Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Huawei P8 Lite Mélyvíz csak haladóknak! (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-03-18 13:11:20

LOGOUT.hu

A topik zárva, ezentúl minden Huawei P8 Lite témával ide lehet fordulni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) TarhonyaHUN válasza TarhonyaHUN (#1400) üzenetére


TarhonyaHUN
csendes tag

Na közben volt időm jobban utánaolvasni a fórumon + google..

"Lehet-e a Telekomos verzióban olyan optimalizálás, ami az általános EU-sban nincs? (pl, pontosabb GPS helymeghatározás)?"
Rossz volt a kérdésem, changelogra lennék kíváncsi, ha olyan létezik, de még nem találtam..

"Hívásnál egy furcsa "elektromos" visszhang/recsegés hallatszik a telefon hangszórójából."
Szériahiba. Egyértelmű megoldás nincs.

Jól gondolom, hogy csak Fastboot-os módszerrel lehet felmászásra bírni a függetlent?
Igen.

Többi kérdésemre nem találtam választ. I/N is megtenné..

[ Szerkesztve ]

Hardveraprózva ismerszik meg az ember.

(#1402) zebra405


zebra405
csendes újonc

Szia. Érdekes ez a recsegés,nálam oda vissza kristály tiszta a hang,nincs vele gond. Zajszürése is korrekt,sokat dolgozom zajos környezetben,és mióta ez a p8lite-om van,azóta nem kell ordibálnom, hogy a túloldalon hallják amit mondok. Ha függö telefonra "független" szoftver raksz ugrik a gari. Ezt sajnos tudomásul kell venni. Mikor bubus segedelmével én is duálositottam a telekomos készülékemet,tudomásul vettem. Amit eddig olvastam,talán nincs sok gond ezekkel a készülékekkel

(#1403) bubus66 válasza TarhonyaHUN (#1401) üzenetére


bubus66
nagyúr

A Független csak fastboot módszerrel lehet tehát az vonza mag után a BL nyitást és a "garancia vesztést"

A Recsegés anno volt a P8 Litemnél nekem is de az még az 5.0.1 alatt és a 171 firmware megoldotta.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1404) RAZERXX


RAZERXX
tag

Szép estét! valaki csinált már wierless töltőt p8 litének ?

https://ru.aliexpress.com/item/Qi-Wireless-Charger-with-Receiver-for-Huawei-p8-lite-honor-7-6-plus-5x-y6-Asus/32710108530.html?spm=2114.41010308.4.21.lsLe8N

[ Szerkesztve ]

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#1405) TarhonyaHUN válasza zebra405 (#1402) üzenetére


TarhonyaHUN
csendes tag

zebra405 & bubus66 köszönöm a válaszokat! :R

Úgy döntöttem egyelőre hagyom a mókolást, jobban belekell még ásnom magam az egészbe - időm meg a suli miatt sajnos elég limitáltan áll csak a rendelkezésemre..

Annyit változott Apum telójánál a recsegés, hogy egyszer csinálja, egyszer nem. Tök random az egész..
+ még egy érvágás van az új telónál, míg a Lite-os P8n-nál simán feltudta venni a beszélgetéseket az ACR, addig a "sima" P8-nál a bejövő hangot mégsem tudja... Pedig megbeszélt időpontoknál stb, eléggé leegyszerűsíti az ember dolgát, hogyha vezetés után visszatudja hallgatni...

Azon filózom, hogy visszateszem, az 5ös androidot Apu telójára, de nem találom a Huawei oldalán downgradable verziót.. Gondolom nyitni kéne a bootloadert (ha visszazárom a bootloadert mókolás után, akkor marad a gari?), hogy a régebbit rátudjam tenni. Vagy csak én nem vettem észre és valójában létezik 3 gombos visszatérés? Ha ebben még tudnátok segíteni.. Azt nagyon megköszönném! :R

Hardveraprózva ismerszik meg az ember.

(#1406) bubus66 válasza TarhonyaHUN (#1405) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem marad a garancia a most akkor P8 Vagy P8 Lite?

A P8 Liteben van egy úgy nevezett Rollback csomag amivel vissza lehet állni az 5.0.1-re

(#1404) RAZERXX

Ez nem egészen a "Mélyvízes" topickba való

Itt vannak hozzáértők!!

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1407) Boatesz


Boatesz
tag

Felraktam az android 6-ot, mindenképpen kell neki "factory reset" vagy így is használható. Bár volt egy furcsasága utána pár nappal később , töltés közben kikapcsolt magától a telefon. :(( Lehet összefüggés???

(#1408) bubus66 válasza Boatesz (#1407) üzenetére


bubus66
nagyúr

Többet nem írom le aki nem csinál fr az éljen a bugokkal együtt. Biztos hülyeségből írtuk.....

És akkor nem kell leírogatni, hogy milyen baja van a telefonnak, ha nem az van csinálva amit leírtunk (mivel azok mind tesztelt dolgok)..

Pont főleg úgy hogy 5.xx-ról 6.0-ra vált valaki..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1409) #48613632


#48613632
törölt tag

Ok, most rohadt ideges vagyok, remélem van megoldás. Megjött az akksim kínából, korábban írtam ugye, hogy a régi felpúposodott.
Viszont az akksi hátulján lévő fekete flexkábel matrica vagy mi, csak úgy egyszerűen lemaradt.
Mi a tökömet tudok csinálni?? :O :(((

[ Szerkesztve ]

(#1410) #48613632


#48613632
törölt tag

Összeraktam, végülis működik anélkül a flex nélkül is. Valaki azért megmondhatná, hogy az vajon mi célt szolgál? Néhány videón látszik, néhányon nem. Az érintkező helye viszont megvan. Dupla pólusú.

Más:
Valszeg megvan, miért problémázott a telóm korábban. Én marha, közel 47 éve csináltam utoljára tárhelytisztítást :))

[ Szerkesztve ]

(#1411) gianone válasza #48613632 (#1410) üzenetére


gianone
őstag

1969-ben P8 Lite-tal nyomatni császárság lehetett.

Tuti csináltam volna Woodstockban egy szelfit. :D

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#1412) zebra405 válasza #48613632 (#1409) üzenetére


zebra405
csendes újonc

Nfc antenna mondjuk?

(#1413) #48613632 válasza zebra405 (#1412) üzenetére


#48613632
törölt tag

:C thanks, így már tudom pótolni, de lehet nem is kell, úgyis halott a wifije, szóval melós telefonnak pont elmegy így.

gianone
Gondoltam rá, csak sajna akkor még nem is éltem :DD

szerk:
Hol tudok én olyat venni, mármint NFC antennát??

[ Szerkesztve ]

(#1414) gianone válasza #48613632 (#1413) üzenetére


gianone
őstag

Gyenge kifogás.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#1415) Orionhilles válasza #48613632 (#1413) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Elvileg rá lehet rakni a régiről.

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#1416) #48613632 válasza Orionhilles (#1415) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát ja, én is megpróbáltam, de elég ramaty állapotban került le a régiről, Sajna telibe volt ragasztva, és néhol az akksin maradt a felület. nem is igazán működik. Egyszer valami volt, bejött a Huawei Beam, de aztán semmi :(
Kell szereznem egy új stickert, vagy így marad ...

(#1417) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nekem meg egy érdekes jelenség jött elő. Ha bekapcsolom a bluetooth-ot, akkor nem talál semmit, illetve a telefont sem lehet megtalálni, de ha a wifit is bekapcsolom, akkor rögtön flottul működik a bt. is. Ki látott már ilyet, hogy csak wifivel együtt működik a bt? Remélem csak sw-s hiba lesz.

(#1418) #48613632 válasza Tamás88 (#1417) üzenetére


#48613632
törölt tag

Most gyorsan kipróbáltam, nekem működik hálistennek. Wi-fi nincs bekapcsolva. Akárhogyan is, de elég sok bosszantó, apró hibája van ennek a kis kütyünek. :(

(#1419) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok
van egy elég nagy problémám
Barátnőm P8 lite vissza állítottuk 5.0-ra (rollback feltelepítve majd onnan a B170-es romot raktuk fel ) és amit felrakta a romot szürke csíkos let a kijelző bekapcsolt viszont kép nincs csak szürke csíkos volt ezek után úgy voltam vele hogy a szoftver a rossz vissza raktam a régi B550-es romot viszont ugyan azt csinálja mi lehet a probléma ?
Videó :( :W

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#1420) bubus66 válasza #48613632 (#1418) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szerintem, meg nem nagyon vannak ezek a hibák, különben meg ezek nem a mélyvízes topickba valók..

Itt vannak, tok fólia és egyéb kitárgyalások Köszi.

(#1419) Cry0

Az való színű, hogy szervíz lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1421) Cry0 válasza bubus66 (#1420) üzenetére


Cry0
őstag

és lehet tudni hogy ez mitől jöhetett elő vagy mi a baja ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#1422) bubus66 válasza Cry0 (#1421) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem tudom mitől lehet.

Honnan töltötted le a ROM-ot?

Csináltál factory resetet?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1423) Cry0 válasza bubus66 (#1422) üzenetére


Cry0
őstag

huawei hivatalos oldaláról szedtem le tehát még szar se lehet a rom :/
nem birtam amint felrakta a romot indűt újra a telefon de már ilyen kijelzővel :(

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#1424) bubus66 válasza bubus66 (#1422) üzenetére


bubus66
nagyúr

Kikapcsolod és a Hangerő+ és Bekapcsoló gomb együttes nyomásával, betudsz lépni ha akkor se lesz jó akkor szervíz

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1425) #48613632 válasza bubus66 (#1420) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ez nem szerinted, vagy szerintem kérdése, hanem az, hogy teli van velük a net. Az akksi, a BT és wifi probléma, tipushiba. Nem jön elő minden telón, de aránylag nagy számban fordul elő, sajnos :(
Az akksi csere, meg az NFC antenna pedig szerintem inkább mélyvíz, mint tok, vagy fólia témakör.
De azért köszi az útmutatást :)

(#1426) bubus66 válasza #48613632 (#1425) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szerintem az akksi meg az NFC az nem mélyvíz téma, hanem mehet az ellaposodott Topickba. Föleg nem a szétszerelése. De azért köszönjük.

Érdekes módon legalább 15 olyan P8 Literől tudok itt a környezetbe aminek semmi baja a neten meg mindent meg lehet találni, meg akkor is ha nem igaz..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1427) #48613632 válasza bubus66 (#1426) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ebbe a topikba is írtak wifi, meg BT problémáról, de nem tudom, minek szépíted, senki nem hibáztat ezért. Ez van, én is beletenyereltem sajna.

(#1428) Cry0 válasza Cry0 (#1423) üzenetére


Cry0
őstag

akkor hétfőn küldöm fel a huaweihez :(

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#1429) bubus66 válasza Cry0 (#1428) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#1428) Cry0

Ne a Huaweihez küld, hanem a Telemaxhoz ők javítják.

De előtte fényképezzétek le a készüléket minden oldaláról. És a leírásba pedig írjátok, be, + hogy a készülékről képek készültek.

(#1427) pitepeti71

Nem szépít senki semmit sem de mint mondtam a másik meghalt topi erre való

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1430) Cry0 válasza bubus66 (#1429) üzenetére


Cry0
őstag

mármint igen a telemaxhoz szeretném küldeni rájuk gyanakszom mert nemrég volt alaplapcserén neme nem teljesen dugták bele a kábelt vagy valami

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#1431) Tamás88 válasza #48613632 (#1425) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

A Bt-nál hiba nálam is előjött, de megoldottam azzal, hogy amikor használnom kell, akkor a wifit is bekapcsolom, és akkor tökéletesen működik a bt. Ugyanis wifi nélkül a BT sem működik (de remélem ez csak sw hiba).

(#1432) bubus66 válasza Tamás88 (#1431) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nálam működik külön külön mindegyik (vagy is a lányomnál)

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1433) szemesi69 válasza bubus66 (#1432) üzenetére


szemesi69
addikt

Nálam is jó.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#1434) Mayaone


Mayaone
újonc

Sziasztok!

Én egy problémával fordulnék hozzátok. Ugye adott a készülék egy Huawei P8 Lite Dual simes kártyafüggetlen telefon. A probléma a következő lenne: Amióta frissítettem android 6.0-ra azóta semmilyen értesítést nem kapok meg (twitter és egyéb alkamazások mint pl egy kevésbé imert ún. vlive ami nekem eléggé fontos lenne). Megpróbáltam mindent már, minden alkalmazásnál bekapcsoltam az értesítéseket, a ne zavarj! funkció nincs bekapcsolva, megnéztem az adott appokat azzal is minden rendben van. Ne haragudjatok, hogy a segítségeteket kérem, de már tényleg nem tudok mit beállítani vagy csinálni. Ha esetleg van valakinek tapasztalata vagy esetleg érti mi lehet a probléma nagyon megköszönném ha leírná nekem.
Köszönöm szépen!

(#1435) bubus66 válasza Mayaone (#1434) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia itt is tedd fel, a kérdésed hátha előbb kapsz választ.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1436) Mayaone válasza bubus66 (#1435) üzenetére


Mayaone
újonc

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :)

(#1437) bubus66 válasza Mayaone (#1436) üzenetére


bubus66
nagyúr

Vagy próbáld meg a védett alkalmazások közé tenni.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1438) Tompichu


Tompichu
csendes tag

Valaki irta, hogy azért vannak tele a fórumok hibás telókkal ( minden tipussal ) mert oda az meg, akinek baja van a készülékkel... kb 50-100 emberke.. A többi 324456345324252 meg sem szólal, mert az övé jó. Az enyém is, Bubu66 leirása alapján 6.0 -ra frissitve, és minden kifogástalanul müködik. Szomszéd srác ugyane tipust vette, ajánlásomra, és neki is hibátlan...
Ami kérdésem lenne: Fentebb olvastam a vezetéknélküli töltésről... Létezhet p8lite -hez ez a technika? Attól függetlenül, hogy töltöt már ajánlanak hozzá .. :)

(#1439) #48613632 válasza Tompichu (#1438) üzenetére


#48613632
törölt tag

Miénk is fél évig jó volt. A Tied, vagy a haverodé mikor lett véve?
Ezeken felül, én azt mondom, hogy a vásárlás előtt állókat azért illene figyelmeztetni ilyesmire, persze csak tárgyilagosan.
Sokkal jobb előre szólni, hogy ilyen is van, mint nem szólni, és pár meg ez miatt megszívja.

(#1440) bubus66 válasza #48613632 (#1439) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ki az a pár? (Ja amit tálaltál a neten) A Lányomé több mint 1 éves és és semmi baja nincsen. Nem egy és kettő user csinálta meg 6.0-ra és semmi baja nincs nekik..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1441) Peterking válasza #48613632 (#1439) üzenetére


Peterking
tag

Az enyém is egy éves és hibátlanul működik. Szerintem sem kéne enyire általánosítani. Azért mert nem irkálom tele a topikot azal, hogy az enyém még mindig jó. Szerintem akié jó az nem irkálja ki. De ha ez megnyugtat hidd el sok emberé jól müködik.

[ Szerkesztve ]

(#1442) bubus66 válasza Peterking (#1441) üzenetére


bubus66
nagyúr

Így van mindenből ki lehet fogni egy hibásat.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1443) szemesi69 válasza bubus66 (#1442) üzenetére


szemesi69
addikt

Én például egy s4 minibe nyúltam bele, ami csere utalványos lett.

A P8 LITE még elég friss nálam, de semmi rosszat nem tudok rá mondani, a megvétel napján, az első volt, hogy otán frissítettem 6-ra, utána reset, belakás, azóta is hibátlanul üzemel, mondjuk a sok samu után, nehéz volt meg szokni, de nem bántam meg a vételt.
A meghajlásos témához, annyit fűznék hozzá, nem tudom elképzelni, külső behatás nélkül.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#1444) bubus66 válasza szemesi69 (#1443) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen pont ezért mondták, hogy nem kell általánosítani. Azért mert Ő belefutott egy hibás darabba sajnáljuk, én meg próbáltattam volna kicseréltetni és nem saját magam gányoltam volna össze. De hát nem vagyunk egyformák..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1445) #48613632 válasza bubus66 (#1444) üzenetére


#48613632
törölt tag

Persze, hogy nem. 2 évig mobilokat ájfonokat szereltem, hivataos szervízben, plusz van itthon szerszám is, és a jutub is bejön. ;)
Ezen felül összeraktam, és jól működik. NFC-t meg nem ismertem, mert ájfonban ilyen ficsör nem volt :DDD

De ettől függetlenül, a P8 lite wifi connection acces denied az még mindig tipushiba, csak mert te, vagy a 16 követőd erről még nem hallott ;]

[ Szerkesztve ]

(#1446) bubus66 válasza #48613632 (#1445) üzenetére


bubus66
nagyúr

Csak mert neked ez hiba arról én nem tehetek. Ja és nem 16 követőm van ha nem jóval több hát nem vagyok.

A másik azt, hogy a neten mit írnak az nem nagyon érdekel írni én is tudok. De a Típus hiba nem egy készüléknél szokott fenn állni, hanem sokkal többnél....

Na mindegy legközelebb az ilyennel a másik topickot látogasd meg...Köszike...

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1447) bubus66


bubus66
nagyúr

Ha valakit érdekel az SMS karakter kódolás hibájának elhárítása(a ha már a Huawei válaszra se méltatott) akkor ezt az itt alkalmazás érdemes ki próbálni. Teszteltük működik.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1448) #48613632 válasza bubus66 (#1446) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ja, nyilván nem számít, amit a neten írtak, több tízezren, és világszerte probléma, csak a kis ego-d ne sérüljön.
Szerintem meg a korrekt tájékoztatáshoz ez is hozzátartozik.
Tipushiba bizony, a gyorsan merülő akksikkal egyetemben, max az idejárók közül még kevesen szaladtak bele.
De ez nem változtat a tényeken.
Egyébként sem azért írtam, hogy ezzel lehúzzam a topikot, vagy akár a Huawei eladásokat :B , pusztán megemlítettem.
Ekkora vihart pont Te kavartál körülötte.

De ha ez megnyugtat, én befejeztem :K

(#1449) AMDaZERG_1 válasza #48613632 (#1448) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Erről már régebben is írtam, hogy igen, valós típushiba a BT és WiFi meghibásodás. Átlag nyolc hónap, ami nem azt jelenti, hogy a nyolcadik hónapra mind behal. Remélem az átlagszámítás senkinek sem jelent problémát.
Azonban a gyors akkumerülést nem fognám a készülékre, inkább szoftver hiba (nem Huawei).

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1450) gianone válasza #48613632 (#1448) üzenetére


gianone
őstag

A wifis probléma és a meghajlás is típushiba valóban, ha elhiszi valaki, hanem, de hogy hány %-át érinti a készülékeknek, csak a Huawei tudja. Könnyen lehet, hogy mindkettőtök állítása egyszerre is igaz lehet, azaz nem több a szokásos hibaszázaléknál, felesleges ezen rugózni. A gyors merülés meg egyértelműen szoftveres probléma (volt), amire egyébként anno volt is megoldás, de már rég túl vagyunk rajta. Persze ettől még lehet hibás akksi is, aminek egyébként inkább köze lehet a melegedéshez és a meghajláshoz is.
Amúgy szerintem nem árt ezekről beszélni, de ami nyilvános statisztikát láttam, ott nem teljesít rosszabbul a Huawei a többi gyártónál.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Huawei P8 Lite Mélyvíz csak haladóknak! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.