Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) internetezoo


internetezoo
senior tag

Óra magyarításhoz a fordítónak ha itt is olvasná:
Biztos, hogy nem lehet más nyelvre fordítani? Mert itt OTA frissítés miatti visszafrissítés a leírt ok.
Akkor az orosz (4PDA), olasz (Notify Amazfit) hogyan tudja csinálni?

orosz v1.1.6.32 FW: https://gofile.io/?c=0Z4EjD

[ Szerkesztve ]

(#11452) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok nekem valamiért a MiFit appban nincs meg az összes eddigi futásom csak az utcsó de az órán még mind meg van. Mit tudok tenni?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#11453) HKorn válasza lucky07 (#11452) üzenetére


HKorn
addikt

Szerintem próbálgasd szinkronizáltatni többször, nekem is van, hogy nehezen viszi át az óráról az adott edzést.

Run&Ride

(#11454) HKorn


HKorn
addikt

Amúgy nektek mi a tapasztalatotok a Bip pulzusméréséről? Mennyire pontos?

Nekem gyanús, hogy bármit csinálok (futás, bicikli) sokszor van a pulzus anaerob, vagy VO2 max tartományban, még akkor is, amikor én nem érzem, hogy nagyon magas lenne a pulzusom.

Tudom hogy ezek nem pontosan mérnek a technológiából adódóan, de kiváncsi lennék mennyire fals ez az adat.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#11455) cappa72 válasza HKorn (#11454) üzenetére


cappa72
nagyúr

Régebbről visszaemlékezve azt hiszem a hozzászólások alapján csak akkor jó a közelítése ("mérése") a BIP-nek, ha minimálisra veszed a mérési ciklust. Persze ekkor jobban merül - logikusan -, és erre figyelmeztet is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#11456) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Turn off intent létezik?
Telefonról kapcsolnám ki egy gombnyomással automatizálóval, de nem találok ilyet.

#?*@&!

(#11457) bl4ze válasza HKorn (#11261) üzenetére


bl4ze
veterán

Melyik moddolt MiFit-et használod, és honnan töltötted ? Köszi.

.:. bl4ze .:.

(#11458) #21329600 válasza HKorn (#11454) üzenetére


#21329600
törölt tag

Én sokáig próbálgattam, majdnem mindig fals adatokat ad, csak azért van néha látszólag köze a valósághoz, mert valamilyen algoritmus alapján megbecsüli.

@cappa72
Activitynél mindig a legrövidebb mérési ciklust alkalmazza, és akkor sem mér a valóságban, csak becsül az alapján, ami rendelkezésére áll: sebesség, lépések, eltelt idő, stb., stb. A pulzusmérő csak dísz, átverés ezen a készüléken.

[ Szerkesztve ]

(#11460) HKorn válasza #21329600 (#11458) üzenetére


HKorn
addikt

Egyébként akkor az összes ilyen optikai elven mérő perec/óra ilyen pontatlan?

Akkor marad a mellkaspánt. :((

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#11461) rhen válasza #21329600 (#11458) üzenetére


rhen
senior tag

Az én tapasztalatom is az, hogy inkább becsül.
Szerintem ezért sincs az órában olyan edzésforma, ami közben nehezen becsülhető a pulzusszám.
Ha rendesen működne bármilyen edzés közben tudná monitorozni a pulzust.

(#11462) Ablakos válasza HKorn (#11454) üzenetére


Ablakos
őstag

Olyan pontos, hogy nem használom régóta. :( 100 feletti átlagokat mért :Y . (Még 10km futás után sincs ilyen magas Omron szerint, nemhogy átlagosan).

(#11463) huphilko


huphilko
csendes tag

Megpróbálkozom vele még egyszer, hátha valakinek könnyedén menne ennek a watchface-nek a magyarítása. Nagyon megköszönöm előre is.
Ez a link vezet a bin fájlhoz. https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/16389, ezen belül:
[link]

(#11464) HKorn válasza Ablakos (#11462) üzenetére


HKorn
addikt

Igen nekem is gyanús hogy felfelé nagyon csal. Ma kipróbáltam futópadon, laza kocogásnál is már át-átcsúszott az anaerob zónába, ha rendesen futok akkor csak anaerob vagy VO2 max-ba rak. 3km-t futottam gép szerinti 7km/h-s tempóval, Bip szerint átlag 135-ös pulzussal.

Aztán az is lehet, hogy szarul viselem a futást és hamar felmegy tőle a pulzusom.

Run&Ride

(#11465) HKorn válasza HKorn (#11464) üzenetére


HKorn
addikt

Mondjuk fene tudja, most hogy számolós módszerrel kiszámoltam, hogy nekem elvileg 186 a max pulzusom, visszanézve a legkeményebb tekeréseket, ahol volt hogy majdnem belehaltam a felfelé mászásoknál, 178 körülre írta a max pulzust, szóval ott nem tűnik túlzónak.

Run&Ride

(#11466) Degeczi válasza HKorn (#11465) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Biciklizés közben persze, h pontosabb, hiszen nem dobálod a karodat. Futás közben viszont ettől el-elmozdulhat, ami nagyban rontjaa pontosságot.

(#11467) Napfénysüti válasza Degeczi (#11466) üzenetére

Bringázásnál nem is mért annyira rosszul pedig egy 100k-s Garmin céleszközzel vetettem össze. Még meg is lepődtem hogy pontosabb a Bip mint gondoltam.

Més que un club!

(#11468) #21329600 válasza Degeczi (#11466) üzenetére


#21329600
törölt tag

Ez önbecsapás, nem mér valójában semmit, csak biciklinél hiányzik a lépés, mint az egyik input, amiből becsül, ezért "mér" teljesen mást, mint futásnál hasonló intenzivitás mellett. Érdemes kipróbálni activity-n kívül sűrű pulzusméréssel más sporttal, amit nem mér GPS-el, ott is megint más lesz.

@HKorn
Egyik sem mér olyan jól, mint a mellkaspánt, de ezzel a készülékkel nem az a baj, hogy pontatanul mér, hanem hogy nem mér semmit, csak becsül.

[ Szerkesztve ]

(#11469) Degeczi válasza #21329600 (#11468) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem így van, a pulzusmérés nem becslés, hanem optikai mérés eredménye. Jól működik, nagyjából egészen pontos - de csak akkor, ha nem mozdul el mérés közben.

(#11470) AttilaMvh válasza Degeczi (#11469) üzenetére


AttilaMvh
tag

Nem tudom, hogy milyen módon mér, vagy saccol, de amikor a szobabiciklin 140-es pulzusátlaggal (a bicikli szerint a két szenzoros érzékelővel) taposok fél órát, az az órán 80-90-es értékek között regisztrálódik a Mibandage-ban percenkénti mérésre állítva. Nyugalmi állapotban, vagy pl. pár emelet lépcső közben-után kb. megfelelő értékeket mutat, legalábbis érzésre. Ettől függetlenül tudom, hogy nem orvosi műszer, és nagyon megszerettem ezt a ketyerét, nekem okés az információ amit kapok tőle.

[ Szerkesztve ]

(#11471) lucky07


lucky07
aktív tag

A MiFit hova menti a mért futásokat hogy ki lehessen menteni?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#11472) HKorn válasza Napfénysüti (#11467) üzenetére


HKorn
addikt

Na ez megnyugtató, fő tevékenységem a bicikli, futás az csak a rossz idő okozta melléktevékenység :)

Run&Ride

(#11473) Napfénysüti válasza HKorn (#11472) üzenetére

Céleszközön nem gondolkodtál a bringázáshoz?

Més que un club!

(#11474) HKorn válasza Napfénysüti (#11473) üzenetére


HKorn
addikt

Mire gondolsz? Nekem ez a Bip amúgy elég trackelni az útvonalat, meg megközelítőleg megnézni a pulzustartományt. Moddolt Mi Fit-tel meg ki tudom exportálni a tracket és be tudom tenni Komoot-ba. Kb ennyit használok.

Run&Ride

(#11475) #21329600 válasza Degeczi (#11469) üzenetére


#21329600
törölt tag

Vedd le a kezedről bringázás közben, akkor is "mérni" fog. Még csak törést sem fog okozni a görbében. De kipróbálhatod teljesen nyugalmi állapotban is, szimpla kézi méréssel összevetve. A szenzor csak dísz ezen az órán. Nyilván lehet olyan, hogy valakit sikeresen be tudnak csapni, mivel amiből az algoritmus számol, azok az inputok a valóságban is befolyásolják a pulzust.

(#11476) SharpSA


SharpSA
veterán

Vett már innen valaki GTS-t? Vajon milyen lehet azt használni?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#11477) Degeczi válasza #21329600 (#11475) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem tudom honnan veszed ezt a sületlenséget, de nem így van! :Y
Nem "dísz rajta a szenzor", nem saccol, hanem mér.
10 percenkénti mérésre van állítva az enyém, most tessék, 10:45-kor levettem, majd kb. fél óra múlva visszaraktam - és természetesen nincs is adat arra a szakaszra:

[ Szerkesztve ]

(#11478) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, keresek egy tényleg jó, minden ékezetet kezelő BOLD azaz vastagított font készletet.
Melyik az ami most tényleg jó, és bevált?
Próbáltam párat, de valami mindig rossz : ű ó í stb.
Smiley nem kell, de minden ékezet és főleg bold legyen.
Tudtok adni egy linket, vagy font nevet ami 100% jó ? Androidra tenném, Gatgetbridge-vel
:R

.:. bl4ze .:.

(#11479) Ndruu válasza bl4ze (#11478) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Google Fonts

Ha a betűtípus alatti szövegre duplán kattintasz, akkor be tudod írni a kívánt szöveget és ellenőrizheted, hogy van-e benne olyan karakter.
A linken kiszűrtem neked a bold és latin extended betűtípusokat.

Harrrr!!!!

(#11480) bl4ze válasza Ndruu (#11479) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm, és ebből hogyan lesz az órának megfelelő formátumú .ft file ??
Ezt még mond el, kérlek :) Te ilyet használsz?
Van elérhető, letölthető fontod ami BOLD és minden karaktert visz ? :)

.:. bl4ze .:.

(#11481) Napfénysüti válasza HKorn (#11474) üzenetére

Ja, azt hittem fontos hogy menet közben láss bizonyos infókat de akkor tárgytalan. :R
Én csak teszt jelleggel próbáltam a Bipet bringázásnál mert számomra ott az óra nem praktikus. De kellemes csalódás volt a viszonylagos pontossága.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#11482) #21329600 válasza Degeczi (#11477) üzenetére


#21329600
törölt tag

Mondom, kerékpározásnál vedd le, tedd rá mondjuk a kormányra. Végig lesz adat. Az, hogy érzékelni tudja, hogy rajtad van, még nem pulzusmérés.

Nekem 1 éve van meg az óra, eleinte én is azt hittem, csak pontatlan, de rengeteg kísérlet után rá kellett jönnöm, hogy nem mér pulzust, csak becsül.

(#11483) HKorn válasza Napfénysüti (#11481) üzenetére


HKorn
addikt

Montizok csak, nem outival nyomom, szóval nagyon nincs is esélyem nézegetni, meg a bringán van kilométer óra, azon látom a szokásos adatokat. Órát, csak a trackelés miatt tartom magamon.

Run&Ride

(#11484) DaDa válasza #21329600 (#11482) üzenetére


DaDa
senior tag

Nem akarok vitázni és nem is annak szánalom de én nem látom az összefüggést, hogy miért baj ha mér ha nincs rajtad. Ettől még ha rajtad van mérhet jól. Mivel optikai elven mér így valamit mindenképp mutatnia kell mert valószínűleg a megírt algoritmus így is dolgozik. Feltételezem, hogy egy ilyen olcsó kütyüben nem fognak mindenféle védő mechanizmust beépíteni. Akár hw akár sw részen. Hiszen senki nem akarja úgy a pulzusát mérni, hogy közben az asztalon van az eszköz így minek tettek volna bele ilyen védelmet? Ettől még nem fog tökéletesen mérni mivel az adott technológia korlátolt. De ahogy örökké visszatérő kérdés ez, annyira megoszlanak itt a vélemények. Ahogy sokan írtuk nyugalmi állapotban megfelelő felhelyezéssel nagyon is pontosan mér. Én is teszteltem már többször Omron mérővel és így alig volt eltérés. Mozgás közben valóban nem pontos de ennek nincs ahhoz köze , hogy a biciklikormányon is mér. Ha bele raktak volna egy védelmet, hogy ugyan ilyen technológiával ne mérjen asztalon, akkor lelkileg pontosabbnak hinnéd? Arra akarok kilyukadni, hogy ez nem befolyásolja a pontosságot és nem dísz rajta a szenzor.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#11485) #21329600 válasza DaDa (#11484) üzenetére


#21329600
törölt tag

De nem csak az van, hogy akkor is becsül, ha nincs rajtad kerékpározás közben, hanem az is, hogy nem törik meg a görbe, ha a bemelegítési szakasz után (amit szintén simán csak becsül, próbáld ki, hogy csak 10-20 perc után indítod a trackelést) egyenletes tempóban haladsz, akkor levéve az órát is ugyanúgy folytatja. Meg akkor is ugyanazt méri, ha újra megcsinálod máskor leutánozva tempóban, mindenben ugyanazt az activity-t immár úgy, hogy nem a karodon van (némi random zajtól eltekintve). Még az is vicces, hogy sík úton egyenletes tempójú futásnál vagy kerékpározásnál a track szintemelkedés mérési hibái is látszódnak a HR görbén (mert ugye azt érzékeli, hogy emelkedőn tolod, amihez azonos sebesség mellett magasabb a várható HR).

"Ha bele raktak volna egy védelmet, hogy ugyan ilyen technológiával ne mérjen asztalon, akkor lelkileg pontosabbnak hinnéd? "

Nem, nem erről van szó, hanem arról, hogy egy viszonylag jól megírt becsülő algoritmussal fedi el, hogy egyáltalán nem alkalmas a szenzora valós pulzusmérésre. De pulzusméréskor nem arra kíváncsi az ember, hogy mennyinek kellene lennie egy átlag usernek adott intenzivitás mellett a pulzusa, hanem arra, hogy téged mennyire terhel/terhelt az adott edzés ott és akkor.

(#11486) Degeczi válasza #21329600 (#11482) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tévedsz. Ahogy DaDa is mondja: attól még, h az optikai mérés miatt a kormányra szíjazva a rázkódástól vmi hülyeséget ad ki, sehol nem következik, hogy egyébként normál körülmények között ne mérne jól.

Eleve, gondold már végig: ugyan miből következtetné ki a pulzust? :F
Ahhoz sem a rázkódás, sem a GPS sebessége nem szolgáltat adatot, azokból nem lehet erre következtetni (pláne, hogy most, ültőhelyben nem csak azt érzékeli, h rajtam van, hanem ténylegesen korrekt pulzusértéket ad! Mégis miből?)
Ezt így nem lehet "becsülni". A technológia pedig jól ismert, a korlátaival együtt bevált, rengeteg cég alkalmazza. Teljesen érthetetlen a feltételezésed.

[ Szerkesztve ]

(#11487) #21329600 válasza Degeczi (#11486) üzenetére


#21329600
törölt tag

Nem a rázkódástól ad hülyeséget, ha tükörsima úton a cycling activity-t egy mozgó járműre teszed, akkor is becsül valamit a mozgás alapján. Ha activity közben leteszed, egy helyben hagyod, akkor is becsül valamit, de egyenletes, nem rázkódó mozgás közben természetesen magasabb értéket ad. Nem lenne súlyos probléma, ha ezt a becslést csak a hibák, és a folytonosság hiányának kiküszöbölésére használná, de nem pusztán erről van szó, hanem arról, hogy kizárólag becsül.

De igen, lehet becsülni sebesség alapján, és természetesen ez a becsült érték sportolás szempontjából semmire sem jó, mint írtam, és elég könnyen lebuktatható, ha van egy pontos pulzusmérőd. Nekem sajnos nem volt, mikor 1 éve megvettem, ezért rengeteg próbát kellett tennem, míg véglegesen megállapítottam, hogy egyáltalán nem mér pulzust.

Ülőhelyben is teszteltem, ott sem ad korrekt értéket, csak a nyugalmi pulzus elég hasonló átlagembereknél. Úgy buktatható le legkönnyebben, ha nyugalmi állapotban folyamatos mérés után leveszed az órát, felkelsz, csinálsz valami testmozgást, majd visszaülsz és felveszed, ilyenkor a valós pulzusod percekig magasabb lesz, de az óra nyugalmit fog mérni.

(#11488) Dr.NX válasza #21329600 (#11468) üzenetére


Dr.NX
addikt

Elég hihetetlen, hogy ezt becslésből szedte volna:


[link]
[link]

Elfogadom a sütiket.

(#11489) HKorn válasza #21329600 (#11487) üzenetére


HKorn
addikt

Kipróbáltam most. Nyugalmi pulzus 74, óra levesz, 20 fekvőtámasz, óra vissza, pulzusmérés, 101.

Run&Ride

(#11490) #21329600 válasza Dr.NX (#11488) üzenetére


#21329600
törölt tag

A te mérésed miatt próbálgattam újra és újra, hátha, de soha nem sikerült a valósághoz hasonlót mérnem. A net meg tele van az enyémhez hasonló tapasztalattal. Lehet, hogy bizonyos szériák jobbak voltak a többinél.

HKorn:
Én is kipróbáltam az irodában ismét, 71->72. Ha felállok és megyek az órával a kezemen, akkor felmegy 90-re, de ha otthagyom és utána veszem fel, akkor marad.

[ Szerkesztve ]

(#11491) HKorn válasza #21329600 (#11490) üzenetére


HKorn
addikt

Nekem is az a véleményem, hogy nem egyformák lehetnek a Bipek, enyém talan jobbak közül való, mert bringázásnál is viszonylag pontosnak tűnik.

Run&Ride

(#11492) qqcqqc válasza #21329600 (#11490) üzenetére


qqcqqc
őstag

Mennyire van szorosan az óra kezeden?
Nekem sajnos kell mérnem a vérnyomásom, és a laza óra esetén nagy az eltérés a vérnyomásmérőhöz képest, de ha szorosan van rajtam akkor elég minimális.

(#11493) Fall-N válasza HKorn (#11483) üzenetére


Fall-N
veterán

Én is vettem a Bip mellé egy Bryton Rider 15-öt. Eleve nagyobb a kijelző, világít a sötétben így látni is valamit, meg Biphez nem lehet szenzorokat párosítani. Nekem CAD szenzor lesz a következő csak kellett telefont vennem így elhalasztódik a dolog.

(#11494) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Olvasni itt rendesen badarságokat... :)
Omron vérnyomásmérővel hasonlítottam össze a pulzusmérést. Teljesen korrekt a mérése és nem csak kitalál valamit, mint itt valaki írta. Pfff

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#11495) SztiviVander válasza #21329600 (#11490) üzenetére


SztiviVander
őstag

Érdekes, ha nekem nincs a kezemen (pl zuhany) akkor baromira nincs se mért se saccolt pulzus. Amazfit master méri óránként. De kedvedért kipróbáltam leraktam asztalra (szenzorral az asztal felé) inditottam egy manuális mérést és láss csodát, nem mért semmit. De biztos igazad van és csak saccolgat a zöld fény meg csak disz.

(#11496) Drp81


Drp81
aktív tag

Sziasztok!

Kaptam ajándékba egy bip-et, eddig nagyon tetszik. Viszont ami bibi, hogy a bejövő hívásokon kívül semmilyen más értesítést nem hajlandó megjeleníteni (sms, email, naptár stb). IOS13.2-m van. Tudtok segíteni, hogy mi lehet a baj? Köszi élőre is. :R

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#11497) divan válasza Drp81 (#11496) üzenetére


divan
senior tag

Mi Fitben beállítottad az engedélyeket?

(#11498) Drp81 válasza divan (#11497) üzenetére


Drp81
aktív tag

Igen, az Óra riasztásoknál beállítottam pl. a Bejövő SMS-nél a kapcsolót, mégsem jó.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#11499) HKorn válasza Fall-N (#11493) üzenetére


HKorn
addikt

Nekem e-mtb-m van ennek is világít a km órája, minden adatot meg tudok rajta nézni, pedál fordulat nem annyira érdekel, terepen bringázok főként, ott az nem számít. A track infóra meg pulzusra meg teljesen jó a Bip, legalább mindig látható a kijelzője és sokáig bírja az akksija.

Run&Ride

(#11500) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, kérhetek egy bevált, jó BOLD fontot amiben benne vannak a magyar ékezetek Űüí stb.
És olyan verziót amiben a nagybetűs CAPS is működik? Nagyon sok font van, és egy tényleg jó, bevált kellene. Most a "p" jelűt használom, de nem 100%-os.

Mi Bandage-val használnám, nagybetűsre alakítva.
Ezer köszönet. :R

.:. bl4ze .:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.