Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) Tiger. válasza divan (#11249) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Rajottem mi volt a baj, most már jó.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11252) kisqp válasza Tiger. (#11251) üzenetére


kisqp
tag

Megosztod velunk is? :)

(#11253) Tiger. válasza kisqp (#11252) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Amikor csináltam vissza állítást, gyakorlatilag mindent vissza rakott, semmivel sem volt dolgom, egy valamit nem csinált meg, értesitések nem voltak bekapcsolva, illetve az sem, hogy kapcsolatban maradjon a bluetoothal.

Magyarul láma voltam :)

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11254) kisqp válasza Tiger. (#11253) üzenetére


kisqp
tag

Nekem minden be van kapcsolva. Nem mukodik igy sem. :(

(#11255) Tiger. válasza kisqp (#11254) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Mivel használod, milyen rendszer van fent? Mutass képet hogy van beállítva.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11256) kisqp válasza Tiger. (#11255) üzenetére


kisqp
tag

[kép] Ios 13, Mifit 4.0.9, 1.1.14es algoritmus.

[ Szerkesztve ]

(#11257) Tiger. válasza kisqp (#11256) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Alkalmazás értesítésen belül minden be van kapcsolva?
Azt csinálja amúgy , mint amit nekem is, ha kidobod a programot, egyből megszakad a kapcsolat?

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11258) fageza


fageza
csendes tag

Sziasztok! Óravásárlás előtt állok és tanácsokat, véleményeket szeretnék kérni. A BIP az árával elég csábító, a kérdésem az, hogy elég e arra amire nekem kell:napi mozgások mérése (lépés, pulzus)kerékpározás adatainak rögzítésére (táv, idő, átlag/max sebesség)futáshoz (táv, idő, pace, térkép)A pulzus jó ha van, de ha nem 1000%ig pontos, az nem kizáró ok. Telefonnal nem lenne az elején állandó kapcsolatban, hívás, üzenet, alkalmazás értesítések nem fontosak, csak a mozgások eredményének megtekintésére kell. Ezekre elég a MI Fit vagy erősen ajánlott a Notify?Szóval a lényeg. Tapasztalataitok alapján ajánlanátok a BIPet vagy inkább nézzek szét komolyabb órák terén?Köszönöm előre is!

(#11259) bexinho23 válasza fageza (#11258) üzenetére


bexinho23
őstag

Szia!

Én heti rendszerességgel használom kerékpározásra lassan 2 éve. Korábban mi bandage app-ot használtam hozzá, pár hónapja viszont a notify-t, ami tökéletes, mert strava-ba is át tudom tolni a mért adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#11260) Dr.NX válasza fageza (#11258) üzenetére


Dr.NX
addikt

Futáshoz, kerékpározáshoz szerintem jobb egy sportóra.

Elfogadom a sütiket.

(#11261) HKorn válasza fageza (#11258) üzenetére


HKorn
addikt

Én pont ilyesmikre használom. Szinte csak sportolásra. Korábban használtam napi szinten óraként is, de ezt hamar meguntam és rájöttem hogy nekem nem kell még egy kütyü a kezemre is, szóval maradtam az elegánsabb bőrszíjas analóg órámnál.

Bip szerintem teljesen oké ennyi pénzért sportolásra, én MTB bringázáshoz használom már 2 éve trackelni a megtett utat, szintemelkedést és pulzust. Biztosan nem 100%-ban pontos adatokat ad, de nem is vagyok élsportoló, így nekem ez elég.

Most már a moddolt Mi Fit-et használom így megy a gpx export is Komoot-ba. Egyik óriási előnye, hogy nagyon jól bírja az akksija, bekapcsolt GPS-el is elmegy egy napot kb, ha meg csak 2-3 órát megy a GPS akkor is 1-2 hétig kibírja.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#11262) bexinho23 válasza HKorn (#11261) üzenetére


bexinho23
őstag

Még annyit hozzátennék, hogy én is MTB bringához használom, így rengeteget megyek erdőben. Viszont még egy alkalommal sem fordult elő, hogy elveszítette volna a jelet. Vagyis 1-2 alkalommal igen, de valószínűleg ott a fw volt a ludas, mert hónapok óta semmi probléma, és az sem erdőben történt, hanem bringaúton.

(#11263) HKorn válasza bexinho23 (#11262) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, nálam sem ment még el soha. 50%-ban én is erdőben megyek.

Run&Ride

(#11264) fageza


fageza
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors válaszokat.
@HKorn: én sem vagyok élsportoló, csak nagyon hobbi. És nálam is az a terv, hogy maradok a normál bőrszíjas óráimnál. :) A 100%os adat nem sem alapfeltétel.
@bexinho23: Köszi, ez is fontos infó, mert futásnál az aszfalt nem a barátom, így a futások nagy része erdőben történik
@Dr.NX: pl a pontossága miatt?

(#11265) Dr.NX válasza fageza (#11264) üzenetére


Dr.NX
addikt

Úgy általában a megbízhatósága miatt. Mondom ezt úgy, hogy nálam tökéletesen működik, még a pulzust is jól méri, de van akinek nem pontos vagy ez vagy az. Szóval kicsit lottó.

Elfogadom a sütiket.

(#11266) fageza válasza Dr.NX (#11265) üzenetére


fageza
csendes tag

Értem, köszönöm!

(#11267) kisqp válasza Tiger. (#11257) üzenetére


kisqp
tag

Hogy erted, hogy minden? Rezeg, sipol, megjelenik. A hivasokat egyebkent jelzi.

(#11268) Fall-N válasza bexinho23 (#11262) üzenetére


Fall-N
veterán

Én erre jobbnak tartok egy kerékpáros komputert. Van egy Bryton 15-öm, ami 22900 Ft és lehet hozzá később venni szenzorokat is. Bipet erre nem használom. Bár elvileg mindkettő GPS-szel mér, de valószínűleg a Bryton pontosabb. Abban van amúgy is Glonass támogatás is.

Futáshoz meg egy sportóra jobb HR övvel az elvileg kerékpárhoz is jó.

[ Szerkesztve ]

(#11269) Napfénysüti válasza Dr.NX (#11265) üzenetére

Én bringázáshoz egy Garmin Edge 510-est használok, párszor azzal hasonlítottam össze a Bip méréseit. Egyébként nem is tévedett vészesen sokat (se távban se pulzusnál).
Ha ligtosan nyomja az ember elég lehet a Bip de én is azt mondom ha valaki komolyabban sportol akkor megfontolandó egy céleszköz beszerzése.

Més que un club!

(#11270) Fall-N válasza Napfénysüti (#11269) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem is, főleg hogy komolyabb GPS-es órák mind tudják a BLE-t vagy az ANT+-t így a sokkal pontosabb HR öv is csatlakoztatható hozzájuk meg a CAD (pedálfordulat) szenzor is.

(#11271) Napfénysüti válasza Fall-N (#11270) üzenetére

Sebességmérő, pedálfordulat és pulzusmérő pánt nekem is egyszerre van csatlakoztatva a Garminhoz. Már 4 éve működik tökéletesen ez a kombó.
Mondjuk én a Bip-et eredetileg azért vettem mert futáshoz jónak gondoltam. Oda elég nekem amit trackel arra már nem vettem volna egy vagyonért Garmin órát például. Bár ha versenyszerűen futnék akkor azért oda se a Bipet választanám de nálam a bringa a komolyabb hobbi.

Més que un club!

(#11272) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok!
Gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat az Edigital garanciális ügyintézésével kapcsolatban.
Tavaly augusztusban vettem a Bip-et, tehát idén augusztusban járt le a garanciaideje.
Idén júniusban úgy jártam, hogy a Balatonban beázott. Lehet kicsit tovább is tartózkodtam bent a vízben illetve nyomkodhattam az oldalsó gombot és feltételezem emiatt történt meg a beázás.
Sajnos a beázás azt tette az órával, hogy az oldalsó gomb nem működött egyáltalán, a világítást sem tudtam bekapcsolni rajta illetve az érintőkijelző sem volt hajlandó működni. Viszont az óra működött tovább teljesen jól, megérkeztek az értesítések, szépen mutatta az időt, csak éppen használni nem lehetett sem az érintőkijelzőt, sem a gombot, így lényegében használhatatlanná vált, vagyis csak sima óraként funkcionált.
Tudtam, hogy mindez beázás miatt történt, de mégis gondoltam teszek egy próbát az Edigitalnál garanciális javítás ügyben, mivel még pont garanciaidőn belül voltam. (Azért is mentem inkább hozzájuk, mert oda bármikor vissza vihettem az órát, akár hétvégén is, és számomra ez fontos volt a munkaidőm miatt.)
Besétáltam az üzletbe és elmondtam a garanciális ügyintézésnél, hogy az a hiba jelenség, hogy: nem működik az órám érintőkijelzője.
Az ügyintéző nem kérdezett semmit, nem mondott semmit. Felvette garanciális ügyintézésre az órát, és azt mondta, hogy majd jelentkezni fognak. Igaz ha a Xiaomiba (Wayteq) vittem volna rövidebb lett volna az ügyintézési idő, de lehetetlenség volt odaérnem hétköznap 5 óráig, mert fél 5-ig dolgozom hétköznap. Így bevállaltam az Edigital-nál a maximum 30 napos ügyintézési időt. Augusztus 16-án vittem be az órát, és szeptember 11-én érkezett az sms, hogy fáradjak be az üzletbe ahol a leadott termékem rendezésre kerül. Már eleve csodálkoztam ezen az üzeneten, hogy ez vajon mit takarhat :) Hát csupán azt jelentette, hogy az üzletben visszakaptam a termék árát. Nem mondták, hogy miért döntöttek így, és hogy miért nem adtak inkább helyette egy új Bip-et, de én meg nem kérdeztem, mert örültem neki, hogy lényegében majdnem 1 évig tulajdonképpen volt egy ingyen órám. :)
Örülök, hogy 10 hónapig a Bip-esek táborát erősíthettem, de így volt lehetőségem eldönteni azt, hogy kipróbálnék egy másik órát is hasonló árkategóriában, és tulajdonképpen szinte ugyanabból a pénzből amit visszakaptam vásároltam is egyet.
Szóval mától belépek a Xiaomi Amazfit Verge Lite okosórát használókhoz. Bízom benne ez az eszköz (ahogy a Bip) sem fog csalódást okozni.

Ui: a pozitív kiementelű garanciális ügyintézés miatt úgy éreztem érdemes leírnom ezt a rövidke történetet.

[ Szerkesztve ]

(#11273) gyemipapa válasza dorika87 (#11272) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ez valóban egy sikertörténet, különösen abban az esetben voltak nagyvonalúak, ha meg is említetted, hogy balatoni fürdőzés tette tönkre az órát. Ha nem említetted, akkor simán mázlid volt, hogy nem jöttek rá.
Mindazonáltal a Verge azért drágább, rövidebb az üzemideje, és néhány funkcióval kevesebbet tud. De kívánom, hogy beváljon.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#11274) juve600 válasza dorika87 (#11272) üzenetére


juve600
nagyúr

én is a Xiaomi Amazfit Verge Lite-n gondolkodom

(#11275) xedos válasza dorika87 (#11272) üzenetére


xedos
addikt

Lejjebb pont hasonlót írtam. Ugyanígy ment tönkre. Vízbe lehet velem menni, de a gombot tilos megnyomni. Mondjuk az enyém 1.5éves volt.

(#11276) gyemipapa válasza juve600 (#11274) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Mi szól mellette a BIP-el ellentétben?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#11277) Jabby válasza dorika87 (#11272) üzenetére


Jabby
őstag

Mázlid volt, hogy a kijelzőn nem látszott a beázás nyoma.

(#11278) Martean


Martean
lelkes újonc

Sziasztok! A Mi Band 2 megérett a cserére. Árban és tudásban (legalábbis amire nekem kell) ez az óra lenne az arany középút. Átnéztem a fórumot és ami miatt nem merem megvenni ezt az órát az a leeső kijelző. Meg az is érdekes, hogy a Xiaomi.hu nem árulja ezt az órát. Mondjuk a Mi Band 3t sem, szóval lehet azért nem árulja, mert kifutott?
Írtak itt a fórumon olyat, hogy az újabb Bip-eknek javítottak a ragasztásán, ez igaz? Vagy ugyanúgy zsákbamacska? Egyébként csak arra használnám, hogy az időt nézem rajta és számolja a napi megtett lépéseket, amit néha telefonon visszanézek. Tudom, erre megteszi egy Mi Band 4, de ez jobban bejön.
Ami még szóba jöhetne és árban is oké az a Mi Band 4, de azzal meg az a bajom, ami a Mi Band 2 vel is, hogy nem látható mindig a kijelzője és ez baromira idegesít, mert a Mi Band 2 is sokszor olyankor nem mutatja az időt, amikor nagyon kéne.
Esetleg tudnátok ajánlani más aktivitásmérőt a Bip-en kívül hasonló árban? A Verge Liteot is nézegetem, de az már árban húzós nekem, nem szívesen adnék ki érte annyit, főleg, hogy ki sem használnám meg elég csúnyácska is.

(#11279) DaDa válasza Martean (#11278) üzenetére


DaDa
senior tag

Én is Band 2 ről jöttem Bip re. Másfél éves lassan és imádom. Nem szivesen mennék vissza bandre. A leeső kijelző meg statisztikailag semmi.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#11280) Martean válasza DaDa (#11279) üzenetére


Martean
lelkes újonc

A leeső kijelző meg statisztikailag semmi.

Ezt hogy érted?

(#11281) szpali válasza Martean (#11280) üzenetére


szpali
addikt

típus hiba, de kicsi az aránya az összes eladott db-ra vonatkoztatva vetítve

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#11282) DaDa válasza szpali (#11281) üzenetére


DaDa
senior tag

Pontosan, azért tűnik soknak a hiba mert akiknél előjön azok általában jelzik akiknél nem, azok viszont nem jelzik. De az eladót darabszámhoz képest jelentéktelen az előfordulása.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#11283) Dr.NX válasza szpali (#11281) üzenetére


Dr.NX
addikt

És honnan tudjuk az eladott darabszámot? ;]

Elfogadom a sütiket.

(#11284) feel2006


feel2006
tag

Sziasztok,

Nincs itt olyan akinek van Amzfit BIP -je és Amazfit GTR -je?
Kíváncsi lennék, hogy egy emberen egy pár km-es séta/vagy bringázás trackje jobb-e a GTR-nek, mint a BIP-nek.

Ha valaki tudna egy ilyen mérést készíteni nagyon jó lenne. :)

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#11285) szpali válasza Dr.NX (#11283) üzenetére


szpali
addikt

Könnyen ki lehet következtetni, mert olcsó, népszerű, jó eséllyel annyi ment el belőle, mint a szemét

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#11286) szpali válasza feel2006 (#11284) üzenetére


szpali
addikt

feleségemnek van Bip. nekem Stratos van, pár hónapig párhuzamosan hasznáűltam a Bip-et és a Stratost, amíg teljesen át nem álltam.
Kb 2 hét és érkezik nekem is a GTR, térünk vissza rá akkor

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#11287) Martean


Martean
lelkes újonc

Tehát akkor azt mondjátok, hogy vegyem meg nyugodtan ezt az órát? Ha megvenném honnan ajánljátok a vételt? Ahogy néztem csak 1 év garanciát adnak rá, nincs esetleg olyan hely, ahol 2 év van rá?

(#11288) szpali válasza Martean (#11287) üzenetére


szpali
addikt

szerintem itt 2 év rá a gari

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#11289) eddie17 válasza szpali (#11288) üzenetére


eddie17
addikt

Szerintem ezekre a termékekre csak 1 év van.
A MiBand 4-re is csak 12 hónapot adtak.

(#11290) Dr.NX válasza szpali (#11288) üzenetére


Dr.NX
addikt

ÁSZF: A jótállás időtartama egy (1) év. ... A garancia időtartama termékenként más és más lehet, ezt a termék neve mellett jeleztük.

Elfogadom a sütiket.

(#11291) robaGB10


robaGB10
tag

Sziasztok!

Svájci webshopból rendelve ugyanolyan Bip-et küldenének mint a magyar webshopokból? Itt elvileg 2 év gari lenne rá.

(#11292) Martean


Martean
lelkes újonc

Sziasztok újra! Emagon meg lehet venni most 21.990 Ft-ért a BIP-et 24 hónap garanciával. Erre megéri lecsapni? Ha 2 éven belül leesik a kijelző, akkor be vagyok védve a garival, ha meg kibírja a 2 évet, akkor boldog lehetek, mert megérte. Jól gondolom? Lecsapjak rá?

[ Szerkesztve ]

(#11293) zeon.hu válasza Martean (#11292) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha van céged/céges ismerősöd, akkor Eustock-ról érdemes.
Jóval olcsóbb és 1 év hazai garancia ugyanúgy van rá.

#?*@&!

(#11294) Gloob válasza robaGB10 (#11291) üzenetére


Gloob
addikt

Csak figyelmeztetés! Svájc nem EU-s ország, így esetlegesen AFA köteles lehet az onnani rendelés.

Samsung Galaxy A52S

(#11295) robaGB10 válasza Gloob (#11294) üzenetére


robaGB10
tag

Azt kifelejtettem, hogy jelenleg Svájcban tartózkodom. 21000 ft körüli frankért lehet megvenni, 24 hónap a garancia.

(#11296) Gloob válasza robaGB10 (#11295) üzenetére


Gloob
addikt

Úgy más a leányzó fekvése. 😀

Samsung Galaxy A52S

(#11297) szpali válasza Dr.NX (#11290) üzenetére


szpali
addikt

:R
akkor a telefonokra van 2 év

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#11298) kirusz1


kirusz1
őstag

Hello.tudna valaki segíteni? Az értesitéseket nagyobbra hol tudom venni a mibandage progiba? Nem találom.köszi

(#11299) GuruZone válasza feel2006 (#11284) üzenetére


GuruZone
őstag

Én bip-ről váltottam, de a GPS az katasztrófa a GTR-ben.

Ha a GPS-t akarom pontozni: a Bip-nek 10-es skálán 9 pontot adnék, a GTR-nek csak 3-at. Sajnos.

Lassan 2 hónapja lesz meg és érdemi javulást nem történt, ugyan igérgetnek összevissza mindent, a Huami kommunikáció sajnos egy vicc

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#11300) Martean


Martean
lelkes újonc

Ha minden igaz holnap megjön az óra.

Eddig a MiBand2-höz a MiFit-et használtam, ehhez az órához is használhatom azt vagy inkább az Amazfit-et?

Más:
ezt a watch face-t honnan tudom letölteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.