Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#13051) papsoka válasza hojos (#13028) üzenetére


papsoka
aktív tag

Sajnos nem tudom "munkára" bírni! Az UX mappába másoltam. Vagy máshova kell?

(#13052) hojos válasza papsoka (#13051) üzenetére


hojos
aktív tag

Jó helyre tetted. A .zip-et a Primo/UX mappába kell tenni kitömörítés nélkül.
"Munkára bírni" a térképbeállításoknál lehet. Nem jelenik meg a térképbeállításokban vagy nem működik ?

(#13053) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Nem találtam olyan beállítást, hogy: Úton megfordítás engedélyezése.

Jó lenne ha nem tervezné újra az egész útvonalat egy rossz útszakasz miatt. A navigáció jelenleg csak az egyenes vonalat ismeri, ha kell km-eket kerül emiatt. Olyat nem, hogy fordulj meg az úton.
Van erre valami mód?

Köszi

free your mind

(#13054) papsoka válasza hojos (#13052) üzenetére


papsoka
aktív tag

Megjelenik, de csak pipával lehet jelölni mindenféle beállítási lehetőség nélkül.
Csak "berepüléssel" próbáltam de nem vált át! Igaz van még mellette egy Plajos féle zip is. Ebben van 2D/3D gomb amivel át lehet váltani de forog a térkép! Esetleg ezzel nem férhet össze?

(#13055) hojos válasza papsoka (#13054) üzenetére


hojos
aktív tag

Lehet, hogy "keveredik" a kettő, ezt én nem tudom Neked megmondani.
Talán majd plajos megmondja a tutit.

(#13056) plajos válasza hojos (#13055) üzenetére


plajos
aktív tag

Én sem tudom megmondani ki kell próbálni külön-külön.

(#13057) erdodit


erdodit
csendes tag

Sziasztok
keresnék valakit aki rá tudná tenni mio c 720 ra igo primot.
Borsod megyében.
Köszönöm.

(#13058) Josi válasza Rolli (#13049) üzenetére


Josi
aktív tag

Minek oda transfer program?
Feldugod a gépre és 2 meghajtót kell látnod pl a Totalcommanderben.
Simán másolható, módosítható.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#13059) Josi


Josi
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki olyan megoldást, hogy a saját poi adatbázist (user.upoi) ne csak kedvencként hanem a Térképbeállítások/Hasznos helyek a térképen menünél is láthassam?
Az iGO 8-nál ez minden trükk nélkül működik, még saját ikont is adhatok neki.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#13060) snowdog válasza Josi (#13059) üzenetére


snowdog
veterán

Nálam látszik "Térképbeállítások/Hasznos helyek/Saját kedvenc helyek" néven. Lehet hogy skin függő? Én diMka skint használok.

[ Szerkesztve ]

(#13061) Josi válasza snowdog (#13060) üzenetére


Josi
aktív tag

Lehet, én nem használok szkint.
Melyik szkin ez pontosan és milyen felbontású? (esetleg egy elérést hozzá)
Mert és használnám PNA-n és Adroidos telón is.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#13062) snowdog válasza Josi (#13061) üzenetére


snowdog
veterán

Wayteq 920BT 480x272 diMkaWA_P153 [link]

Androidhoz nem biztos hogy találsz.

[ Szerkesztve ]

(#13063) papsoka válasza plajos (#13056) üzenetére


papsoka
aktív tag

Kedves Plajos!
Tudom hogy elavultnak tartod a P1.1-et, de én még mindig azt tartom a legjobbnak a "GJA_226_PL_mod4a" skineddel és "élesben" csak azzal megyek.
Kérdezi szeretném hogy a fenti skined jobb felső pánikgombján lévő iránytű és az alatta lévő vele együtt beállított "cél iránya" nyilacska az iránytű fölé helyezhető-e? Sajnos a nyíl vékonyabb és az iránytű sokszor eltakarja. Az is segítene ha át tudnám színezni a nyilacskát valami jól elütő színre.
Válaszod előre is köszönöm!

(#13064) ffa


ffa
csendes tag

Üdv.

Tudja vki, hogy mit jelentenek a "sys" sorai? Egy részletes leírást hol tudnék beszerezni? (soronkénti szótár formátumra gondolok).

Köszi.

(#13065) snowdog válasza ffa (#13064) üzenetére


snowdog
veterán

A Google-t próbáltad? [link] [link] http://fixmygps.info/forum/showthread.php?tid=980

Olyant nem fogsz találni, ahol minden sort magyarul megmagyaráznak. Ezeket is a felhasználók találták ki, mert az NNG ebből semmit sem publikált.

[ Szerkesztve ]

(#13066) erdodit


erdodit
csendes tag

Ugy látom hiába kérek segítséget:((
Mindenki leszarja a fejem:((

(#13067) plajos válasza snowdog (#13060) üzenetére


plajos
aktív tag

Szerintem meg branding függő :)
A "Térképbeállítások/Hasznos helyek/Saját kedvenc helyek" lapon csak a kedvencek láthatóságát lehet beállítani, keresni ugyanúgy kell mint bármely más POI-ra.
Josi! Ezt töltsd le: [link]
Az ebben lévő általam módosított nanuka branding P2-höz mindazt tudja amit keresel. Skin is van benne igaz hogy UX álnéven, de az téged ne zavarjon :DD

(#13068) snowdog válasza plajos (#13067) üzenetére


snowdog
veterán

Igazad van, de én úgy értettem, hogy neki már itt sem jelenik meg: "Térképbeállítások/Hasznos helyek/Saját kedvenc helyek"

(#13069) snowdog válasza erdodit (#13066) üzenetére


snowdog
veterán

1. Amit kérsz az illegális.
2. Minden fórumon utálják a követelőzést, itt is. :W

Ajánlanám ennek az oldalnak a tanulmányozását. [link]

Különösen ezt a részt:
"- A fórumon nem követelőzünk. A fórum léte, fenntartása és a lehetőség, hogy írjunk bele mondjuk úgy hogy egy “szívesség”, amit egyrészt a fórum gazdája tesz azzal hogy üzemelteti, másrészt a fórum közössége tesz azzal, hogy ír bele. Neked, választ. Ezek nem alanyi jogon járnak.
Ezért ha kérsz vagy kérdezel vmit, légy udvarias és ha kaptál valamit, köszönd meg. Például a választ a kérdésedre."

És ha jól megnézzük ez is egy válasz. :)

[ Szerkesztve ]

(#13070) plajos válasza papsoka (#13063) üzenetére


plajos
aktív tag

Pedig szerintem a P2 egy jó skinnel vagy UX-el és egy jó brandinggal használhatóbb. Sajnos nem tudok most választ adni kell keresnem egy P1.1-et, nekem már nincs meg.

(#13071) punish3r


punish3r
aktív tag

sziasztok.

Adott egy primo 2.0 szoftver a legújabb navteq térképekkel. Az miért van hogy nem jelzi térképen az utak számát? Navigációnál minden ok, csak a térképen nem mutatja. Nincs buherálva semmi, alap beállításokkal megy, skin nélkül.

előre is köszi.

Már a jövő sem a régi...

(#13072) czifraj válasza kalmika72 (#12939) üzenetére


czifraj
csendes tag

Nálam is ez a probléma zozo skinel,mondja elötte is és a tábla után is.Valaki tudna valamit ajánlani! Köszi!

(#13073) plajos válasza czifraj (#13072) üzenetére


plajos
aktív tag

Térképcsere!

(#13074) plajos válasza punish3r (#13071) üzenetére


plajos
aktív tag

Ha eddig jelezte, térképcsere után pedig nem, akkor térképcsere a megoldás.

(#13075) huncutka1029


huncutka1029
addikt

sziasztok,
előjött egy régi kedves ismerős gondom, és már nem emlékszem hogy kell orvosolni, help please :R

primo 2.0 zozo 2.0.11_kl_mod3 skinnel, indításkor bedobja a képernyő kalibrálást, és nem tudom rávenni, hogy ne tegye.... :O

sys.txt-be valamit? az segíthet?
és az indító képernyőnél hiába választok, mindig az alapot adja be, kilépőnél símán elfogadta az újat, amit beállítotam neki
Előre is köszi

huncutka

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#13076) czifraj válasza plajos (#13073) üzenetére


czifraj
csendes tag

Szia ! Már cseréltem és akkor is mondja rendesen a táblák elött hogy pld:csúszós úttest mikor meg elhagyod a táblát kb 100-150m-re akkor is elismétli olyan mint a másik felét az útnak ide nézné.

(#13077) plajos válasza czifraj (#13076) üzenetére


plajos
aktív tag

A zozo skinen kívül nincs benn valami ami belekavarhat? Például UX? Ha a térkép jó, és csak a zozo skin van a gépen, akkor cseréld le a skint másik megbízhatóra.

(#13078) czifraj válasza plajos (#13077) üzenetére


czifraj
csendes tag

Nem tudom micsoda az ux?
De probáltam már mindent!

(#13079) papsoka válasza plajos (#13070) üzenetére


papsoka
aktív tag

Szívesen küldök egyet ha gondolod!

(#13080) GabeszTdi


GabeszTdi
csendes tag

sziasztok, igen meg erősítem ezt nálam is csinálja mint a czifraj -nak, van hogy már elhagyom a vasúti átjárót és be mondja újra, szóval én kikapcsolgattam mert így nincs értelme
meg egyébként nem is mondta időben pl: már rég a zebrán voltam mikor ki mondta hogy gyalagos átkelés
de ha van megoldás meg csinálnám :)

[ Szerkesztve ]

(#13081) GabeszTdi


GabeszTdi
csendes tag

elnézést hogy egymás után írok de már nem engedett szerkezteni
és nem mindig csinálja mondjuk úgy 5 -böl 3-szor roszúl, 2 -szer jól nagyjából ilyen az arány

(#13082) plajos válasza GabeszTdi (#13080) üzenetére


plajos
aktív tag

Az ebben a csomagban lévő TTSPro_Collectiont próbáld ki [link]
Előtte a skint távolítsd el! Ezt írdd a sys.txt-be:

[warning.driveralert.settings]
max_display_count=2
show_timeout=5
use_timeout_for_duration=1
preshow_distance_cat0="100"
preshow_distance_cat1="100"
preshow_distance_cat2="100"
preshow_distance_cat3="100"
preshow_distance_cat4="100"

Ekkor a tábla előtt 100 m-el kezdi el mondani, és mire a táblához érsz befejezi a mondókáját Eszterke, és csak egyszer mondja.

(#13083) GabeszTdi válasza plajos (#13082) üzenetére


GabeszTdi
csendes tag

szia, köszi hogy reagáltál de nálam nincs skin alap igo plussz a te csomagod
sys txt -ben ez áll
[device]
type="wayteq_950"

viszont lehet állítani a távolságot akkor az esztike időben mondja de a tábla meg akkor lesz színes ha már elhagytam azt a bizonyos helyet, viszont a duplázásokat miért csinálja azt nem tudom
én is arra gondoltam hogy az ut másik oldalán lévő táblákat is mondja meg mutatja

(#13084) plajos válasza GabeszTdi (#13083) üzenetére


plajos
aktív tag

Amikor szürke a tábla az csak előjelzés, ha a táblához érsz akkor színesedik ki. A legtöbb skinnél a táblabemondás a színesedéskor kezdődik, ezért aztán már rég elhagytad a táblát amikor bemondja. Néhány skin, és az általam készített UX az előjelzéskor mondja be, így nem késik. TopMap térképpel az általam készített UX mindig helyesen, és csak egyszer mondja be, NavteQ térképet nem használok.

(#13085) GabeszTdi válasza plajos (#13084) üzenetére


GabeszTdi
csendes tag

oké akkor meg van a bibi ugyan is én navteq -et használok mert csak abból tudtam beszerezni frissebbet
köszi a segítséget!

(#13086) GabeszTdi válasza GabeszTdi (#13085) üzenetére


GabeszTdi
csendes tag

amit még nagyon díjazok az az hogy mikor egy kötelező sebesség határ tábla van kint és egy pár száz méter után ki tesznek egy még kisebbet azt is bemondja, szerintem sokaknak ez idegesítő de nekem külön jó mert van hogy elbambulok és a 40-50 -es táblánál az én észre sem veszem hogy pl: 80 -al megyek
pár 50-es kifizettem már ezért

(#13087) plajos válasza GabeszTdi (#13085) üzenetére


plajos
aktív tag

Kipróbáltam ma MO-n egy rövid távon a legújabb NavteQ figyelmeztető táblákat. KATASZTROFÁLIS, használhatatlan!
Az út mindkét oldalán lévő táblákat jelzi, és ha kijelzi természetesen be is mondja.

[ Szerkesztve ]

(#13088) erdodit


erdodit
csendes tag

Üdv!
Tudna nekem adni valaki egy primot mio c 720 ra?
Szépen kérek:)

(#13089) snowdog válasza erdodit (#13088) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

Olvass privátot! :)

[ Szerkesztve ]

(#13090) czifraj válasza plajos (#13087) üzenetére


czifraj
csendes tag

Szia Lajos!
Találtam egy primo truck -ot leszedtem ezzel jól mondja a táblákat csak a mobil sebességméröt nem mutatja hogy hol van az úton csak bemondja. A réginél meg mutatta az úton hol helyezkedik el a mérö autó.
Ja én nq használok de ezzel most jól mondja csak ez másik primo
Kérdés akkor is müködne az elórejelző sys be való átirása amit leirtál ha zozo skint használok?

[ Szerkesztve ]

(#13091) plajos válasza czifraj (#13090) üzenetére


plajos
aktív tag

Nem ismerem a zozo skint. Próbáld ki. Ha beírod és nem 100 méterrel előtte mondja, akkor a skin a tábla aktiválásakor kezdi el mondani a táblát, és akkor késni fog.

(#13092) dajkoz


dajkoz
csendes tag

Sziasztok!

Örülök, hogy a Driver Alert figyelmeztetések előtérbe kerültek.
Leírnám én is a tapasztalataim.
Primo 2. 9.6.2.209584
TTS v204158 kl mod 2012.04.06.
Skin :ZoZo 2.0.12. kl illetve Dimka Tomsoft 153.a kl sw
Szóval a ZoZo skint használom, mert nekem ez jött be legjobban.
Nos, én azt tapasztaltam, hogy ahol 2-3 jelzőtáblát jelenít meg a skin ott csak egyet mond be néha bemond még egyet. A többit csak jelzi. Előfordul hogy egy megjelenített tábla esetén sincs bemondott figyelmeztetés
A Dimka skin esetén mindegyik bemondásra kerül. 2-3 tábla esetén egymás után bemondásra kerülnek, A Dimka skin még a táblák alatt lévő tájékoztató táblákat is megjeleníti, mint pl 1000m hosszban Vadveszély.
Legelőször a ZoZo skin alatt nem mondta be a kapaszkodó, illetve felhajtó sávokat, majd a Dimkát kipróbálva mindent beállítva, majd visszatérve a ZoZo skinre. A kapaszkodó, illetve felhajtó sávok is bemondásra kerülnek.
Szóval a lényeg, hogy ZoZo alatt a figyelmeztető tábláknak csak egy része kerül beolvasásra, míg a Dimka alól mindegyik.
Sajnálom hogy a ZoZo ezen a téren nem tökéletes, mert számomra ez az ideális skin.

(#13093) GabeszTdi válasza plajos (#13087) üzenetére


GabeszTdi
csendes tag

gondolj bele én meg 1380 km jöttem haza német országból, úgy hogy szépen útközben a pihenő helyeken ki kapcsolgattam a dolgokat :), hm azt mondod hogy a tom tom jobb?

(#13094) plajos válasza GabeszTdi (#13093) üzenetére


plajos
aktív tag

Nem, azt mondtam hogy Magyarországon a NavteQ driver alert jelzései az új kiadásban használhatatlanok. Németországról nem tudok véleményt mondani.

(#13095) Kulinger válasza plajos (#13094) üzenetére


Kulinger
tag

Sziasztok!

9.6.6.310560 igo primo verziót használook hol és pontosan ,hogy kell cserélni a térképeket látom van olyan map és poi na cde ha pl navteq vagy topmap összevagyok zavarodva :)

(#13096) snowdog válasza Kulinger (#13095) üzenetére


snowdog
veterán

Ha nem használsz térképcserélőt, akkor a térképeket a map könyvtárba tedd, oda ahol most is vannak. Ha meg térképcserélőt használsz, akkor annak leírásában megtalálod a megfelelő könyvtárneveket.

(#13097) Kulinger válasza snowdog (#13096) üzenetére


Kulinger
tag

Köszi!

A legfontosabb a poi meg a map könytárba másoljak as többi nem lényeg igaz?Pl

hnr :
fda :
ftr : Ezek nem lényegesek igaz?
fpa :

(#13098) snowdog válasza Kulinger (#13097) üzenetére


snowdog
veterán

Ezt tanulmányozd át [link]

Mit hová és mi mi: (mappa\fájl)

content\
map\*.hnr : Előfeldolgozott úthálózat
map\*.fda : Figyelmeztető jelzések
map\*.ftr : Kamionos információk
map\*.fpa : Pontszerű címek
map\*.fbl : Térképek
histspeed\*.hsp : Intelligens útvonaladatok
phoneme\*.ph : Fonémák
tmc\*.tmc : TMC
speedcam\*spdb ;*.txt : Sebességmérő kamerák
building\*.3dl : 3D látványosságok
building\*.3dc : 3D épületek
dem\*.dem : Domborzat
poi\*.poi

szerző: (#9482) LuiT

Ha ezekre nincs szükséged, akkor valóban elég a map és a poi mappa használata.

[ Szerkesztve ]

(#13099) Kulinger válasza snowdog (#13098) üzenetére


Kulinger
tag

Nagyon szépen köszönöm szépen :) :) :)

(#13100) vajdamernye


vajdamernye
csendes tag

Sziasztok! igo primo.A település grafikát szeretném kitörölni valahogy.sys.tx ben melyik változtatásával lehetséges???

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.