Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Huawei P8 Lite Mélyvíz csak haladóknak! (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-03-18 13:11:20

LOGOUT.hu

A topik zárva, ezentúl minden Huawei P8 Lite témával ide lehet fordulni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Kovesz82


Kovesz82
tag

szia bubus!
az B585 single simes változat? Az felmegy a B171-re helyi frissítéssel?
Illetve tudnál adni nekem egy linket, amivel telenorosra hogy tudom feltenni a B171-et? Bootloader nyitás, stb stb
Köszönöm

(#1702) R3nts válasza szemesi69 (#1700) üzenetére


R3nts
senior tag

Nem!Semmi az égvilágon! Mondjuk olyan szinten volt új a teló,hogy a boltból kihozott első bekapcsolás után 20 perccel már toltam is fel OTA az 5.0.1-et, aztán rögtön a 6.0-t.Teljesen szűz volt a teló,semmit(!!)sem telepítettem még akkor rá.... azért nem is tudtam alapból nyilatkozni senkinek,milyen volt a P8L-on az 5.0.... mert gyakorlatilag egy percig sem használtam 5.0-val.... ALE-L21C02B589 van azóta is, 2016 júni. 1-es bizt. jav.-al, és és CUSTC02D001-es Custom ROM megjelöléssel.... Memóriakezerlés szerintem teljesen jó,akku üzemideje is - a nagyságához képest - és a nyúzás szintjétől függően ...laggolás sehol....egyelőre (kipp-kopp) WIFI,BT-probléma semmi az égvilágon... Egyedül annyi, hogy hosszabb beszélgetéseknél,amik egy órák,vagy több,hajlamos egyszer csak ,elképesztően sz.r minőségben hallatszani a partner.... ilyenkor újrahívom,és megint jó..... A napokban beáállitottam a virtuális HD hívás opciót,hátha megoldja ezt....egyelőre nincs vele gondom,de lehet placebo

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#1703) bubus66 válasza R3nts (#1702) üzenetére


bubus66
nagyúr

A Vodafonon 5.1.1 volt az utolsó.

2016 júni. 1-es bizt. jav.-al, és és CUSTC02D001-es Custom ROM megjelöléssel tudod mit jelent?

Ha nem akkor nem kell közzé tenni mert még valaki azt hiszi, hogy custom ROM..

Ez mindegyik ROM-ba szerepel. Csak a CUST szám más...

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1704) R3nts válasza bubus66 (#1703) üzenetére


R3nts
senior tag

Rendben,sorry :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#1705) Mkhq


Mkhq
újonc

Sziasztok. Énis csatlakoznék. Szeretnék kérni egy kis segitséget a telefonomhoz. (Huawei P8 Lite Telenor)
Unlockoltam a bootloadert és tenném fel a ALE-L21C432B171-t helyi frissitésnél azt irja hogy error. Valaki tudna segiteni? :R

MkhCsgo

(#1706) gianone


gianone
őstag

Bubus, erre varrjál gombot. B586 dual SIM-es ROM-om volt. Gondoltam, visszaállok B584-re, jobban bejött, főleg akksiban. Letöltöttem német blogról, a saját linkjükről, nem Huaweiéről. Megpróbáltam 3 gombossal SD-ről és belső tárhelyről is. Failed lett. Felnyomtam fastbottal, erre, baszki, B585 lett. Nem balongos, semmi baja, de single SIM. Leellenőriztem, leszedtem még egyszer, és bájtra ugyanaz a két fájl. Tehát nem néztem el a linket.
Most vagy a linkjüket keverték ők össze, vagy nem tudom. Abból a szempontból jobb, hogy így könnyebb gariztatni, és nem használom mostanában a dualt sem. Viszont fel akartam tenni sokkoban rootolt B584-ét, mert kell a tévéhez a giroszkóp.

Most nem tudom, hogy mit kellene csinálni. :D

Nekem nincs szerencsém ezekkel, de most legalább nem én voltam a hülye szerintem. Hogy lehet megnézni egy ROM-ban a buildet telepítés előtt?

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#1707) bubus66 válasza gianone (#1706) üzenetére


bubus66
nagyúr

Hát elég érdekes.. küld át azt a linket megnézem a build prop-ot

Csak úgy ha szét szeded az update.app-ot az extratoral az system.img szét bontod és a build.propba megnézed..

Hát visszateszed a dulos B586 és és Jó lesz szerintem.

(#1705) Mkhq

Légyszíves mutasd, meg, hogy Telenorosra hol van az írva, hogy a Helyi Frissítéssel kell a B171-et feltenni mert én nem találom sehol sem..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1708) gianone válasza bubus66 (#1707) üzenetére


gianone
őstag

Megnéznéd nekem ezt? Elvileg B584-nek kellene lennie. Kösz!

[link]

Az a baj, hogy rootolt ROM csak B584-re megy fel, legalábbis az van a leírásban, és nem kockáztatok, a B586 meg nem is tetszik, tehát nem akarom megtartani. De itt már nem lesznek balongosak telók ha oda-vissza cserélgetek single-t és dual-t? Tudod, az enyém eredetileg telekomos single. Mert akkor felnyomnám inkább B584-et.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#1709) Kovesz82


Kovesz82
tag

szia Bubus!
az B585 single simes változat? Az felmegy a B171-re helyi frissítéssel? Amit lejjebb adtál linket, arról töltöttem le a B585-öt. Az gondolom jó.
Illetve tudnál adni nekem egy linket, amivel telenorosra hogy tudom feltenni a B171-et? Bootloader nyitás, stb stb
Köszönöm

(#1710) bubus66 válasza Kovesz82 (#1709) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen a B585-ös a szingle de kettőt kellett volna csak visszaolvasni a gianone leírta. Igen felmegy a B171 ha nem akkor a B551-et kell feltenni.

B171

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1711) Kovesz82 válasza bubus66 (#1710) üzenetére


Kovesz82
tag

köszönöm, még egy leírást kaphatnék a blogodból vagy az androware-t amivel fel tudom tenni a bootloader nyitástól kezdve telenoros 5.0-ra a B171-et?
Köszönöm

(#1712) bubus66 válasza Kovesz82 (#1711) üzenetére


bubus66
nagyúr

A downgrade leírásba benne van az oldalamon meg megtalálod mert azt ne lehet ide linkelni

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1713) bubus66 válasza gianone (#1708) üzenetére


bubus66
nagyúr

Hát nem B584 hanem B585

[link]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1714) gianone válasza bubus66 (#1713) üzenetére


gianone
őstag

Köszönöm! Hát csesszék meg...

Akkor mindenki nagyon vigyázzon!

[link]

Itt a B584 Huawei Blog-os linkje (azaz az első sor 2. link) nem B584, hanem B585!

Már belaktam lassan, most elment a kedvem.

Szerinted amúgy rámenne a B584 fastboottal vagy nem? :D

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#1715) bubus66 válasza gianone (#1714) üzenetére


bubus66
nagyúr

a B584 igen szerintem rá menne

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1716) gianone válasza bubus66 (#1715) üzenetére


gianone
őstag

Oké, akkor mikor legközelebb rászánom magamat, feltolom, most nincs már sok kedvem :D

Nokia 1610i Huawei Nova

(#1717) bubus66


bubus66
nagyúr

A Bootloader nyitás lekérésénél van egy váltózás, a Leírásban cserélve van.

Ez a változás eddig nem lehetett az EMUI verzióit kiválasztani.

A Legelső ledörgölő listából ki ki kell választani, hogy EMUI 5.0 előtti vagy utáni.

1. Az EMUI5.0 Előtti
2. AZ EMUI5.0

[link]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1718) bubus66


bubus66
nagyúr

[link]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1719) szemesi69 válasza bubus66 (#1718) üzenetére


szemesi69
addikt

B.U.É.K

Xiaomi redmi note 12 pro

(#1720) Zsocy155 válasza bubus66 (#1718) üzenetére


Zsocy155
őstag

Nagyon Boldog Új Éved neked is és minden tagnak!

(#1721) gacsoi válasza bubus66 (#1718) üzenetére


gacsoi
senior tag

B.U.É.K

(#1722) Kovesz82


Kovesz82
tag

Szia! Segítséget szeretnék kérni!
Feltettem a fastbootos módszerrel a telefonra a B171-et (Telenoros volt) és a custom (vendor) mappából szerettem volna feltenni az update.app-ot és azt mondja install fail. Belső tárhelyre van felrakva. Mi a probléma?
Minden szépen felment ahog írtad, balongC50B311 a build szám. Számít valamit hogy a modellszám hi6210sft?

(#1723) bubus66 válasza Kovesz82 (#1722) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen számit

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1724) Kovesz82 válasza bubus66 (#1723) üzenetére


Kovesz82
tag

és ilyenkor mit csináljak?

(#1725) bubus66 válasza Kovesz82 (#1724) üzenetére


bubus66
nagyúr

Leírtam privátba, hogy mit csináljál.. Ha FR csinálsz és előtte másoltad a vendor mappába lévő update.app-ot a dload mappába akkor nem is fogja telepíteni mert az FR törli..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1726) hundeep


hundeep
csendes tag

Haliho! Barátnőm megkért, hogy rakjam rendbe a telojat p8lite telekomos. Tiszta telepítést szeretnék. Jelenleg L21C150B565 van fent es a huawei oldalán c432b565 van,ha jol ertelmeztem csak siman berakom a dload mappaba es mehet is? Bocsánat en jelenleg xiaomiban utazom és szerencsére ott bármit barmikor felrakhatsz :) es ezert az értetlenkedes mèg :) köszönöm

(#1727) gianone válasza hundeep (#1726) üzenetére


gianone
őstag

De már van független C432B585 is (sőt B587 is, bár az lehet, hogy béta). Szóval ha tényleg rendbe akarod tenni, akkor azt teszed fel, mert B565 tuti lefrissít OTA-n legalább B575-re azonnal, és akkor annyi a tiszta telepítésnek. FR előtte-utána, full ROM, és nagy baj nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#1728) hundeep válasza gianone (#1727) üzenetére


hundeep
csendes tag

Akkor nem lesz kocka a teló,ha függetlent rakok a telekomos telora ,ha jol ertem :) esetleg egy linket tudsz adni ?
Amugy a probléma amiert akarok tiszta telepítést az,hogy bluetoothon kapcsolódik hangcucchoz es youtubeon jatszana zenét akkor alig tölt be mindig megall ,hogy puffereljen pedig 360pn a video...

(#1729) gianone válasza hundeep (#1728) üzenetére


gianone
őstag

Nem lesz, sőt, gari is marad. Majd bubus ad B585-öt,nem vagyok otthon. Egyébként nekem is az van, igaz kalandosabb úton. :D

A problémához nem tudok hozzászólni.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#1730) bubus66 válasza hundeep (#1728) üzenetére


bubus66
nagyúr

Itt a B585

P8 Lite ALE-L21C432B585.zip

A Logoutomba le van írva mit mire lehet feltenni

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1731) szimario


szimario
újonc

Sziasztok, tudnátok ajánlani valakit Budapesten (magánszemély, vagy szervíz), ahol rendbe tudják rakni a telefonomat némi készpénzért? Megpróbáltam egy telekomos, single sim-es telóból egy független duál simes telót készíteni. A teló már független, a bootloader unlockolva van, a TWRP recovery 2.8.7 telepítve van, de itt megálltam, mert bekapcsoláskor nem megy tovább a telenoros logónál, hanem lefagy. Azt hittem, egyedül is meg tudom csinálni, de most már elbizonytalanodtam, inkább fizetnék udom, először kellett volna kérdezni, de ez van sajnos. A segítséget előre is köszönöm.

(#1732) bubus66 válasza szimario (#1731) üzenetére


bubus66
nagyúr

A dualosításhot minek kell TWRP? Hol olvastad????

Igen itt jön elő az amikor neki ugrok mint borju az új kapunak, mint, hogy előtte kérdeznek.. Kíváncsi lennék hol olvastad, hogy a P8 Lite dualosításhoz kell TWRP na aakkor ide írom nem kell, és soha nem is kellett..

Átküldöm privátba, hogy hogyan kell meg csinálni

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1733) gianone válasza szimario (#1731) üzenetére


gianone
őstag

Most akkor telekomos vagy telenoros?
Kicsit reggel van nekem, de ehhez szerintem nem is kellett volna twrp.
Gondolom, van mentésed, állítsd vissza gyári ROM-ot meg recoveryt. Egyébként ennél van sokkal újabb official twrp.

Na, majd bubus :D

Egyszerre.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#1734) szimario válasza bubus66 (#1732) üzenetére


szimario
újonc

4-5 blogot olvastam át előtte, mert kb. 8 éve csináltam hasonlót androidos telón. Lehet, hogy nem kellett volna, mert összekeveredhettek a dolgok.

A telefon telekomos, és sajnos nincs biztonsági mentésem, még a build számában sem tudom, mert nem gondoltam, hogy már nem fog elindulni a teló.

[ Szerkesztve ]

(#1735) bubus66 válasza szimario (#1734) üzenetére


bubus66
nagyúr

Na erre vártam, hogy 8 éve csinálok Androidos telefonokat, de az pont nem sikerült

(#1733) gianone

Szia mester mióta kell a dualostáshoz TWRP??? Neked is stock recoveryvel lett megcsinálva

(#1734) szimario
Kell hozzá 5.0.1 ezen belül a B046b build számú firmware ezt csak fastboot módszerrel lehet feltenni.

Utána már lehet telepíteni a pl a B170 azért azt is leírom

Hogy a Páros végű pl C432 046b.052-170 stb dualos
A páratlan végű pl C432 049-131-171 stb single

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1736) bohoc71


bohoc71
aktív tag

BÚÉK mindenkinek! Ma visszakaptam a TMX-ből a telefonom.Alaplapcserés volt,mert nem volt wifi jel. Szeretném megkérdezni,hogy a képek alapján az eredetileg single voda függő telefonom ezután akár független dualos is lehetne? Mondjuk egyenlőre nem akarom mókolni, de jó lenne tudni. Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#1737) szimario válasza bubus66 (#1735) üzenetére


szimario
újonc

Egész pontosan azt írtam, hogy 8 éve csináltam utoljára ilyet. Az egy ZTE Blade volt. Azóta nem volt androidos telóm. Viselem a kritikát szívesen, de elsősorban segítségért és információért írtam.

(#1738) bubus66 válasza szimario (#1737) üzenetére


bubus66
nagyúr

Átküldtem a segítséget privátba...

(#1736) bohoc71

Boldog Új Évet neked is

Hány IMEI van ha kettő akkor dualos ha egy akkor Single.

Függetlennek független és lehetséges, dualos is, anno egabi71 volt így szintén Vodafone-sal elküldte szervizbe, és dualost kapott vissza

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1739) bohoc71 válasza bubus66 (#1738) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Egy imei szám van csak. :O Köszi a segítséget!

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#1740) gianone válasza bubus66 (#1735) üzenetére


gianone
őstag

Én is azt írtam, hogy nem kell, rakja vissza gyárit, csak megjegyeztem, hogy van újabb is.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#1741) bubus66 válasza gianone (#1740) üzenetére


bubus66
nagyúr

Oké utána már néztem.

(#1739) bohoc71

Akkor Single SIM-es de független

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1742) hundeep válasza bubus66 (#1730) üzenetére


hundeep
csendes tag

Köszi a segítséget :)

(#1743) pgemil válasza bohoc71 (#1736) üzenetére


pgemil
aktív tag

Szia?
Hogyan tudom ezt megnézni?
Már nem emlékszem hogyan jutok ide. :(

(#1744) bohoc71 válasza pgemil (#1743) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Hali! A fekete kép :a tárcsázóba beírod *#*#2846579#*#* , majd a 3-as pontra katt, itt a simlock infóra katt. A A másik kép pedig :bögésző-kereső-huawei imei keresés.

[ Szerkesztve ]

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#1745) hundeep válasza bubus66 (#1730) üzenetére


hundeep
csendes tag

Haliho, tegnap kértem egy telekomos telora 585-t felraktam első körben a belső tárhelyre dload mappaba az update.app-ott es fail 4%nal majd SD kártyárol is ,nem tudom számít e de a telefon töltöttség is 50% felett volt nehogy az miatt ne engedje. A teleputes előtt volt wipe cache is es mielott felraktam volna az update csomagot volt wipe data is.
Ötlet? Vagy mit csinaltam rosszul vagy mit nem csináltam?

(#1746) spiercell


spiercell
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis problémám akadt egy p8 lite-al! Néha nem fogadja a hívásokat és telefonálni sem lehet vele, ilyenkor a hívó fél nem hall kisípolást, csak nagy csönd, aztán mintha nem is hívta volna. Amikor a telefonról indítunk hívást, akkor is ugyanez, nem történik semmi. Azután megjavul 2 napra megint, újraindítás általában segít, de van, hogy nem. Látszólag a hálózatot tartja (T-mobile H - és térerőt is jelez). Olyan is van, hogy pár óra múlva bedob pár nem fogadott hívás sms-t.

Valaki tapasztalt hasonlót, vagy tud erre megoldást? Új a telefon, tehát ha azt mondjátok hogy nincs ötlet, akkor megy szervizbe.

Köszi

sp

(#1747) bubus66 válasza hundeep (#1745) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen a Telekomosra nem meg fel e Függetelen ROM mivel a C után lévő szám nem egyezik különben a Telekomosnak van 6.0 C150B565 buildal

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1748) gianone válasza bubus66 (#1747) üzenetére


gianone
őstag

Ezt én néztem el.

Arra akarja feltenni. De Lollipopon még felment,nem?

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#1749) bubus66 válasza gianone (#1748) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szolgáltatósra egyikre sem ment fel a független 6.0 csak a sajátja.

Csak úgy ha előbb fel tette a b171-et

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1750) gianone válasza bubus66 (#1749) üzenetére


gianone
őstag

Oké, régen volt.

Nokia 1610i Huawei Nova

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Huawei P8 Lite Mélyvíz csak haladóknak! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.