Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) dioka7 válasza dioka7 (#12100) üzenetére


dioka7
senior tag

Megoldódott... :R

(#12102) Flashy válasza dioka7 (#12100) üzenetére


Flashy
veterán

ugyanazzal a Mi Fit fiókkal lép be az új telefonon?

(#12103) ACE- válasza SzaboZE (#12097) üzenetére


ACE-
addikt

De korábban sosem volt ilyen, ahogy mondtam, és lassan már napi 2-szer is előfordul, engem nagyon zavar mert észre sem veszem csak nem kapom meg a telóra az értesítéseket...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12104) DaDa válasza ACE- (#12103) üzenetére


DaDa
senior tag

Nekem is dettó ezt csinálja. Mate 20 telefonnal. Én moddolt mi fitet használok még is ki írja. Eddig nem találtam rá megoldást. Amikor ránézek az órára úgy is csekkolom ikonon hogy van e kapcsolat. Így ellenőrizhető. Viszont nekem csak pár napja, hete csinálja és és android 10em már több hónapja van, igaz eddig régebbi mi fitet használtam, lehet vissza is térek rá. Mióta a friss moddoltat használom azóta ilyen.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12105) twon


twon
tag

Sziasztok!
Új vagyok a fórumon!
Érdeklődnék, hogy az Alipay az működő dolog nálunk?
Bit kezdőként melyik appal használjam az órát?

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

(#12106) DaDa válasza twon (#12105) üzenetére


DaDa
senior tag

Szia, alipay nem működik. Az, hogy melyik appal használd azt nehéz megmondnai. De 3 app a leggyakoribb. Mi bandage, Notify and fitness Bip. és a gyári Mi fit. Ezeket használják a legtöbben. Én a mi bandage-t preferálom más a Notifyt Ezeket érdemes kiprobalnod.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12107) Sinkapeter válasza ACE- (#12103) üzenetére


Sinkapeter
tag

Nekem is csinálja Redmi Note 4-en, sima Mi Fittel. Bár én azóta veszem észre többször, mióta a MIUI váltott 11-re (az Android maradt 7). Igazából itt a bluetooth kapcsol ki úgy, hogy simán az állapotsávból nem lehet bekapcsolni, csak a beállításokból. Mivel a képernyőfeloldás is szórakozott ezzel együtt, és csak úgy volt hajlandó kommunikálni az órával a Mi Fit, ha a bluetooth beállításoknál le volt választva, miközben az alkalmazásban meg látszott , ezért tegnap csináltam a telefonon egy gyári visszaállítást, amit nem tettem sajna meg a rendszerfrissítés után. Egyelőre azóta jó.

(#12108) twon válasza DaDa (#12106) üzenetére


twon
tag

Köszi

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

(#12109) malna88


malna88
tag

Sziasztok!

Mifiten belül meg tudom valahogy nézni grafikonon, hogy hogy merül az óra?

s9+

(#12110) Obyboy válasza malna88 (#12109) üzenetére


Obyboy
addikt

Szerintem nem, Mi bandage-ban viszont igen.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#12111) malna88 válasza Obyboy (#12110) üzenetére


malna88
tag

Köszi :)

s9+

(#12112) kovjoe


kovjoe
aktív tag

Mi fitben hova tűntek el a watchfacek, se online (ott csak egy világítótorony látszik), se local :W ?

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#12113) scream24 válasza kovjoe (#12112) üzenetére


scream24
senior tag

Nekem nem tűnt sehová! Melyik mifit?

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#12114) kovjoe


kovjoe
aktív tag

Régen nekem is ilyen volt :R . 4.0.15. verzió.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#12115) kovjoe válasza scream24 (#12113) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Szóval, tegnap este mi fit töröl, majd újra visszarak, és tadám! :Y

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#12116) Jimbo75


Jimbo75
tag

Sziasztok! Mennyire vízálló az óra? Úszni és fürödni nem mennék vele, de mondjuk kézmosásnál és mosogatásnál is érdemes levenni?

(#12117) DaDa válasza Jimbo75 (#12116) üzenetére


DaDa
senior tag

Hivatalosan csepp álló. Azaz esőben, kézmosáshoz nem kell levenni. A leírás nem ajánlja a benne fürdést /zuhanyzást de tapasztalat alapján simán bírja azt is. Én pl. hetente minimum egyszer megfürdetem, hogy a tömítés ne száradjon ki.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12118) SzaboZE válasza Jimbo75 (#12116) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha bip lite od van akkor hivatalosan is uszhatsz benne, ha sima bip, akkor csak nem hivatalosan:) Nekem több mint 2 éves és kapott tengert, uszodát, mindent. Fürdéshez sem veszem le. Egyesek szerint ezt nem bírja, nekem mégis.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#12119) Jimbo75


Jimbo75
tag

Köszi a válaszokat :R

(#12120) nightelf


nightelf
tag

Sziasztok! Megnéznétek nekem, hogy a bip hogyan kezeli az eredmenyek, a sofascore és a chrome értesítéseit? Most egy kínai csodát használok, de az vagy sehogy, vagy több felé darabolva, vagy sehogyan sem kezeli ezeket. Váltani szeretnék, de már csak ezek az infók hiányoznak. Köszi!

(#12121) dioka7 válasza Flashy (#12102) üzenetére


dioka7
senior tag

Szia.

Azzal lépett be igen, de mégsem tudott csatlakozni. A megoldás az volt, hogy a régi telefonra visszarakta a MiFitet és reconnect, aztán unpair, aztán az új telefonon párosít. Így jó lett. A régi telefon egy motorola volt, az új egy Mi9Lite. Lehet, hogy ez is gond volt, hogy nem ugyanolyan op rendszerről jött. Nem tom. De a lényeg, hogy megoldódott :))

(#12122) rush0205 válasza nightelf (#12120) üzenetére


rush0205
tag

Nekem az eredmények tökéletesen jönnek, csak sajnos duplán mindig, amire nem jöttem rá miért 😂. Az amazfit notifyt használom hozzá!

(#12123) nightelf válasza rush0205 (#12122) üzenetére


nightelf
tag

Köszi!
Más értesítőt is duplán küld, vagy csak ezeket? Egy képernyőre kifér, vagy görgetni kell? Megtekintés után megmarad, vagy automatikusan törli?

(#12124) rush0205 válasza nightelf (#12123) üzenetére


rush0205
tag

Egy képernyőn elfért eddig minden üzenet, ami az eredményektől jön, és csak ettől az alkalmazástól kapok meg mindent duplán, de inkább többször, mint egyszer sem 😄. Megtekintés után is tárolja az óra, míg nem törlöd.

(#12125) nightelf válasza rush0205 (#12124) üzenetére


nightelf
tag

Köszi! :)

(#12126) nightelf válasza this is life (#12051) üzenetére


nightelf
tag

Szia! Nem igazán igazodok ki a google fordítóval a belinkelt oldalon. Szóval leszedem
[link] innen a különböző appokat zip-ben. Mi a következő lépés? Hogyan kerül a telefonra?

(#12127) nightelf


nightelf
tag

Mármint persze az órára.

(#12128) Dr.NX válasza nightelf (#12127) üzenetére


Dr.NX
addikt

Pl. Gadgetbrdge-dzsel, de az ugye megvan, hogy ez nem a gyári firmware-re van, hanem egy custom fw-re? MNVolkov BipOS
https://myamazfit.ru/threads/bip-mnvolkov-bipos.1010/

Elfogadom a sütiket.

(#12129) nightelf válasza Dr.NX (#12128) üzenetére


nightelf
tag

Oh! Köszi! Szétnézek itt, hogy hogyan kell ezt feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#12130) nightelf


nightelf
tag

Help!
Ma reggel megjött a bip lite-om. Örültem. Majd megpróbáltam a volkov firmware-t feltenni a Notify-al. Az fw fel is ment szépen, majd a mosthings.res fájl már nem akart felmenni. Az óra kijelzőjén connect app to update felirat virít, de semmire sem reagál.
:O
Dobhatom ki, vagy van valami megoldás?

(#12131) nightelf


nightelf
tag

Még annyi, hogy a mi bandage mutatja az aksi idő csökkenést, és a mi fit a lépésszám növekedést.

Megpróbáltam letölteni az összefoglalóból a gyári fw-t, de már nem él a link.

[ Szerkesztve ]

(#12132) sepyi


sepyi
aktív tag

Szép Napot!
Elnézést a kérdésért, de nem szeretnék akár feleslegesen 12 ezer hozzászólást elolvasni. Szeretnék egy okosórát vásárolni. A kritérium hogy kerékpározás közben lássam az aktuális sebességemet és pulzusszámomat. Képes erre ez az óra? Tehát nem arra van szükségem hogy utólag lássam az adatokat, hanem hogy az óra tekerés közben mutassa a sebességet. Köszönöm ha valaki válaszol.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#12133) nightelf válasza nightelf (#12131) üzenetére


nightelf
tag

További ügyködés után a mi fit elkezdte a firmware frissítést (gyárit ugye), be is fejezte, majd az eszközöket, az is ok, majd a gps-el vacakol többször újrakezdve. Bip lite-om van. Abban tudtommal nincs gps. Mit csinálhat vele kb 25 perce többször befejezve, majd újra elkezdve?

(#12134) bl4ze


bl4ze
veterán

FYI

Mi Bandage 4.7.2 verzió nálam kinyírta az időjárás kijelzést, touch kezelést és az egész kapcsolat instabil lett Bip Lite-on.
Visszaraktam a 4.5.1-et az rögtön jó, időjárás is van, de sajnos a Touch-ból hiányzik a "Google Assistant" kezelés.
:o

Küldtem mailt a fejlesztőnek, várom egy 4.6.x verziót, mert ez a 4.7.2 láthatóan hibás.
(béta teszter vagyok)

.:. bl4ze .:.

(#12135) this is life válasza nightelf (#12133) üzenetére


this is life
Ármester

Rakd vissza a bipre valo gyári fw-t , esetleg az amazfit aex mod alkalmazást használd, hátha az békén hagyja a nem létező gps adatok frissítését. Ha nem jönne be mégse és a gpd frissítés miatt továbbra is updatelne az óra akkor notify and fittnes amazfit appal mehet az upgrade gyári bip lite fw-re . [bip lite fw].
Sajnos a nem megfelelő fw miatt frissíteni akarja a nem létező gps adatait . A fenti fw-vel vissza tudod hozni az életbe a bipet . A Volkov os sajnos nem működik a liteon .
Ha ez vigasz nekem is sikerült le lakni a lite-ot hasonló módon , de végül vissza hoztam az életbe .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#12136) SzaboZE válasza sepyi (#12132) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem. Erre a célra bicikli km órát javaslok...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#12137) nightelf válasza this is life (#12135) üzenetére


nightelf
tag

:R Köszönöm, minden ok lett! :R

Ezt a dolgot be lehetne tenni az összefoglalóba, másnak is, okulásul.

(#12138) sepyi válasza SzaboZE (#12136) üzenetére


sepyi
aktív tag

Köszönöm. Erre eddig telefont használtam. Pont azért, mert a gps pontosabb a km óránál és a megfelelő alkalmazásba menteni is tudja az adatokat. Gondoltam egy fitness óra kiválthatja a telefont, ami már kétszer landolt az aszfalton. De még nem tart itt a technika, vagy csak nincs rá igény. Mindenesetre mégegyszer köszi a választ.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#12139) Dr.NX válasza sepyi (#12138) üzenetére


Dr.NX
addikt

Egy fitness óra kiválthatja a telefont, tart már ott a technika és igény is van rá. Csak nem pont ebben az ársávban. ;]

Elfogadom a sütiket.

(#12140) sepyi válasza Dr.NX (#12139) üzenetére


sepyi
aktív tag

Igazad van. Viszont ebben az ársávban a gps hiánya okozta ezt a hiányt. Viszont ebben az órában van. Semmi akadálya nem lenne, hogy kijelezze a sebességet. Viszont akkor ki venné meg a méregdrága Garmin órákat? Ez viszont már off. El is búcsúzom. Várok még pár évet, míg leér az én szintemre a technika. Addig marad az öt éves lg l70 erre a célra.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#12141) Flashy


Flashy
veterán

azt hiszem, itt ajánlotta valaki, rendeltem egy "milanese loop" szíjat aliról (ez a sűrű fémlánc mágneses rögzítéssel, ilyen keresőszóra lehet megtalálni), nagyon kényelmes, egyelőre nem kopik a színe és a ruhákat se eszi, de az iránytű nem működik, kalibrálást kér, de akárhogy táncolok, nem sikerül neki kalibrálni :) a GPS vételt nem zavarja, de valószínűleg útvonalkövetésnél lesznek benne tévedések, ha az iránytűt akarja lekérdezni hogy merre állok. egyébként ha nem szükséges az iránytű, tökjó ez a szíj.

(#12142) Kbali válasza sepyi (#12132) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem tudom, ki mire gondolt, mikor azt írta, hogy a Bip nem alkalmas a kérdezett funkcióra, pedig de.

(#12143) gyemipapa válasza Kbali (#12142) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Folyamatosan mutatja az aktuális sebességet az óra?
A tied akkor valami egyedi darab lehet, pl. az enyém sem mutatja.
Tennél fel képet, ahogy mutatja?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#12144) gyemipapa válasza Flashy (#12141) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nekem is ilyen szíjam van másfél éve, elégedett vagyok vele.
Mellesleg mihez kell az iránytű a GPS korában? Kb. mint ha logarlécet használna valaki számológép helyett...

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#12145) Kbali válasza gyemipapa (#12143) üzenetére


Kbali
nagyúr

Amennyiben elindítod az órán a kerékpározást, akkor folyamatosan mutatja a megtett utat, aktuális sebességet. Ha nem haragszol, most nem megyek csak ezért egy kört.

(#12146) Flashy válasza gyemipapa (#12144) üzenetére


Flashy
veterán

hát lehet hogy van, amikor csak az érdekel, merre van észak, de nem akarok térkép progit elindítani telefonon és megvárni hogy merre áll a fejem rajta (amit szintén a telefon iránytűjétől tud) :) a GPS vevő az irányt nem tudja megállapítani (két mozgáspont különbségéből következtet), ezért gyakran összedolgozik az iránytűvel, hogy irányváltoztatáskor minél kevesebbet tévedjen. de az igaz, hogy nem annyira kritikus a hiánya, hogy a szíjat azonnal lecseréljem...

(#12147) sepyi


sepyi
aktív tag

Szép Napot!

Mivel csak ezért az egy fukcióért szeretném megvenni az órát kérem hogy erősítsetek meg benne hogy működik az aktuális sebesség kijelzés. Az mindegy hogy melyik menüpontba, de hogy működik. Köszönöm.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#12148) Jabby válasza sepyi (#12147) üzenetére


Jabby
őstag

Aktivitás --> Kerékpározáskor folyamatosan mutatja az eltelt időt (van pause mód), a pillanatnyi sebességet, a megtett km-t és a folyamatos pulzusmérés eredményét.
Oldalsó gombot bármikor megnyomva átlagsebesség, max. sebesség, magasság, min. és max. magasság értékei olvashatóak le.

(#12149) boneyard válasza sepyi (#12147) üzenetére


boneyard
tag

Nem néztem végig, de 4:40 körül mutogatja:
https://youtu.be/HDRRtv0Hqo0

[ Szerkesztve ]

(#12150) Ablakos


Ablakos
őstag

Sajnos szíjat kell vennem. Semmiképp nem akarok külföldről rendelni. Melyik helyet érdemes Budapesten felkeresni, ahol 20-as méretre van szilikon szíj lehetőleg nem az óra értékével egy árban?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.