Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Huawei P8 Lite Mélyvíz csak haladóknak! (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-03-18 13:11:20

LOGOUT.hu

A topik zárva, ezentúl minden Huawei P8 Lite témával ide lehet fordulni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) bubus66 válasza egabi71 (#1850) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen megint sikerült látod hát ez van nem hiszik el.. Na mindegy különben meg már rá jöttem kár koptatni a billentyűzetet..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1852) suveg2


suveg2
újonc

Sziasztok!
Van egy Huawei P8 lite független telefonom. Olyan problémám van vele, hogy nem akar frissülni, pedig amint néztem elég régi a Bild-szám: ALE-L21C02B130 (verzió: 5.0, emui 3.1).
Ha a Huawei honlapjáról letöltöm a "ALE-L21, Andriod 6.0, EMUI 4.0, C432B565" frissítést és telepítem a leírtak alapján, akkor működhet? Vagy először másik verzóra kell frissítenem?
Köszönöm előre is a segítséget!

(#1853) bubus66 válasza suveg2 (#1852) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem működhet és nem tartom valószínűnek, hogy a Vodefone-os független lenne, Ebből sok mindent nem tudtunk meg mivel azt se, hogy single SIM-es stb.. A build számokkal jó lenne tisztába lenni egy kicsit....

Itt megtalálod leírás

Ezek szerint nem tévedtem..

Nézd már meg, hogy a SimLock a hogyan áll

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1854) bubus66 válasza suveg2 (#1852) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem kell másikra mert van gyári vodafone 6.0-ás több info megkapása után át küldöm a linket

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1855) suveg2 válasza bubus66 (#1854) üzenetére


suveg2
újonc

Szia!
A telefonom biztos, hogy független, mivel telenoros sim-et használok (meg is néztem: sim lock_deactive).
Én úgy vettem a telefonom, hogy Dual Sim-es, bár még nem néztem, hogy az.
Ezt valahol meg tudom nézni?
Köszi

(#1856) bubus66 válasza suveg2 (#1855) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ha dual sim-es akkor kettő IMEI-je van akkor hogyan került rá vodafone-os ROM. Érdekes azt meg tudod nézni, hogy független de azt nem, hogy dualos vagy single

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1857) goop válasza goop (#1837) üzenetére


goop
őstag

Megnéztem, nem megy rá dual rom sehogysem, csak a single. ennek ellenére vígan dual, lehet váltani a 2 telekom kártya közt, stb. Mindegy, nekem ez így megfelel, nem kell rá a telekomos rom,(ALE-L21C432B589) ez a független rom teljesen jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#1858) bubus66 válasza goop (#1857) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ha dualsítva volt akkor rá kell menni-e a dualos ROM-nak az biztos, hogy így van mert nekem is volt így és a gianonenek is így van..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1859) suveg2 válasza bubus66 (#1856) üzenetére


suveg2
újonc

Megnéztem, csak 1 IMEI-je van, szóval single.

[ Szerkesztve ]

(#1860) Tamás88 válasza suveg2 (#1859) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Akkor az még korai telefon volt, ahol maga a szoftver szolgáltatós, de alapból független, mint a Telekomnál volt.

(#1861) goop válasza bubus66 (#1858) üzenetére


goop
őstag

De nem ment rá sehogy. Csak a singe megy rá, sőt a leírás szerinti android 5.0 ra visszaállás se ment, szóval rátoltam erőből ismét az 5.0 -át, ott maradt dual, és onnan barmelyik dual romot próbáltam 5-ös vagy 6-os android egyik sem ment fel, csak a single. Amúgy függő, single simes, telekomos 1 imei-s volt eredetileg.
Ha van valami ötleted, hogy kellene mégis a duál romot rátolni, akkor azt örömmel veszem. :K

ALE-L21C150B205 ez volt rajta eredetileg, lollis rom, és nagyon nem akart otan frissülni...
Azért is kezdtem el az egészet, meg a duál miatt persze. :D

[ Szerkesztve ]

(#1862) suveg2 válasza Tamás88 (#1860) üzenetére


suveg2
újonc

És erre akkor tudok valahogy 6.0-át varázsolni? Köszi

(#1863) bubus66 válasza goop (#1861) üzenetére


bubus66
nagyúr

Már sehogy nincsen mert ráerőltettél valamit. Olyan nincs, hogy semmi nem megy rajta

a downgrade csak fastbootal megy.. Fel kell tenni a B550 dualos ROM-ot fastbootal, és gyári recoveryvel nem TWRP-vel és ROOt-al.

(#1862) suveg2
Na erre voltam kíváncsi.

Tessék ezt próbáld meg fel tenni ez egy független a vendor mappa tartalmát is tedd fel..

(#1864) gianone

Vagy kiütött telefon mert tudtom szerint voda még az elején se árulta függetlenül a készüléket. Vagy a másik verzió amit mondtál, hogy valami külföldi remélem nem valami 636-ra felmokolt ROM van rajta

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1864) gianone válasza Tamás88 (#1860) üzenetére


gianone
őstag

Vagy kibuherált vodás. Vagy külföldi vodás.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#1865) goop válasza bubus66 (#1863) üzenetére


goop
őstag

Na, csak sikerült. Nem volt könnyű. :D

Mivel dual rommal mindig eltűnt az imei. :D

Szóval 5.0 vissza, imei ugyan eltűnt, de utána ALE-L21C432B564 ez ment fel, sokadiknak persze, mert próbáltam az 550 et, 588 -at, nem volt jó. Imei null volt. Szóval végül ez tette helyre, ami frissült is!, többször, majd most az ALE-L21C432B584 -en állt meg, bár ugye láttam van 588 is, de az egyelőre nem jött rá. Szóval most duál romos, igaziból is duál, teszteltem újra, minden ok, és még frissül is otán. :)

Kész vagyok, olle. 2-3 nap meló volt, de sebaj. :DDD

Amúgy nem volt se twrp, se root ...

[ Szerkesztve ]

(#1866) hundeep


hundeep
csendes tag

Halihó! múltkoriban jártam erre amikor is a kérdésem az volt,hogy ezt a buildet L21C150B565 tudome c432b585re frissiteni ugye akkor meg is tudtam,hogy nem,mert telekomos a teló.. most jutottam újra ide és olvastam is ,hogy miként is lehetne visszamenni b171re, de picit zavaros még a történet nekem.
Bootloader nyitás az oké, csak utána vesztem el a részletekben,hogy mi lenne a következő lépés? Mert a rollback csak független telónál van de,ha nyitottam a bootloadert akkor rollback vagy mehetek egyből fastbootolni? Egy kis világosítást szeretnék kérni a pontos sorrendről :)
köszönöm

(#1867) bubus66 válasza hundeep (#1866) üzenetére


bubus66
nagyúr

Neked sehogyan nem lehet vissza menni a 171-re már.

A B565 előtt kellet volna.

Tessék itt a legfrissebb Telekomos

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1868) Zoja™


Zoja™
őstag

Sziasztok. :)

Pár napja én is birtokba vettem egy ilyen csodát és lenne néhány kérdésem.

Kinéztem ezt a romot, mivel a giroszkóp engedélyezve van benne, root és busybox is van, ami jól jönne az Adaway-hez és a Viper4Androidhoz. (ezeket már évek óta használom, ha megoldható, akkor használnám ezen a telefonon is.)

Ha jól értelmeztem a leírtakat, akkor először nyitnom kell a bootloader-t ezzel a módszerrel.

Aztán mehet fel a TWRP ezzel?

Viszont ami nem tiszta, az az, hogy a rom leírásban a Stock Android 6.0 EMUI 4.0 B584-es verzió és európai lokációnak a hw/eu(C432) van írva.

Nekem viszont az alábbi verzió van fent:

Build-szám: ALE-L21C150B565
Egyéni verzióra pedig ezt írja: CUSTHUNC150D001

Erre mehet fel a kiszemelt rom, vagy mindenképpen kell a B584-es?

Egyelőre teljesen szűz Telekomos telefonról van szó, amin szeretnék változtatni.

Ha lenne valaki oly' szíves és útba igazítana, azt nagyon megköszönném. :R

(#1869) hundeep válasza bubus66 (#1867) üzenetére


hundeep
csendes tag

Sajnos barátnőm otan frissitette igy ez a lehetőség van csak, de Nagyon szépen köszönöm az új telekomost !! :)

(#1870) bubus66 válasza Zoja™ (#1868) üzenetére


bubus66
nagyúr

Kötelező olvasmány.

Röviden annyi, hogy a C150 és a C432 jelöli a szolgáltató vagy független készüléket.

C150 Telekom
C02 Vodafone
C128 Telenor..
C432 Független.

Ha jól értelmezem, akkor neked single rom van mit akarsz dualosal csinálni?

a TWRP vagy ROOT miatti hiba miatt a segitsét meg onnan kell kérni ahonnan a TWRP és a ROOT lelelt tölve.. (mert a szolgáltatós nem rootolható vagy is nem nagyon ajánlott)..

Persze ha addig nem lesz belő tégla vagy könyv nehezék..

Huawei P8 Lite Frissítési módszerek.

Ezzel kezdődik.....
Ha valakinek a TWRP-és a ROOT és nem tud telepíteni, vagy ha vissza teszi az stock recoveryt, és "Install Failed" felírat fogadja, akkor ott kérjen segítséget ahol a ROOT-és a TWRP felrakására kérte. Ezért nem kell megsértődni sem mivel nagyon sokszor le lett írva. Mivel se az 5.0.1-re se a 6.0 nincs stabil TWRP. Ezért el kell gondolkodni hogy mi éri meg egy bootlop vagy egy rendesen működő készülék.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1871) Zoja™ válasza bubus66 (#1870) üzenetére


Zoja™
őstag

Nagyon szépen köszönöm a választ. Magyarán akkor nem érdemes belefogni, mert az esély a sikeres mókolásra 50-50%. (Vagy sikerül, vagy nem.)

Ha jól értelmezem, akkor neked single rom van mit akarsz dualosal csinálni? - Ezt a részt nem értem. Igen, single sim-es telefonom van, de nem láttam a linkelt romon, hogy dual-oshoz való lenne.

(#1872) bubus66 válasza Zoja™ (#1871) üzenetére


bubus66
nagyúr

A Páros végű a C432.nél az a dualos a C432-nél a páratlan végű a single.. A szolgáltatós ettől eltérhet mert ott más a C utáni szám

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1873) Zoja™ válasza bubus66 (#1872) üzenetére


Zoja™
őstag

Értem és köszönöm. :R

Esetleg bevált root-olási módszer van, amivel nagy eséllyel nem téglásítom a telefont?

(#1874) bubus66 válasza Zoja™ (#1873) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nincs legalább is mi nem találtunk.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1875) Zoja™ válasza bubus66 (#1874) üzenetére


Zoja™
őstag

Hát akkor nem maradt más hátra, mint hogy tudomásul vegyem és még egyszer megköszönjem a segítséget. :R

(#1876) bubus66 válasza Zoja™ (#1875) üzenetére


bubus66
nagyúr

Oké rendben..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1877) Becy44


Becy44
csendes tag

Üdv!
A fent említett telekomos romot szeretném felrakni egy telekomos single simes
telefonra.A telefonon most B565 firmware van.
3 gombos mödszerrel nem tudom felrakni mert nem jön be az updater "menü" csak
a huawei logo jelenik meg és nem megy tovább.
Mi lehet a baj?

(#1878) bubus66 válasza Becy44 (#1877) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mert csak az update.app-ot kell a dload mappába tenni

Melyik fenti mert van több is?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1879) Becy44 válasza bubus66 (#1878) üzenetére


Becy44
csendes tag

B587

(#1880) bubus66 válasza Becy44 (#1879) üzenetére


bubus66
nagyúr

P8 Lite ALE-L21 C150B587 Andriod 6.0_EMUI 4.0 Singel SIM TELEKOM

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1881) Becy44 válasza bubus66 (#1880) üzenetére


Becy44
csendes tag

Nem értem balongos lett!

(#1882) bubus66 válasza Becy44 (#1881) üzenetére


bubus66
nagyúr

Érdekes eddig minden kinek simán fel ment csak azt nem mód, hogy letöltetted, kb 10 perc alatt és fel is tetted mikor a telepítés kb 20 perc.

Vagy nem az build volt rajta mit mondtál vagy valami mást akartál rá erőltetni.

Különben én is sok mindent nem értek... Pl van leírás róla, sőt az is megvan, hogy melyik ROM-ot melyikre lehet telepíteni......

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1883) Becy44 válasza bubus66 (#1882) üzenetére


Becy44
csendes tag

Most raktam másodjára újra de még mindig balongos(BalongC52B311)

(#1884) bubus66 válasza Becy44 (#1883) üzenetére


bubus66
nagyúr

Akkor meg nem a Telekomos volt rajta. Csináltál factory resetet?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1885) Becy44 válasza bubus66 (#1884) üzenetére


Becy44
csendes tag

Igen volt factory reset meg wipe is.
A Te általad linkelt romot tettem fel anno amit a privi beszégetésünkor linkeltél.
Először volt:5.0.1(ale-l21hunc150b205)
majd 6.0. B565
és B587.

[ Szerkesztve ]

(#1886) bubus66 válasza Becy44 (#1885) üzenetére


bubus66
nagyúr

és akkor az, hogy hogy balong én nem azt kérdeztem, hogy tegnap volt a B587 után volt e factory reset

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1887) Becy44 válasza bubus66 (#1886) üzenetére


Becy44
csendes tag

Nem értelek!
Na de mindegy van e vmi megoldás a balongra?

(#1888) bubus66 válasza Becy44 (#1887) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én sem mert össze vissza beszélsz itt mindent nem azt kérdeztem, hogy mikor csináltál fr hanem hogy a B587 után csináltál-e.

Valamit biztos, hogy nem jól csináltál mert senkinek nem volt balongos

Most melyik van rajta?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1889) gianone válasza Becy44 (#1887) üzenetére


gianone
őstag

Azért nem értitek egymást, mert elvben ez nem fordulhat elő, ha azt csináltad, amit írtál. Tehát hibádzik a történet. Mikor lett balongos? B587 után? Biztos, hogy nem előbb? Utána csináltál FR-t? Nem lehet, hogy a B565 független volt? Stb-stb.
És ugye már B587 előtt is volt problémád.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#1890) bubus66 válasza gianone (#1889) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem független volt mert legalább is nekem azt írta hogy a C150B205 Telekomos 5.0.1-es volt rajta, én küldtem neki a C150B565 hogy azt tette e rá vagy sem azt viszont nem tudom,ez 100%, hogy user hiba.. De jót tett helyébe jót ne várj. Még a végen én leszek a hibás a b............. miatt.

(#1891) Becy44
A B565 után nem csináltál FR ennyi

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1891) Becy44 válasza gianone (#1889) üzenetére


Becy44
csendes tag

Üdv!
Igen felraktam a B587romot majd utána csináltam factory restet is.
Ezután balongos lett.Ennyi.

(#1892) Becy44 válasza bubus66 (#1890) üzenetére


Becy44
csendes tag

2 éves szerződéshosszabbítással lett véve a telefon egy telekom üzletbe.
És igen csináltam fr mert újból be kellett laknom a készüléket tehát a fr legyalult mindent.

[ Szerkesztve ]

(#1893) bubus66 válasza Becy44 (#1892) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én nem ezt kérdeztem, hanem az 565-után volt-e Factory Reset IGEN vagy NEM???

gianone

az odalamon a Témák között már külön vannak szedve az ikonok ha érdekelnek néz körül benne

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1894) gianone válasza bubus66 (#1893) üzenetére


gianone
őstag

Oké, kösz.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#1895) Becy44


Becy44
csendes tag

Vissza lehet olvasni a privát beszélgetésünket mindent úgy csináltam ahogyan Bubus kolléga mondta.
Volt factory reset is a telefon T függő és igen miután feltettem a B565 vidáman használtam gond nélkül(nem volt már akkor balongos rendes build száma volt).
Szerintem nem volt hiba sehol sem a user se a tanácsadás részről sem.
Egyszerűen nem volt szerencsém.Ti is tudjátok,hogy nncsen két egyforma ugyanolyan tipusú eszköz!
Köszi mindent további jó romolgatást kívánok mindenkinek.

(#1896) bubus66 válasza Becy44 (#1895) üzenetére


bubus66
nagyúr

Töltsd le az oldalamról és előtte csinálj egy FR majd Mégy egyszer telepítsd

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1897) bubus66 válasza gianone (#1894) üzenetére


bubus66
nagyúr

írd ki légyszíves a másik Topickba, hogy nem kell a Telekomosoknak háborogni, meg veszekedni senkivel sem keressen a mély vizesbe és küldöm neki a linket. a C150B205 valamiért nem jelzi a frissítést.

Akinek kell mint a jano_77 annak elküldöm a 6.0 és kézileg is frissítheti és a garancia is meg marad.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1898) gianone válasza bubus66 (#1897) üzenetére


gianone
őstag

Kiírtam, úgy érzem, ez megint nem lesz jó nekem. :D

Más: Settings Database Editorral a németek leírása alapján szépen el lehet tüntetni a navigációs sávot. Viszont van egy csomó más beállítás, aki ért hozzá, és bátor, megnézhetne párat, hátha van hasznos.

Én egy tök feleslegeset próbáltam magamtól, de az nem sikerült, a Telekom HU-t akartam átírni Westelre. :D Aztán feladtam inkább, jobb a békesség.

De mondjuk ha giroszenzort lehetne vagy valami hasonlót root nélkül, az pöpec volna.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#1899) bubus66 válasza gianone (#1898) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az királyság lenne az biztos

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1900) bubus66 válasza gianone (#1898) üzenetére


bubus66
nagyúr

Küld át azt a leírást légyszíves köszi :R

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Huawei P8 Lite Mélyvíz csak haladóknak! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.