Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Huawei P8 Lite Mélyvíz csak haladóknak! (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-03-18 13:11:20

LOGOUT.hu

A topik zárva, ezentúl minden Huawei P8 Lite témával ide lehet fordulni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) mumuss válasza gianone (#397) üzenetére


mumuss
aktív tag

Nekem is félig angol, B551 rom alatt

Mate 10 pro/Note 10

(#402) gianone válasza #86973952 (#400) üzenetére


gianone
őstag

Még nem igazán laktam be, már az lett, ahogy lefrissítette a Guglit. Külső appok még nem voltak.

Mumuss, és a tied magyar ROM?

Ha igen, jöhettél volna előbb. :D

Szerk., neked a bolgárra ment a magyar, érdekes.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#403) bubus66 válasza gianone (#399) üzenetére


bubus66
nagyúr

Tedd fel ezt és akkor teljesen magyar lesz. Ki próbáltam letöröröltem a frissítés, és feltettem ezt nem is akar frissíteni a playben sem

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#404) gianone válasza bubus66 (#403) üzenetére


gianone
őstag

Feltettem, meg is oldódott, köszönöm!

Nokia 1610i Huawei Nova

(#405) bubus66 válasza gianone (#404) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szívesen.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#406) orsacchiotto válasza bubus66 (#393) üzenetére


orsacchiotto
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget,
a privátokat is! :R :R :R
A frissítés sikerült! :DD

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#407) egabi71


egabi71
aktív tag

Sziasztok, na megèrkezett a telo a szervizböl,kivètelessen jó munkát vègeztek a fiúk,nyoma sem látszódik a javitásnak,

(#408) bubus66 válasza egabi71 (#407) üzenetére


bubus66
nagyúr

na az szuper akkor itt a pozitív megerősítés

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#409) gianone


gianone
őstag

Két kérdésem volna, összefüggő témakörben.

1. Van a Beállításokban/Adatforgalom-kezelés/Mobilhálózati beállítások/Mobiladat mindig aktív menüpont. És van egy Beállítások/Fejlesztői lehetőségek/Mobiladat mindig aktív. A kettőt külön kell kezelni, nem kapcsolódik be, ha másik be van. Mi a különbség? Melyik pontosan mi, és ti használjátok? Szerintem az első alapból be volt, a másik nem.

2. Az első kérdés is azért érdekel, mert ahogy szórakoztam Google Alkalmazással és Play Szolgáltatásokkal, észrevettem hogy lezabálta a mobildatámat, pedig wifin is voltam. Most Adatforgalom-kezelésben letiltottam Backup Transportnak a mobildatát. Szinkronizálni azért szeretnék, de wifin ráér. A kérdésem arra utal, ha letiltom neki a mobildatát, akkor szépen pihen, vagy keresni fogja, és meríteni az akksit szerintetek?

Ötlet?

Nokia 1610i Huawei Nova

(#410) egabi71 válasza gianone (#409) üzenetére


egabi71
aktív tag

Szia,a másik topikban ird már meg a Drdobosnak,hogy a 6.0 már nem csinál automatikus wipe t,még ne a belsö memóriámból csináljon biztonsági mentèst,mert annak semmi èrtelme sincs,a telo saját mentöjèt alkalmazza,köszönöm

(#411) gianone válasza egabi71 (#410) üzenetére


gianone
őstag

Done.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#416) bubus66 válasza egabi71 (#410) üzenetére


bubus66
nagyúr

Így van a 6.0 vendor mappa nem csinál fr de fel is kell rakni a singlere mert ma véletlenül csináltam egy wipe/cacahet particion, és elveszett a recovery fel kellett tennem a vendor mappába lévő updtae.app.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#417) bubus66 válasza gianone (#409) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szerintem nem de tedd 2G és az adat kapcslóval állítások nélkül beléphetsz

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#418) gianone válasza bubus66 (#417) üzenetére


gianone
őstag

Ezt nem egészen értem. Melyik kérdésre írod, és mit jelent?

Nokia 1610i Huawei Nova

(#419) Trooper82


Trooper82
senior tag

Tényleg ha már szóba jött a hajlítás. Ha sík felületen van a telefon akkor a felső két saroknál picit döntögethető. Nem okoz gondot, csak olyan érzés mintha nem lenne teljesen szimetrikus. Alsó két saroknál, kijelzovel lefele tökéletesen simul. Nektek is ilyen? :)

(#420) bubus66 válasza gianone (#418) üzenetére


bubus66
nagyúr

2. Az első kérdés is azért érdekel, mert ahogy szórakoztam Google Alkalmazással és Play Szolgáltatásokkal, észrevettem hogy lezabálta a mobildatámat, pedig wifin is voltam. Most Adatforgalom-kezelésben letiltottam Backup Transportnak a mobildatát. Szinkronizálni azért szeretnék, de wifin ráér. A kérdésem arra utal, ha letiltom neki a mobildatát, akkor szépen pihen, vagy keresni fogja, és meríteni az akksit szerintetek?

Bocs rosszul írtam elvoltam fogalalva az oldalammal

Próbáld meg 2G-n használni.. Talán jó lesz

Én lő vagyok bármilyen adat téren oda kell figyelnem a 3G vagy 4G-re is mert itt a határszélen katasztrofális a helyzet sokszor

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#421) Trooper82


Trooper82
senior tag

Szembetűnőbb átlósan. Bal felső jobb also saroknal dolongel, jobb felső bal alsonal nem. Szóval nektek is ilyen? ☺

(#422) bubus66 válasza Trooper82 (#421) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nekem nem ilyen, meg szerintem senkinek sem..Javaslom küld el szervízbe

de legközelebb ne ide írj ilyen problémával légyszíves, hanem ide

Más:
Huawei P8 Lite Frissítési módszerek.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#423) Trooper82 válasza bubus66 (#422) üzenetére


Trooper82
senior tag

Igen, sorry. A második bejegyzés után láttam már, hogy nem a jó fórumban írtam. Nem ide akartam.

(#424) gianone válasza bubus66 (#420) üzenetére


gianone
őstag

Ezekkel a beállításokkal konkrétan 0 %-ot merült egész éjjel. Szóval itthonira jó, meglátjuk, működik-e majd rendesen mobildatán.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#425) orsacchiotto válasza gianone (#409) üzenetére


orsacchiotto
tag

A következő módon használom én és eddig úgy működött, ahogy kell.
Szépen vált, wifi és mobiladat között. Sosem kapcsolom ki a wifit,
ha elmegyek itthonról. Mobiladat szinte alig fogy, természetese nem,
vagy minimálisat netezve, csak a szinkronizációkra használva.

1. Van a Beállításokban/Adatforgalom-kezelés/Mobilhálózati beállítások/Mobiladat mindig aktív menüpont.
Ez bekapcsolva!

2. Beállítások/Fejlesztői lehetőségek/Mobiladat mindig aktív.
Ez kikapcsolva! Különben még wifi mellett is használja az adatforgalmat, ha gyengébb
a wifi jel!

A másik, hogy ez a beállítás, nem véletlenül van a "Fejlesztői lehetőségek" között!

Nem akartam beleszólni a profik dolgába, csak a saját tapasztalataimat írtam le. :K

[ Szerkesztve ]

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#426) gianone válasza orsacchiotto (#425) üzenetére


gianone
őstag

Ez az alapbeállítás, és kérdéseimhez nem igazán tettél hozzá. :S Mi a kettő között a különbség? Erre kíváncsi volnék még mindig.

Amiről te írsz amúgy, arra meg ott van még az agresszív Wi-Fi - mobilhálózat átváltás fejlesztőiben.

Különben meg ez nálam nem igazán tényező jelenleg, mert 100/50-es atomstabil netem van itthon.

Megnéztem részletesen, és valószínűleg újratelepítéskor szívta le az adatot, lehet, nem csatlakoztattam a wifihez a frissítés után,a vendor telepítése előtt. Teljesen mindegy, nekem Gugli ne használja háttérfolyamatokra a mobildatát, még kicsit se, ráér szinkronizálni, mikor wfin van. Beállítgattam az alkalmazásokat is egyénileg, meglátjuk, mihez kezd így. Ha nem jó, még mindig visszacsinálhatom.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#427) orsacchiotto válasza gianone (#426) üzenetére


orsacchiotto
tag

Kizárólag a saját tapasztalatomat és használati módomat
írtam le!

Az agresszív wifi-mobilnet beállítás, nem tudom kinek jó,
én normál használatnál, nem sok értelmét látom.

Ahogy a végén írtam is, a profiknak ez semmit nem jelent.

Az összes gugli szemét, nekem is le van tiltva.

Bocs, hogy beleszóltam. :) :R

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#428) gianone válasza orsacchiotto (#427) üzenetére


gianone
őstag

Nem beleszóltál, csak nem írtál semmit. :( Főleg nem a kérdéseimre. Elmondtad, hogy alapbeállításon használod.
Sok Google alkalmazást nyilván én is tiltok, de itt nem erről van szó. Hanem elsősorban Google Play Szolgáltatásról, illetve azon belül leginkább Backup Transportról. Nem hinném, hogy ezeket letiltottad volna. És ott van még Gmail, Címtár, Térkép, Hangouts, valakinek Billentyűzet, Fordító stb.

Szerintem inkább hagyjuk, mert nem tudunk hozzátenni az alapkérdéshez.

És ne írj ennyi felkiáltójelet nekem, nem tudom eldönteni, hogy félsz vagy haragszol, azért kiabálsz. :))

.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#429) #86973952 válasza gianone (#424) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem keresi, nálam is ki van lőve mobildatán elég sok minden. Nem szinkronizál olyankor.

Szerk.:
Illetve Swype -ot használok, azon meg alapból kilövöm. Sajnos egy idő után néha belassul. Letiltott nettel viszont nincs ilyen.

Azt akarom majd kipróbálni, hogy a Google Play -t, mint rendszer-alkalmazást lehet -e Robottal időzítettre tenni. Az nem baj, ha frissít, de ne önkényesen tegye. ÉS ne akkor, amikor eleve használom, pl. videót nézek..

[ Szerkesztve ]

(#430) gianone válasza #86973952 (#429) üzenetére


gianone
őstag

Kösz a választ, ez a lényeg. :)

Nekem Swiftkey-m van. :)

Nokia 1610i Huawei Nova

(#431) #86973952 válasza gianone (#430) üzenetére


#86973952
törölt tag

Swift sajnos hamarabb belassul, nettől függetlenül. Én megvettem a Swypeot, megérte.

Sokszor, ha lassulás, vagy nagy adatvesztés van, érdemes ránézni a billentyűzetekre is

[ Szerkesztve ]

(#432) gianone válasza #86973952 (#431) üzenetére


gianone
őstag

Aha, nekem még nem tűnt fel, de majd különösen figyelek rá. :)

Nokia 1610i Huawei Nova

(#433) orsacchiotto válasza gianone (#428) üzenetére


orsacchiotto
tag

Kizárólag a gmailt használom, ott is csak a leveleket engedem szinkronizálni.

Egyebek tiltva.

Nem félek, nem haragszom. Egy felkiáltó jel volt, a legelső mondatomban. :)

Igazad van, ne offoljunk tovább. Szép napot.

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#434) bubus66


bubus66
nagyúr

Csináltam egy frissítési leírást légyszíves olvassátok el és írjátok meg ha ki kell egésziteni

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#435) #86973952 válasza bubus66 (#434) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem korrekt.

(#436) bubus66 válasza #86973952 (#435) üzenetére


bubus66
nagyúr

Köszönöm ha valami hiányzik belőle akkor szólj vagy esetleg még én kihagytam volna belőle.

Szerinted a vendor mappa updateje mit tartalmaz maradjon a végen vagy tegyen az elejére?

Oké rendben van köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#437) #86973952 válasza bubus66 (#436) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem lényegtelen, mert sok minden lehet benne. Vagy csak annyi elég, hogy kiegészítéseket és javításokat tartalmazhat. Én a végére tenném.

(#438) Kovesz82


Kovesz82
tag

Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám lenne, hogy 1%-ra ugrik a firmware frissítés és rögtön kiírja hogy UPDATE FAIL! alul egy lehetőség az újraindításra és minden a régi marad. Telefon elindul, gond nincs.
TELENOR-os P8 Lite.
Felmásolom az SD kártya gyökér könyvtárába a dload mappába az UPDATE.APP állományt a huawei.hu oldalról. Singe SIM verziót.
Mi lehet a gond? hogy tudnám feltenni? Honnan tudom, hogy SINGLE vagy DUAL SIM-es?
BUILD SZÁM: ALE-L21C128B130
Bootlogo HUAWEI-es, de alapból volt rajta egy pár TELENOR-os alkalmazás telepítve. Nem tudom utólag telepítették-e vagy sem. Nem rémlik hogy be kellett volna állítani valamit is a telefonon. Első indulásra elindult, PIN kód és kész volt. Semmi első indulásos beállítás.
Próbáltam úgy is hogy tök üres az SD kártya, csak az update és a vendor van rajta. 8 gigás kártya (Class 4-es, nem tudom számít-e valamit... már nem tudok mire gondolni... )
Köszönöm
Jah beállítások - frissítő - menü - helyi frissítéssel frissítettem, azaz próbáltam volna...

(#439) bubus66 válasza Kovesz82 (#438) üzenetére


bubus66
nagyúr

Különben nem kettő update.app van benne ha nem 3.

a 2.6 Gb-os update.app-t kellene először fel tenni mondjuk esetleg egy Factoryt is meg lehetne próbálni..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#440) Kovesz82 válasza bubus66 (#439) üzenetére


Kovesz82
tag

Úgy értettem hogy 2 van a 6.0-hoz. A harmadik az a visszaállító 5.0ra nem? Jól értelmeztem?

(#441) bubus66 válasza Kovesz82 (#440) üzenetére


bubus66
nagyúr

De igen jól értelmezed.. De akkor is 3 update.app van és nem kettő te azt nem írtad, hogy a 6.0-hoz.

Na mindegy a FR és utána próbáld meg a Helyi Frissítésből.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#442) bubus66 válasza Kovesz82 (#440) üzenetére


bubus66
nagyúr

A Telefonnal formáztasd meg az SD kártyát. Akkor vedd ki az SD és a belső tárhelyről próbáld meg

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#443) egabi71 válasza Kovesz82 (#438) üzenetére


egabi71
aktív tag

Szia,a class4 memokártya lassú a telonak,ha van tegyèl bele cl 10 t vagy ahogy Bubbus írta belsö tárhelyröl

[ Szerkesztve ]

(#444) Tomikaa. válasza egabi71 (#443) üzenetére


Tomikaa.
tag

Én Class 4-es kártyáról sikeresen felraktam a 6.0-t a 3 gombos módszerrel (dual SIM-es).

(#445) egabi71 válasza Tomikaa. (#444) üzenetére


egabi71
aktív tag

Amikor beletettem a cl 4 kártyát,egyböl ki írta,hogy lassú,biztonsági mentèst nem is csinál rá,itt áll a szekrényben a 64 gigás kártya

[ Szerkesztve ]

(#446) Kovesz82 válasza bubus66 (#442) üzenetére


Kovesz82
tag

nem nyert! FR volt, telefonnal való SD kártya teljes törlés volt. SD kártyáról való update is és telefonról való update is volt. ugyan az az eredmény.
valami tanács?

(#447) egabi71 válasza Kovesz82 (#446) üzenetére


egabi71
aktív tag

Hova valósi vagy,hátha a fórum társak közül valaki segítene neked

(#448) bubus66 válasza Kovesz82 (#446) üzenetére


bubus66
nagyúr

Akkor bootloader nyitás fel a 171-es és mehet a 6.0.

Akkor valószínű, hogy erre a buildra nem megy fel.

De ha gondolod holnap rá nézhetek. Keres meg és megbeszéljük..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#449) bubus66 válasza #86973952 (#437) üzenetére


bubus66
nagyúr

[link]

Kiegészítettem ezzel jó lesz?

Ha pedig nincs SD kártyád akkor:

dload/update.app --> Belsőtárhely/dload/update.app
vendor/update.app --> Belsőtárhely/dload/update.app

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#450) egabi71 válasza bubus66 (#449) üzenetére


egabi71
aktív tag

Valoszinüleg így már èrthetö lesz

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Huawei P8 Lite Mélyvíz csak haladóknak! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.