Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) SztiviVander válasza Viktor0610 (#12750) üzenetére


SztiviVander
őstag

így van, bár akinek egy eszköze van annak nem hiszem hogy lenne értelme külön accountokat használni. illetve nem is tudja, mert ha egy adott fiókhoz hozzáadja mifitben a bip-et akkor amazfitbe hiába lép be egy másik fiókkal, oda nem fogja tudni hozzáadni addig míg a másik fióbúl a mifitben le nem választja. mondjuk így visszagondolva lehet nála pont ez volt a probléma... :)

[ Szerkesztve ]

(#12752) nepszter1


nepszter1
addikt

Valamilyen mellkas pántot nem lehet az órához hozzá csatlakoztatni ? Sima BIP

(#12753) SztiviVander válasza nepszter1 (#12752) üzenetére


SztiviVander
őstag

Nem lehet semmit se csatlakoztatni az rtos-es órákhoz (bip s/lite, gts, gtr, verge, trex) a telefonon kívül.

[ Szerkesztve ]

(#12754) szumoo@gmail válasza TaylorPro (#12745) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Én személy szerint már a BIP káváját is vastagnak találom az ares-é meg már nevetséges. Úgy néz ki mint a régi egypálcás kvarcórák.

(#12755) TaylorPro válasza szumoo@gmail (#12754) üzenetére


TaylorPro
addikt

Egyetértek. Aresbe már jobb kijelző minőség, és jobb képernyő arány kellene.

Pixel 8 Hazel

(#12756) Upo válasza szumoo@gmail (#12754) üzenetére


Upo
addikt

Specifikációk alapján nekem kb. egy Bip S-nek tűnik vaskos tokozásban és dupla áron.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12757) AttilaMvh


AttilaMvh
tag

Sziasztok,
Ékezetes bold font Bip S-hez létezik? Összefoglalót olvastam, de nem derült ki számomra, hogy a sima Bip font file-ok kompatibilisek a Bip S-el, és nem szeretnék téglát gyártani az órámból. Nem szoktam mókolni, de még reménykednék benne, hogy vénülő szememmel el tudnék olvasni üzeneteket szemüveg nélkül az órán, és ha lenne ilyen betűkészlet, mehpróbálnám a notify&fitnessel rávarázsolni. Köszönöm ha felvilágosíttok:)

(#12758) mucsgyver70


mucsgyver70
aktív tag

Sziasztok! Bip S-re váltottam, meg vagyok elégedett vele, de auto DND-nél alvás után nem kapcsol ki a dnd mód. Másnál mi a tapasztalat?

(#12759) Buvana válasza Buvana (#12733) üzenetére


Buvana
aktív tag

Playstoreos 4.1.0 val minden ok! :C

Megmondaná valaki hogy a telefon marketjében miért van nagyobb verziójú, mint a google storeban?

[ Szerkesztve ]

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#12760) Upo válasza Buvana (#12759) üzenetére


Upo
addikt

A getapps az a xiaomi saját kínai belpiacos store-ja. Nyilván a saját szoftvere előbb felkerül, mint amennyi idő alatt át tudja nyomni a google rendszerén.
Amúgy meg egy csomó szoftvernek van külön kínai belpiacos verziója, és ezt a világnak szánt változat mellett fejlesztik. Sokszor ott próbálnak ki új dolgokat mielőtt a globalba bekerül, vagy van olyan is, hogy bizonyos dolgok csak a kínai belpiacos szoftveren mennek, a másikban nem elérhetők (Pl. a 70mai dashcam kínai belpiacosban tud timelapse módot, globalban nem).
A mi fitből is külön megy a kínai verzió és a global. Nem tudom mi a különbség (csak sejtem, hogy a személyiségi meg gdpr kavarások a kínai variánsban nem játszanak), de az oroszok is a kínaiból szoktak modolni.
Amúgy neked a getapps az hogy megy? Nekem az príma kínai hieroglifás, nem sokat értek belőle fordító nélkül, csak tudom hogy kb. hova kell nyomni. Ha lenne benne legalább angol nyelv az már király lenne.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12761) juve600 válasza Upo (#12744) üzenetére


juve600
nagyúr

[link]
szia
erre gondolsz ? ez miben más,jobb mint a moddolt MiFit ? vagy ezt hogyan kell-lehet használni ?
:R :R :R

(#12762) szabi__memo válasza Buvana (#12759) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mert nincsenek szinkronban

(#12763) Upo válasza juve600 (#12761) üzenetére


Upo
addikt

Hasonló, csak több eszközt támogat. A Mi Fit-ben pl. nincs Bip S, át kellett állnom.
Az viszont pozitív volt, hogy ugyanazzal a mi fiókkal bejelentkeztem ami a mi fit-ben volt, és mindent átvett, előzményeket, konfigurációt, stb. Ez még a sima Bip-el volt, 1-2 nappal azelőtt hogy bedöglött. Még újra se kellett párosítani se az órát, se a mérleget. Annyi, hogy az eszköz menük alatt lett egy aktiválás menüpont, azt megnyomtam, onnan az amazfit használta és a mi fit-ben lett kiszürkülve. Utána mi fit uninstall, és megy tovább minden.
Ha át akarsz állni, akkor először a play-es amazfit-el csináld, ne a moddal. A modokon nem megy a képernyő feloldás beállítása, gondolom tanúsítvány különbség miatt, ha kinyögi hogy állítsd vissza a képernyő feloldást akkor a mod elszáll. De ha megvan, akkor simán fel lehet tenni helyette.
A gyári amazfit-ben már van strava fiók gyárilag, sőt gpx export is, de pl. a lányom bip-jére nem küldte ki a hívó nevét (a mod igen). De nekem a bip s-re küldi a gyári is, van rá menüpont (amio sima bip-el hiányzik!).
Az amazfit mod-ban meg még vannak okosságok, kb. mint a mi fit-mi fit mod esetében. Bővített eszköz infó, külön mod beállítás menü ahol pl. lehet teló merülés figyelmeztetést is kérni vagy agps frissítést kézzel elindítani, csupa nagybetűs értesítést, hangulatjeleket állítani, időjárás szolgáltatót váltani, stb.
Az aktivitás menüben, ahol a mi fit mod-ban benne volt a strava szinkron, ott ezen endomondo szinkron van (mert a strava már gyárilag benne van), illetve szerver auth-os eszközöknél az engedélyezési kulcsot ki lehet másolni a 3rd party appok csatlakozásához (pl. gadgetbridge).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12764) juve600 válasza Upo (#12763) üzenetére


juve600
nagyúr

:R :R :R

(#12765) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Önhibámból berepedt a Bip kijelzője, hamarosan váltanom kell másik készülékre.
Bip tudásával teljesen elégedett vagyok, tehát hasonló, de kinézetre "komolyabb" megjelenésű órára váltanék.
Nagyon jó lenne, ha app ellátottsága is vetekedne a Bip-ével.
Tehát milyen órát javasoltok a Bip utódjául?

(#12766) DaDa válasza Jabby (#12765) üzenetére


DaDa
senior tag

Tudtommal nincs még egy - minőségi - transflectiv kijelzős óra. A komolyabbak mind Amoled és valószínű ennyi sw-es támogatás sincs nagyon másik órához. De valaki majd kijavit. Sokan voltunk már dilemmában, hogy mire is váltsunk. Végül sokunknak maradt a Bip. 😊

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12767) Dr.NX válasza DaDa (#12766) üzenetére


Dr.NX
addikt

Pontosabban a Bip S.

Elfogadom a sütiket.

(#12768) bazsimano


bazsimano
őstag

aki a bip s-t hasznalja mondjuk napi 1 oras gps hasznalattal az orat, az meg tudna mondani, hogy mennyi ideig birja?
elore is koszonom!

(#12769) DaDa válasza Dr.NX (#12767) üzenetére


DaDa
senior tag

De az is Bip és a kolléga "komolyabb" kinézetűt keres. A Bip s pedig ugyan úgy néz ki mint a Bip.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12770) Dr.NX válasza DaDa (#12769) üzenetére


Dr.NX
addikt

Így van.

Elfogadom a sütiket.

(#12771) SztiviVander válasza Jabby (#12765) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ha a négyzet forma jön be akkor esetleg a GTS? Minőségibb anyag, ugyanaz az rtos rendszer mint a bip-en és ugyanazokkal az appokkal működik mint a bip, csak némileg bővebb tudással (pl zenevezérlés van benne alapból) és fejlettebb szenzorokkal (komolyabb pulzus érzékelő, több irányú gyorsulásmérő). Az amoled kijelző minden előnyével (sokkal szebb és a direkt napsütésen kívül minden más környezetben sokkal jobban olvasható, nagyobb felbontás, ezerszer szebb színek) és hátrányával (always-on kijelzés esetén nagyon rövid üzemidő, direkt napsütésben kb annyira látható mint egy bármilyen amoledes telefon azaz érdemes a napnak háttal állva nézni) együtt. És igen, nyilván a "komolyabb" dolgoknak az árcédulája is komolyabb. Ha a használatoddal a bip elment több mint egy hónapot akkor ugyanolyan szokásokkal a gts kb két hetet fog menni (always-on nélkül persze, de pl a csukló felemelésre bekapcsolás nem meríti látható módon és amúgy is ha csak oldalt lógatod a kezed akkor max a macska látja raja az időt vagy metrón a melletted ülő/álló). Ha fontos a hosszú üzemidő is akkor ugyanezt tudja csak dupla akkora akksival (azaz kb havonta 1x töltéssel) és kerek formával a gtr. Sportra kb annyira jók mint a bip, azaz használható éppenséggel de már egy komolyabb hobbi szintű sportolásra kevés. Ha viszont neked bejön a bip féle kijelző és ragaszkodsz hozzá akkor ezzel a megoldással egy komolyabb kinézetű (és persze tudású) van, a stratos2 és a 3. De azok bazi nagyok (a kettesnek ráadásul a középső gombja eléggé tudja nyomni a kézfejet, szóval pl alváshoz nem igazán kényelmes) és bazi nehezek és még a 3-as se megy el egy töltéssel 8-10 napnál többet. Viszont sportolásra nincs ellenfele az árkategóriájában. A pace,verge, trex és az új ares órát azért nem is említem mert azoknak szerintem mindent lehet a kinézetére mondani csak azt nem hogy "komoly". Vedd sorra mi a fontos neked, azok alapján minimális kompromisszummal fentiekből szerintem tudnál választani. Vagy marad az hogy veszel egy másik bip(s)-et :)

(#12772) snooze


snooze
veterán

frissités érhetö el a mifit-re..

GO Gunners!!!

(#12773) Buvana válasza Upo (#12760) üzenetére


Buvana
aktív tag

Nekem full angol a getapps, redmi note 5 ön, orosz régióra beállítva. (Mást nem is próbáltam) A mi fit et többet nem frissítheti.

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#12774) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Az alza-ban lejjebb ment az ára a fekete Bip S-nek. Most 25490Ft...

(#12775) szabi__memo válasza fujifilm1 (#12774) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szinte ingyen van a régi 9-10eFt-os árhoz képest amikor még rendeltem a simát

[ Szerkesztve ]

(#12776) bazsimano válasza fujifilm1 (#12774) üzenetére


bazsimano
őstag

ez jo hir... :) :))
lehet szuletesnapomra meg is veszem :) :C

(#12777) TaylorPro válasza Jabby (#12765) üzenetére


TaylorPro
addikt

Én a Bip-ről váltottam Pace-ra, nagyon jó és nagyon minőségi: [link]
Fekete szijjal vettem.

Vagy ennek az utódja a Stratos: [link]

Mindkettő olyan kijelzővel van mint a Bip, csak sokkal szebb. Bődületesen sok számlap van hozzá. És a kerámia keret bitang jó.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#12778) Kbali válasza TaylorPro (#12777) üzenetére


Kbali
nagyúr

Pace-re jön még frissítés? Régebbi sokkal, mint a Bip

(#12779) TaylorPro válasza Kbali (#12778) üzenetére


TaylorPro
addikt

Azt nem tudom. Ahogy megvettem frissült. Itt voltak komolyabb funkció frissítések. Lett duplakoppos feloldás, manuális fényerő állítás. Bipnél nem volt funkció frissítés. Nyilván a telefonos app folyamatosan frissül. Ha az óra flottul működik akkor ott már csak a telefonos appot kell karbantartani. Szerintem jó vétel. Érkezőben van rá a kerámia szíj is, a Bipet is azzal hordtam. A Bip előtt le a kalappal mert szuper, én szerettem, csak meguntam. Például a Pace-szel nem kell bohóckodni a fontokkal, emojikkel. Mindent mutat hibátlanul. Összes app ikont, emojit, ékezetet, logókat, stb.

Pixel 8 Hazel

(#12780) kazanka válasza fujifilm1 (#12774) üzenetére


kazanka
őstag

A Xiaomi store 24900-ért adja kb 1-2 hét múlva lesz

(#12781) Kbali válasza TaylorPro (#12779) üzenetére


Kbali
nagyúr

Anno én is néztem a pace-t, de 50%-kal volt drágább a bip-nél, sokkal rövidebb üzemidővel

(#12782) TaylorPro válasza Kbali (#12781) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nálam 5 napot elmegy. Kibírható. iWatch 18 óra üzemidőt bír mindig aktív kijelzővel.

Pixel 8 Hazel

(#12783) HUNited


HUNited
senior tag

Nektek szinkronizál ez a vacak MiFit a ma reggeli verzióval?

(#12784) snooze válasza HUNited (#12783) üzenetére


snooze
veterán

nehézkesen,de igen..

GO Gunners!!!

(#12785) HUNited válasza snooze (#12784) üzenetére


HUNited
senior tag

Hogy tudtad elérni? Nekem mifit nem frissít, de mi bandage igen, szóval a kapcsolat rendben. Csak az nem tolja be az adatokat Google Fitbe

(#12786) snooze válasza HUNited (#12785) üzenetére


snooze
veterán

passz..nekem átviszi az adatokat az órárol a mifitbe..a google fittet nem használom..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#12787) HUNited válasza snooze (#12786) üzenetére


HUNited
senior tag

Újratelepítás után szinkron megy, de Google fitbe nem megy át az adat (természetesen bekapcsoltam)

(#12788) manager2220


manager2220
tag

Sziasztok.
Bip-en vagy bip s-en nektek volt olyan, hogy sportmódban (biciklizés konkrétan) magától leállította a számolást? Ráadásul úgy, hogy nem is mentette el. Mintha el sem lett volna indítva (és gps jelet amúgy talált, úgy ment).
Hogy lehet ezt orvosolni?
Koszi előre is.

(#12789) yogee válasza manager2220 (#12788) üzenetére


yogee
tag

Szia, tegnap reggel nekem is pont ezt csinálta a BIP-s.
Én arra gondoltam, hogy megállíthattam véletlenül kézzel...
Másnak is áll meg a workout rogzítés?

(#12790) manager2220 válasza yogee (#12789) üzenetére


manager2220
tag

Igen... De ha meg is állítja az ember kézzel véletlenül (ami kB sztem lehetetlen tekintve hogy fekvotamasz pozícióban sem nyomodik be) akkor is ha volt gps jele akkor mentenie kellett volna az edzést.
Arról nem is beszélve hogy a megallitast jóvá kell hagyni a kijelzon is :(((
Sztem tuti valami firmware bug... Kérdés mi okozza...

(#12791) fujifilm1 válasza manager2220 (#12788) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Ilyet nekem akkor csinált amikor a GPS nem talált jelet futás inditás előtt.
Elinditottam, mondom sebaj elég ha időt mér, -mindig ugyan ott pontosan ugyanazt futom- erre valamikor egyszercsak megállt a futás rögzités. semmi nyoma nem volt hogy futottam.

Amióta azt csinálom hogy futás előtt kirakom a szabad égre és meggyőződöm arról, hogy megtalálta a GPS jelet, semmi gondom nincs.

(#12792) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Hát én visszavittem a BIP S-t. :(
Igaz csak pár százalékkal sötétebb a háttere mint a BIP-nek, de igy még szarabbúl látszik fedett térben rosz fény viszonyok között.
ez nekem nem előre lépes hanem vissza. Hiába szebb a képe a kirajzolt vonalaknak nekem az kellene hogy a háttér fehér/vagy legalább világosabb legyen minnél inkább. Ez meg nem az. :(

Tök fura/érdekes az Alza viszárú kezelése. nincs személyes leadás, ahol megnézik hogy mit vittél vissza!
kitöltöd az egyik gépnél az adatokat, nyomtat egy cimkét, azt a visszavitt árú dobozára teszed és leteszed egy asztalra a visszavitt cuccot...
egy emailt kapsz hogy elkezdted az vásárlástól való elállás folyamatot.de semmi papir vagy valami.
Ott van egy csomó már visszavitt cucc. E-roller, turmix, fűkassza, bt-fülhallgató, rajta a nevek cimek, telefonszámok, és Te is oda teszed a BIP S-t...
Hát ez elég fura.

Valami más órát kell nézzek ami mindig látható, GPS-es, 30 napos üzemidős. :)

(#12793) DaDa válasza fujifilm1 (#12792) üzenetére


DaDa
senior tag

Mondjuk egy sima Bip? 👿😀

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12794) fujifilm1 válasza DaDa (#12793) üzenetére


fujifilm1
senior tag

:DDD

(#12795) manager2220


manager2220
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#12796) AttilaMvh válasza yogee (#12789) üzenetére


AttilaMvh
tag

Igen, nekem is megállt szó és mentés nélkül egy kisebb 6 km hegyi túra alatt, nyilván nem tudom mikor, mert nem vizslattam állandóan az órát. A mai 12 km túrát auto pause-ra téve viszont hibátlanul végigkísérte és le is mentette. GPS jelet mindkét esetben kivártam, hogy megtalálja. Mellesleg nem sieti el, kell jó másfél perc míg jelet fog.

(#12797) SztiviVander válasza fujifilm1 (#12792) üzenetére


SztiviVander
őstag

Akkor nincs sok választásod csak a sima bip. A stratosok pl még sötétebbek. Gondolom a nagyobb felbontású kijelzőn kevesebb fény jut át így kevesebbet is tud visszaverni a transzflektiv réteg.

(#12798) fujifilm1 válasza SztiviVander (#12797) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Köszi hogy írtad.
Igen kb heti szinten végigtúrom a netet, hogy mi jöhet szóba, de nincs igazi alternatíva... :)
A hosszú üzemidő, mindig látható kijelző, és GPS együtt úgy látszik még mindig magas léc 2020-ban... :)

(#12799) Worm40000 válasza AttilaMvh (#12796) üzenetére


Worm40000
csendes tag

Nekem túra alatt (walk mód) kétszer újraindult az egész óra, egyszer pár száz méter után, majd jó volt 12-15 km-en keresztül, végül visszafele kb ugyanott ahol induláskor megint lefagyott és újraindult. Szép hosszú rezgés, majd látom hogy nincs Bluetooth kapcsolat és mérés. A huszonezer lépést és a tizenpár km GPS-t mint statisztikát megjegyezte, de maga a workout log elveszett.

Más: most pár perce firmware update fogadott és megjelentek a további edzésformák - beltéri bicikli, freestyle, elliptikus cucc és jóga

(#12800) Upo válasza fujifilm1 (#12792) üzenetére


Upo
addikt

Tényleg egy kicsit sötétebb, de szerintem nem vészes. Megfelelő számlappal teljesen használható. A bip-en használt számlapomat átkonvertáltam bip s-re, és nincs vele gondom. Világos hátterű számlappal meg szerintem nem lenne probléma.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.