Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Huawei P8 Lite Mélyvíz csak haladóknak! (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-03-18 13:11:20

LOGOUT.hu

A topik zárva, ezentúl minden Huawei P8 Lite témával ide lehet fordulni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) bubus66 válasza egabi71 (#450) üzenetére


bubus66
nagyúr

Köszi legalább is remélem az Androidnak át küldtem utólagos engedelmeddel, hogy tegye be a Téma Összefoglalóba

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#452) Rush77


Rush77
aktív tag

Hááát sikerült belefutnom egy érdekes hibába tegnap elött.
Annyira lelassult a telefon, hogy konkrétan darabos volt minden görgetés. Gondolok arra, hogy pl üzenetek között lapozgattam és konkrétan ahogy húztam elég komoly szaggatás volt pedig nem futott semmi (elvileg). lezárás és feloldás után jó volt aztán megint lezártam és miután feloldottam megint előjött.
Ahhoz tudnám hasonlítani mintha folyamatosan újratöltötte volna a tartalmakat de mindent, az üzenetek csak kiragadott példa volt.
Tette mindezt 1 napos up time-al.
Újraindítottam aztán azóta semmi.
Nem tudom mi ragadt be ennyire de látszólag nem futott semmi érdemleges.
Amúgy ez után a hiba után elkezdte zabbantani az akkut. Frissítés után nem volt gondom de most meg mióta ez történt este simán megeszik 35-40%-ot.
Ma alig használtam és 40%-on vagyok
(Android rendszer 49%, Kijelző 14%).
Holnap megejtek egy FR-t aztán meglátom.

(#453) bubus66


bubus66
nagyúr

Na akkor a garancia tisztába tétele.

[link]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#454) gianone válasza bubus66 (#453) üzenetére


gianone
őstag

Szerintem ez megint inkább csak kavarás, mint tisztába tétel. Miért nem azt válaszolja, hogy fel tudod tenni, de elveszted a garit. Beszél itt függetlenítésről, mikor nem azt kérdezted, és ráadásul fel is megy.

A másik a bootloader nyitása. Nem értek hozzá, amikor rákerestem, mindenhol azt találtam régi topikokban, hogy azt nem lehet szolgáltatós telefonokon, csak függetlennek, és onnantól meg nyilván tiltott topik. Ma meg már Huawei küld kódot. Ha meg lehet szolgáltatósnak is nyitni, akko mi van a garival. Gondolom, arra is ilyen kacifántos választ adnak, mert nyilván nem akarják, hogy az emberek nyitogassák a bootloadert. Viszont nem meri leírni, hogy ugrik a gari - ahogy az előbb neked se -, mert ez bíróságon rohadtul nem állna ám meg, de azt próbálja éreztetni.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#455) bubus66 válasza gianone (#454) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mindegy a legtisztább az, ha szolgáltatósra nem rakja fel az akinek kell a garancia..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#456) gianone válasza bubus66 (#455) üzenetére


gianone
őstag

Ez így igaz, abból nem lehet baj.

Viszont itt a kulcsmondat amúgy ez:

"A garancia akkor vész el, ha telefonod kifüggetlenítését nem a szolgáltatód végzi."

A többi rizsa.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#457) bubus66 válasza gianone (#456) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen de abból sok minden kijöhet.

Tudom különben sok alapja nincs neki de mint ahogy írtam a szolgáltatósra csak olyan tegye fel akit nem érdekel a garancia vagy vissza is tud esetleg állni a eredetire. (mint pl te)

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#458) gianone válasza bubus66 (#457) üzenetére


gianone
őstag

Persze, tök igazad van, csak bosszantó ez a magyaros mellébeszélés.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#459) Tomikaa. válasza gianone (#454) üzenetére


Tomikaa.
tag

Anno Y300-nál a szolgáltatós bootloaderét is ki lehetett nyitni és szabadon lehetett mókolni, de ettől nem lett független és a gari ugrott.

(#460) bubus66 válasza gianone (#458) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen de csak azért kértem le mert a másik topickba kb 1 hétig ez volt a Téma azért valamennyire rövidre zárja és döntsön mindenki maga (ami sokaknak úgysem fog sikerülni). Tudom írtak már nekem ettől mondjuk nagyobb hülyeséget is.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#461) DrDobos válasza gianone (#454) üzenetére


DrDobos
őstag

Anno egy sony xperia l telefonom volt, szolgaltatos. Na annak(igy a sonyknak ha jol tudom mindnek) nem lehet bl-t nyitni, csak ha független :) de ez mas telefonokon pl huawei mas, mert itt ugye lehet szolgáltatoson is nyitni..

Samsung Galaxy A55 5G

(#462) #86973952 válasza DrDobos (#461) üzenetére


#86973952
törölt tag

Sony -nál most is így van, de nála lehet így is mókolni. Nem kell nyitott bl. Csak korlátozottan, pl. kernelt sem lehet cserélni.

(#463) bubus66


bubus66
nagyúr

C128B130 Ez a Telenoros ROM az információm szerint csak úgy meg fel a 6.0 ha előtte a B171-es ROM a Fastboot módszerrel fel van téve.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#464) Zsocy155 válasza bubus66 (#463) üzenetére


Zsocy155
őstag

Továbbítom.

(#465) bubus66 válasza Zsocy155 (#464) üzenetére


bubus66
nagyúr

Köszönöm. :R

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#466) gianone


gianone
őstag

Nálam most frissült a Biztonsági mentés Gugli Playből. Úgy látszik, sikerült kijavítani a a 7-es verzió problémáját 6.0-val. Helyes. :)

Nokia 1610i Huawei Nova

(#467) bubus66 válasza gianone (#466) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nálam is most frissül, és jó, műtődik.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#468) gianone


gianone
őstag

Ezt írták Facebookon üzenetben:

Tájékoztatunk, hogy a Beállítások-Adatfrogalom kezelés-Mobilhálózati beállítások-Mobiladat mindig aktív menüpont a különféle applikációk értesítéseinek jelzéséhez szükséges, amikor a telefon alvó üzemmódban van. Sajnos, arról nincs információnk, hogy egy-egy fejlesztői funkció mit takar, azokról az alábbi linken tudsz tájékozódni https://developers.google.com/ Megértésedet köszönjük és további kellemes délutánt kívánunk!

Próbálgatom, először nem állt össze a kép, de azt hiszem, újraindítás kell hozzá, hogy átálljon. Lite-on látom a különbséget 4G-n.

Gmail-t még próbálgatom.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#469) gianone


gianone
őstag

Gmailen ugyanez, csak azért nem vágtam egyből, mert addig tiltogattam Gugli alkalmazásait, amíg nem jöttek mobildatán a push mailek. :D

Fejlesztői cuccnak meg ehhez nincs köze, az wifi alatt tartja ébren - ahogy írja is - a váltáshoz.. Annak sok értelmét nem látom, mert van wifi+.

Na, legalább ha lassan is, de megértettem, mi micsoda.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#470) bubus66 válasza gianone (#469) üzenetére


bubus66
nagyúr

Na legalább valami hasznod is volt, ha már megkérdezted..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#471) gianone válasza bubus66 (#470) üzenetére


gianone
őstag

Aha. :D

Nokia 1610i Huawei Nova

(#472) pctomi90


pctomi90
csendes tag

Sziastzok,

Leakartam kérni az unlock kódot a telefonomhoz de a következő hiba üzenetet kapom a weboldalon:
"The Huawei ID used to apply for the unlock code has not been used on the device for more than 14 days."

Mi lehet a probléma?
Köszi.

Dell XPS702/Dell U2212HM/Huawei P8 Lite/LG42LM620S/Logitech Z906/SJ4000+

(#473) bubus66 válasza pctomi90 (#472) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az, hogy 6 hónapon belül kértél már le kettőt, vagy van amelyik szolgáltatósnál ezt írja ki. Ha nem meg akkor holnap lekérem neked.

Küld át privátba ami kell hozzá

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#474) gianone válasza bubus66 (#473) üzenetére


gianone
őstag

Nekem is ezt csinálta telekomosra, aztán egyszer csak megengedte. Érdemes próbálkozni is.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#475) bubus66 válasza gianone (#474) üzenetére


bubus66
nagyúr

Feltetted a lengyel ROM-ot?

Tegnap írtam a Huaweinek a karakter kódolás miatt de még válaszra se méltattak.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#476) gianone válasza bubus66 (#475) üzenetére


gianone
őstag

Nem, ilyen perverz nem vagyok. Végre fent a magyar tiszta telepítéssel. Minden megy, kop-kop. Nem is írok sms-t, de elvileg a 7 bites tömörítés kikapcsolásával jó, nem?

Nokia 1610i Huawei Nova

(#477) bubus66 válasza gianone (#476) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen a 7bites kikapcsolással jó csak azzal meg az a baj, hogy 1 smst 3-4 be küld el.

Mondjuk akkor is nonszesz, hogy egy ilyen piszlicsáré dolgot nem képesek javítani, ahogy kiveszem egyre jobban kezednek lesz@rni bennünket felhasználókat. Mert én úgy gondolom, ha benne van akkor működjön, ha meg valami oknál fogna nem működik akkor vegyi ki belőle.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#478) gianone válasza bubus66 (#477) üzenetére


gianone
őstag

Aha, jogos, én nem írok sms-t, azért nem láttam. Elvileg B560-ban csináltak valamit vele.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#479) bubus66 válasza gianone (#478) üzenetére


bubus66
nagyúr

Meg nézem most vissza megyek dualra és akkor felteszem a 560-at Aztán a RollBack-el vissza lehet tenni a magyar B550-et

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#480) Ádám László


Ádám László
újonc

Hello!
Új vagyok itt még és csak egy kérdésem lenne.
1) Lesz-e huawei p9 lite teszt?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#481) bubus66 válasza Ádám László (#480) üzenetére


bubus66
nagyúr

Itt biztos, hogy nem lesz max a mobilarénán talán

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#482) bubus66 válasza gianone (#478) üzenetére


bubus66
nagyúr

Na most teszem fel a lengyel ROM-ot kíváncsi vagyok mit mahináltak benne

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#483) gianone válasza bubus66 (#482) üzenetére


gianone
őstag

Oksa. :)

Nokia 1610i Huawei Nova

(#484) bubus66 válasza bubus66 (#482) üzenetére


bubus66
nagyúr

Na fel tettem az 560-as lengyel ROM-ot

A 7bites karakter kódlással semmit nem csináltak ugyan az. meg mindene mint az 550-nek..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#485) bubus66 válasza bubus66 (#484) üzenetére


bubus66
nagyúr

[link]

A Poland ROM semmi változás nincs benne legalább is én nem találtam benne.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#486) gianone válasza bubus66 (#485) üzenetére


gianone
őstag

Sms nem javult meg? És betűduplázást csinálták meg még elvben. A logban szereplő többi változás már B550-ben is benne volt.

Lengyelország elég nagy. Nekik megcsinálták és ezért csúszott picit, nálunk simán kidobták szarul. Legalábbis erre tippelek. Mindkét hiba a hülye karaktereink miatt lehet, nekik is vannak.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#487) bubus66 válasza gianone (#486) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nekem nem volt betű duplázás

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#488) gianone válasza bubus66 (#487) üzenetére


gianone
őstag

Én se nagyon vettem észre Swiftkey-n.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#489) bubus66 válasza gianone (#488) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én mind kettött használtam a swipet meg a googlet is de egyiknél se volt duplázás

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#490) #86973952


#86973952
törölt tag

Próbálkozott már valaki szolgáltatós telefon dualosítása után visszaállítani singlere? HA igen működött rendesen?

Ami nekünk itthon van az dual, de lehet beszerzünk még egyet. Cégesnek. Arra viszont kellene a dual mód. Bár lehet várok a P9 Litera, hogy azt majd mennyiért dobálják. Mondjuk saccolni lehet, mert kint már beárazták. Pl. Holland Voda.

[ Szerkesztve ]

(#491) gianone válasza #86973952 (#490) üzenetére


gianone
őstag

Emlékeim szerint bubus igen.

Ha jól látom, ez a havidíja kint a csomaggal.

Viszont a 3GB RAM-os verzió.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#492) #86973952 válasza gianone (#491) üzenetére


#86973952
törölt tag

3 gigás. Csak az arányítás miatt érdekes, mert mások a csomagok, meg a járulékos költségek.

[ Szerkesztve ]

(#493) egabi71 válasza #86973952 (#490) üzenetére


egabi71
aktív tag

Bubbus megcsinálta,ès rendben müködött oda vissza

(#494) #86973952 válasza egabi71 (#493) üzenetére


#86973952
törölt tag

Köszi.

Akkor megvárom még a 9 -et. HA működik ez nála is, akkor az ára miatt. HA nem, akkor meg lenyomja ennek az árát.

[ Szerkesztve ]

(#495) bubus66 válasza #86973952 (#490) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen én megcsináltam a 6.0-ról is vissza lehet tenni singlere csak a RollBack kell hozzá még.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#496) #86973952 válasza bubus66 (#495) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szuper, köszi.

(#497) bubus66 válasza #86973952 (#496) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én is a P9 Lite várom a Telekom kínálatba igaz mire tudok rendelni addigra biztos, hogy lesz már.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#498) gianone válasza bubus66 (#497) üzenetére


gianone
őstag

Ha vízálló volna és 3 GB-os, lecserélném én is azonnal. De mivel az első biztosan nem és a 2. sem valószínű, majd valamelyik nagyobb csomagra okosban.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#499) bubus66 válasza gianone (#498) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én váltok majd nagyobb csomagot a 14900 FT-osra majd.. Aztán elhagyom a P8 Lite-t szerintem sokak örömére.. Csak akkor leszek majd kíváncsi a köpő legyek mit fognak csinálni követnek....

(#500) porterocka

Azt nem tudták megmondani a Telekomnál, hogy mikor lesz. Most kérdeztem tőlük..

Szerintem a dualos is jó árban lesz

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#500) #86973952 válasza bubus66 (#497) üzenetére


#86973952
törölt tag

Telekomnál ebben a hónapban lesz. Sanszos, hogy a következő árlistával érkezik.

Én még megváron lehet -e majd dualosítani.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Huawei P8 Lite Mélyvíz csak haladóknak! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.