Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#13551) snowdog válasza junkhead (#13550) üzenetére


snowdog
veterán

NEMJÓ! :N

Soha ne töltsetek a gépetekre más géphez való ROM-ot, mert akkor aztán mehet a kukába. Pontosan azt csináld, amit DM43 leírt!

Kártyaolvasónak bármi megfelel, amiben SD kártya van. Ez lehet egy mobil, egy fényképezőgép, vagy mármilyen hasonló eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#13552) junkhead válasza snowdog (#13551) üzenetére


junkhead
aktív tag

ok, DM43 módszere szerint fogom csinálni

azért nyúltam bután a sysbe és utilitybe mert a primo csomó funkciója nem műkdötött stbstb
most hogy kaptam pár jó tanácsot, ha valóban sikerül életet lehelni bele, akkor így fogom beállítani és remélem minden ok lesz

hát sd olvasóm ma már nem lesz, majd holnap veszek addig is gondolkodom :W

(#13553) huncutka1029 válasza junkhead (#13552) üzenetére


huncutka1029
addikt

ne mondd már hogy semmi cucc nincs otthon amibe bele tudnád tenni az SD-t
fényképező, kamera, okos telefon? vagy buta telefon kártya bővítéssel?

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#13554) junkhead válasza huncutka1029 (#13553) üzenetére


junkhead
aktív tag

Off

:)) pedig mondom, a fiam elvitte a micro sd adaptert a fényképezőgépéhez, így az enyémbe sem tudom betenni,
a telom nem okos, ahogy én sem :DD folytassam? :C
a kamerába se megy bele,
majd reggel veszek a médiában, most már nem akarok oda elindulni
ez van
thanx
mindenkinek

On

(#13555) DM43 válasza junkhead (#13552) üzenetére


DM43
Topikgazda

Ezt a bizonyos automatikus indulást ne a sys-ben keresd, hanem ott, ahol a gépeden betallóztad a navi programot.

(#13556) junkhead válasza DM43 (#13555) üzenetére


junkhead
aktív tag

igen, értem, a gépen való beállításoknál, ahol betallózom az exe-t
csak már ott tartanék ..

viszont érdekes, nekem a hang navi soha nem működött a primon, valszeg sys beállítás hiányában, illetve a térképcserélő sem, ezért is kezdtem buherálni...ezzel az eredménnyel

ha majd a progit flashre akarom tenni, akkor a gépre történő másolásnál, az usb módnál ne az as mód legyen ugye, hanem a másik, mert azzal gyorsabb, illetve a telepítés során kb így járjak el?
http://gpsforum.hu/node/60
melyik flash tartalmat húzzam le?

illetve mit tanácsolsz a progi hol legyen flash vagy card?

(#13557) huncutka1029 válasza junkhead (#13556) üzenetére


huncutka1029
addikt

Mass storage módban legyen a gép, és a Tfat nevű háttértár lesz a belső memória, a" xy" Cserélhető lenez pedig a kártya így fog majd megjelenni.
A hang nem űködött, annak leggyakoribb oka az, hogy a gép gyári felületén véletlenül bekapcsolják a transzmittert, így a készülék nem ad ki hangot látszólag. de ha a rádión megkeresed azt a freqit amit a gépen beállítottál, akkor lesz hang.
a transzmitter beállításnál az fm használata mellől kiveszed a jelölést akkor a készülék újra beszélni fog.

Ha mégsem ez volt a baj, akkor a primo beállításaiban a hangok és figyelmeztetések részben nézd meg a hangerő, illetve a hangnavigáció hangereje opciókat.
Ha belső memóriába másolod, akkor mindig legyen benne egy kártya, különben kilépéskor mindig újra fog indulni a készülék.
Nekem belső memóriából fut, nincs vele gondom, viszont karácsony után valaki jelezte, hogy csak akkor talált holdat, ha sd-re telepítette.
Próbáld ki mindkét helyet, honnan stabilabb, vagy gyorsabb.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#13558) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Melyik az a dimka vagy zozo skin ami bemondja a táblákat? 480x272-es felbontásra.

(#13559) DM43 válasza junkhead (#13556) üzenetére


DM43
Topikgazda

A jelzett linken levő dolognak semmi köze az általad flash-nek nevezett "meghajtóhoz". Amit ott leírtam, azzal a gép "lelkébe" lehet belenyúlni, és egy rossz mozdulattal féltéglát lehet csinálni belőle. Egyelőre felejtsd el azt, amit ott olvastál.

huncutka1029 Ha belső memóriába másolod, akkor mindig legyen benne egy kártya, különben kilépéskor mindig újra fog indulni a készülék.
Ez nem feltétlenül igaz. Bizonyos licence-k használatakor van ez így ...
csak akkor talált holdat, ha sd-re telepítette.
user error :)

[ Szerkesztve ]

(#13560) junkhead válasza DM43 (#13559) üzenetére


junkhead
aktív tag

ok végül is annak idején felraktam flashra
erről valahol van leírás? illetve a huncutkáé az

[ Szerkesztve ]

(#13561) plajos


plajos
aktív tag

Sziasztok!

Az általam módosított nanuka multibranding 1.3-as verziója Primo 2.0-2.4 WinCE verzióra letölthető [itt.]
A branding 800x480, 480x272, 320x240 és 240x320 felbontású ikonokat tartalmaz.
Az új 1.3-as verzió beállításokat, hibajavítást tartalmaz a Primo 2.4 verzióhoz. (pl. POI keresés gyártók szerint). Megszünteti a Primo 2.4 verzió azon hibáját, hogy az Útiterv lapon az útszakaszra bökve hibával leálljon a Primo.

Használjátok egészséggel, ennél jobb P 2.4 brandingot úgysem találtok :DD

[ Szerkesztve ]

(#13562) snowdog válasza plajos (#13561) üzenetére


snowdog
veterán

Használjátok egészséggel, ennél jobb P 2.4 brandingot úgysem találtok

Köszönjük a munkádat, de ezzel sajnos nem tudok egyetérteni. :)

Csak egy példa. Amit most használok (nanuka P2 v.1.0 mod: PLajos, tehát ez is a Tiéd), abban így jelennek meg a benzínkutak:

Amit most letöltöttem, abban meg így:

Szóval nekem az eredeti jobban teszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#13563) huncutka1029 válasza DM43 (#13559) üzenetére


huncutka1029
addikt

Okés, de mindenki volt kezdő, én is, te is
ha engem előre figyelmeztettek volna ezekre a buktatókra amikor kérdeztem valamit, sokkal kevesebbet bosszankodtam volna, és kevesebb problémába ütköztem volna.
Pl ha nem indul el elsőre, és elmondja valaki mi lehet a baj, nem áll neki senki "összebarmolni" a sys.txt-et, és az utilityt,
Majd ha már érti hogy mi mire jó, akkor kezdjen beleírni, cserélni stb.
Nem tudjuk milyen licence- van, lehet nála is ez a gubanc lenne, és mielőtt kétségbe esne, hogy valamit elbaltázott már van rá egy kész megoldása.
Nem logikus? Így nem kell mindennap ugyanazokat a kérdéseket megválaszolni.... ;]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#13564) snowdog válasza huncutka1029 (#13563) üzenetére


snowdog
veterán

Mint korábban írtam már jó pár figyelmeztetést közzé tettünk. Többek között, hogy bármilyen módosításba kezdtek, előtte mindig mentsetek. És azt az alapszabályt is jópárszor leírtuk, hogy kérdezés előtt mindig olvassatok vissza. Csak ez valahogy a többségnek nehezen megy.

(#13565) plajos válasza snowdog (#13562) üzenetére


plajos
aktív tag

Szia!

Kinek a pap, kinek a papné! Azért a második képen ahol nincsenek ikonok nem ártott volna elolvasni az olvass_el.txt fájlt, és nyomni egy "Alapértékek visszaállítása" gombot. Ja és nem ártott volna egy újabb verzió sem.

(#13566) snowdog válasza plajos (#13565) üzenetére


snowdog
veterán

Szia! Ha user hiba akkor elnézésedet kérem, de én már csak maradok a bevált verziónál. :)

u.i. Illetve most hogy felkeltetted a kiváncsiságomat, lehet hogy próbálkozom egyet. :C

[ Szerkesztve ]

(#13567) huncutka1029 válasza snowdog (#13564) üzenetére


huncutka1029
addikt

Ez így igaz,

Pont ezért próbálok preventív lenni a válaszoknál. :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#13568) nemcso válasza plajos (#13561) üzenetére


nemcso
senior tag

Üdv.

Az 1.3 csak a Primo2.4 -hez hoz új dolgokat, hibajavításokat, vagy más újdonság is van az 1.2 -höz képest.
Az olvass_el.txt -t olvastam. :)

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#13569) laszlohu


laszlohu
addikt

Én nem szoktam skint használni Primo 2.0, 2.4 - ben,

De a Zozo skin - ben ez nagyon tetszett, opcionálisan ki - be kapcsolható módon, az iránytű,
bocs a szabad kézi rajzolásért

(#13570) plajos válasza nemcso (#13568) üzenetére


plajos
aktív tag

Ha olvastad akkor tudod a választ P 2.4 :)

(#13571) ffa


ffa
csendes tag

Üdv.

IGO8-ban volt egy séma, amin minden út típus más színnel volt jelölve. Ez használható primo-n is? Tudja vki ennek a nevét? Ha igen, légyszi küldjétek el.

Köszi.

(#13572) snowdog válasza plajos (#13565) üzenetére


snowdog
veterán

Csak feltettem a 2.4-et. :D

A térkép kicsinyítésekor a következő üzenetet kaptam: "Failed to open file: $poi_mapdistant.bmp exiting application. Korábbi tapasztalataim szerint hasonló üzenetet hibás skinek vagy brandin-ek okoznak. A skin egy diMka WA_P170_P24 és a branding a nanuka_multi_brandig_P2.4_v1.3.

Akkor most melyik? Megpróbálom kideríteni.

u.i. branding hiba, mert a kivétele után a hiba megszűnt.

[ Szerkesztve ]

(#13573) snowdog válasza snowdog (#13572) üzenetére


snowdog
veterán

Próbaképpen betettem a nanuka_multi_brandig_P2_v1.0-át, a hiba azzal is jelentkezik, csak eddig nem tűnt fel.

(#13574) Neurotoxin válasza snowdog (#13572) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Nálam a gyári skin van fent (illetve én nem raktam fel pluszba egyet sem), végre látom az OMV és Mol kutakat is, amit az eddigi brandingekkel nem láttam. Próbáltam a térkép kicsinyítést is a térképen és útvonal nézetben is, nálam nem fagy ki. Azért berakom a tokba az iGO8at tartalmazó kártyámat is, biztos, ami biztos.

plajos (#13565): köszönöm, bár egyenlőre még nem tudom kipróbálni élesben. ;)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#13575) snowdog válasza Neurotoxin (#13574) üzenetére


snowdog
veterán

A gyári skinben nem láthatsz OMV és MOL emblémát, mert abban nincs benne. Ha mégis látod, akkor nem gyári skint használsz. Egyébként jó lenne tisztázni mit értesz gyári skin alatt? Az ugyanis a data.zip.

plajos
Megpróbálom kideríteni mi okozza a hibát. Eddig két elírást találtam, de azt még nem tudom nálam ezért lép-e ki a program (nem tartom valószínűnek, de tovább keresek):

[Shopping.Shopping_Center.Klaoudatos]
oi_nanuka_boltok03.spr 1

[Shopping.Shop.Clothing_and_Accessories.Mexx]
oi_nanuka_boltok03.spr 34

poi helyett oi szerepel a poi.icons fájlban.

[ Szerkesztve ]

(#13576) plajos válasza snowdog (#13572) üzenetére


plajos
aktív tag

A poi_mapdistant.bmp az eddigi data.zip-ekben a common mappában volt. Sajnos a 2.4-es data.zip-jében nincs. Pótolni fogom, addig át kell másolni a fájlt egy régebbi data.zip-ből.

(#13577) plajos válasza snowdog (#13575) üzenetére


plajos
aktív tag

Köszönöm a visszajelzést, javítani fogom. Ez miatt elvileg nem léphet ki.

(#13578) snowdog válasza plajos (#13577) üzenetére


snowdog
veterán

Én is úgy feltételeztem nem az okozza a problémát, de ha már rátaláltam gondoltam szólok. :)

Bemásoltam a hiányzó poi_mapdistant.bmp képet, és úgy tűnik megoldotta a problémát, már nem lép ki hibaüzenettel (egyébként a korábbi 1.0-ás verzióban sem volt benne, abba is beletettem, mert azt is használom).

(#13579) plajos válasza snowdog (#13578) üzenetére


plajos
aktív tag

Ha 2.4 előtti verziót használsz akkor nem kell bemásolni, mert ott a data.zip tartalmazza, csak az újban nincs benne :((

(#13580) plajos válasza snowdog (#13578) üzenetére


plajos
aktív tag

Gyorsan megnéztem a többi magyar brandingot (Trob, Stancy) ott is elő fog jönni ez a poi_mapdistant.bmp hiba P 2.4-nél.

(#13581) snowdog válasza plajos (#13579) üzenetére


snowdog
veterán

Köszi az infót.

Más... Egy javaslat a kísérletező kedvűeknek. :)

Aki többféle brandig-et akar használni vagy próbálgatni egyszerűbb a data.zip-be bemásolni a hiányzó képet, mint egyenként minden branding.zip-be, és a frissítéseknél mindig megnézni, hogy benne van vagy nincs.

[ Szerkesztve ]

(#13582) plajos


plajos
aktív tag

Sziasztok!

Aki ma letöltötte az általam módosított nanuka multibranding 1.3-as verzióját kérem töltse le a javított 1.3a verziót, mert P 2.4-nél poi_mapdistant.bmp hibával elszáll térkép nagyításkor/kicsinyítéskor. Elnézést kérek a kellemetlenségért. Egyébként minden branding elfog szállni ugyanezzel a hibával, az összes brandingot javítani kell P2.4-alatt. (Hiányzik a fenti fájl az új data.zip-ből, köszönet a hiba felismeréséért Snowdog kollégának).
Itt az új link: [link]

(#13583) snowdog válasza plajos (#13582) üzenetére


snowdog
veterán

Köszönjük a gyors reagálást! :C

Én biztos ami biztos alapon a hiányzó képet betettem a data.zip-be, viszamásoltam az eredeti branding.zip 1.3-at, és rendben működik. Mindenkinek javasolom a megoldást, aki a későbbiekben erre nem akar figyelni.

(#13584) Neurotoxin válasza plajos (#13582) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Köszönjük, frissítve! :K

snowdog: nekem teljesen mókolás mentes a Primom elvileg, nem használok semmilyen skint, de ha mégis, majd kijavítasz. :B (Primo 2 v9.6.5.245577)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#13585) junkhead


junkhead
aktív tag

(B)MINDENKINEK(/B) KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET ÉS A TÜRELMET,

ahogy írtátok újraraktam a gépet, és minden tökletesen működik, sőt olyan funkciók is, amik eddig nem (pl. hang, poi grafikus ábrák)
a továbbiakban is maradok olvasó :C

[ Szerkesztve ]

(#13586) snowdog válasza Neurotoxin (#13584) üzenetére


snowdog
veterán

nekem teljesen mókolás mentes a Primom elvileg

Úgy érted gyárilag rajta volt a gépeden? Milyen gépen használod?

És akkor még két kérés:
1. a gyökér mappában van branding.zip?
2. a skin mappában mi van?

u.i. láttam már mókolt data.zip-et is, ami betették az ikonokat.

[ Szerkesztve ]

(#13587) junkhead


junkhead
aktív tag

még annyi segítség kellen, hogy

honnan tudodk több nappali/éj skint szedni, és hova másoljam, (jelenleg 6 lehetőség van, és nem tetszik)
illetve bisszantó, hogy minden egyes bekapcsoláskor le kell venni a hangerőt, mert az előzőt nem jegyzi meg, hol állítsam be? köszi

(#13588) kisguly válasza junkhead (#13587) üzenetére


kisguly
tag

Szerintem Te a SCHEME fájlokra gondolsz. Vagy a skinre, de most már az újabbakhoz nincs külön nappali és éjszakai. Mi van a térképcserélővel ? Az is megy ?

(#13589) Neurotoxin válasza snowdog (#13586) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Globe Pron használom, utólagos. A branding.zip a gyökérkönyvtárban van, a data.zip-ben a skin_night és skin_null-on kívül más skin mappám nincsen. A PLajos féle nanuka 1.3as és 1.3a-t is kipróbáltam, térkép kicsinyítéskor/nagyításkor nem akadt ki. Az eredeti branding.zip-em 548 kbyte-os, a kutak közül eddig csak a Lukoilt mutatta, a többinél a hagyományos ikon volt látható.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#13590) LámaZ


LámaZ
addikt

Beteszem ide is, mert nagyon izgi:
http://www.sg.hu/cikkek/94481/uj_megoldas_a_belteri_helymeghatarozasra

Legyen minden jó!

(#13591) huncutka1029 válasza LámaZ (#13590) üzenetére


huncutka1029
addikt

Ez király, így teljesen megszűnhet az intim szféra, ezután hogy adom be az asszonynak hogy dolgozom?
Rákeres a google maps on hol vagyok, még azt is megtudja hányadik sörömet iszom ! ;]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#13592) eax1650


eax1650
aktív tag

E program és az adatműholdak segítségével (GPS) megkeresheted egy másik mobil telefon éppen aktuális tartózkodási helyét!
Megláthatod a térképen, hogy hol van épp a barátod vagy kedvesed (google maps)!
Kell a pontos telefonszám!
A progi nagyon intelligens, mert a indításkor már ki is van töltve pl. Hungary.
Hiszen látja, hogy honnan indul a kérés. Ennek persze lehetnek hátrányai is!!
A kereső mezőbe csak a számot kell írni pl.: 20 1234567.
Azért ez már nem semmi!

Innen indítható a keresés: http://www.trackapartner.com/

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#13593) snowdog válasza Neurotoxin (#13589) üzenetére


snowdog
veterán

Globe Pron használom, utólagos.

Akkor ennyit a nem mókolt verziódról. Az utólagos már eleve mókolt, hogy finoman fogalmazzunk. A skin mappa gyárilag üres (pontosabban a gyári verzióban nincs is skin mappa). Aztán ott van a branding.zip ami a gyári Primo-ban nincs. Összefoglalva mókolt verziód van, és azért látsz színes ikonokat. Csak hogy tudd hogy mit is használsz. :D

(#13594) plajos válasza Neurotoxin (#13589) üzenetére


plajos
aktív tag

Ha az én 1.3a brandingomat használod olvasd el a mellékelt leírást, és utána mutatni fogja a többi kutat is.

(#13595) snowdog válasza Neurotoxin (#13589) üzenetére


snowdog
veterán

A PLajos féle nanuka 1.3as és 1.3a-t is kipróbáltam, térkép kicsinyítéskor/nagyításkor nem akadt ki.

Volt már róla szó, hogy nálad azért nem akad ki, mert nem a Primo 2.4-es verzióját használod. Korábban azt írtad nálad a Primo 2 v9.6.5.245577 verzió működik, az pedig egy Primo 2.0. Annak a data.zip-jében benne van az a kép, aminek hiánya a 2.4-est kiakasztja.

(#13596) Tompie


Tompie
őstag

Ez új 2.4-es Primo miben másabb elődeitől?

(#13597) junkhead


junkhead
aktív tag

persze schemere gondolok....
működik minden, a térképcserélő is, köszi
viszont a poi-k elég nagyok, nem találom lehe-e kicsinyíteni,
illetve a hangbeállíátást sem, hogy köv. indításkor megjegyezze, de ez majdnem mindegy
zozo skint használok különben

[ Szerkesztve ]

(#13598) snowdog válasza junkhead (#13597) üzenetére


snowdog
veterán

Az ikonméret nem állítható, ha nálad túl nagy akkor arra tippelek, hogy nem a géped felbontásának megfelelő verziót használod. Ellenőrízd le.

Például Plajos legutolsó munkája ezekhez a felbontásokhoz használható:
nanuka branding P2 v1.3 Primo2.0-2.4 mod: PLajos
Felbontás: 800x480, 480x272, 320x240 és 240x320

Ha még ez sem megfelelő, akkor gyakorlatilag az összes ikont átkellene rajzolnod (méretezned), amit nagy valószínűséggel nem fogsz megtenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#13599) Tompie


Tompie
őstag

Ismeri valaki a ZoZo féle 2.0.12 skint? Abban a zenelejátszó részben van CD váltó, ezt a CD váltó funkciót meg lehet csinálni UX-be? :)

(#13600) junkhead


junkhead
aktív tag

a telepített primoba integrált zozo skinben benne van mind3 felbontás, azt nem tudom kell-e/vagy lehet-e tallózni, melyiket használjam,
bár a primo indításkor a PNA beállításnál kéri a gép típusát, ott beállítottam wayteq 850, gondolom akkor mindenhol a 480x272 felbontást használja, de mégis nagyok az ikonok.
?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.