Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Huawei P8 Lite Mélyvíz csak haladóknak! (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-03-18 13:11:20

LOGOUT.hu

A topik zárva, ezentúl minden Huawei P8 Lite témával ide lehet fordulni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) bubus66 válasza bubus66 (#749) üzenetére


bubus66
nagyúr

bigahu

De segítek, ha kell..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#752) bubus66


bubus66
nagyúr

Na akkor a nagy TWRP a mai nap is adott feladatott (sikerült megoldani) egész délelőttre oly mértekben, sz@r, hogy az első alkalommal a fastboot helyett is a TWRP tolakodott be. De levertük mint a bélyeget, és elküldtem legelni az örök vadászmezökre a TWRP.. Lehet mellette érvelni de egy hatalmas nagy trágya halmaz az egész.. Itt az ellene való érvelés. Ja és ha nincs a B551-ben a Roolback akkor valószínű a nagy TWRP küldök volna bennünket az örök vadászmezőkre, de hála isten, ez nekünk sikerült a TWRP-val szemeben..

Úgy gondolom, hogy ez aktuális ide..

Sziasztok,megkèrnèk mindenkit,hogy ne irjatok privátot twrp ès root ügyben,mert nem tudok segíteni.ha valakinek van az segítsen azoknak akiknek kell,minden tèren,köszönöm

Így van. Annyival kiegészítem, hogy aki felteszi annak ellenére, hogy mi nem javasoljuk akkor ahhoz menjen segítségért aki ajánlotta neki.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#753) DessertFox válasza bubus66 (#752) üzenetére


DessertFox
aktív tag

Én voltam az elkövető balfácán. Okuljatok: spanyol romot tettem fel, root, TWRP. És egy egész délelőtt kellett ahhoz hogy újra normális legyen a telefon. Itt köszönöm meg Bubusnak az önzetlen segítségét.
Csak tanácsolni tudom: TWRP - től óvakodni, mint a tűztől. Mondhat bárki bármit, tanuljunk más kárából.

(#754) bubus66 válasza DessertFox (#753) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen mondjuk nem gondoltam volna, hogy elsőre sikerül de ezt most már én is tudom, hogy egyből mehet a 6.0

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#755) egabi71 válasza DessertFox (#753) üzenetére


egabi71
aktív tag

De Te legalább bevállalod,hogy elbasztad.Hiába óvunk mindenkit annak a szarnak a használatáttol,de legalább müködik,hála a mesternek

[ Szerkesztve ]

(#756) bubus66 válasza egabi71 (#755) üzenetére


bubus66
nagyúr

Meg az usernek köszönet, a közreműködésért nélküle nem lett volna siker.

Így van Ő legalább elismerte..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#757) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Sziasztok!

Szeretném a következő BN számú Független P8 Lite -om 6.x re frissíteni, és kérnék szépen linket a file-hoz:

Build Number: ALE-L21C636B150

Köszönöm előre!

Üdv
M

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#758) DessertFox válasza bubus66 (#756) üzenetére


DessertFox
aktív tag

Hihi, ez jó. Még a végén te köszönöd meg hogy segíthettél helyre tenni az elbaltázott telefonomat :R
Egyébként meg pont az én példám mutatja: okoskodok, romoltam már ezret, megy ez nekem... aztán még se. És ha nincsen itt segítőkész ember akkor most csak néznék a nagy tudománnyommal. Szóval inkább higyjünk azoknkak akik ezt jobban tudják.
Ahogy apám szokta mondani: Ne azzal büszkélkedj hogy milyen ügyesen lemostad a kutyaszart a cipődről, mert okos ember nem lép kutyaszarba ! :DD

(#759) bubus66 válasza CocooN-z (#757) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ez egy pakisztáni ROM csak azt nem tudom kiforgalmazza ezeket készülékeket ja minőségű sarki GSM garanciával..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#760) #86973952 válasza bubus66 (#759) üzenetére


#86973952
törölt tag

Volt az oroszoknál is. Meg franc se tudja hol erőlködtek még ki ilyen buildet. Pl. szolgáltató.

Az a kérdés honnan van a telefon és a "C" betű után mi van neki. C432 az EU független ROM -ok, de néhány szolgáltató is használja. Meg szolgáltatós EU ROM -nál szokott lenni más jelzés is, pl. C40, C02, C109, C150...stb.

[ Szerkesztve ]

(#761) bubus66 válasza #86973952 (#760) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ha az emlékeim nem csalnak akkor felmegy rá ( mintha már csináltam volna) a Magyar B170-es és arról már mehet a 6.0. Persze ehhez nyitni kell a BL stb. Inkább ne legyen szolgáltatós mert e Telnorosra se lehet a 6.0 feltenni.

Itt van a hozzá való 6.0

HUAWEI P8 Lite Firmware (ALE-L21, Android 6.0, EMUI 4.0, C636B540)

Mondjuk 150-es véletlen sincs közötte.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#762) gianone válasza bubus66 (#761) üzenetére


gianone
őstag

Mianmari. :D

Nokia 1610i Huawei Nova

(#763) #86973952 válasza bubus66 (#761) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mert itt van. :D

Az 530 -as 6 -os droiddal. De ugye itt C10 van.

(#764) bubus66 válasza #86973952 (#763) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen azt Tudom de a 636-os az Ázsiai

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#765) CocooN-z válasza bubus66 (#761) üzenetére


CocooN-z
őstag

Konkrétan sikerült egy használható telefonná varázsolni! :)
Nagyon köszönöm!

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#766) bubus66 válasza CocooN-z (#765) üzenetére


bubus66
nagyúr

örülök de mivel, minek, hogyan stb???? Nekem is sikerül működővé varázsolni ma kettőt.

1 az egyiket megint TWRP-ről a másikaik pedig egy Telenorosra tettem fel 6.0

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#767) CocooN-z válasza bubus66 (#766) üzenetére


CocooN-z
őstag

Szóval igen, ez amit vettem még karácsony környékén, egy sarki bolti GSM -es től van, USA adatpterrel, tehát nem is a sajátját használom :) Azóta hogy megvan, nem jött ki rá frissítés, ez pedig hiányzott 5 évnyi iOS -t követően, de muszáj volt már a csere (kb használhatatlan lett az i5-m). Eleinte nagyon bejött, lett is belerakva egy 64 GB os SD, majd ahogy belaktam, nagyon lelassult. Android ugye sajnos sebezhetőbb mint más, ezért aktív Virus és Malware ellen is van rajta app. Néztem teszteket, hogy segíthet a 6.0 és valóban segített.

Amit nem értek még mindig, és hátha Ti tudjátok a választ..... MIÉRT NEM KÉPES MIND a 8 CPU működni?
Intel App al (Intel Mobile Performance Viewer) tesztelem, és semmi nem képes kiugrasztani őket a Stand By mode-ból... .ergo "csak" 4 magosként üzemel... felőlem aztán zabálhatja az akkut....csak működjenek. Ez még mindig tart akármit is állítok a power management ben, akármilyen load ú appot kap... semmi.

Szóval a fent leírt Build Numberre amit kaptam link tökéletesen felment. Kicsomagoltam a dload mappába, majd az EMUI Updater \ Local update -t (nem a CALL ból a sok *#*#*# al) indítva, végigment...kb 30 perc volt az update.

Sokkal stabilabb, reakció idő is jobb lett, és nem hal le, mintha jobb lenne a multi tasking. Persze érezhető, hogy sok sok sok app alatt döcög, meg a videó lejátszás is de akkor is respect, mert előtte katasztrófa volt.

:R :R :R

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#768) bubus66 válasza CocooN-z (#767) üzenetére


bubus66
nagyúr

De működik mind a 8 ha szükség van rá a nálam se megy a laptopon mindegyik mag ha csak ide írok minek is menne??? Különben meg nem kell elszállni az iostól mert volt (van is) érdekes módom a lányom 6 hónap után vissza tért az androidra és semmi gondja nincs neki vele.. Mondjuk annak semmi köze, hogy 64 gb káryta van benne attól biztos, hogy nem lassul le. Nekem vannak ismerőseim aki 64 Gb C10 használják és semmi probléma vele.

Meg ezek az összehasonlítós hsz nagyon tetszenek isten bizony az oldalamon csinálok egy ilyet (egabi71 mi a véleményed róla?). Főleg mikor két különböző platformot hasonlítanak össze.

Én meg még olyat nem halottam, hogy linux alapon bármilyen vírus lenne, de lehet, hogy én vagyok tájékozatlan, használtam Linuxot és soha nem volt vírusirtó rajta, és soha egyetlen egy vírust nem kaptam..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#769) gianone válasza bubus66 (#768) üzenetére


gianone
őstag

Egyikhez sem értek, de 5 év alatt nekem sem volt vírusom droidon.Kop-kop. Okosok megmondták, az ismeretlen források legyen kinyomva, ha nem telepítek, oszt csókolom. Amúgy olyat sem ismerek, akinek volt. Szóval szerintem nagyon hardcore usernek kell lenni. Olvasni én is olvasom a statisztikákat.

A másik, ARM architektúrát miért egy éve nem is frissített inteles alkalmazással nézel? Persze ettől még lehet jó.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#770) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Jó hát user experience na :) Én általánosságában mondtam amit fent. Tetszik a telefon, másk. nem tartottam volna meg és nem küzdöttem volna az OS el.

8 mag: De egy Antutu nál sem indulnak be!

Mondjatok egy jó appot akkor! :)

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#771) egabi71 válasza bubus66 (#768) üzenetére


egabi71
aktív tag

Èrdekes dolog kèt teljessen különböző rendszert összehasonlítani ,feleslegess.van amelyik ebben van amelyik abban jobb.Az èn teloimon amiket eddig használtam egyiken se volt vírusirtó,csak fogja a rendszert.ugy ahogy Giannoe írta: ismeretlen alkalmazásokból a pipa ki,ès kèsz.

(#772) #86973952 válasza egabi71 (#771) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igazából ha app -on keresztül megy fel egy másik app, akkor tök mindegy van -e pipa, vagy vírusírtó. Akkor is fel fog menni, mert a másik programmal együtt fogadod el a telepítést és a jogosultságokat. Egyes launcherek is csinálnak ilyet.

Emeltdíjas SMS küldős "hackelt" cuccokkal szintén nem tud semmit kezdeni.

Meg ROOT -nál is feltehet ROOT -oló program úgy egy appot, hogy fel sem tűnik. Persze ezek többynire feleslegesek, mint kártékonyak. Pl. KingROOT.

[ Szerkesztve ]

(#773) egabi71 válasza #86973952 (#772) üzenetére


egabi71
aktív tag

Ez igaz,de egy vírusirtó akkor is csak fogja a rendszert,

(#774) #86973952 válasza egabi71 (#773) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, ezzel nem mondtam ellent. :D

(#775) bubus66 válasza #86973952 (#774) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia nem tudsz olyan programot amivel a dat fájl végződést átlehet alakítani img végződésűre vagy kinyitni?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#776) bubus66 válasza bubus66 (#775) üzenetére


bubus66
nagyúr

Na sikerült megcsinálnia a motort.... Melyik csavar veszett el az eset ki melyiknek a többit kellet volna tartani????

Ettől kisebb fórumok döccenés mentesen működnek..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#777) sicario


sicario
újonc

Halika,szerintetek az a funkció hogy az elküldött üzenetk címzettjeit egyből egy listába gyűjti össze gyakoriság szerint az kikapcsolható?lehetne annyi intelligencia a fejlesztők részéről hogy legalább egy bizonyos elért hívásindításnál vagy küldött sms-nél teszi ezt de nem ,ha már egyszer írsz valakinek máris ebben a listában van az illető..,utánna csak a névjegy törlésével felejti el.. :W

(#778) bubus66 válasza sicario (#777) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ide való

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#779) sicario válasza bubus66 (#778) üzenetére


sicario
újonc

Köszi Bubus66!

nem tudom hányadik avatár szinten vagy de nekem egy "gyakorlatias" válaszra lett volna szükségem,de azért köszi.. :U

(#780) bubus66 válasza sicario (#779) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem rossz indulatból írtam, hanem ott biztos, hogy tudnak segíteni pont azért írtam azt mért oda többen járnak naponta mint ide, és ott előbb fogsz választ kapni rá mint itt.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#781) bubus66


bubus66
nagyúr

Azt hittem lehidalok, azt még megértem, hogy az Android alapokkal valaki hadilábon áll, de azért ezt már kicsit druva, hogy még azt sem tudja milyen telefont vett.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#782) #86973952 válasza bubus66 (#775) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezt próbáltad? Én még nem teszteltem.

[link]

(#783) bubus66 válasza #86973952 (#782) üzenetére


bubus66
nagyúr

Köszönöm megpróbálom. :R

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#784) nyuzge


nyuzge
tag

Sziasztok!

Olvastam korábbról, hogy rajtam kívül másnak is ALE-L21C432B199 van fenn.
Találtatok megoldást erre a verzióra?

Előre is köszönöm a segítséget!

Ottó etté'? ... Nem a Ottó kétté ....

(#785) bubus66 válasza nyuzge (#784) üzenetére


bubus66
nagyúr

Single?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#786) nyuzge


nyuzge
tag

Szerintem igen.
"ALE-L21C432B133_Europe Channel_single Software" ez volt rajt mikor vettem.

Ottó etté'? ... Nem a Ottó kétté ....

(#787) bubus66 válasza nyuzge (#786) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen BL nyitva van? Mert előbb a 171-est kell feltenni

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#788) nyuzge válasza bubus66 (#787) üzenetére


nyuzge
tag

Teljesen orig.

Ottó etté'? ... Nem a Ottó kétté ....

(#789) bubus66 válasza nyuzge (#788) üzenetére


bubus66
nagyúr

Akkor előbb bl nyítás

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#790) nyuzge válasza bubus66 (#789) üzenetére


nyuzge
tag

A kérdésem igazából csak az lenne:
Nagyon gyorsan merül a telefon (android rendszer a legnagyobb fogyasztó, egy éjszaka alatt 30-40% is merül, bezárt programok mellett), egy wipe/cache particion, wipe/data factory reset, system reboot lefuttatás segíthet rajt?

Ottó etté'? ... Nem a Ottó kétté ....

(#791) #86973952 válasza nyuzge (#790) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem.

Minden telefonnál általános probléma. Mindjárt bedobom a legutóbbi hozzászólásom erről.

Szerk.:
Legutóbb itt írtam erről. De más telefonra és 5.+ -ra is igaz.

Az apk -ban tudok segíteni, melyik OS van most fent? Lollipop?

[ Szerkesztve ]

(#792) nyuzge válasza #86973952 (#791) üzenetére


nyuzge
tag

Ezzel a B199 firmware-el használhatatlan lett. Ma reggel lehúztam a töltőről délre 34% és nem is telefonáltam. :(
A Google automata mentés már kilőttem.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ottó etté'? ... Nem a Ottó kétté ....

(#793) #86973952 válasza #86973952 (#791) üzenetére


#86973952
törölt tag

Bedobom ide mindegyik droidhoz a letöltést, biztos másnak is kell majd:
- droid 5
- droid 6

Arm 64 bites, no dpi.

nyuzge:
Akkor Neked a droid 5 -ös kell.

[ Szerkesztve ]

(#794) nyuzge válasza #86973952 (#793) üzenetére


nyuzge
tag

Most a 9.0.83 (246-121911109) van fent. Ezt törlöm és kipróbálom amit küldtél.

Ottó etté'? ... Nem a Ottó kétté ....

(#795) #86973952 válasza nyuzge (#794) üzenetére


#86973952
törölt tag

Van még ott több szám is, de ugyanaz lesz. Másszóval ugyanazt kell vissza frissíteni: 9.0.83 (240-121911109) (9083240)

Meg a fent említett mentést intézd, vedd ki a pipát.

[ Szerkesztve ]

(#796) nyuzge válasza #86973952 (#795) üzenetére


nyuzge
tag

Bocsi előre is, nem vagyok nagy android guru... :B
Szürke a Kényszerített leállítás és a Frissítések eltávolítása. Ha az .apk-t indítom akkor nem engedi visszarakni a régebbit.

[ Szerkesztve ]

Ottó etté'? ... Nem a Ottó kétté ....

(#797) bubus66 válasza #86973952 (#795) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem lehetséges, hogy más a hiba?

(#796) nyuzge

FB használsz vagy messengert?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#798) #86973952 válasza nyuzge (#796) üzenetére


#86973952
törölt tag

Akkor csak simán vedd ki a pipát a Google mentés mellől a fent leírtak szerint.

bubus66:
FB -t igen, de csak HTC -n, mert ott BlinkFeed -re van kitéve. Messengert nem.

[ Szerkesztve ]

(#799) nyuzge válasza bubus66 (#797) üzenetére


nyuzge
tag

Olvastam, hogy azok is eszik az akkut töröltem mindet.

Ottó etté'? ... Nem a Ottó kétté ....

(#800) bubus66 válasza nyuzge (#799) üzenetére


bubus66
nagyúr

Oké rendben akkor próbáld meg amit a porterocka javasolt itt

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Huawei P8 Lite Mélyvíz csak haladóknak! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.