Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Notify megy Mi fit nélkül is ugye?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#12452) Kbali válasza vilmaboy (#12451) üzenetére


Kbali
nagyúr

telefon angolra àllítva?

(#12453) zeon.hu válasza vilmaboy (#12451) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Megy.
Van benne ilyen opció, be kell jelölni, hogy nincs Mi Fit.

#?*@&!

(#12454) rozsi71 válasza zeon.hu (#12422) üzenetére


rozsi71
tag

Üdv.
Eddig én is ezt a betűtípust használtam, illetve még a FONT_BIGv3-at. Frissült az órám a 1.1.6.48-as fw-re és utána nem hajlandó telepíteni ezeket a betűtípusokat. Mindig kéri a MiFit csatlakozást, mint amikor először üzemelem be, a MiFit pedig vissazarakja a gyári betűket. Az meg olyan apró, hogy nem látom:-)
Vajon az új fw-el nem kompatibilis az eddig használt betűtípus? Vagy én szúrok el valamit?
A régi fw-el tökéletes volt. Ja, még annyi, hogy a Notify-al frissítettem a fw-t, 1.1.6.48 latin.

[ Szerkesztve ]

(#12455) zeon.hu válasza rozsi71 (#12454) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Tiltsd le a Mi Fit-et!
Vagy ha van benne olyan opció, hogy ne frissítsen, állítsd be.
(Nem tudom, nem használom)

#?*@&!

(#12456) rozsi71 válasza zeon.hu (#12455) üzenetére


rozsi71
tag

Nincs fent a Mi Fit. Notify-al felrakom a betűt, majd "lefagy" az óra, és a nyitókép van rajta, hogy csatlakozzak az app-hoz a frissítésért. Ekkor Mi Fit feltelepít, és rögtön frissíti a betűkészletet a gyárira.

(#12457) zeon.hu válasza rozsi71 (#12456) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Töröld a telefonból az óra párosítását, majd csatlakoztasd újra a notify-al.
Notify-ban jelöld be, hogy nincs Mi Fit.

#?*@&!

(#12458) rozsi71 válasza zeon.hu (#12457) üzenetére


rozsi71
tag

Sajnos nem megy sehogysem...Van mód downgrade-re valahogy? Megpróbálnám, csak nem akarom téglázni. Láttam videót, csak nem tudom milyen fw-t kellene felrakni.

(#12459) zeon.hu válasza rozsi71 (#12458) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Persze, letöltöd valahonnan és mehet rá.
Ha custom fw érdekel, itt írtam le a menetét.

#?*@&!

(#12460) rozsi71 válasza zeon.hu (#12459) üzenetére


rozsi71
tag

Köszönöm a segítséget! Közben rájöttem, hogy valószínűleg rossz fw-t telepítettem, mert a latin fontok jók hozzá. Csak ezek sokkal kisebbek. De valahogy ebben a 48-as fw-ben mintha alapból kisebbek lennének a betűk. De már mindegy, most marad így egy darabig.

(#12461) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Notifyben hol tudom beállítani a pulzus mérés gyakoriságát és / vagy kikapcsopni, illetve hol látom a mért adatokat? Nem találok grafikont vagy ilyesmit. Pulzus gombot sem találok.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#12462) zeon.hu válasza vilmaboy (#12461) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

#?*@&!

(#12463) vilmaboy válasza zeon.hu (#12462) üzenetére


vilmaboy
őstag

Nekem nincs pulzus és súly fül... Mi lehet az oka?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#12464) zeon.hu válasza vilmaboy (#12463) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Pro verzióiban lenne csak?

#?*@&!

(#12465) DaDa


DaDa
senior tag

Na erre azért kíváncsi leszek link remélem meghagyják a transreflective kijelzőt. Készenlétben 90 nap üzemidő és nem néz ki rosszul de ha amoled lesz akkor megint nem tekinthető alternatívának.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12466) sanyci válasza DaDa (#12465) üzenetére


sanyci
senior tag

Tök más ligában játszik...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#12467) DaDa válasza sanyci (#12466) üzenetére


DaDa
senior tag

Azért ez nagyon nem "tök más liga" de valóban eggyel magasabb szint viszont nem kettővel vagy hárommal.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12468) sanyci válasza DaDa (#12467) üzenetére


sanyci
senior tag

kb. 2,5x annyiba fog kerülni...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#12469) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
mi a kulonbseg a amazfit bip es az Xiaomi Amazfit Bip S között?

továbbá olyan kérdésem...igazandibol van egy garmin forerunner f10...csak szarakodik benne az akksi...amire kellene az ora....heti 4-5 futas...tehat a gps resze...ennyi semmi mas...
azt olvastam hogy jo az akkuideje.
koszonom elore.

(#12470) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Használja itt valaki a Join alkalmazást a telefonján?
Sehogy nem tudom rávenni a notify-t hogy a Join értesítéseit is megjelenítse.
Elvileg minden beállítás ok, de már a teszt értesítés se működik.
A többi alkalmazás értesítése rendben átjön.

#?*@&!

(#12471) this is life válasza bazsimano (#12469) üzenetére


this is life
Ármester

A bip S 5ATM vízálló, fényérzékelő szenzort tartalmaz ,ble 5-öt támogatja,64 szint képes megjeleníteni a kijelző,mifit helyett az amazfit app-ot használja a telefonnal való kommunikációra.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#12472) bazsimano válasza this is life (#12471) üzenetére


bazsimano
őstag

ertem, koszonom a valaszt! es akkuidoben melyik jobb? melyiket lenne erdemesebb megvenni?

(#12473) Upo válasza bazsimano (#12472) üzenetére


Upo
addikt

Nekem most döglött be a bip, és nem tudtam megjavítani. Most rendelném a bip s-t.

Tényleg, valaki nem tud valami alza kupont? Ingyen posta vagy valami kis kedvezmény?

Hasonló az akku idő, ugyanakkora akku van bennük. De az s-ben jobb a pulzusmérő, a bluetooth és a kijelző. Én már nem veszek még egy bip-et, a gts kilőve az amoled kijelző miatt (meg az akku idő is vicces), a stratos az én céljaimra drága, annyit nem szánok rá. Verge lite lenne hasonló árban, de jobban szeretem a szögletes kijelzőt. Marad a bip s, azt a párezres felárat megéri a bip-hez képest.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12474) Upo válasza DaDa (#12465) üzenetére


Upo
addikt

Hát az a 90 nap az kb. olyan hogy repülő módban beteszed a fiókba.
Az ilyen-olyan számok jelenthetnek bármit. Ami leginkább mond valamit, az a 23 óra folyamatos gps használat. A bip-nél ez pulzusméréssel együtt 22 óra, tehát üzemidőben kb. hasonló várható tőle mint amit a bip vagy bip s hoz. Tudásban meg gyanúsan a bip s tulajdonságai köszönnek vissza. Árban viszont tényleg több mint a duplája, 60$/70$ helyett 150$, csak a design miatt? :)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12475) DaDa válasza Upo (#12474) üzenetére


DaDa
senior tag

Igaz, így bele gondolva én is a Bip-hez hasonló üzemidőt jósoltam. Alább is hagyott a kezdeti fellángolás. Valamit még biztosan nyújtania kell a két és félszeres árért. Majd meglátjuk ha lesz pontos infó. Talán lesz gyárilag benne zene vezérlő, EU-ban használható NFC.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12476) this is life válasza bazsimano (#12472) üzenetére


this is life
Ármester

Üzemidő tekintetében féle forma , nagy különbség nincs köztük. A bip s mellett az szólhat , hogy frissebb kütyü , illetve hogy mókolás nélkül is van zenelejátszó vezérlés .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#12477) bazsimano válasza this is life (#12476) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom szepen az infokat. most vaami olcsosito kupont kellene szereznem...hatha olcsobban hozza tudok jutni ... :)

(#12478) Upo válasza bazsimano (#12477) üzenetére


Upo
addikt

Vasárnap-hétfőn volt akciós alin az amazfit store-ban, lengyel raktárból postával 24e-ért.
Most 2e-el drágább, majdnem 27e.
Akkor inkább megrendelem alza-ról, 30e párszáz postával, annyit talán még megér a kínaiakat kikerülő garozás.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12479) SzaboZE válasza Upo (#12473) üzenetére


SzaboZE
addikt

...

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#12480) bazsimano válasza Upo (#12478) üzenetére


bazsimano
őstag

köszi!
most még probalok szerezni gombelem akkut a mostani f10es oramba...ha nem sikerul akkor valamelyik orat megveszem :D

(#12481) AlBundy válasza BalanceR (#12399) üzenetére


AlBundy
aktív tag

FYI az elmúlt 1 hétben a kisebb csíkok elmúltak, majd ma lemerült teljesen az óra. Feltöltés után a nagyobb csíkok is eltűntek :)

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#12482) szumoo@gmail


szumoo@gmail
tag

Sziasztok.
Band2, Pace és Band4 után most egy BIP S -sel folytatom a sort, ma kaptam kézhez, és hát eddig vegyesek az érzéseim.

Pro:
- Alapvetően tetszik, kicsi, könnyű, de nem érződik gagyinak.
- Mivel a Pace miatt korábban már Amazfit-et használtam, most is azzal párosítottam, másodpercek alatt életre kelt, a szokásos frissítések után azonnal hadrafogható volt.
- Ékezetes karakterek megjelennek, emojik helyén vagy csak valami kis áthúzott négyzet.
- Zenevezérlés megy: mindig az aktuálisan futó lejátszóval.
- Bejövő hívásnál kiirja a nevet is, ékezetesen, hibátlanul

Kontra:
- Ha nem fut zenelejátszó nem tudja elindítani az alapértelmezettet.
- Értesítéseket hiába törlöm, a telefonon ott maradnak.
Band4 és Pace is úgy működött hogy amit a telefonról töröltem eltűnt az óráról is, amit az óráról töröltem az a telefonról is.
Ráadásul a Band4-hez hasonlóan csak egyszerre mindet tudom törölni az órán, míg a Pace-en el tudtam dobni őket egyesével.
- Amazfiten kívül semmi mással nem tudom párosítani az órát.
Mi Bandage for Mi Band and Amazfit
Gadgetbridge
Mi Fit
Mindegyik csak pörög pörög és végül nem találja (természetesen keresés előtt leválasztottam Amazfitről)
- De ami a legjobban idegesít: hogy nem tudok watchface-t cserélni.
Illetve tudok, de csak azokból amiket az Amazfit felajánl: nem sok és nem is jók.
Amazfit Bip / Lite & Cor WatchFaces: letölti a kívánt watchface-t, de ahova irányít hogy Amazfiten, hogy majd tudom szinkronizálni az órával, ott nincs az a számlap.
Sőt nincs is ilyen fül hogy local watchfaces, csak azok vannak amiket az Amazfit felajánl.
Notify & Fitness for Amazfit: felismeri hogy Amazfittel csatlakoztatva van az óra, de a watchface feltöltés 0%-nál egy másodperc alatt sikertelen, gyakorlatilag nem csinál semmit.
Mi Bandage-nek volt egy olyan funkciója Band4-nél hogy egyedi számlappal a saját tárhelyről felülírta az egyik Amazfit által használtat és az Amazfit a tudtán kívül azt szinkronizálta az órával.
Az app ugye nem működik, de meg lehet ezt kézzel is csinálni?
Vagy van valami mód hogy akárhova bemásolva azt a nyomorult bin filet megjelenjen az órán?

(#12483) szumoo@gmail válasza szumoo@gmail (#12482) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Megvan.
/storage/emulated/0/Android/data/com.huami.watch.hmwatchmanager/files/watch_skin_local
Itt kell felülírni a megfelelő filet, és utána Amazfit azt fogja kiküldeni az órára.
Nem elegáns megoldás, de működik.

(#12484) zeon.hu válasza szumoo@gmail (#12483) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Notify-t próbáltad?

#?*@&!

(#12485) szumoo@gmail válasza zeon.hu (#12484) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Notify & Fitness for Amazfit? Igen írtam is, hogy nem megy az sem.

(#12486) zeon.hu válasza szumoo@gmail (#12485) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Próbáld úgy, hogy nem csak az alkalmazásból törlöd a párosítást, hanem a telefon Bluetooth beállításból is.
Ha nincs Mi Fit, azt külön be kell jelölni a notify-ban.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#12487) szumoo@gmail válasza zeon.hu (#12486) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Igen Notifyban az Amazfit van beállítva, amúgy a telefon nem is kapcsolódott a hagyományos módon bt eszközként, most sincs a listában pedig működik.
A Notify amúgy sikeresen kapcsolódik: az edzések, a lépések, akku, miegymás megjelenik Notifyban, a teszt üzenet is átmegy az órára, csak a watchface feltöltése sikertelen.

(#12488) zeon.hu válasza szumoo@gmail (#12487) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Egyedi wf? Mit ír ki, amikor próbálod mű
Bip láthatóvá van téve az alkalmazásban?
Nem ismerem az S-t, de szerintem működnie kell.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#12489) SztiviVander válasza szumoo@gmail (#12487) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ugyanez van a gts/gtr vonalon is, azokra sem lehet semmi mással wf-t felrakni csak a gyári appal. A többi rész (értesítések, hívás, stb) azokon is működik pl notify&fitness-el vagy gadgetbridge-el és mivel azok jó ideje a piacon vannak mégsem lett megoldva, ezért azt gondolom azért nem, mert valamiért nem is lehet. Talán köze lehet ennek ahoz hogy az újabb órákhoz a gyári app nélkül csak az amazfit db-ből kibányászott auth-key tud csatlakozni minden 3rd party app (én speciel így használom a gtr-t). Szóval sanszos hogy esetleg a bip-s -nél is marad az amazfit/mifit könyvtárba bin bemásolás, átnevezés és a gyári appal rátöltés amit némileg le tud egyszerűsíteni az amazfaces app ami elvileg a letöltést, bemásolást, átnevezést megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

(#12490) szumoo@gmail válasza zeon.hu (#12488) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Próbáltam úgy ishogy be volt kapcsolva a felfedezhetőség, de nyilván ha leválasztom akkor ez a funkció nem működhet, az óra tutira felfedezhetővé válik, hiszen anélkül Amazfit sem találná meg. Szerintem az S -ben valami változott és az alkalmazások egyszerűen nem ismerik fel. Mi Bandage-ban meg lehet adni kézzel a párosítndó mac addresst úgy sem találta.
Notify viszont nem önmaga párosítja, nem számít a felfedezhetőség hiszen a többi adat átjön mint írtam. Kipróbáltam azért bekapcsolva is de semmi.
Kiválasztom a szimpatikus számlapot, rányomok bejön az oldala, tap a frissítés indítása gombra és rögtön kiirja hogy sikertelen a számláló alatta 0%, ugyanez ha az alternatív módszer checkboxokat bepipálom.

@SztiviVander:
Igen de mint írtam hiába másolom be oda, vagy másolja be a Watchface app, az Amazfit akkor sem találja, mindenképp egy létező bin-t kel felülírni akkor megy csak.

(#12491) SztiviVander válasza szumoo@gmail (#12490) üzenetére


SztiviVander
őstag

Igen tudom, ha elolvasod a linket ott le van irva ez részletesen hogy a gyári appal letöltött gyári wf bin fájljat kell kicserélni a custom wf binjére. Csak igy működik nekem is és valami azt súgja az újabb nem androidos órákon nem is lesz rá más lehetőség. Ha lenne szerintem megoldották volna már a gtr/s-nél is.

(#12492) snooze válasza zeon.hu (#12422) üzenetére


snooze
veterán

erröl a fontrol tudnál képet,hogy hogyan néz ki az órán?köszi!

GO Gunners!!!

(#12493) zeon.hu válasza snooze (#12492) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

#?*@&!

(#12494) snooze válasza zeon.hu (#12493) üzenetére


snooze
veterán

köszönöm..nagyon jo..👍

GO Gunners!!!

(#12495) zeon.hu válasza snooze (#12494) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A Notify nagybetűs megjelenítésre van állítva.

#?*@&!

(#12496) snooze válasza zeon.hu (#12495) üzenetére


snooze
veterán

mibandageval akkor nem ilyen lesz?

GO Gunners!!!

(#12497) zeon.hu válasza snooze (#12496) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Minden kezdőbetű lesz csak nagy :D
Abban nincs ilyen beállítás?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#12498) snooze válasza zeon.hu (#12497) üzenetére


snooze
veterán

nem találtam..

GO Gunners!!!

(#12499) snooze válasza zeon.hu (#12497) üzenetére


snooze
veterán

ilyet találtam..😀

GO Gunners!!!

(#12500) zeon.hu válasza snooze (#12499) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:C

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.