Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sajnos semmi elorelepest nem tudtam csinalni a tuningal. Ez a giga lap kezd kicsit idegesiteni, peldaul:

4.4 Ghz fix fesz...1.22 siman megy...de ha idle-ben 800 MHz, akkor a fesz marad 1.22 V
4.4 GHz OFFSET 1.22 V-al, amikor terhelve van a processzor 1.31 V-ot bax bele.... sajnos mar ilyenkor riozikos huteni, visszont iddle-ben 0.75 V-ot kap a 800 MHz-en.

Kerdes 1 : serulhet a cpu, ha folyton 1.22 V-on jarkal? Figyeltem hogy 800 MHz-en 1.22 V-al a legmelegebb mag is csak 37 fok.

Kerdes 2: Mi a faxt csinaljak hogy ne adjon ra tobb feszt offset-ben mint amit en szeretnek ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#952) Malibutomi válasza MiklosSaS (#951) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Azt nem tudom neked mitől nem veszi le a feszt, de nekem 30-34 fok az idle, úgy hogy visszaveszi, szóval sokat nem zavar.

(#953) MiklosSaS válasza Malibutomi (#952) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azt en sem tudom, de szeretnem megtudni.....vajon degradalodhat a cpu ha igy hagyom hogy 1.22 V-on menjen allandoan?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#954) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Az okosak azt mondjak hogy a processzorban levo VRM-tol van a gond. Vegul is azt mondjak hogy visszaveszi csak nem minden alaplap kepes ezt kimutatni. Hmmmm...nem is tudom...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#955) Malibutomi válasza MiklosSaS (#954) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az fura lenne, mert egyforma lapunk van.

Viszont ezt is irják:

"you need eist/intel speedstep and balanced power profile for it to throttle"

Balanced windows beállítás esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#956) MiklosSaS válasza Malibutomi (#955) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pont ezt mondta az egyik gigabyte-os Ur itt inglandban hogy nem szamit ha tok egyforma....van amelyik igen es van amelyik nem....az ujabb update orvosolni fogja a problemat..... amig nem latom nem hiszem !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#957) ST05 válasza MiklosSaS (#956) üzenetére


ST05
őstag

az a baj szerintem, még ha vissza is veszi a feszt, ezt nem tudod mivel megnézni,
ugyanis, nálam pl most fix 960mV, és Aida, vagy hw infó is , rosszul mér
illetve kijelzi az összes magra a fix 0,96V ot- egyedül cpu-z amibe ugrál a fesz
ahol ellenőrizheető hogy visszaveszi, illetve asus lapnál az AI suite, is
mutat magonkénti feszt ,ami még jól jelzi ki,
Ha ezt aidába megnézem ,fix egyenes vonal 0,96V ot jelez, mintha kapná, közbe el el veszi,...
magyarul minden félre mér, félre olvas, egyedül az AIsute.ban vannak valós magfeszek !

(#958) Malibutomi válasza ST05 (#957) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én a CPU-Z-t használom

[ Szerkesztve ]

(#959) ST05 válasza Malibutomi (#958) üzenetére


ST05
őstag

1.63 és 1.64 es cpu-z nálam teljesen le is ugrál :DDD

Skacok ez a giga lappal OC gájd esetleg hátha juttok valamire : de ez i5 úgy nézzétek
csak esetleg, hogy mi hol van :R

(#960) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Gopndolkodtam, hoyg újrarakom a hűtőt, hátha nem sikerült a pasztázás, de mostmár megvárom a Phanteksem amíg megérkezik, mert lusta vagyok :)

(#961) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy 4670k procit, amit egy Asus Gryphon lapban használok. Viszont olvasgatva a feszültség nálam magas. Az idle rendben van, ott 0,7V. Viszont amikor Boostol a proci, tehát 3,8ghz-en megy, akkor 1,240V-ot kap, ami szerintem rettentő sok. Teszek fel képet róla. Segítenétek nekem, hogy mit kell állítanom, hogy ne menjen ilyen magas értékre? Ehhez az uefi-hez nem értek. Pontosan meg kellene írnotok, hogy ehhez a Boost órajelhez hol kell beállítani a feszültséget, úgy biztosan megtalálom. Így melegszik is nagyon terhelésnél. Jó lenne tudni milyen érték kellene neki, ami nem túl magas.
NEkem azt írták, hogy ezzel is bukom a garanciát, miközben szerintem ezzel a 1,240V-al hamarabb tönkremegy a proci...

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Syler

[ Szerkesztve ]

(#962) Malibutomi válasza syler123 (#961) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Aki azt mondta, hogy ezzel bukod a garit az hülye.
Asus-ban segiteni nem tudok, de cpu vcore lesz amit keresel. Amúgy 90% hogy youtubeon találsz videót a lap uefijéröl

[ Szerkesztve ]

(#963) syler123


syler123
veterán

Igazándiból megtaláltam. Nekem a Cache Voltage-ot kellene állítanom. De ha manuálra teszem, akkor olyan jelenik meg, hogy Cache Voltage Override. Tehát ami számot itt beírok, annyival növeli a gyári frekvenciát. Így meg is süthetem.

(#964) MiklosSaS válasza syler123 (#963) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem tudsz minuszban irni lehet a + az noveli es a - pedig csokkentene...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#965) syler123 válasza MiklosSaS (#964) üzenetére


syler123
veterán

Csökkenteni nem lehet, csak +ot adni rá, meg számot beírni. Meg van az Adaptive mód, ott több mindent be lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#966) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!

Megjott a cucc tegnap, termszetesen mar a tuning zorog :D (i7 4770k)
4400 (44x100) ig jutottam, 4500-nal akkorat kell feszelni rajta mint az allat, 1.285-ig jutottam, de meg mindig kiakad a stability teszteknel.
4400-on jelenleg 1.2Volton hajtom, de szerintem mehetek vele lefele meg boven.
Huteserol egy corsair H100i gondoskodik, es jelenleg 75 fokos csucs maghot lattam tole, 1.285-on meg elertem a 80-at is...tovabb nem akartam menni, ugyan vizzel hutom, de kigyujtani nem akarom :)

[ Szerkesztve ]

...

(#967) *Tata* válasza syler123 (#963) üzenetére


*Tata*
senior tag

ST05 kollégát kérdezd meg, neki volt ilyen lap + proci párosa, biztos tudna neked segíteni. :K

(#968) MiklosSaS válasza Devid_81 (#966) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

4400 MHz ...1.2 V-al az nagyon jo kis darab.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#969) Devid_81 válasza MiklosSaS (#968) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Termeszetesen 4770k-at akartam irni, csak nem figyeltem oda.
Nekem ezek szerint 4500 nal van az a pont amivel nem erdemes foglalkozni, nem sok ertelmet latom majd 1 tizeddel emelni a feszultseget 100MHz-ert
Most annyin megy a stability test, meg hangolok rajta, megprobalom lejebb venni, hatha birja...de meg csak 20 percet adtam neki es csak az AIDA-val, szoval meg konnyen meglehet, hogy lesz ebbol 1.225 is mire megtalalom a tutitra jo feszultseget :)

...

(#970) MiklosSaS válasza Devid_81 (#969) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Meg ha 1.22 V-al lesz stabil 4400-an akkor is jo darab. Nalam is kb igy van, 4.6 GHz-ig erdemes menjek aztan rohamosan no az etvagya.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#971) Devid_81 válasza MiklosSaS (#970) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jelenleg 1.167 nel vagyok, es stabil 4400-on....marmint par percnyi teszt nem akasztotta ki....erre kvancsi leszek, de gyors le is szedek vmi izmosabb tesztet.

szerk: kisse tulfeszel az asus hero, 1.84 et ir ugyan erre a biosban, de az AIDA meg 1.167

[ Szerkesztve ]

...

(#972) kristof123 válasza Devid_81 (#971) üzenetére


kristof123
őstag

Nekem 30 perces prime95 sem akasztotta ki a cpu-t 1.157 (vagy 1,16) V-on 4.5 Ghz-en. Crysis 3 alatt 2 perc alatt kékhalált kapott.

[ Szerkesztve ]

(#973) Devid_81 válasza kristof123 (#972) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nah ez az amitol felek, hiaba a szep alacsony fesz, ha semmit nem er

...

(#974) syler123


syler123
veterán

Sikeres tuning eredmény után segítsetek nekem az Undervoltban. Mármint a turbó órajelhez tartozó feszültség csökkentésében :D Mert ez az 1,240V nem tetszik nekem gyári órajelen. Nagyon hálás lennék, ha valaki segítene :)

[ Szerkesztve ]

(#975) kristof123 válasza Devid_81 (#973) üzenetére


kristof123
őstag

Én is úgy örültem, hogy "húú milyen király 1.157 V és 4.5-öt megy a kicsike". Aztán a játék volt az igazi teszt és 1.168 V volt az amikor stabil maradt, de inkább ezt is felkerekítettem 1.170-re (jobb a békesség).

[ Szerkesztve ]

(#976) MiklosSaS válasza syler123 (#974) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha majd valaki tudna segiteni, ird le nekunk is. En mar jopar napja azon torom a fejem......es szinte giganal lehetetlen.....vagy en vagyok tul hulye...pedig jopar platformot tuningoltam mar.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#977) Devid_81 válasza kristof123 (#975) üzenetére


Devid_81
nagyúr

De az is igen jo, sot szuper!
En most mar 1.185nel vagyok, es 4400, de ez meg boven nem mondhato stabilnak, prime95 azonal leolte kisebb feszultsegen

...

(#978) MiklosSaS válasza kristof123 (#975) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az FX-topikban jo parszor leirtam.Nalam csak az a stabil tuning ami kibirja (kek-halal, fagyas, ujraindulas, magas hofokok nelkul) a 3dmarkvantage, LinX, IntelBurnTest, jatek (crysis3, bf3, Sniper, stb) aztan pedig 3-4 ora munka ami 100 %-osan leterheli a cpu-t ! Ha minden tokletes, akkor azt mondom hogy stabil.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#979) kristof123 válasza Devid_81 (#977) üzenetére


kristof123
őstag

Így indult a dolog. Aztán az i-re a pontot a játék tette fel. Az is lehet, hogy csak Én voltam szeretcsétlen, de nem tudtam aida-val és prime95-el sem megölni a CPU-t.

(#978) miklosss2012: 3dmark-al Én is teszteltem, ezzel a Fire Strike Physics-el, de hatalmas csalódás volt a cucc, mert 100%-ra se tolta fel a CPU kihasználtságot. Még kipróbálgatom amiket írtál.

[ Szerkesztve ]

(#980) Devid_81 válasza MiklosSaS (#978) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En is kb igy vagyok ezzel.Most mar latom, hogy 4400 lesz ebbol, feszultsegekkel meg meg nem merek okosat irni, az biztos, hogy most mar 1.215 nel vagyok, megy a teszt par perce, de ez sokat nem jelent, majd ha megunom inkabb jatszok vele, de ma nem lesz erre idom.
Mindenesetre ugy fest csak egy atlagos cpu-t fogtam ki semmi tobb.
majd meg lehet ujrapasztazom a procit, ha vegre megerkezik az MX-4 amit rendeltem, ambar most sem tul rossza a hofokok.
Majd jelentkezem :)

...

(#981) MiklosSaS válasza kristof123 (#979) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A 3dmark vantage-ot tesztelem mivel az nagyjabol teszteli a vga-t is (azt is nyuzom) es van 1 olyan jelenet ahol ha nem stabil a cpu akkor lefagy vagy leall (a kicsi repulos jelenet).

(#980) Devid_81: sok sikert !

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#982) kristof123 válasza MiklosSaS (#981) üzenetére


kristof123
őstag

Nekem 3Dmark Advenced Edition van és ezen belül ezt toltam végig. Nem tudom mennyi köze van hozzá. Simán végigment.

(#983) Devid_81:
Meg is van miért annyival másabb. :DDD

(#984) miklosss2012:
Ha van egy kis időd, vagy kedved lesd már meg légy szíves, hogy ebben van-e ehhez hasonló?

[ Szerkesztve ]

(#983) Devid_81 válasza kristof123 (#979) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ah most nezem neked 4670k-d van :)

(#981) miklosss2012: koszonom! :R

...

(#984) MiklosSaS válasza kristof123 (#982) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Lehet hogy erosebb mint a vantage....en azt tolom mert annak megvan a licensze es biztosan tudom hogy van az a jelenet ami nagyon terheli a cpu-t.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#985) Malibutomi válasza Devid_81 (#980) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A legújabb prime -al kell tesztelni, az már nem is avx hanem valami más direkt Haswell utasítást tud. Azzal nekem is eldobta 4.4@1.2v-al, pedig az avx-el stabil volt.
Igy most 1.212v lett, így fasza.

(#986) Malibutomi válasza Malibutomi (#985) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Meg is van, a 28.1-es verzió az és FMA 3-al tesztel

Itt fent van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#987) kristof123 válasza Malibutomi (#986) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!
Lehúztam a progit és ezt kapom. Mit takar a hiba?
Hibázik a proci és még fesz kell neki?

(#988) Malibutomi válasza kristof123 (#987) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hát igen elvileg.
Nekem is a sima prime lefutott 20 kör, de ez megfingatta

(#989) kristof123 válasza Malibutomi (#988) üzenetére


kristof123
őstag

Jól van, akkor adagolok még neki picit. Köszi!

(#990) kristof123 válasza Malibutomi (#988) üzenetére


kristof123
őstag

Az új prime-ot futtatom már 25 perce, de ez már durván megjáratja.
Volt olyan rész ahol majdnem ledurrant a kupak a CPU-ról már a 90°C-ot nyaldosta. D14 1300 RPM-en, hátsó házventilátor 1300 RPM, első házventilátor 1000 RPM.

(#991) Malibutomi válasza kristof123 (#990) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nagyon durván alágyújt.
Érdekes amúgy, itt a Haswellnél hatalmas a különbség a prime meg a normál terhelés között, pl játék vagy konvertálás nálam 65-70 fok, prime meg 90-be ver.

(#992) kristof123 válasza Malibutomi (#991) üzenetére


kristof123
őstag

Ezt akartam is kérdezni. Mert Én nem igazán szeretem, ha 70°C fölé merészkedne.

33 percnél a 4. mag hibázott és leállította a prime. Adjak még neki feszt, vagy érdemes vele foglalkozni?

(#993) Devid_81 válasza Malibutomi (#986) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ma este megnezem milyet talaltam neten, az elso par talalatban volt a googleben de en verziot nem neztem :N

...

(#994) Malibutomi válasza kristof123 (#992) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Szerintem használd, aztán ha netán lesz kékhalál akkor adsz neki feszt
Én csak olyan 20 percet szoktam.

(#995) kristof123 válasza Malibutomi (#994) üzenetére


kristof123
őstag

Rendben. Köszönöm szépen!

Olvastam olyat aki órákon keresztül prime95-zik és szerinte az a biztos.

(#996) Malibutomi válasza kristof123 (#995) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én megmondom hogy szoktam, nyomatok egy 20-30 percet, ha az stabil, akkor adok neki +1 lépcső feszt, hogy 1000% legyen, mert normál terhelésen annyira úgysem fog melegedni mint prime alatt.
Ez addig bevált.

(#997) MM válasza Malibutomi (#986) üzenetére


MM
őstag

28.1-es Prime95-ben kell valamit állítani, vagy a 4 "torture test" közül bármelyik fűt rendesen?

Nálam ugyanannyira fűt csak, mint a 24.x-es verzió, ennél az Aida64 stability test is jobban fűt, persze az FPU Mendel-t semmi sem űbereli, az 3 mp alatt 90 fok fölé viszi a magokat, miközben stability test + furmark a VGA-val is megáll 80 foknál fél óra után...

(#998) Malibutomi válasza MM (#997) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

small fft-t kell inditani, az az első azt hiszem. Nálam az aida teszt kb. 20 fokkal kevesebb ennél.

(#999) MM válasza Malibutomi (#998) üzenetére


MM
őstag

És tényleg: Prime95 28.1 "small FFT" az eddig stabilnak hitt 4670K 4400@1,2V-ot 15mp alatt kék képernyővé varázsolta! :)

Viszont most 1,22V-al stabilnak tűnik. Hőmérséklet továbbra is 10 fokkal az Aida alatt...

1,2V-al viszont minden más (Far Cry3, Crysis3, Prime95 24.x, Aida64 Stability test) is már jó volt, nekem ez az új etalon!

Ez vagy a csipek közötti különbség, vagy kupak alatti paszta miatt lehet talán...
Vagy esetleg a 4670K a HT hiánya miatt itt nem dolgozik annyira.

Viszont kiváncsi lennék egy olyan tesztprogramra, ami tartósan futtatna valami olyasmit, mint az aida64 FPU Mandel... szerintem hullanának a Haswell-ek.

(#1000) kristof123 válasza MM (#999) üzenetére


kristof123
őstag

Tartósabb ideig nyomasd a 28.1-est, mert minden test máshogy terheli a CPU-t. Szvsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.