwrc.

Ha nagyon jo chipet fogsz ki es 1.2V alatt/korul bir 4.5Ghz-t akkor eleg egy nagyon jo leghuto is (D14, Silver Arrow sb-e extreme pl.)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#343) Landon


Landon
őstag

Itt le is van irva es ez kb igaz is szerintem.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#344) szacsee válasza ST05 (#341) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tégla hűtőm már van, csak lehet nem fog elférni, de ez a jövő zenéje lesz.
C2C Sandy Bridge-hez képest mennyit hoz a Haswell?
Nagy dilemma a váltás, mert meg vagyok elégedve a procimmal, csak a fránya mATX Z77-es tuningra hegyezett deszkák ne lennének ennyire drágák.... kb egy árban van még a használt Gene V is a Gryphon-al... :((
Gondolom 4,4Ghz-re húzott 2500K teljesítményét valahol 3,6-3,8Ghz körül hozza is a 4670K.. vagy tévedek?
Jelenleg i5 a cél, i7 marad álom, meg max e-p..is növelésre való... tisztelet a kivételnek. :B
Később úgy is jönnek procik, ha kevés lenne a 4670K.

(#345) JanR


JanR
addikt

Azt lehet szabályozni, hogy a proci mekkora feszültségig kapcsoljon le, ha nem aktív a terhelés?

4770K esetében egészen 800Mhz-ig elmegy. De mondjuk ha én azt akarom, hogy 1600-ig menjen, az megoldható?

(#346) ST05 válasza szacsee (#344) üzenetére


ST05
őstag

akkora difi nyers erőben azért talán nincs, inkább azt mondanám
3.8 hasw, 4.0 ivy 4.2 sandy a megfelelőjük ..
jól látod, hogy az i7 tulzás, ha nem lesz terve gtx770 sli, akkor el leszel az i5 el :K

JanR ilyen opciórol én nemtudok, szerintem nincs ilyen ,mert tul sok értelme sincs..

[ Szerkesztve ]

(#347) joshua7 válasza szacsee (#344) üzenetére


joshua7
veterán

Annyi azért nincs. Átlagban 10-15% az SB hátránya (miközben 3%-kal ugye alacsonyabb az órajele), de eléggé nagy a szórás, van ahol kb. semmi különbség nincs.
3.8-as 4670K nagyjából a 4.2-4.3-as 2500K szintjén van.

Semper Fi

(#348) skitzoo


skitzoo
senior tag

Sziasztok. Most akarok beruházni i5-4570-re. Most i5 2320-van. Megéri a váltás? :R

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#349) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Sziasztok,

az lenne a kérdésem hogy a 4 magos Haswell processzor mennyivel fogyaszt kevesebb energiát mint az Ivy Bridge 4 magos?

Mert elvileg a 2 magosak, amik alacsonyabb órajelen mennek keveset fogyasztanak ugye, de mivan a 4 magosakkal? Ezért érdemes váltani Haswell-re Ivy Bridge-ről, vagy semmiben ez nem vátlozik?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#350) Sonja


Sonja
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.