Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#13801) Mcfery válasza plajos (#13798) üzenetére


Mcfery
tag

:C

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg tele vagyunk kételyekkel! :-)

(#13802) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!

Még csak most tanulom ezt a izényócat!
Lehet e vele felvételt készíteni a megtett útról?
Pl. utas ként megyek valahova, ahova később magamnak is el kell jutnom?
Mondjuk praktikus és kitapasztalt útvonal miatt.

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#13803) LámaZ válasza eax1650 (#13802) üzenetére


LámaZ
addikt

Lehet.

Legyen minden jó!

(#13804) eax1650 válasza LámaZ (#13803) üzenetére


eax1650
aktív tag

:F

Rossz helyen kérdeztem?

Azért köszi az öt betűt, meg a pöttyöt!

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#13805) hippo0315 válasza eax1650 (#13804) üzenetére


hippo0315
senior tag

Nem. :D Jó helyen kérdezted.

Egyebek -> Beállítások -> Útvonaladat figyelő

Ha nem tévedek, ha igen akkor valaki kijavít :D

[ Szerkesztve ]

(#13806) eax1650 válasza hippo0315 (#13805) üzenetére


eax1650
aktív tag

Oké! Megtaláltam!
A felvétel gombot erőltetve készült is korábban felvétel, nem tudtam, hogy ez az a lehetőség!
Láttam is - tán kék színnel.
Viszont elmenteni hogyan lehet?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#13807) LámaZ válasza eax1650 (#13804) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem öt betűt és egy pöttyöt kaptál, hanem a reményt - ami a legfontosabb - és a késztetést - ami még fontosabb! -, hogy próbáld meg önállóan megoldani a problémákat, ne a sült galambot várd!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#13808) eax1650 válasza LámaZ (#13807) üzenetére


eax1650
aktív tag

Mondjuk, ez kissé klerikálisnak tűnik, de azért köszönöm a bátorítást!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#13809) hippo0315 válasza eax1650 (#13806) üzenetére


hippo0315
senior tag

ment privát üzenet

(#13810) eax1650 válasza LámaZ (#13807) üzenetére


eax1650
aktív tag

Mondjuk ehhez képest is:

13652
Ez is működik!
Fantasztikusak vagytok!
Ez az év is jól kezdődött, már most látom. :-)

Én egyébként 2006 óta ájgózom, de még van mit tanulnom. Jó pap vagyok. :-)

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#13811) eax1650 válasza hippo0315 (#13809) üzenetére


eax1650
aktív tag

Köszönöm szépen! :B

Nagyon klassz!

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#13812) hippo0315 válasza eax1650 (#13811) üzenetére


hippo0315
senior tag

Szívesen

(#13813) Mifi146


Mifi146
csendes tag

Sziasztok.
Hogyan lehetne Igo primot tenni a Mio moov 400 ra. Nincs sd kártya támogásom :(((

(#13814) KEdvin


KEdvin
csendes tag

Sziasztok. Az a problémám hogy a i-go navigáció állandóan gps jelet keres ha megtalálta újra tervez majd ismét azt jelzi, hogy a gps vétel megszakadt. Kb 20 másodpercenként újra tervez gps vétel hiba mitt. A program i-go primo és wayteq x950bt. Mit lehet vele csinálni?

(#13815) LámaZ válasza eax1650 (#13810) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem értem, de komolyan, hogy miért esz a fene téged.

Én menet közben, mobiltelefonról írtam be, hogy az általad kívánt szolgáltatás, nyomvonal rögzítése igo-val lehetséges. Ez is egy információ, mert nyilván, ha nem lehetséges, akkor felesleges bármilyen további kutakodás.
Most hazaérkeztem, és le tudom neked a PC-n írni, hogy igen, útvonalat az iGo-ban az Egyebek menüpontban lehet rögzíteni az Útvonaladat-figyelő ponttal az Új felvétel indítása paranccsal.

Legyen minden jó!

(#13816) LámaZ válasza LámaZ (#13815) üzenetére


LámaZ
addikt

OFF
Erről egy pár éves élményem jut szembe, amikor egy koldus fel volt háborodva, hogy csak 20 ft-ot adtam neki.
OFF

Legyen minden jó!

(#13817) LámaZ


LámaZ
addikt

Volt itt korábban kérdés, hogy az iGo-t hol lehet megvásárolni.
Az alap kiinduló honlap a www.nng.hu, amely a végfelhasználókat a http://www.igonavigation.com/ lapra viszi át.
Nos, itt sem lesz előrébb az, aki pl. Wince 5.0-át vagy 6.0-át futtató készülékére szeretné beszerezni az iGo legújabb verzióját. Az androidos eszközökről nem is beszélve, amelyekre nincs is hivatalos app.
Tehát, az iGo megvásárlása annyira körülményes, gyakorlatilag csak navigációs eszközzel megoldható, hogy én mostanra eljutottam oda, hogy nem is ajánlom ezt a szoftvert, aki teheti inkább válasszon valami mást. A gyártókat szerintem nem is érdeklik már a kis felhasználók, valószínűleg a nagy tételben vásárló autógyárakra összpontosítanak.

Kicsit jobb helyzetben vannak azok, akik iPhone-ra akarják telepíteni az alkalmazást, mert az iTunes boltban kb. 75 dollárért megvásárolható a szoftver és az európai térképek. Csak Kelet-Európa kb. 38$. Tehát, nem is olyan drága. Ha kijönne az androidos verzió, és elérhető lenne a Google Boltban, ezrek vetnék rá magukat. A cégnek azonban nem kell az androidosok pénze. Nincs rájuk szorulva.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#13818) LámaZ válasza LámaZ (#13817) üzenetére


LámaZ
addikt

Egyébként, a TomTom-nak jobban kell a pénz, mert androidos alkalmazásuk Európa-térképpel kb. 17 ezer forintért megvehető a Boltban. Kicsit elgondolkodtató, hogy a felhasználók csak 3 csillagra értékelték, míg az ingyenes Sygic 4 csillagot, a Route 66 20 eurós prémium verziója szintén 4 csillagot kapott.
Az off-line navigációra képes NavFree szintén 4-csillagos, a közösségi navigáció élharcosa a waze 4,5 csillagos. (Erről annyi negatívumot tudok, hogy a házszámokkal hadilábon áll.)

Ami meglepett, a Google Térkép alkalmazásának 4,5 csillagos Navigáció funkciója jól használható, házszámokat is ismeri, de sajnos internetes kapcsolatot igényel. Van olyan, hogy a térkép elmentése off-line használatra, de még Budapest esetében sem működik ez.

Annyit még leírok, hogy az ingyenes navik tudtommal mind az OpenStreetMap projekt térképeit használják. Tehát, gyakorlatilag bárki tud írni Androidra navigációs appot, és ha mellé tesz közösségi szolgáltatásokat is, mint tette azt a waze, akkor önjavítóvá válik a dolog.

Legyen minden jó!

(#13819) LámaZ válasza LámaZ (#13818) üzenetére


LámaZ
addikt

Ezt az utolsó két hsz-em kiraktam a nevem alatt elérhető blogba, hogy bármikor élvezhető legyen, és hozzá is lehessen szólni.

Legyen minden jó!

(#13820) sgabor68


sgabor68
csendes tag

Sziasztok!
Felmásoltam a Zozo 2.0.13 verziót a primo gyökér könyvtárába, elindítottam RunPrimo. exe-t, és ezt írja ki: Nem található, futatható primo 2.0! Valakinek van valami ötlete mit rontottam el?
Pedig a primo 2 verzió fut a gépemen, a 9.6.5.245577 verzió.

(#13821) snowdog válasza LámaZ (#13817) üzenetére


snowdog
veterán

Nos, itt sem lesz előrébb az, aki pl. Wince 5.0-át vagy 6.0-át futtató készülékére szeretné beszerezni az iGo legújabb verzióját.

Maradjunk annyiban hogy nem csak a legújabb, hanem egyetlen verzióját sem lehet(ett) kapni. Ugyanis PNA-ra külön sohasem árultak semilyen iGO terméket (egyetlen kivétel a CNS, de ezt most hagyjuk).

Korábban SD-n árultak PDA-ra telepíthető verziókat (nekem ezekből több féle is van). Hogy jelenleg még árulnak-e, azt viszont már nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#13822) snowdog válasza sgabor68 (#13820) üzenetére


snowdog
veterán

Nem ismerem ezt a skint, ezért csak általában tudok válaszolni. A skineknek a programon belül a skin mappában van a helyük, és nem kell őket kicsomagolni. Amennyire tudom a legtöbb skinhez csatolnak kezelési útmutatót, amit illik elolvasni. :)

(#13823) sgabor68 válasza snowdog (#13822) üzenetére


sgabor68
csendes tag

A letöltött és kicsomagolt zozo_skin és utility mappát a Primo gyökérkönyvtárba kell bemásolni.
Ugyan ide kerüljön a RunPrimo.nfrun valamint RunPrimo.exe fájl amit indítófájlként kell megadni.
A program automatikusan telepíti a skint és összes kellékét!!! (nyelvi fájl, kiegészítők....)
Elérhető még a Skin beállítások/Rendszerbeállítások/Skin kellékek telepítése menüpontból.

Mindent így csináltam, el is kezdi kicsomagolni, majd megáll az alábbi hibaüzenettel.

(#13824) DM43 válasza snowdog (#13822) üzenetére


DM43
Topikgazda

Ezt a skint tényleg nem bemásolni kell a helyére, hanem telepítősre csinálta meg ZoZo.

SGabor! Nem mélyültem el nagyon a scriptekben, de nekem úgy tűnik, hogy csak az alábbi két verzió egyike mellé hajlandó települni: 9.6.2.205481, 9.6.2.209584 (lásd version.ini fájl az utility mappában). El tudom képzelni, hogy ha ezt kiegészíted a saját programod adataival, akkor menni fog.

Ha nincs igazam, akkor majd Zozo kijavít.

(#13825) sgabor68 válasza DM43 (#13824) üzenetére


sgabor68
csendes tag

Köszönöm a segítségedet! A verzió nem stimmelt!

(#13826) snowdog válasza DM43 (#13824) üzenetére


snowdog
veterán

Letöltöttem, megnéztem, valóban egy magától települő skin csomagról van szó. Én még hasonlóval nem találkoztam. :)

[ Szerkesztve ]

(#13827) hippo0315


hippo0315
senior tag

Abban kérnék segítséget, hogy miként lehet megoldani azt, hogy legalább 300-500-el a fordulás előtt már mondja a navi hogy fordulni kell, jelezni jelzi képernyön, de szeretném ha mondaná is.

(#13828) Bog válasza LámaZ (#13819) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Jól össze is foglaltad a helyzetet, annyit tennék csupán hozzá, hogy Androidra azért nincs release, mert a statisztikák alapján ezen a platformon a legkönnyebb és a legvirágzóbb a warez. Értsd: attól tartanak, hogy az apk-t torrentezné mindenki orrba-szájba és senki nem venné meg az appot. Ugyanakkor erre lenne megoldás, az ún. in app payment, amit mondjuk az NDrive is csinál, plusz bele lehetne építeni valami online verifikációt is, de ezeket az NNG másképp látja.

És igen, az autós beszállítói piacon van a fókusz, ami mondjuk annyiban kapcsolódik a fentiekhez, hogy sok beépített autós izén is valami herélt Android fut...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#13829) hippo0315 válasza hippo0315 (#13827) üzenetére


hippo0315
senior tag

Megoldva :D

(#13830) aicon


aicon
senior tag

(#13829) hippo0315
ez engem is érdekelne

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#13831) hippo0315 válasza aicon (#13830) üzenetére


hippo0315
senior tag

Viszonylagos az eredmény, TTS hang (Eszter - bár baromi idegesítő), közepes részletességi beállítás és úgy 300 métertől bemondja az infót. Minden más bemondani való beállítása egyéni izlés szerint

Tenyleg nincs más TTS hang csak Eszter?

[ Szerkesztve ]

(#13832) DM43 válasza hippo0315 (#13831) üzenetére


DM43
Topikgazda

Magyar nincs másik :(

(#13833) hippo0315 válasza DM43 (#13832) üzenetére


hippo0315
senior tag

Kár, mert marha idegesítő hogy egy nő dirigál :D

(#13834) TRob1 válasza hippo0315 (#13833) üzenetére


TRob1
veterán

Hát ne hallgass rá!!! Csináld mindig az ellenkezőjét! ;] :D

¤ R'n'R ¤

(#13835) LámaZ válasza Bog (#13828) üzenetére


LámaZ
addikt

Nekem az a gyanúm, hogy az iGónál is kifogtak vmi szellemileg elmaradott marketinges szagértőt. 30-40 dollár már Kelet-Európában sem tétel, és ha sokan lopnák is eleinte, később, az olyan kényelmi szolgáltatásokért, mint műszaki támogatás, automatikus frissítés stb. stb. megvennék. Emellett, a saját POI-k kiadásával, amelyekbe a kereskedők pénzért kerülhetnének bele, rengeteg pénzt lehetne kaszálni. De úgy néz ki, hogy elértek egy szintet, és az elég nekik.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#13836) sbamar


sbamar
csendes tag

Sziasztok!

Az új Zozo skinhez kérnék egy kis segítséget. Ez az öntelepítős dolog nálam nem működött (utólag olvastam, h verzió problémák lehetnek a háttérben, ezt nem ellenőriztem). Hagyományos módon felraktam, és mindent bemásoltam a megfelelő helyre (amit kellett, azt kicsomagoltam).
Működik is, de célba érkezéskor a megszokott szöveg után vmi francia hablagy is elhangzik.
Ezt mi módon tudnám kiiktatni?

Köszi előre is a segítséget!

Amar

(#13837) laszlohu válasza LámaZ (#13835) üzenetére


laszlohu
addikt

Nekem semmi bajom a warez Primoval Androidra.
Már elő kéne rukkolni egy új verzióval,
már vagy fél éve nincs új verzió.

A Navgearhez nem adnak ki frissítést?

vagy a Navon Platinum Explorer alatti Primo is jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#13838) snowdog válasza LámaZ (#13835) üzenetére


snowdog
veterán

Nekem az a gyanúm, hogy az iGónál is kifogtak vmi szellemileg elmaradott marketinges szagértőt. 30-40 dollár már Kelet-Európában sem tétel, és ha sokan lopnák is eleinte, később, az olyan kényelmi szolgáltatásokért, mint műszaki támogatás, automatikus frissítés stb. stb. megvennék.

Az idézet első részével egyetértek, a másodikat határozottan cáfolom. Ugyanis kezdetben a legális verziót használtam, de a frissítés annyira nehézkes, és esetenkét a nem legálishoz képest késői volt, hogy inkább áttértem a kevésbé legális verzióra. A legálisat meg betettem a fiókba. (PDA-hoz kapható SD-n forgalmazott verzióról írtam, csak a félreértések elkerülése végett.)

[ Szerkesztve ]

(#13839) Neurotoxin válasza hippo0315 (#13831) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Kár pedig, hogy Borival sem csináltak TTS-t. Eszter hangja engem is irritál, olyan magyartanárnénis. A 8asban Andreától rázott ki a hideg. Borival jól megvagyok. :)

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#13840) Gabeee75 válasza sbamar (#13836) üzenetére


Gabeee75
csendes tag

Sziasztok!
Ez engem is érdekelne:
"Működik is, de célba érkezéskor a megszokott szöveg után vmi francia hablagy is elhangzik.
Ezt mi módon tudnám kiiktatni?"

Nem mindig, de néha nálam is idegen nyelven is elmondja azt, hogy az útvonal napló elmentve.

Esetleg sys.txt-ben kell valamit módosítani?

(#13841) LámaZ válasza snowdog (#13838) üzenetére


LámaZ
addikt

Én semmiféle warezt nem helyeselek, mert az parazitizmus. Vannak ingyenes megoldások, amelyek gyakran ugyanolyan jók, mint a fizetősek; ha vkinek nincs pénze, akkor azokat kell használni. Az androidos gépeken az appok frissítése automatikus, már ezért megéri sokszor a fizetős változat.

Legyen minden jó!

(#13842) snowdog válasza LámaZ (#13841) üzenetére


snowdog
veterán

Vannak ingyenes megoldások, amelyek gyakran ugyanolyan jók, mint a fizetősek; ha vkinek nincs pénze, akkor azokat kell használni.

Feltételezem nem rám gondoltál, mert írtam hogy megvettem a programokat (akkor nyilván volt rá pénzem is), nem is csak egyszer, hanem az újabb verziókat is, csak az ismertett okok miatt nem azokat használom. :)

Mondjál olyan navigációs programot ami ingyenes, és ugyan olyan jó, mint az iGO. :D

[ Szerkesztve ]

(#13843) LámaZ válasza snowdog (#13842) üzenetére


LámaZ
addikt

Szerintem a waze ugyanolyan jó... lesz. :-)

Úgy, ahogy a Wikipédia lenyomott minden más on-line enciklopédiát*, ugyanúgy az OpenStreetMap-org alá tett ingyenes navik lenyomhatnak minden más navigációs alkalmazást.
Ez amúgy csak a felhasználóktól függ.

Legyen minden jó!

(#13844) TRob1 válasza LámaZ (#13843) üzenetére


TRob1
veterán

Ha "a waze ugyanolyan jó... lesz", akkor majd azt használjuk. De addig is...

¤ R'n'R ¤

(#13845) kirillhun


kirillhun
csendes tag

sziasztok!

lehet azon változtatni,hogy Eszter nagyon primitiven egyszerűen beszél,például csak az út nevek mondja be, a város neveket nem.Van valami sys.txt beirás hogy bőbeszédüm legyen? :))

(#13846) snowdog válasza kirillhun (#13845) üzenetére


snowdog
veterán

Azt nem tudom hogy lehet-e, de hogy értelme nem lenne, az biztos. :D

Most képzeld el amikor amikor a következőket mondaná: "A következő lehetőségnél fordulj jobbra a Hódmezővásárhely Vöröscsillag traktorgyár utcába". És ezt ismételgetné minden sarkon. Hiányozna ez neked? :F

[ Szerkesztve ]

(#13847) aicon válasza snowdog (#13846) üzenetére


aicon
senior tag

Android, gj_ak_arine skin be tudja mondani a település nevét amikor beérkezel a településbe (és csak akkor).

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#13848) snowdog válasza aicon (#13847) üzenetére


snowdog
veterán

Természetesen így már van értelme, de az előző kérésből én nem ezt olvastam ki.

(#13849) aicon válasza snowdog (#13848) üzenetére


aicon
senior tag

Igen, bár a kérdező aláírásából úgy tűnik wince-re kell...azt nem tudom.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#13850) kirillhun válasza snowdog (#13846) üzenetére


kirillhun
csendes tag

nem jól írtam!

Szóval ne csak azt mondja be fordulj az A1 es útra ,hanem fordulj az A1 útra Róma felé.A régebbi 1.1 primom bemondta részletesen és hasznos volt nekem.minél újabb valami annál primitivebb lesz ?hihetetlen :( :U

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.