Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) radi8tor válasza Satra74 (#792) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kereslet-kínálat.
Amiből többet adnak el, az olcsóbb lesz. Ilyen egyszerű ez.

⭐ Stella

(#802) SRII


SRII
őstag

hali! nem tudjátok hogy i3 esetében hol lehet megnézni hogy be van e kapcsolva a ht vagy nem?
És ezt hol látom? hol tudom bekapcsolni ha esetleg nincs bekapcsolva?
köszi előre is.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#803) F e Z o válasza SRII (#802) üzenetére


F e Z o
veterán

A bisban meg tudod nézni, engedélyezve van-e a HT vagy AIDA64-ban az alaplap/CPU fül alatt. (CPU kihasználás)

H2O über alles!

(#804) SRII válasza F e Z o (#803) üzenetére


SRII
őstag

[link]szerinted ez alapján be lehet kapcsolva.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#805) ST05 válasza SRII (#804) üzenetére


ST05
őstag

be van kapcsolva. alul irja 2 mag, 4 szál !
Iponon vetted megkérdezhetem? esetleg találtál máshol kicsit olcsóbban már?

(#806) SRII válasza ST05 (#805) üzenetére


SRII
őstag

Szia! nem nem ez munkahelyi , csak azért kérdeztem mivel ezen renderelek, az én gépemnek egy 30 perces videó kb 11-13 órába telik (( 1 VIDEÓ))720p be, i3 al kb ez 3-4 óra. (és nem is a legjobb minőségben :O )
Venni!!!!!!! i5 vagy i7 lesz, én nem akarok várni 10 órákat egy videó konvertálására, vagy nekem itt akadozzon valami, elég volt 8 éves pentium 2,6 procit leváltani szinte isteni érzés lesz. NE add el te is! az erő mindig is kelleni fog, nem biztos hogy most , de később nem lesz hátrány!!!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#807) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Hello! Vettem egy új gépet de rambol maradt a régi. Az a problémám hogy nem tudom normálisan feltelepiteni a win7 et. Van hogy nem is látja az ssd met van hogy nem enged rá telepíteni. Egyszer sikerült odáig eljutnom hogy fel raktam az alaplap összes driveret illetve a vga drivert de újra indítás utan kék halal olyan üzenettel hogy van valami hibás hardware. Ezek utan mar a win se all fel... Volt mar hasonló gondom egy régebbi géppel ott nem szerette a lapom azt a ramot.
Config: gigabyte z87 WiFi, i5 4670k, corsair dominator 2x2gb 1600mhz es ez szerintem 1.6v fölött megy. Lehet ez a probléma? Haswel se szereti az ilyen Ramona?
Tudnatok ajánlani helyette 2x4gb ramot 20k iig?

(irtam a Ramos topikba is de az nem pörög én meg mar tulkon okok hogy nem megy ez mocsok)

(#808) F e Z o válasza Benyaking (#807) üzenetére


F e Z o
veterán

Vedd vissza a ramfeszt 1,5V-ra, a ram órajelét 1333MHz cl9-re, így legalább az kizárható, hogy a ramok nem stabilak.

H2O über alles!

(#809) bandi0000 válasza Benyaking (#807) üzenetére


bandi0000
nagyúr

próbáld emg amit a kolléga mondott, de amúgy corsair vengeance(ha jól írtam) az a legtöbb 1.5V-on megy meg amelyik nem low profilos az 1.35 ön megy szóval az jó lehetne

Xbox One: bandymnc

(#810) Benyaking válasza bandi0000 (#809) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Jelenleg dolgozom de ha haza érek kipróbálom. Az ssd m sata2es az lehet gáz? (ocz vertex2 3.5 es 90gb)

(#811) bandi0000 válasza Benyaking (#810) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hát, nincs winyód arra nem próbáltad telepíteni? telepíteni általában nem enged ha rossz a memória, szóval szerintem az lehet a baj, mert ha az SSD-vel van baj akkor nem dob kékhalált szerintem

Xbox One: bandymnc

(#812) radi8tor válasza Benyaking (#810) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért lenne gáz az SSD? Másik gépben gondolom ment rendesen.

Milyen RAM-ot vegyek topic.

⭐ Stella

(#813) Benyaking válasza radi8tor (#812) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Nem tudom. Annyira nem érték hozzá hogy megmondjam miért :)
Írtam mar oda is. De én is a ramra gondolok mert mar volt hasonló helyzetem.

(#814) MiklosSaS válasza Benyaking (#813) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok, keszulodok en is belepni a klubba egy 4770K-val, talan a jovo heten meg is volna. Hasznal-e valaki gigabyte alaplapot 4670K/4770K cpu-hoz?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#815) -FLY->


-FLY->
őstag

Hali!

Van egy 4570-es processzorom egy H87-es lapban, az lenne a kérdésem, most teljesen alapon vannak a beállítások, kivéve a ram-ot állítottam profilban 1600mhz-re. Játékra használom a gépet egy GTX760 van mellette. Az érdekelne, hogy lehetne valamit még finomhangolni a procin, hogy nagyobb teljesítménye legyen? Nem tuningra gondolok, csak látom páran kikapcsolják a turbo-t, tehát ilyen beállítások. Amúgy van egy olyan anomália is, hogy 40 fölé nem tudom vinni a terhelését a procinak, csak bf3 alatt megy fel 80-ig, legalábbis win teljesítmény mérő szerint, nem igazán értem.

(#816) Benyaking válasza MiklosSaS (#814) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Én gigabyte z87n wifit hasznalnek ha menne :D
Holnap jon a ramom Akkor tudok nyilatkozni. (ajánlom hogy olyan ramot vegyél ami benne van a tamogatotsagi listaba)

(#817) bandi0000 válasza -FLY-> (#815) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Ha egyszer nem igényel annyit akkor miért menne fel? :D

Nem hiszem hogy a turbót kapcsolják ki hanem a sok energiatakarékos megoldást, hogy mindig a 3XXX Mhz-en mennyen a proci,tehát amennyit bír

Xbox One: bandymnc

(#818) -FLY-> válasza bandi0000 (#817) üzenetére


-FLY->
őstag

Csak azért mert nem hiszem el, hogy egy i5-ös Far Cry 3 1080p közel maxolva nem terheli jobban 36%-nál. Ezért gondolom, hogy valami kánya van, GTX760 meg nem a hulladék kategória már, szóval igencsak kellene pirítania a procinak. Vagy tévedek?

(#819) bandi0000 válasza -FLY-> (#818) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Pedig elhiheted, mert FullHD-ban már inkább erős kártya kell mint erős VGA, szal ha pl 1366X768-ba játszanál akkor valszeg jobban pörgetné a procit

Xbox One: bandymnc

(#820) -FLY-> válasza bandi0000 (#819) üzenetére


-FLY->
őstag

Most, hogy mondod, BF3-at nem maxoltam, azon nincs semmi extra látvány fokozó, mint pl ssao, csak egy pici fxaa, de az meg nem számít szinte semmit. A proci terhelés 85%-ig is felmegy ~90fps mellett.

(#821) bandi0000 válasza -FLY-> (#820) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Na akkor ez is megoldódott :D

Xbox One: bandymnc

(#822) -FLY-> válasza bandi0000 (#821) üzenetére


-FLY->
őstag

Jaja, köszi. Tudtam, hogy létezik a dolog, csak azt nem, hogy ekkora mértékben. Ekkora erővel egy közepes i5 mellé gtx titant is rakhatok, ha rendesen leterhelem a vga-t. :D

(#823) bandi0000 válasza -FLY-> (#822) üzenetére


bandi0000
nagyúr

és ráadásul nem is vicc, mert éppenséggel rakhatnál, már kérdés hogy akinek van mit tom én 250-300k-ja egy VGA-ra akkor az már ne azon a 30k-n spóroljon amiért vehetne I5 helyett I7-et is :D

Xbox One: bandymnc

(#824) -FLY-> válasza bandi0000 (#823) üzenetére


-FLY->
őstag

Áhh semmiképp, de minden estre jó tudni, hogy fullhd-ban magas beállítások mellett előbb érek egy felső kategóriás vga végére, mint a prociéra. Ezek szerint még akár, egy generációt elbír a proci esetemben.

(#825) bandi0000 válasza -FLY-> (#824) üzenetére


bandi0000
nagyúr

többet is elbír szerintem nem kell aggódni, azt mondják hogy BF3 multiba kell a proci de egy 4 magossal még el lehet játszogatni biztos

Xbox One: bandymnc

(#826) Erdei88


Erdei88
veterán

Olvasgattam a hozzászólásokat, de nem nagyon találtam.
4670K-hoz 4Ghz-hoz első körben elég-e az 1,1V vagy kezdjem 1,2V-al?

Van-e valami amire itt oda kell figyelni az Ivy-val szemben?

(#827) ST05 válasza Erdei88 (#826) üzenetére


ST05
őstag

elégnek kell legyen ,de hamar rá fogsz jönni ha elkezded tesztelgetni..
kezdetnek pl 1050mV nézd meg 3.8-nak elég-e, ha igen 3.9- majd 4.0 át
megnézed ezen 1,05V on, csak azért, hogy alulrol indulj! ,és ne azzal kezd
hogy tul magas höfokokat nyomj feleslegesen, had melegedjen be a cucc..
hütés milyen?

(#828) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Skalpolt valaki haswellt itt ? Igaz hogy jobban melegednek mint az ivy-k ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#829) vranyek válasza MiklosSaS (#828) üzenetére


vranyek
aktív tag

Nekem cégnél ivy-s gép van, és melegszik, mint a veszett egér... csak ugye céges, így magas ívből lesz.rom :) Haswell van sajátban, skalpmentesen, nem kockáztatok, de a jelenlegi hűtéssel teljesen korrekt hőfokok adódnak :)

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#830) MiklosSaS válasza vranyek (#829) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tehat van ra esely hogy nem kell skalpolni es le tudom huteni egy H100i-val mondjuk egy 4.2 -4.4-en ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#831) vranyek válasza MiklosSaS (#830) üzenetére


vranyek
aktív tag

Szerintem röhögve, de ez megint csak egyéni tapasztalat kérdése... nekem sima léghűtéssel megy 3,9-en, feszhez nem nyúltam, és viccen kívül, alacsonyabb hőfokok jönnek ki, mint gyári órajelen :)

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#832) MiklosSaS válasza vranyek (#831) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha minden igaz ma szeretnek rendelni egy 4770K-t, nalam a 3770K skalpolva volt, mivel meg 4.3 GHz-en is alig tudtam huteni. De azert ha nem muszaj nem veszitenem el a garit...ki tudja .....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#833) vranyek válasza MiklosSaS (#832) üzenetére


vranyek
aktív tag

Én nem játszanék ezzel a kupakgyilkolással :) de ez én vagyok, és a saját tapasztalatomból ítélve nem is szükséges, pláne, ha víz megy rá :)

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#834) MiklosSaS válasza vranyek (#833) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pedig nem olyan veszelyes...nalam bevalt, mondjuk nem en csinaltam...en biztos hogy elrontottam volna amilyen a kezugyesegem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#835) vranyek válasza MiklosSaS (#834) üzenetére


vranyek
aktív tag

amúgy 3770-ről miért váltasz 4770-re?? szerintem teljesen felesleges :) még sandy-ről is meggondolnám a váltást, én is azért vettem, mert előtte kölcsön gépem volt, kemény core2duo 2133 Mhz-vel :D :D

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#836) MiklosSaS válasza vranyek (#835) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A mostani alaplapomal van nemi gond. Hosszu tortenet, a lenyeg az hogy alaplap nelkul maradok, ha valtanom kell akkor mar legyen az ujabb mivel a cpu-t jol el tudom adni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#837) SRII


SRII
őstag

sziasztok, tanácsot szeretnék kérni tőletek, (akinek van i5 vagy i7 procija ) ha egy adott program kihasználja az összes magot szálat, (pl: sony vegas, stb..) akkor a +4 szál ( nem mag!) mennyit dob egy processzoron teljesítményileg, van valakinek erről tapasztalat ? nagyon sok eltérés tapasztalható 4 szál vs 8 szál között.?

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#838) Devid_81 válasza MiklosSaS (#830) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Remelem le tudod, mert pontosan az fogja nekem is huteni mihelyt itt lesz a cucc! :R
Es remenykedem en is, elsokorben nekem a 4.0GH-z is okes, de ha van feljebb es nem akar kigyulladni, akkor termeszetesen amig birja ertelmes hofokok kozott... ;] :K

...

(#839) MiklosSaS válasza SRII (#837) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A HT az sajat tapasztalat alapjan maxim 25 %~ot dob a teljeditmenyben. De volt olyan eset ahol rontott.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#840) MiklosSaS válasza Devid_81 (#838) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, remelem nem kesz gondom. Majd megirom hogy milyen lesz.

Bocs a duplazasert, tabletten nem vettem eszre hogy meg tudok szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#841) Devid_81 válasza MiklosSaS (#840) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azt megkoszonnem, de ugye ahany CPU annyifele ertek, hofok, fesz stb.
De kiindulasi alapnak minden info jo! :R

...

(#842) SRII válasza MiklosSaS (#839) üzenetére


SRII
őstag

köszi..

konkrétan egy i5 4670k és egy i7 4770k között vacillálok ami ugye +4 szállal több az i7 javára, mostanság 4-5 videót renderelek hetente, nem sok, ezért is kérdeztem meg a teljesítmény különbséget, mivel renderelésre az a +4 szál mennyit fog nekem hozni, (bár ne felejtsük el az árakat sem, jóval drágább az a i7! !)

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#843) MiklosSaS válasza SRII (#842) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha neked megeri a min. plussz 25K HUF akkor hajra. Ha en nem dolgoznek a gepen akkor nem vennek i7-et, visszont en sokat dolgozom.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#844) SRII válasza MiklosSaS (#843) üzenetére


SRII
őstag

Ha neked megeri a min. plussz 25K HUF hát az a kérdés ,hogy megéri e az a +4 szál!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#845) MiklosSaS válasza SRII (#844) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ezt neked kell tudnod...penzt csinalsz a gepel ? Ha nem akkor mennyivel leszel hatrebb az i5-el ? Ha csak szorakozasra hasznalod a gepet akkor a mai vilagban tartalan kiadni a penz par szazalek gyorsasagra.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#846) SRII válasza MiklosSaS (#845) üzenetére


SRII
őstag

igazad lehet ! :K :R

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#847) MiklosSaS válasza SRII (#846) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#848) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

MA megpróbáltam megpörgetni a 4670K procit.
Netes videó alapján valami csináltam.

4,2 GHz 1,2 Volton.

Vigyem lejjebb a feszültséget?
Vagy feljebb a frekit ezen az 1,2 V-on?

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#849) MiklosSaS válasza KisApám (#848) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azert az nem biztato...eleg sok. 3770K ami nekem volt az 1.18 V....4.2 GHz

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#850) KisApám válasza MiklosSaS (#849) üzenetére


KisApám
addikt

NEM próbálgattam!
Egyből annyira állítottam be.
Akkor lemegyek 1,15-re.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.